Geweld in China wordt minder Alcohol en parfum duurder in België Nog steeds zeer grote problemen R BUITEN VIJANDIG GEZINDE ARBEIDERS TERUG NAAR DE FABRIEKEN Maatregel moet 5 miljard francs opbrengen Doktoren als leiders Manchesters [boek voor 100 jaar achter slot Zes indringers in Witte Huis T>Tingverwarming nederlana n.v. dat Helpt menthol dropjes! 9 \Nieuwe versie al klaar Weer schieten langs grens van Israël OMKOPEN VERLIEZEN RESOLUTIE RING VERWARM ING SHOWS Niet populair Eenheidswet Nederland vraagt: NOG ANDERE FRAUDES IN DE EEG? Monteur steelt hele voorraad materiaal bijeen Wilson in Rome over EEG: BIESHEUVEL OP DE POLITIEKE HITPARADE Armen afgeschoten CONCERTPIANIST SPEELT MET METALEN HANDEN Gevarendriehoek veroorzaakt schrikreacties DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1967 aken verschillen, ijl wordt genoten, ie, het fijnste van de grote vraag, AARS MERK 250 g 1.68 Gemakkelijk als ste carrosserie met air-conditioning en dubbel gescheiden ie anti-verblindings- ler bekleding. Lin Fiao: troepen verzamelen NEW YORK (Reuter) William Manchesters originele manuscript van djn geruchtmakende boek „Dood van een president" zal, evenals alle band opnamen en aantekeningen die hy er voor maakte, voor minstens honderd jaar voor de wereld verborgen blijven. In een onderlinge schikking met me vrouw Jacqueline Kennedy en de uit gevers, Harper and Row, beloofde de schrijver plechtig dit alles voor zolang onder een zegel van geheimhouding te plaatsen. De weduwe van de vermoor de president had bezwaar gemaakt te gen bepaalde passages volgens de auteur minder dan een procent van de volledige tekst omvattende die naar haar oordeel inbreuk maakten °P haar persoonlijke leven. Een herzie ne versie van de tekst zal worden ge publiceerd. Prof. John Kenneth Galbraitih van de universiteit van Harvard heeft onthuld dat mevrouw Jacqueline Kennedy vo- n£ jaar in nog twee andere boeken over haar echtgenoot wijzigingen heeft I n aanbrengen. Hij zegt dit 'in een I r iv *n kted Saturday Review, yaibraith is onder Kennedy ambassa- fleur m India geweest. Het betrof de boeken „With Kenne- van oud-perschef Pierre Salinger Wi 5>e Pleasure of his Company" van aul b. Fay jr. Galbraith heeft beide auuscripten gelezen op verzoek van ovrouw Kennedy en Robert Kennedy. haar verzoek zijn in beide boeken upures aangebracht. Hoewel Galbrait niet schrijft, wordt aangenomen dat h een a.antal voorgestelde coupures ui i?eweigerd- Mevrouw Kennedy zou nier boos over zijn Sommige groepjes Rode Gardisten uit de provincie arriveren in Pe king. Dit betekent dat deze demon stranten niet aan het werk zyn. (ADVERTENTIE) TEL AVIV (AFP) Israëlische en Jordaanse eenheden hebben gistermid dag in het gebied van Ben Sjemen in Midden-Israël op elkaar geschoten. Een Israëlische woordvoerder zei dat de Jordaniërs eerst met geweren en Ia- ter met automatische wapens op een Is raëlische patrouille hadden geschoten. Pas nadat de Jordaniërs met hun auto matische wapens hadden gevuurd, had den de Israëliërs teruggeschoten. Aan Israëlische kant waren geen slachtoffers gevallen. De regering van Jordanië gaf een an dere lezing: een Israëlische eenheid had het vuur geopend op Jordaanse herders, die hun schapen weidden op Jordaans grondgebied ten zuiden van het dorp Ramses. De Jordaanse patrouille was de herders direct te hulp gekomen en had de Israëlische eenheid onder vuur genomen. Aan Jordaanse kant was nie mand gedood of gewond. Jordanië had een klacht ingediend bij de Jordaans- Israëlische bestandscommissie. Premier Esjkol van Israël heeft dins dag in de Knesseth het Israëlische parlement verklaard dat Israël zal terugslaan als de Syrische aanvallen niet onmiddellijk gestaakt worden. Esjkol, die een overzicht gaf van de incidenten die zich de afgelopen veer tien dagen aan de greps tussen Israël en Syrië hebben voorgedaan, zei dat zijn land tot nu toe nog niet teruggeslagen had, omdat de Israëlische regering eerst alle andere mogelijke middelen wilde gebruiken om de Syriërs tot rede te brengen. In Washington is meegedeeld, dat de Amerikaanse regering langs diplomatie ke weg Israël en Syrië heeft gemaand zelfbeheersing te betrachten. (Van onze redactie buitenland) PEKING/TOKIO/HONGKONG Mao-Tse-Toeng en zijn partij schijnen de overhand te krijgen in de Chinese machtsstrijd. Er zyn aanwijzingen, dat het gevaar voor gewelddadigheden in Peking en andere grote Chinese steden ge ringer wordt. Dit berichten Ja- - Ongetwijfeld hebben berichten, lilt -L..V .O J-/ - JA. lo\_ Alv.U.U.1 op de actie tegen zijn vijanden, grote invloed gehad. Mao is nog niet zelf in Peking in het open baar verschenen, maar muurkran ten spreken iedere dag van zijn activiteiten. Mao's kroonprins, maarschalk Lin Piao, heeft zich al sinds november niet meer in Peking in het openbaar laten zien. Volgens een krant in Hongkong zou hij in Mantsjoerije maatregelen treffen om gewapend op te treden te gen Mao's vijanden. De Chinese mi nister van defensie zou in het noord oosten van zijn land de steun van het leger proberen te winnen tegen de op standige legereenheden in het oosten en het zuiden. De chaos in het land schijnt over zijn hoogtepunt heen te zijn. Dertigduizend Mao vijandig gezinde arbeiders uit Sjanghai, die een mars op Peking wa ren begonnen, zouden onderweg zijn onderschept en door studenten zijn overgehaald om terug te keren. Volgens radio-Peking hadden „bour geois reactionairen" zonder succes ge probeerd de „revolutionaire arbeiders" en de Rode Gardisten in Sjanghai om te kopen met geld en andere voorde len., met het doel het beleid van Mao en de produktie te saboteren. De ar beiders zouden nu gevolg hebben ge geven aan de oproep van de studenten om de eenheid en de orde in de stad te herstellen en het werk bij de openbare diensten, de spoorwegen en banken, in de havens en de industrieën te hervat ten. Het persbureau Nieuw-China meldt dat vooral de ontwrichting van het pas sagiers- en vrachtverkeer „ernstige verliezen aan de staatseconomie" heb ben toegebracht. De studenten zouden nu tot taak heb ben gekregen de arbeiders te mobilise ren tegen de tegenstanders van Mao en hun schadelijk „economisme". Hiermee wordt bedoeld de toekenning van ho gere salarissen en andere verbeterin gen, waartoe de staatseconomie geen opdracht had gegeven. Uit radio- en persberichten bleek dat hele fabrieken in verschillende steden in staking zijn gegaan voor hogere lonen en betere le vensomstandigheden. In Peking zou de Rode Garde door middel van publikaties in de muur kranten proberen de bevolking te be wegen om de door het „economisme" verkregen loonsverhogingen en voor zieningen terug te geven aan de staat. Voorts eisen zij stopzetting van de ver koop van verschillende luxe artikelen. Het Centrale Comité van de Commu nistische Partij heeft een resolutie aan genomen om de positie van de politie in de culturele revolutie te versterken. Volgens deze resolutie zijn moorde naars, gifmengers, brandstichters, spion nen en mensen die de treinenloop in de war sturen strafbaar, evenals schrijvers van anonieme contra-revolutionaire brieven en zij die folders of affiches verspreiden of leuzen tegen Mao en Lin Piao. schrijven. WASHINGTON (Reuter) Vorig jaar zyn zes personen, zonder gezien te worden door de veiligheidsdienst, tot het Witte Huis doorgedrongen door over het hek te klimmen. Zij werden in de tui nen rond het presidentieel paleis opge pakt, aldus de Washington Post. Volgens het blad vreest de veiligheids dienst datMoor de grote publiciteit rond William Manchesters „Dood van een President" geestelijk gestoorde perso nen aangemoedigd worden in het zoe ken naar manieren om president John son te belagen. Sinds de moord op president Kennedy is de presidentiële veiligheidsdienst ver sterkt. Europa's grootste installatiebedrijf voor individuele cen trale verwarming maakt ook uw gehele woning behaaglijk warm. Zit rondom uw gezellige c.v. haard. Montage en verkoop uitsluitend rechtstreeks door Ringverwarming Nederland N.V. Tien patenten. Deze week shows van donderdag t.m. zaterdag in onderstaande plaatsen: BREDA NOUTENHOF13 EINDHOVEN v. NOYESTRAAT 5 MAASTRICHT LIGPLAATS I. D. MAAS, HELIHAVEN VENLO ZUSTERSTRAAT 30 Deze show is op zaterdag 21, maandag 23 en dinsdag 24 januari Openingstijden: donderdag en vrijdag van 16,00-20.00 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur. Vele voorbeeldwoningen ook in uw omgeving. Vraag vrij- Jg/j, blijvend adreslijst. m 1 PERMANENTE SHOWS: Kelders 29/33 Leeuwarden - 05100 45123Noordeinde 27 Den Haag - 070 -117853 (Van onze correspondent in Brussel) BRUSSEL België verwacht nog deze week de aankondiging van een reeks belasting- en bezuinigingsmaat regelen, die de regering in staat moeten stellen het papieren begrotingseven wicht voor 1967 te realiseren. De rege ring zal ernaar streven door een pak ket van maatregelen de belastinginkom sten met 4 a 5 miljard francs te ver hogen. Naast de sigaretten zullen ook de accijnzen op alcohol, bier en op parfums verhoogd worden. Wat de directe belastingen betreft heeft de regering de volgende plannen gereed liggen: Verhoging van de inkomstenbelasting met 5 procent voor inkomens van 160.000 tot 200.000 francs en van 10 procent voor inkomens boven de 200.000 francs; ver hoging van de vennootschapsbelasting met 5 pet op winsten beneden de 5 mil joen francs en met 10 procent op win sten boven de 5 miljoen francs. Tegenover deze lastenverzwaring zal de regering een reeks bezuinigingsmaat regelen plaatsen. Over de omvang daar van is nog niets naar buiten uitgelekt. De verwachting is, dat de regering het vooral zal zoeken in inkrimping van staatsbijdragen aan diverse semi-over- heidsinstellingen en het doorvoeren van administratieve vereenvoudigingen. Ge vreesd wordt, dat ook oprde ziektever zekering bezuinigd zal móeten worden. Dat betekent weliswaar voor de staat minder kosten, maar voor de belasting betaler een extrakostenverzwaring. De regering Van den Boeynants moet erop rekenen, dat de impopulaire maat regelen bij de politieke partijen, inclu sief de beide regeringspartijen, bijzon der slecht zullen vallen. Het heeft er alle schijn van, dat de regering zich heeft laten verrassen door het snel slechter worden van de economische ontwikkeling. In de laatste anderhalve maand is duidelijk geworden, dat de begroting 1967 met 220 miljard francs inkomsten en uitgaven in evenwicht werd opgesteld op basis van te opti mistische verwachtingen. Sneller dan zelfs de grootste sceptici hadden ver wacht, heeft de regering moeten toe geven, dat de aarzeling in de Belgische economie zo sterk werd, dat zonder bij zondere maatregelen, het begrotingste kort op het einde van het jaar zeker 8 miljard francs zal gaan bedragen. De optimistische verwachting, dat de toe name van het bruto nationale produkt en de vaste prijzen in dit jaar met 4,5 procent zou groeien heeft plaats moeten maken voor de realiteit van vandaag, dat deze groei niet meer dan 2 procent zal bedragen. Wanneer de regering deze week haar maatregelen indient die niet min der zijn dan een nieuw regeringspro gramma, zoals kritische politici hier zeggen zullen premier Van den Boey nants en zijn financieel geweten vice- premier De Clercq al hun flair en over redingskracht nodig hebben om de re geringspartijen mee te krijgen. Temeer omdat het "de bedoeling is de operatie bezuiniging/belastingverhoging zeer snel uit te voeren. De regering wil ellen lange debatten in het parlement over allerlei wetsontwerpen voorkomen. Het maatregelen-pakket zal vermoedelijk in gediend worden in de vorm van een eenheidswet en tegelijkertijd zal de re- ROME (AP) „Goede wil en be grip" kunnen elk probleem oplossen dat het Britse lidmaatschap van de EEG nog in de weg staat. Dit heeft premier Wilson verklaard op een persconferen tie aan het slot van zijn tweedaags be zoek aan Rome. Hij gaf toe dat van de „nog steeds zeer grote problemen" het landbouwbeleid van de EEG het grootste is. Maar hij was het eens met de Italiaan se premier Aldo Moro die gezegd heeft dat „de weg voor het Britse lidmaat schap open staat". Wilson was tevreden over het begin van zijn tournee langs de zes EEG-hoofdsteden. welke eind fe bruari in Den Haag eindigt. Moro heeft Wilson en zijn minister van buitenlandse zaken George Brown gewaarschuwd, dat bij de onderhande lingen over toetreding rekening gehou den zal moeten worden met de verschil lende opvattingen van de zes EEG -lan den. „Het is nodig", zei hij, „de verschei dene belangen met elkaar te verzoenen en geen complicaties van politieke aard op te roepen welke de Britse toetreding zouden kunnen vertragen". In antwoord op een vraag over de Britse banden met de VS, iets wat voor de Fransen een hinderpaal is voor de toelating van Groot-Brittannië tot de EEG, antwoordde Wilson: „Hoewel de regering een loyaal lid van de NATO is, verplicht niets ons economische en industriële overheersing van Europa door de Amerikaanse industrie te aan vaarden." Hij zei ook dat indien Groot- Brittannië lid van de EEG wordt ..wij ons volledig zullen inzetten voor verbe tering van de politieke eenheid in Eu ropa. In Rome heeft Wilson een bezoek ge- bracht aan Paulus VI. De paus verte- leerde Wüson van zijn steun bij diens „talrijke pogingen om de eendracht in deze troebele wereld te herstellen." Het particuliere onderhoud met de Britse premier duurde drie kwartier, waarna minister Brown en de andere leden van het gezelschap aan de paus werden .voorgesteld. gering uitgebreide volmachten vragen om op het stuk van de door haar voor gestelde maatregelen gedurende een aantal maanden te kunnen handelen zonder voorafgaande raadpleging van de volksvertegenwoordiging. SCHIPHOL (ANP) Een richting aanwijzer van een autowrak op een der Amsterdamse grachten is de 26- jarige elektromonteur J. K. uit Am sterdam noodlottig geworden: by het losschroeven werd hy ontdekt door de eigenaar van het autowrak, die hem aan een straatagent overleverde. Aanvankelijk meehde de recherche van het hoofdbureau, dat dit een klas siek voorbeeld was van een kruimel diefstal, die wel door de vingers kon wonden gezien. Maar bij een routine- onderzoek ten huize van de monteur in de „Pijp" van Amsterdam, ontdekten de rechercheurs op zijn zolder een voor raad elektrotechnische artikelen, waar een klein warenhuis zich niet voor zou behoeven te schamen. Bij een nader verhoor bekende de verdachte, die in vaste dienst was van een elektrotechnisch bureau al dit ma teriaal te hebben weggenomen op het in aanbouw zijnde nieuwe Schiphol- areaal, waar hij tewerk was gesteld. Daarop werd hij onder de hoede ge steld van de dienst Luchtvaart van het Korps Rijkspolitie op Schiphol, dat de gestolen goederen, waarmee de ver-, daehte zelf haast een elektrotechnisch bureau kon beginnen, naar Schiphol overgebracht. Het waren kostbare elek trische boren, talloze loopliaimpen, gloeilampen, kabels e.d., voor een waarde van enkele duizenden guldens. De verdachte is in voorlopige hechtenis genomen en zal deze week voor de of ficier van justitie worden geleid. Hetzelfde geschiedt met de 27-ja rige meubelmaker W. H. K. uit Vlis- singen, die op het nieuwe vliegveld door een der uitvoerders werd betrapt, toen hij bezig was een grote lichtbak naar zijn eigen barak te slepen. De man ontkende ieder plan tot diefstal. Hij voerde aan, dat hij de lichtbak eens na der wilde inspecteren. Niettemin is hij opgesloten. DEN HAAG (ANP) Behalve de in de afgelopen week geconsta teerde „EEG-fraude" met veevoe. derexporten, waarbij ten onrechte restituties zijn ontvangen uit na tionale of communautaire fondsen hebben zich in het verleden wel licht soortgelijke bedrogzaken voorgedaan, waaraan geen rucht baarheid is gegeven. Dit kan worden afgeleid uit schrif telijke vragen welke de Nederlandse leden van het Europees parlement, Berkhouwer en Baas hebben gesteld aan de commissie van de Europese Economische Gemeenschap. De vragenstellers noemen twee ge. vallen. Het eerste is dat van een fic tieve export buiten de E.E.G. en her import naar E.E.G.-landen van o.m. melkpoeder en boter. Het tweede is dat van fictieve transacties in veevoe der van Frankrijk naar Zwitserland en vandaar naar Duitsland en vice-versa De Nederlandse parlementariës vra gen of het juist is dat deze gevallen hebben plaatsgevonden en of er aan deze zaken geen ruchtbaarheid is ge geven. Over de vorige week geconstateerde fraude vragen ze of het juist is dat de algemene inspectiedienst van het Nederlandse ministerie van landbouw en visserij een aantal miljoenen belo pende bedrogzaken op het spoor is ge komen, over welke landen in de E.E.G. zich deze bedrogzaken hebben uitge strekt en in welke landen de bij deze zaken betrokken zakenlieden wonen. Zij informeren verder naar de grootte van de schade die geleden wordt door het E.E.G.-landbouwfonds. Vragenstellers willen voorts weten o de commissie de mogelijkheden aan wezig acht om de bedragen door ver haal m de respectievelijke kassen te laten terugkeren, al dan niet via straf rechtelijke of civielrechtelijke procedu res. Zij vragen de commissie initiatie ven te nemen tot het coördineren van een eventueel strafrechtelijk onderzoek. DE SOCIALISTISCHE fractievoorzit ter m de Tweede Kamer, drs. G M Nederhorst, heeft mr. F. van Thiel verzocht de regering te vragen of zij de bedoeling heeft ook maatregelen ter bestrijding van de conjuncturele werk loosheid te treffen, nu zij maatregelen heeft aangekondigd ter bestrijding van de structurele werkloosheid. yergeleken met socialistisch Syrië lijken andere revolutionaire A- rabische staten soms bolwerken van conservatisme. Terwijl vele Irakezen zich heime lijk nog verlustigen in de oude ti tels „Pasja" en „Bey". noemen de Syrische leiders elkaar „Kameraad" Caïro veroordeelt Arabische konin gen zoals Hoessein van Jordanië, maar Damascus spoort openlijk aan tot zijn omverwerping en biedt aan rebellen tegen de troon te bewape nen. Syrische schooljongens gaan naar school in militaire uniformen van de studentenmilitie en het regime beweert, dat het 150.000 burgers heeft ingelijfd in het „volksleger'. Om wat het „een imperialistische onderneming" noemt te dwarsbo men, is Syrië'zijn mede-Arabische revolutionairen voorbijgestreefd door vier buisleidingen in de woes tijn, die eigendom van westerlingen waren, in beslag te nemen en althans tijdelijk zijn eigen olie- inkomsten van 28 miljoen dollar per jaar om hals te brengen. In de Syrische regering zit een com munistische minister, de enige in het Midden-Oosten. Toch is Syrië, dat onrustig en on handelbaar maar ondanks rigoureu ze economische beperkingen rede lijk welvarend is, in het geheel geen communistische staat. Het voornaamste doel van het mys terieuze Syrische regime, dat zich voor de ontwikkeling van het land geen meer dan gewone inspanning getroost, schijnt te zijn, het eigen type socialisme en revolutie in de gehele Arabische wereld te doen ze gevieren. Zelfs onder de diplomaten te Damascus weet niemand zeker, wie het in de regering precies voor het zeggen heeft. Syrië valt de meer conservatieve Arabische staten onophoudelijk aan en bestookt inzonderheid het nabu rige Jordanië meedogenloos met propagandacampagnes, ophitsingen tot opstand en gewapende sabotage- overvallen op Jordaans gebied. gyrië waar een halve eeuw gele den het Arabische nationalisme is geboren, is ook traditioneel de heethoofdige leider van de Arabi sche wereld in haar haat tegen Is raël. Terwijl Egypte heeft erkend, dat de Arabieren niet gereed zijn voor een aanval op de Joodse staat, roept Syrië uitdagend om oorlog. Damascus is ook de enige Arabische hoofdstad, -die de moed heeft gehad officieel steun te verlenen aan „Al Assifa" de „strijdkrachten van de storm"), de geheime guerrilla-or ganisatie, die de aanvallen op Israël organiseert. Voor Syrische extremisten is zelfs het huidige financiële geschil met de westerse Iraakse petroleum- maatschappij niet zozeer een eco nomische aangelegenheid als een ophitsing van andere Arabische lan den tot het naasten van westerse oliemaatschappijen in het Midden- Oosten. Een groot deel van de rest van de energie van het regime schijnt te zijn gewijd aan zijn loutere voort bestaan, de vloek van alle regerin gen in Syrië, waar staatsgrepen veelvuldiger zijn dan verkiezingen en waar sinds 1949 meer dan een dozijn regimes door militaire op standen in de gevangenis, balling schap of vergetelheid zijn terecht gekomen. De huidige heersers, die op 8 fe bruari van het vorige jaar aan de macht zijn gekomen door een bloe dige staatsgreep, zijn een ingewik- fclgSIGHIEa keld mengsel van legerofficieren onder aanvoering van de eens afge zette generaal-majoor Salah Jadid en burgers van de socialistische Baath-partij. In Damascus lopen voortdurend geruchten, volgens welke een nieu we strijd om de macht in voorbe reiding zou zijn, maar zoals een diplomaat het stelde „het regime is nu elf maanden aan de macht geen slecht record voor Syrië en het schijnt een zekere stabiliteit te hebben verworven, al zou niemand verbijsterd zijn als hij, wanneer hij de radio aanzette, zou vernemen dat er weer een staatsgreep had plaatsgevonden." Het voornaamste trio van de bur gerleiders lijkt meer op de directie van een ziekenhuis dan op een re gering. Het hoofd van de staat Noe- reddin Atassi een duidelijke ti tel heeft hij niet is een dokter, premier Yoessef Zayyen is een stu dent in de medicijnen, die tot mi nister voor de volksgezondheid is gebombardeerd en de minister van buitenlandse zaken, Ibrahim Mak hes, is evenals het staatshoofd, dok ter. Alle drie hebben tijdens de op stand van het FLN tegen de Fran sen in ziekenhuizen gewerkt en worden beschouwd als fanatieke revolutionairen en socialisten. JJiplomaten uit het westen hebben gerapporteerd, dat Syrië het vo rige jaar geen zwenking van bete kenis naar links heeft gemaakt. De geringe economische vooruit gang welke is geboekt is evenwel te danken geweest aan communis tische kredieten. De Sovjet Unie legt in het noord oosten een spoorweg aan en heeft in het laatst van het vorige jaar het uitvoeringscontract onderte kend voor een dam in de Eu- phraat, die 250 miljoen dollar zal kosten. Russische technici werken op de jonge olievelden van Syrië. Peking heeft tien miljoen dollar aangeboden voor de industrie. Oost- europese landen houden zich bezig met andere projecten en alleen Ita lië en Frankrijk vertegenwoordi gen het westen met het aanleggen van een oliepijpleiding en een nieuw vliegveld. De meeste grote zakenlieden van Syrië hebben het land verlaten. Velen zijn erin geslaegd, hun be zit mee te nemen, sommigen door zulke vernuftige methoden als het verbergen van geld in de halsban den van jachthonden. Zegslieden noemen de kapitaal- vlucht „fantastisch" en schatten dat de laatste paar jaar een bedrag van meer dan 250 miljoen dollar uit het land is gesmokkeld. Maar in de schilderachtige bazaars te Damascus worden nog altijd le vendige zaken gedaan en nering doenden, hoteleigenaars en restau ranthouders halen berustend de schouders op en zeggen: „Het is niet zoals vroeger, maar het is niet al te slecht en er is tenminste vre de." DEN HAAG (ANP) De Anti- Revolutionaire Jongeren Studie clubs (ARJOZ) hebben zich op modern'e manier in de politieke verkiezingsstrijd geworpen, nl. door het uitgeven van een 45-toe- renplaatje, waarmee men in de eerste plaats de jongere kiezers hoopt te bei-eiken. Op de ene kant van deze politie ke hit staat een toespraak van vice- mir.ister-president Biesheuvel ge grift, waarin deze in het geheugen van de luisterende kiezer wil vast leggen dat „Uw stem een stap ver der in de goede richting" is; eenc Nederlandse BB op de plaats dus. Op de andere zijde staat een liedje, dat gebracht wordt door componist en tekstschrijver Wim Vegt, die het ook brengt onder de titel „Politiek allemaal veilig heid?". Een nieuwigheid je Wellicht voor de politieke discojockeys? SAN FRANCISCO (AP) Een con- certpianist. die in de Israëlische on afhankelijkheidsoorlog delen van bei de armen verloren heeft, maar die ge leerd heeft opnieuw met metalen „han den" te spelen is op de jaarvergadering van de Amerikaanse academie van orthopedische chirurgen genoemd als een lichtend voorbeeld. Tay Leizeran kreeg in 1949 metalen vingers die hij bediend met de spie ren in de overgebleven stompen van zijn onderarm, zo heeft dr. Henri H. Kessler maanden verteld. Daarna is de Israëliër als pianist op concerten en voor de t.v. opgetreden. Yerkeerstijdschrift DEN HAAG (ANP) Onder de kop „Schijnveiligheid" heeft het hoofd van de sectie voorlichting van het verbond voor Veilig Verkeer, de heer F. Sj. van Paasschen, in het „Verkeerstyd- schrift", het officieel orgaan van dit verbond geschreven over de gevaren driehoek en gezegd, dat dit per 1 ja nuari j.l. hij pech verplicht gestelde instrument „zijn naam in negatieve zin eer dreigt aan te doen". Verscheidene automobilisten deden reeds de ervaring op, dat het plotse ling oplichten van een gevarendriehoek bij duisternis een slechte weersomstan digheden tot een schrikreactie kan lei den van het vaak met grote snelheid naderende verkeer. Bij fileverkeer wordt een dergelijk onzeker en gevaar lijk verkeersbeeld nog vergroot door paniekerig remmenden en naar links uitwijkende voertuigen, door onbekend heid met plaats en aard van het ob stakel enz. Men kan. aldus de heer Van Paas schen in „Verkeerstijdischrift", zich er over verheugen dat de gevarendriehoek thans tot de verplicht gestelde veilig heidsattributen van een auto behoort. Afdoende bescherming voor eigen en andermans leven biedt deze maatre gel waarschijnlijk niet. De gevarendriehoek zou meer kans maken als gevarendriehoek te functio neren. indien automobilisten bij cala miteiten tevens gebruik maken van een rode knipperlamp, die voor een aanvullende markering van het voer tuig zou kunnen zorgen, zo besluit de heer Van Paasschen zijn opmerking over de gevarendriehoek. (ADVERTENTIE) 50 en 30 cent per doosje

de Stem | 1967 | | pagina 9