Het moeilijke recept van de oude, wijze schaapherder Opa van Os komt op voor zevenjarig lijsttrekkertje TAXI MET VEILIGHEIDSKLEP HO LAAT ZICH NIET DWINGEN Vet jaar voor Duitse bankrovers Het rapport van Liesje John Conally boos om boek Manchester Kerstvakantie De winter De sneeuw Salisbury DII1E WETTEN VAN BARBAROSSA TERUGGEVONDEN Joego-Slavië „Communisme zonder een komintern Bij Viet co ng 165 doden Ruim vierhonderd bombardementen op 150 km2 Kleuren-televisie in Engeland Het konijntje DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 JANUARI 1967 Er was eens een wijze schaapherder, die alles afwist van planten en kruiden. Hij kon niet lezen of schrijven, maar wat hij ontdekte ver telde hij aan een oude geneesheer die het opschreef in een groot dik boek met leren kalt. Op een dag wilde de doktoi een recept klaarmaken voor een zieke en hij raad pleegde daarvoor het boek. Het was een vreemde ziekte die hij niet thuis kon brengen, maar vast en zekei zou er in het boek iets te vinden zijn dat vei- lichting voor de pijnen zou kunnen brengen. Maar toen hij in het boek had gevonden wat hij zocht, en de.kruiden klaarmaakte zoals het stond opgetekend wilde het recept niet lukken. En hij meende dat hij de Schaapherder niet goed had begrepen, of iets verkeerd had opgeschreven. Nu was de herder met zijn Kudde m de heuvels en het was voor de oude geneesheer onmogelijk hem op te zoe ken. Daarom nep hij zijn knecht en zei. „Neem dit poeder mee en dit boek. Wees voorzichting, verlies geen kruimel, sla onderweg het boek niet open en lees geen letter. Maar zoek de schaaphei- der op en zeg hem dat het recept niet lukt. Er ligt een bladwijzer bij het stukje dat je hem moet voorlezen. Ik hoop dat hij je kan zeggen waar dc fout zit." De knecht vertroK met net -ooek en de poeder. Maar de heuvels zijn wijd, de weg stijgt en het boek woog zwaar. De knecht werd 'moe en ging onder een boom zitten rusten. Al gauw vielen zijn ogen dicht en hij droomde dat hij de knapste geneesheer was van het land, die alle zieken genezen Kon en schat rijk werd bovendien. Toen hij wakkei werd bleef de droom hem bij en de ver leiding werd zo groot dat hij het boek opende en begon te lezen. Maar een eenvoudige Knecht begrijpt niets van die moeilijke dokterstaai. Hiij prevelde de woorden hardop zonder er wijzer van te worden. Terwijl hij zo voor zich heen zat te mompelen hoorde hij in het rond zuch ten en steunen. En toen hij opkeek, waren het gras en de hei en de Dennen en greppels vol met kabouters die „ach" en „au'' riepen. De een nad een doek om zijn hoofd geDonden. de ander wreef zijn pijnlijke voeten, een derde hield zijn arm in een draagveroand en ze hadden allemaal wat. ,Geleerde neer. genees ons van onze Kwalen", smeekten de zieke kabouters. De knecht schrok niet wéinig. „Ik weet niets van genezen af", stamelde hij. Dat wilden de kabouters niet geloven en ze werden woedend op de domme knecht. „Je hebt nog wel poeder bij je!" riep een boos Kaboutertje, ..dat heb ik zelf gezien Maar de knecht ging staan met de handen op zijn zak, zodat de kabou ters de poeder niet zouden kunnen weg nemen. „Goed, ik zal mijn best doen' zei hij wanhopig en op goed geluk wees hij een kabouter met kiespijn aan. Hij sloeg het boek open op bladzijde 1 en begon voor te lezen: „A'bacadobia acuta Neem de takjes van een heide plant, knoop ze aan elkaar en bind ze om het middel. Zeven dagen lang goed warm houden." Met een vaart stoven alle kabouters met kiespijn de hel op en begonnen vol ijver de langste takjes te zoeken. ZO dom was ae knecht nog niet of hij begreep dat vooral het „zeven dagen warm houden" hem de beste kans gaf van de kabouters verlost te raken. Nu wees hij een kereltje met pijn in de rug aan. „Assalutium chronicum". las hij. Dadelijk omringden hem krom me, scheve, voorovergeboden en mop perende mannetjes. „Pluk de meeldraad jes van 100 distels, vermeng ze^ met een gedroogd, gestampt eikeblad en trek daar thee van. Tweemaal per dag een Lepel." De kabouters strompelden al heen toen hij ze nog vlug nariep „De thee moet tien dagen trekken „Wan neer komen wij aan de beurt Help ons eerst eens Zo drongen de kabouters op. .Ieder op zijn beurt", baste de kneent. En hij wees er een aan met de arm in een draagband. „Acantus popularis", riep hij„Tien druppels ochtenddauw op tien drup pels honing. Een dag laten staan en dan roeren mét twee lepels as van ver koolde dcnneappels. Het mengsel niet op de huid smeren vóór'het een dag in het donker heeft gestaan. O, nee, veer tien dagen lang in het donker zetten riep hij er gauw achteraan. Zo bleef de knecht bezig tot hij alle kabouters met een taak voor vele dagen had wegge stuurd. Intussen was het laat geworden. De knecht zette het op een lopen om iets van de verloren tijd in te halen, en hij bereikte de schaapherder toen de zon al onder ging en de schapen in de kool bijeengedreven werden. „Help mij gauw schaapherder, want ik moet vanavond nog terug zijn bij mijn heer„Zeg eens vlug wat er met Meze poeder aan de hand is." De herder nam de poeder, de knecht sloeg het boek open bij de bladwijzer en fluistei- de het recept nauwelijks hoorbaar in het oor van de herder. „Waarom fluis ter Je zo vroeg die verwonderd. Toen vertelde de knecht wat hem was overkomen. Nu had de herder ook geen zin honderden kabouters om zich heen te hebben en daarom fluisterde hij terug, dat de dokter één woord ver keerd had begrepen en fout had opge- senreven. En hij fluisterde het goede woord drie keer zodat de knecht het zou kunnen onthouden„Bimbambok- sala... Schrijf het toch op", zei de her der. Maar dat was te moeilijk voor de knecht. i Hlij aanvaardde de terugtocht bij het licht van de maan. Hij keek niet op of om maar voortdurend bewogen zijn lip pen, want stee cis door sprak hij stil voor zich heen het woord uit, dat hen de dok ter moest ever rengen bitnbamboksala. Het was al diep iri*de nacht toen hij eindelijk weer thuiskwam. De genees- neer zat nog op en wachtte. „Je bent iaat. Wat is je overKomen, vinend?" vroeg de oude heer. De knecht bekende eerlijk wat er met de kabouters was voorgevallen. En de dokter was heel ontstemd. ,,Je hebt ze heel verkeerde raad gegeven", zei hij. ..Die heidetakken zijn tegen de reumatiek, en de ochtend dauw met honing en denneappels is tegen muggebeten. Wat moet ik daar nu aan doen I" „Kunnen de medicijnen kwaad vroeg de knecht nu wel benauwd. „Nee, ze kunnen geen kwaad. Maar ze zullen niet helpen." ,.Öch heer", zei de knecht op gelucht'', als ze niet helpen, zijn ze even ver als tevoren." „Je maakt je er veel te gemakkelijk van af", wees de oude dokter terecht. „Nou, dan zal ik u wat anders vertellen. Hebben de kabouters een eigen kabouterdokter of niet vroeg hij. „Ik heb altijd gehoord dat ze die hadden, dat moet ik toegeven. En zelfs dat die dokters ons nog wel wat zouden kunnen leren." zo", ant woordde de knecht. „Dan moeten ze naar hun eigen dokter gaan en niet eigenwijs zijn en met hun kwalen blij ven rondlopen." De oude geneesheer keek zijn knecht eens aan: „Je bent minder dom dan ik dacht. Maar weet je nu nog wat er in mijn recept ver keerd stond De knecht schrok. Hemeltjelief, wat was het woord dat de schaapherder hem tot drie keer had voorgefluisterd Het woord dat hij onderweg wel hon derd keer met zijn lippen had nage- vormd? Hij stak zijn lippen vooruit, deed de ogen dicht en zei„Bim bam beieren De dokter keek over zijn orïl de knecht aan. „Onmogelijk'», zei hij. „Bim bam beieren, de bok die lust geen eieren ging de knecht voort. „Waanzin V' riep de dokter en *loeg met de vuist op tafel. „Wat lust hij dan vervolgde de knecht ..Salade in de pan Dht Is het, weet het weer Bimbamboksaïa Hé, gelukkig. De knecht had de bood schap goed overgebracht. De dokter kon het recept maken. En de zieke genas. AN MAC GILLAVKY Vrijdag kregen we kerstvakantie. Ha fijn. Veertien dagen vrij- Ik ging naar huis met. m'n rapport. Dat viel nog al in de smaak. Ik was zo blij. Gelukkig geen vijf. Eerst liet ik het aan moeder en tante Corrie zien. Die vonden het heel mooi. De volgende dag, zaterdag ging ik eerst boodschappen doen. Toen ik thuis kwam moesten we gaan eten. Na het eten ging ik afwassen. Om 4 uur gingen we naar de radio luisteren, want het koor van Zeeuwsch- Vlaanderen moest zingen. M'n broertje Richard was er ook in. Ze moesten zingen, Maria schone vrouwe, de her dertjes lagen bij nacbte en nog veel meer liedjes. Toen ging ik nog wat spelen met m'n vriendinnetje Elke. En ik ben ook naar Marcelleke de Cock geweest- Zelf verzonnen doori Marlies van Wijk, 10 jaar Bossestraat 101 Boschkapelle Op een morgen sneeuwde het. Het was koud en het had gevroren. Die morgen was er ook een jongen en die zei tegen zijn zusjes: „Zullen we gaan sleeën". Ja dat vonden ze allemaal fijn. Moeder zei, dat we moesten uit kijken en proberen niet te vallen. Maar buiten gekomen viel Jan. Hij riep dat het zeer deed. Moeder schrok. Ze haal de Jan vlug naar binnen. Er zat ge lukkig maar één schram op zijn been. Moeder deed er wat jodium op. Jan riep: „Auw, auw, auw, dat doet zeer". Maar moeder had ei een pleister op gedaan. „Het is al over Jan", zei moe der, „Ga maar gauw naar buiten", Jan stelde zich een beetje aan. Zijn zusje zei' „Stel je niet zo aan, flau werd". Jan zei niets, maar ging op de slee zitten en zei: „Trekken imaar". Nu viel Jan mc' meer. En hij was blij dat de winter gekomen was. Waarom? Omdat je dan sneeuwballen kan gooien sneeuwpoppen maken, en nog veel meer. Celine Vaes, 11 Jaar Pasbaan 15, Breda. i/e winter is m net land de zomer is aan de kant de vogels zijn vertrokken om voedsel te schrokken heus ik ben niet aan het liegen zij gingen vliegen is de winter aan de kant zijn de vogels in het land. Helemaal zelf verzonnen door Itini Klaassen Kloosterstraat 24 Bergen op Zoom (10 Jaar) Lucie de Wtfs, Koning Haakonstraat, Moerdijk. 55' HONGKONG (ANP) HarJsson E. Salisbury, assistent-hoofdredacteur van de New York Times, heeft in een radio interview meegedeeld niet te geloven dat men Noord-Vietnam kan dwingen aan de conferentietafel plaats te nemen. „De mensen daar zijn me opgevallen als zeer hard, zeer koppig, zeer onafhan kelijk en zeer moedig. Ze zeggen - en ik heb de neiging hen te geloven - dat ze met naar de conferentietafel kunnen worden gesleept en dat men hen nooit door slaan tot onderworpenheid kan brengen. Ze gaan nog liever weer het oerwoud en de bergen in om een guerrilla te voeren tegen de Ver. Staten, zoals ze twintig jaar lang tegen de Fransen hebben gedaan". Hij zei, na twee weken van bespre kingen niet de indruk te hebben ge kregen. dat een zware militaire neder laag Hanoi tot onderhandelingen zal be wegen. „Ik geloof dat er twee omstandigheden zijn die in hoge mate van invloed zijn op het denken van de Noordvietname- zen. Eén ervan is hun overwinning op de Fransen in Dien Bien Phoe. Naar hun opvatting is dit hun grootste prestatie eft ik ben van mening dat ze als ze de voor uitzichten van het verdere verloop van de oorlog beschouwen, onwillekeurig ge loven dat er eeftmaal weer een kans op een Dien Bien Phoe zal zijn tegen de 9 Ingevolge een nieuwe wet moeten alle Duitse taxi's voorzien worden van een veiligheidsafscheiding. Be taling zal dan door een schuifje moe ten worden gedaan. De eerste 100 van de 3700 taxi's in West-Berlyn zullen in de komende week al van het kogelvrije glas worden voorzien. ROME (D.P.A.) Professor Vittore Colorni, hoogleraar in het Italiaans recht aan de universiteit van Ferrara, heeft in een middel eeuws manuscript, dat eigendom is van de nationale bibliotheek van Parijs, drie wetten van keizer Fre- derik Barbarossa gevonden. On geveer vijftig jaar geleden heeft een Weense geleerde het vermoe den uitgesproken dat deze wetten zouden bestaan, maar de tekst van deze wetten was tot nu toe niet gevonden. De wetten behandelen het recht van de keizer op de in vestituur (iemand begiftigen met een keizerlijk ambt), zijn recht om in Italië keizerlijke en rege ringspaleizen en garnizoenen te vestigen en een bevestiging van het belastingsysteem van keizer Justinianus. Over de Amerikaanse bombardemen ten op Noord-Vietnam zei hij: „Wegen, spoorwegen en bruggen zijn de voor naamste doelen, omdat Noord-Vietnam een iandbouwland is zonder grote in dustrieën". Voor zover hij gezien had schijnen er niet veel olieopslagplaatsen meer in het land over te zijn na de bombardementen. Op de vraag of hij aanwijzingen had gezien van willekeurige bombardemen ten op burgers en niet-militaire doelen, antwoordde hij: „Ja. Dit moet wel ge beuren en daarbij kom je op de eeuwi ge vraag waarvoor geen oplossing is, namelijk waar de bommenrichter op mikte toen hij de bommen liet vallen, en wat hij in werkelijkheid heeft ge raakt". Hij zei veel verwoeste huizen en win keltjes te hebben gezien. Dit komt zo vaak voor dat de Noordvietnamezen er van overtuigd zijn dat de politiek gericht is op het bombarderen van burgers. 35 BELGRADO (AP) De onafhankelijk gezinde Joegoslavische communistische Partij heeft verklaard, gekant te zijn te gen het houden van een conferentie van alle communistische partijen uit de ge hele wereld zoals de Russen willen. De partij gaf te kennen er niets voor voelen dat de communistische be toging in de wereld weer vanuit één centrum wordt geregeerd. ivlen vindt, dat de huidige toestand in Qe communistische wereld is veranderd en dat de werkelijke belangen van Joe go-Slavië buiten het aloude, rode blok «ggen. In dit verband is het opmerkelijk jat de president van het federale Joe goslavische parlement een brief heeft gezonden naar de voorzitters van par lementen in vele Europese landen, waarin hij aandringt op een conferentie 2® Parlementariërs over de Europese veiligheid. conferefttie moet concrete maat- ?rei?en om voldoen aan de aangenomen resolutie J#5!?ni i °btreden met het doel een goede nabuurschap tot stand te bren- fnKiii sSen Eur°Pese landen met tv.Sn'u .rnaatschappelijke stelsels. rfn+ Üe Jlef wordt met nadruk betoogd e.ei2 dergelijke conferentie zou die- v-m *2 eei1 versnelling in de richting cftnfa* dermg en samenwerking. De verdwUn zou ook bijdragen tot het tip? v,an tekenen en consequen- van de koude oorlog in Europa. SAIGON (AP) Btf de Amerikaanse zuiveringsactie in fle „IJzeren Driehoek" ten noorden van Saigon zijn tot dusver 165 gesneuvelde leden van de Vieicong geteld. De aktie is nogmaals onder steund door een aanval van zware B52- bommenwerpers, de elfde sedert het begin van de actie. Amerikaanse militaire woordvoerders maken melding van veelvuldig vuur- contact met kleine groepen van de Viet- cong. Er hebben zich geen grote gevech ten voorgedaan. Naast de aanvallen van de zware bommenwerpers zijn er in de laatste vief dagen ook vierhonderd tak- tische bombardementen uitgevoerd op het gebied van 150 vierkante km. In de delta van de Mekong voeren Amerikaanse mariniers sedert vrijdag met amfibievoertuigen en helikopters een grote zuiveringsactie uit op het schiereiland Thann Phu. Er is alleen vuur van sluipschutters gemeld. Aan vijandelijke zijde zijn vier man gedood en elf gevangen genomen. Luchtmacht piloten hebben gemeld bij aanvallen met' Canberra-bommenwerpers twintig sam pans van de Vietcong tot zinken te heb ben gebracht. Negen mariniers zijn om het leven ge komen toen een helikopter in zee stortte voor de kust van Zuid-Viëtnam bij Chu Lai. De helikopter zou motorstoring heb ben gehad. (AP> Eind van het iaar uitzend™ s.plaml beginnen met het «ie nee dl. Iwep uur kleurentcJevl- teit 7iin f: k'eur tul van een kwali- ter tvereld'hn.ft"* Sf™ enkeI systeem nit el e, „eft onder te doen. van hetrtwLSaVidiAttenborough' hoofd BBC S hTnUeLevisiekanaal van de Hij vo?et hl, ï.ndboek voor 1967 ten ffiÏÏn,!ehl(r toe' -Wij m ©bsedeerd dat door kleur worden genover on?» Te tr°uwbreUjt plegen te- fegramivia'. 2,wart-wit-kijkers en hen kleur vervelend0?? die zond-r tonder betekenis zijn," 4LU,stigst HAMBURG (DPA) In West-Duits- land hebben de bankrovers een ,,vet jaar" achter de rug. In 1966 zijn vol gens een overzicht van het persbureau DPA bijna tweemaal zoveel overvallen gepleegd als het jaar daarvoor. Hun aantal steeg van 163 tot 288. Ook de to tale buit' was aanzienlijk hoger: zeker 2.3 miljoen mark tegen 1,6 miljoen in 1965. Volgens voorlopige gegevens mis lukten slechts 40 overvallen. Bijzonder heftig rolde de „zelfbedie- ningsgolf" aan op de bankinstellingen in Noordrijn-Westfalen. In deze dichtstbe volkte en economisch sterkste deelstaat werd bij 112 overvalen bijna 950.000 mark buitgemaakt. AUSTIN (AP) Gouverneur Joïm B. Conally van Texas, woedend om het boek van William Manchester over de moord op Kennedy, heeft een verkla ring uitgegeven waarin hij zegt dat „de afnemende populariteit van president John F. Kennedy aanleiding is geweest voor de reis die hem zijn leven heeft gekost". Met een grimmig gezicht las Conally een verklaring van 344 woorden «voor tegenover journalisten in Austin. Hij weigerde verder commentaar te geven. „Deze doorzichtige poging om de ge schiedenis een bepaalde draai te geven door middel van het schrijven van een boeiend boek is schokkend", aldus de gouverneur. Conally zei dat het Doek „in feite een opsomming is van herinneringen en waarnemingen die door vooroordelen zijn gekleurd" „Bijvoorbeeld", zo zei hij-, „is er ge meld dat president Kennedy tegen zijn zin naar Texas is gehaald om een plaat selijke politieke twist bij te leggen." „Als er voor de reis een belangrijk meningsverschil is geweest, was het dat tussen vice-president Johnson en sena tor Ralph Yarborough, die beiden in Washington beschikbaar waren". ,Het is algemeen bekend dat de reis naar Texas deel uitmaakte van een reeks politieke reizen die Kennedy zelf wilde nadat uit opiniepeilingen was ge bleken dat zijn populariteit daalde" Het boek van Manchester „blijkt een ontstellend propaganda-instrument te zijn dat op knappe wijze hen die me dewerking aan het boek hebben ver leend in een gunstig daglicht stelt ter wijl andere betrokkenen op grove wij ze te kort wordt gedaan", aldus Con- nally. BIJ EEN BOTSING tussen een bus en een vrachtauto zijn gistermiddag in Den Haag negen personen gewond ge raakt, van wie er zeven naar zieken huizen moesten worden gebracht. DEN HAAG (ANP) Da heer J. Frederik N. van Os uit Doorn, de man van de Christelij ke Nationale Volkspar tij voor Monarchale De mocratie, is in beroep gegaan tegen de beslui ten van de hoofdstem bureaus van Den Haag, Rotterdam en Amster dam, otndat de naam van de lijsttrekker, het 6-jarig kleinzoontje van de heer Van Os van de lijst werd geschrapt. De beroepen tegen de besluiten van Den Haag en Rotterdam worden vrijdag 13 januari voor Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland be handeld. Het beroep te gen het besluit van Amsterdam wordt de zelfde dag door Gede puteerde Staten van Noord-Holland behan deld. In Rotterdam bleek het hoofdstembureau, dat de heer Van Os niet alle spullen op tijd had ingeleverd. Het hoofd stembureau schrapte de naam van de partij, om dat het bewijs van re gistratie niet was in geleverd, De naam van het lijsttrekkertje werd doorgehaald, omdat diens vereiste en over gelegde bewilligings- verklaring niet werd geaccepteerd. Voorts schrapte het hoofdstem bureau van Rotterdam de naam van de heer Van Os, omdat zijn naam was voorzien van een ontoelaatbare toe voeging. De heer Van Os had namelijk de let ters CNVP achter zijn naam gezet, een afkor ting van Christelijke Nationale Volkspartij voor Monarchale De mocratie. In Den Haag oordeelde het hoofdstembureau, dat geen geldige bewil- ligipgsverklaring van het kleinzoontje aan wezig was, omdat het ingediende stuk niet als zodanig werd aanvaard, Hetzelfde oordeel velde het hoofdstembureau in Amsterdam. In Utrecht hebben Ge deputeerde Staten gis teren de heer Van Os gehoord. Hij kwam in verweer tegen de be slissing van het hoofd stembureau, dat de kan. didatenlijst niet accep teerde, omdat zij enke le minuten te laat zou zijn ingediend. Een uit. spraak is nog niet ge vallen. Paul Rademakers, Willem de Zwijgerlaan 43, Terneuzen, 8 jaar. nep een Konijntje naar zijn nou Want hij had drie kleine konijntjes in zijn hol liggen te wachten op eten- En nu had het konijn al drie koolblaad jes meegebracht voor zijn kleine ko nijntjes, want hij wis wel dat de ko nijntjes dat graag hadden. Maar opeens hoorde hij voetstappen. Van schrik liet hij zijn koolblaadjes vallen. Dat wat, maar goed ook, want daar kwam een jager aan, die wou het konijntje van gen. Maar het konijntje beet de jon gen in zijn hand. De jongen liep hui lend naar huis en het konijntje pakte vlug zijn koolblaadjes terug en holde naar huis. Elly Broeders, Gemeenteweg 57 Dongen 8 jaar. Op schooi, waar Liesje 111 oe 5e klas zat, was 'n rappcrtuitdelingDe mees ter ging de namen alfabetisch door. Eerst kwam Anneke en dan Carla cn op den duur kwam Liesje aan de beurt. Liesje zat te beven op haar stoeltje toen de meester zei: „Liesje Grane, je hebt een goed rapport, 2 negens heb je, een voor taal, de andere voor rekenen. En.. je bent do eerste van de klas. De rest zijn allemaal ach ten en 1 zeven voor zingen". Wat was Liesje blij, dat ze zo'n goed rapport had. Toen het 4 uur was, hol de Liesje uitgelaten naar huis met bet rapport. Ze gooide het rapport in moeders schoot. En ze zei: „Kijken kijken Mammie". „Goed, goed Liezckwnd, ik zal kij ken maar hoeveel vieren op je rapport? „Geen ecu moeder", riep Liesje. Moeder kijkt in het rapport en sloeg haar handen ineen van verbazing. En ze zei: „Nee maar de eerste van de klas, dat is gewoon niet te ge loven". „Moeder mag lk nu mee inet tan te Nannie naar de Ardennen- En ook met Ome?" vroeg Liesje- „Ja omdat je zo'n goed rapport hebt", zei moeder. „Hoi, hoi, hoi. riep Liesje. „Mag ik naar tante Nan- nie en ome Hans bellen mammie" vroeg ze. „Ja" zei moeder. Toen holde Liesje naar de telefoon en ze draaide het nummer 7395. En ze zei: „Tante Nan, ik mag mee, ik zal morgen mijn rapport laten zien Ik ben de eerste van de klas en heb maar een zeven." Een week later ging Liesje met tan te Nannie en ome Hans naar de Ar dennen. Drie weken later kwamen ze weer Terug. Liesje was bruingebrand. En ze zei dat- ze heel veel genoten had. Ze gaf moeder een kus en zei: „Mammie ik heb een heerlijke vakantie gehad". Geschreven door: Marian Hermans, 10 jaar Waterhoek H99 SLUIS (ZIcL). (Ik wil graag corresponderen met een meisje van 9, 10, 11 jaar. Ik houd van verhalen schrijven, tekenen en lezerl en ik houd van dieren).

de Stem | 1967 | | pagina 7