Begroting ijsclub doorslaggevend 19 RAIFFEISENBANK Rapport v WALCHEREN SMIDJE VERHOLEN Opnieuw contact met gemeente Terneuzen fw\ Mil If NOORD J AXEL ZIERIKZEE Goed jaar voor Raiffeisenbank Kloosterzande Dagblad De Stem MIDDELBURG H.M.D.T. in schouwburg VLISSINGEN Jaarvergadering philateliea Zeevaartschool UID-BEVELANO GOES Postzegelbeurs Inbraak in kleuterschool Tentoonstelling van la ndbouw werktuigen HULST OOSTBURG TERNEUZEN Opening nieuw gebouw voor bibliotheek Jaarfeest tennisclub I waar men véél meer l doet j dan sparenj :jX, J spaarbank en alle bankzaken Goed amusement in Stoppeldijk K.O.B. bisdom Breda vergadert Van Waterschoot clubkampioen „St.-Aloysius" Moelker-De Geitere sterksten in IJzendijke In Kapelle: Poolvorming voor fruitverkoop Uitbreidingen bejaardenhuis te Lewedorp Verkiezingsvergadering ARP in Breda Programma KNVl afdeling Zeeland HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap - Mutator i*A SANERING Politieke happeni in Middelburg TJAGBLAD DE STEM AW WOKVrSOAC Ï8 JANUARI 1967 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ijsvereniging Ter- neuzen klaagt over gebrek aan mede werking door de gemeente (zie ons blad van gisteren). Er is inmiddels contact geweest tussen gemeente en ijsclub, waarbij de gemeente heeft voorgesteld, dat de vereniging haar begroting zou voorleggen en een subsidie-aanvrage zou doen als zij niet in staat zou zijn, de kosten (250 gulden voor eenmaal op spuiten van de baan plus verbruik van elektriciteit) te betalen. De gemeente is van oordeel, dat de ijsvereniging niet noodlijdend is. Vorig jaar zou zij 1200 gulden gebeurd heb ben en slechts 450 gulden kosten heb ben behoeven te betalen aan de ge meente voor tweemaal spuiten. „Bo vendien is het opspuiten vorig jaar een erg dure liefhebberij geworden", aldus de gemeente. Het is toen door de brandweer gebeurd, die hiermee geen ervaring had. De gemeente heeft in middels voor vijfhonderd gulden mate riaal aangeschaft om zelf de baan te kunnen opspuiten. „Ook dat geld wordt niet in rekening gebracht bij de ijsver eniging". aldus de gemeente, „evenmin als het plaatsen van de verlichting. Ook kan de vereniging gratis gebruik ma ken van het gemeentelijke materiaal voor sneeuwruimen e.d." De ijsvereniging klaagt erover, dat de sintelbaan van het sportveld als ijsbaan eigenlijk te smal is. Verzoeken aan de gemeente om een andere baan aan te wijzen, zijn afgewezen. „Verplaatsen van de baan naar een sportveld", aldus de gemeente, „brengt niet alleen de moeilijkheid met zich mee, dat je er een (heel erg dure) wal omheen moet maken, maar heeft ook het nadeel, dat je het. veld lange tijd na de dooi niet meer kunt gebruiken." Een vroeger idee van de ijsvereniging om de zonneweide van het zwembad op te spuiten, is on uitvoerbaar omdat de weide helt. Het opspuiten van een bouwterrein acht de gemeente helemaal niet lonend omdat een dergelijk terrein hooguit één jaar gebruikt zou kunnen worden, terwijl men er toch de kosten voor zou moeten maken van het aanbrengen van een aarden wal. Doelschieten De handboogvereni ging ,,Huis van Nassau" hield haar vriendenschieting op haar overdekte doeleh. "Er waren 22 schutters van al de doelverenigingen in Zeeland. De uit slag is als volgt: Meeste punten: Th. v. d. List van Huis van Nassau, 218 punten. Meeste rozen: L. de Koeyer van St. Sebastiaan *e Yerseke. Meeste negens: J. Doene van St. Sebastiaan te Ovezande. Meeste achten: mevr. Beun van TOG te Zierikzee. Meeste ze vens: C. D. Raas van St. Sebastiaan te Ovezande. Meeste zessen: G. Wilbrink van Huis van Nassau te Zierikzee. Meeste vijven: C. Koopman van St. Jan te Zierikzee. Meeste vieren: Hune- man van St.-Jan te Zierikzee. Meeste drieën: C. Mooyman van Juliana te Kwadendamme. Meeste tweeën: L. Geus van Juliana te Kwadendamme. Meeste enen: L. Remijn van Juliana te Kwadendamme. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Raiffeisen. bank Kloosterzande kan op een gunstig jaar terugzien. Mocht het balanstotaal in 1965 groeien van 12,3 miljoen gul den naar 14,2 miljoen gulden, in 1966 zette de groei zich voort tot 16 mil joen gulden. De omzet bedroeg in 1966 116 miljoen en er vonden in totaal 66.000 boekingen plaats. Om de clien tèle in de feestvreugde te kunnen la ten delen zal binnenkort een spaarac tie worden gehouden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-v laanderen: Steenstraat 14, telefoon 2371 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 8252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie- F. DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M DE JONG privé 7300, Goes tel. 2377, Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. J. HüSKENS Beneluxlaan 33 Sas van Gent. Tel. (tijdel.): 01140-2377 (Hulst) Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. W. WOLTERS, tel. 2945. Hulst. Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren. Mej. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel 01iUO-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm irigeznnden mededelingen 214 mm gew >ne advertenties Pb conti act aanzienlijke -eductle. „Kleintjes 3 regels of minder t lr- elke rege1 meer f 0,25 Als één egel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,75 en t 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze verslaggeefster) Vier Londense werksters, die er voortdurend op uit zijn om elkaar te overbluffen met al wat zij (denken) te weten van de eerste wereldoorlog is het gegeven voor het blijspel „De me dailles van een oude vrouw". Dit stuk van James M. Barrie zal zaterdag 28 januari door Het Middel burgs Dilettanten Toneel op het Mid delburgse schouwburg-podium worden gezet. De voorstelling, waarvan de regie in handen is van de heer C. van Hoek, begirut 's avonds om acht uur. De afdeling Vlissingen van de inter nationale vereniging „Philateliea" houdt op donderdag i9 januari de jaar vergadering in de kantine van het stadhuis. De vergadering begint om kwart over acht. Vanaf zeven uur zal er gelegenheid zijn nieuwe uitgaven in ontvangst te nemen. De agenda vermeldt o.a. de behande ling van verschillende jaarverslagen en bestuursverkiezingen. Aan de beurt van aftreden zijn de heren A. Rorije, C. de Leeuw en J. A. Koningstem. Zij stellen zich allen her kiesbaar. In verband met de groei van de afdeling stelt het bestuur voor dit met één lid uit te breiden. (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN In het kader van een voorlichtings-tournee voor de zee- en kustvisserij houdt de heer J. H. Zache- riasse van Radio-Holland in IJmuiden 'voor de leerlingen van de Hogere Zee vaartschool De Ruyter een inleiding over radarirfstallaties voor vissersche pen op zaterdagmiddag 18 februari. De afdeling Goes van de internatio nale vereniging „Philateliea" organi seert op zaterdag 4 februari een grote postzegelbeurs in de ambachtsschool. Hansweert Door een raampje uit de achterdeur te verwijderen is men de kleuterschool bimnengedromgen. De oogst is schraal, zij het wel zout geweest. Vijftien rol letjes drop werden onitvreerrd, terwijl in kasten naar geld gezocht was. Voet sporen ïijn gevonden. De politie onder zoekt de zaak. Lectuur Rode Kruis Hansweert heeft van de 141 lectuurhuisjes, geplaatst door het Rode Kruis in geheel Neder land, de 69e plaats. Vorig jaar de 73e. Aan tijdschriften werden geschonken 3634 kg., aan boeken 114 stuks. Kapelle Contactavond De christelijke na tionale school in Kapelle-Biezelinige heeft een zeer druk bezochte contact- avomd belegd voor de ouders van de leerlingen. Dezen kregen gelegenheid 't werk van hun kinderen te bezichtigen en tevens met het onderwijzend perso neel te praten over het gedrag en de vorderingen van hur. kroost. 's-Gravenpolder Bejaardenwoningen Bij het be stuur van de stichting Hervormd rust huis West Zuid-Beveland „Poelwijck" is het verblijdende bericht binnenge komen, dat uit 's rijks kas subsidie wordt toegekend voor de bouw van de 20 bejaardenwoningen met diensten centrum op de hoek Schoolstraat Kerklioekstraat te 's-Gravenpolder. Aangezien de gemeenteraad van 's-Gravenpolder zich in principe reeds bereid heeft verklaard garantie voor de betaling van rente en aflossing van de te Sluiten geldlening te verlenen, laat het zich thans aanzien, dat spoe dig met de bouw zal worden begonnen, 's-Heerenhoek Schieting De handboogvereniging ..Concordia" hield naar schieting op de liggende wip bij de heer P. Rijk. Er waren 44 schutters van 15 verenigin gen. De uitslag is als volgt: Hoofdvo- gel: P. Rentmeester van ADLM te Kwadendamme. Ie zijvogel: A. v. Loo van Doelen Hoger te Wolphaartsdijk. 2e zijvogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. Ie bovenkal: C. Voet van Vios te 's Heerenhoek. 2e bovenkal M. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande. Ie onderkal: P. Steketee van Diana te Yerseke, 2e onderkal: P, Rijk van Vios te 's Heerenhoek, bij lo ting. Ie klep: J. Bongers van Zeelan dia te Ovezande. 2e Klep: W. de Wilde van Juliana te Oudelande. 3e klep: A. Meewse van Spes-Nostra te Ovezan de. Meeste kleine vogels: L. de Jonge van Concordia te 's Heerenhoek, (Van onze verslaggeefster) GOES In de schouwburg Juliana wordt op 24, 25, 26 en 27 januari een tentoonstelling gehouden van trekkers, maaidorsers, opraappersen en diverse andere landbouwwerktuigen. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10 uur tot 5 uur en boven dien vrijdagavond 27 januari van 7 tot 10 uur. Wit-Gele Kruis In het bejaarden- lokaal aan de Walstraat hield de af deling van het Wit-Gele Kruis haar jaarvergadering. De heer Standaert werd tot voorzitter gekozen. Hij volgt de heer J. F. van Damme op, die af tredend en niet herkiesbaar was. De functie van administrateur blijft voor lopig vacant: er waren geen kandi daten. Met algemene stemmen werd besloten, dat het bestuur te zijner tijd zelf een administrateur zal kunnen aan trekken. Pastoor B. de Jong sprak de scheidende bestuursleden, voorzitter Van Damme en rdministrateur D. Pie- terse. toe. Hij dankte dezen voor het vele werk, dat zij verricht hebben. Na de pauze hield mej. A. G. Hommen van het Medisch Opvoedkundig Bureau van de provinciale bond te Terneuzen een interessante lezing over de geestelijke volksgezondheid. Activiteiten De activiteitencom missie van het dienstencentrum voor bejaarden ,,'t Trefpunt" heeft voor de komende weken weer verschillende le zingen, die zullen worden gehouden in .,'t Trefpunt", georganiseerd. Wacht meester E. Louwerse van de rijkspoli tie zal op woensdagavond 25 januari spreken over de verkeersvoorschriften voor voetgangers. Op 22 februari ver zorgt dokter K. Boor een dia-avond. Mogelijk komt er op 8 februari nog een uiteenzetting over de algemene bij standswet. Beat De Hulster bêatgroep Group- Europe, die korte tijd geleden zijn min of meer geslaagde maar nerveuze de buut maakte, werkt er hard aan om zo snel mogelijk in de rangen van popu laire beatensembles op'genomen te zijn. Op 12 maart zal de Group-Europe optreden in Sint-Jansteen. Deze beat- band zal dan duchtig van zich doen horen. Topbiljart De prijskamp op topbil- jart in ^:afé „Marionette" werd gewon nen door de sterk spelende Frans Vlas- senrood die in een enerverende finale de baas bleef over .zijn clubgenoot Wil ly van Swaal. Voor deze prijskamp was grote belangstelling. Er waren 36 spe lers. De uitslag luidde als volgt: 1. F. Vlas- senrood, Hulst; prijs, konijn. 2. W. v. Swaal, Hulst, konijn; 3. E. van Daele, De Klinge (B.) 2 kippen: 4. G. de Smet, Westdorpe, 2 kippen; 5. G. Boers, Hulst kip; 6. W. Strooband, Kemzeke (B.), kip 7. A. Janssen, St.-Jansteen kip; 8.B. Weerman, Heikant, kip; 9. J. Smit, Hei kant, kip. Kaarten Dertig personen namen deel aan de kaartwedstrijd, gehouden bij G. Lybaart. Het duo A. Leeraert-E. v. Overmeiren bleek het sterkste. Op de tweede plaats eindigden A. v. Ite- ghem-G. de Belie. De uitslag luidde verder: 3. G. de Nijs-J. Esseling. 4. A. Christiaanse-C. de Cauwer. Verliezersronde: 1. A. de Cauwêr-V. de Vos. 2. J. v. d. Voorde- Th. Olieslagers. Nederlaagtoiirnooi „Hiet Anker", gevestigd bij E. Wauters speelde in het kader van hun nederlaagtoiirnooi tegen „Paals Vermaak''. Na een spannende strijd werden de puntjes eerlijk ge deeld (10-10). De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt: J. Baart-A. v. Dorselaar 1-1, P. v. d. Wièle-M. dè Meestér J.- der Weduwe-E. van Daele 11, E. Picavet- W. Stroobant 20, E. Wauters-K. Vonck 02, T. Rodrigo-C. Hemelaer 11, W. Wöginger-G. Hemelaer 1-1, A. de Bilde- T. v. d. Linden 1-1. W. v. d. Walle-A. v. Dorselaer 0-2. C. van Landeghem won de laatste partij, doordat „Het Anker" geen tegenstander meer had. Inleiding Dóór de verenigihg van katholieke raadsleden in West- Zeeuws ch-Vla anderen wordt op 20 ja nuari een bijeenkomst gehouden in ho tel du Commerce te Öost.burg. Tijdens deze bijeenkomst zal Gedeputeerde A. L. v. Geesbergen een inleiding hou den over de herindeling en streekplan West-Zeeuws ch-Vla ander en Biljartkamp In hotel De Windt vond een bilj art/treffen plaats tussen de B.V. „Oostburg" contra „Breskens". C. de Witte (Breskens) startte over donderend én gaf P. H. Wage geen schijn van kans 10. W. v. d. Voorde, koploper in de overgangsklasse bracht de partijen weer op gelijke voet 11. Door J. Kareis, T. de Windt en P. Singelaar liep Oostburg uit tot 4—1. Door J. Marijs (die geen moeilijkhe den had met J. v. Overbeeke) J- de Witte en Albregts werd het 44. Toen sloeg Oostburg toe: R. le Cocq, J. Verhage, H. Lobbezoo, C. Moerman, J. Stokkerman en H. Boer jan en het werd 104. Drs. Jac. Zwier, de inspecteur voor de openbare bibliotheken, zal op don derdagmiddag 26 januari a.s. de of ficiële opening verrichten van het nieu we gebouw van de stichting Verenigde Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Terneuzen. Het nieuwe onderkomen staat aan de Leeuwenlaan. Ter gelegenheid van de opening zal een bijeenkomst worden gehouden, die om twee uur zal beginnen. De geno digden krijgen eerst de gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Drs. Zwier zal vervolgens de opening verrichten en het gebouw zal daarna worden over gedragen aan de directrice, mej. TC. Hoekman. Aardenburg De jaarlijkse feestavond van de ten nisclub „S.J.E.F." werd weer gehou den in de zaal van hotel De Roode Leeuw. Voorzitter J. M. Paridaen kon een groot aantal leden en invité's wel kom heten. Vooral de jeugd was deze keer zeer talrijk vertegenwoordigd. Dat zal wel een gevolg zijn geweest van de aanwezigheid van de band „Mr. Sound" bestaande uit jongelui van het Konin gin Wilhelmina-lyceum te Oostburg. Zoals gewoonlijk werden eerst de prijzen uitgereikt die werden behaald bij de clubkampioenschappen, welke af gelopen zomer werden gehouden. Voor het dames- en meisjesenkelspel werd het kampioenschap behaald door mej. Trees van Dongen. Bij dt jongens was het Walter Blondeel. Clubkampioen bij de heren werd de heer W- Trapman, die de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. De eerste prijs bij het ge mengd dubbel jeugd werd behaald door Trees van Dongen en Hans Zelden- rust. Bij het kampioenschap senioren was het eveneens de jeugd die over won, n.l. mej. Trees van Dongen en' Walter Blondeel. Het herendubbelspel was voor de heren J. Trapman sr. en W. Trapman. Na de prijsuitreiking werd er ge danst. „Mr. Sound" bleek een band te zijn die vooral de jeugd voortdurend op de dansvloer wist te houden. Onder de aanwezigen werd nog een gratis lidmaatschap 1967 tennisclub ,,S.J.E. F." verloot. De gelukkige was mej. Wies Baert uit de Peurssensstraat. BresKsns Toneeluitvoering Door de vereni ging van Volksonderwijs afd. Bres kens is in het Casino de jaarlijkse ontspanningsavond gehouden. Voorzit ter J. Robijn kon in zijn welkomstwoord een matig aantal leden welkom heten. Tevens sprak hij een propagandistisch woord voor Volksonderwijs. Door de toneelvereniging Groede werd hierna het blijspel ln 3 bedrijven „De nieu we Generatie" opgevoerd. Gespreksavond Uitgaande van het Opendeur comité Breskens is in de Uitkomst een gespreksavond gehouden. Door dominee Klameer uit Hilversum werd een inleiding gehouden, waarna een aangename discussie volgde. De belangstelling was goed. Op deze bij eenkomst waren ook de dommees en pastoors van Breskens aanwezig. IJzendijke K.V.P.-forum Door de Statènkring Sluis van de K.V.P. wordt op 30 ja nuari een forum gehoudén waarin zit ting zullen hebben de heren J. v. Don gen, drs. W. Dusarduijn, W. Weter- rings, W. Colsen, A. de Kooning, C Verdonk en F. Thomaes. Algemene lei ding heeft de heer Ch. Bukkens. Het forum staat onder de titel „Actuele Zeeuwse politieke aangelegenheden". Kapellebrug Koningschieting Aan de jaarlijk se koning schieting van dè schutter s- sociëteit Stuyvenbèrg, gevestigd bij Cijr. de Kind, namen alle leden déél. De koningsvogel werd afgeschoten door Albert van den Branden te St.-Jan steen, die voor één jaar koning van deze sociëteit wordt. Schieting Aan de schieting bij Dolf de Backer namen 55 schutters deel. De hogevogel was voor P. Wael- poel te Stekene en zijvogels voor F. Goossens te Hellestraat en Cijr. Hof- kens te De Klinge (B.). Ook wend in hetzelfde café een wed strijd gehouden op 't topbiljart, waar aan 26 spelers deelnamen. De le prijs was voor Alb. Dupont te Vrasene (B), 2e prijs. Alb. Janssens te Kemseke, 3e prijs C. Weerman te Hulst, 4e prijs G. Debacker te Kemsêke. 5e prijs J. de Cock te St.-Jansteen. Ossenisse Toneel De toneelgroep Ossenisse heeft in het parochiehuis twee opvoe ringen gegeven van het spel „Zij le ven onder ons" van Rob van Marle. Henk van den Brink voerde de regie Het waren verzorgde opvoeringen waarin de acteurs en actrices individu- eel aardige prestaties 'everdén. De dia logen hadden iets puntigèr gekund. De cor (Riet Hermans en Tilly Verdur- men) en grime (Riet Hermans) tsa ren goed verzorgd.' St.-Jansteen Jaarvergadering E.H.B.O. De plaatselijke afdeling vain de Katholie ke Nationale Bond voor de E.H.B.O. zal zaterdag a.s. in café Sport haar jaarvergadering houden. Naast de verschillende jaarverslagen zal we gens periodieke aftreding van de voor zitter en verschillende bestuursleden een verkiezing hiervan plaatsvinden. Na de jaarvergadering zal een gezel lig samenzijn plaatsvinden. Westdorpe Filmvoorstelling Woensdag 25 ja nuari a.s. wordt in het verenigings gebouw een filmvoorstelling gegeven door het Nederlandse Rode Kruis. De film, die om 8 uur aanvangt, is ge titeld East of Eden, met in de hoofd rol James Déan. Om vier uur wordt een kindervoorstelling gegeven, met als hoofdfilm Kolderparade. Badhuis Doordat de gebruikma king van het gemeentelijk Badhuis af neemt is er een wijziging gekomen in de openstelling. Voortaan is het badhuis voor hét publiek geopend ie dere vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 8.30 uur tot 20.00 uur. Reinigingsdienst Nu de nieuwe straten in het uitbreidingsplan gereed zijn, en de ratio-woniinigen bijna alle zijn bewoond, is het noodzakelijk, dat de vuilnisophaaldienst wordt gewijzigd. In de wijk Stroodorpe wordt het huisvuil opgehaald op woensdag. Donderdags op de gehele Graafjansdijk, en vrij dags in alle straten van de nieuwe wijk. (ADVERTENTIE) IhHOIUND snurraHUB '."miwmw. §p o o •aue cl De Raiffeisenbank 1 doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. - 1 j Gemakkelijk voor u STOPPELDIJK De twee door het carnavalscomité Vogelwaarde in de hal van de n.v. Biscuitfabriek B. van Does burg en Zn. georganiseerde amuse mentsavonden zijn weer een volledig succes geworden. Dat vooral dank zij het goede amusement, dat op de eer ste avond het orkest The Everly Stars en Gert en Hermien Timmerman en op de tweede avond het orkest van Fred Gaasbeek en weer Gert en Her mien boden. Gert Timmerman, die voor de trouwe bezoekers van de Stoppeldijkse amusementsavonden onderhand een goede bekende is geworden, toonde weer zijn grote veelzijdigheid. Hij trad op als zanger, klarinettist, bassist, pia- .nist.,. hammondorganist en drummer. Het orkest, van Fred van Gaasbeek herbergt een paar muzikale duivels kunstenaars. Al met al werd het een spectaculaire en zeer gezellig stukje show. waarvoor het grote publiek veel waardering had. Gert Timmerman, die in maart nog eens terugkomt naar Stoppeldijk, gaat begin februari naar Cannes. Hij is de Nederlandse artiest, die in de laatste helft van 1965 en de eerste helft van 1966 de meeste grammofoonplaten ver kocht. Hij zal in verband daarmee tij dens zijn optreden met een groot aan tal buitenlandse prominenten (waaron der The Beatles) worden gehuldigd. (Van onze correspondent) De katholieke onderwijzersbond, bis dom Breda, houdt dinsdag 31 januari in de Hollandse Tuin in Bergen op Zoom zijn jaarvergadering. Deze begint om half acht, waarna een koffietafel zal worden aangeboden. (Van onze porrèspondent) GRAAUW Frans van Waterschoot is clubkampioen geworden van de ta feltennisvereniging „St-Aloysius" (o- vergangsklasse) te Graauw.' Tweede werd J. Delforge, derde Jo Bogaert en vierde R. van Waterschoot. De wedstrijden om het clubkampioenschap werden in de afgelopen zes weken tus sen de bedrijven (de twee competitie- helften) gespeeld. Er werden ook nog wedstrijden ge speeld om de eerste plaatsen in een zogenaamd handicapklassement. Eer ste werd J. Delforge, tweede Frans van Waterschoot, derde J. Rottier, vier de Th. Vernimmen en Vijfde R. van Driessche uit Lamswaarde. Voor de verschillende onderdelen van het handicapklassement waren de uit slagen als volgt: kort tafelspel: 1. Jo Delforge; 2. Fr. van Waterschoot; 3. J. Bogaert; 4. R. Mangnus. Dubbel spel-handicap (de minder goede teams kregen enkele punten voor); 1. J. Del forge Fr. van Waterschoot; 2. J. Rottier R. Rottier (Lamswaarde). Handicap-enkelspel: 1. R. van Dries sche. Lamswaarde: 2. J. Delforge; 3. Th Vernimmen ;4. R. Rottier. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE P. Moelker uit Phj. lippine en de Belg O. de Geitere hebben na een rijstebrij van partijen, gezege. vierd in de vijfde biljartprijskamp j. het IJzendijkse café „La Porte d'Or" Zj hebben kans gezien de sterke IJzendijln se oppositie juist een neuslengte voort; blijven: in de koppels, die de tweede to en met de zesde plaats bezetten, kom telkens minstens één IJzendijkse i voor. Dat H. van Opdorp zijn plaa noten de baas bleef, lag overigens gehet in de lijn der verwachtingen. De grootste serie werd gemaakt doo: A. Vrooman, die zijn verre reis (ui Roesselaere) beloond zag met een Hol landse kaas als premie voor de 32 t één beurt gescoorde caramboles. De uitslagen: 2. P. Lauret Philippine -H. van Opdorp (IJzendijke); 3 j Standaert (Maldegem)-M. v. d. Broek, (IJzendijke), 4 G. Boerman (IJzendijke -J. de Kok (Oostburg), 5 J. Boermn (IJzendijkel-A. Zwartelee (IJzendijke 6 P. Provoost (IJzendijke)-G. de Snij (Beernëm). (Van onze correspondent) KAPELLE Tijdens een zeer druk bezochte vergadering van fruittelers die het appelras Golden Delicious hebben opgeslagen in de gascellen van het vei lingkoelhuis in Kapelle, is besloten te beginnen met de verkoop van deze ap pels en tevens om deze verkoop te doen plaatsvinden door middel van pool vorming. De leiding berustte bij de veilingvoor zitter de heer P. J. J. Dekker te Wemel- dinge, die wees op het belang van een regelmatige marktvoorziening met goed fruit. De kwaliteit van het in de gas cellen opgeslagen fruit is best maar er moet een regelmatig aanbod zijn. Wan neer ieder wacht met de verkoop loopt het mis. Uit de vergadering kwam naar voren dat het voor een goede marktvoorzie ning en om het prijsrisico zoveel moge lijk te verkleinen, gewenst is om de verkoop door middel van poolvorming te doen plaatsvinden. De teler krijgt dan aan het eind van het seizoen de gemiddelde prijs per kwaliteit van het gehele bewaarseizoen uitbetaald. Een commissie van belanghebbende telers zal samen met de veilingdirektie deze wijze van afzet regelen. Volgende week hoopt men reeds een begin te ma ken met de verkoop. Er is in de gascellen van het veiling- koelhuis in Kapelle 1000 ton Golden Delicious opgeslagen. Slechts enkele te lers bleken nog niet direkt bereid te zijn aan de poolvorming mee te werken. In totaal zal er echter in Kapelle wel 80-90 procent van alle Golden Delicious in de afzetpool komen. In de vergadering werd er op gewê zen dat het voor het bereiken van een zo goed mogelijk resultaat ook gewenst is dat er zoveel mogelijk telers mee doen omdat daardoor het meest ge wenste afzetbeleid kan worden ge voerd. (Van onze verslaggeefster) LEWEDORP Het bestuur van ht r.-k. bejaardentehuis Huize „De Kraay erf' in Lewedorp bereidt momentet plannen voor om he* huis te gaan uil breiden. De bedoeling is om er 16 bejaarden woningen bij te bouwen. Deze zijn be stemd voor echtparen. Hoewel de plan nen nog moeten worden voorgelegd ai- de plancommissie hoopt men toch vol gende maand al met dit karwei te be ginnen, opdat de huisjes tegen het ein de van dit jaar klaar zullen zijn. Daarnaast wil het bestuur ook verzorgingshuis met 20 éénpersoomska mers uitbreiden. Overwogen wordt ooi om de recreatiezaal groter te make: zodat daar o.a. ruimte komt voor te beoefenen van bejaardengymnastiek. De bejaardenwoningen zullen los vai het bestaande huis worden gebouwd Huize „De Kraayent", dat in april 194' in gebruik werd genomen, biedt plaa' aan 56 personen. Het steeds grote wordend aantal bejaarden dat zich b: het bejaardentehuis aanmeldt, maai een uitbreiding zonder meer noodza kelijk. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Kamercentrale Til burg van de a.R.F. houdt vrijdag a.s. een grote verkiezingsvergadering in de zalen van hotel Cosmopolite te Bre da. Op deze vergadering zal komen spre ken de heer B. Roolvink, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de A.R.P. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het programma w de K.N.V.B-afdeling Zeeland voorzon dag 22 januari luidt: le klas: Jong Ambon 1 - Dombtiif 1; Robur 1 Dreischor 1; Koewact 1 Luctor 1Lewed. Boys 1 Bf nesse I. Res. le klas: Zierikzee 2 Oo? burg 2; Terneuzen 3 RCS 2; Vogêi waarde 2 Zealand Sport 4; Midde1 burg 4 Goes 3; Zeelandia 3 Vlis singen 4. 2e klas A: Graauw 1 Aardec burg 2; Ria W 1 Biervliet 2; Axe 3 HW '24 3. 2e klas B: Domburg 2 Lewed Boy! 2. 3e klas A: Ria W 2 Koewachtl Graauw 2 Vogelwaarde 3; Sluisfc 3 Hontenisse 3. 3e klas B: Corn Boys 3 RCSi Hoofdplaat 2 Breskens 3. Morgen, donderdag 19 januari: 1 weert 8.32 en 21.11 uur; Terneuzer I 8.03 en 20-43 uur: Vlissingen: 7.34 JI 20.11 uur; Wemeldinge: 8.56 en 2b uur. GOES Grand. 19. 20 en 21 uur Huw.rep. ses Margriet en P. van Vollenhove! I VLISSINGEN Alhambra 20 uur Thunderball 14 W TERNEUZEN Luxor 15 uur Huwelijksreportage w ses Margriet s-IIEER ARENDSKERKE t Hofstede De Scheuge 13.30 uur Instruc tiemiddag met kunstmeststrooier BRUGGE - Stadsschouwburg 20 uur Pianoreci'3| döor Vladimir Ashkenazy 1043; Zo hard hij kon rende Jopie (009) de Bietel met zijn krant naar de smidse. „Dank je wel. ventje. Geef die krant maar hier", zei Pjotr Verholen. „En ga jij intussen piepers jassen voor het avondeten, want ik rammel van de honger". „In orde, baas", lachte Jopie. „Gaat u maar lekker zitten lezen. Ik schil wel" Hij zette het mandje aardappelen gereed en begon met zijn werk, doch hield intussen zijn baas scherp in het oog. Die had trouwens niet veel moeite het speciale bericht te vinden, waarover Kille Klansky hem ge sproken had. Het stond immers op de voorpagina, ge drukt in vette letters en met een foto er bij van Tjerk Hinze Bonkema. „GOEDE VANGST VAN DE VA DERLANDSE MARINE", las Pjotr. „Dorus Kaaiman neemt twee beruchte internationale spionnen aan boordEven hield Pjotr de adem in, maar toen hij nog verder las, maakte zich al gauw een gevoel van opluchting van hem meester. „Vermoedelijk ge dwongen door motorpech maakte een vreemde heli kopter hedenochtend een noodlanding in het ruwe water van de Vale Kale Baai las Pjotr. „De twee inzittenden zouden zeker jammerlijk omgekomen zijn als H.M. Dorus Kaaiman, het trotse vliegkampschip van onze nationale marine, toevalligerwijs niet juist in de buurt op oefentocht was geweest. Onmiddellijk werd door onze wakkere marinemannen een re") actie ingezet, onder de persoonlijke leiding kapitein ter zee Tjerk Hinze Bonk ertoe, dat de inzittenden van de helikopter op tijd van een jammerlijke verdrinkingsdom den worden gered. De reeds bewusteloze o werden ondergebracht in het marine-hosP1 Gravendrecht en de marine-inlichtingendien5 een onderzoek inPjotr Nogrottr, die dj stuk met stijgende verbazing gelezen had. beg zo loeiend en daverend te lachen, dat de mme trilden en de ruiten ervan rinkelden... Win! 15 j (Van een onzer verslaggev GOES De commissie Goe heeft, in het kader van de on ling van het winkelcentrum va enkele aanbevelingen gedaan I betering van de positie van de standsbedrijven tussen het te Goes-Noord en het eigenlijke i van de stad. Hc' gaat hier om o dertig middenstaiidsbédrijven Beestenmarkt, de Vlasmarkt, dalenastraat, de Opril, dc K straal, de Keizerstraat en de Ti In de eerste plaats wordt aan een doortrekking van het winkelcentrum naar Goes-Noc noodzakelijke uitbreiding van <S trum zal dan voor een deel h Noord tot stand gebracht kunn< den. Een en ander zal volgens 1 port van de commissie door van een bestemmingsplan gere kunnen worden. In dit verband worden toegejuicht wanneer de straat meer het karakter van e< keistraat zou krijgen. Vervolgens wordt de sanerii Goes-Noord met zijn vele krot een gunstig gegeven voor de n stand im genoemde straten geziei der zal het nodig zijn een goec binding tot stand te brengen Goes-Noord en de Goese Poldei de Goese Polder staa een woninj programma op stapel voor or 6.000 nieuwe inwoners van Goe een dergelijke goede verbindt koopkracht naar Goes-Noord 1 getrokken. Om deze relatie met de Goese te completeren zijn volgens de missie parkeervoorzieningen g< Op de Beestenmarkt is de par] commodatie ko -t geleden vei Verder bestaat het plan om op 1 termijn een groot parkeerterreir ongeveer 250 auto's) klaar te bij de Rozemarijnstraat. Ock Stoofstraat kunnen parkeervooi gen getroffen worden. Tenslotte zal de middenstand Goes-Noord en het stadscentrum gens de commissie gebaat zijn versterken van de toeristische van de Oude Haven. De commis vooral onderzocht willen zien Oude Haven als jachthaven zo nen fungeren. De bestaande brug tussen Gi Kleine Kade zal dan natuurlijk Worden opgeheven. (Van onze verslaggeefster MIDDELBURG Onder het „niet schieten op de politicus" seert de Zeeuwse icderatie va geren groepen in de Partij van beid in Middelburg een politiek pening. Gehappend kan er woi donderdag 26 januari. „HET schipperskind is een da kind, het is het waard dat voor wordt gewerktDat heer W. B. van Leeuwen dez hij de feestelijke bijeenkomst noodinternaat voor de schippe in Terneuzen na het heien eerste paal voor het nieuwe naat. De heer Van Leeuw e wat hij zei. Als hoofd van di bare schippersschool in Tei gaat hij al zes jaar lang dag el viet het schipperskind. „EEN schipi&rsschool vergt vet van de leerlingen dan een school. De jongens en-meisjes er naar toe als ze acht zijn ten in vier jaar het 'normale programma afwerken. 'Ht.gee kent, dat ze iedere dag drie sc den maken, oftewel op schoo van s morgens half nege s avonds kwart voor zes. On deren accepteren dat best eigenlijk is het te zwaar vc vindt de heer Van Leeuwen, staat op onze schippersschool bijzondere band", zegt hij, de kinderen onderling, ma tussen de klas en de onderi ALS onderwijzer neem je op e& als de onze een veel grotere woordelijkheid op je, dan school voor het walkindo de ouders voor een groot de vervangen. Daar ben ik m van bewust Bied je eigenl datgene wat in overeenstem viet wat in het gezinsmilieu j wordt? Je leidt de kinderen beeld in de richting van het ouderwijs en dat adviseer ie de ouders. Meestal nemen z vies over. want we vinden b veel vertrouwen bij de oudt dat maakt de verantwoorde np°iUeei groter." heer Van Leeuwen heeft wel bezwaren tegen de school. „Ik vind dat het sc ma niet aparter befiande vorden dan strikt nodig is. i aal vind ik (maar ik ben eei weinigen die dat vindt): zor{ uitstekende internaten, waar van het gezin zo volledig wordt overgenomen. Eu dat n n u er geschoolde pedag Psychologen aan zo'n intern Z^V" ®en eenmaal kun je naar mijn mei 1 het beste naar een ge o sc sc

de Stem | 1967 | | pagina 2