„Missie zaak van hele kerkvolk" vak kleding hugo kayser 6.50 SLIK NAAR BUITEN Sportauto-fobie maakte man tot moordenaar kardinaal alfrink buinstajjatie Is prijsvoordeel werkelijk een voordeel alleen voor een kwaliteitsprodukt iiverdientTso40' U b6taalt Sl6ChtS 5'9°' Onderwijzer redt kinderen uit vuurzee in school Schutting om Lenins graf Tsinglao veroverd Tegenstander Mao dreigt atoombasis te bezetten DILEMMA PANAMA Westen vraagt Rusland: Rudolf Hess uit Spandau WAS CHARTIER KRANKZINNIG? Uitwisseling ambassadeurs Roemenië en W.-Duitsland Wilson heeft aanwijzingen \mn gifgas I//? Jemen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 RATIONALE MISSIERAAD IN UTRECHT: REGEN PAKKEN REGULIER Mn1"9" zekerheid voor voldoening. Achter elk uoDDelman wasmiddelvele proeven èn 234 jaar ervaring. rPQ, f,er.ste en tweede zekerheid voor uitstekende was- dnrp !ln'En toch ta,,oze Steens besparing. Geen n?,cadeautjes, verpakking en geen overbodige reclame. bespaart u heel wat guldens! ?romrïtig schuimend voor de lwasmachine. üverdientf759,25;ubet3alt S'eChtS voor de normale wasmachine. ddbbhiyian gezinswasmiddel... het meeste van het beste ■r v^- Uitvoer honden en katten blijft voortduren Nieuwe middelen tegen leukemie Na Chinese krans Leg er DL gevechten in Panama, waar bij in 1964 21 Panamezen en 4 Amerikanen om het leven kwa Anglofiel Schot Proces VPRO en TROS spreken fusie tegen (ADVERTENTIE) TOHENSTRAAT14, BREDA-TEL 37789 (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Kardinaal Alfrink heeft gistermiddag in Utrecht de Nationale Missieraad geïnstalleerd, die ten doel heeft de thans nog versplinterde missie-activiteiten van bisschoppen, instanties en leken zo goed mogelijk te coördineren. De kardinaal is zelf voorzitter van de missieraad. Het ligt in de bedoeling dat ook in de verschillende bisdommen en in de afzonderlijke parochies gelijkwaardige coördi- e-organen worden opgericht. Met de oprichting van de Nationale Missieraad wordt tegemoetgekomen aan een reeds gevoelde eis, namelijk enige orde te brengen in de chaos van op mis siegebied bestaande activiteiten. Kardinaal Alfrink zinspeelde hierop toen hij zei: „Ik hoop van harte, dat ons aller verlangen naar eenheid en samen werking vruchten zal voortbrengen. Ieder van u moet voor ogen houden, dat de zorg voor de groep die hij vertegen woordigt hen nooit het grote geheel uit het oog mag doen verliezen. Het gaat uiteindelijk niet om wat wij als afzon derlijke groep doen maar om wat wij samen doen voor de vele duizenden mis sionarissen uit ons volk, die over de hele wereld namens ons in het veld staan en die het recht hebben op de steun van een echt georganiseerd en efficiënt werkend thuisfront". De missieraad wil uitdrukkelijk niet een nieuw orgaan zijn naast of boven de reeds bestaande organen, het wil een ontmoetingspunt zyn, waar alle betrok kenen met elkaar van gedachten kunnen wisselen, samen het hele arbeidsveld kunnen overzien, overlappingen kunnen voorkomen en lacunes kunnen opvul len. Aan het feit dat hijzelf voorzitter van deze raad zal zijn, kende kardinaal Al frink een symbolische waarde toe. „Er wordt door aangegeven", zei hij, „dat de zorg voor de uitbreiding van het geloof en de zorg voor de missionaire geest van de gelovigen primair een opdracht is van het plaatselijk episcopaat. Het con cilie heeft onderstreept, dat alle bis schoppen niet alleen voor hun eigen' bisdom zijn gewijd, maar voor heel de wereld. De zorg voor de missie is voor een bisschop dan ook geen liefhebberij, maar een opdracht van de Heer". Het vice-voorzitterschap van de raad komt in handen van de scheutist drs. C. J. Hoogedoorn uit Vught. Ook hierin zag kardinaal Alfrink een speciale betekenis. „Dat deze functie in handen komt van een regulier is een teken van waarde ring voor de missionerende orden en congregaties, die de zendingsopdracht van de kerk met eigen hand waarmaken en die een groot aantal missionarissen over de wereld uitzenden. Het is ook e^en symbool van en een aansporing tot de eensgezindheid, die alle werkers op dit terrein zal moeten bezielen." In de Nationale Missieraad zijn ver tegenwoordigd, de bisschoppen, de pau selijke missiewerken, de missionerende orden en congregaties, de leken-missie- actie, de St-Willibrordvereniging en het Apostolaat der Hereniging. Verder is er uit ieder bisdom een leek in de raad, die het kerkvolk als zodanig vertegenwoor digt. De taak van de raad werd als volgt omschreven: Een onderling samenstel van alle belanghebbenden aan de missie gedachte een aansprekende, eigentijdse gestalte geven en daardoor het inzicht doen rijpen, dat elke gelovige persoon lijk medeverantwoordelijk is voor het missiewerk. LONDEN (AP) Premier Wilson Iteeft gisteren verklaard dat hij bewy- lim heeft die er sterk op duiden, dat in I Jemen gifgas is gebruikt. I Het Internationale Rode Kruis in Ge hete heeft al een beroep op de Ver- lenigde Arabische Republiek gedaan om |het gebruik van gifgas bij luchtaanval- i op burgers in Jemen te staken, ie conservatieve oppositieleider Heath Inoeg Wilson in het Lagerhuis of het' Isel raadzaam van Engeland was zich luit Zuid-Arabië, dat aan Jemen grenst, ■terug te trekken. Heath opperde dat ■Zuid-Arabië door de VAR bedreigd zou hunnen worden als Engeland zonder de- llensie-overeenkomst vertrekt. Wilson onderschreef de bezorgdheid ■van de conservatieven ten aanzien van |de toestand in Jemen. Wilson weigerde aan te nemen dat de I Engelse politiek in Zuid-Arabië de oor- I zaak is van de toestand in Jemen, en stelde dat Engeland niet in alle delen Imn de wereld waar het dat vroeger |deed, polttie-agent kan blijven spelen. ..Onze reserves gedogen dat niet, ■tvenmin onze monetaire reserves als Itnze reserves aan mankracht", zei hij. I.Het wordt tijd dat de conservatieve ltartij zich verzoent met de omstandig- |Hen van de wereld waarin wij leven". (ADVERTENTIE) ENKOEPING (AP) De koele moed van een muziekonderwijzer heeft het leven van vele kinderen gered toen in een school in Enkoeping, 72 km ten noordwesten van Stockholm, brand uitbrak waarby vier mensen om het leven gekompn zyn. De brand begon in de voormiddag op de tweede verdieping van het ge bouw toen ongeveer 60 kinderen een muziekles bijwoonden. Behalve deze kinderen waren er nog tien volwasse nen Jn het gebouw. De kinderen speelden op hun blok fluiten toen een man die gelijkvloers aan het werk was de brand zag en de brandweer waarschuwde. Nog voor de brandweer arriveerde, was het [klaslokaal door een vuurzee afgesneden van alle uitgangen. De 43- jarige onderwijzer greep heldhaftig in. Hij wist paniek te voorkomen en plaatste de kinderen op een rij voor het raam en liet hen één voor één naar beneden vallen, waar buurtbewo ners hen opvingen. De ondeiwljzei sprong als laatste met een kind in zijn armen. Bij de val brak hij een arm en hij had zware brandwonden opgelo pen. Twee bejaarde bewoners van de tweede verdieping kwamen om en twee kinderen, die op eigen houtje hadden geprobeerd te ontkomen, kwa men om. Negen kinderen en drie oude ren werden in een ziekenhuis opgeno men; alleen de toestand van een 60- jarige gewonde is zorgwekkend. ZWOLLE (A.N.P.) De Nederland se bond tot bestrijding van de vivisectie heeft door middel van telegrammen bij de ministers van Justitie en van Fi nanciën en bij de leden van de Eerste en Tweede Kamer geprotesteerd tegen het feit dat twee jaar na de inwer kingtreding van het honden- en katten- besluit op 1 februari1965, de douane nog steeds niet is ingeschakeld bij het toezicht op de naleving van dit besluit. Volgens de bond zijn in de laatste twee jaar minstens 25.000 honden en katten vanuit ons land naar buitenland se laboratoria gegaan, zonder dat zij de bescherming genoten waarop zij, in gevolge het besluit, recht hadden. De bond acht dit een noodtoestand. NEW YORK (AP) Het Sloan Ket tering Institute voor kankeronderzoek heeft bekendgemaakt, dat twee nieuwe geneesmiddelen zijn ontdekt, die doel treffend zijn tegen leukemie. In zijn jaarverslag meldt het instituut dat een dezer geneesmiddelen, ARA- FC, uiterst doeltreffend is gebleken bij de behandeling van die soorten bloed- kanker, die een immuniteit tegen an dere behandelingswijzen hebben ont wikkeld. Het tweede geneesmiddel, daunomy- cine, een anti-bioticum, is gebruikt voor een proef op 31 kinderen met een vergevorderde leukemie. Twee van de ze kinderen werden genezen, terwijl 18 andere kinderen aanzienlijk beter wer den. Volgens het instituut bieden de genees middelen kansen voor de toekomst, maar zal hun betekenis voor de ge neeskunde eerst over enkele jaren ten volle bekend zijn. MOSKOU (AP) Het mausoleum van Lenin op het Rode Plein in Moskou, waar vorige week woensdag Chinese studenten in moeilykheden kwamen, is gisteren gesloten voor het publiek. Tij dens de nacht is een houten schutting van 1.80 meter om het rood granieten graf gezet. De officiële verklaring luidt, dat het mausoleum wegens herstelwerkzaam heden tot 3 april gesloten is. Op het ogenblik bevinden zich ongeveer hon derd Chinese studenten in Moskou, die op weg naar huis zijn om zich bij de Rode Garde aan te sluiten. Vorige week zorgden 69 Chinezen voor opschudding door een krans te legigen op het graf van Stalin, achter Lenin's mausoleum. Een 60-tal demonstranten zijn inmid dels per trein vrtrokken, maar nieuwe groepen Chinese studenten blijven bin nenstromen uit Parijs en Londen. Terwijl het er alle schijn van heeft dat de sluiting van het mausoleum is ingegeven door angst voor nieuwe on geregeldheden, is het graf al eerder voor het publiek gesloten zonder dat derge lijke factoren een rol konden spelen. Vorige winter namen herstelwerkzaam heden twee maanden in beslag. Toen de den geruchten de ronde dat het gebal semde lichaam van Lenin behandeld moest worden. Kroestsjev heeft zich eens laten ontvallen dat het lichaam op gezette tijden behandeld moet worden. Ook in 1961 ging het mausoleum dicht, toen het lichaam van Stalin werd ver wijderd. Sinds Stalin's dood in 1953 had het lichaam naast dat van Lenin gele gen. (Van onze redactie buitenland) PEKING/TOKIO De militaire com mandant van de Chinese provincie Sin- kiang, een van de tegenstanders van Mao-Tse-Toeng, heeft gedreigd de atoombasis in Lop Nor te veroveren ais Mao-gezinde troepen trachten het be stuur van Sinkiang over te nemen. Dit meldt het Engelstalige dagblad „Star in Tokio. Generaal Wang Ejn-Mao is be noemd door president Lioe Sjao-Tsji, de grote vijand van Mao. Volgelingen van Mao hebben gisteren de haven van Tsingtao veroverd. Dit is de vierde grote Chinese stad, die valt in de opmars van Mao naar de macht. De campagne van Mao tegen zyn bin nenlandse vijanden wordt nog overvleu geld door de hetze tegen de Sovjet- Unie. Miljoenen Chinezen hebben in het hele land gedemonstreerd tegen de beweerde ruwe behandeling van Chinese studenten in Moskou en Bagdad door Russen. In Sjanghai werden poppen van Kosy- gin, Brezjnjev en president Johnson broederlijk naast elkaar verbrand. Ook de Franse ambassade is nu het doelwit geworden van de protesten van Rode Gardisten en arbeiders tegen de arres tatie en „mishandeling" van Chinese studenten in Parijs. Spoorweg Pan-Amerikaanse weg •r*. Panamakanaal 0 km150 Een anticommunistische krant in Hongkong schreef gisteren, dat 100.000 anti-Maoisten zijn samengetrokken op het platteland in de omgeving van Kan ton. De stemming op het platteland zou ondanks de propaganda steeds minder Mao-gezind zijn. In Kanton gonst het van geruchten dat het Mao-getrouwe leger daar de komende week krachtig zal gaan optreden. In een rapport aan de Chinese leiders over de revisie van het onderwijssys teem in China wordt er op aangedron gen de huidige verplichte studieduur van 12 jaar terug te brengen tot vier. De universitaire studie zou met een der de moeten worden verminderd. Kinde ren van arbeiders, boeren en militairen zullen de hoogste voorrang krijgen bij de studie. De vakanties moeten worden afgeschaft en de vrijgekomen tijd be steed aan een arbeidsopleiding. Dit zou 'n eerste stap betekenen bij het schep pen van orde in de huidige chaos in China. DE T.H. IN Eindhoven telt thans 2500 studenten. De 2500ste was de heer P. A. Mander uit Roermond, die zich liet in schrijven voor de studie voor scheikun dig ingenieur. (Van onze Amerikaanse correspondent) DE Amerikaanse regering breekt zich het hoofd over de vraag of het geoorloofd zou zijn bij de komende bouw en aanleg van een tweede Panamakanaal atoomkracht te gebruiken. De latino's tonen zich uitermate bezorgd, betrokken te worden in de atoomrace. Een atoomvrije zone voor latijns-Ame- rika is een wens van alle Zuidame- rikaanse regeringen. Inbegrepen het bewind van Fidel Castro. Het project, een tweede kanaal door midden-Amerika aan te leggen zou in 1980 volbracht moeten zijn. Dit, zo meent men in Washington, zal het nodig maken, dat atoomkracht wordt aangewend. Men heeft hier berekend, dat wan neer atoomkracht wordt ingezet men niet alleen in de helft van .de tijd een tweede kanaal zou kunnen graven, maar ook een-derde maal zo goedkoop. Wanneer men met conventionele constructiemiddelen te werk zou gaan, zo heeft Was hington becijferd, kost een tweede kanaal door midden-Amerika 2.3 miljard dollar <8.280.000.000 gul den) en het zou twaalf jaren duren voor het gereed zou zijn. Washing ton beschouwt een tweede Pana makanaal niet alleen van vitaal belang voor de verdediging van de beide Amerikaanse continenten, doch de moderne ontwikkeling in handelsbetrekkingen zou een twee de waterweg door midden-Ameri ka absoluut noodzakelijk maken. men. en welke een sterke anti- Amerikaanse tendens hadden, heb ben Washington ervan overtuigd dat rekening dient te worden ge houden met de mogelijkheid van een Castro-regering, een uiterst links bewind in Panama. Dit zou de toekomstige sluiting van het huidige Panamakanaal of een crisis zoals men in het nabije oosten rond het Suezkanaal heeft gekend, niet uitsluiten. De Ameri kanen denken zich bij voorbaat te dekken door de bouw van een tweede kanaal, dat zou lopen door Nicaragua. Het huidige Panama- kanaal-verdrag dient over zes maanden te worden vernieuwd. De onderhandelingen, die hierover worden gevoerd, bevinden zich in een impasse. Zou men geen op lossing vinden .voor een grotere mate van Panamese zeggenschap over het kanaal dat door Panama loopt, dan verwacht men in Was hington nieuwe ernstige ongere geldheden in de Panamakanaalzone. Het oorspronkelijke verdrag werd in 1903 gesloten. De Panamezen beschouwen het als een „koloniaal traktaat", hetwelk een inbreuk maakt op de Panamese soevereini teit. De Amerikanen willen hun militaire strijdkrachten in de zone handhaven. Panama heeft in mei 1968 een presidentsverkiezing. Het nieuwe verdrag met Washington over het kanaal zal hierbij een belangrijke rol gaan spelen.' Men maakt zich in Washington kenne lijk bezorgd over de militante houding van jongeren en studenten in Panama, waarvan velen sym pathiseren met het anti-Ameri kaanse bewind in Cuba MüNCHEN (Reuter) Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten oefe nen druk uit op Rusland om Hitlers voormalige plaatsvervanger, Rudolf Hess, vrij te laten, aldus Hess' advo caat Alfred Seidl. Hess, die in 1941 naar Schotland vloog om te trachten met Churchill over vre de te onderhandelen, zit een levenslan ge gevangenisstraf uit in de gevangenis van Spandau te Berlijn. Sinds Albert Speer en Baldur van Schirach vorig jaar na een 20-jari«ge gevangenisstraf werden vrijgelaten is hij de enige ge vangene in het 600 cellen tellende ge bouw, dat afwisselend door Amerikaan se, Russische, Britse en Franse soldaten worden bewaakt. Volgens Seidl hebben de westerse geallieerden Rusland meegedeeld in trekking van de steun voor de bewa king van de gevangenis te overwegen als het van mening blijft dat Hess tot zijn dood in Spandau moet blijven. De advocaat is van mening dat onder der gelijke omstandigheden Spandau geslo ten wordt en dat Hess dan aan de Brit se autoriteiten moet worden uitgele verd, die hem vervolgens zouden vrij laten. RUDOLF HESS 600 cellen De Westduitse regering heeft vorige week latten weten dat zij tracht een kwijtschelding van straf voor Hess te verkrijgen. De Russen hebben tweemaal een westers verzoek tot vrijlating van Hess van de Hahd gewezen. (V;in onze Parijse correspondent) PARIJS Maitre Floriot, zo knap als hij is, heeft als advocaat zijn cliënt Chartier niet kunnen redden. Van zijn betoog zijn de juryleden niet onder de indruk ge komen. Zij hebben Chartier voor acht jaren naar de gevangenis ge stuurd. Terecht? Ten onrechte? Is Chartier gek? Half gek? Toereken baar? Er staat maar één ding vast: de psychiaters zijn het oneens met elkaar. Een uiterst merkwaardige man, deze Chartier van 67 jaar. Voor de oorlog vagelijk laborant in een on derneming van farmaceutische ar tikelen, tijdens de oorlogsjaren was hij kapitein, daarna ging hij in het verzet en na de oorlog werd hij voor honderd procent invalide ver klaard met een jaarlijks pensioen van 24.000 franc. Daar kon hij behoorlijk van le ven: zes wintermaanden aan de Middellandse Zee zes zomermaan den aan de Bretonse kust. Twee maal getrouwd. Tweemaal geschei den. Als zijn liefde voor de vrou wen taant, koopt hij een Engelse sportauto. Hij koopt een Engels kostuums, een Engelse pet, een En gelse das en in zijn Engelse wagen rijdt hij door heel Frankrijk, 's Zo mers woont hij in Tregastel, 's win ters in Nice. Maar van zee ziet hij niet zo heel veel. Dag en nacht zijn zijn ogen gevestigd op de Engelse wagen. Er zit geen schrammetje op. Alles glimt als een spiegel. Hij wast en poetst de slee iedere dag. Bezield door een zotte vrees, dat men zijn wagen wil stelen of er krassen op maakt. Hij staat boven op zijn claxon als een andere wa gen te dicht bij hem parkeert. Hij knippert met zijn koplampen als een tegenligger niet precies rechts van de weg houdt. Van een prefec tuur krijgt hij zelfs gedaan, dat hij een wapen mag dragen om zich mogelijke dieven van het lijf te houden In de nacht van 11 op 12 augustus 19G2 verplaatsen een paar jongens met de hand zijn wagen, die gepar keerd staat voor een villa in Tre gastel. Er volgt onmiddellijk een protest bij de gendarmerie. De vol gende nacht houdt een jongen van zestien jaar op een motorfiets bij de sportwagen stil en wacht daar blijk baar op een paar vrienden van een sportclub, met wie hij feest heeft gevierd. Chartier, weer denkende aan diefstal, pakt zijn revolver en schiet. Dv kogel gaat de jongen door het hoofd van slaap tot slaap. Een half uur later is hij dood. Chartier, menende in wettige zelf verdediging te hebben gehandeld, meldt zich onmiddellijk bij de po litie aan. Hij raakt in de administratieve molen en komt 'er niet meer uit. Een dag na het gebeurde wordt hij onderzocht door twee psychiaters, die hem voor gek verklaren. Hij gaat naar een psychiatrische in richting. Chartier protesteert tegen zijn opsluiting, krijgt gedaan, dat hij andermaal door twee psychiaters wordt onderzocht, die hem volko men bij zijn- positieven verklaren. Ais hij niet gek is, zegt de justitie hoort hij niet in een gekkenhuis, maar in de gevangenis in afwach ting van zijn proces, want hij heeft een jongen doodgeschoten. De rechter van onderzoek be noemt daarop voor de derde maal deskundigen, thans drie psychia ters, die tot de conclusie komen: Chartier is normaal. En dus wordt het een proces. Een heel ingewik keld proces zelfs, want iedere psy chiater moet probreen waar te ma ken, waarom Chartier of wel gek of niet gek was. Of wel gek of niet gek is. Floriot als advocaat wilde zich in dat conflict niet mengen. Hij pleitte voor zijn cliënt verzach tende omstandigheden en vroeg een voorwaardelijke veroordeling. Geen sprake van, zeiden de juryleden: hoogstens verzachtende omstandig heden. En toen werd het acht jaar gevangenisstraf. Wie denkt dat hiermee onder het verhaal een streep staat, heeft het mis. Van de acht jaar zal het voor arrest worden afgetrokken, maar geldt ook ais voorarrest de tijd, die Chartier in de psychiatrische in richting heeft doorgebracht? En wat zal er gebeuren, als Chartier in ho- ger beroep gaat en weer andere psychiaters hem voor helemaal of half gek verklaren? Misschien heeft de volksmond wel gelijk met de opmerking, dat er buiten de ge stichten meer gekken rond lopen dan er m BONN (DPA) West-Duitsland en Roemenië zullen diplomatieke vertegen woordigers in de rang van buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur uitwis selen. Dit is gistermiddag in Bonn ver klaard door de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt en zyn Roemeense ambtgenoot, Corneliu Manes- cu. Manescu heeft Willy Brandt uitge nodigd voor een bezoek aan Roemenië. Deze uitnodiging is in dank aanvaard. De besprekingen zijn „oprecht, zakelijk en open" geweest. Roemenië is het tweede oostelijke land waarmee West-Duitsland ambassadeurs uitwisselt. In 1955 werden diplomatieke betrekkingen aangegaan met de Sovjet- Unie. De toenadering tussen beide lan den is tot stand gekomen ondanks duide lijk verzet van Moskou. Kort voordat Manescu naar Bonn zou vertrekken deed de Sovjet-Unie een aanval op de nieuwe Westduitse regering, die volgens Moskou „wraakzuchtig" zou zijn. Ook de Oost- duitse regering had in Boekarest alle diplomatieke geschut tegen een toena dering tot West-Duitsland in het geweer gebracht. Bepaalde communisten in Moskou zeiden gisteren dat de landen van het Warschau-pact ernstig overwegen bin nenkort hun ministers van buitenlandse zaken bijeen te roepen om te spreken over de verdediging van Europa en de betrekkingen met West-Duitsland. Zij vermoeden dat dit al binnen twee weken zal gebeuren, mogelijk in Oost-Berlijn. Het plan zou direct verband houden met de Sovjet-Russische waarschuwing voor West-Duitsland. De onrust in China zou ook op de agenda staan. (Van onze radio- en tv-redacteur) BUSSUM. Zowel van de zyde van de VPRO als de TROS vernemen wy, dat de geruchten over informatieve con tacten met het doel tot een fusie te komen tussen beide omroepen, uit de lucht gegrepen zijn. Vermoedelijk heeft een bepaald contact, zoals er wel meer tussen zendgemachtigden plaats vindt, grond gegeven aan een onjuiste ver onderstelling. Hoewel de Tros ongetwijfeld voor de zware taak staat om binnen een jaar door een aanhang van minstens 100.000 haar voorlopige zendmachtiging veilig te stellen, gelooft men juist nu het verbond tussen AVRO—RTN—Televi- zier is tot stand gekomen, een betere kans van slagen te hebben. Verwacht wordt dat menig principieel RTN-lid de verbinding met de AVRO zal weigeren 5n Tros zal aansluiten Ook nmdïf i zlet..S?en heil in een 'fusie, omdat vele vrijzinnig-protestanten ook terwidSm ee" kleine zuil beschouwen, eenTif 1 en 6eP°rteerd is voor njl!10naal omroepbestel met inspraak f groepen en minderheden, het- fnfm anders is dan het huidige ver zuilde omroepsysteem.

de Stem | 1967 | | pagina 31