Middelburg, Vlissingen en Goes zijn laat met begrotingen Naar centralisatie hengstenkeuring Hond voorkomt van gezin in Vlissingen Hulster tonelisten in KRO- hoorspel „Verdreven vloot Grenswijzigingen werken vertragend Pree in ontvangen DRIE PANDEN AFGEBRAND Schade ruim drie ton Sjaan Suykerbuyk bedankt als consul Vlissingen leed weer nederlaag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 JANUARI 1967 iin laarden 40 tot 'VELINGEN HARTELIJKI EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen eer nieuws uit ad en streek pag. 3 en 5 Dat gaat naar Den Bosch toe Uitreiking prijzen opstelwedstrijd Lions Margot Mannaert Grenswijziging Achterstand Formeel Amateuromroep Radio-W alcheren krijgt studio AUTO DUIKT VAN DAM Solistenconcours in Souburg voor tamboers en hoornblazers zeer geslaagd Zegam peilt animo voor aardgas in Zaamslag A. v. Gelsbergen over het streekplan W.-Ylaanderen Medewerking van leerlingen Janseniuslyceum Home-trainerwedstrij d voor Jan Mesu rdag 21 januari dagelijl^ Bergen op Zoom 295— f 225— f 109— n burgemeester Sprenger elle weten, dat Zaamslag n toegewijde burgemeester aan I De Pree zal hebben. in de middag werden burge. I De Pree en zijn gezin aan del tegrens ontvangen door het oud. I het jongste raadslid, respec-l de heren Faas en Th. Dobbe-I ij het begin van de bebouwde I :rd hij opgewacht door de har. I .de Volharding" en de lande-1 jvereniging ,,de Julianaruiters" f grote schare belangstellenden. L bevolking onthaalde de nieull gemeester hartelijk. Dat bleek I de rondrit. Er was toen veel I op de been. De ouderen zwaai. I schoolkinderen zongen enthou-1 De receptie na afloop van de rgadering werd zeer druk be. I ^SFOORT Geslaagd voor I ikte Duits m-o.-b.: Th. C. Bak. "aalwijk), L. Geurtse (Zundert); T. van Steen (Oostburg)W. M, L Sebregts (Den Bosch; H. War. I (Zierikzee; voor de huisakte n.o.-b; M. P. de Visser (Breda), DELBURG BIJ de aan de I veekschool te Middelburg ge. herexamens 3e leerkring (vol- bevoegdheid onderwijzer (es) an: de heer J. Ch. Cornells, i gen; de heer A. van Dijk, Tho ïej. H. M. Hoencamp, Middel- me j. P. J. M. Hubregtse. Mid. de heer H. P. Hooftman, ae heer J. C. W. Pluymers, burg de heer C. v. d. Vreugde, Arend skerke. ;en, woensdag 18 januari: Hans- 7.46 en 20.21 uur; Terneuzen: 19.51 uur; Vlissingen: 645 en ur; Wemeldinge: 8.16 en 20.40 j 19. 20 en 21 uur Huw.rep. pnn irgriet en P. van Vollenhoven GEN bra 20 uur Thunderball 14 jaar ZEN 15 uur Huwelijksreportage prin- irgriet opie de Bietel wandelde ®r juffrouw. Is het avondblad v „Net binnengekomen", a „Asjeblief. Dertig cent graa* >uw", zei Jopie en hij wan'ae onopvallend opstellend 111 a kerkmuren. „Pjotr vroeg mompelde hij. „Even is het dus wat hij weten van de kolonel! Héél sin*1, act met hem zoeken -BURG 'tzaal 14.15 uur ZVU-jeugdcon- lunstmaandorkest; 20 uur ZVïï t: Kunstmaandorkest m.m.v. Bel- idovitch (piano) 15, 16, 19, 20 en 21 uur Huw.rep. Margriet en P. van Vollenho- GEN bra 20 uur Thunderball, 14 j. ZEN 20 uur Vrouwencommando op 14 j. houwburg 20 uur Boeing-Boeir' 1TG (Van onze verslaggeefster) GOES Het snel slinken van de Zeeuwse paardenstapel is er de oorzaak van dat hier en daar in de provincie stemmen opgaan om de verplichte hengstenkeuring zoveel mogelijk te centraliseren. In 1968 zal deze keuring, gecombineerd met de hengstenpremie- keuring, nog in Goes worden gehouden. In Zeeland voelt men er over het alge meen wel voor de verplichte keuring straks voor de zuidelijke provincies, of desnoods voor het gehele land, te organiseren in Den Bosch. Of ook dan een combinatie met de hengstenpremie- keuring mogelijk is, is nu nog een vraagteken. Een en ander kwam aan de orde tij dens de jaarlijkse ledenvergadering van de Zeeuwse afdeling van de koninklijke vereniging Het Nederlandse Trekpaard, die in de Prins van Oranje te Goes werd gehouden. Aan de merriepremiekeuringen die dit jaar in Goes worden gehouden, zul len voor de eerste keer ook merries uit Zeeuwsch-Vlaanderen meedoen en eventueel ook 18-maanders en veulens. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich tot nu toe afzijdig gehouden van fokveedagen. Een uitvoerige discussie ontstond tij dens de vergadering over het voorstel van het hoofdbestuur van Het Neder landse Trekpaard om van de nationale tentoonstelling, die tot nu toe jaarlijks werd gehouden, in het vervolg een tweejaarlijks evenement te maken. De heer J. Stols. algemeen voorzitter van het hoofdbestuur, maakte duidelijk waarom, ngdat hij eerste verklaarde dat het veel pijn kostte dit voorstel te doen. Uit het jaarverslag van de vereni ging blijkt dat de nationale tentoonstel ling in Den Bosch tot nu toe een ten toonstelling „met bijzondere allure" is geweest. Dit mede dank zij de show die de bezoekers tegelijkertijd wordt voor geschoteld. Ten eerste kost het veel moeite iets te brengen dat op behoorlijk peil staat Bovendien is voor de organisatie han denvol geld nodig. „Willen we onze unieke show en tentoonstelling, die op zo'n hoog niveau staat, zo houden, dan zien we ons om financiële redenen g( noodzaakt deze in het vervolg om het andere jaar te houden", aldus de heer Stols. Willen de afdelingen toch dat er dit jaar een nationale tentoonstelling komt, dan zitten we voor het volgende jaar met grote financiële problemen, aldus de algemeen voorzitter. Het handjevol leden dat aanwezig was kon zich niet met het voorstel ver enigen. Verschillende aanwezigen meen den dat er veel paarden verkocht zul len worden als er geen nationale ten toonstelling meer gehouden wordt. Als de nationale tentoonstelling wordt afgeschaft, is het zo met de paarden fokkerij gedaan, aldus stemmen uit de vergadering. Voorzitter A Brooymans moest een eind aan het geharrewar maken en bracht het voorstel in stemming. Het grootste gedeelte van de aanwezigen sprak zich uit voor een nationale ten- stelling dit jaar. Tenslotte kwam een aantal verkie zingen aan de orde. De heer J. Mal- jaars uit Oost-Kapelle werd in het hoofdbestuur gekozen. Hij komt in de plaats van de heer J. ter Weduwen uit Zierikzee. In het Zeeuwse afdelings bestuur waren de heren M. IJsebaert uit Axel en A Maljaars uit Oost-Ka pelle aan de beurt om af te treden. Beiden werden herkozen. (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggeefster) GOES Op donderdag 19 januari a.s. zullen in de Korenbeurs te Goes de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de opstelwedstrijd voor de vrede, die door Lions International is georganiseerd. De bijeenkomst begint om half 8. STERK overdreven zou je kunnen zeg gen, dat het leven van de Hulster muzieklerares Margot Mannaert (24) helemaal in het teken van de mu ziek staat. Ze vertelt: „Ik interes seerde me al vroeg voor de muziek Meteen na de middelbare school ben ik muziek gaan studeren. Dat doe ik nu zes jaar. Ik doe een heleboel can muziek. Ik ben namelijk zo gauw enthousiast te maken. Ik hoef maar van een nieuwe cursus te horen, of ik heb er bij wijze van spreken al voor ingeschreven. Maar deze zo- 7ner is dat afgelopen. En niet alleen omdat ik dan ga trouwen. Ik hoop tvel muzieklessen te kunnen blijven geven. Zonder dat zou ik het mis schien een beetje saai gaan vinden MARGOT Mannaert was de eerste Zeeuwse, die het diploma algemene muzikale vorming behaalde op hel conservatorium te Tilburg. „Zo heel bijzonder is dat echt niet hoor. Met het diploma schoolmuziekzit je weer een tikkeltje hoger. Maar goed w ben de eerste Zeeuwse", zegt ze 1 °°k cursussen gevolgd ovet het Orff-instrumentarium. „Je leen aar het nodige over op het con- servatorium, maar ik wou er graag vog wat meer van weten". En ze floef als afsluiting van haar muziek- h/uliS'- eze zomer haar examen QKJjuit b. Indiëft ze het b-diploma - fh"* 18 bevoegd het bijvak blok- 1 ut te doceren op het conservato rium. EN nog een van haar grilletjes. „Ik oe» lid van het pijpersgilde. Als zo- aanig |eer bamboefluiten bouwen. ben op het ogenblik nog maar eerhng. Maar ik kan het nog schop pen tot gezel en later tot meester p„Z0-}L denken: wat heb je daaraan? bamboefluiten zijn erg aardige din- n, maar hun mogelijkheden zijn öeperfct. Maar het leuke van die hele sesciiledenis is, dat ik straks de kin- nphe" ,n ^eren. hoe bamboefluiten yeoouwd moeten worden. Dat lijki interessant werk". j'AA momenteel nog een ander in tnris!,arwei onder handen: een htatie) cursus muzikale vorming li"Tde,onderwijzers van de katho- y0 iagere scholen in Oost tee uwsch-Vlaanderen. Mej. Man- d-rJ-i 9 die cursus samen met de de Delftse muziek- towih' van Hauwe- -Leuke eer-t lvond hebben we de eerste cursusavond gehad. Ik geloof, (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Drie van de vier grote gemeenten in Zeeland hebben haar begroting voor dit jaar nog niet rond. Alleen Terneuzen was opmerkelijk vlot: reeds begin december vorig jaar werd in de raad van deze grootste gemeente in Zeeuwsch-Vlaanderen de be groting behandeld. Middelburg, Vlissingen en Goes zijn zo ver nog niet. Voor de eerste twee gemeenten gelden ongeveer gelijkluidende redenen, Goes heeft te maken met een geheel „eigen" complex van factoren, die het tijdig gereedkomen in de weg hebben gestaan, Het gemeentepersoneel van Vlissingen is nog aan het werk om de begroting „behandelingsrijp" te maken. Gemeen tesecretaris J. W. Peters zei te hopen, dat de begroting in een van de eerst volgende raadsvergaderingen wordt aangeboden. Deze aanbieding is, zoals bekend, niets anders dan een formali teit. Daarna kunnen de besprekingen in de afdelingen beginnen. Eerst als het antwoord van b. en w. op de door de af delingen gestelde vragen is afgerond, kan de begroting in de gemeenteraad aan de orde worden gesteld. „Ik hoop", aldus de heer Peters, „dat het in een van de eerstkomende maanden wordt. We streven naar de raadsvergadering, die in maart zal worden gehouden.'* Vlissingen heeft, zo luidt de verkla ring van de heer Peters, nogal wat moeite gehad met het opvangen van de problemen, die samenvoeging van ge meenten op Walcheren waarbij zoals men weet Vlissingen ten nauwste be trokken is geweest *met zich heeft meegebracht. Het inpassen van de ad ministraties der opgeheven en bij Vlis singen gevoegde gemeenten in de eigen administratie heeft alleen veel vertra ging veroorzaakt. Hierbij komt boven dien de reorganisatie, die men heeft moeten doorvoeren bij de tot aangewe zen tak van dienst gepromoveerde dienst gemeentewerken. Ook de Middelburgse gemeentesecre- tairs mr. J. Hooij, ziet in de grenswij zigingen een vertragende factor. „Daar door zijn nogal reorganisaties noodza kelijk geworden", meent hij. „En men mag verder niet vergeten, dat het op stellen van zo'n gemeentelijke begro ting bepaald geen karweitje is, dat men tussen de bedrijven door zo maar even kan afwerken. De hoeveelheden papier en typewerk worden met het jaar gro ter." Naar zijn overtuiging hebben ook de personeelswisselingen op de se cretarie een ongunstige invloed gehad op de gang van zaken. Goes heeft, zo verklaarde de heer P. de Bondt, chef van de afdeling finan ciën, meer moeite gehad met het weg werken van de bestaande achterstand in de financiële administratie dan aanvan kelijk wérd verwacht. „We zijn wat te optimistisch geweest", bekende hij, er aan toevoegend, dat ook de Goese ge<- meëntediensten te kampen hebben ge had met personeelswisselingen en vaca tures. Eén daarvan: een half jaar lang heeft de Dienst Gemeentewerken het zonder administrateur moeten stellen. Dat betekent, dat de nieuwe adminis trateur het met inwerken te druk heeft gehad om bovendien nog in korte tijd een begroting voor zijn dienst op te stellen. Een factor van algemene aard is vol gens de heer De Bondt„Het indienen van verzoeken om aanvullende uitkerin gen kost ons een verschrikkelijke pa pierwinkel. Dat betekent een niet te onderschatten tijdverlies.'' Zowel Vlissingen als Middelburg en Goes vrezen geen nadelige gevolgen, nu hun begrotingen wat laat klaar zullen zijn. „We zullen ons in de eer ste maanden van dit jaar in onze uit gaven moeten baseren op de begro ting van het vorig jaar", meent de heer De "Bondt. De secretarissen van Vlissingen 'en Middelburg zijn nog op timistischer: „Zo er al bezwaren be staan, zijn zij uitsluitend van formele aard." dat het echt wel een succes was. De cursisten gingen tenminste huiswaarts", aldus haar relaas. De cursus is bedoeld om de onderwij zers vertrouwd te maken met het gebruik van het Orff-instrumenta rium bij het muziekonderwijs aan kinderen. ,HET Orff-instrumentarium is speciaal voor kinderen ontworpen. Je kunt er heel leuke dingen mee doen en la ten- doen door de kinderen. De kin deren steken veel op van dit soort onderwijs. Dat is heel voornaam. Veel scholen hebben nog geen Orff- instrumentarium. Men kan er nog niet mee werken. Misschien brengt deze cursus daar verandering in" Andere bezigheden van mej. Man naert: „Natuurlijk de studie nog. Daarnaast ben ik lerares van de huishoudschool in Hulst en van de afdeling Hulst van de Stichting Zeeuwse MuziekschoolNochtans is het bij haar niet alles muziek de klok slaat en de trommelvliezen beroert. Handwerken en lezen, is ook heerlijk. Doe ik heel vaak". (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG De Amateuromroep Radio Walcheren krijgt binnenkort wel licht de beschikking over een eigen studiootje. De directie van het Gasthuis in Middelburg heeft namelijk toegezegd, dat na de ingebruikname van het nieuwe zusterhuis ruimte voor dit doel zal worden vrijgemaakt. Tot nu toe moesten de amateurs zich behelpen in tot „studio" omgebouwde huiskamers. De inrichtingskosten van de studio worden geraamd op 1500 gulden, welk bedrag door de amateuromroep niet kan worden opgebracht. Burgemeester en wethouders van Middelburg zullen de raad tijdens de vergadering van 23 januari voorstellen een krediet van 250 gulden voor de Wal- cherse omroep uit te trekken. Dit, bij wijze van aanmoedigingssubsidie. Gebleken is wel dat de aktiviteiten van radio Walcheren vooral door de ziekenhuispatiënten zeer worden ge waardeerd. Het doel van de omroep is om zowel in ziekenhuizen als in gevangenissen, bejaardentehuizen en dergelijke inrich tingen ontspanningsprogramma's te ver zorgen. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Op de Grevelingen- dam kreeg de bestuurder van een per sonenauto G. v. B. uit Lekkerkerk, die met zijn auto richting Schouwen-Duive- land reed, een klapband. Hij raakte met zijn auto van de rijbaan, kantelde twee keer zijdelings om en kwam beneden aan de dam in de schorren terecht. Hij moest met pols- en beenblessures naar bracht te Zieriluee w°i'den ge- SOUBURG Voor het eerst in Ne derland (waar sinds jaar en dag so- listenconcoursen voor zang en-of har monie en fanfare worden gegeven), werd in zaal Rehoboth te Souburg een solistenconcours voor tamboers en hoornblazers gehouden. De concours commissie, bestaande uit mej. H. van Leeuwen en de heer J. Rijnhart, zul len met genoegen terug kunnen kijken op deze dag, die wel veel voorberei ding heeft gevergd maar die door het succes, zowel in de prestatie als in de aanmeldingen (ruim 60), volledig aan hun verwachtingen heeft beantwoord. Het jurylid de heer J. Vink, sergeant- instructeur van de tamboers en pijpers van het korps Mariniers, zorgde voor een deskundige beoordeling van de so listen en gaf aan het eind van de avond nog een demonstratie te za- men met de heer J. Vink. Deze dag werd geopend door de heer W. Brand, bestuurslid van de bond van harmonie- en fanfarecorpsen af deling Zeeland. De jury beoordeelde ae deelnemers ln een achttal rubrieken, w.o. zuiver heid of roffel, ritmiek, accenten of klankgehalte en techniek en samen spel voor ensembles. Tevens werd de keuze van het uit te voeren nummer kritisch bekeken. Het hoogste aantal bereikbare punten (80 in getal) werd het dichtst benaderd in de afdeling uitmuntendheid kwartetten, n.l. 78 pun ten, dat werd gehonoreerd met eèn eerste prijs met lof van de jury. Joke Schrijver nam de beker in ontvangst. Vanaf 64 punten werd een eerste prijs toegekend; vanaf 72 punten een eer ste prijs met lof. De voornaamste uitsla ge waren; der de afd. solisten: Hans Lockefeer 71 p-; Kees van Sorgen 70 p. (tevens de jongste deelnemer in de leeftijd van 9 jaar); H. Nouwen 69 p. Derde afd. duetten J. de Looff en D. Vos 67 p.; J. Bodbijl, A. Moerland en C. Ver meulen 67 p Tweede afd. sol. Jan de Kok 67 p. Tweede afd- duet: Hans Lockefeer en Jan de Kok 72 p.; Sonja van Wal lenburg en Addie Boogaard 66 p. Eerste afd. sol. Leny van Leeuwen 72 p.; P. Gillesen en J. Bakker 66 p. Eerste afd. duet: Joke Schrijver en Annie Korstanje 75 p.; Attie Wisse en Leny van Leeuwen idem. Afd. uitmuntendheid sol.: Joke Schrij ver 77 p. Afd. uitmuntendheid duet: M- Vuyk-Izeboud en S. Onderdijk 76 p. Afd uitmuntendheid kwartetten: Annie Korstanje, Joke Schrijver. Sjef van He se en Sjaak van Hese 78 p. A. L. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De n.v. Zeeuwse gasmaatschappij (Zegam) zal in Zaam slag de animo voor aansluiting op het aardgasnet peilen. Vandaag en morgen zullen in het jeugdgebouw ,,De Poort" voorlichtingsavonden over aardgas worden gehouden. In Zaam slag moet nog een distributienet wor den aangelegd. Ingeval er voldoende animo blijkt te bestaan zal Zaamslag nog voor de volgende winter worden voorzien van aardgas. (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN Drie panden totaal vernield, een schade die op zijn minst 3,5 ton bedraagt, drie gezinnen die uit een vuurzee konden worden gered en niet één gewonde, dat is de balans die kon worden opgemaakt nadat de Vlis- singse brandweer met 23 stralen een enorme brand op de hoek van het Groe ne Woud-Bellamypark in de nacht van zondag op maandag onder de knie had. De brand is, tot nu toe door onbe kende oorzaak uitgebroken in het café Ostende. Dank zij de waakzame hond konden de bewoners (F. Bliek, zijn vrouw en 9-jarige dochter) zichzelf redden. De heer Bliek sprong uit het raam. Zijn dochter werd hem door zijn vrouw achterna gegooid. Mevrouw zelf wist met behulp van een laken naar beneden te klauteren. In een mum van tijd sloegen de vlam men over naar twee panden aan de overkant van de smalle straat. De in valide heer J. Jonge uit de sigarenwin kel kon door brandweermannen bijtijds uit zijn huis worden gehaald. De er achter liggende woning werd even eens in de as gelegd. Ook hier konden de bewoners, het gezin ten Hoven, bij tijds worden gered. Dank zij de Vlissingse brandweer, en de brandweermannen van de Kon. Mij. De Schelde, bleef de brandschade aan de fietsenzaak naast het café beperkt. Wel werd hier grote waterschade aan gericht. Alleen aan de drie totaal vernielde panden werd een schade van minstens 3.5 ton aangebracht. Daarbij komt nog de inboedel van de drie vernielde hui zen. Hoeveel de totaalschade zal zijn is momenteel nog niet bejtend. De dakloos geworden bewoners zijn in middels bij familie ondergebracht. Na ruim een uur blussen hadden de brandweermannen het vuur zodanig bedwongen dat uitbreiding ervan niet meer mogelijk was. (Van onze correspondent) BRESKENS Door de vereniging van Katholieke raadsleden in West- Zeeuws ch-Vla ander en wordt 20 januari een vergadering gehouden in Du Commerce te Oostburg. Tijdens deze vergadering zal het lid van Ged. Sta ten de heer A. L. Geesbergen een in leiding houden over ,,Het Streekplan West-Zeeuwsch-Vlaanderen en de her indeling van gemeenten in dit gewest. Het nablussen vroeg veel tijd (Van onze sporbredactie) BREDA De wielerconsul voor West-Brabamt, Sjaan Suy'kerbuyk, is op eigen verzoek ontheven van zijn func tie. Reden van dit bedanken: „drukke werkzaamheden' (Van een onzer verslaggevers) HULST De K.R.O. heeft het Rei zend Zeeuws Volkstoneel te Hulst uit gekozen voor de uitvoering van het ze vendelige hoorspel „Verdreven vloot". Deze hoorspelserie is bestemd voor het radioprogramma „Radioprentenboek", dat de K.R.O, elke zondagmiddag re- layeerd. Het R.Z.V.T. is voor deze ge legenheid uitgebreid met een groep leerlingen van het Janseniuslyceum te Hulst. De zeven delen van elk twintig minuten lang zullen op de zondagen in de periode van 19 februari tot en met 2 april worden uitgezonden. Voor de realisering van dit hoorspel moet het hele R.Z.V.T.-gezelschap aan treden. De K.R.O. levent een kracht haar medewerkster Rosemarie Lippes' die als vertelster zal fungeren. Het hoorspel zal worden ingestudeerd mder leiding van de regisseur van het Reizend Zeeuws Volkstoneel, drs. Louis Lockefeer. Wim Quint, die al jarenlang samen met Rosemarie Lippes het pro- gramma „Radioprentenboek" presen teert, zal de microfoonregie voeren. Het R.Z.V.T. en de lyceïsten, die be langrijke rollen Ln deze hoorspelserie zullen ventolken, beginnen vandaag met de repetities. Die worden ten huize van de heer Lockefeer gehouden. Daar zul len ook de- eerste opnamen worden ge maakt. De opnamen voor de twee laat ste delen zullen in de K.R.O.-Studio in Hilversum geschieden. Voor de uit voering van het hoorspel zijn 22 per sonen nodig. „Verdreven vloot" is geschreven door de bekende schrijfster van jeugdboeken Gertie Evenhuis. Zij heeft lange tijd in Zeeuwsch-Vlaanderen (Biervliet) ge woond. Het hoorspel (geschreven voor de jeugd, die er dan ook een belang rijke rol in speelt) is het gedramatiseer de verhaal van de afsluiting Van het Veerse Gat en de verhuizing van de vissersvloot naar Colijnsplaat ten ge volge daarvan. Om de uitvoering van het hoorspel zoveel mogelijk couleur locale te kun nen geven heeft de K.R.O. naar Zeeuw se executanten gezocht. De keuze vie1 tenslotte op het R.Z.V.T., dat en dal is ook in Hilversum bekend een in drukwekkende staat van dienst heeft Het R.Z.V.T. heeft de opdracht van de K.R.O. gretig aanvaard. „Het wordt een belangwekkende ervaring voor onze le den en het is gewoon weer eens iets anders dan op de planken staan", aldus regisseur Lockefeer. KRUININGEN De wielerwedstrij den, gehouden op home-trainers in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen, heb ben een spannend verloop gehad. Bjj de nieuwelingen moesten zowel om de eerste, tweede, derde en vierde prijs een beslissingsronde worden ver reden. De organisatie van deze wedstrijd was in handen van de ren- en tour club Theo Middelkamp uit Goes, en Rentoc uit Kruinnigen. De uitslagen luiden: Adspiranten: 1. P. Romijn, Kwadendamme; 2. M. Romijn uit Goes; 3. Smallegange uit Ellewouts- dijk. Nieuwelingen: 1. Theo Stroo- snijder, Kruiningen; 2. J. Geleedst, Heinkenszand; 3. T> Schouwenaar, Kruiningen. Amateurs: 1. J. Mesu, Arnemuiden: 2. C. Swenne, Kruinin gen; 3. M. Smallegange, Ellewoutsdijk. DRS. LOUIS LOCKEFEER weer 'ns iets anders (Van onze schaakmedewerker) VLISSINGEN In de tweede klas van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond leed Vlissingen opnieuw een nederlaag. Nu bleef Brunssum met 7—2 (voorlopig) de meerdere van de Vlissingse schakers, die zich steeds minder illusies gaan koesteren, dat zjj zich nog in deze tweede klas zullen kunnen handhaven. Waarschijnlijk wordt de einduitslag nog 73 omdat Blom tegen Godderij gewonnen staat. De uitslag was: Brunssum Vlis singen 7—2 (voorlopig): H. Meddeler C. M. Jansen 0,50,5; J. Riemers- ma W. J. van Wijnen 0,5—0,5; A. Notten J. Hoogstrate 1—0; L Sa- wicki F. H. J. Dieper ink 1—G. Goddery J. Blom (afg.); G. Huy- zers F. M. v. Eekhout 0,5—0,5- H. Hagendoorn W. Flissebaalje 1—0; F. J. Kooistra J. Guerand 0,5—0.5; R. Kivits J. Meyer 10; G. Dreier C. Parent 10. De verdere uitslagen in deze klas wa ren: Willem Steinitz Charlois 2 5-4 voorlopig (wordt vermoedelijk 5,5-4,5); Venlo Strijd Met Beleid 2—6 (voor lopig); HSV ('s-Hertogenbosch) De Pion (Eindhoven) 4,5—4.5 (voorlopig) wordt vermoedelijk 5—5.

de Stem | 1967 | | pagina 3