Iveel U zuigt water... Opperste clown" moet er uit K.N.T.U. wil korter werk voor 2300 personeelsleden DANK VOOR STANK DENNIS ON i MINISTER DMN DULDT MET LANGER IN NIEUWE REGERING Aanvulling tot 90 procent 1 585,-. Iets geringere groei in EEG NOORDWIJK RUIMTEVAART CENTRUM GEEN GRATIE VOOR RYAN Niets bekend over reis Casaroli naar Moskou W®Ï«TEH] BANDENCENTRUM |**1 -BREDA" FREI: HERVORMER IN CHILI Man overleeft val van tien meter STEMMEN met legitimatiekaart i.p.v. bij volmacht DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 FEBRUARI 1967 Gerucht onjuist OTTAVIANI ZAL NIET AFTREDEN EEG-COMMISSIE Nederland GETUIGEN NIEUWE ORDE OPENING SPINNERIJEN FORD GENK Drie man in arrest Hoogverzekerde ladingen gingen het water in zo sfeervol uit eten HUIS TEN BOSCH Misschien volgende keer (C "1 mmmmmmmmmM*,; Ift rood signaal als de stofzak Jit speciaal voor deze nieuwe [Signaal is oerdegelijk en sterk lorg voor langere levensduur Istbaar breed mondstuk met lEenvoudige handbeweging stelt t stalen, gladde zool in. X. ■«"""I 'tuur mij volledige dokumen- itie over de 3M volautoma- g sche Dry Photocopier model 09 1 «aam unktie edrijf dres roog kopiëren jtomatisch kopiëren M kopiëren ds t i i i i i i i i i i i i i i i i i -J VATICAANSTAD (AFP) Het ge rucht dat kardinaal Alfredo Ottaviani, de proprefect van de Vaticaanse con gregatie voor de geloofsleer (voormalig Heilig Officie) zou aftreden is onge grond, aldus is in gezaghebbende krin gen verklaard. Een bericht over ontslag van de kar dinaal is de wereld ingebracht door een links-georiënteerd Italiaans weekblad dat dit in verband bracht met de kwes tie van de gezamenlijke gebedsbijeen komsten van rooms-katholieken en an dere christenen, die zich vorige week heeft voorgedaan. Zoals bekend was oorspronkelijk op een verzoek om toestemming voor het houden van dergelijke interconfessio nele gebedsbijeenkomsten in een niet- r.-k. kerk in Rome van de kant van de congregatie voor de geloofsleer te ken nen gegeven dat men iets dergelijks dit jaar nog niet opportuun" achtte. Later kwam echter van het Vaticaanse staatssecretariaat de mededeling dat de paus alsnog toestemming voor het hou den van een dergelijke bijeenkomst in een niet-r.-k kerk had gegeven, maar dit werd pas bekend toen de interna tionale gebedsweek voor de eenheid reeds geëindigd was. STRAATSBURG (ANP) Ondanks ile vooruitzichten betreffende de eco nomische ontwikkeling van de Bonds, republiek Duitsland zal de economie van de Europese economische ge meenschap in 1967 waarschijnlijk op nieuw een belangrijke expansie ver tonen. Hoofddoel zal moeten zijn het afremmen van de te snelle stijging van de kosten en de prijzen in de ver schillende landen van de gemeen schap. Daarbij moet er toch voor gewaakt worden dat de economische expansie niet op ongewenste wyze wordt be lemmerd en in andere landen de voortzetting van een niet-inflatoire groei wordt gehandhaafd. Tot deze conclusie kwam vanochtend in Straatsburg de vice-voorzitter vau de EEG-commissie, Robert Marjolin, ln zijn uiteenzetting over de economi sche toestand van de gemeenschap in het vorige jaar en de vooruitzichten voor 1967. Wat de Nederlandse begrotmgspoil- tiek en monetaire politiek betreft is een grote behoedzaam heid geboden, wegens de in 1966 opge treden verstoring van het economisch evenwicht. Een begrotingspolitiek, die een sterke inperking van de overheids uitgaven beoogt, kan alleen maar wor den toegejuicht. De EEG-commissie verwacht dat in 1967 het bruto produkt van de ge meenschap met vier procent zal stij gen, een iets lager percentage dan in het afgelopen jaar, toen het op 4,5 lag. Hoewel enige vertraging in West- Duitsland en in Nederland verwacht mag worden, zou de prijsstijging in Frankrijk iets sterker kunnen uitval len dan in 1966. De gemiddelde prijs- Jijging voor de gemeenschap wordt mt jaar geraamd op drie procent te- 8eno^r.3.5 procent in het vorige jaar In Duitsland en Nederland zullen de indirecte belastingen worden verhoogd jm de begrotingstekorten te verminde- hKK Ze Z&1 zij11 weerslag jennen op de consumptieprijzen. Op tak ,?erSL? gezicIlt Dj kt dit beleid discu- wjei, aldus de Leer Marjolin, maar jet is gerechtvaardigd en verdient ver- JL u vPor^ei,i' boven een beleid dat u bestaan in het bandhaven van be- potmgstekorten. die inflatoir kunnen werken. j» Frankrijk en Italië levert de ex- "nsle, ojder behoud van economisen jyicht minder moeilijkheden op. 'ADVERTENTIE) DJAKARTA (ANP) Gene raal Abdoel Harris Nasoetion, oud-minister van defensie en thans voorzitter van het Indone sische raadgevende volkscongres, heeft in een televisie-gesprek ge zegd, dat generaal Soeharto ten- volle gerechtigd is een onderzoek te doen instellen naar de beschul digingen tegen president Soekar- no volgens welke deze bij de mis lukte staatsgreep betrokken is ge weest. De president poogde zajn verantwoor delijkheid „bij gebeurtenissen van groot belang'' van zich af te schuiven, aldus Nasoetion. Zo bad Soekarno zich in 1948 aan de Nederlanders overgegeven na eerst gezworen te hebben tot een algehele guerilla-oorlog te zullen over gaan ingeval van een aanval der Ne derlanders op Djokjakarta, de toenma lige hoofdstad van de Indonesische re publiek. Als minister-coördinator voor defen sie en veiligheid had hij, Nasoetion, in feite geen enkele macht over zijn troe pen gehad ten tijde van de staatsgreep, omdat de president zelf bij speciaal de creet het volledig bevel over de strijd krachten op zich had genomen. Alle ministers-coördinators" in die tijd za ten klem tussen de president en de mi nister, die rechtstreeks instructies van het staatshoofd kreeg. Zo had Soekarno de toenmalige lucht macht-minister Omar Dhanii twee maan den voor de staatsgreep instructie ge geven óm in Peking te gaan onderhan delen over de aankoop van honderd duizend kleine wapens. Nasoetion was als minister-coördinator niet van die zending op de hoogte gesteld. Sprekend over de mogelijkheid van een proces tegen Soekarno zei Nasoe tion, dat het heel belangrijk was om getuigen te horen en bewijzen te ver zamelen omdat de beschuldigde altijd het tegen hem ingebrachte kan ontken nen. De leider van het Kasi-aetiefronf, de advocaat Adnan Boeyoeng Nasoetion, heeft op staatskosten ophangen van af beeldingen van president Soekarno in kantoren en instellingen gehekeld als niiet passend in een democratische staat omdat Soekarno, aldus zei hij in een interview, geen symbool van de staat is zoals het wapenschild. De minister van voorlichting Dian re fereerde in een lezing voor leerkrach ten aan president Soekarno als de „op perste clown" die verwijderd moet wor den omdat „een dergelijke leider niet langer geduld wordt in de regering van de nieuwe orde". De voorzitter van het actiefront van Indonesische vissers, Harsono Samoe- dra, heeft donderdag gezegd dat de zee bodem de „meest geschikte plaats" is voor de stoffelijke resten van president Soekarno. Harsono vond deze plaats beter dan „onder een loonmerijke boom" zoals president Soekarno zelf wenst, omdat de president een ver rader van land en volk is". Aan de Padjadjaran-uiiiversiteit in Bandoeng, West-Java, is formeel een chemisch laboratorium geopend dat met door Nederland geleverde wetenschap pelijke apparatuur is uitgerust. Twee Nederlandse deskundigen zijn reeds aan het laboratorium verbonden, er worden er spoedig nog twee verwacht. De Ne derlandse hulp ten bedrage van 500.000 gulden werd verleend onder de Neder lands-Indonesische overeenkomst inza ke technische samenwerking, die in 1964 werd gesloten. De Indonesische re gering heeft de bouwkosten voor de gebouwen voor haar rekening genomen. Bij de openingsplechtigheid was van Nederlandse zijde aanwezig de ambas saderaad voor culturele en voorlich tingszaken, J. E. Schaap. MELBOURNE (Reuter) De uitvoe rende raad van de Australische staat Victoria heeft gisteren het verzoek om gratie voor de wegens moord veroor deelde Ronald Ryan afgewezen. De te rechtstelling door middel van de strop is vastgesteld op vanochtend 8 uur plaatselijke tijd, dat is vanavond 23 uur Nederlandse tijd, in de Pentridge-ge- vangenis in Melbourne. Honderden politiemannen, sommigen met honden, hadden de grootste moeite de tegenstanders van de doodstraf in bedwang te houden, die gisteravond bij de ingang van de gevangenis waren samengekomen. Tien mensen onder wie een vrouw, zijn aangehouden. Van dag worden nieuwe ongeregeldheden verwacht en alle politieverloven zijn in getrokken. De 41-jarige Ryan heeft in decem ber 1965, toen hij uit de Pentridge-ge- vangenis ontsnapte een bewaker ge dood. (Van onze correspondent) HENGELO Vrijdag aanstaande zal de arbeidsinspectie een aan vraag behandelen van de raad van bestuur van de Koninklijke Neder landse Textiel Unie, voor werk tijdverkorting van ca. 2300 van de in totaal 8000 personeelsleden van het concern. De aanvraag omvat een periode van negen weken en betreft zowel de spinnerij sector als in mindere mate de weverijen. Buiten de aanvarge vallen De Haes- Holland in Eindhoven Menko in Ensche de, Yersey-bedrijf Kerssemakers in Beek en Donk, de Tilburgse Katoenspinnerij en spinnerij J. Wellink n.v- te Olden- zaal. De maatregelen zijn uitvoerig met de vakbonden besproken in een overleg dat Jos van Gils van „St.-Lambertus" voorbeeldig noemde. De directie zal over de hele linie een aanvulling geven tot 90 percent van het loon, ook in die ge vallen waarin deze aanvulling niet door de c.a.o. is voorgeschreven. De oorzaken die tot dit besluit hebben geleid zijn tweeërlei van aard; ener zijds is dat de algemene economische situatie in ons land en andere Europese landen, zoals We-st-Duitsland, waardoor het afleveringsniveau van een aantal artikelen de laatste tijd duidelijk ver laagd is. Anderzijs speelt de liquiditeits- problematiek waarmede tal van be drijfstakken worstelen, een belangi'ijke rol- Met name om de wendbaarheid van de verschillende ondernemingen te garanderen is een voorzichtig beleid noodzakelijk ten aanzien van het vast leggen van liquide middelen in grote voorraden. In andere sectoren is op grond van een zich frequent wijzigend vraagpatroon voorraadvorming toch al onaanvaardbaar. De verdeling van de werktijdverkor ting geldt voor 3 spinnerij en 6 weve rijen- In hoeverre volledig gebruik ge maakt zal moeten worden van deze te verlenen vergunningen, is nog niet te zeggen. De raad van bestuur van de K.N.T.U- ROME (K.N.P.) Berichten in Ita liaanse kranten, dat mgr. Casaroli, de onderhandelaar van het Vaticaan met communistische regeringen, binnenkort naar Moskou zal gaan om over diplo matieke betrekkingen te onderhande len, vinden bij geen enkele officiële bron in het Vaticaan bevestiging. Het gaat voorlopig nog om loutere specu laties en combinaties, die even dicht bij de waarheid kunnen liggen als daar van af. PHILADELPHIA (RTR) De mens heeft zich in de loop der tijden kun nen handhaven omdat hij stinkt en omdat mensenvlees walgelijk smaakt. Hij is zelfs niet geschikt voor kattenvoer, heeft de beroemde anthropoloog dr. Louis S. B. Leakey in Philadelphia verklaard. Hij heeft onderzoekingen verricht in Tanzania naar voorlopers van de mens. Negentien miljoen jaar lang is de mens in leven gebleven omdat de roof dieren hem niet lustten, terwijl andere mensachtigen wel werden geconsu meerd. Pas ongeveer twee miljoen jaar geleden, toen de primitieve mens wapens leerde gebruiken, werd dit natuurlijke afweermiddel overbodig. Dr. Leaky zei tot deze conclusie gekomen te zijn na bestudering van chimpansees en bavianen. Luipaarden en andere katachtige roofden herhaaldelijk jonge bavianen, de chimpansees werden met rust gelaten. „De mens is geen katten voer, chimpansees ook niet", zei de 63-jarige geleerde in een lezing voor de academie van natuurwetenschappen in Philadelphia. heeft tot deze aanvrage om tijdelijke werktijdverkorting besloten, om zo doende beter in staat te zijn terstond een antwoord te kunnen geven, zodra de afzetstagnatie opgeheven is. De Ford-fabrieken te Genk in Bel gisch Limburg zullen ook eind februari een week de produktie onderbreken. Ford-Genk heeft medegedeeld dat er van 20 tot 27 februari niet gewerkt zal worden. De maatregel, die verband houdt met moeilijkheden bij Ford-Keu len, treft 8-000 arbeiders. Eerder was bekend gemaakt, dat Ford Genk ook in de periode van 20 januari tot 10 februari de produktie zou staken. General Motors te Antwerpen, waar Amerikaanse, Britse en Duitse auto's worden geassembleerd, duktie van 30 januari gestaakt. heeft de pro tot 3 februari ROTTERDAM (ANP) Een dump handelaar uit Oosterbeek, de 56-jarige C. W. v. d. H., is woensdagavond aange houden, verdacht van oplichting van verzekeringsmaatschappijen. Het is ko men vast te staan, dat hij de expediteur A. H. (44) uit Krimpen aan de Lek op dracht gaf hoog verzekerde ladingen compleet met vrachtauto het water in te rijden. De expediteur en de chauffeur C. G. uit Rotterdam (36) bevinden zich sinds eind vorige week in Rotterdam in ar rest. Zij hebben een bekentenis afge legd. De Rotterdamse politie meldde gistermorgen twee gevallen van oplich ting, maar liet tevens weten dat het on derzoek wordt voortgezet. In opdracht van de expediteur heeft G. in juni 1963 een aanhangwagen op zettelijk laten verdwijnen in het Boe- rengat in Rotterdam. Op 18 december 1964 herhaalde hij dit met een vracht auto met aanhangwagen, die hij in een Antwerpse haven reed. De vrachtauto's waren geladen met dumpgoederen van drie inmiddels failliete n.v.'s in Rotter dam, die onder leiding stonden van de dumphandelaar. Deze diende voor het eerste geval bij een Rotterdamse ver zekeringsmaatschappij een schadeclaim m van f 115.000.-, een bedrag dat ook werd uitbetaald. Voor de in Antwerpen verloren lading diende een Duitse rela tie van de dumphandelaar een schade aangifte in bij een assurantiemaatschap- py.in Frankfort. Deze maatschappij twijfelde aan de juistheid van de claim 149.000 DM liet een onderzoek in stellen, en bracht zo de zaak aan het rol len. De expediteur heeft verklaard dat hij had gehandeld op aandrang van de dumphandelaar, die bij hem een schuld' had van duizenden guldens. De chauf- feur heeft zijn medeplichtigheid aan op lichting bijna met de dood moeten beko pen: m december 1964 reed hij zijn com binatie m Antwerpen achteruit de ha ven in Hij sprong op het laatste moment uit de kabme en kwam door een klap van het portier te vallen. Het linker- voorwiel van de vrachtwagen schampte toen nog juist langs zijn hoofd. DE BEROEMDE Russische vliegtuig ontwerper André Toepolev wordt al verscheidene maanden voor ernstige tuberculose in een kliniek behandeld. Toepolev, de nestor van de Russische vliegtuigindustrie, heeft vijftien vlieg tuigen ontworpen, waaronder de TU- 104, TU-114 en de TU-124. DEiN HAAG- (ANP). Minister Luns van buitenlandse zaïken en prof- P. Auger, directeur-generaal van de Euro pese Organisatie voor Ruimte-Onder zoek (ESRO), hebben gistermorgen op het ministerie van buitenlandse zaken een overeenkomst getekend, waarin de oprichting en exploitatie van het Euro pese Centrum voor Ruimtevaarttech niek (Estec) is geregeld- Tevens vond een notawisselirag plaats ovetr het Europese laboratorium voor ruimte onderzoek (Eslab). Beide instellingen worden gevestigd in Noordwijk. De totstandkoming van het complex is zover gevorderd, dat belangrijke technologische en laboratoriumwerk zaamheden reeds verricht kunnen wor den. In oktober van het vorige jaar zijn de bestaande noodgebouwen groten deels door brand verwoest, maar de voortgang der wetenschappelijke werk zaamheden is daardoor niet noemens waardig beïnvloed. Het complex in Noordwijk is in hoofdzaak uit geprefabriceerde elemen ten opgetrokken en is ontworpen om 800 stafleden te kunnen onderbrengen. De bouw begon in maart 1965 en zal voltooid zijn in november a.s- Op de foto van links naar rechts tijdens het tekenen prof. P. Auger dir.gen. ESRO), mr- Lunst en prof. dr. I. A- Diepenhorst. (ADVERTENTIE) VREDESTEIN Absorbeert de oneffenheden in het wegdek. Daardoor grotere con tactzekerheid tussen band en weg dek. Méér antislip bi] hoge snel heden en op natte wegen. j.m. Tus Talmastraat 61 J Tel. (01600) 37670 dagelijks geopend van 8 tot 22 uur. ook op zaterdag Wat is er momenteel aan de hand in Chili Dit land, over- rijk aan kostbare mineralen, heeft een straatarme bevolking. Buiten landers, vooral Amerikanen, maar ook binnenlandse bezitters van het gros der aandelen in de Chileense mijnen en plantages weten de le vensstandaard laag te houden, ten voordele van de dividenden. Sociaal-economisch verkeert het land nog in het feodale tijdperk: grootgrondbezitters en mijneige naars hebben de macht en het geld. De massa van het volk leeft op een onvoorstelbaar laag peil, en staat open voor communisti sche propaganda. Het recht van eigendom is in Chili identiek met het recht op uitbuiting van hen die geen eigendom bezitten. De mijn werkers en landarbeiders zijn in Chili proletariërs, omdat elke kans op bezit voor hen onmogelijk is. De Partij van president Frei, de christen-democraten, verreweg de grootste van zijn land, heeft revo lutionaire plannen, die waarlijk evenredig zijn aan de grote so ciaal-economische kwaal van het land. Frei wil die ellendige sociale tegenstellingen opheffen door het misbruik van het monopolie van de groep der mijneigenaars en groot grondbezitters te breken. De klei ne feodaal en egocentrisch den kende groep van economische al leenheersers wordt door de chris ten-democraten evengoed be dreigd, als door de socialisten en communisten. Maar met dit ver schil, dat Frei's partijgenoten strijden onder de leus van „revo lutie in vrede". Die leuze bracht Frei tijdens de verkiezing van 1964 de overwinning. prei is bepaald links gericht. Een paar jaar geleden heeft hij tijdens een reis in Europa op de vraag, waar hij politiek nu pre cies stond, geantwoord, dat hij precies ilnks van de Duitse socia listen lag op de politieke kleuren kaart. Frei is inderdaad linkser dan de naam van zijn partij nu precies tot uitdrukking brengt. Maar Frei is in Chili niet de pio nier van linkse politiek. In de twintiger jaren heeft de stedelijke middenstand, idie politiek onder de naam van „radicale partij" ope reerde, de grondbezitters verdron gen. Voor die operatie hadden de stedelingen de stemmen van de lagere regionen van het volk nodig. Deze radicalen die tot 1964 het moment van de politieke zege van Frei aan de macht waren, wa ren in hun regeerpraktijk welis waar uitgesproken burgerlijk, maar hun program was marxis tisch. Bij de verkiezingen in de dertiger jaren vormden zij zelfs een volksfront met de communis ten. JJe filosofische kern van Frei's huidige politieke doctrine wordt gevormd door het begrip „communitarisme". Een fraai en lang woord. Mlaar zelfs de officiële partij filosoof heeft geen duidelijke uitleg van deze centrale term kun nen geven. Frei zei eens, dat op grond van dit begrip kapitaal en arbeid in dezelfde hand behoren te zijn. Mooi, maar wat betekent dat precies? Misschien komt het Joegoslavische systeem van zelfbe stuur door de arbeiders het dichtst bij Frei's stelsel. De praktische programmapunten van Frei zijn duidelijker dan zijn theoretische dogma's. Zo wil hij in de grondwet de sociale functie van het eigen domsrecht naar voren brengei). De staat kan dan het recht krij gen om eigendom die niet ten voor dele der gemeenschap benut wordt, te onteigenen. Heel deze re geling, die momenteel nog als ontwerp bij de wetgevende macht ter discussie ligt, zal de grondslag CHILI vormen voor de agrarische her vorming van Frei. Nog niet zeker is of de regering deze normen ook op stedelijke eigendommen zal gaan toepassen. Momenteel tracht de regering de steden te dwingen wat van hun bezit af te stoten. Tn Chili is, zoals overal elders ln Latijns-Amerika, het nationa lisme een even sterke politieke kracht als de armoede. Het com munisme ontleent grote propagan distische steun aan het feit, dat het leeuwedeel der kopermijnen in handen van Noordamerikaanse maatschappijen is. Frei tracht de ze ondernemingen geleidelijk in Chileens bezit over te brengen, zonder in conflict te komen met de Amerikaanse geldschieters en en zonder hen als medewerkers aan de Chileense welvaart te ver liezen. Frei tracht ook het nationalisme te strelen door te streven naar een leidende rol voor Chili in Zuid- Amerika. Maar dit plan lijkt wei nig reëel, want grotere landen, als Argentinië, Brazilië en Mexico, zijn ook niet zonder nationaal zelfge voel. Het program van Frei ziet er gedurfd en radicaal uit. Maar het is bepaald niet zo nieuw, al lijkt het nog zo radicaal. De belasting hervorming bijvoorbeeld was ook reeds een feit onder de vorige rege ring, onder president Alessandri. Frei heeft merkwaardige tech nische politieke problemen in zijn land op te lossen, voordat hij onbe lemmerd op volle kracht kan wer ken: hij wordt enorm gehinderd bij de uitvoering van zijn vooruit strevend program door de vreem de politieke situatie in de volks vertegenwoordiging. In Chili is een soort „tweede kamer", het huis van afgevaardigden, en een eer ste, de senaat. Nu bevat de grond wet (anno 1833, en nog steeds on veranderd) de vreemde bepaling, dat bij elke verkiezing het hele huis van afgevaardigden gekozen wordt, maarvan de senaat wordt slechts een derde deel geko zen, de rest blijft aan. Frei be haalde bij de laatste verkiezingen, in 1965, een grote overwinning. Hij kreeg 82 van de 147 zetels in de „Tweede Hamer", maar dank zij de vreemde beperking van een derde m de senaat slechts 13 vari de 45 zetels. De politieke meerder heid kan dus vrijwel nooit haar wil doorzetten. Maar Frei heeft de jeugd achter zich en in de landen van Zuid- Amerika betekent dit, dat hij zich dan sterk kan voelen (ADVERTENTIE) BOLNES (ANP) Bij Boele's scheepswerven in Bolnes heeft de 33- jarige voorman-classificeerder H. Ou- wendijk uit Rotterdam een val van tien meter in een scheepsruim ge maakt. De man overleefde de val won- derwél. Een voorlopig onderzoek wees uit daf hij slechts een enkel zou heb ben gebroken. Tijdens de weekends dan naar HOTEL-RESTAURANT ETTEN „Grien niet Joey. Ik heb me pijn gedaan en jij staat te huilen!" (Van -een onzer verslaggevers? DEN HAAG De suggestie van mr. P. C. Breedveld, hoofd van de af deling bevolking en verkiezingen van de Haagse gemeentesecretarie, om een nieuw systeem in te voeren voor het stemmen bij volmacht heeft weerklank gevonden bij de Kiesraad. Bij de vol gende verkiezingen zal naar alle waar schijnlijkheid de legitimatiekaart bij het stemmen bij volmacht, worden in gevoerd, waardoor veel 'onnodige rei zen overbodig worden gemaakt. Door dit systeem wordt het mogelijk om althans bij de Kamerverkiezingen in elke willekeurige plaats te stemmen, terwijl dit nu in de woonplaats van de kiezer moet gebeuren. Bij de ver kiezingen voor de provinciale staten blijft deze bevoegdheid uiteraard be perkt tot de provincie. En voor de gemeenteraadsverkiezing heeft 't nieu we systeem weinig nut. De heer Breed veld deed deze suggestie indertijd in een artikel in het maandblad Bevol kingsboekhouding en militaire zaken". De nieuwe regeling zal hoogstwaar schijnlijk in de kieswet worden opgeno men.

de Stem | 1967 | | pagina 9