Belgische sigaret mogelijk duurder Catastrofale val varkenspr ij zen in het binnenland Minister geeft weinig toe in omroepdebat SPINAZIE 750grj Li 5 igtrö ko JAMIN Saigon wil praten met Hanoi ACCIJNS EN KOSTPRIJS i®1»)N'8i«9reseninfo™atie,iienst: OOK ITALIë SLUIT GRENS Roosendaal wil zich verkopen in Antwerpse bioscopen Moeilijke keus voor t.v.-kijkers luchtmacht- havik weer op basis teruggekeerd Malik vraagt Soekarno af te treden VIJFLING IN DUSSELDORP twee doden Echtelijk drama in gezin van wielrenner PERSONEEL NEEMT ONTSLAG BIJ GEBREK AAN DIRECTEUR over bestand 7.90 jIo's, 12.75 19.75 DAGBLAD VOOR ZEELAND DOUANE VRAGEN mormmmoctH- Groene Kruis in R dam halveert tarief kraamzorg VIETCONG-GEVANGENEN ACHTER PRIKKELDRAAD problemen voor televizier Geen keus Voetbal of politiek Drastisch „Om sich te sparen OMKERING ANDAAG IN BOMMEN TRAANGAS STERKTE Kwaliteits diepvries gfl. SPRANGERS melkkrokantjes |07« JAARGANG No. 25407 s in grote 9.75 nden in katoen 12.75 overs, ide hals 14.75 ver wollen vers rk van Staatsmijnen/DSM. Uigave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia pirecteur: Drs. W. A. J. M. Harkx hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen k J. v. Hootegem, mr. dr.-A. J. J. M. A/les, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor God. Koningin en Vaderland WOENSDAG 18 JANUARI 1967 Abonnementsprijs: 12,00 per kwar taal, excl. 0,50 incasso, 15,5S per post excl. 0,50 incasso, 4,00 per maand; 0,93 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14, telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgietërstraat 3, telefoon z601 OOSTBURG, Nieuwstraat 4^j-^telefoon 2893)^ (Van onze correspondenten) BRUSSEL/BAARLE-NASSAU Tal van speculaties en geruch ten willen dat de Belgische siga retten, in Nederland zeer gewild vanwege de aanmerkelijk lagere prijzen, binnenkort duurder zul len worden. De Turnhoutse groothandelaar van Heupen zegt uit goede bron te weten dat de Belgische sigarettenfabrikan- ten de regering gevraagd hebben de prijs te mogen verhogen. Uit Brussel komen daarbij berichten, dat de rege ring voornemens is de belasting op tabak te verhogen. Onze Brusselse correspondent meldt dat sprake is van een accijnsverhoging van anderhalve frank per pakje. Dit be tekent in Nederlands geld omgerekend een verhoging van een dubbeltje. Daar door gaat een pakje sigaretten in Bel gië f 1.05 kosten, altijd nog 45 cent minder dan in Nederland. Als daar echter de door de fabrikan ten gevraagde prijsverhoging ook nog bijkomt zou het kunnen zijn dat de thans florerende privé-smokkel" veel aan aantrekkelijkheid zal inboeten. Volgens de heer Van Heupen hebben de Belgische sigarettenfabrikanten om de prijsverhoging gevraagd om de snel stijgende loonkosten en prijzen te kun nen opvangen. Bij het Belga-huis aan de Singel in Baarle-Hertog, ongetwijfeld een van de I zaken met de grootste omzetten wat I sigaretten betreft in het land van onze f zuiderburen, is men voorbereid op een eventuele verhoging van vijf cent per pakje. Dat is reeds langer in de pen, wist men ons te vertellen. Bij Belga- huis was men niet op de hoogte met I het feit of die vijf centen nu naar de schatkist dan wel naar de fabrikanten zullen gaan. „In de omzet zal het bij ons zeker niets schelen", vertelde men, eraan toevoegend, dat de drukte met name bij de jongste belastingverhoging op sigaretten ontstaan, gerust stabiel I genoemd kan worden. Daar kunnen zelfs de vliegende bri gades van de Nederlandse douane niets aan veranderen. In.schriftelijke vragen aan de minister van Financiën heeft het Tweede-Kamer lid voor de KVP, de heer Notenboom gevraagd of het ongeveer een jaar ge- leden ingestelde verscherpte douanetoe- j zicht om sigarettensmokkel uit België te voorkomen nog bestaat. Kii j de minister bekend, zo vervolgt 25' j n*et a^een do detailhandel maar 1 v?£h schatkist groot nadeel onder- ritt oV?n uit Bel?ië ingevoerde siga- L ,en Bet Kamerlid vraagt vervolgens minister niet van mening is dat TwJeer! Nederland eenzijdig en zonder S(lUXharTTlonisatie de accijns op si- Ln a verkoogt, verscherpt toezicht d€ g^ns noodzakelijk is. ponlijk crediet itant - en houdt aan uzelf. n van een bankinstelling, vastgestelde rente, geeft jeid bij het doen van grote ji. Een vaste betrekking is jende waarborg, en uW zijn afgestemd op uwnetto *en tot max. f4.000,- netto tg inlichtingen aan: ervice Bank N.V* Nijmegen (08800)20264 door W. VAN DER K SHORT MPilL tri- - - STEEN Wan onze correspondent) Rnttjf,';.''IT Het Groene Kruis in 114 ziiï "aarvan 105.000 gezinnen Rootst. o 1 daarmee verreweg de is. heeft ir^w-nieins Nederland öt tai-ie,, ",s:a"s v'an 1 januari 1967 Stvem- C Sonr kraamzorg met on- Ka J ,heltt v«laagd. ding vanl<f 97Van d' "ekenfondsvergoe- sinnen vonr V pe5 dag' betalen de ge' "iveemaal nèr LSfen wi'kk™anazorg moeder en S .,dag verzorging van ster) nu ?n !00r de wijkverpleeg- V0°r intern! nog maar ƒ15,- en kraamver7nïLf Z01's (hulp van een dag) in totaS ïünedurende de gehele De voor tien dagen. I doorer a"mg 1S, §e" dle het rm, weekemderegeling, Van het rliu riamse kraamcentrum 1963 heetl ?rf„ ruls al in september lijk heeft' <,™ev'ïe.rii en die het moge- lijk 'erug te brengeï k°Ste" aa"Zien" Veel wind het J^gedeeld door veel tewoikin» tot vanavnnd: plaatsen drnï,. op tle mecste krachtigewino Zï Mati«e ke!e graden h zuiden. En- Z<® od R?O oven nul- uur. Maan on n',.z"n onder 17.02 her 00.29 uu? 3 uuri maan on- (Van een onzer verslaggevers) GOES/BREDA De varkensprijzen op de binnenlandse markt hebben maandag een catastrofale val gemaakt: zestig tot zeventig cent per kilo op ham en meer dan een gulden op schouderstukken. Dit is een gevolg van de invoerstop, die Frankrijk, België en Duits land i.v.m. de 60 mond- en klauwzeergevailen in het oosten van ons land hebben vastgesteld. Verder staat het vrijwel vast dat binnen kort ook Italië zijn grenzen voor vee en vlees uit Nederland zal sluiten. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De gemeente Roo sendaal wil reclame gaan maken in Antwerpse bioscopen. Een spot, waar in de aandacht wordt gevestigd op de industriestad Roosendaal, is in ont werp bij een reclamebureau te Brus sel. Het gemeentelijke initiatief is nagevolgd door de plaatselijke mid denstand, die op het witte doek in Antwerpen reclamebeelden gaat brengen van Roosendaal - koopcen trum. In het Benelux-middengebied is deze reclamevorm uniek. De gemeente lijke overheid in Roosendaal en het particuliere handelsleven onderhou den reeds lange tijd contacten met collega's uit de provincie Antwerpen. In deze Westbrabantse centrumge meente zijn tal van bedrijven geves tigd die zich richten op o.m. de Be- nelux-markt. Vanuit de stad Antwer pen onderhouden meerdere malen per week Belgische autobusbedrijven pendeldiensten op Roosendaal, waar van grote aantallen kooplustige zui derburen gebruik maken. Dit zal enorme gevolgen hebben voor de afzet van vet kalfsvlees vanuit Ne derland. Italië neemt 85 tot 90 procent van de totale produktie van Nederlands vet kalfsvlees voor zyn rekening. Dit heeft de heer H. Raben, secreta ris van Coveco, gistermiddag in Goes meegedeeld tijdens een vergadering van de coöperatieve aan- en verkoopvereni ging van vee in Zeeland (CVV). De Coveco is het overkoepelende orgaan van de afzetorganisaties van vee en vlees in Nederland. De provincies Fries land en Noord-Brabant uitgezonderd. BEN SOEC Vietcong-verdachten staren somber door het prikkel draad. Zij zijn gevangen genomen door Amerikaanse en Zuidvietna- mese troepen tijdens de grote actie in de zogenaamde „IJzeren Drie hoek" in de Mekong-delta. Deze foto werd gemaakt door de Japan ner Sawada, die al tweemaal win naar van World Press Photo werd met platen uit Vietnam. (Van onze radio- en tv-redacteur) BUSSUM Het ziet er naar uit, dat de televisiekijker op woensdagavond 15 februari zich en masse naar het tweede televisienet zal richten, omdat op deze avond de Eurovisie een rechtstreekse televisiereportage uitzendt van de Euro pacupmatch Real Madrid- Inter Milaan. Op Nederland 1 geeft de NTS de hele avond de resultaten door van de Tweede Kamerverkiezingen. Op Nederland 2 is die avond de AVRO de zendgemach- '^Hct zou interessant zijn als op 15 fe bruari een onderzoek wordt ingesteld naar de kijkdichtheid op beide netten. De heer Raben deelde mee dat Coveco gelukkig flinke hoeveelheden varkens ribstukken heeft weten te verkopen in Engeland. Op het ogenblik wordt ge tracht op grote schaal ham- en schou- dereonserven te slijten in Amerika. De prijzen liggen daar echter laag. Er is evenwel geen keus op dit moment. De aanvoer van varkens tot en met maart zal 150.000 stuks hoger liggen dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Volgens de heer Raben zullen grote partijen varkensvlees in de koel huizen moeten worden opgeslagen om verder prijsverval te voorkomen. De Coveco-secretaris was niet opti mistisch gestemd over een mogelijk snelle oplossing van de afzetmoeilijk- heden. Ook al zal Nederland officieel vrij van mond- en klauwzeer zijn, dan 'zullen de grenzen van de omliggende landen naar verwachting nog minstens zes wéken gesloten blijven. Mr. H.A.L. Bonants, directeur van de Brabantse vee- en vleescentrale te Boxtel, rekent op enkele maanden. En dat is voor de Brabantse boeren, die ruim 25 procent van de Nederlandse varkensstapel en ongeveer hétzelfde percentage van de mestkalveren leve ren. een beroerde zaak. „De prijs van kalveren is al tot een gulden achteruit gegaan. Die van var kens tot dertig gulden per dier. De prij zen zullen nog verder zakken. Het ziét er niet naar uit dat de prijzen zich daarna snel herstellen". De heer Bonants weet niet wat er met het overschot aan vlees moet ge beuren. Een andere buitenlandse markt is niet te vinden. Meer afzet in het bin nenland zou enige soulaas bieden. Hij ziet toch een lichtpunt in de duistere affaire: „De ziekte is nu niet zo ver breid als vorig jaar. Waar mond- en klauwzeer heerst (één geval in Noord- Brabant)^ zijn ringentingen uitgevoerd. De bestrijding van de ziekte is nu dras- ischer." Dr. S. L. Mansholt, de Nederlandse vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie heeft gisteren in Brussel beloofd dat hü op zeer korte termijn bij Frank rijk, België en Duitsland zal bemidde len voor verlichting van het rigoureu ze invoerverbod van Nederlands vlees, (Van onze correspondent) DEN HAAG Adjudant A. van Arendonk, werkzaam op de vlieg basis Gilze-Rijen, heeft zijn vrouw - tjes-roodhavik Elle terug. Hij was er eind vorig jaar proefnemingen in het verjagen van vogels van de basis mee begonnen om het gevaar van vogelaanvaringen door vlieg tuigen te verminderen. De vogel, die een belletje aan haar poot had gekregen, had nagenoeg niet kun nen bewijzen dat de proeven kans op succes boden; eind december was zij andere verten tegemoet ge- gaant Ze liet zich niet meer zien of horen. Adjudant Van Arendonk slaagde er in een andere havik te krijgen. Deze, een mannetje, was in Pader- born in de bondsrepubliek Duits land beschikbaar. Hij heeft kort geleden de plaats van Elle inge nomen. De brandweer van Gilze-Rijen meldde vorige week aan de adju dant dat Elle terug was op de basis, maar de brandweerlieden slaagden er niet in de vogel te vangen. Het lokaas dat haar zater dag jl. werd voorgehouden was echter te verleidelijk en zo is Elle ook weer beschikbaar. DJAKARTA (AP) De Indonesi sche minister van buitenlandse zaken Adam Malik heeft gisteren bekendge maakt, dat hij president Soekarno verzocht heeft in het belang van het land af te treden. Na een onderhoud met Soekarno in diens paleis verklaarde Malik tegen over de pers, dat hij de president gevraagd had, zelf dit besluit te ne men, voordat hij op beschamende wij ze werd afgezet. Malik liet niet blijken hoe Soekarno op zijn verzoek gereageerd had. Hij verklaarde Soekarno verzocht te heb ben alle werkzaamheden van het pre sidentschap neer te leggen en zo nodig iemand anders te benoemen, tot de al gemene verkiezingen van 1968. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé (Omroepzaken) heeft gisteren bi) haar verdediging van de omroepwet deze wet een „poging tot een synthese tussen tegenstrijdige opvattingen" genoemd. Het wets ontwerp houdt het oog op de toekomst gericht en wil een einde maken aan een onzekerheid die ai te lang geduurd heeft, aldus de bewindsvrouwe. Een reeks amendementen komt vandaag in stemming. De minister diende een nota van wijziging in op het omstreden artikel 22 inzake het auteursrecht van de omroeporganisaties op hun programma gegevens. DUSSELDORP (DPA) Een 30-ja rige vrouw heeft gisteren tegen elf uur in de universiteitskliniek te Dusseldorp een vijfling ter wereld gebracht. Volgens een woordvoerder voor de kliniek zijn alle vijf kinderen vier jongens en een meisje in leven en ondergebracht in een couveuse. De moeder van de vijfling zou het goed maken. Volgens de hoofdarts van de kliniek zijn de kinderen twee maanden te vroeg ter wereld gekomen en wegen zij 880 tot 1150 gram. Hij zei dat de moeder een hormoon preparaat voor vruchtbaarheid had ge bruikt, dat In andere landen met na me de Verenigde Staten, Zweden en Australië geleid heeft tót de geboor te van meerdere kinderen tegelijk. Vol gens de dokter wordt gemiddeld één op de 40 miljoen geboorten een vijfling. (Van een onzer verslaggevers) GEEL. De 34-jarige Belgische stayer Jos Verachtert heeft gistermorgen vermoedelijk in een vlaag van over spannenheid zijn 34-jarige echtgenote Maria Lavrijsen gewurgd en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Het familie drama speelde zich af in de woning van de wielrenner aan de Collegestraat 5 in Geel. Het werd ontdekt door het enig kind van het echtpaar, het acht jarige zoontje Theo, dat zijn moeder 's morgens dood in de slaapkamer aan- trof. Het is niet helemaal duidelijk hoe het drama zich heeft toegedragen. Uit de wanorde, die er in de slaapkamer heerste, maakt de plaatselijke politie op. dat er vermoedelijk na een scherpe woordenwisseling tussen de renner en zijn echtgenote een vechtpartij is ont staan. Hierbij moet de man zijn vrouw gewurgd hebben. De vechtpartij blijkt ook uit de verwondingen, die mevrouw Verachtert aan hoofd, schouder en hals had. De motieven, die Jos Verachtert tot zijn daad moeten hebben aangezet zijn niet helemaal duidelijk. Jos Verachtert, eens nationaal kampioen, bij de stayers, was over zijn glorietijd heen. Hoewel hij als stayer nog wel genoeg werk had (de politie trof in zijn woning voor ongeveer 6000 B.Frs. aan contracten aan) bleven zijn inkomsten beneden die van zijn vrouw, die op het kantoor van de Dit samen met het besef, dat zijn garage van haar broer in Geel werkte, „gouden tijd" voorbij was hadden tot gevolg, dat Jos Verachtert de laatste tijd aan een zenuwinzinking leed. Hij was hiervoor onder behandeling bij dokter Oliviers uit Geel. De zenuwinzinking van Jos Verach tert leidde tot spanningen in het gezin, waardoor er meerdere malen flinke ru zies ontstonden. Deze ruzies liepen zo hoog op, dat de vader van Maria La vrijsen, die met zijn echtgenote een paar huizen verder woonde, meer dan eens bij het echtpaar bleef slapen uit vrees voor ongelukken. Het zoontje werd praktisch door zijn grootouders opgevoed. (VHn onze correspondent) DEN HAAG In Loosduinen Is de kistenfabriek „N.V. Het Westland" op non-actief gesteld als gevolg van het feit dat het uit 28 man bestaande personeel vorige week vrijdag ontslag heeft genomen. Oorzaak hiervan is niet de invloed van de huidige economische situatie in Nederland, maar het feit dat volgens de voormalige directeur de aandeelhouders van de n.v. hebben nagelaten een op volger te benoemen, die na het ingaan va» het ontslag van de directeur gemach tigd is om gelden van de bank en giro te halen, bestemd als loon- en salarisuit keringen aan het personeel. Het ontslag werd genomen op advies van de bonden, waarbij de werknemers zijn aangesloten. Door deze wijziging wordt bereikt dat bü overtreding van deze auteursrechte lijke bepalingen de gevolgen daarvan zich zullen beperken tot het terrein van de burgerrechtelijke aansprakelijkheid, Op het punt van de auteursrechtelijke bescherming van de programmagegevens van de omroepen kwamen regering en oppositie gisteren niet nader tot elkaar. Minister Klompé bleef de intrekking van deze artikelen weigeren. Uitvoerig was 's mo<rgens al inge gaan op de pomerkingen over de om streden artikelen 22 en 23 in de om roepwet, die de kwestie van het auteursrecht op- de programmagege vens behandelde. Deze artikelen geven dit auteursrecht aan de omroeporgani saties Minister Klompé noemde dit billijk en rechtvaardig en zij was dan ook niet bereid deze- artikelen in te trekken. De juridische bezwaren van een deel der kamer tegen deze artikelen bleek zij niet te delen. Zouden deze artikelen wel komen te vervallen dan zou een blad als „Tele vizier" (oplage 600.000) door kunnen gaan met het gebruiken van het „gees telijk goed der omroeporganisaties" en daarmede geld kunnen blijven verdie nen. Minister Klompé voelt daar niet voor. Zij wees erop, dat de omroepen daarentegen hun winst op de omroep- gidsen aanwenden voor hun omroep- werk en de verbetering van hun pro gramma's hetgeen in het belang van luisteraars en kijkers is. De regeringsadviseur in omroepza ken dr. Verhoeven gaf een technisch, juridische verdediging van de omkering van de bewijslast die in de omroepwet wordt geïntroduceerd en waarmee men met succes „Televizier" te lijf denkt te kunnen gaan Voor mr. Berkhouwer <"WD); mr. van Rijckevorsel (KVP) en mr. Van Gelder (CHU) waren zijn argumenten echter niet overtuigend genoeg en zij hand haafden dan ook hun principiële bezwa ren tegen opname van de auteursrech telijke bepalingen in deze omroepwet. De heer Berkhouwer sprak er zijn ontstemming over uit dat bij het debat over deze juridische kwestie de minister van justitie niet achter de regerings tafel zat. Hij achtte diens afwezigheid „niet toelaatbaar". Minister Klompé voerde hiertegen aan, dat de minister van justitie weliswaar aanwezig is ge weest bij het mondeling vooroverleg over de omroepwet, maar dat hij deze wet niet mede-ondertekend heeft. „Men heeft hem ook niet tevoren verzocht hir aanwezig te Zijn", aldus de minister. Voor de jeugd vandaag de Kinderkrant op pagina 7. Syrisch kabinet lijkt meer op de leiding van een ziekenhuis. „Blik naar buiten", pagina 9. De wreedheid van de oorlog doodzwijgen is verkeerd, maar heeft het nut bloedige tafere len uit de strijd in de huiska mer te brengen? Pagina 11. Oudgediende in gevangenis wezen pleit: bestem miljoenen die boeten opleveren voor de slachtoffers van de misdaad. Pagina 12. Wie voor Dukla-Ajax nog naar Praag wil, zal moeite hebben een hotelkamer te vinden. Pa gina 13. SAIGON (Reuter/AFP) De Zuidvietnamese regering heeft gisteren besprekingen met verte genwoordigers van de Noordviet- namese regering aangeboden voor uitbreiding van het komende be stand ter gelegenheid van het Vietnamese nieuwjaar, het „TetV Tegelijkertijd kondigde de regering in Saigon aan voorlopig niet te zullen ingaan op het door de Vietcong aange kondigde zevendaagse bestand, maar zich te zullen houden aan de door haar vastgestelde periode beginnende 8 fe bruari. In een verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken in Saigon wordt gezegd dat de Zuidvietnamese strijd krachten zich zullen houden aan het aangekondigde vierdaagse bestand maar dat „de regering van de republiek Viet nam ook bereid is vertegenwoordigers van Noord-Vietnam te ontmoeten om regelingen uit te werken voor een uit breiding van de opschorting van de of- sensieve militaire operaties tijdens het ,,Tet" tot zeven dagen of zelfs nog lan ger op basis van een geschikte overeen stemming en toezicht." De door de Zuidvietnamese regering vastgestelde bestandsperiode omvat vier dagen. Bij de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Vietnam zijn maandag twee Phantoms neergeschoten, waarmee het totaal aantal boven Noord-Vietnam ver loren toestellen sedert 5 augustus 1965 op 459 kwam. De bombardementen werden dinsdag voortgezet met aanvallen op een ran geerterrein, bruggen, opslagplaatsen, militaire barakken en verbindingswe gen. Achtmotorige B-52 bommenwerpers legden hun bommentapijten in de ge demilitariseerde zone. Doelen waren infiltratie-wegen en bevoorradingscen tra. Een Amerikaanse woordvoerder ln Saigon heeft gezegd dat voor de Ame rikanen terugtrekkende opstandelingen bij een actie ten noordwesten van de Vietnamese hoofdstad „gebruik hebben gemaakt van wat leek op traangas". Het gas had geen nadelige gevolgen voor de Amerikanen en zij behoefden geen gebruik van hun gasmaskers te maken. Eind vorig jaar meldden de Ameri kanen in een ondergrondse opslagplaats 1000 traangasbommen van Chinese ma kelij te hebben ontdekt. Niet-Vietnam had eerder bij' de in ternationale controlecommissie gepro testeerd tegen het gebruik van traan gas door de Amerikanen. De Verenigde Staten zullen deze maand nog 10.000 militairen naar Zuid- Vietnam zenden waarmee de Ameri kaanse sterkte daar op 405.000 man komt, zo is in defensiekringen in Wash ington gezegd. In dit aantal zijn niet begrepen de 30.000 man (meest van de luchtmacht) in Thailand en de ongeveer 55.000 opvarenden van de zevende vloot die bij Vietnam opereert. Premier Ky van Zuid-Vietnam zei maandag dat de censuur op nieuws over het onderwijs, de landbouw en sociale zaken is opgeheven. Berichten over mi litaire en economische aangelegenhe den blijven aan censuur onderworpen. (ADVERTENTIE) Dongen, tel. 01623 - 2471 niei duur wéI heerlijk EEN VLIEGTUIG van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena is gis teren op het militaire vliegveld Mels- broeck neergestort. Het ongeluk ge beurde bij het opstijgen en het toestel is vlak naast de startbaan terechtgeko men. De leerling en de instructeur zijr omgekomen. Het toestel maakte eer proefvlucht. HET MIDDEN-NOORDEN van de V.S. is gisteren geteisterd door een sneeuw storm met windsnelheden tot 130 km per uur. Er ontstonden massale sneeuw- verschuivingen; hst zicht was tot nul gereduceerd. Drie mensen hebben in de storm het leven verloren. HET COMITé Zuid-Afrika heeft een brief gestuurd aan de minister-presi dent betreffende de leverantie van in Nederland gebouwde duikboten aan Zuid-Afrika. Het komt het comité voor dat deze zaak bij de voorbereiding om na de verkiezingen tot een nieuwe re gering te komen, een rol speelt. Het comité acht levering ongeoorloofd om dat het een inbreuk op het zogenaam de selectieve embargo betekent.

de Stem | 1967 | | pagina 1