Heracles-trainer Leslie Talbot: Post-Pfenni'nger wonnen in Essen W estduits ij shockeycentrum verlegd naar noorden D. V eegens Mildenberger behoudt zijn titel :gen fusie verlaat N-bestuur ARAVAN A! 67 234B678R TEGEN ITALIAAN TOMASONI P- Roomer leidt Dundee-Juventus WILLEM II - MAC Russische schaaktitel voor Leonid Stein T erneuzen-Axel ingelast in 2B BOBSLEE-BAAN NIET BESTAND TEGEN ZACHT WEER Nieuwe opzet badminton- competitie VOORZITTER TENNISBOND TEKENT BI) STERKE BEZETTING INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Plannen voor stichting van hippisch centrum 11 Fegen links" dan de caravan! og 2 dagen vnatoiitnirpr Opgewonden Idealist Achterstand Gem. Sportpark, Tilburg zondag half vier Goede geest Theo Verschueren niet in zesdaagse van Antwerpen Centr rum Vol Uitzendingen van W.K. ijshockey Laatste poging Eurovisie om om te praten Badminton Triomfen IN DE URNE: 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 FEBRUARI 1967 Van onze correspondent; HAAG Mr. D. J. Veegenj Haag heeft naar aanleiding fusie met de AVRO besloten het bestuur van de R.T.N trekken. In een brief aan de er van de R.T.N., de heer C. G. heeft hij dit besluit als vólgt perd bestuur heeft welbewust een éle scheidslijn getrokken tussen N. en de bestaande omroepor< es, daaronder begrepen de A, Onze voornaamste bezwaren' c ze heb begrepen, waren dat lO haar aanspraak op alge- id niet heeft kunnen waarmaken »k als men rekening houdt met ikter van radio en televisie als immunicatiemiddelen te vaak illen in kleurloosheid en goed- ipulariteit. bezwaren doen zich sterker ge- doordat het huidige A.V.R.O.- geen krachtige leiding heeft e geven". feegens meent daarom dat de tegenover de begunstigers, die elstelling hebben onderschreven echtigd is onverhoeds overstag u een vjeelde aan tulpen en narcissen' 99 mder punt waartegen mr. Vee- zwaar heeft, zijn de actualitei- eken. ,.De R.T.N. wenste de ars en kijkers te benaderen als en mensen en wees iedere ling van het publiek af", vorden bij de fusie namens de waarborgen bedongen, waarvan cking is de ,,naar links neigen- ens" bij de nieuwscommentaren andere omroepen tegen te •nen die van mening zijn tegen- n door hen gewraakte tendens imroep een tegenstroming te aanwakkeren hebben daartoe te recht. Een duidelijke zwen- in rechts mag echter niet wor- gevoerd onder de vlag van on- ge voorlichting door de R.T.N", ir. Veegens. overstag" gaan van de stichting lat de heer Veegens te ver, zo ken uit een mondeling gegeven ing op zijn besluit. De heer is wel voorstander van samen- maar in andere zin dan fusie, imroeporganisaties AVRO en m de nieuwe organisaties RTN S zouden, naar het oordeel van het RTN-bestuur, gezamenlijk kunnen vullen met ieder voor :te zendtijden en met tevens een iele verdeling van de pro i's, aldus mr. Veegens. 'er Veegens, zelf voortgekomen „Onafhankelijke Televisie Ex- Maatschappij" (OTEM), noemt heid in de reeds door de twee- ner aangenomen omroepwet ch potdicht", waaraan hij nog dat dit „opzettelijk zo is ge- ADVERTENTIE) sentatief aanbod van binnen-WI landse caravans en toebehoren» (t/m 5 febr.) biuik maken van de voordelige N S. regeling ct dB 2-dagen-Amslerdamarrangementen ONTAAL: kende zorg, houtsoort. tmis. 4. ontkenning. uitffls kheid. 5. daar, florin (af»*' deel van een spier. 7. m 1 van State. 9. venster, haro (AAL: met bomen, stijf. 2. water cht. 3. omdraaien. 4. twugj» cing. 5. regeringsreglement, rsa. 6. proef, besmettel^*® 7. meubelstuk. 8. Engels ?roeid, stuk hout. !B>( '6 ->IB S 'IBJBJ, 'AA 'J.I S 'UJlSt USSl f -U1S9 Z 'tlBBI I BBJ '6 SAJ '8 'IBABn lS Q IJ 'Ja 'S 'IBB' a S -aaa z 'H®3* 'JSSI 'I iONISSOW" HOOP OP PROMOTIE NOG NIET OPGEGEVEN (Van onze sportredactie) ALMELO „Ontmoedigd door de achterstand op de leidende ploegen Nee, dat ben ik geens zins. Teleurgesteld over het uit- blijven van grote successen tot dusverre? Ja, zeer beslist. Aan het begin van deze competitie wa ren mijn verwachtingen hoog ge spannen. Ofschoon ik wist, dat de andere clubs het ons niet gemak kelijk zouden maken, heb ik er steeds op gerekend, dat voor He racles een vooraanstaande rol in de eerste divisie zou zijn wegge legd. Het is echter nog niet te laat. De achterstand op NEC en Volendam (res pectievelijk acht en zeven punten) is niet hopeloos, maar wanneer we nog in aanmerking wilen komen voor een plaats in de eredivisie dient er toch zeer snel iets te gebeuren. Ir. de komende wedstrijden moeten we alles op alles zetten om de weg omhoog terug te vin den, Wij, de spelers en ik, zijn ons er terdege van bewust dat het behalen van punten in de tweede helft van de competitie altijd het moeilijkst is. Maar dat geldt ook voor andere ploegen. Wanneer iedereen bereid -is zich vol ledig te geven moet er voor Heracles beslist meer in zitten dan een achtste plaats op de ranglijst. Maar dan zal er geknokt moeten worden. In alle twaalf wedstrijden, die ons nog scheiden van het einde van het seizoen. Van de eerste tot de laatste minuut". Met een daverende vuistslag op de tafel zet Frank Leslie Talbot, sinds het begin van deze competitie trainer van de Almelose eerste-divisieclub Hera cles, zijn woorden kracht bij. Wanneer de Brit praat over de mogelijkheden van het onder zijn supervisie staande elftal raakt hij opgewonden. Snel pra tend vertelt hij waarom Heracles tot dusverre nog niet aan de verwachtingen heeft voldaan. „De weg terug is niet zo gemakkelijk. Vooral niet als je voort durend wordt achtervolgd door tegen slag. Pech is een van de voornaamste oorzaken van ons gedeeltelijk falen. r landskampioen geworden. DWS pro moveerde, toen ik er trainer was, naar de eredivisie en stoomde rechtstreeks door naar de titel en de kwartfinales van de Europa Cup. Heracles kan nog altijd promoveren. In het seizoen, dat DWS terugkeerde naar de hoogste klas se. had de ploeg met nog vijftien wed strijden te spelen een achterstand van negen punten op Go Ahead. De laatste vijftien wedstrijden leverden 29 punten op. Slechts één verliespunt. Heracles moet dit ook kunnen'. Blessures en schorsingen hebben tot gevolg gehad, dat we vrijwel nimmer in sterkste samenstelling hebben kun nen spelen. Het elftal is nog steeds geen eenheid omdat week-in-week-uit een beroep moest worden gedaan op andere spelers. Ik ben naar Almelo gekomen om Heracles terug te brengen naar de ere divisie. Onder mijn leiding is RCH ^rHpST*n!r*Sen' man Frank CS- „!ii 70 SraaS in zyn team zou *ulen hebben. En»!L?AcG (ANP> De wedstrijd i» Su~Schotland. die op 1 maart van hü t?ÏSP!01? voor de voorronden amnt,™ raFA-jeugdtoernooi in South- h ÏL?0? gespeeld, zal geleid wor- Schalks se arbiter w- J M- trin^'k, SJ5 'at,er zal een Nederlands voor hpT DundeeJuventas ien-hnto- i'I!00' om de jaarbeursste- mer (n„tL j De hear P. P. Roo- 'ertiter m! treed op als scheids- door a' p worden geassisteerd Kaag) en H. J. (ADVERTENTIE) Frank Leslie Talbot is een idealist, Veertig jaar is de nu 57-jarige Engels man actief in de voetballerij. Hij is, zoals hy zelf zegt, „bezeten" van voet bal. Het laat hem geen moment los. Met typisch Enigels voetbal behaalde DWS onder zijn leiding een reeks schitteren de successen. Vanuit een gesloten ver dediging wonnen de Amsterdammers vele wedstrijden. Ook bij Heracles heeft hij geprobeerd met een dergelijk systeem succes te behalen. Het is er nog niet uitgekomen. Bij de Almelose club heeft hij niet de beschikking over een killer als Frans Geurtsen in zijn góede DWS-dagen was. „Geurtsen was toen topscorer. Hij maakte zeer regelmatig doelpunten en omdat de verdediging supersterk was eindigden veel ontmoetingen in zeges. Heracles heeft een van de minst gepas seerde defensies in de eerste divisie. In veel wedstrijden werd niet tegen ons gescoord, maar omdat we ook zelf de weg naar het doel niet konden vinden bleven de verwachte zeges uit. De geest van het elftal is uitstekend en er wordt hard getraind. Het succes moet dus een keer komen. Ik hoop dat het resultaat tegen Velox zondag jl. het herstel heeft ingeluid. Mijn vurigste wens is, dat we voor blessures gespaard blijven. Het bevalt Frank Leslie Talbot ove rigens goed in Almelo. Hij kan nog niet zeggen of hij er het volgende seizoen ook werkzaam zal zijn. De kans, dat hij zijn contract met Heracles zal ver lengen, is echter volop aanwezig. Tal bot gaat in ieder geval niet naar de Verenigde Staten, waar vandaan hem een aanbieding bereikte. „Ik ben 57 jaar en heb geen zin me in een riskant avontuur te storten. Van het Ameri kaanse profvoetbal heb ik geen al te hoge verwachtingen. Ik geloof daarom ook niiet, dat veel Nederlandse voet ballers naar de States zullen gaan. Zij zijn verstandig genoeg om eerst de kat uit de boom te kijken en geen over haaste beslissingen te nemen". DE EUROPESE kampioen Simmenthal uit Milaan heeft in een thuiswed strijd Ljublijana uit Joegoslavië met 7369 verslagen in een wedstrijd in de halve eindstrijden van het toer nooi om het wereldkampioenschap basketball. Simmenthal leidde bij de rust met 4231. DE PORTUGESE voetballer José Au- gusto zal nooit meer kunnen voet ballen. Tijdens een tournee van Ben- wica door Zuid-Amerika openbaarde zich in Chili bij de snelle voorhoede speler van Benfica en het Portugese elftal verschijnselen, die wijzen op een hersentrombose. De 27-jarige Au- gusto is aan de rechterkant van het lichaam verlamd en hij heeft het spraakvermogen verloren. Hij is op genomen in het ziekenhuis van San tiago. Volgens de artsen is het on mogelijk dat Augusto ooit weer zal kunnen voetballen. DE NEDERLANDSE hockeyploeg heeft gisteren met 00 gelijk gespeeld tegen het districtselftal van Rawalpindi in een vriendschappelijke wedstrijd. TRUDY GROENMAN is donderdag uit geschakeld in de kwartfinales van de Zuidafrikaanse tenniskampioenschappen die in Durban werden gehouden. Ze verloor na harde strijd met 36 1113 van de Britse Christine Truman. MOSKOU (ANP) De Rus Leonid Stein heeft de Russische schaaktitel op zün naam gebracht. Hij vergaarde uit twintig partijen dertien punten, een half punt meer dan Efim Geiler. Stein en Geiler hebben zich hiermee geplaatst voor het Interzonale toernooi, dat de inleiding vormt voor het wereldkam pioenschap. Korchnoi, Taimanov en Gipslis zullen in een extra driekamp moeten uitma ken wie de overige twee plaatsen mo gen innemen. (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN Voor zondag is in de tweede klasse B de belangrijke der by Terneuzen-Axel ingelast. Voor bei de ploegen staat er de aansluiting met de kopgroep op het spel. Terneuzen heeft momenteel evenveel punten als Axel, dat echter één wedstrijd meer heeft gespeeld. De wedstrijd begint om lialf drie. ALPE D'HUEZ Vanmorgen zullen waarschijnlijk de eerste oefenritten worden gehouden voor de wereldkampioenschappen bob sleeën. Het blijft vooralsnog „waarschijnlijk", want men heeft gisteren wel de ijsbaan, waar veer tien bochten in zitten, hersteld, maar het is nog niet zeker dat de titelstrijd kan beginnen, omdat het zachte weer de conditie van de baan sterk aantast. De kampioen schappen zouden eigenlijk zater dag moeten beginnen. De trai- ningsritten zijn echter al enkele dagen uitgesteld, waardoor de eerste twee afdalingen op de 1500 meter lange haan waarschijnlijk pas zondag kunnen worden ge houden. De organisators hopen dat de ijsbaan, die gebouwd is voor de Olympische Winterspelen van volgend jaar, maandag nog de twee laatste afdalingen kan ver dragen. Nu al vraagt men zich af of daarna de kampioenschappen voor viermans-bob kunnen wor den gehouden. De foto geeft een goed beeld van de „verwoestingen" die het zachte weer heeft aangericht. De Engelse olympische en wereld kampioen tweepersoons-bob, Tony Nash, kijkt bedenkelijk naar de haan, waar een groot stuk in de wand het spiegelgladde ijs mist. FRANKFURT (AP) De Europese kampioen boksen in het middengewicht Karl Mildenberger, heeft zijn titel in Frankfurt met succes verdedigd tegen zijn Italiaanse uitdager Piero Toma soni. Mildenberger won het gevecht over vijftien ronden met zeer gering pun- tenverschil en de beslissing van de scheidsrechter werd met gejoel en ge fluit door het publiek begroet. De scheidsrechter had 70 tegeen 69 aan getekend ten gunste van de Duifser. Mildenberger, die in de meeste van de eerste acht ronden achterstond en in de eerste ronde neerging, herstelde zich op grootse wijze. Hij nam het initiatief en won vijf van de laatste zes ronden op beslissende wijze. De wedstrijd had een sensationeel begin toen Mildenberger al na een hal ve minuut in de eerste ronde tegen het canvas gong. Er werd even ge teld voor hij weer opsprong. Tomaso- ni heeft de Duitser in de eerste ronden fel achterna gejaagd en hem goed ge raakt. Mildenberger werd bij voort during tegen de touwen gedrukt en de kleinere en breed gebouwde Italiaan, tien centimeter korter dan de kam pioen die een aanzienlijk geringere reach had, sloeg op het lichaam van Mildenberger in. Na de negende ronde werd Mildenber ger door zijn trainer vermanend toe gesproken en in de tiende ging hij hard vechten. Zijn eerste stoot, een harde rechtse, trpf Tomasoni vlak boven het linkeroog. Dat luidde de comeback van Mildenberger in. Het oog van de Italiaan ging bijna onmiddellijk dicht en Mildenberger bleef er in de reste rende ronde op slaan. Twee ronden later werd Tomasoni voor acht tellen gevloerd door een snel opeenvolgende linkse en rechtse Dat was twaalf se- oonden voor het einde van de ronde. Daarna was de kracht uit de stoten van Tomasoni verdwenen en moest hij verdedigend boksen. ESSEN (AP) Het Nederlands-Zwit. serse koppel Peter Post en Fritz Pfen ninger heeft de wielerzesdaagse van Essen gewonnen. Het was hun vierde zesdaagse overwinning van dit seizoen. Post en Pfenninger wonnen ook vorig jaar de zesdaagse van Essen. Zij heb ben dit seizoen ook de zesdaagse van Gent, Amsterdam en Bremen gewon nen. Post en Pfenninger stelden hun zege pas In het laatste uur veilig. Toen ver dienden zij genoeg punten om hun be dreigers Siggi Renz en Hans Junker- mann uit West-Duitsland te verslaan. De eindstand van de race van 145 uur over 2.819,2 kilometer was: 1. Post Pfenninger, 477 punten; 2. Renz—Jun- kermann, 439; 3. Dieter KemperHorst Oldenburg, West-Duitsland, 313 op twee ronden; 4. Ehrenfried RudolphClemen Grossimlinghaus, West-Duitsland, 457; 5. Klaus BugdahlPalle Lykke, West- DuitslandDenemarken, 259 op vier ronden; 6. Rolf RoggendorfErnst Streng, West-Duitsland, 266 op vijf ron den: 7. Freddy EugenDieter Puschel, DenemarkenWest-Duitsland, 254 op negentien ronden: 8. Louis Pfenninger —Karl Heberle, Zwitserland, 353 9. Hartmut ScholzDieter Gieseler, West- Duitsland, 210. (Van onze sportcorrespondent) ST.-JANSTEEN Theo Verschueren uit St.-Jansteen, die voor de Zesdaagse van Antwerpen gekoppeld was aan de Italianen Faggin en Beghetto moet noodgedwongen afzien van deelname. De sleutelbeenbreuk is nog steeds niet goed genezen. Een medisch onder zoek wees uit dat er een vergroeiing plaatsvond. De schouder van Theo Ver schueren moet voorlopig weer voor drie weken in het gips. Peter Kisner en Albert van Midden zullen starten in de amateurzesdaagse te Antwerpen en na afloop hiervan in de zesdaagse van Milaan. DEN HAAG (ANP) In het najaar zal de badmintoncompetitie worden op gezet volgens de methode waarmee de tafeltemiiscompetitie zulk een succes is geworden. De hoofdklasse wordt uitgebreid tot acht, teams, die worden ondergebracht in 2 groepen. Na een volledige com petitie van zes weken vormen de num mers één en twee van beide groepen een nieuwe groep van vier teams, waarna de winnaar zich kampioen van Nederland mag noemen. De laatstge- plaatste van de 34 degradatiegroep degradeert uit de hoofdklasse. Een soortgelijk systeem wordt doorge voerd in de eerste klasse (vergroot tot 16 teams). De competitie „nieuwe stijl" zal 12 weken in beslag nemen, twee weken meer dan thans het geval is. (Van onze correspondent) KEULEN Het centrum van het Westduitse ijshockey begint zich geleidelijk te verleggen van Beieren (in het zuiden) naar het Roergebied (in het noordwesten). De Düsseldorfer „Eishockey- Gemeinschaft" maakt een meer dan goede keus om dit wintersei zoen het ijshockeylandskampioen- schap te behalen en daarmede de abonnements-kampioenen E.V. Füssen en E.C. Bad Tölz de hege monie te ontnemen. Bovendien is de Kölner E.K. hard op weg zich voor het volgend seizoen een plaats te veroveren in de „Eishockey-Bundcs Liga" en dan de gelegenheid te krijgen zijn krachten te meten met de - hier boven reeds genoemde - cracks. Wanneer de Keulenaren er in slagen naar de Bundesliga te promoveren, zal de ijshockey-eredivisie voor het eerst sinds lange tijd bestaan uit evenveel clubs uit het noordwesten (namelijk vier, d.w.z. de Düsseldorfers en de Keulenaren plus twee clubs uit Kre- feld) als uit het zuiden (d.w.z. voor namelijk Beieren). Tot redding van de eer van het zui delijke, d.w.z. Beierse ijshockey moet worden gezegd, dat de versterking van het noordwestelijke ijshockey zonder de hulp van de Beieren wel niet mo gelijk zou zijn geweest. De Düssel dorfers die het voordeel hebben een rfjke ijshockeyclub te hebben boden enkele goede Beierse spelers contrac ten en jobs aan. Sindsdien spelen deze Beierse „buam" (buben) tegen hun vroegere clubgenoten der E. V. Füssen en der E. C. Bad Tölz. De Kölner E. K. volgt nu dezelfde tactiek: wamieer de Keulense ijshockeyclub de promotie naar de Bundesliga gelukt zullen vier ijshockey-stars van de E. V. Landshut en de E. C. Bad Tölz het roodwitte Keulense tricot aantrekken. Bovendien heeft de Kölner E. K. de beroemde Beierse ijshockeyspeler Xaver Unsinn als trainer geëngageerd. Hij is vooral verantwoordelijk voor de enorme ver betering van de prestaties der Kölner E. K. In vroegere Jaren droegen clubs in het noordwesten van het toenmalige Duitse rijk de ijshockey-kroon en zelfs Berlijn was lange tijd de stad der ijs- hockey-kampioenen geweest. Ook Kre- feld een rijke textielstad wier bur gers zich de dure sport konden ver oorloven speelde een belangrijke rol. Nu is de rijke landshoofdstad van NoordrijnlandWestfalen, Düsseldorf, op weg het centrum van het West duitse ijshockey te worden. De zaak is eenvoudig zo, dat de goede spelers uit de Beierse (kleine) gemeenten als Füssen en Bad Tölz hun spelers-kwa liteiten te gelde willen maken en con tracten aangaan met clubs in het noord westen, die hun een goed inkomen of een lucratieve job (als nevenberoep) kunnen garanderen. Zo is het gekomen tot een geleidelijke transmigratie van Beierse ijshoekey-spclers en trainers naar het „hoge noorden" der bonds republiek. Door de prestaties van de Düssel dorfer E. G. en de Kölner E. K. heeft het ijshockey in het Roergebied enorm aan populariteit gewonnen. De D.E.G. kan bij een wedstrijd tegen ex-lands kampioenen E. V. Füssen of E. C. Bad Tölz rekenen op een vol stadion, d.w.z. op. rond 10.000 toeschouwers. Keulen bezit een nieuw ijsstadion voor 6.000 toeschouwers. Die brengen geld in het laatje, dat de penningmeesters in de gelegenheid stelt goede ijshockeyers en trainers aanbiedingen te doen. DEN HAAG (ANP) De heer F. I). A. van der Heyde, de voorzitter van de KNLTB, die zich aanvankelijk niet herkiesbaar had gesteld, heeft zich bereid verklaard nog een jaar aan te blijven. Toen dè heer Van der Heyde twee jaar geleden dé voorzittershamer ter hand nam na 25 jaar als competitie leider werkzaam te zijn geweest, deed hij dit onder de uitdrukkelijke voor waarde dat hij zo snel mogelijk zou worden opgevolgd door een vertegen woordiger van de jongere generatie. Het vinden van een geschikte kandi daat blijkt echter nogal moeilijk te zijn, getuige de agenda voor de jaar lijkse bondsledenvergadering op zater dag 18 maart a.s. in Utrecht, waarin staat: „In verband met nog niet ge heel afgeronde pogingen om in de op volging te voorzien hoewel in een vergevorderd stadium zal de heer P. D. A. van der Hèyde zich desge wenst op deze vergadering herkiesbaar stellen." WENEN (AP) Walter Was servogel, hoofd van het organi satiecomité van de wereldkam pioenschappen ijshockey in M e- nen, heeft verklaard naar Geneve te zullen gaan, waar hij dinsdag zal proberen de Eurovisie te overreden de wedstrijden toch uit te zenden. Miroslav Vilcek van de Eurovisie heeft verklaard dat er geen uitzendingen zullen plaatsvinden als niet alle niet- Oostenrijkse reclame rond het speelveld verwijder3 zal worden. Wasservogel noemde dit een „kleingeestig standpunt". Hij is van mening dat de Eurovisie zich niet op een dergelijk scherp standpunt heeft gesteld bij ski wedstrijden en voetbalmatches. Hierbij wordt ook veel reclame gemaakt. Hij is van meningals de Euro visie van goede wil is, er bin nen een half uur overeenstem ming kan worden bereikt. De Oostenrijkse PTT moet uiterlijk woensdag weten of er wedstrij den zullen worden uitgezonden tn verband met het treffen van technische voorbereidingen. Wasservogel heeft verklaard dat er van de tien adverteerders op de omheinig rond het speel veld zes buitenlandse en vier Oostenrijkse firma's zijn. Hij heeft verder gezegd dat er op de baan voor de wereldkampioen schappen kunstrijden op de schaats reclames staan van 12 buitenlandse en twee Oostenrijk se firma's. Toch zal Eurovisie deze kampioenschappen waar schijnlijk wel uitzenden. DEN HAAG (ANP) De tweeën twintigste internationale badminton kampioenschappen van Nederland, op 11 en 12 febr. in de Duinwijckhal te Haarlem krijgen een bijzonder sterke bezetting. Twee all-Englandkampioe- nen, namelijk Erland Kops en Knud Age Nielsen, de 29-jarige verloofde van Imre Rietveld, vormen naast het te verwachten duel Imre Rietveld - Ange la Bairstow de grote attractie van de komende wedstrijden. Erland Kops staat sinds 1957 aan de top van de wereldranglijst. Het Is de eerste keer, dat hij in Haarlem uitkomt. Zijn smashes zijn de dodelijkste" ter we reld. Knud Age Nielsen, die verleden jaar de titel won, zal in verband met een heupblessure alleen uitkomen In de dubbelspelen. Denemarken heeft verder afgevaar digd Tom Bacher, winnaar van 1965 en Bendt Rose, die ook reeds tot de finale doordrong. ,.De standing" van deze kampioen schappen, die niet voor de televisie ko men, worden verder bepaald door het uitkomen van de zes man sterke ploeg uit Zttid-Afrika, van wie de 26-jarige Alan Parsons en de 22-jarige Renee du Toit als tweede en derde zijn ge plaatst. De afvaardiging per land be draagt: Nederland 19 Duitsland 11, En geland 6. Zuid-Afrika 6, Singapore 2, Denemarken 10, Zweden 5 en Noorwe gen 4. fiij de dames staat Imre Rietveld, die onlangs triomfen vierde in India en Denemarken als eerste geplaatst voor haar tegenspeelster Angela Bair stow, die haar vorig jaar In de halve finales versloeg. Beide meisjes zijn sterk aan elkaar gewaagd. Verleden Jaar won Imre twee maal, namelijk op een internationaal toernooi in Kent en in Haarlem tijdens een wedstrijd voor de Ubercup. Andere sterke deel neemsters zijn de onlangs twintig jaar geworden Nederlandse kampioene Ag nes Geene, de Duitse Marie Louise Wackerow en de Deense speelsters Ul- la Strand- Rasmussen, die in de dub bel uitkomt met Imre Rietveld, Elisa beth van Barnekow en Perni'lle Mol- gaard Hansen. (Van onze sportcorrespondent) BAVEL Op een vergadering van landelijke ruiters uit Brabant in Bavel werd meegedeeld, dat de Nederlandse Hippische Sportbond van plan is in Deurne een nationaal hippisch centrum te stichten. De plannen zün reeds in een vergevorderd stadium. Er zal een overdekte manége van 60 bü- 30 meter worden gebouwd, waarvan de kosten op 3 a 4 miljoen gulden zün begroot. De rond dit centrum gelegen terreinen zullen dagelijks voor de hippische sport beschikbaar zijn. Naast een vast spring terrein zal een galoppeerbaan .worden aangelegd en in het centrum zelf wordt ook een biblio theek ingericht met unieke boekwerken betreffende de hippische sport. Daar naast worden er grote trofeeën met betrekking tot deze tak van sport onder gebracht. Het ziet er naar uit, dat de bond van landelijke rijverenigingen in de toekomst van dit te stichten centrum gebruik zal maken, zodat de nodige technische activiteiten kunnen worden ontwikkeld. De reserves, waarover de bond beschikt, kunnen dan eventueel voor dit doel beschikbaar komen. Aanvankelijk waren deze bestemd voor het realiseren van een sportcen trum in „De Beekse Bergen" te Hilva- renbeek, waartoe enkele jaren geleden plannen bestonden. Later zag het bonds- bestuur uit naar terreinen langs de Drunense Duinen onder Udenhout, maar ook hiervan, is men afgestapt.

de Stem | 1967 | | pagina 11