Lydia Skoblikova schaatste record Rallye van Monte Carlo lente-sfeer m J JOHNNY IN DE HALLIDAY FOUTEN Broekhuizen zorgde voor uniek feit VERKERK WON IN HAMAR KAISER IN OOST-BERLIJN Walcheren (dames) op dreef tegen De Blinkert SLECHTS VIJFTIEN UITVALLERS Schakers zorgden voor sensatie Westbrabantse boksers niet succesvol L4°'2' 5 Geene-Van Ginneken verzamelden titels DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 16 JANUARI 1967 Wielerbaan Charleroi SIMPEL ANDERS Luxe auto? Praktische auto? SIMCA SIMCA Autobedrijf v. d. HEUVEL „BRABANT" N.V. w SIMCA SIMCA SIMCA J. L. VAN DE VOORDE ZEIST (A.N.P.) Op een leef tijd waarop de meeste mensen rustig: hun pijpje roken en het le ven in kalme bespiegelingen aan zich voorhij laten glijden, zorgde de afgelopen week de 76-jarige Jan Broekhuizen voor een uniek feit in de biljarthistorie van ons va derland. Met een puntentotaal van 12, een hoogste serie van 7 en een algemeen gemiddelde van 0,774 werd „good old" Jan Broekhuizen kampioen van Nederland hoofd klasse driebanden en zijn gemid delde was zo goed dat hij pro moveerde naar de hoogste top, de ereklasse. En dan te weten dat Jan Broekhuizen in de jaren 1948/'49 en 1951/'52 kampioen van Nederland op het hoogste niveau werd met gemiddelden van 0,672 en 0,698. In Zeist kwam hij tot een beter moyenne dan in zijn jongere ja ren en er moet dan ook heel wat in de 76-jarige geweldenaar zijn omgegaan, toen hij er zondag in zijn partij tegen Reehorst in slaag de te zegevieren. In het seizoen 1963/'64, toen Jan Broekhuizen degradeerde naar de hoofdklasse, meenden velen in de biljartwereld dat de tijd gekomen was dat hij zou stoppen. Als een leeuw heeft hij het toernooi in Zeist, toch al geen sinecure voor een man van zijn jaren, gespeeld. Nimmer heeft zijn hand gebeefd, ook niet in die fina lepartij tegen Reehorst, Met een geweldig elan stootte hij zich naar de ereklasse. Eindstand (resp. punten - h. se rie - alg. gem.): Lydia Skobliikova, de Russische schaatster, die een nieuw wereldre cord vestigde. 1 Broekhuizen 12 7 0,774 2 Reehorst 12 5 0,636 3 Van Essen 10 7 0,722 i Hermes 6 6 0,622 5 De Wilde 4 8 0,676 6 Lubach 4 6 0,617 7 Van Reede 4 5 0,560 8 Van Braam 4 6 0,533 Van Reede en Van Braam de- graderen naar de eerste klasse. JORDAL De Russische Lydia Skob likova, zesvoudig Olympisch kampioene verbeterde tijdens schaatswedstrijden in Jordal het wereldrecord over 3000 meter met een tijd van 5 min. 05.9 sec. Het oude record stond op naam van haar landgenote Inga Voronina, die op 28 januari 1963 tot 5 min. 06.sec. kwam. De Duitse schaatsenrijder Er- hard Keiler, wereldrecordhouder op de 1000 meter, wordt op de korte afstan den een steeds geduchter concurrent van de schaatselite. De 22-jarige stu dent uit Inzeil benaderde tijdens wed strijden te Madonna di Campiglio het wereldrecord van Ard Schenk op de 1500 meter. Met zijn tijd van 2 min. 5.8 sec., waarmee hij zijn eigen nationale record met niet minder dan 3,1 seconde verbeterde, plaatste hjj zich derde op de were" 'ranglijst. Nederlanders en Russen overheersten in het afgelopen weekeinde de interna tionale schaatswedstrijden die dit week einde in Hamar zijn gehouden. De Europese kampioen Ard Schenk won de yijfduizend meter in 7.47.8. Cees Verkerk yiel drie ronden voor de fi nish, maar werd toch nog derde in 7.54.7 achter de Rus Anatoly Masjkow die tweede werd in 7.53.7. Eerder had Verkerk zich als tweede geplaatst op de vijftienhonderd meter in 2.09.7 seconden, tweetiende seconde achter de Noor Svein Erik Stiansen, die met zijn winnende tijd van 2.09.5 een nieuw baanrecord vestigde. Verkerk had zaterdag de drieduizend meter ge wonnen in 4.31.0, een nieuw baanre cord. De uitslagen: 500 meter: 1 Boaris Gulyayev, USSR 40.8, 2 Vladimir Orlov, USSR 41.1, 3 Stiansen 41.9, 4 Ants Antson, USSR 42.1, a Schenk en Bartling 42.2, 17 Jorrit Jorritsma 43.1, 19 Peter Nottet 43.6, 22 Rudi Liebrechts 43.8. 3000 meter: l Verkerk 4.31.0, 2 Antson 433.9, 3 Nottet 4.34.2, 4 Hallvard Smoer- grav, Noorw. 4.35.4, 8 Bartling 4.39.0, 11 Liebrechts 4.41.4, 18 Schenk 4.45.7, 21 Jorritsma 4.48.0. 1500 meter: 1 Stiansen 2.09.5, 2 Ver kerk 2.09.7, 3 Ivar Eriksen Noorw. 2;10.0, 4 Schenk 2.10.2, 5 Bartling 2.11.4, 11 Jorritsma 2.13.0,- 14 Liebrechts 2.13.6, 16 Nottet 2.13.9. ^000 meter: i Schenk 7.48.7, 2 Masj- Rj 7.53.7, 3 Verkerk 7.54.7, 4 Nottet EOD.0, 5 Liebrechts 7.56.0, 6 Bartling Het eindklassement luidt: 1 Kees Ver kerk 178,350 pnt. 2 Ard Schenk 180,087 Pnt 3 Frits Bartling 180,270 pnt. 4 Age I ;?yfl181-3S0 Pnt. 5 Peter Nottet 181.433 Pm. 6 Aleksej Legotkin 181.500 pnt. Anatoly Masjkov 182.353 pnt. 8 «ucUe Liebrechts 182,823 pnt. 12 Jorrit Jorritsma 184,823 pnt. meest verheugende van de onder nrim -e weersomstandigheden en op I EtJrl? 1JS §eHouden internationale wed- w v,en te Hamar was wel de „terug- van Ard Schenk, die vooral op Jifvf meter blÜk gaf geheel zijn den en te hebben teruggevon- n,M?+ar aanleidmg van hardnekkige ge- ftn« !e?' -s 2011 Hees Verkerk bij een hm? zi^n k»eide benen hebben ge- i1a v,ernemen wij van de zijde van Johnny Halliday rijdt in de Rallye van Monte Carlo met Chemin. De beroemde zanger (links op deze foto) wordt echter niet overal met gejuich onthaald LIMOGES (ANP) Tom Wisdom zei het lachend, maar zqn woor den hielden weinig minder in, dan een veroordeling van de 36e Rallye Monte Carlo. „Ons grootste probleem vormt niet het rijden, doch de rust op de controles", zei de Britse veteraan (die als enige van de 195 gestarte rijders erop kanbogen al voor de tweede we reldoorlog tot de vaste deelnemers te behoren), toen hij uitstapte om zijn carnet te laten afstempelen. „We hebben steeds vele kwar tieren over en het rondhangen in de snackbars bij de controles is gewoon moordend voor ons...." Een aanval van Swift op het doel van E.B.H.V. De Bredase dames speelden in gestreept shirt. rip "emeu wij van a Nederlandse schaatsploeg in Hamar, lucht ~^-n' dat deze volkomen uit de nipo„ -Z1J,n.. Slepen. De schaatskam- kpn S -1 ®een enkel ongeluk betrok- Tip. Seast en is volkomen gezond. Kaiso- 5ar,'ge Delltse rijdster Stien de n,m° e schaatswedstrijden om een 7™° Cup te Oost-Berlijn voor meter ?p 5et succes door na de 500 en de wnn 1500 meter ook de 1000 V ,meter te winnen. Ned o! cïn: m: 1 Stien Kaiser l Hn«üi Schleiermacher, O.-Dld. 47,9, 48-'. 5 Carry Beys- sen52°33m7: ILKaiser 2.30.9, 2 C. Geys- 5 Wii via 'i Bui'gmeyer, Ned. 2.35.4, Schm Ned 2.39e9er' Ned' 2'38'8' 6 A"S Wil sei°°i°3?i \\Kaaser u7-9> 2 C. Geys- 1.38 6 !V, ïerhn Huerdler, O.-Dld. Geyss°,m;,LSlle? .Kaiser 5-14.4, 2 C. Eindkl»™ Burgmeyer 5.20.0. Pnt 2 ré S' S"en Kaiser 199.550 Herind Geyssen 201.387 pnt. 3 BC4yer 2rnlo^2Q3-?83 Pnt' 4 Wil Beer 207 4sn ?33 pnt 5 WU Vel"de pm- Hedlnnd 'J Ans Schut 209.250 BElhvan dlnd Zweden) 209.883 pnt. y y-an Browm (Ned.) 210.017 p. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren hebben in een zeer goede wed strijd in de hoofdklasse De Blin kert uit Haarlem verslagen met 84. De wedstrijd was zeer aantrekkelijk door zeer snel spel aan beide kanten. In tegenstelling met de einduitslag was het de Blinkert die het eerst scoorde via Marjan Heil. Spoedig maakte Corry Houmes gelijk. Marian de Meurichy en Ria van de Hove brachten de stand op 3—1. Voor het wisselen van speelhelft verkleinde Adi Stam de voorsprong tot 3—2. Na de rust liep Walcheren, aange moedigd door het Zeeuwse publiek, uit tot 5—2 met doelpunten van Jeam- ny Elve en Marian de Meurichy. Ans HAARLEM (ANP) Agnes Geene en Huub van Ginneken zijn de grote winnaars geworden van het Duynwijck- oadminton toernooi in Haarlem. Sa men behaalden zij vijf titels. Agnes drie en Huub twee. Huub van Ginne ken won in de finale van het heren enkelspel van Herman Leidelmeyer met 17—14, 8—15 en 15—10 en Agnes Geene maakte korte metten met Lilly ter Metz in de finale van het dames enkelspel: 112 en 111. CHARLEROI (AP) In november al in Charleroi een overdekte wie lerbaan voor zesdaagse en motorraces worden geopend. In februari gaat de Europese unie van winterwielerbanen besluiten wanneer de zesdaagse van Charleroi verreden zal worden. Ge dacht wordt aan december. De nieuwe baan kan aan 6.000 toeschouwers plaats bieden. Leenaarts scoorde 5—3 voor de Blin kert, maar Walcheren stelde er weer twee doelpunten tegenover van Fien van Pamelen en Agnes Vaal. Voor het einde van de wedstrijd, die voortref felijk werd geleid door mevr. Borg man, kwam werd aan beide zijden nog eenmaal gescoord door Marjan Heil en Corry Houmes. OVERGANGSKLASSE De dames van E.B.H.V. hadden in de wedstrijd tegen Swift 2 uit Roer mond een goede start. E.B.H.V. dat de toss had gewonnen, nam de bal uit. De bal werd gespeeld naar de vrij staande Laurien Heeren, die via on derkant lat onhoudbaar scoorde. En kele ogenblikken later maakte Agnes Hermans gelijk met een hard afstands schot. Bij een schot van Helma Boot kreeg de Limburgse keepster Gerry Jetten (die overigens voortreffelijk keepte), de bal niet geheel onder haar controle, zodat deze in het doel ver dween. E.B.H.V. juichte, maar het was voor korte duur, want voor de rust inging had Swift een voorsprong van 23 door doelpunten van Marja Ruijs en Cisca van Dijk. Na de rust gaf Swift de toon aan. E.B.H.V. lost wel enkele schoten, doch deze werden vakkundig gekeerd door Gerry Jetten. De Roermondse ploeg schoot vier maal raak door Marleen Janssen, Agnes Hermans, Marja Ruijs en Ineke Heitsen, alvorens E.B.H.V. scoorde. Bij de stamid 27 verschalkte Riet Verharen de Limburgse keepster met een ver zuiver schot. Hiermee werd het duel gebracht op 37 wat ook de eindstand werd. ZUID B Dames E.M.M. S.O.A. 5—3: De dames van E.M.M. hebben de winst in Middelburg kunnen houden. De Zeeuwse dames speelden een goede party, terwijl de Bredase groen-witten niet op gang kwamen. Score: 10 Ca. rin Wisse; 2—0 Juta de Visser; 2—1 Toos van Arendonk; 3—1 Agaat de Vos; 3—2 Toos van Arendonk (rust); 4—2 Ineke Castenmiller; 5—2 Nel Clarisse en 5—3 cor Speller. Dames Hellas Marathon 140: Doordat Marathon met enkele inval sters moest aantreden, was het team sterk verzwakt. Het werd een spel van kat en muis. Score: 1—0 en 2—0 Rie- neke de Punder; 30 Lies Verschie- ren; 40 Wil Taekema; 50 Rieneke de Punder; 6—0 Lies Verschieren; 7—0 Wil Taekema; 8—0 Bep Jacobs (rust); 90 Marijke Moens; 100, 110, 120 en 130 Wil .Taekema en 14—0 Rie neke de Punder. Heren E.B.H.V. Volt 14—16: E.B. H.V. heeft zijn kans op het kampioen schap om zeep geholpen door te ver liezen van Volt. De Tilburgse ploeg speelde beter en dwong de Bre- danaars op de knieën. Door deze over winning heeft Volt zich uit de degra datiezone gewerkt. Score: 01 Frans Konings; 0—2 Jef Jonge; 0—3 Jac Hellemons; 04 Frans Mathij- sen; 14 Peter Heijkoop; 15 Ge Hendriks; 25 Koos Toonen (straf- worp); 26 Jac. v. d. Klundert; 36 Peter v. d. Linden; 37 en 38 Pier re Rijnen; 48 Ben de Wilde; 58 en 68 Koos Toonen (Rust); 78 Rob Paledanus; 79 Joop Berben; 89 Koos Toonen; 810 Pierre Rijnen; 8—11 Frans Mathijsen; 9—11 Rob Pa ledanus; 912 - Frans Mathijsen; 9 —13 Wim Smolders; 914 Frans Ko nings; 1014 en 1114 Peter Heijkoop; 12—14 Koos Toonen; 12—15 Frans Ma thijsen; 1315 Rob Paledanus; 1316 Jac v. d. Klundert en 1416 Rob Pa ledanus. Naarmate de tijd verstreek vrij dagnacht werd in acht Europese ste den het beginsignaal gegeven werd steedis duidelijker, dat de beginfase van de wintersterrit-met-het-grootse- verleden door de lentesfeer, die vrij wel geheel Europa beheerst, dit jaar gedegradeerd is tot een wandelrit naar het zonnige zuiden, waarin een enkele mistbank en luttele kilometers verijs de wegen voor de moeilijkheden moe ten zorgen. Met gemiddelden die lig gen tussen de 50 an 60 km per uur zoekt de karavan zijn weg naar Mon te Carlo, waar zich vandaag tegen het middaguur de eerste deelnemer moet melden. ■■■■■■■■■■■■■■a toch wel heel wat anders dan de Por sche, waar we meestal in racen...." hadden tenminste nog iets te melden Een gebroken kilometerkabel diende hersteld te worden. De route voerde vrijwel langs de Daf-fabrieken, waar na het euvel snel hersteld was. Bijzonder gelukkig verliet de Zweed Anders Sigurdson de controle bij de R.A.I. De dynamo van zijn Volvo was defect geraakt en een reserve-exem plaar bleek niet voorhanden. De ..spae- ker" verzocht bij herhaling om hulp. De heer Schmitz kwam als een red der in de nood. Hij stond de stroom bron van zijn wagen af. De wegen wacht zorgde er daarna voor dat de Amsterdammer spoedig weer over het noodzakelijke onderdeel kon beschik ken. Natuurlijk had ook de 36ste Rallye Monte Carlo zijn pechvogels van het eerte uur. Een daarvan was de Mo- negask - Jean-Paul Colas. Amper had hij het prinsdom verlaten of een rots wand, waartegen zijn Opel Kadett tot stilstand kwam, maakte dat hij moest opgeven. De Fin Onni Vilkas reed zondag in de omgeving van Brno een overste kende vrouw aan. Zij liep een her senschudding op en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De Chevrolet van de Finse combinatie mocht de reis naar Monte Carlo voortzetten. BEVERWIJK (ANP) Het optre den van c!> Rus Loetikow in de groot- meester^roep van het Hoogoventoernooi begint sensationeel te lijken, ^Zaterdag versloeg hij met zwart Kuijpers en bracht aldus de score op 4 uit 4. Daar naast kan als topnieuws gelden de over winningen van Van Geet en Ree op de grootmeesters Kavalek en Gligoric. Tenslotte heeft Donner zijn inliaalpar- tij tegen Ciric zondag remise gespeeld waardoor hij thans op de gedeelde 3e plaats is gekomen. De 4e ronde trok veel publiek, ook al omdajt de vierkampen met bijna 180 deelnemers in het Kennemertheater te gast waren. De kijkers kregen waar voor hun geld, daar liefst "kwee Neder landers van grootmeesters wonnen. Bij Van Geet-Kavalek ging dit werkelijk in de befaamde stijl van de oude mees ters. Het bord stond compleet in vlam men toen wit met een schijnoffer van de dame de partij uitmaakte. Gligoric had tegen Ree aanvainikelijk positioneel overwicht, ofschoon de Nederlander zeker niet zonder tegenspel behoefde te blijven. De Joegoslaaf kwam echter in tijdnood, wist zijn wat betere spel met te consolideren en verloor na enkele aarzelende zetten kansloos. Langew eg-D onnerde derby tussen de vermoedelijk sterkste Nederlanders in Beverwijk, eindigde in remise. Wit had een langdurig initiatief gehad. Dar- ga miste tegen Ghitescu de winst, het geen hem urenlang tot ironische zelf kritiek bracht, terwijl Pomar somber rondliep. Een eigen-huisvlijt had tegen Szabo averechtse uitwerking gehad. EINDHOVEN De Westbranantse boksers zijn niet erg succesvol ge weest op de eerste dag van de Zuid nederlandse kampioenschappen die za terdag in Eindhoven werden gehouden Een van de gunstige uitzonderingen vormde Sjaak Hosken uit Dongen, die het verwoede openingsoffensief van de Eindhovenaar van Heeswijk rustig over zich heen liet gaan. In de slotronde bleek de veel betere techniek van Hos- ken die van Heeswijk nog aan de rand van een K.O. bracht. Hosken won ver diend op punten. Minder succes had Chris van Beek uit Breda, tegen de Eindhovenaar Da- men. De Westbrabander kreeg twee keer een rustperiode van acht tellen en daarna greep de scheidsrechter in. In zijn partij tegen J. Overmeyer (Eindhoven) liet Peter van Duren (Bre da) zich een soort worstelpartij op dringen. Dat dit van Duren niet lag bleek uit de schaarse momenten waar op hij op halve afstand bokste. Over meyer won, dank zij meer trefferd. In de middagpartijen had Kradolfer uit Den Bosch een ruime puntenzege op Frijters uit Breda geboekt. W klijn uit Breda verloor door K.O. in de der de ronde van de Mastrichtenaar Duits, na de gehel partij al in de minder heid te zijn geweest. In de partij tus sen Kees de Haan uit Dongen en De- rix intervenieerde de scheidsrechter in de tweede ronde ten gunste van de Limburger. In de partij tussen W. Willemse uit Dongen en Th. Emmen uit Breda was in de eerste twee ron den heel weinig krachtsverschil. Dank zij een groter uithoudingsvermogen wist Willemse dit duel op zijn naam te brengen. (ADVERTENTIE) Zo simpel is de eerste opdracht die Jacques Taffe zijn deelnemers heeft gegeven, dat er 40 uur na de start slechts 15 aquipes aan het einde wa ren gekomen van hun rallye-avontuur. Alle vier Nederlandse equipes waren op dat moment nog in de strijd. Ook de fabrieksdag, waarin de Fransen Claude Laurent en Jacques Marche rijden, had nog nauwelijks problemen ondervonden. Dat de tocht weinig meer was dan een plezierrit, werd onder meer zater dagnacht bij de Amsterdamse R.A.I. duidelijk. Heerste in voorgaande ja ren bij de toeschouwers na het aan schouwen van de karavan vrijwel steeds de mening, dat de plaatwerker ij goe de dagen tegemoet gingen, ditmaal moest men speuren om een bescha digde auto te kunnen vinden. Deson danks hebben de vele honderden die naar de Europahal waren getrokken zich niet verveeld. De K.N.A.C. had de goede gedachte gehad de kijkers zo weinig mogelijk bewegingsbeperking op te leggen. De afzettingen ontbra ken vrijwel en de belangstellenden ver deelden zich over het immense plein. Een politiemacht" van drie man kon vrijwel werkloos toezien. En dat on danks een sterke opkomst van de veel- bekritiseerde hoofdstedelijk jeugd, die was gekomen om pop-zanger Johnny Halliday nu eens in levende lijve te zien. rr In het enerverende le ven van Johnny Halliday vormen de eerste dagei van de Monte Carlosterrii stellig een hoofdstuk apart. In Reims, uitgelei de gedaan door zijn al even op publiciteit gestel de echtgenote Sylvie Var tan, startte hij onder de tonen van „Noir, c'esl Noir". Bij de automobiel- club van Luik zorgden fans en toeschouwers die minder waardering voor de vokale prestatie van de Fransman hadden vc-oi een klein oproer. De Ford Mustang werd bekogeld met overrijpe tomaten Het idool van de jeugd vluchtte de controlepost in en verliet deze later weer via een achterdeur Een wagen yan een offi- De Nederlandse rijders stonden ui teraard in het middelpunt van de be langstelling. Veel hadden zjj hun sup porters echter niet te vertellen. Gijs en David van Lennep „zo'n Daf is i cial bracht hem in de bui tendijken van Luik waar de Mustang, die mei moeite zich uit het ge woel had kunnen losma ken, de op snelheid be luste pop-zanger weer op nam. Amsterdam ontving hem bijna zwijgend. Het wei nig gesoigneerde uiterlijk can Halliday veroorzaak te zelfs bij de jeugd eer- Ier verbazing dan bewon- iering. Zijn belangsrel- 'ing voor het rally-avon tuur was zo op het oog danig gezakt. „Voor zo'n stuk sjagrijn sta je nu uren te wachten", stelde een wei-bespraakte Am sterdamse vast, terwijl ze de door vermoeidheid ge tekende rallyrijder-zanger medelijdend aanzag. Op de Neermarkt van Yperen, waar zich on danks het vroege uur een kleine duizend fans had den verzameld, veroor zaakte Halliday een inci dent. Evenals in Amster dam poogde hij door de Mustang met brullende motbr afwisselend een stukje vooruit een achter uit te zetten de bewonde raars letterlijk van zich af te schudden. In de hoofdstad waren de toe schouwers sneller dan de Fransman. Op de Neer- markt raakten twee van fans bekneld tussen de Ford en de wagen die er achter stond geparkeerd. Zij liepen kneuzingen op en moesten zich onder doktersbehandeling stel len. (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Meest geëxporteerde Franse automodel, en niet toevallig! Welke wagen In deze prijs heeft bijvoorbeeld 4 deuren? En is dat nou ,luxe' of .praktisch' of allebei? Zegt u maar hoe het noemt: ruimtevoordeel met parkeren, makkelijk schakelen, makkelijk sturen, makkelijk optrekken en remmen, fijne vering, zitcomfort en een verbluffend lage nieuwprijs. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395.— V&7-7 NEDERLAND N.V. Voor Dinteloord, Steenbergen en N. Vossemeer: Westerstraat 33 Molendijk 29 DINTELOORD TEL. «1672 650/651 Voor Made, Drimmelen, Geertruidenberg, Raams- donksveer, Waspik, 's-Gravenmoer Julianastraat 36 - Waspik - Tel. 04168-236 Voor Breda, Oosterhout, Prinsenbeek, Nieuw- Ginneken, Rijsbergen en Zundert AUTOBEDRIJF ROB HELLEMONS - afd. Verkoop Doornboslaan 104 - Breda - tel. 01600-47650. Voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Steensedijk 108 - Hulst Tel. 01140-2876

de Stem | 1967 | | pagina 7