Niet achter vernieuwing aanhollen" Mammoetwet kan half 1968 starten SE HOF" Prof. A. van Melsen in eerste openbare conciliezitting: krijgt Desalvo levenslang Pyromaan weer actief? Vijf brandj es in Amsterdam Marièlle op jacht naar roem Test voor grote coalitie Met EEG geassocieerd! Afrikaanse landen zijn ontevreden Ouders van 7 kinderen gearresteerd Romeinse mode toont zeei veel vrouw (GSTERS DE ■RZORGSTERS ►EN 55 Vonnis 2 maanden LEERGIERIGE LUITENANT MET MANIE VOOR BOEKEN „Ik ben de wurger van Boston GRENZEN TOEKOMST ACHTEROP RUIMTE KWESTIES Volgend leerjaar voorbereiding op nieuw onderwijssysteem OPLEIDING Nederlander naar Duits tuchthuis TWAALF JAAR VOOR MOORD CRABB IN LEVEN? In Vietnam 144 Amerikanen in een week dood WEGENS OVERVAL WSfMranf BANDENCENTRUM „BREDA" Fiets voor gehandicapte kinderen OLIFANT IS TROUW ©AGLAfi DE STEM VAN VRIJDAG 20 JANUARI 196? 9 Stichting Verpleegtehuizen^ Nederland bejaarden [tel. 0 29 53 - 394t lame najaarscursus pleegster. Ite op het terrein Ie ingewacht door de liting, Naarderstraat 31 II. rVj t (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Het Nederlands concilie heeft minder met speci fiek Nederlandse problemen te maken dan met algemene problemen, al zegt men dat die in Nederland meer aan de oppervlakte komen. Het gaat om de confrontatie van het geloofsgegeven met onze moderne tijd. Hier ligt de sleutel voor de keuze der onderwerpen welke de con- cilieraad op de agenda heeft gezet." Aldus prof. A. G. M. van Melsen, voorzitter van de concilieraad, tot de ruim 100 concilieadviseurs, die gisteren in de Doelen te Rotterdam voor hun eerste vergadering bijeen waren gekomen. Kardinaal Alfrink woonde samen met enkele andere leden van de centrale commissie de vergadering bij evenals een twaalftal vertegenwoordigers van andere kerken en levensbeschouwe lijke groeperingen. (Van onze correspondent) DEN HAAG ,,De drang om meer te weten van de exacte wetenschap pen, de jacht naar boeken, die mij iets Konden leren, zat er nu eenmaal bij mij in. Als ik een poos geen boe ken had weggenomen groeide de span ning zo, dat ik wel moest. Ik kon er mij dan niet meer tegen verzetten. Dat zei een 32-jarige luitenant-ter-zee gisteren voor de Haagse Zeekrijgsraad, waar hij zich moest verantwoorden voor diefstal van zo'n 300 boeken. De boeken die hij had weggenomen waren merendeels zeer kostbaar. De totale waarde werd geschat op rond de vijfduizend gulden. In de zitting werd hem diefstal van 130 wetenschap pelijke werken ten laste gelegd met een waarde van 3000 gulden. Op verzoek van de president vertel de hij hoe hij tot deze manier was gekomen: „Toen ik elf jaar was be gon ik me te interesseren voor ster renkunde. Ik kocht tweedehandsboeken en verzamelde krantenknipsels. Ik was nauwelijks meer te houden. Wel pro beerde ik me er serieus tegen te ver zetten. Ik liet diverse malen mijn weekendtas thuis, speciaal met de op zet niets bij me te hebben om boeken in op te bergen. Ik begreep heel goed dat wat ik deed bijzonder schadelijk kon zijn voor mijn maatschappelijke carrière, maar ik kon me er gewoon niet tegen verzetten". In juni van het vorig jaar liep hij tegen de lamp, toen enige personeels leden van een Utrechts boekhandel za gen* dat hij boeken in een tas deed en aanstalte maakte om weg te gaan. De fiscaal achtte de officier ondanks zijn uitstekende beoordelingen en zijn zeer grote verdienste ongeschikt voor de militaire stand. Hij eiste ontslag uit de miliatire dienst en drie maanden gevangenis straf. De verdediger vroeg uiterste cle- nientie. De Zeekrijgsraad veroordeelde de lui- tenant-ter-zee tot twee maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf en ont slag uit de militaire dienst. CAMBRIDGE (Reuter) De 35-jari- go Albert Desalvo, die beweert de „wur- ffêr van Boston" te zijn, is te Cambrid ge, in de Amerikaanse staat Massachu setts, tot levenslang veroordeeld voor een reeks andere misdrijven. Een jury erklaarde hem schuldig aan enkele oofovervalleii ei aanrandingen. De in oston gepleegde seksuele moorden ble ien buiten beschouwing. Desalvo zegt dat hij het was die in «e periode van 1962 tot '64 dertien vrou wen verkrachtte en vervolgens met ny- onkousen wurgde, maar de politie ge looft daar niet in. Desalvo's advocaat heeft getracht hem krankzinnig te laten verklaren, maar o meningen van de in het proces ge«- noorde psychiaters liepen uiteen. De Jn 2Tr van justitie noemde Desalvo u -kille, berekenende misdadiger", rioewel de politie niet over tastbare icRn,bescllikt dat de „wurger" J?t. Gen feit dat sinds zijn ar den wur£moorden zijn opgehou- miVl',Sr,M[V?AH ,ANP> Een pyro- Plaats.iï i woensdagnacht op vijf stlrh, V Amsterdam branden ge- twee winkels en drie \vo- bclt.vj moesten ontgelden. De on bruik maak'e bij zijn praktijken ge- petroleum of benzine, die brand stak""6"1™8 g°0t daar°a !wnsthandilen deden zich voor bij een handÏÏ no a °9, het Rokin' een boek" 801 in Ho ?e Pnmbui-gwal en wonin- en de Gra^Plir\Str?aï' de Weesperzijde Werden tifa Florisstraat. De branden Ser. nf al?'® o ekl- door voorbijgan- meestal 20dat de schade zich De sch8d„Pv?rkie tot deurmatten. Boeloft wn a1J e fcbnsthandel. de N.V. Behalve drie fvS3t 011 zeker f 2°-000 We waarde schllderÜen met een to- ook wat c-a- "00,- ging Heel wat hlfS ,P°rselein verloren, worden zul!en moeten Prof. Van Melsen kon heel goed be- grypen, dat velen het concilie nog een vrij schimmige aangelegenheid vin den. Helaas kan het niet anders, om dat dit concilie is voortgekomen uit het Vaticaanse concilie dat „meer vragen heeft opgeroepen dan beantwoord", hetgeen misschien zyn grootste ver dienste is geweest. Vaticanum II betekent een keer punt in het denken van de kerk. Be gonnen als poging zich voor de wereld verstaanbaar te maken, heeft het zich onderweg gerealiseerd, dat er meer aan de hand was dan alleen een com municatiestoornis". Het geloof moest geheel opnieuw worden doordacht in een geheel nieuwe situatie. De kerk be sefte dat zij stond aan het einde van het tijdperk der Middeleeuwen. De Middeleeuwen leefden in het be sef, aldus prof. Van Melsen, dat aan de mogelijkheden van de mens, aan zijn kennen en kunnen, scherpe door God voor eens eii altijd omschreven grenzen gesteld waren. Deze grenzen waren reeds in de klassieke oudheid bereikt. Deze overtuiging leidde ertoe, dat alle verdeeldheid, zowel in wijsge rig als in theologisch opzicht een er gernis was, iets dat er niet mocht zijn, gevolg van kwade trouw of van schul dige onwetendheid. De wetenschap voelde zich onmach tig de nogal benauwde aardse situatie van de mens te veranderen, maar dit werd niet als onmacht ervaren en ze ker niet als 'een teken van minder waardigheid. De mens stond met heel zijn dynamiek gericht op het trans cendente, op het leven aan gene zijde van de dood. Sinds de Middeleeuwen is er een heel andere wereld gegroeid, waarmee de Kerk in het reine moet trachten te komen. Wist men vroeger waar men met het menselijk bestaan aan - toe was, de nieuwe tijd weet dat niet meer. De horizon wijkt telkens terug, steeds nieuwe mogelijkheden doemen op, die beproefd moeten worden, langs de weg van het experiment. Ook de visie op het mens-zijn zelf wordt in dit proces betrokken. „En daarmee komt alles in beweging: de visie op de natuur, op de plaats van de mens in de natuur, op de mogelijkheden de wereldorde te veranderen. Om te weten wie de mens is, zouden wij eigenlijk de toekomst moeten kennen, waarin de mens zich ten volle verwerkelijkt heeft". rook De kerk staat nu voor de opdracht, kritisch te onderzoeken of er in haar gestalte en structuur, in haar denken en in haar praktijk, misschien niet een stuk wereld zit, dat definitief tot het verleden behoort. Dat zij hierbij wat achterop is geraakt, houdt misschien verband met het feit, dat in de laatste eeuwen haar aandacht te zeer werd opgeslorpt door de controverse tussen reformatie en contrareformatie. Mo menteel staan beiden voor dezelfde problemen: zich te bezinnen op de be tekenis van Christus' boodschap voor deze tijd. Er ligt hier een reeks van vragen, die allen uit dezelfde bron voortko men. „Waar men ook mee bezig is", aldus Van Melsen, „met het geloofsle ven, met de spiritualiteit van de chris ten, de liturgie, met de noden van de priester en van de religieus, of met de problemen van armoe, honger, on rechtvaardigheid en oorlog: in wezen gaat het om hetzelfde". Deze visie heeft konsekwenties voor de oecumene, die niet langer mag worden gezien als de terugkeer van de andere naar de katholieke kerk, maar als een groei van alle christelijke kerken naar wat de kerk van Christus zou moeten zijn, waarbij van tevoren niet precies kan worden uitgemaakt, welke de gestalte van die kerk der toekomst is. Zij heeft ook konsekwen ties voor de ruimte die gelaten moet worden aan meningsverschillen binnen de kerk. „Wij gaan in de verdeeldheid een teken zien, dat wij er nog niet zijn, dat wij vol verwachting uitkijken naar een toekomst waarin meer duidelijk zal zijn geworden". Natuurlijk zal er continuïteit met het verleden moeten zjjn, maar wij kun nen nu nog niet weten in welke rich ting die continuïteit zal gaan verlopen. Wij zullen telkens voor verrassingen komen te staan. De kerk zal daarbij moeten oppassen, dat zy niet de ver nieuwingen buiten het christelijk pers pectief Iaat ontstaan, om er dan pas zelf achteraan te komen hollen. De vijftien studiecommissies, die 's middags in eerste besloten werkbij eenkomst gingen, hebben kwesties ter behandeling gekregen als: veranderin gen in het kerkelijk leven en denken, de zin van het geloofsleven in de ge seculariseerde wereld, inhoud en bele ving van het geloofsleven van de mo derne mens. de zedelijke levenshou ding van de christen in de wereld, li turgie, geloofsverkondiging aan jonge- ren en volwassenen, gezagsbeleving, huwelijk en gezin, de zin van het kloosterleven, oecumenische vragen, kwesties van kerkelijk praktiseren, jeugd en opvoeding, verantwoordelijk heid van de christen voor de vrede in de wereld, kerk en missie, ontwik kelingswerk. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Mammoetwet-Cals, in juni 1962 door de Tweede Kamer en in februari 1963 door de Eerste Kamer goedgekeurd, kan op 1 augustus 1968 van start gaan. De Tweede Kamer heeft gisteren na een discussie van twee da gen de overgangsregeling op de .Mam moetwet aanvaard. Alleen de Eerste Kamer kan nog moeilijkheden veroor zaken. Dit is echter niet waarschijnlijk, want de Tweede Kamer heeft met enige moties en een aantal amendementen de wet wat bijgeschaafd. De voor de mammoetwet noodza kelijke uitgaven zullen de komende ka binetten nog wel zorgen baren. In 1968 is dat minstens voor 219 miljoen gulden. Het is dus geen wonder, dat de WD gisteren uit de mond van de minister van Financiën, professor dr. J. Zijlstra zelf wilde horen wat minister Diepen horst van O. en W. woensdag ervoor al had gezegd: „Ieder kabinet zal bij de jaarlijkse begroting moeten kijken hoe deze uitgaven in het totale financieel patroon passen". „Maar wanneer men werkelijk onder wijsvernieuwing wil, dan zal men er het geld voor over willen hebben", al dus de socialistische onderwijsdeskun dige Kleywegt. „Althans na een be hoorlijke planning", waarschuwde de KVP'er dr. Albering al bij voorbaat. De discussies in de Tweede Kamer hebben intussen wel duidelijk gemaakt, dat het denken over de onderwijsver nieuwing al weer verder is. dan in de Mammoetwet-Cals van 1963 is vast gelegd. Hoofdzaak is thans, dat einde lijk begonnen kan worden met een systeem een Mammoetsysteem welis waar dat werkelijk een onderwijs vernieuwing betekent, ondanks de vele bedenkingen die de laatste jaren toch wel gerezen zijn. tegen deze enorme on- derwijswetgeving. Aan de nieuwe onderwijsrichting moet het basis-onderwijs aangepast worden, maar ook het hoger en wetenschappe lijk onderwijs en niet in het minst de onderwijzers- en leraren-opleiding. Dit laatste bracht de kamer ertoe de motie- Kleywegt (namens de hele onderwijs commissie) over de zogenaamde onge deelde driejarige onderwijzersopleiding te aanvaarden. Zij ging eveneens ak koord met de motie-Albering (KVP^ die aandrong op het inpassen van be staande leergangen van MO-akten en academies voor lichamelijke opvoeding in de nieuwe leraren-opleiding. Het al of niet subsidiëren van het bij zonder onderwijs, dat nog niet in het scholenplan opgenomen is bracht de voor- en tegenstanders niet dichter bij elkaar, zoals overigens al jaren het ge val is. De overgangswet bepaalt, dat dergelijke scholen drie jaren lang niet voor subsidie in aanmerking komen. De PvdA wilde erin opgenomen zien, de bijzondere scholen, die „ten tijde van haar oprichting" nog niet in het plan waren opgenomen, een toevoeging die OSNABRÜCK (DPA) Een recht bank in Osnabrück heeft gisteren na een proces van vier dagen de 54-jarige Nederlander J. w. H. veroordeeld tot twaalf jaar tuchthuis en verlies van zijn burgerlijke en politieke rechten voor de duur van tien jaar. Hij is schul dig bevonden aan twee pogingen tot moord op 8 december 1965. Zijn slacht- waren de destijds 38-jarige Ger- trua Muller en de 60-jarige rentenier Jonann Weges in Osnabrück. Het von- n,1f.Vau rechtbank is strenger dan de *!aar en ver-lies van burgerlijke en, politieke rechten voor vijf jaar. staatssecretaris Grosheide overbodig vond en met hem de confessionele frac ties. De overgangsregeling werd aanvaard met als voorstemmers de KVP, de PvdA, de AH, de CHU, de PSP en de CPN. Tegen waren de VVD, de SGP, het GPV en de heer P. Ygog.d. De CHU, die tij dens de debatten voortdurend aange drongen had op een flexibele datum voor het ingaan van de Mammoetwet vanwege de vele consequenties en daar bij de VVD aan haar kant vond, stem de tenslotte toch voor de wet, dit tot grote teleurstelling van de liberale fractie. BONN (AFP) De Britse kikvors man Lionel Crabb zou nog in leven zijn. Het Westduitse blad „Bild" be richtte gisteren, dat Crabb in Bolken hagen, Mecklenburg, kikvorsmannen van de Oostduitse marine opleidt. Crabb verdween 19 april 1956 toen hij in opdracht van de Britse veilig heidsdienst een inspectie onder water verrichtte bij het in de haven van Portsmouth liggende Russische oorlogs schip ..Ordjonikidze". Een woordvoeder van de Oostduitse regering zei, dat het bericht geen ont kenning behoefde. Dergelijke stukken worden om het geld geschreven. Crabb is net zo min in Oost-Duitsland als God of Petrus, ziei hij. SAIGON (AFP) De Amerikaanse troe pen hebben in de week van 7 tot 14 januari de zwaarste verliezen van de hele Vietnamese oorlog geleden. Er waren 144 doden, 1.044 gewonden en zes vermisten, aldus een legerwoordvoer- der. De doden van de Vietcong en de Noordvietnamezen waren volgens A- merikaanse opgave in dezelfde week 1.176, het dubbele van de week daar voor. Het totale aantal in Vietnam ge sneuvelde Amerikanen bedraagt nu 6.875, het aantal gewonden 39.261. Het officiële dagblad „Nhan Dan" te Hanoi heeft de V.S. „ernstig ver oordeeld" voor een nieuwe serie lucht aanvallen op dicht bevolkte industrie steden. Op 14 en 15 januari werd Viet Trim verscheidene malen gebombar deerd, op 17 januari Thati Ngoeyen op 75 km ten noorden van Hanoi en woensdag werden talrijke burgers ge dood en gewond In Viet Tri. Door deze aanvallen blijkt dat de Amerikaanse bewering over „verlangen naar vrede" en „onvoorwaardelijke onderhandelin gen" bedrieglijk te zijn, aldus het blad volgens Radio Hanoi. De ouders van de in Zuid-Vietnam vermiste Franse journaliste Mdchèle Ray hebben in Nice verklaard dat hun dochter misschien met opzet naar de Vietcong is gegaan Tien dagen geleden had Michèle een brief gestuurd waarin ze zei dat ze werkt aan een filmdocumentaire over het lijden van degenen die bij de oor log betrokken zijn. Ook schreef Miicbèle Ray in deze brief dat ze al een keer door de Viet cong gevangen werd genomen. Toen ze merkten dat ze Franpaise was werd ze weer vrijgelaten. G De Frangaise Marièlle Goitschel, die woensdag in Schruns-Tsagguns tij dens internationale dames-skiwedstry- den de afdaling had gewonnen, zege vierde gisteren ook in de slalom. Op de foto neemt Marièlle in een prach tige stijl een poortje. (Van onze correspondent) BRUSSEL De ouders van zeven kinderen zijn gisteren in MecheJen gearresteerd op verdenking van roof moord op hun 78-jarige invalide buur man in Willebroek. De 36-jarige man heeft bekend, zijn echtgenote is aangehouden op beschul diging van medeplichtigheid, evenals een 35-jarige bij hen inwonende werk loze. De invalide werd vorige week in de nacht van woensdag op donderdag ge wurgd in zijn krotwoning. Van het slachtoffer was bekend, dat hij een deel van zijn geld altijd in zijn kunstbeen bij zich had. Na de moord bleek dit geld verdwenen te zijn. In een konij- nehok in de tuin van het gearresteerde echtpaar is het teruggevonden: in totaal ruim 70.000 frank (d.i. ruim 5000 gulden) Tn vier deelstaten van West- Duitsland zullen in de loop van 1967 landdagverkiezingen worden gehouden. Op 12 april kiest de be volking van West-Berliin een nieuw huis van afgevaardigden. Op 23 april gaan de kiezers van Ri.in- land-Pals en van Sleeswijk-Hol- stein naar de stembus om nieuwe landdagen in Mainz en in Kiel te kiezen. Op 4 juni wordt in Neder- Saksen een nieuw landelijk parle ment in Hannover gekozen. In deze landelijke verkiezingen die nooit geheel aan de in vloedssfeer der federale politiek kunnen worden onttrokken zal antwoord worden gegeven op een aantal vragen, die na de vorming van de „grote coalitie" in Bonn tussen christen- en sociaaldemo- kraten zijn gerezen. Bijvoorbeeld de vraag of deze grote coalitie voordeliger is voor de C.D.U. dan wel voor de S.P.D.. In beide kam pen bevinden zich nog steeds vele tegenstanders, hoewel het volume hunner stemmen steeds geringer wordt. Verder de vraag of de klei ne liberale vrije demokratisehe partij als rest-oppositie aan aantrekkingskracht verliest of wint. Of de grote coalitie de op mars kan vertragen van de rechts- radikale, neonazistische „National- demo'kratisehe partei Deutsch- lands" NPD (die aan de verkie zingen in Berlijn overigens niet meedoet) en of zich eventueel nieuwe extreme groeperingen van links of van rechts zullen vormen. Jn Berlijn regeert op het ogen blik de S.P.D. tezamen met de F.D.P., in Mainz de oude combi natie van CDU en liberalen en in Kiel eveneens, terwijl in Hannover de grote coalitie tussen CDU en SPD al een feit is, echter onder omgekeerde voortekenen, aange zien in Nedersaksen de SPD de sterkste partij is. De uitslag van de landdagverkiezingen is ook be langrijk voor de stemmenverhou ding in de bondsraad, de vertegen woordiging van de ..Lander", waar in de door de CDU geregeerde deelstaten op het ogenblik nog een meerderheid hebben van 21 tegen 20 stemmen (CDU c.q. CSU-deel- staten zijn Beieren. Baden-Würt- temberg, Rijnland-Pals, Sleeswijk- Holstein en het Saarland; SPD- Lander zijn Noordrijnland-West- falen, Nedersaksen, Hessen, Ham burg en Bremen). Natuurlijk wordt deze stemmenverhouding in de bondsraad minder belangrijk naar mate in de verschillende deelsta ten de regeringsvormen worden aangepast aan de coalitie in Bonn, d.w.z. naarmate in De Lander steeds meer grote coalitie aan het bewind komen, wat met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijk heid na de landdagverkiezingen in Rijnland-Pals en in Sleeswijk- Holstein het geval zal z\jn. Qverigens betekent dit geenszins, dat in alle elf deelstaten in de loop van de tijd automatisch zwart-rode coalities zullen worden gevormd. Beieren wordt alleen door de christelijk-soeiale unie van Franz-Joseph Strauss gere geerd, in Hessen regeert de S.P.D. met absolute meerderheid. Daar aan zal ook de regeringsvorm in Bonn niets veranderen. Wel is het zo, dat telkens wanneer er in een der landelijke hoofdsteden over de formatie van een nieuw kabinet zal worden onderhandeld, de com binatie tussen sociaal- en christen- demokraten de meeste kans heeft. Een grote mate van „Gleichschal- tung" tussen Bonn en deelstaten zal daarvan onvermijdelijk het ge volg zijn, zoals het recente voor beeld Baden-Württemberg reeds heeft bewezen. (ADVERTENTIE) VREDESTEIN de radiale personenwagenband met stabiliserende gordel. V.er- bluffend lange levensduur. Com fortabel, veilig. Uitzonderlijke "high-speed"- en wegliggings- eigenschappen. J.M.TIJS Talmastraat 61 Tel. (01600) 37670 dagelijks geopend van 8 tot 22 uur, óók op zaterdag ROME (AP) Op de Italiaanse shows voor lente en zomer wordt steeds meer aandaeht besteed aan chique, vrouwe lijke kleding:. Irene Galitzine en hyna alle ander ontwerpers hebben de „beat look" al laten varen, én ook Baratta, Enzo en Biki legden het recent op rij pere schoonheid. Baratta garneerde zijn halsuitsnijding met een dahlia, een voorbeeld dat ka rakteristiek is voor de nieuwe elegan tie van de Italiaanse mode. Er waren talloze elegante geheel witte kostuums. Hij toonde jurken in helder appelgroen, zeeblauw en okergeel met jasjes die of zeer kort waren of extra lang, met verlaagde ceintuur. De rok leen in deze collectie zijn geplooid of strak. Zijden crêpe tunieken met een „wa terverf" motief bedrukt zoals die op vele shows naar voren komen, waren hier kaarsrecht met een lage halsuitsnijding. Enzo toonde regenjassen met grote ruiten. Zijn modellen zijn smal in de schouders met nauw aansluitend lijfje, terwijl zijn rokken licht geren zodat een a-lijn ontstaat. Zijn collectie toont veel zwavelgeel en amandelgroen. Biki bedrukte pantalons, capes en bermudashorts met figuren uit Itali aanse strips. Galitzine baarde opzien met haar lange rokken tot halverwege de knie. Ze gebruikte veel uitspringende dub bele plooien, terwijl haar ruime jassen de bekende ronde schouders vertoon den die haar handelsmerk zijn gewor den. Zij gebruikte veel rechte plooien, soms ingezette stukken van hals tot zoom en los te knopen stukjes. Alba en Francesca, de vindingrijke Romeinse kapsters, die het lange haar weer in de mode hebben gebracht, lieten een paardestaart zien die met een goud- of zilverkleurige metalen veer aan het hoofd van de draagster was bevestigd. (ADVERTENTIE) KEULEN Met deze prachtig glimmende tweewieler kunnen ook die kinderen fietsen, die met te korte of misvormde armen ter wereld kwamen. De vader van een dochtert|ef dat met te korte armen geboren werd, van beroep rij-instructeur en gediplomeerd machineconstructeur in Keulen, bouwde deze fiets in zijn eigen werkplaats en Is thans bezig, een speciale fiets voor kinderen met misvormde voeten te ontwikkelen. De trouw van Olifant is spreekwoor delijk. Eenmaal Olifant's vriend, altijd Olifant's vriend! Een zacht karakter, een vriendelijk gemoed, een gelijkmatig humeur. Zouden daarom steeds meer mensen van Olifant gaan houden? Of het nu Oude of Jonge is? 't Zal wel. Proost! DEN HAAG (ANP) De met de Eu. ropese gemeenschap geassocieerde Afri. kaanse landen zijn zeer ontevreden ovei de ontwikkeling van het handelsverkeei tussen Afrika en Europa en dan speciaa' het handelsverkeer uit de Afrikaans) landen in de richting van de EEG-lan. den. Dit is een van de indrukken waarmee jhr. air. M. van der Goes van Naters lid van de socialistische fractie van het Europees parlement en een van de vi- ce-voorzitters van dit parlement, is thuisgekomen van een reis door i»s Afrikaanse landen. De EEG-raad heeft naar aanleiding hiervan besloten een commissie te benoemen die dit probleem zal bestuderen. De heer Van dre Goes van Naters zei dit gisteren tijdens een persconferentie die hij hield. Een bijzonder grief van de met de EEG geassocieerde Afrikaanse landen is dat in de laatste tijd de handel vanuit niet met de EEG geassocieerde Afri- kaanse landen met Europa méér is toe genomen dan het handelsverkeer uit de geassocieerde landen.

de Stem | 1967 | | pagina 9