Geen angst voor verkoudheid Alfrink installeert nat. missieraad Het geheim van de wondertaart DE BOER EN DE LAMP DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1967 Y0 Zaterdagwerk in schoenmakerij Grote winst bij American Enka Vakbondsblad Troed Vrije bedrijven in Rusland succes Doel Europa boekt winst in Kennedy-ronde Vrije toegang Toezicht Ex-verzetsstrijders voelen zich 2e-mngsburgers MR. E. ELIAS BEGRAVEN 1 kfijne dropbonbonlekker engoed voor u! Categorale bonden wdlen fondsen nationaliseren Twee rare schoenen Kinderen van Klein-Bethlehem DE DAPPERE PRINS 1= VLEKKEN (en u gaarne 1600—23644. estraat 24-26 pnze salaris- V. VAN DER STEEN "1 r» Hoewel de winter zich in onze stre ken tot nu toe vrij netjes gedraagt, is net op de Canarische Eilanden nog wel heel wat beter toeven. Zo te zien heb ben de mensen op het strand van Las Palmas echt niet te klagen. Maar geen nood, over enkele maanden zal het bij ons wel weer zo ver zijn, dat we onze zwembroek kunnen aanschieten zonder direct een zware verkoudheid op te lopen. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) Het bestuur van het bedrijfschap schoenmakerij heeft een verordening over de Ionen en de andere arbeidsvoorwaarden in deze bedrijfstak vastgesteld, die het onder meer mogelijk moet maken dat werk gevers op zaterdag in hun onderne mingen laten werken. In dat geval zullen die bedrijven 's maandags gesloten zijn. De werk-, nemers zullen dan, volgens de veror dening, voor het werken op zaterdag een toeslag op het uurloon van vijftig procent ontvangen. Van de kant van zowel schoenma kerspatroons als van werknemers in de schoenmakerij is in de bestuursver gadering van het bedrijfschap kritiek geoefend op de begroting voor 1967, Tenslotte werd de begroting toch aan vaard met twee stemmen tegen. nl. van de heren Linneweevér ''katholieke schoenmakerspatroonsbond) en Wiers- ma (algemene bedrijfsgroepen centra le). ARNHEm (ANP) De omzet van «e met Algemene Kunstzijde Unie n. I (AKU) gelieerde American Enka Corporation steeg in 1966 met 4 pro cent en bedroeg 201.322.000 dollars te genover 192.868.000 dollars in 1965, al- Jus de heer Ph. B. Stull, president van American Enka. De nettowinst steeg met 23 procent tot 19.187.000 dollars ucno'ir dollar per aandeel tegen «.000 dollars of 2,91 dollars per indeel in 1965. Verhoogde afzet van nylon en een lak i ver§rote vraag naar draad- en aoelprodukten droegen bij tot dit ho- heer Stuïl311 omzet en w*nst» aldus de voor rayontextielgaren bleef el en de afzet van technisch ra- y°ftgaren en rayonvezel liep terug. (Van onze redactie buitenland) De '00 Russische under- meer Sit i?. V0J8ens hct "berale, k*n, hebhéi m e ?ervorming vver- «laakt n„ P/went meer wtnst ge- Wd. LPro,du,itie laS U proclnt v«n cn a» 'taat Sp'eide bedrij- Vf,rgeliikin»r?e"isproduktiviteit was in seeking 3 proeent hoger. VraaSeesr!roi™ verl!laarde dit in een Troed K* met het vakbondsblad staatsplan ^r-1"CerVü0rzIttei van llet 'eem van n!lnsp 1 zel dat '1et 'VE' *erk stiminl TIe-s' dat ®oed en sne' «voert «Tlni' 1968 algemeen in- febrieken hekelde sommige e" technici n. s°ms alleen ingenieurs «uuci premies gaven. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Na jarenlange voorbereidingen heeft het Ne derlandse episcopaat zijn goedkeuring gegeven aan het plan voor een Nationale Missieraad. Kardinaal Alfrink zal de missieraad dinsdag 31 januari in Utrecht installeren. Hijzelf zal het voorzitterschap be kleden, de Scheutist drs. C. J. Hoogedoorn is op voordracht benoemd tot vice-voorzitter. In deze raad zullen een honderdtal missionerende orden, congregaties en organisaties van leken samenwerken. De raad zelf bestaat uit 24 leden, gerecruteerd uit het episcopaat, de 39 missionerende orden en congregaties van priesters, de 43 missie-congregaties van zusters en 11 missionerende con gregaties van paters en broeders, de pauselijke missiewerken en de onge veer 25 organisaties van leken, die elk aar gevonden hebben in de stichting Landen in Ontwikkeling". Voorts zal uit elk bisdom een leek als vertegen woordiger van het kerkvolk zitting heb ben in de Nationale Missieraad. De Nationale Missieraad stelt zich ten doel samenwerking te brengen in de totale missie-inspanning van de kerk van Nederland. De namen der leden, die allen op voordracht zijn benoemd, zijn nog niet~ èïïèn bekend. Wel is be kend dat de 9 leden van het missie- ministerie der religieuzen (waarin de priesters-, zuster- en broedermissiona rissen reeds samenwerken) allen ook in de Nationale Missieraad zijn opge nomen. Dat zijn voor de priester-missionaris sen de paters drs. P. de Ruijter van de witte paters, pater E. Andreoli van de franciscanen, pater dr. A. de Groot WASHINGTON (AP) Amerikaan se onderhandelaars lijken bereid bij de handelsbesprekingen van Genève wat terrein prijs te geven om West- Europa ertoe te brengen zijn protectio nistische politiek voor zyi? boeren te verlaten. Na twee jaar van onderhandelen wei gert de Europese Economische Ge meenschap om af te stappen van zijn systeem van prijzensteun voor belang rijke landbouwprodukten en van tarief barrières tegen goedkopere import. Als daarom de z.g, Kenney-ronde van handelsonderhandelingen onder de G. A.T.T. in Genève iets wil bereiken om tot tariefverlagingon te komen, zal ie mand zich wat soepeler moeten tonen. Bij de Amerikaanse wet op de han delsuitbreiding van 1962 is de presi dent gemachtigd om de Amerikaanse tarieven tot een maximum van 50 pro cent te veriagen in ruil voor gelijkwaar dige verlagingen die aan de Verenig de Staten worden toegekend. Sommige Amerikaanse landbouw- groepen willen dat de Verenigde Sta ten vasthouden aan vrijere toegang tot die buitenlandse markten voor land bouwprodukten in ruil vcor concessies op industriële goederen. Zij die dit standpunt huldigen, beweren dat de wereld zich naar handelspatronen moet bewegen, waarbij de markten voor de velschillende goederen in de handen komen van de meest efficiënte produ centen. Maar als Europa deze politiek wei gert te volgen, dan zouden de Verenig de Staten bereid zijn een internationaal stelsel voor te stellen waarbij export markten worden toegewezen met ge lijktijdig toezicht op prijzen. Zulk een overeenkomst zou betekener, dat de Verenigde Staten een aandeej krijgen in de Westeuropese markten, te we ten voor dat deel van de markt, waar in niet wordt voorzien door binnen landse producenten. (ADVERTENTIE) van de paters van het goddelijk woord, pater G. Herins van de missionarissen van Mill Hill, verder voor de zuster- missionarissen zuster Micchael semm, zuster Geraldine-Marie w.z. en zuster Maria Helena ssscj, voor de missione rende broeders en fraters, frater Rober- tus van de fraters van Utrecht en broe der Hubertus van de broeders van de christelijke scholen. UTRECHT (ANP) De gepensioneer de oud-verzetsstrijders en nagelaten be- trekkingen (weduwen en wezen van oud-verzetsstryders)die zich ruim een jaar geleden verenigden in een lan delijke contactgroep, voelen zich als een soort tweederangsburgers. „We moeten zien rond te komen van een nensioen dat gelijk is aan het mi nimum-loon van f 120.- voor een onge schoolde arbeider, zij het dat we daar boven nog een toeslag van tien procent als een soort gevarengeld ontvangen", zo klaarde de heer A. Kliest uit Hoen- derloo, hoofdbestuurslid van de lande lijke contactgroep gepensioneerde oud verzetsstrijders en nagelaten bétrekkin gen, op een bijeenkomst van deze con tactgroep in Utrecht. De waarnemend voorzitter van de contactgroep, de heer W. Meijlink uit Apeldoorn, vond dat deze behandeling niet te rijmen is met de toezegging van vlak na de oorlog, dat de zorg voor de verzetsslachtoffers een erezaak is. (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR Mr. E. Elias heeft zelf eens geschreven dat zijn overlijden een kleine opschudding zou veroorza ken. maar verder geen opzien zou ba ren. Op de Israëlische begraafplaats te Wassenaar, waar zijn stoffelijk over schot gisteren aan de aarde werd toe vertrouwd, bewezen honderden het te gendeel van zijn woorden. Hendrik Hagenaar en Flaneur uit ..Het Vaderland", de schrijver van Praetvaria in Elsevier en de schrijver van rubrieken in tal van bladen, laat in de dagbladkolommen een leemte achter die door niemand kan worden gevuld. Zijn vrienden en collega's be nadrukten^ gisteren dat aan de groeve. Gebleven is alleen de bewondering voor zijn manier van schrijven waarin zo zei de eerwaarde heer M. Mossel, soms de weerslag was te vinden van het oude testament of van de spreuken van Salomon. Mr. Elias is 66 jaar ge worden. UTRECHT (ANP) Twee catego rale bonden, de Federatieve Haven vakvereniging (FHV) en de politiek onafhankelijke metaalbewerkers- h"nd v"01,' sroot- en kleinbedrijf (MBUK.) hebben aan de voorzitters van de Tweede Kamerfracties ken baar gemaakt, dat zij vinden dat de Nederlandse ziekenfondsen genationa liseerd moeten worden en dat de belas ting op winst met 10 procent dient te worden verhoogd. Zij vinden het een belachelijke zaak dat in Nederland nog meer dan 100 ziekenfondsen bestaan. Voorts zou naar .iet oordeel van deze bonden de vennootschapsbelasting zo danig verhoogd moeten worden, dat uit die extra opbrengst een fonds gevormd kan worden, waaruit de werknemers schadeloos gesteld kunnen worden bij bedrijfssluitingen. Zij pleiten verder voor de invoering van de 40-urige werkweek waardoor het mogelijk wordt „eventueel ontslagen werkne- m5,rs ™TI£Te,ct herplaatsen". De FHV en MBGK willen verder een prijsverlaging, van 10 procent vpor het levensmiddelenpakket en de direct no dige gebruiksgoederen. Ook zouden de bodemschatten genationaliseerd moe ten worden volgens de bonden. Er was eens een bakkersknecht die zo uitstekend leerde bakken, dat hij het tenslotte beter kon dan zijn baas. Zijn goudgele broden hadden knapperige korstjes, zijn koeken waren bros en zijn taarten luchtig. „Ik wil nu graag een eigen bakkerij beginnen", zei de knecht tegen zijn baas. En ofschoon de baas hem met spijt zag vertrekken, moest hij de knecht prijzen om dit besluit. De jonge bakker vestigde zich in een andere plaats en hij koos de stad waar het paleis van de koning stond. Maar de jonge bakker verhuisde niet alleen. Hij nam een allerliefste jonge vrouw mee en samen richtten zij de bakkerij in, de winkel en de woonruimte erachter. In een bakkery heb je meel nodig. Waar veel meel ligt, komen de mui zen. Ze eten van het meel en dat is schadelyk, maar muizen maken bo vendien de bakkery vuil. Daarom verschaft een verstandige bakker gauw een poes aan, die ervoor zorgt dat de muizen geen kans krij gen Nu wilde het ongeluk dat deze nieuwe bakker verschrikkelijk het land had aan katten. En hij zei tegen zijn vrouw: .,Ik zal de muizen wel van gen in een val. Van een poes in de bakkerij moet ik niets hebben". Hij zette een grote muizeval en het is waar dat hij er dadelijk succes mee had. Maar een muizenval is geen poes. De val staat waar hij staat. En slimme muizen leren al gauw er met een boogje omheen te lopen. Het duurde dan ook niet lang of muizen knaagden gaatjes in de meel zakken, kropen erin, smulden en maakten het meel vies. En zo kon het gebeuren dat op een kwade morgen de koning in een vers goudgeel kadetje beet, en in het war me binneriste van het zachte broodje een muizen-keuteltje ontdekte. De hele hofhouding kwam in de weer en toen de klacht bij de bakker kwam, schrok hij er zo van, dat hij zo bleek werd als het meel. Nu greep de jonge vrouw van de bakker in. „Laat het aan mij over", zei ze haar man. En aangezien hij haar zo lief vond, liet hij haar begaan. De jonge vrouw ging de stad uit en liep langs de velden voorbij rijke boe renhoeven. Daar blaften waakzame honden, koeien snoven in de stallen en glanzende dikke poezen zaten op muurtjes naar haar te knipogen. De jonge vrouw liep verder tot de velden overgingen in dorre zandgrond en hei. Er stonden kleine schamele boerderijtjes, met hier een magere •geit, daar wat scharrelende kippen op het erfje. En als zij even bleef staan, zag zij by elk huisje een schichtige, plukkerige poes wegschieten in een bosje. Bij het ene boerderijtje was de poes zwart, bij het andere grijs, bij het derde gevlekt. Maar toen de jonge vrouw een vaalwit katje zag, stapte zij het huisje binnen en vroeg of zij de poes mocht kopen. Zij bood zoveel geld. dat de k*op g*uw gesloten was en even later kon de bakkersvrouw naar huis terugkeren met een doods bang bibberend poesje in een doek ge knoopt aan haar arm. Thuisgekomen nam zij het beestje op haar schoot, streek over de armoedige vacht en krabbelde onder zijn kinnetje. Dat had het armetierig poesje nog nooit meegemaakt en er kwam een spinnend geluidje uit zijn keel. Toen maakte de vrouw een schoteltje melk klaar. Het poesje werd in een mandje ach ter de keukenkachel gezet, zodat de bakker er zo weinig mogelijk last van zou hebben. De jonge vrouw bor stelde het, gaf het goed te eten en was niet zuinig met liefkozingen- Bin nen "de kortste tijd groeide uit het grauwe katje, een sneeuwwitte, glan zende. aanhankelijke poes, die zijn tijd verdeelde tussen de keuken, het tuin tje en de bakkerij. Ja, ook in de bakkerij liep de poes rond. Maar de bakker merkte het niet. Want in een bakkerij is alles wit be stoven van het meel, zelfs de neus van de bakker lijkt meestal op de neus van een clown. De witte poes viel helemaal niet op en ook de muizen za gen hem niet aankomen. Dat was nu juist wat de bakkersvrouw bedoeld had en aan de muizenplaag kwam heel gauw een eind. Op een dag zei de bakker tegen zijn vrouw: „Morgen bén je jarig en daar om zal ik je een taart bakken". Hij ging aan het werk, mengde het meel, de melk de eieren en de vanille, de ho ning en de amandelen, de rozijnen en fijne kruiden. Terwijl hij bezig was, werd hij in ae winkel geroepen voor een bestelling voor de koning en daar om moest hij het beslag even in de steek laten. Daarvan maakte de poes gebruik om een klein bleekgroen blaadje in de be slagkom te lalen vallen. Toen de bakker terugkwam, merkte hij niets. Hij bakte de taart en verras te de volgende morgen zijn vrouw met het gebak waarop hij met room had geschreven: Lang leve mijn lieve vrouw. De taart werd aangesneden en aan de visite gepresenteerd. Wat een taart! Hij smaakte zo verrukkelijk als nooit tevoren. De visite kon er niet over uit gepraat raken, de bakkersvrouw bloos de van genoegen maar de bakker stond voor een raadsel. Hy proefde en herkende alle ingrediënten. Maar die fijne, aparte smaak die hij nooit eer der geproefd had, waar kwam die van daan? D-e volgende dag al, begon het be stellingen te regenen. Alle mensen die de taart geproefd hadden, en alle men sen die er al over hadden horen spre ken wilden op hun verjaardag zo'n wondertaart hebben. En de koning be stelde er een van dubbele grootte. De bakker maakte weer hetzelfde beslag en terwijl hij met het meel, de eieren en de melk bezig was, liet de poes on gemerkt een klein bleek blaadje val len in de afgewogen kruiden. De taar ten lukten weer even raadselachtig als de eerste keer. De bakkersvrouw was de eerste die achter het geheim kwam. Zij hield veel van de poes en zij verloor hem niet dikwijls uit het oog. En daarom merkte zij op dat hij de tuin inging als de bakker aan het beslag van de wondertaart begon. Zij volgde haar lieve poes en zag hoe hij verdween in een holletje onder de grond, om even later met een fijn blaadje in zijn klei ne bek naar de bakkerij te stappen. Be bakkersvrouw verraadde de poes niet. maar zij prees hem zachtjes als zij samen in de keuken waren en het poesje kneep tevreden de ogen dicht. Maai' op een dag hoorde ae bakker hoe zijn vrouw het poesje prees..Toen rustte hij niet voor hij achter de ware toedracht kwam. Ach, had de bak kersvrouw het onschuldige geheim maar niet verklapt. ..Waarom maak je dat hol niet open"? riep de bakker verbaasd naar zijn vrouw. „Waarom zou ik"? was het antwoord. Ja, zie je, meisjes en vrouwen be grijpen een poes veel beter dan jon gens en mannen- En een bakker die eigenlijk helemaal niet van katten houdt, begrijpt er totaal niets van. Hij nam een schop, ging naar het tuintje waar de poes het verborgen holletje had ontdekt en begon te gra ven. De ruwe schop hakte het gangetje open schepte het zand weg en legde een klein onderaards gewelf open dat geheel begroeid was met een kruipend gewas vol bleekgroene blaadjes. „Kijk eens aan", riep de bakker verheugd. „Nu heb ik voor mijn hele leven genoeg van dit wonderkruid. Ik hoef niet afhankelijk te zijn van een poes maar ik kan plukken zoveel ik wil". De bakkersvrouw stond erbij met de poes in de armen en zij had een zwaar hart. De bakker plukte een handvol blaad jes om ze in de bakkery te drogen en bij zijn kruiden in een stopfles te be waren. En hij nam zich voor de vol gende morgen het gewelf weer met aarde te bedekken zodat het kruid in het donker zou voortgroeien. Maar de blaadjes wilden in de bak kerij niet drogen. Ze verflensten en verloren hun geur. En nog voor de bakker de volgende morgen het gewelf weer. wilde sluiten was het kruipend gewas in de tuin al slap en dood het wonderkruid waar zulke heerlijke taar ten mee gebakken konden worden, be stond niet meer. De bakker die geen tijd meer had om gewoon brood te bakken en de he le dag met taarten bezig was voor de koning, de raadsheren, de generaals en de jarige mensen, zat nu in duizend angsten. Hij maakte het beslag met het meel en de melk, met de eieren en de vanille, de honing en de aman delen, de rozijnen en de kruiden., maar de poes bracht geen klein geurig blaadje meer in het recept. Nu zul je denken dat al die mensen, en de koning voorop, onmiddellijk het verschil proefden. Nee. Ze proefden het niet. Niet dadelijk. Het was mode om de wondertaart van de nieuwe bak ker te presenteren en het duurde nog een hele tijd voor iemand zei: het is wel een heel lekkere taart, een bijzon dere lekkere taart, maar een wonder taart kan ik het nu toch niet vinden". Pas toen raakte de taart weer uit de mode. Intussen waren er heel wat jaartjes voorbijgegaan. De witte poes was nu een oude kater geworden, die meer achter het fornuis dan in de bakkerij zat. Als de bakker het gewelf niet had vernield, zou de kater nu misschien ook niet meer zo ijverig zijn geweest om elk ogenblik van de dag een blaad je te gaan halen. Gelukkig had de bakker intussen het brood bakken niet verleerd. Toen hij niet zo veel taarten meer hoefde te bakken, wijdde hij zich weer aan de goudgele broden met knapperige korst jes, en de brosse koeken. y An Mac Gillavry. Diana Pauwels (5 jaar), Westmallestraat 14, Breda. Boer Jansen leefde ver van de stad bij zijn lapje grond. Hij teelde wat groenten en zijn vrouw hield kippen, die regelmatig hun eitjes legden. Eens in de week kuierden ze samen naai de stad. Maar op een goede dag ont ving Jansen een gewichtige brief. Daar in berichtte hem een notaris, dat hij een erfenis moest komen halen. Sap- perdeknollctjes" lachte Jansen. Maar meteen betrok zijn gezicht. Want hij vermoedde, dat er een hartige reis aan vast zat. Nog nooit had hij overnacht in een hotel en dat zou nu moeten gebeuren. Zijn vrouw troostte hem met de geachte aan de dikke beurs geld, die daar op hem wachtte. Zo ondernam Jansen dan de verre reis. De volgen de dag kon hij weer naar huis. Ze stopten het geld in een oude kous, die ze in de bedstee verborg. „En waar heb je geslapen", vroeg ze. „In een hotel" antwoordde hij „Dat wil zeggen, ik heb op een bed gelegen, en trachtten te slapen". ,,En lukte dat dan niet,?" „Nee vrouw, want 't licht bleef de hele nacht aan." „Een waarom blies je het dan niet uit?" „Wel, dat kon ik niet, want het zat in een flesje" Tieneke van Oers, Hazcldonksestraat 7, Rijsbergen. Ik wil graag corresponderen met een meisje van 12 jaar. Cindy Bacrt, Kapstraat 21, Koe wacht (8 jaar) heeft goed naar de t.v. gekeken. Zy maakte deze mooie tekening. In de keuken van tante Loopmans stonden twee hele rare schoenen. „Zeg die mensen mogen ons wei eens naar de schoenendokter bren gen" zei de linkerschoen tegen de rech terschoen. Met schoenendokters Dedoelen ze schoenmakers. „We staan altijd maar naast de koelkast", riepen ze alle twee tegelijk, ze schrokken van zich zelf. Weet je wat we zullen zelf naar de schoenendokter gaan", zie de rech terschoen „Mij best", zei natuurlijk de linkerschoen. Toen liepen ze alle twee hand in hand de trap af. Het was wel een koddig gezicht, maar ze kon den toch ook niet zo stuk staan. De zool was er de helft af en de hakken waren helemaal versleten, want het waren damesschoenen. Dus gingen ze de weg over. Ze keken heel goed uit. Een dikke domme meneer liep mid den op de weg. En hij liep de schoenen onderste boven ,,Wat moeten jullie hier? Jullie no ren in een huis". „Wij gaan lekker naar de schoenendokter en die ope reert ons lekker". En de linkerschoen stak zijn tong uit. Een agent die er aan kwam zei: „Wat moet dat hier!" Toen vertelde de dikke domme meneer alles wat er gebeurd was. „Hoe durft U'\ zei de agent boos tegen de me neer. Want de agent hield heel veel van schoenen. En de schoenen kon den doorlopen en werden keurig ge maakt. En even later had tante Koop- mans weer mooie schoenen aan. En weet je wat de agent in de krant Had laten zetten: Wie zijn schoenen niet op tijd Iaat maken krijgt een bekeuring van agent Dubbel. Geschreven door: Irene Fickinger, 9 jaar. Alard du Hamelstraat 60, Hoge Vucht I, Breda. Beste jongens en meisjes, wat zijn we jullie dankbaar voor alles, wat jullie voor Klein-Bethlehem bebben gedaan op het feest van Driekonin gen. Uit Gilze-Ryen en vele andere plaatsen, leest maar <4) een andere plaats in deze krant, hebben jullie het lied van Driekoningen gezon gen. Het was die vrydag net zo koud, weet je dat nog? De grote mensen hebben het erg leuk gevon den. Het lijkt wel of de kinderen altyd veel moeten doen voor Bethlehem. De onnozele kinderen van Bethle hem hij de geboorte van Jezus, de kinderen van 1966 voor het Klein- Bethlehem van Rijen. 75 kinderen hebben langs de deur gezongen, en zij zongen by elkaar 475.—. Dank je wel, hoor. TH. J. KEMPERS, aalmoezenier Er was eens een dappere prins- Die prins was 28 jaar oud. Op die dag was de kroon van de koning gestolen. Wie die kroon zou vinden zou 1000 goudstukken krijgen. Natuurlijk ging iedereen zoeken. Maar niemand kon hem vinden. Een prins had het ge hoord en ging zoeken. Hij ging in het bos zoeken en daar: een struik be woog. Gauw ging hij kijken. En wat zag hij een rover met de kroon. Hij pakte zijn zwaard, »n sloeg de ro ver neer. Toen pakte hij de kroon. En toen bracht hij de kroon naar de ko ning. En hij kreeg 1000 goudstukken, maar hij mocht ook met de prinses trouwen. En ze leefden nog lang en gelukkig. Zelf verzonnen Peter van Bezouw, Doelen 28, BREDA,, 3 klas, 8 jaar.

de Stem | 1967 | | pagina 7