ak WiJ MROM (EN Succes actie op Noord-Beveland staat nu vast max Factor Mr. Becht luidt alarmklok EATTENBESTRIJDER D. W.LANGEVELD: „Alarm" weet lijstnummers nog niet Stroom van geruchten ontaardt in dorpsrel WERKGEVERS TIKKEN DEN UYL OP DE VINGERS je van papier Opmars van de wegwerpkleding Even uitblazen mevrouw rpapier voor uw '—pen ïkoop worden 2 ours (door heel and] vergoed. Geen experiment Gevangenisstraf voor marechaussee die burger benadeelde Protest bij regering LOT, LOTTO, TOTO Vernielingen ..Klein-Bethlehem" te Rijen KEERZIJDE Voor Tilburg en Midden-Brabant Dongen In memoriam mgr. Lehman Wie verleende hulp? Vietnam I Doppen zijn terechter- in Oeteldonk. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1967 (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE De actie is in vol le gang. Gisterochtend heeft een groep van 35 man vanuit 6 ver schillende plaatsen verspreid over heel Noord-Beveland een frontale aanval geopend op de niet te tel len ratten, die de eilandbewoners het leven steeds zuurder maken. Spectaculaire resultaten hoeft men er overigens niet van te ver wachten: de al door veel belang stellenden gestelde vraag wanneer de hoeveelheden dode ratten de moeite van een foto waard zullen zijn, moet steenvast met „nooit" worden beantwoord. De heer D. W. Langeveld, chef van de buitendienst van de afd. ongediertebe- strijding der hoofdinspectie voor de hy giëne van het milieu, en als zodanig ad viserend leider van de N.-Bevelandse aktie, heeft al veel foto- en nieuwsja- gers moeten teleurstellen. „Het is mis schien jammer, „zegt hij, „maar het is beslist niet zo„ dat over een paar dagen de sloten van het eiland vol dode rat ten liggen. Dat willen we voorkomen, en daarom gebruiken we een cumarine preparaat. Dit vergif veroorzaakt een pijnloze dood. Het enige, wat de rat van de werking van het vergif merkt, is dat hij het koud krijgt. En allicht, dat hij liet dan niet buitenshuis gaat zoe ken". Samen met mej. J. Laanbroek, re gionaal inspectrice voor de volksgezond heid in Zeeland en verschillende in stanties die aan de aktie meewerken, overlegt de heer Langeveld vrijwel da gelijks over het verloop van de aanval, die volgens hem wel succes moet heb ben. „Het is tenslotte geen experiment. We weten hoe we de ratten, waar ze ook zitten, moeten aanpakken." Dat gebeurt op een in feite heel een voudige wijze: in de naaste omgeving van een aantal ratteholen wordt een voederplaatsje aangelegd door er een kleine kilo met vergif bewerkt graan te strooien en het af te dekken met een dakpan. Dit laatste om bij regen wegspoelen te voorkomen. Het is uiteraard de bedoe ling, dat de ratten van dit voedsel eten. Niet een, maar meerdere keren, an ders heeft het vergif niet de gewenste uitwerking. Na het eten van het ver giftigde graan voelt het dier zich, in tegenstelling tot hetgeen bij andere gif soorten het geval is, niet ziek. Wel krijgt hij het koud, omdat het cumarine-pre- paraat bloedverdunnend werkt, waar door de rat bij een kleine in- of uit wendige wond doodbloedt. De heer Langeveld is bijzonder inge nomen met de N-Bevelandse aktie. „Het initiatief is van het eiland zelf uitge gaan," zegt hy. „Waterschap, gemeen ten, standsorganisaties en particulieren werken hier op een voorbeeldige wijze samen. Juist die samenwerking is bij zonder belangrijk voor het welslagen van de aktie. Als die samenwerking er niet zou zijn, zou ook deze aktie onmo gelijk geweest zijn." Het is ons niet bekend wanneer de aktie achter de rug zal zijn. „Dat gaat minstens een paar weken duren, „meent de heer Langeveld. „Als we het hele eiland hebben afgewerkt, moeten we eerst nog een soort inventarisatie opma ken en waar nodig de behandeling her halen. Bovendien hangt ook veel van de weersomstandigheden af. Maar aan de afloop twijfel ik geen ogenblik: Succes is hier naar mijn vaste overtuiging ver zekerd." AMSTERDAM (A.N.P.) De raad van Nederlandse werkgeversverbonden heeft in een brief aan drs. J. M. den Üyl, lijsttrekker van de Partij van de Arbeid, bezwaren gemaakt tegen het voornemen van de lieer Den Uyl ge sprekken te organiseren met directies van ondernemingen en hun onderne mingsraden. Naar de mening van de raad is de ondernemingsraad een in stituut van de onderneming en voor de onderneming en dient buiten politieke activiteiten te worden gehouden. iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiimiiiiimiiiiimiimiiiiiiiiiiiiimi Dit is het resultaat van het knaag- werk van de ratten: een van zijn wortels ontdane fruitboom. FOTO BOVENAAN Nadat op een kunstmatige voeder plaats vergiftigd graan is gestrooid, wordt het geheel afgedekt door een dakpan. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het. Hoog Militair Ge rechtshof in Den Haiag heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de 23-jarige marechaussee uit Breda, die in 'in door hem opgemaakt procesverbaal een valse zinsnede zou hebben inge last, met het gevolg dait een burger im Gorkum voor de kantonrechter moesi verschijnen. Ook voor de kantonrechter zou de marechaussee een onjuiste lezing heb ben gegeven. Het H.M.G. im Den Haag oordeelde tot vier maanden gevangenis straf en ontslag uit de militaire dienst. De marechaussee was destijds door de Krijgsraad tot negen maanden gevan genisstraf veroordeeld, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en voorwaardelijk ontslag uit de militaire dienst. UTRECHT. (ANP). De pas opge richte politieke groepering Alarm (lijsttrekker is de Woerdense advocaat mr. J. J. M. van Breukelen) heeft in een telegram aan de ministerraad ge protesteerd tegen het feit, dat „naast de vele bevoordelingen, die de oude partijen ondervonden, onder andere door de zendtijd- en het niet hoeven betalen van waarborgsommen, de em mer nu helemaal overloopt." De druppel die dat doet, wordt ge vormd door het feit dat de oude partij en reeds lang het hun toegekende lijst- numimer weten en dat de nieuwe groe peringen daarop nog vele dagen moeten blijven wachten, hetgeen hun propa- ganda-mogelijkheden uitermate be perkt. „Alarm" is de mening toegedaan dat de politieke verscheurdheid van ons volk ook op deze wijze kunstmatig in het leven wordt gehouden, terwijl een dracht en samenwerking een heilzame invloed op de totale politieke gang van zaken zou hebben, aldus het telegram aan de ministerraad. DE GENERAL banden en rubber maatschappij Holland n.v. heeft, na voortdurende verliezen die per 30 november 1965 waren opgelopen tot ruim f 12,2 min., in de tweede helft van het op 30 nov. 1966 geëindigde boekjaar een winstpositie bereikt. Op nieuw moet echter worden gerekend op een verlies. Zlet,er naar uit, maar toch au een hoedje van papier. Het werd troaiT0? vei-vaardigd en kost nog vraat» 1^ns rest a,Ièfcn nog de i i zo'n gebloemd dopje zich in een plensbui houdt... mal-vtversc^yop cie Amerikaanse staand Van gr0'endeels uit papier be- volkZ WeSw«'Pkleding dreigt een dusfcl revolutte in de kledingin- veroorzaken. De celstof- en dp hldustne spant zich zeer in vooi hLr fïïroermg van het gebruik van krikaat en hetzelfde kan worden Stoffen ^?n, fab"kanten van kunst- ve»l..2-s, f1611 weet, worden kunst- Panim-Ü? ui kf.voor de versterking van industrie Beide takken van beschikken over zeer belang- rijke middelen en het feit dat zij zich sterk interesseren voor de aanvanke lijk als een grap beschouwde papieren textielen maakt het waarschijnlijk, dat binnenkort de wegwerp-kleding op de gehele wereld te koop zal zijn. De grondstof-fabrikanten denken niet alleen aan confectie voor de vrouw en allerlei gebruikslinnengoed. Men over weegt ook, de nijvere huisvrouw de stof zélf aan te bieden zodat ze haar eigen jurken kan maken. Voorts bieden zij in de Verenigde Staten stoffen aan in neutrale kleuren die door de draag ster zelf beschilderd kunnen worden. De verfindustrie krijgt dus ook de handen vol! Men ziet, welke mogelijk heden thans ln het verschiet liggen. Under deze titel wijdt de Uonsumen tenbond een beschouwing aan de Ne derlandse Staatsloterij en sporttoto en aan enkele Duitse en Belgische lote rijen en lotto's. De ConsumentenDona heeft ait on derwerp niet gekozen met de bedoeling een nuttig koopadvies te geven. Al deze ondernemingen bieden de consu ment alleen maar verlies. Het Neder landse publick wordt op het ogenblik een ter overstroomd met propaganda materiaal van buitenlandse loterijen en er worden de bond daarover veel vra gen gesteld Door vergelijking van Inleg een uit kering bij de diverse loterijen, lotto's en toto's, concludeert de Consumenten bond dat het uitkeringspercentage bij de Staatsloterij het hoogst is. Daarom en omdat het de taak van de Staats loterij is, de goklust te kanaliseren, be treurt de Consumentenbond het, dat de loten maar beperkt verkrijgbaar zijn, en ciat er daardoor toch veel Neder lands gokgeld naar het buitenland ver dwijnt De Nederlandse sporttoto is. wat haar zeer lage uitkering betreft aan wettelijke voorschriften gebonden. De Consumentenbond meent, dat wat ho gere uitkeringen de animo en daarmee de baten voor de sport zouden doen toenemen. Creme Puff beschermt uw huid en geeft een natuurlijk jeugdige teint. Profiteer er snel van I (Van een. onzer verslaggevers) RIJEN De vernielingen in het kerstdorp Klein Bethlehem in Rijen op oudejpaarsavond, hebben geleid tot een stroom van geruch ten. die met de dag hardnekkiger worden. De rijkspolitie en het stichtingsbestuur Klein Bethlehem zijn- zo wordt beweerd, volledig op de hoogte van de identiteit der daders. Zowel de rijkspolitie als het stichtingsbestuur voelen zich in deze situatie zeer ongelukkig. „Er is namelijk niets bekend", aldus de penningmeester van het bestuur. „Er is zelfs geen enkele aanwij zing, geen enkel spoor We staan gewoon voor een raadsel". De geruchten willen verder dat aalmoezenier Th. Kempers, lid van het stichtingsbestuur, bepaal de families in Rijen de hand bo ven het hoofd houdt. De aalmoe zenier gaf als commentaar: „Ik heb zelfs vanaf de preekstoel ge zegd dat dit absoluut niet waar is. Nauwelijks is men de kerk uit of de praatjes worden eens zo erg. 'We doen al het mogelijke. Van daag ben ik met een rijkspolitie man onafgebroken bezig geweest met het naspeuren van de even tuele daders We hebben geen suc ces gehad Als ik bepaalde men sen de hand boven het hoofd houd, dan zou ik het toch wel uit mijn hoofd lalen om dag in dag uit op speurtocht te gaan". De-' rijkspolitie: „Als men het dan zo goed weet, waarom komt men dan niet met ons -praten. Zo komen we geen steek vérder". De aalmoezenier: „Het wordt een complete dorpsrel Dit mag zo AANLEIDING TOT REL niet doorgaan, want er is geen enkel bewijs. Er zijn alleen maar verdachten. Maar dat zegt niks". De medaille heeft echter (ge lukkig) ook een keerzijde. Het stichtingsbestuur kon meedelen dat er reeds een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden is ingezameld. De kinderen (ongeveer 400 in to taal) niet alleen in Rijen maar ook daarbuiten, hebben in de in zamelingsactie voor de wederop bouw van het dorp een groot aan deel gehad. Zij brachten vijfhon derd gulden bijeen, o.a, door het „Driekoningen-zingen". Zaterdag is er een huis aan huis-collecte gehouden. Deze bracht 1350.- in het laatje. Het benodigd bedrag is ƒ4000.- arbeidsuren niet meegeteld). „Met dit bedrag kunnen we de zaak weer vernieuwen. Een pruik al leen al kost minstens 75,-. Over de rest zal ik maar zwijgen" aldus de secretaris van de stichting. Er zijn nog diverse giften in-na- tura binnengekomen in de vorm van poppen en kleding. De rijkspolitie gaat intussen ijverig door met het onderzoek. „Ik ben er", zegt de aalmoezenier, „van overtuigd dat we, ondanks alle roddelpraatjes in Rijen, de daders zullen vinden. Voorlopig troost ik me maar met de gedach te: één ontevreden mens kan meer kwaad aanrichten dan tien tevre den zielen (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „De aangekondig de verruiming van het regionaal industrialisatiebeleid betekent zonder meer, dat de concurrentie positie voor Brabant uiterst moei lijk zal worden", ddus de burge meester van Tilburg, mr. C. J. G. Becht. In één adem voegde bij hieraan toe: „Voor Midden-Bra bant moet hulp komen, in welke vorm ook". De heer Becht bepleitte in een kort vraaggesprek met Dagblad De Stem, dat Tilburg tenminste dezelfde voor delen als het noorden en uiterste zui den zou moeten genieten. ,,Twee grote stuwende industrieën hebben wij no- diig. Verlo-ren gegane arbeidsplaatsen kunnen dan worden opgevuld en nieu we impulsen zullen door deze indus trieën mogelijk zijn". De burgemeester wees erop, dat de periode 1960 1965 voor Tilburg, wat het aantal arbeidsplaatsen betreft, een negatief saldo te zien heeft gegeven van ongeveer 450. Fusies, rationalisa tie ep mechanisatie drukten niet al leen op de wolindustrie haar stempel- „Wij hebben veel gebouwd", aldus mr. Becht. „Daardoor kon het gehele potentieel van de bouwvakarbeiders uitgroeien. Dat is gebeurd met 600 tot 2300 plaatsen. Nu echter zijn er 700. werkloos. Als deze toestand zou aan houden, dan betekent dit, dat straks het potentieel van onze bouwvakar beiders weer inkrimpt, met alle nare gevolgen vandien". Eén klein lichtpu&ie zag hij in deze situatie. „Ik heb gerechtvaardigde hoop dat we dit jaar hier met de bouw van het administratiegebouw van de ge meente kunnen beginnen" Vlot'pre toevloeiing van geldmiddelen om be langrijke open-bare werken te finan cieren een algemeen geuite wens wilde de heer Becht vooral voor Til burg onderstrepen. DOOR ELLERY QUEEN „Een ogenblik". De gouverneur "trommelde aan een papier op zijn bureau. „Ik heb geaarzeld of ik je di moest vertellen of niet. Maar zolang we bondgenoten zijn, veronderstel ik dat ik niet het recht heb het je te onthouden. Het kan belangrijk zijn". De oude heer keek scherp op. „Ja?" „Jij bent niet de enige die Aaron Dows vonnis wil •uen herroepen". „Ja?" „Iemand anaers uit Leeas...." „Wil je beweren", bulderde de oude heer met een schrikaanjagende 9tem en met vlammende ogen, „dat iemand diie we kennen,o> iemand die bij deze zaak betrokken is, ons vóór is geweest met het vragen van uitstel?" „Niet om uitstel te vragen", antwoordde de gouver neur zacht. „Om gratie te vragen. Zij kwam twee dagen geleden hier en hoëwel ze niet wilde zeggen waarop ze haar wetenschap gebaseerd had „Zij!" klonk het als een verbaasde echo uit onze monden. „Het was Fanny Kaiser". Mr. Lane staarde zonder te zien naar de olieverf schildering boven het hoofd van de gouverneur. „Fan ny Kaiser, wel.wel. En ik ben.Hij sloeg met zijn vuist op tafel. „Natuurlijk, natuurlijk. Hoe kan ik zo blind zijn geweest, zo blind en zo stom! Zo, wilde ze niet zeggen waarom ze gratie voor Dow vroeg?" Hij draaide zich met een ruk om en was in één stap bij ons. Hij greep ons zo hardhandig bij de arm dat het pijn deed. „Patience, Thumm, terug naar Leeds Er is nog hoop!" 19. SCHAAKMAT Onze terugtocht naar Leeds was onwezenlijk. Mr Lane in zijn overjas gedoken zat de dagen be gonnen kil te worden met koortsige ogen voor zich uit te staren. Zo nu en dan kwam hij uit zijn inertie om Dromio aan te sporen harder te rijden, een aansporing die nauwelijks nodig was, want het was alsof hij, zonder iets te zeggen, zijn wil aan de wielen van de auto oplegde. Maar de natuur stelt haar eisen. We werden ge dwongen aan het eind van de dag te stoppen om te eten en te slapen. De volgende morgen snelden we weer voort. Het was even voor twaalf uur toen we Leeds binnenreden. In de straten bleek een ongekende drukte en op winding te heersen. Schreeuwende jongens zwaaiden met kranten waar op de voorpagina sensationele op schriften met grote letters gedrukt stonden. Mijn oren vingen plotseling dé woorden „Fanny Kaiser" op van de lippen van een van de jongens. „Stop!" riep ik Dromio toe. „Er is iets gebeurd!" Ik sprong uit de auto voordat vader of mr. Lane het beseften. Ik wierp een muntstuk naar de jongen en griste een krant. Eureka!" schreeuwde ik terwijl ik weer in de auto stapte. „Lees dit eens!" Het verhaal liet niets aan duidelijkheid je wensen over. Fanny Kaiser, „sinds jaren", zoals de Leeds Examiner zei, „een berucht lid van de gemeenschap was op bevel van de. officier van justitie. John Hume, gearresteerd en beschuldigd van Er volgde een lange waslijst van zonden: blanke slavinnenhandel. handel in verdovende middelen en nog meer onaan gename ondeugden. Het bleek uit het krantever«lag dat Hume uitstekend gebruik had gemaakt van de documenten die hij in Fawcetts huis tijdens het on derzoek van de eerste moord had gevonden. Er had den overvallen op diverse „etablissementen" van Fanny Kaiser plaatsgevonden Het deksel was van de heksenketel van corruptie opgelicht en geruchten van het laagste allooi ontsnapten aan alle kanten. Insinuaties dat vele maatschappelijk, industrieel en politiek vooraanstaande burgers van Leeds erbij be- I rokken waren, werden nauwelijks onderdrukt De vrouw kon tegen een borgtocht van vijfentwintig duizend dollar worden vrijgelaten. Dit bedrag was prompt betaald, lazen we en ze was. in afwachting van de aanklacht, weer op vrije voeten. „Dat is nog eens nieuws", zei mr. Lane nadenkend. „Goed nieuws, Thumm. Ik kan je niet zeggen hoe goed. Nu onze vriendin in de knel zit, misschien dat.... De arrestatie en de beschuldiging waren voor hem bijzaak en van weinig belang. Dehalve dat ze misschien een demoraliserende uitwerking op de vrouw zouden kunnen hebben. „Zulke mensen weten zich altijd uit dergelijke impasses te redden Dromio, rijd ons naar het kantoor van de officier van justitie." We troffen John Hume achter zijn bureau aan. breedvoerig aan een sigaar trekkend en ironisch verlangend ons van dienst te zijn. Waar was de vrouw nu? Tegen borgtocht op "vrije voeten. Waar was haar hoofdkwartier? Hij glimlachte en gaf ons het adres. Als men nu met de fiets Dongen in- of uitgaat is het wel treurig gesteld. Komt men van Kaatsheuvel dan gaat alles best totdat men Dongen bereikt, men komt dan in de biezen met zijn kuilen en gaten, en als men dan thuis komt, kun je beginnen met een andere broek aan te trekken en je schoenen te poetsen. Komt men van Oosterhout, waar ik en vele Dongenaren werken... Die verbinding is altijd al slecht ge weest. Als klap op de vuurpijl gaat men nü de Dongense baan omploegen. Langs het kanaal Alles ging goed op dit mooie pad naar Oosterhout totdat ze het kanaal in Dóngen gingen uitgra ven en weer was de weg versperd. Moeten we nu per se met de fiets over Oosteind Heren in het gemeentebe stuur die in het voorjaar bij de verkie zingen ons zoveel beloofden, hier nu niets aan gedaan worden, zodat we rustig kunnen gaan werken DONGEN M. Leeggangei'3 Er ging een schok door mij, toen Ik het doodsbericht las en tevens een blij gevoel, dat deze man nu het loon naar werken in ontvangst kon nemen, na ja ren eindeloos en soms uitzichtloos zwoe gen op de meest verlaten missiepost van de wereld. Missionaris in hart en nieren. Hij kon er haast niet overheen dat ze hem bisschop gemaakt hadden. Graag was hij de gewone eenvoudige priester gebleven in het verborgene. Dan was hij in zijn element. Wie met hem in contact kwam was getroffen door zijn hartelijkheid en eenvoud. Als missionaris gewend alles zelf te doen, had hij niet .graag dat men iets voor hem deed. Och, laat maar zitten, laten we een pijp opsteken. Ir. twee minuten voelde je je bij hem thuis. Men zal hem missen. God heeft hem een gezegende ouderdom van 80 jaar laten bereiken en geve hem daarvoor een welverdiende rust in de eeuwigheid. BREDA G. v. d. B. Willen de heer en dame die zater dagavond 14 januari tussen 11 uur en half 12 de weg passeerden vanaf de rijksweg naar de Larxgebroeksestraat te Raamsdonkidocrp en die onderweg door het hulpgeroep van mijn vrouw er op attent gemaakt werden dat ik (door een tegenligger verblind) in de sloot was geraakt hun naam en adres bc-kend maken? Ik zou hen graag mijn dank willen betuigen. Ik meen dat wij onze naam en adres bekend ge maakt hebben maar hun adres kennen wij niet en wij zijn hun dank verschul digd. P.J. Luijbregts Sandoel 17. RAAMSDONKSVEER Met stijgende verbazing heb ik de ge- wild-ironische ontboezemingen van Praetmaecker in zijn kolom van zater dag 14 januari gelezen. In zijn cursiefje stelt hij de oorlog in Vietnam voor alsof de Amerikanen niets liever willen dan deze vreselijke strijd te laten voortduren. Het zou nl. economisch de Amerikanen geen wind eieren leggen; sterke- nog: hun zeer welgevallig zijn. Geen zinnig mens kan behagen scheppen in de ellende, het bloed en de tranen die in het zo zwaar bezochte Vietnam rijkelijk vloeien. Ik ben ervan overtuigd dat de -Amerikanen niets lie ver zouden willen dan zich vandaag nog uit Vietnam terug trekken. Waarom de Amerikanen er dan zijn? Omdat ten eerste de Amerikanen hun kleine bondgenoot Zuid-Vietnam niet in de steek willen laten. Elke vorm van agiejsie dient onmiddellijk te worden beantwoord, er zeker ten aanzien van de communistische mach ten in Azië. Ten tweede zijn de Amerikanen daar voor hun en onze vrijheid. Alles wat we zijn en wat we hebben, onze democratische vrijheden, onze le- venswiize. onze (betrekkelijke) wel vaart hebben wij voor het grootste deel te danken aan het Amerikaanse volk waar geen offers te groot voor waren om het nazirijk ten onder te brengen. Het zou ook wel eens zó kunnen zijn Praetmaecker da' achter deze strijd, de meedogenloze jungle fighting, plat branden van dorpen er het bombarde ren van steden een grote angstaanja gende macht staat: China. In een andere betekenis zou ik hier kunnen zeggen: „Corlog is goed voor u". Geef maar af op de Yanks; hun dol lars, hun sex, en hun cola, maar het Amerikaanse volk weet méér idealis me op te brengen dan heel West-Euro pa bij elkaar. Zij vechten dn ar ginds voor de wes terse beschaving; onze beschaving en wat doen wij? Praten manifesteren, gedegenereer den pacifisme laten bedrijven en John son uitschelden voor moordenaar in onze anti-Vietnam optochten. Wat we zouden moeten doen? De Yanks steunen met troepen en materieel. Met een miljoen man aan gevechts troepen is de vrede daar ginds af te dwingen. Daar ginds is slechts een ding belangrijk: macht en vastbera denheid. Dit is misschien ook maar leken- praat, maar harde waarheid Praet maecker! PUTTE J. v. d. Schot. iWie het gewraakte stukje goed ge- ezen heeft, zal daarin nergens de Se vering aangetroffen hebben dat de Vmerikanen niets liever doen dan de ;orlog te laten voortduren- Het keerde -ich slechts tegen de nuchtere consta- ering van het feit dat het einde van ie strijd in Vietnam voor de V.S. eco- lom-ische nadelen zou opleveren. Van weinig respect voor andermans jpvattingen getuigt inzenders opmer king dat „gedegerereerden" pacifisme bedrijven; men kan het volstrekt on eens zijn met het pacifistisch streven, en wanneer dat streven eenzijdig is ge richt. is-pacifisme wellicht inderdaad een groter gevaar dan de door macht gevestigde vastberadenheid die inzen der voorstaat. Maar daarom zijn paci fisten nog geen gedegenereerden. Van nzenders opvatting zij gaarne nota ge nomen. Maar dat zij dé (harde) waar heid vormt, ook dat ir discutabel. (Redactie)

de Stem | 1967 | | pagina 5