ie aa Ach. we leven wat emakkelijker... Chinese leger uit culturele revolutie Actiecomité wil stichting RTM laten ontbinden [oordiger 55 Ontplof Fmg in laboratorium Miljoenen besparingen door effi in sociale wetten Indonesisch parlement wil (mlslag Soekarno Voedselsitiiatie bepaalt politieke rust Boer Christiaanse (van de munten): 5? Acht koeien bijgekocht OP BEVEL VAN LIN PIAO één dode Veldkamp: „Inning vereenvoudigen" Schilderijen van Duitse edelman gestolen Blik naar buiten Na scheiding sneller hertrouwen .IJK Aardig bedrag Auto's OPVALLEND PROTESTNOTA ATOOMGEHELMEN Forse straffen in proces-Dominas WAS VAN DER LUBBE WERKTUIG Lancering Early-Bird voorlopig van de baan HALSZAAK OM FAMILIE-EER KNA1I nog sneller met computer Na bosbrand in Australië 12 Nederlandse gezinnen dakloos Inissenkring uitbreiden lontact Bureau. De enigè hiddeling, die bet Nihil I heeft verkregen. Reeds Igs deze weg hun levens- 1 -urdeercie werkwijze hhouding en geeft ieder Inen en zelf z'n keuze te 'gt u in blanco enveloppe tel. 030-60630 s tel. 020-55788 tel. 02200-18639 tel. 01600-36730' 1 tel. 040-10571 25 tel. 05 420-16367 tel. 05900-31154 n 219 tel. 070-639092 tel. 08800-23216 t 42 B tel. 010-118289 tel. 04490-5695 39 tel. 05200-11932 voor 35 ■zelf- li te Dordrecht. lies te richten aan: BEKENTZEN, Oranjepark tdrecht. ERZEKER1NG OP HETLEVEN( IMWIJK - BRUSSEL |cten ONZE JUISTE MAN! Izaken voorop stelt, over Izicht beschikt en bereid Iren te werken, bieden wij Tf.standige werkkring als assurantie-agentschap te |inkomen (salaris en pro per jaar, welk bedrag bij tten belangrijk kan wor- peden wij u een premie- sociale voorzieningen, ne onkostenvergoeding. - u van het bedrijf een nodige administratieve Ide steun van de inspee lt ij indiensttreding 25 jaar. worden gaarne verstrekt ie heer J. Snoeren, Hilde- rhout N.B., lel. 01620-4765 schriftelijke sollicitaties DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 FEBRUARI 1967 rne zaken ter gemeente en geplaatst een a's ULO en typen elijk van leeftijd en erva- oogste f 642,- per maand; W komt voor rekening van februari 1967 te richten n wethouders van Breda. voor hen, die waar de slagen nt altijd op voor oeilijk hebben, n vandaag de mensen met IVIaar ook de gen en de be- geet ook niet, eld nog mensen nger en ellende. helpen is een nze politiek. (Van een onzer verslaggevers) SEKOOSKEEKE De storm is lang verleden tijd. De rust is weer gekeerd in het wat stijfjes aandoen de Serooskerke, waar ruim 1 jaar geleden wereldnieuws werd gemaakt. Toen, begin januari, deed boer Piet Christiaanse op een onooglijk prei veldje een vondst, die voor hem en ïfln toen nog 6 kinderen tellende gezin het zijn er sinds oktober vo rig jaar 7 een zonnige toekomst opende. In een paar maanden tjjd iivamen 1030 gouden munten aan de oppervlakte. Dat betekende behalve een fortuin voor de vinder en de ge meente plotselinge wereldfaam. Dat laatste was van kortstondige duur overigens, want toen maanden later de gehele partij munten in Amster dam werd geveild, was het publiek de naam van landbouwer Christiaan se al weer bijna vergeten. „Gelukkig wel", vindt hij zelf. „De eerste paar dagen vond ik het prach tig. Maar nu ik zelf een tijdje onder de schijnwerpers heb gestaan kan ik op de duur een hekel aan publici teit krijgen". Het leven voor Piet Christiaanse gaat nu weer op de oode voet verder. Hij wordt niet meer nagestaard als ,,de man van Serooskerke". Iets wat hem in de Amsterdamse tram, toen hij in de hoofdstad was voor de veiling van de munten, nog regelmatig over kwam. Zo'n 80.000 gulden heeft hij aan z(jn vondst overgehouden. „De op brengst hebben we met z'n vieren gedeeld, „legt hij uit, ,JDe helft voor de gemeente en de rest voor mijn vader, mijn knecht en mij. Dat be tekende voor ons ieder schoon onge veer 80 mille. Een aardig bedrag". Hij blijft er Zeeuws-nuchter onder: „dat geld heeft echt niet zoveel in mijn leven veranderd", zegt hij. „Na tuurlijk lieh ik wat investeringen ge daan. Maar de enige werkelijke ver andering is gelegen in het feit, dat we finascieel wat gemakkelijker zit ten. We voelen ons wat prettiger". Er schijnen nogal wat misverstan den te heersen over de wijze waarop Piet Christia&nse zijn fortuintje be steedt. „Iedereen denkt, dat ik de verbouwmg aan mijn huis doe van die munten", zegrt hij. „Maar dat is niet waar. Het was allemaal al in de pen voor die vondst. Bovendien wordt het grootste gedeelte betaald door mijn huisbaas". 80.000 gulden is niet zo geweldig veel, vindt hij: ,,Ik heb er 8 koeien bijgekocht. Eén zo'n beest kost al Ik kwam 5 jaar gelede op dit be- f 1.400,-, En verder heb ik bedrijfs- leningen afgelost. Want vergeet niet, drijf zonder 1 cent te bezitten". Ook zijn grote hartstocht, auto's, kost hem minder geld dan men denkt. Want boerChristiaanse is een (Van onze redactie buitenland) PEKING/TOKIO Verschil lende berichten uit China wijzen erop dat in de „culturele revolu tie" een nieuwe fase is ingegaan: De sinds 26 november onzicht bare Lin Piao heeft een order uitgevaardigd waarin alle mi litairen wordt -bevolen zich niet langer met politiek organisatie- werk bezig te houden en uiter lijk 20 februari zich te melden bij hun onderdeel. Premier Tsjou En-Lai is uitgeval len tegen de Rode Garde, die som mige hooggeplaatsten ten onrechte zouden hebben aangevallen en ge zegd, dat het land onbestuurbaar dreigt te worden na de zuivering van acht van de vijftien vice- premiers. Naar aanleiding van de boeteprocessies in Peking met zots kappen waarschuwde hij dat de machtsstrijd niet moet uitlopen in een klucht. o In twee hoofdcommentaren van gro te Chinese dagbladen wordt aange drongen op minder arrestaties. Men stelt de partij-secretaris van Hei- loengkiang ten voorbeeld, die eerst Lioè steunde, maar zich vrijwillig heeft bekeerd en de zijde van Mao heeft gekozen. Opvallend In deze ontwikkelingen is de onzichtbaarheid van kroonprins Liin Piao, de Chinese minister van defensie. Hij is zelfs niet gezien bij een ontvangst van een Albanese militaire delegatie, die door hem was uitgendoigd en intus sen naar huis is teruggekeerd. De ambassadeoorlog is geluwd. Bij de Chinese ambassade in Moskou werd helemaal niet meer gedemonstreerd; in Peking was de Russische ambassade minder het doelwit-van Rode Wachters dan voorheen. Drie leden van de Chi nese ambassade, die irn Moskou gewond zouden zijn bij de demonstraties door Moskovieten, zijn onder grote belang stelling in Peking gearriveerd. Gisteren is voor het eerst een pro testnota van de Russen aan het adres van Peking gepubliceerd. In de nota wordt gezegd dat de Russische diplo maten alle bewegingsvrijheid hebben verloren en dat de militaire hulpacties aan Noord-Vietnam zijn vertraagd of verdonkeremaand. Het is de derde en krachtigste pro testnota, waarin bewegingsvrijheid voor de Russische ambassadeleden in Peking wordt geëist. ,.Als de eis niet zal wor den ingewilligd, zal de Sovjet-Unie de noodzakelijke maatregelen nemen". Welke dat zullen zijn wordt in de nota niet toegelicht. De Chinese am bassade in Moskou had als enig com mentaar dat de nota aan Peking was doorgezonden. In een Chinees dagblad wordt ge meld dat twee - functionarissen wegens het stelen van atoomgeheimen zijn ge- arrest eei-d. Maoïstische kranten waar schuwen geregeld voor diefstal van staatsgeheimen. In dit verband is het belangrijk dat de Chinese proefterrei- nen voor de eerste vijf atoombomont ploffingen in de tegen Mao rebellerende provincie Sinkiang liggen. Uit de hoofdstad van Binnen-Mongo- lië wordt gemeld dat militairen op Rode Wachters gevuurd zouden hebben, waarop de Rode Wachters zich in een school verschanst hebben en daar in hongerstaking zijn Piet Christiaanses nieuwste aanwinst op vier wielen; het hele gezin kan erin. handig handelaar: „Mijn vorige au to, waar ik een dikke 15.000 km. mee gereden heb, is verkocht voor even veel als hij me een paar maanden tevoren had gekost", zegt hij lachend. Zo nu en dan merkt hy toch nog wel eens, dat men anders tegenover hem staat dan een paar jaar geleden. Maar hij besteedt er geen aandacht aan: „het zal wel afgunst zijn". In het begin had hij het er wel wat moeilijk mee. Zeker toen hy, in die eerste weken, bijna letterlijk werd bedolven onder allerlei bedelbrieven: „Vaak een stuk of tien per dag. Van mensen, die ik helemaal niet ken. Er waren er die schreven, dat de Heer me genadig zou zijn als etc. Maar ook heel serieuze. Van in stanties, die geld nodig hadden voor de bouw van een kerk en zo. „Ze dachten, dat ze met een millionair te maken hadden", herinnert hij zich glimlachend. Be wandeling over het bedrijf, waar werklieden bezig zijn met een grondige verbouwing, wordt besloten in de stal, waar zijn 18 koeien staan te wachten op hun mefk- beurt. „Daar staan ze", zegt hij niet zonder trots. „Die ene daar moet vannacht kalven". (Van onze redactie buitenland) DORTMUND Na een proces van vier en halve maand en na het horen van meer dan 200 getuigen zijn gisteren tie vonnissen in het proces-Dominas bekendgemaakt. Leider Petras Dominas van de bende juwelendieven kreeg 15 jaar gevangenisstraf; daarna zal hij ter beschikking van de regering gesteld Worden. Helmut en Gerard Balk kregen resp. mrypn ^aar tuchthuisstraf; de voor- wuige advocate Marinna Kreuzer rv iZi6S' ^erbert Balk vier jaar, Har- rfris i ii maanden, Paul Cichetzky eenhalf jaar, Betty Russ, de minna- RaiiJani ^ominas 17 maanden en Lucie oaik de vrouw van Helmut Balk 22 K v gevangenisstraf. Wilhelm en werd vrijgesproken. iiftDoj; i gewapende overvallen op lanrf fIS en in Duitsland en Neder- werii lnaueen 0verval in Amsterdam twAu I gearresteerd), maar ook mant v moord waren bij de straf maat in het geding. (Van onze redactie binnenland) 'm'pWfingG.istfrmo,'8cn ls Moratorium a nieuwe sl'cll la- laiKirUo^m am"ll00,tl "e 1M" «t AmsSm lSSistcnt Krame' Do H'iarise mot Scko™cn. «it Amsterdam A.?e Vries' eveneens hoofd en veïke'erT)"1 ,SeW""(1 aan ''et '9-jarige mei j r '"•"."«evaa.-. De kcrk "ep brand mt "u Heems- snywonden op. hedrijfsbvandwS,- werd door de Se ravage aan?w,r°?derdrukt. Hoewel wand werd'S <de hele voor- heer Mulder rh»? verwacht de TOorlum i„ 'A' Y,an hat Shell-labu- wer twéé m',riat het 'af draaien, De sehadf weken weer kan kele tonnen. De hij °P e"" «"Under jUmS^ be?taat' dat ei 'uurstof is ontploft. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Jaarlijks kunnen volgens minister Veldkamp verschei dene miljoenen guldens worden be spaard ais de sociale verzekerings wetten zo worden vereenvoudigd, dat ze als het ware een geheel gaan vormen. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft de sociaal- economische raad dan ook om advies gevraagd over een vereenvoudiging. De materie is gecompliceerd, en er komen zo veel heilige huisjes in het geding, dat minister Veldkamp ver onderstelt dat de SER zeker twee jaar nodig heeft voor zijn studie. Dr. Veldkamp meent voorts, dat er op korte termijn een staatscommissie moet komen tot vereenvoudiging van alle sociale wetten. Misschien zal daaruit op den duur een sociaal wet boek resulteren. In politieke kringen is bekend, dat dr. Veldkamp het voor zitterschap van deze commissie am bieert. Hij zou graag na zijn minister schap koninklijk commissaris voor de codificatie van de sociale wetgeving worden'. Met de codificatie is zeker vijftien jaar gemoeid. Wat de sociale verzekering betreft wil de bewindsman graag onderzocht hebben of voor de gehele sociale ver zekering niet kan worden volstaan met een uitvoeringsadministratie. Voorts denkt de minister aan het in voeren van een uniform heffingsper centage voor de gehele sociale verze kering, te heffen .naar dezelfde grondslag als de loon- en inkomsten- belas) ing. De premie-invordering zou door de belastingadministratie kun nen geschieden. Verder vraagt de mi nister zich. af of het niet beter is dat de hoogte van de premie steeds dooi de minister van Sociale Zaken wordt vastgesteld. Tenslotte houdt dr. Veld kamp ook overigens vereenvoudigin gen voor mogelijk, met name wat be treft het vervullen van formaliteiten. In dit verband kan de SER ook be zien, of de kindcrbijslagregeling niet op de helling moet. Denkbaar is bij voorbeeld, dat de bijslag hoger wordt en de belastingaftrek wegens kinder- bezit vervalt. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Een actiecomité bestaande uit enkele RTN-leden/ contribuanten, oneens met de fu sie AVRO-RTN-Televizier, heeft de Haagse advocaat mr. M. Driels- ma opdracht gegeven een vorde ring bij de arrondissementsrecht bank te Amsterdam aanhangig te maken tot onverbindend verkla ring van de stichting RTN, zulks op grond van de wet op de stich tingen. Het betreffende wetsartikel zegt on der meer dat een stichting ophoudt te hestaan als het doel onmogelijk kan worden bereikt. Dit nu, zo zeggen de verontruste RTN-leden, is bij de RTN het geval. Het doel van deze stichting was het verkrijgen van een eigen zend machtiging. Nu dit door de fusie met de AVRO onmogelijk is geworden en door dat de AVRO zich niet aan de gestelde voorwaarden houdt, zit er voor ons niets anders op dan de rechter te laten ver zoeken de RTN voor ontbonden te ver klaren. Mevrouw G. van Gaasterland (huis vrouw en doodgewoon RTN-lid naar zij zei), die optrad als woordvoez-dster van WASHINGTON (AP) De voor vol gende week vastgestelde lancering van een verbeterde versie van dn Early Bird-communicatiesatelliet is voor on bepaalde tijd uitgesteld. De nieuwe Ear ly Bird zPu in een synchrone baan bo ven de Atlantische Oceaan op de eve- naair worden gebracht. Het uitstel houdt verband met een verdere bestudering van de lanceer- raket, waartoe opdracht is gegeven door het Amerikaanse bui-eau voor lucht en ruimtevaart, NASA. De Franse jurist dr. E. Calic (rechts) zou in Leipzig documenten hebben gevonden, die de theorie ondersteu nen dat de nazi's Marinus van der Lubbe by de Rijksdagbrand als werk tuig hebben gehanteerd. Naast hem de broer van Marinus de heer J. M. van der Lubbe en geheel links de adviseur van v. d. Lubbe mr. B. W. Stomps tijdens een persconferentie. Mr. Stomps die ook al in 1933 belast werd met de verdediging van Marinus van der Lubbe, heeft de Hessische Rundfunk gelast af te zien van uit zendingen van een tendentieuze do cumentaire over het geruchtmakende proces van der Lubbe. Mr. Stomps en dr. Calic willen een volledige reha bilitatie van Van der Lubbe bewerk stelligen. het actiecomité, zei zich gesteund te weten door „honderden, ja duizenden RTN-leden, die het totaal oneens zijn met de fusie en zich als vee voelen ver kwanseld". Zij stelde dat de hele fusie AVRO - RTN op losse schroeven komt te staan. „Want als de naam RTN afvalt doordat de stichting ophoudt te bestaan, zijn alle leden plotseling doodgewoon AVRO-lid. En wie zal daarvoor voelen?" Zij zei te weten dat bij het bureau van de stichting in Amsterdam stapels brieven en telegrammen waren binnengekomen van leden die zich door de fusie bekocht voelden. Op de vraag of het actiecomité di misschien een nieuwe RTN zal gaan stichten, antwoordde zij dat dit niet tot de onmogelijkheden behoorde. „Er is zelfs al een soort schaduwkabinet voor het huidige bestuur klaar". Namen kon mevrouw Van Gaasterland echter niet noemen. Na lang aandringen gaf zij echter een naam van een comitélid vrij; de heer A. v. d. Polder uit' Voorburg, Hij was gisteravond echter onbereik baar voor eventueel commentaar. (Van onze correspondent? BRUSSEL. Uit het kasteel „Noi- mandi" bij Sterrebeek zijn vijf schilde rijen gestolen, die tezamen een geschatte waarde van een half miljoen gulden hebben. De schilderijen zijn het eigen dom van de Duitse graaf Konz von Adelmann, die het kasteel alleen be woont. Hij ontdekte de diefstal na een nacht afwezigheid. In één van de zalen vond hij zeven lege lijsten. Uit de om vangrijke kunstverzameling van de graaf ontbreken: een, Titiaan, een schil derij van de H. Magdalena uit de Flo rentijnse school, drie engeltjes (acht tiende eeuw Italiaanse school) en ande re kostbare doeken. De inbrekers na men verder drie zeldzame antieke bor den en een zilveren asbak mee. DJAKARTA (Keuter) Het Indo nesische parlement heeft besloten aan te dringen op het ontslag van president Soekarno en op zijn berechting wegens wanbeleid. Het parlement keurde met algemene stemmen een resolutie goed waarin een beroep wordt gedaan op het opperste raadgevende volkscongres het staats hoofd af te zetten en zijn berechting in te leiden wegens medeplichtigheid aan de mislukte communistische staatsgreep. De in harde bewoordingen gesteld* en door een religieuze groep ingediend resolutie zegt: „Het is duidelijk bewc zen, dat dr. Soekarno schuldig is". Het volkscongres komt volgende maan bijeen om over de penibele situatie vai het staatshoofd te beraadslagen. TOKIO (AFP) Intussen heeft hc hoofd van de Japanse politie, Sensoek Foejieda, verklaard over inlichtingen i beschikken dat president Soekarno spo< dig in Japan zal aankomen. Hij zei all mogelijk maatregelen te treffen om d veiligheid van Soekarno tijdens dien. bezoek aan Japan te garanderen. In sommige Japanse dagbladen ls verklaard dat Soekarno op 14 of 15 fe bruari naar Japan zal komen. president Johnson heeft verklaard dat voedsel langzamerhand even schaars is geworden als de voorra den Amerikaanse dollars. Een ver gelijking waarvoor men Ameri kaans moet kunnen denken. ïn een boodschap aan het Congres merk te de president op, dat de V.S. „een oorlog aan de honger in tweederde van de wereld zullen moeten verklaren". Nog een Ame rikaanse gedachten parallel. Waar nemers in Washington menen ech ter, dat de regering van de V.S. thans een grootscheeps initiatief ontplooit om de aandacht te vra gen van de publieke opinie in de wereld voor de dreigende honger- toestand in bepaalde continenten. Tussen Amerika en India is reeds een politieke spanning ontstaan, omdat men in New Delhi meent, dat Washington de regering van me vrouw Indira Ghan- di zou chanteren met graanleveran- ties. De herhaalde oproepen van India om de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam te stoppen zouden het Witte Huis in zulk een mate hebben geïrriteerd, dat president Johnson geen haast maakt met toezeggingen te doen inzake noodzakelijke voedselleve- ranties aan India. Terwijl in India volgende maand verkiezingen zul len plaatsvinden buit de politieke oppositie Washingtons aarzelen uit om de regering-Ghandi aan' te val len. Men is zich in de V.S. maar al te bewust, dat wanneer de voed seltoestand in andere delen van de wereld verslechterd, zoals de Verenigde Naties en de FAO ver wachten, dat meer politieke span ningen hier het gevolg van zullen zijn. Jn zijn boodschap aan het Congres stelde de Amerikaanse president voor er bij de ontwikkelingslan den op aan te dringen landbouw en het in cultuur brengen van nieuwe gronden voorrang te ver lenen, temeer daar de Amerikaanse surplus-voorraden nagenoeg zijn opgebruikt. President Johnson meent verder dat industriële ontwikkeling af hangt van de mogelijkheid van een natie zichzelf te voeden, zodat de industrie op de tweede plaats zal moeten komen in verhouding tot de landbouw. Industriële mogend heden zullen de ontwikkelingslan den op velerlei gebied kunnen helpen, ook al kunnen zij zelf geen voedsel missen. Men kan kunst meststoffen, zaden, landbouwwerk tuigen en pesticiden zenden, wel ke voor deze landen even essen- tieel zullen zijn als het aanvoeren van voedsel overzee. De president wijst erop dat een land als India zichzelf zal moeten leren te helpen en dat de hulp die men hier mo menteel uit het westen ontvangt slechts tijdelijke verlichting brengt voor het eigenlijk voedselvraag- stuk van het Indiase sub-continent. Ook gelooft de Amerikaanse pre sident dat de ontwikkelingslanden haast zullen moeten maken met de geboorteregeling. Ook gelooft L. B. J. dat men zal moeten komen tot het internationaliseren van alle voedselhulp aan behoeftige landen. Alleen wanneer de landen, die hulp kunnen bieden, nauw met elkaar samenwerken en hun hulp coör dineren zal men effectief verlich ting kunnen brengen. Anderhalf miljard mensen eten dage lijks rijst. De V.N. gaf 1966 om deze reden de naam „Rijstjaar" In 23 landen organiseerde de FAO het afgelo pen jaar speciale hulpprogrammas om de rijstbouw te bevorderen. En geland, Nederland, India en Japan stelden beurzen beschikbaar voor de opleiding van technisch perso neel. Rijsttekorten nemen dusda nig toe, dat men verwacht dat rijstproducerende landen als Bur ma, Thailand, Cambodja en Viet nam in afzienbare tijd aan rijstte korten zullen worden blootgesteld. In Burma hebben experts van de FAO nieuwe silo's gebouwd zodat thans 3 miljoen ton rijst per jaar bewaard kan blijven, welke an ders verloren gingen. Men is er in geslaagd de wereldproduktie van rijst in de afgelopen tien jaar met 25 procent te verhogen. Wanneer men echter in aanmerking neemt, dat er jaarlijks 70 miljoen monden bijkomen en juist voornamelijk in rijstetende gebieden, zal men juist in deze sector, zoals president Johnson het Congres thans heeft meegedeeld, zeer veel meer on dernomen moeten worden, om in de groeiende behoefte te voorzien. In Burma zegt men spreekwoor delijk, dat een man die honger heeft een boze man is. De Amerikaanse president is van mening, dat de politieke rust in de wereld afhankelijk zal blijken te zijn van het evenwicht dat in de voedselsituatie zal worden bereikt. Hij meent ook, dat andere westerse landen meer zullen moeten doen om de V.S. te steunen bij het ver lenen van voedselhulp aan de ont wikkelingsgebieden van Azië, Afrika en Latijns Amerika. Rijst is het voornaamste voedsel in Azië. In India doet men alles om de produktie te verhogen. Vrouwen zijn hier bezig met het planten in de ondergelopen velden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Struycken (Justitie) wil een eind maken aan de rechtsongelijkheid tussen man en vrouw op het punt van het hertrouwen na de ontbinding of nietigverklaring van een vorig huwelijk. Zoals bekend mogen vrouwen pas na 306 dagen hertrouwen. Minister Struycken wil thans de wette lijke bepalingen over 306 dagen wacht tijd uitsluitend laten gelden voor het geval van een door de dood ontbonden huwelijk. Voorts zal de 306 dagen wachttijd ko men te vervallen voor echtgenoten die de laatste 306 dagen van huwelijk ge scheiden hebben geleefd. De bepaling omtrent de 306 dagen wachttijd staat in de wet om te voorkorten, dat in een tweede huwelijk nog een kind uit het vorig huwelijk wordt geboren dat dan rechtens als kind uit het tweede hu welijk wordt beschouwd. BEIROET (A.F.P.) Een Jonge Libanees, Kamal Al! Debaisst, heeft samen met zijn vader het hoofd van zijn zuster aan de emir Mejid Arslanc, een leider van de Druzengemeenschap in Libanon, aangeboden. De jongen had In opdracht van zijn vader op de grote weg van Beiroet naar Saida zijn zuster doodgestoken en onthoofd, om de famiüe-eer te wreken, die zij be zoedeld had door zich van haar man te laten scheiden. Na het hoofd van de vermoorde In een plastic zak te hebben ge' stopt, begaven zij zich naar de re sidentie van de emir. die het twee tal door de politie liet oppakken. (Van een onzer verslaggevers) DE BILT De weersvoorspellingen van het KNMI zullen binnenkort uit een computex' rollen. Berekeningen langs deze weg betekenen voor het weersta tion een grote verbetering en een aan zienlijke tijdsbesparing. De gegevens, die vanuit 40.000 weerstations over de lielc wereld per telex bij het KNMI binnenkomen, werden tot nu toe door mensen in kaart gebracht. De computer zal deze gegevens in één keer tot een complete weerkaart verwerken. HOBART (A.P.) Twaalf Neder landse gezinnen hebben hun huis ver loren en tien andere liebben ernstige schade aan hun eigendommen geleden bij de bosbranden op het Australische eiland Tasmanië van deze week. Een functionaris van de Nederlandse am bassade is uit Canberra naar het ramp gebied gevlogen. Hij deelde mee dal er weliswaar veel schade is, maar dat geen van de Ne derlandse immigranten persoonlijk let sel heeft opgelopen in de brand. In een telefoongesprek met het kan toor m Melbourne van de Nederlandse immigratiedienst heeft de Nederlandse vertegenwoordiger als namen van Ne derlandse families, die in het gebied van Kingston zware schade hebben ge leden, opgegeven: Petrusma, Van Da len, Springer. Schenk. Kieviet, Van den BVink en Van der Staag. De bosbrand wordt niet meer voort gestuwd door een harde wind. waardoor de blussingswerkzaamheden snel verlo pen. Het aantal doden bedraagt 70. In een ziekenhuis van Hobarf liggen nog vijf gewonden, wier toestand kritiek is.

de Stem | 1967 | | pagina 9