Zuid-Bevelanc SANATOGEN /VXEL HULST TERNEUZEN WALCHEREN THOLEN ZIERIKZEE Algemene Bank Nederland SMEDJE VERHOLEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 JANUARI 1967 _L\/II Vrouwenverenigingen deden goede zaken Declamatiewedstrijd Kath. Boerinnenbond in Hulst Dagblad De Stem Gezag en vrijheid in de opvoeding Clinge 4% - Spaarboekje 4% - Spaarrekening 41/z% - Spaardeposito Drie maanden opzegging 5% - Spaardeposito Zes maanden opzegging 51/z% - Spaardeposito Eén Jaar opzegging 5%% - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vast Nadere bijzonderheden bij alle kantoren MIDDELBURG Gemeentewapen voor Folkestone Amateuromroep krijgt subsidie GOES Door auto gegrepen Bouw van twintig be j aarden woningen 's-Gravenpclder MOE EN PRIKKELBAAR? Sterkt lichaamskracht en zenuwen Middelburg ruim 28.000 inwoners Oók snel èn glad geschoren? VERGULDE HAND HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uil stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap - Mutator mMÊÊHm 14MMmm Op initiatief van cultureel Contact kwamen de voltallige besturen van 7 vrouwenverenigingen bijeen in de ver gaderzaal van de Stadsherberg. Het doel van deze bijeenkomst was elkaar te informeren over de activiteiten van de verschillende verenigingen en ge zamenlijke activiteiten te beramen. Mevr. R. Sanderse-J&cobs, die deze vergadering leidde stelde vragen, die door iedere vereniging afzonderlijk werden beantwoord. De spreeksters wa ren: mevr. van Asperen-Boeye, namens de Nederlands-Christelijke Vrouwen bond, mevr. Geradts-Dielen namens het Katholiek Vrouwengilde, mevr. Matte- lée-Schepens, namens de vrouwenbond van het N.K.V-, mevr. Hoorman-Syl- vester, namens de vrouwenbond van de P.v.d.A., mevr. de Feyter-de Regt, namens de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. de Winter- yermue, namens de Katholieke Boe- rinnenbond en mevr. Wolfert-van Gar- re, namens de Hervormde Vrouwen dienst. Daarna werden ^espreksgroepjes ge vormd, waaruit veel ideeën kwamen. Zo werd b.v. besloten, om eind februa ri het toneelgezelschap ,,Het Vlissings Schouwtoneel" een uitvoering in „het Centrum" te laten »even van het spel „Boeing-Boeing". Speciale aandacht kreeg de jeugd. In het te openen jeugdgebouw, nu nog de L.T.S. aan de Kerkdreef zal een zaal geheel vrij gehouden worden voor het open jeugd werk Gezinsdag - De afdeling van de Noord-Brabantse Christelijke Boeren bond, hield haar gezinsdag in ,,Zo- merlust". Eerst vergaderden dames en heren. Bij de dames gaf de heer H. Heijt met 2 leden van de school voor Creatieve Expressie een demon stratie met toelichting. Later gaf ir. Hazenaek van de Stichting Zeeland een lezing voor alle aanwezigen over „De toekomst van Zeeuwsch-Vlaanderen". Om 5.30 uur volgde de eucharistie viering. Daarna was er een prima ver zorgde maaltijd. De rest van de avond werd gevuld met een lezing met dia's door drs. W. P- M. Colsen uit Hulst, met als onderwerp: „De landbouw- geschiedenis van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren". Er waren ruim vijftig leden aanwezig. (Van onze correspondent) Door de Katholieke Boerinnenbond werd een declamatie-wedstrijd gehou den in de middelbare landbouwschool te Hulst. De leiding had de heer P. Apers, uit Koewacht. De afdeling Axel be haalde de overwinning. De eerste prijs werd in de wacht gesleept door mevr. de Winter-Vermue. Marionette Marionette heeft To- vak uit Koewacht voor de eerste keer kunnen verslaan. De uitslagen waren: J. de Burger G. Drubbel 1—1; M. van Iemerseel G- de Vlieger 1—1; W. van Swaal G. de Smet 20; M. Vlassenrood L. Completers 2—0; F. Vlassenrood W. Rombout 02; J. Kayzer A. Verket 20; B. Tael- man J. Thijs 02; W. Vernim- men T. Rombout 11; B. Weer man F. Buijs 2—0; R. van Over- meeren B. Rombout 02; B. de Roek A. Coppieters 11; M. Vlas senrood A. Goosens 20 en J. Kayzer A. Vlieger 11. Totaal uit slag: Marionette 15; Tovak 11 punten. Topbiljart De cluöwedstrijd tus sen de twee Hulsterse clubs ,,'t An ker" en ,,De Lustige Toepers" is in een 128 overwinning geëindigd voor De Lustige Toepers. Aanvankelijk zag het eruit, dat ,,'t Anker" de gast- spelers zouden overspelen, maar de „oude kern" van De Toepers was ook ditmaal onklopbaar. De uitslagen luid den als volgt: W. Duvivier - A. v.d. Voorde 20. T. Rodrigo - Ed. Blom- maert 20, E. Wauters - P Blom- maert 20, P. v. Wiele - Th. Oliesla gers 02. J. Baart - J. Kool 0—2. R. der Weduwe - A. Lybaart 0—2. W. Wohinger - E. Roovers 02, E. Pi- cavet - W. Willekens 11, A. de Belde - E. Leeraert. 11. W v.d Wal le - J. Visser 02. Vrijdfg 27 januari a.s. spelen „De Lustige Toepers" te gen „Marionette" uit Hulst Vrouwengilde Burgemeester G. van Waes van Westdorpe houdt donderdag avond om 8 uur een lezing met dia's over het Midden-Oosten" Naast Thai land en India wordt Hong-Kong. de Britse oase in het Verre Oosten, na der belicht. De avond staat onder auspiciën van het Vrouwengilde. Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsch- v laanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland. Expioitatie- F. DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K M DE JONG privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone J. HüSKENS Beneluxlaan 33 Sas van Gent. Tel (tijdel 01140-2377 (Hulst) Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen. W WOI.TERS tel 2945 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch.- V laanaeren N. OPDAM, v Ostaciestraat 41 Oost- burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren. Mej S MAASKANT, Westwal 91. Goes, tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K MENU tel 6252. Goes Pr lis voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t Ö.20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2^ mm gewone advertenties Bi1 contract aanzienlijke -eductie. ^Kleintjes"' 3 regels o1 minder t l.— elke rege) meer f 0.25 Als éèn regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,75 en 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Mevrouw M. Renard-de Leebeeck spreekt vandaag voor het Katholieke Vrouwengilde over gezag en vrijheid ln de opvoeding. Ge lezing» die om acht uur begint, wordt gehouden in het K.M.C.-gebouw, Leeuwenlaan 31. Gebedsdag De vrouwenwéreldige- oedsdag wordt dit jaar gehouden op vrijdag 10 februari. De avonddienst wordt gehouden in de Goede Herder kerk aan de Koninginnelaan en be gint om acht uur. Kookcursus Het Katholieke Vrou wengilde organiseert, via de Brugse Hotelierschool, een cursus fijne keu ken. De cursus start op dinsdag 31 januari om half acht en wordt gege ven in café „Maandag". Gemeenteraadsvergadering Dón- derdagavónd om zeven uur zal in de raadszaal van het gemeentehuls een openbare raadsvergadering worden ge houden, waarin de commissie tot we ring van schoolverzuim benoemd wordt1 Verder staat op de agenda een voorstel tot verkoop van gronden aan Th. Ból- sens te Clinge. Tevens zal besproken worden de ingebruikname van een perceel grond dat nodig is voor de aan leg van de weg Zeegat-Zandberg en thans toebehoort aan de fam. Van Acker te Clinge. Tenslotte zal de begroting voor het dienstjaar 1967 in behande ling genomen worden. Heikant Topbiljartwedstryd Aan de wed strijd op het topbiljart bij Th. de Block namen 27 spelers deel. De uit slag wais als volgt: le prijs: G. Her- rewegh te Heikant; 2e prijs: B. Weer man te Hulst; 3e prijs: W. de Belie te Heikant; 4e prijs: Cyr. Vereecken te Heikant; 5e prijs F. Vlassenrood te Hulst. x Hoek Welfarewerk Méj. M. R. Mul- laert slaagde deze maand voor het diploma welfareleidster. Na een stu die van 2 jaar, met 9 maanden prak tijk in het St.-Elisabethziêkenhuis te Sluiskil, krêeg zij haar diploma uit handen van burgemeester Lambooy van 's-Hertogenbosch. Kapellebrug Schieting Aan de schieting bij Cyr. de Kind namen 46 schutters deel. De hoge vogel werd afgescho ten door A. de Block te Kemzeke-Paal en de zijvogels door G. van Damme te Koewacht en J. de Vetter te Ka pellebrug. G. van Damme te Koewacht schoot ook de meeste kleine vogels (4). Koewacht Schleting 45 boogschutters hebben deelgenomen aan de grote schieting bij Vict. Thys. Het was weer René Kint die met een formidabel schot zich meester maakte van de hoogvogel, le zijvogel: A. Goossens, Koewacht, 2e zij vogel: J. Pauwels, Hengstdijk. Hoog ste aantal kleine vogels: 6 stuks, G. Rombout, Koewacht. Lamswaarde Schleting Weer waren 54 schutters aanwezig om elkaar te bekampen tij dens de door „De Vrede", in café Van Driessche, georganiseerde schie ting. Uitslag als volgt: hoogvogel: P. Bo- gaert, Kloosterzande, le zijvogel: P. Bogaert. Kloosterzande en 2e zijvogel: J. de Waal, Kloosterzande. De meeste kleine vogels. 3 stuks, nam J. van Damme uit Graauw voor zijn rekening. St.-Jansteen Prijskaarting Aan de dóór de plaatselijke afdeling van het N.K.V. ge houden prijskaarting in het vereni gingsgebouw werd door 26 spelers deelgenomen. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs: C. de Brou wer A. Stevens; 2e prijs: A. v. Dorsselaer C. de Poorter; 3e prijs: T. v. Dorsselaer G. Ivens en 4e prijs: G. de Kesel Th. De Kind. Prijskaarting Aan de prijskaar ting om konijnen en hanen in café Sport namen 36 kaarters deel. De uit slag was ais volgt: le prijs: G. v. Dorsselaer en G. v. Helsland te St.- Jansteen, 2e prijs: O. de Block. St.- Jansteen en J. Asselman te Hulst; 3e prijs: J. v. d. Branden, Clinge en C. de Moor, St.-Jansteen; 4e prijs: G. Reyns, St.-Jansteen en Jac. Maes, Ter hole; 5e prijs: B. de Jonge, St.-Jan steen en J. Dubbeldam, Heikant. Harmonienieuws Zaterdag a.s. zal de harmonie haar jaarlijkse teeravond houden in haar clublokaal om half twee komen de muzikanten bijeen voor een muzikale rondwandeling, waarbij te vens een bezoek gebracht wordt aan de donateurs café-houders, 's Avonds om 7 uur wordt in het clublokaal een warme maaltijd aangeboden, waarbij tevens de dames van de leden-muzikan ten en van de donateurs zijn uitgeno digd. Nieuw sportterrein - Maandag is de Ned. Heide Mij. begonnen met de aan leg van een nieuw sportterrein, waar in o.a. is geprojecteerd een tweede speelveld voor de voetbalvereniging STEEN, een speelweide en een par keerterrein. Op dit sportterrein zal ook een kleedgebouw worden gebouwd. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Direct beschikbaar f2.000 - per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen De raad heeft besloten ƒ700 uit te trekken voor een gemeentewapen van Middelburg, dat is bestemd voor het nieuwe gemeentehuis in het Engelse Folkestone. Besloten werd eveneens om 2014 uit te trekken voor dertien luidklinkende waterdichte brandwekkers voor de brandweerlieden in Sint-Laurens. Zonder op- of aanmerkingen ging de raad akkoord met het voorstel van b. en w. om ƒ4000 opzij te leggen voor de aanleg van een speelhaven in de Stromenwijk en eveneens voor het tref fen van voorzieningen aan de speelwei de achter de veiling. Het voorstel om het bestemmings plan voor de Lange Geere en omgeving wat betreft de eerste fase vast te stel len, is aangehouden tot een volgende vergadering. Dit gebeurde op verzoek van de P.v.d.A.-fractie, die graag wilde weten wat de uitvoering van dit plan de gemeente gaat kosten. Voor de „Amateuromroep Radio Walcheren" werd tijdens de raadsver gadering een subsidie van f 250,- uit getrokken. Dit bij wijze van aanmoediginspre- mie en tevens als bijdrage in de in richtingskosten van een eigen stu- diootje, dat vermoedelijk in het Gast huis zal worden ondergebracht. Omdat het hier een eenmalige sub sidie betrof, bovendien nog van een gering bedrag, gaf de S.G.P.'er Flipse hoewel slechts schoorvoetend, zijn fiat aan het voorstel. Bezorgd vroeg hij zich af welke kant het uitgaat met de gerichte programma's, die de radio- omroep in de diverse tehuizen ten ge hore zal brengen. Westkapelle Ledenvergadering „Visclub" De visclub te Westkapelle hield ondei voorzitterschap van de heer P. Lie- vense een goedbezochte ledenverga dering. Het financieel overzicht van de heer A. Cijvat sprak van een batig saldo van ruim f 400,-. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren P. de Witte, A. Cijvat en P. Murre. Door de voorzitter werden na de pau ze een aantal prijzen als bekers, mo lens, hengels, enz. uitgereikt aan de winnaars van de wedstrijden ln zee en in de kreek. De herinneringsbeker voor de groot ste vis in zee gevangen werd gewon nen door A. van Sigfaem, terwijl vooi de grootste vis in de kreek de herin neringsbeker werd gewonnen door P. do Witte. Kampioen van de zondag- wedstrijden wac A. Cijvat en van de zaterdagwedstrijden eveneens A. Cij vat. Kampioen van de kreek werd P. Lievense en van de junioren Maarten Peene. De meeste vis werd gevan gen door A. Cijvat en de grootste vis in de zee door Jaap Lous, terwijl de grootste vis uit de kreek werd ge haa'ld door J. Lievense. Openbare vergadering C.H.Ü. De Christelijk Historische Unie kiesvere niging afdeling Westkapelle, zal in ver band mét de komende verkiezing een openbare verkiezingsvergadering hou den in het Hervormde Jeugdgebouw op woensdag 1 februari. Op deze avond zal als spreker optreden Jonkheer P. A. C. Beelaerts van Blokland, bur gemeester van Wolf aartsdijk, die zal behandelen „Actuele politiek en re creatie". Deze bijeenkomst die voor ie dereen toegankelijk is begint om 20 uur. Woningbouw In de raadsvergade ring heeft de nieuwe burgemeester van Zierikzee, de heer D; Kastelein, zijn eerste jaarrede gehouden. Hij had becijferd dat de bevolkingsgroei over 1967 in absolute zin Zierikzee na Temeuzen» Middelburg en Goes op de vierde plaats kwam. Naar zijn mening mag een gemeente die getoond heeft een dergelijke mogelijkheid te bezit ten, ook in 1967 niet verstoken mag blijven van toewijzing van een bouw volume voor woningwetwoningen. Ook de stadssanering, die naar de provinciale directie voor de volkshuis vesting heeft gepleit, in 15 jaar 700 woningen moet omvatten, maakt naar zijn mening een toewijzing noodzake lijk. Wat de bouw van premiewonin- gen betreft, zo meende de burgemees ter, dienen maatregelen tè worden ge nomen dat deze woningen gebouwd kunnen worden. Hij deed verder een beroep op de eigenaren van gronden in zijn gemeen te, bereid tè zijn hun gronden in het belang van de volkshuisvesting én de ontwikkeling van de stad tegen rede lijke prijzen af te staan. De gevraag de prijzen voor gronden, gelegen in het plan west, zijn hoger dan bij de ont eigening in de gemeente Amsterdam de laatste jaren werden vastgesteld, zo klaagde hij. De heer Kastelein memo reerde de goedkeuring door G.S. van de aankoop Van de Concertzaal, waar mee een goede dienst werd bewe zen aan cultuur minnend ZierikZee, Schouwen-Duiveland, en Goeree-Over- flakkee. Hij hoopte voorts dat naaSt de sut>' sidie voor verbetering van de infra structuur, voor deze schouwburg ook nog een provinciaal subsidie zou wor. den toegekend óp grónd van de stel ling dat spreiding van cultuur in de provincie evenzeer vereist is als sprei ding daarvan over het gehele land. Nu daartoe faciliteiten beschikbaar zijn gekomen hoopte de burgemeester dat vele Zierikzeese particulieren er toe zouden overgaan de in hun bezit zijnde kleinere monumenten te doen restaureren. Een van de meest drin gende zaken is verder de uitgèbreiding van de jachtenaccommodatie. Tenslot te besteedde hij nog aandacht aan een voor Zierikzee brandende kwestie, nl. die van de gasbedrijven. Hij stelde het niet redelijk te vinden nu het grootste deel van Zeeland op aardgas is aangesloten, dat Zierikzee, dat nog niet kan worden aangesloten, een zo hoge prijs voor het /as blijft betalen. (Van onze verslaggeefster) De 20-jarige voetgangster C. G. utt Krabbendijke, die zonder voldoende uit te kijken het zebrapad op het Stations plein oprende, werd door een auto ge grepen. De wagen werd bestuurd door C. M. uit Nisse. Mej. G., die rugklachten had, mocht toch op doktersadvies naar huis keren. De personenauto werd be schadigd. GEMEENTE GOES PUBLIKATIE De burgemeester der gemeente Goes maakt bekend le. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeer de Staten der provincie Zeeland, bijgestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aange wezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 10e februari 1967 te 10 uur,teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van ont eigening ten name van het Rijk ten behoeve van de doortrekking van de rijbaanver dubbeling van een gedeelte van het wegvak Góes - 's-IIeer Arendskerke van weg nr. 58 van het Rijkswegen plan 1958, Bergen op Zoom - Kortevèn - Kruiningen - Goes - 's-Heèr Arendskerke - Nieuw- land - Vlissingen - Breskèns - Draaibrug - Sluis - grens, tus sen km 34,880 en km 35,475, met bijkomende werken, in de ge meente Goes, en nodigt be langhebbenden uit om hun be zwaren, ter plaatse en ure ver meld,. mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoe ning aan artikel 72a in verband mét de bepalingen van de ar tikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder worden nedergelegd ter secretarie der gemeente, van 27 januari 1967 totdat de com missie haar werkzaamheden binnen de gemeente heeft vol bracht; 3ê. dat het uitgewerkte plan van het gehele wérk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van méèrgenoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter secretarie der gemeente Goes van 27 januari 1967 totdat de commissie haar werkzaamhe den heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Goes, 23 januari 1967 De burgemeester voornoemd, F. G. A. HUBER Ellewoutsdijk Raadsvergadering De gemeente raad van Ellewoudsdijir houdt donder dagmiddag, aanvangende vijf uur, eén openbare vergadering. Kapelle Tijdschriftendienst. Via de lectuur- huisjes van het Rade Kruis in Kapelle zijn in 1966 3157 kg tijdschriften en 173 boeken ter beschikking van de Lectuur- dienst van het Rode Kruis gekomen. Dat was een flinke stijging ten opzichte van het vorig jaar toen er 2583 kg tijd schriften waren en 44 boeken. Op de landelijke ranglijst daalde Kapelle ech ter van de 75e naar de 82e plaats. Geloof cn pacifisme De hervorm de jeugdraad van Kapelle gaat in sa menwerking met de C.J.V. „Obadja' een forumavond organiseren over het onderwerp „Geloof en pacifisme". De ze bijeenkomst voor iedere belangstel lende boven de zestien jaar wordt op 9 februari gehouden in het C.J-V.-ge bouw. Er zullen twee korte discus siefilms worden vertoond, o.a. een kleu renfilm over de gevolgen van de explo sie van een atoombom. Daarna zal er gelegenheid zijn om vragen te stel- .len aan een forum onder leiding van (ADVERTENTIE) Wika D. E. Hiensch te Goes waarii, verder zitting hebben de heren C. Bal kenende, Biezelinge; drs. K. Bouman. Goes; J. Hooigstrate, Kapelle en P. G. Vermaire, Kapelle. A.R.-vergadering Onder leiding van de heer M. C. Duynhouwer werd de jaarvergadering gehouden van de A.R.-klesvereniging Kapelle-Biezelinge. De belangstelling was matig. Het le dental bleef stabiel op 100, zo bleek uit het jaarverslag van secretaris I. Slabbekoom. Penningmeester Joh. van Liere moest melding maken van een verlies over 1966. Wethouder J. Balkenende hield een inleiding over de stand van zaken in de gemeente. Hij behandelde de woningbouw, de verhouding burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg en gemeente; de financiële toestand, die zeer gun stig is en de uitvoering van de alge mene bijstandswet. Belangrijk noem de hij het dat volgens de plannen de nieuwe rijksweg 58 bij Kapelle twee aansluitingen zal krijgen. Hij deelde mede, dat thans toestemming wordt verleend tot de verkoop van oude wo ningen buiten de kom van de ge meente voor weekendrecreatie. Plattelandsvrouwen In ,,De Cais son" hield de afdeling Kapelle-Bieze linge van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen haar maandelijkse ver gadering. De leidinig berustte bij mej. J. Ganseman- Voor de talrijke aan wezigen trad op de voordrachtskunste nares mej. Aafje Top. die werken voordroeg uit ..Zuster Luuk". Kloetinge Winterlezing oud-leerlingen De derde winterlezing die door de vereni ging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen in Ainicitia werd gehouden mocht zich ln grote belang stelling verheugen. Spreker was de heer C. P. J. van Iwaarden, die als on derwerp had, Taxatie, onteigening en pacnt-contracten. Spreker nam diver se pemble situaties die - zich kunnen voordoen in genoemde zaken onder de loep. Na zijn lezing beantwoordde de heer Van Iwaarden nog diverse vra gen. Deze bijeenkomst werd ook bijge woond door een groot aantal leden van de N.F.O. afdeling Goes. Kruiningen Plannen zijn er om ook ln Kruinin gen te starten met de bouw van 20 bejaardenwoningen. Tijdens de raads vergadering op woensdag 25 januari die om 6 uur begint, zal bet college van burgemeester en wethouders de raad een voorstel doen een door de vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting aan te gane geldle ning van 500.000 gulden te garanderen. De stichtingskosten van deze wonin gen zullen met 50.000 gulden uit eigen middelen worden gefinancierd. Aan 't rijk zal een jaarlijkse bijdrage vooi de bouw worden gevraagd. Op voorwaarde dat deze wordt ver kregen, zal de gemeente de verenl ging een gelijke jaarlijkse bijdrage tokennen. Verder zal o.a. een voorstel aan de orde komen een aantal perceelsge deelten aan het rijk te verkopen voor een bedrag van f 15,002,50 ln verband met de verdubbeling van rijksweg 60 ein de verbetering van de aansluiting van deze weg aan rijks-weg 58. Oudelande Schleting Ons-Genoegen De hand boogvereniging „Ons-Genoegen" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer J. de Rij'ke. Er waren 53 schut ters van 13 verenigingen aanwezig. De uitslag is als volgt. Hoofd vogel: D. Vereeke van Vios te 's Heerenhoek. Eerste zijvogel: M. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande. Tweede zij- vogel: M. v. d. Guchte, voornoemd. Eerste bovenkal: A. Martens van Vios te 's-Beerenhoek. Tweede bovenkal: W. N. v. Liere van Edele-Handboog te Oudelande. Eerste onderkal: C. West- dijk van Vios te 's-Heerenhoek. Tweede onderkal: C. Bek van Soranus te Hein- kenszand. Eerste klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. Tweede klep: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande. Derde klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme. Mees te kleine vogels: P. Remijnse van Ons- Genoegen te Oudelande, 4 stuks. Lectuurkastje Roode Kruis Het lectuurkastje va-n het Nederlandse Roo de Kruis te 's-Gravenpolder heeft 1966 aan tijdschriften 717 kg. en Doeken 5 exemplaren opgeleverd. net aantal boeken evenals vorige 1 ren gering, de opbrengst aan tijdsei-,(1 ten steeg aanmerkelijk- Wanneer J 1964 met 480 kg. en 1965 met 462 1 oezlen, dan kan gezegd worden, L de lectuunnzamellng ook in 's-Gravd polder een groeiende belangstel' mag genieten. s-Heerenhoek Schieting De handboogverei „Eensgezindheid" hield haar schietj! op de liggende wip bij de heer p. gil Er waren 54 schutters van 15 vertc, gingen aanwezig. De uitslag is als v<~ Hoofd vogel: C. D. Raas van Willi Tell en P. Vermuë van Jac. v. Beiei, Eerste zijvogel: P. Rentmeester A.D.L.M. te Kwadendamme. Twee zijvogel: G. Raas van Eerasgezmdiu. te 's-Heerenhoek. Eerste bovenkal: Rijk van Eensgezindheid te 's-HeertJ hoek. Tweede bovenkal: M. Rijk til Spes-Nostra te Ovezande. Eerste ondj kal: C. Timmerman van Vios te I Heerenhoek. Tweede onderkal: M Boutens van Willem-Teil te OvezanM Eerste klep: P. Steketee van Diana il Yerseke. Tweede klep: J. Bongers v5l Zeelandia te Ovezande. Derde klep: ;f Koens van Spes-Nostra te Ovezaijl Meeste kleine vogels: F. Koens vel Spes-Nostra te Ovezande, 4 tuks. Lastig voor uzelf en uw gezin? Herwin uw oudé veerkracht en energie met (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG De ZeeuwsttJ hoofdstad had op 1 januari j.l. 27.» inwoners. Groot-Middelburg (met Isf grondgebied van na de hermdelójL boekte in 1966 een vestiglngsoversèjl van 332 en een geboorteoverschot tjl 147. Inmiddels is de 28.000 grens gepaf seerd. (ADVERTENTIE) Sticks: nog altijd onovertroffen, I Tubes: voor weldadige scheerluxt, Scheerschuim: supersnel scheren, Morgen, donderdag 26 jan.: Ha» weert: 2.55 en 15.24 uur; Tementen: 2.17 en 14.45 uur; Vlissingen: 1.48al 14.11 uur; Wemeldinge: 3.38 en US uur. GOES Korenbeurs 14.30 uur Verg. NederlaM Instituut voor Efficiency Schouwburg Juliana 1017 uur E sitie landbouwwerktuigen MIDDELBURG De Huifkar 20 uur Veiling door Fllati-1 listenvereniging Delta KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergaderlnj I Britannia 20 uur Ensemble met wacht bij het Bofors-kanon" VLISSINGEN Alhambra 20 uur Thunderball 14 JJj' I GOES Schouwburg Juliana 10—17 uur Expositie landbouwwerktuigen SLUIS Stadhuis 19.30 uur Raadsvergadering CADZAND Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering GROEDE Gemeentehuis 1$ uur Raadsvergadering BRESKENS De Uitkomst 19.30 uur Uitvoering zangvereniging HEINKENSZAND Oude r.k. lagere school 20 uur Raadsvergadering KORTGENE Gemeentehuis 14 uur Ra a dsvergadering 1049: Kille Klansky bereikte het grote gebouw waarin de ambassade van Nicolagonië gevestigd was en wandelde langs de grimmige wachtpost naar bin nen. „Ik denk. dat je daar mooi op je kop kunt krij gen". gromde deze. „De baas is woest!" Klansky verbleekte en trad bibberend binnen. Hij wist wat het betekende-ais doctor Polnyck woest was Dan zwaaide er wat. Dan rolden er meestal koppen En hij had gelijk, die Klansky. In de grote hall hing een drukken de sfeer. Doctor Polnyck stond daar al te wachten, als een dreigende donkere schaduw bovenaan de trap. scherp afgetekend tegen het licht van grote vensters „Bljjf daar staan, Klansky", sneed de gevoelloze stem van de doctor door de grote ruimte. „Luister goed. jij miserabele oorworm. Je bent zeker wel erg tevreden over je meesterlijke plannetje met de dubbelganger van smidje Verholen, nietwaar? Welnu de Dorus Kaaiman voer héél toevallig in de baai vlak voor ons oude kasteel. En onze helikopter kreeg héél toevallig motorpech en moest een noodlanding maken op zee. Vervolgens werden de heren Bulbac en Verholen héél toevallig gered door de menslievende bemanning van dat onzalige vliegkampschip. En het mag ook bijzon der toevallig heten, dat niemand merkte dat ze de échte smidje Verholen gered hadden. Nee nee, ze denken nog steeds dat het Pjotr Nogrottr is. Tenmin ste..., zo staat het in de krant. Wat een aandoenlijk toeval toch allemaal „Wa wat den dat het is?" stamelde Kille Klansky onthutst- - I helikopter is gewoon naar beneden gesehotcn I doctor Polnyck. „En als dat zo is, zit kolonel I er met zijn B.G.D. achter. B.G.D. betekent J I Pond, en je weet wat dat zeggen wil I P.pond dat is mmijn einde s I Kille Klansky. Toen kreeg hij zijn moed terug e I „Past u ook maar op! U heeft ze met de he l weg laten gaan. U en niemand anders!" >- ts31 het", siste Polnyck. „Daarom krijg JÜ j heli 11 kans. Ga kijken bij de smidse of Sjeems Pon ergens mee heeft bemoeid

de Stem | 1967 | | pagina 2