Kok, Verkerk en Schenk Crossers van Hulst naar Stem-cross Duel Vultink -Marty op komst „Er is genoeg talent, maar de spelers trainen te weinig mi Acht dagen vóór speeldatum Wout Wagtmans volgt Joop Middelink op als ploegleider Vredestein Oprichter van Raamsdonksveerse krachtsportvereniging Heesters emigreert MARATHON VOORZITTER SPORTLIEDEN VAN 'I .JAAR Alleen Inter en Real nog niet tot overeensiemming Europees kampioenschap 47/1 B. AGOVV terug Twee Nederlandse ploegen in de Tour? 10 il N" i niet duur! iiaam in gas! leider wil munistisclie conferentie r" Mogelijkheden in Zuid I Bondsbureau Hart Voorstander 'Botwinnik nog aan cle leiding en w. trekken raadsvoorstel sanering betaald voetbal in naar amateurvoetbal Zuid-Afrika Volledig Programma IVERTENTIE) cdit is de bekende shaard LLAMi die leder zo mooi vindt DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 JANUARI 196? laag geprijsd is die zo'n groot'; ie venster bezit trmo-electrisch 'veiligd is. modern, veilig iferwarmen met de unieke gashaard FAMILIE! lis ook de fabrikant van ige gasfornuis P 5500 gratis folders bij: n N.V. - Gaanderen. n en Struycken dzMT klachten gen politie lijk onderzoek" se redaotie binnenland) G Op nieuwe schrifte van het PvdA-kamerlid de vier klachten tegen de in een Televizierprogram- de ministers Verdam van Zaken en Struycken van ïtwoord, dat deze klachten zulks mogelijk en zinvol l\jk zijn of worden onder- e-Kamerlid suggereerde, de nschede met het onderzoek chten te belasten of een bij- tmissie in te stellen. Beide eerden verworpen. De eer- Ie commissie-Etuschede (die damse politiebeleid onder- al zwaar genoeg belast zou bijzondere commissie niet kennis van het strafrecht en opsporingstechniek 25011 dachten delen de ministers mee. De eerste klager kan ite aanraking met vloeren, apleuningen of met een van ;enten bij het verwijderen tugese consulaat op 26 mei ogen aan been en rug heb* en, maar er is geen bewijs ideling. Daarom werd de joneerd en een beklag door damse hof verworpen. Iu •rtoom bleek de klager in- ?t twaalf anderen in een te zijn opgesloten, terwijl jk de verwarming was aan- mogelijke verwisseling van n verwarmingsschakelaars. herche sprak van „niet in ;n even gelukkige behande- r was geen sprake van een it. art zou een maai in „Leve c" geroepen te hebben, zijn door de politie. Maar de te laat (24 maart) ingediend bleek in een gerechtelijk >ek dat verder onderzoek is. De man heefit daarvan it gekregen, maar dait zal lieden 1966 zou een man op hei ln een politiecharge zijn te- door een slag met een pel zijn geveld en op de nd door de politie mishan* itste kon bij hei onderzoek ieid worden verkregen, wel •lijk dat de klager met een sseld is. -»rde geval, een Incident op 66, is het onderzoek door de he nog niet afgesloten. (AP) "gnazi Loga - van het Politburo van a® munistische party schreef de Pravda, dat de wereld van communistische PaJ* aar de Sovjet-Unie streeft» noet worden ongeacht et dere landen er wel of »iel nen. 1 van China, Albanië, am, Noord-Korea, n en enkele andere landen verzet tegen de Sovjet- te stemmen met zo'n con- Verkerk Scheuk Kok (Van onze sportredactie) HILVERSUM In de AVRO-studio werd de uitslag van de verkiezing van de sportman en sportvrouw van het jaar 1966 bekendgemaakt. Door een college van sportjournalisten en vooraanstaande sportmedewerkers werd tot sportvrouw van hel jaar 1966 gekozen de zwemster Ada Kok met 179 punten, gevolgd door Betty Heukels met 114 punten, drie: Stien Kaiser (76 punten), vier: Trudy Groenman (62 punten) en vijf ïmre Rietveld (29 punten). Voor het eerst eindigden 2 sportmannen met een gelijk aantal punten namelijk 170 op de eerste plaats. Sportmannen van het jaar 1966 werden de schaatsers Ard Schenk en Kees Verkerk, beiden met 170 punten. Hierop volgden Tiemen Groen met 75, Tom Okker met 30 en Eef Dolman met 15 punten. Als sportstad van het jaar werd Eindhoven aangewezen op grond van een door Carl Hollmann en Dick van Rijn ontwik kelde formule. Eindhoven* veroverde 3503 punten Op de tweede plaats volgde Amsterdam met 1679 en derde werd Gro ningen met 1419 punten. Vorige sportsteden waren: Amsterdam, Eindhoven (3 maal), Groningen, Haarlem, Hilversum, Den Haag en Utrecht. Amsterdam behaalde bijna een recordaantal punten. Het absolute record heeft tot n utoe nog Utrecht met 4093 punten welke in 1958 werden behaald toen men onder andere twee voetbalkampioenen ,in de Domstad telde. (Van onze sportredactie) TILBURG/DEN HAAG Het district Zuid I van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond kent wel geen gesloten sei zoen zoals in Zuid II maar het is voor de competitieleiding wel moge lijk om het programma in dit district acht dagen vóór de speeldatum af te gelasten. De secretaris-penningmeester van Zuid I de heer G. Willemsen uit Tilburg, zegt er, nadat wij hem de wens van een aantal voorzitters van amateurverenigingen tot instelling van een gesloten seizoen hadden kenbaar gemaakt, het volgende van „Wanneer uit de weersomstandigheden b.v. ko mende zondag blijkt, dat er de volgen de week zondag in ieder geval ook niet gevoetbald kan worden en ik denk hierbij aan een enorm dik pak sneeuw of bijzonder strenge vorst dan kun nen wij het programma voor volgende week nü al afgelasten. Wij hebben daar speciale toestemming voor van het hoofdbestuur van de KNVB." 's Maandags wordt de beslissing dan gepubliceerd in de Sportkroniek. Vorig jaar is dat twee keer gebeurd. Dan wisten de verenigingsmensen tevoren, dat ze geen kaarten weg hoefden te sturen, geen opstellingen behoefden te maken enz. Maar het blijft natuurlijk een gok acht dagen van tevoren." Wanneer wordt de beslissing voor een totale afgelasting genomen De heer Willemsen„We stellen het gehele programma uit, als blijkt, dat er slechts een klein aantal wedstrijden door zal kunnen gaan. Anders spelen de clubs met een goed veld nu te veel wed strijden tijdens slecht weer. Als het in het voorjaar beter weer is, zouden zij stil moeten liggen, omdat er door an deren ingehaald wordt. Dat betekent voor de clubs die nu wel spelen het tweede nadeel. Kortom, als wij er van overtuigd zijn, dat tóch spelen geen winst voor de competitie oplevert, ge lasten wij alles af. Kijk, volgens mij zal zondag, als er niet afgelast wordt, minstens negentig procent niet door gaan dan kunje beter totaal afgelas ten." Begint de competitie volgend seizoen ook weer op de eerste zondag in sep tember De heer Willemsen „Dat gebeurt in derdaad. Het was mij opgevallen, dat er in de beste tijd van het jaar eind augustus, begin september alleen maar vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld." Op het bondsbureau in Den Haag, vroegen wij of er een achterstand m het competitieschema was. De heer Van der Waals, competitie leider van Zuid I, zei„Natuurlijk is er een achterstand, dat is logisch. Er zijn immers algemene afgelastingen geweest! Maar het ziet er nog niet naar uit, dat dit van enige invloed zal zijn. Onze streefdatum om met dc competitie klaar te zijn, is begin mei. Het is natuurlijk ook niet erg, als dat half mei wordt. En ik zou niet weten, waarom we dat niet zouden halen. We hebben nu ongeveer de helft er opzitten. Stel dat er nog zo'n 12 wedstrijden gespeeld mo.eten worden. Daar hebben we dan nog ja nuari, februari, maart en april voor. Er is beslist geen reden voor paniek Speeldata Europa (hip I DEN HAAG (ANP) Behalve In ter Milaan en Real Madrid hebben al le kwart-finalisten uit het toernooi om ne Europese beker voor landskampi oenen overeenstemming bereikt over öe speeldata. Het programma ziet er als volgt uit: Ajax Amsterdam - Buka Praag: 1 en 8 maart. Linfield Belfast - CSKA Solia: i 15 maart. Vojvodina Novi Saa - Celtic Glasgow: 1 en S maart. .JÜea\ 6n Inïer Milaan neDüen nog steeds geen beslissing genomen, ue apaanse kampioenen willen 8 en vn™ ifi?' spelen, maar Inter voelt nier weinig voor. De Italianen geven maar?°rwur a?H ,15 ïebruarl en 1 dl wL w!arsehunhjk zal de UEFA oe knoop doorhakken. JO EVERAERT (Van onze sportredactie) HULST De R.K.A.V, Hulst is sinds twee jaar in opmars. De Hul ster atleten 'wonnen in die jaren en winnen ook nu nog cross na cross in België en Nederland in de junioren afdelingen. Voorzitter en stimulator met zeer sociale gevoelens is de le raar aan de technische school van Hulst, Jo Everaert, die zijn pupillen naar Belgisch voorbeeld traint en die met enkele uitverkorenen naar de „Dagblad De Stem-cross">op 15 janu ari zal komen. Everaert streeft een zo breed mo gelijke opbouw na en wil dus niet spe ciaal sterren kweken. Al komen die „goeien" er na verloop van tijd van zelf uit. Jo Everaert heeft dat in Ne derland maar ook in België duidelijk bewezen. Zijn pupillen waren het, die dit jaar de verenigingsprijs van de grote cross van het Belgische dagblad Le Soir wonnen en niet die van de vele grote Belgische clubs met hun uitgebreide juniorenafdelingen. België, het lan3*' komt altijd weer terug in Jo's betogen als hij praat over atletiek en speciaal het nummer dat kennelijk zijn hart heeft gestolen: de cross. Ons zuidelijk buurland heeft inderdaad de beschikking over een se rie grote crossers zoals bijvoorbeeld een Gaston Roelants en vele atletiek- trainers, die een speciale studie heb ben gemaakt van de veldloop, zoals een Staelens van La Gantoise. Bij Staelens deed Jo Everaert, die zijn gymnastiekdiploma l.o. behaalde in Breda, zijn kennis op. En nu nog gaat Everaert eenmaal in de week met de meest talent vollen van zijn pupillen naar La Gantoise om daar te trainen onder leiding van Staelens. „U moet de verhouding zien tussen ons beiden", zegt Everaert, „als die tussen een dorpsdokter en een spe cialist Overigens gaat de cross en de sport bij Everaert niet voor alles. Atletiek neemt, zo verdedigt hij zijn standpunt, wil men het goed doen, bijzonder veel (voor sommige atleten soms te veel) tijd in beslag." En hij haalt het voor beeld aan van de Belgische loper, die woont in de omgeving van Hulst, Al lonsius, winnaar van de cross van Le Soir. „Ik sprak hem tijdens een cross. Allonsius vertelde, dat hij op dat mo ment op souplesse trainde en dat nam toch nog vele tientallen uren per week in beslag." Mijn jongens trainen zoveel niet Maar toch zullen ze, als het goed is, toch enkele uren per dag aan training moeten spenderen. Zij krijgen geheel volgens Belgische methode, een taak- boekje mee naar huis. Ze moeten zich echter zelf in de gaten houden voor wat betreft vorm en dergelijke. Groot voorstander is Jo Everaert van een volkscross zoals Dagblad De Stem er in samenwerking met de Bredase atletiekvereniging Sprint op 15 januari in de omgeving van de Trippelenberg gaat organiseren. Als verenigingsman ziet de Hulster leraar de volkscross als een prachtig niiddel waardoor „leken" gewonnen kunnen worden voor de atletiek en de vereni gingen, die deze sport beoefenen.. Zelf putte de atletiekvereniging Hulst uit soortgelijke crosses in Koewacht en Hulst een deel van zijn huidige sterrenformatie. Ondertussen zijn er van de organi serende vereniging Sprint al wat richtlijnen gegeven voor de vele deel nemers, die reeds hebben ingeschrc ven. De startnummers kunnen door hen op 15 januari van twaalf tot half twee afgehaald worden in het pavil joen op het terrein van Sprint. De inschrijvers worden verzocht veiligheidsspelden voor bevestiging van de borstnummers zelf mee te brengén. De nummers moeten op de borst worden gedragen. Het nummer is overigens bijzonder belangrijk want het is onmogelijk zonder nummer ge klasseerd te worden. Nog altijd kan men zich voor deze cross laten inschrijven bij de wed strijdsecretaris van Sprint Cees Evers op de Zandbergweg 196A te Breda. (Van onze sportredacteur) BREDA KNWU-coach Joop Middelink zal komend seizoen niet optreden ah ploegleider van het anrateurteam „Vredestein". Het betekent dat hy zich alleen zal inzetten voor zijn werk als coach van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Wieler-insiders hebben de combinatie ploegleider „Vredestein '-coach wielerbond nooit erg gelukkig gevonden. Het feit dat Joop Middelink stopt by „Vredestein" valt af te leiden uit het vergevorderde contact dat ex-wielrenner Wout Wagtmans met deze firma heeft. Het is zo goed als zeker dat dezer dagen Wagtmans' benoeming als opvolger van Middelink officieel afkomt. Wagtmans MARCQ EN BAREUIL Hans Vul tink had zijn handen in een handdoek gewikkeld en ze vervolgens onder zijn oksels gestoken. Zo zat hy toe te kij ken hoe Joop Roodenburg in zijn ope- ningspartij van het Europese kampioen schap ankerkader 47/1 in het Noordfran se Marcq en Bareuil dit ligt tegen Lille aangeklemd in de vierde beurt aan een serietje langs de kaderlynen be zig was. Vultink, die met Jean Marty favoriet is voor deze titel, had in zyn eerste beurten niet los kunnen komen door de ijzige koude in de plaatselijke sporthal, waarin men een wel fraaie maar te weinig sfeervolle biljartarena heeft gecreëerd. Toen kondigde een steeds sterker wordend geronk het einde van het lijden van de Nederlandse kam pioen aan („mijn handen waren blauw van de kou", zei hij later) aan. In twee hoeken van de hal namelijk werden hete-luchtkanonnen in werking gesteld, die binnen een kwartier voor een dragelijke temperatuur zorgden. In een reeks van 34 het antwoord op de 43 van Roodenburg draaide Vultink helemaal warm en toen hij vier beurten verder de ballen in de ideale po sitie langs de kaderlijn stootte, was hij weer de Vultink van het grandioze na tionale kampioenschap in Apeldoorn, waar de Aaltenaar tot tweemaal toe het Nederlands serierecord verbrijzelde en uiteindelijk op 260 stelde. De weinige toeschouwers, maar vooral de andere deelnemers zaten met bewondering toe te kijken hoe Vultink, die men nog niet kende, als een grootmeester de tiental len caramboles als een kostbaar sieraad langs de lijnen reeg. Een ovatie werd zijn deel bij de 198e carambole, die zijn eerste zege in negen beurten tot een feit maakte. Dat dit kampioenschap wel eens op een finale Marty-Vultink kan uitdraaien (ook in het van te voren opgestelde, maar eventueel te wijzigen wedstriid- schema staat de ontmoeting als slot- partij) tonen de resultaten aan van de eerste ronde. Marty namelijk was de enige winnaar die Vultink in cijfers kon benaderen. Hij had tien beurten nodig om zijn landgenoot Robert Joly nu al in de figurantenrol te plaatsen, waartoe deze tot nu totaal onbekende biljarter uit Nantes veroordeeld lijkt. De uitslagen van de eerste ronde lui den John v. d. Branden (B.) 177 18 50 9.83 Tonny Schrauwen (B.) 300 18 100 16.66 Hans Vultink (Ned.) 300 9 198 33.33 Joop Roodenburg (Ned.) 87 9 43 9.66 Robert Joly (Fr.) 47 10 21 4.70 Jean Marty (Fr.) 300 10 118 30 00 H. Weingartner (Oost) 151 16 26 9 43 José Galvez (Sp.) 16 59 18.75, Pele en Eusehio samen in benefietwedstrijd LISSABON (ANP) Pele en Euse hio, twee van 's werelds beste voet ballers. zullen hoogstwaarschijnlijk in hetzelfde elftal worden opgesteld, dat op 22 januari in Lissabon een benefiet wedstrijd speelt ^oor de Portugese half-speler Vicente Lucas. Vicente Lu cas verloor het licht uit een oog, toen hy verleden jaar op weg naar zyn club Belenenses betrokken raakte bij een auto-ongeluk. De 31-jarige Vicente werd in 1935 op Lorenzo Marques op Mozambique geboren. Hij speelde twin tig maal in het Portugese elftal. Botwinnik Schaken in Hastings HASTINGS (ANP) Met nog twee ronden te spelen is het internationale schaaktoernooi in Hastings voortgezet met de partijen uit^de zevende ronde. De Rus Michael Botwinnik heeft nog steeds de leiding. Zyn 18-jarige land genoot Yuri Balashov bezet met slechts een halve punt verschil de tweede plaats. De uitslagen van ae zevende ronde waren: Michael Botwinnik (Rusl.) - Henrique Mecking (Braz.) 1—0, Wolf gang Uhlmann (O.-Duitsland) - Ray mond Keene (G.B.) 0,50,5, Koran Kurajica (Z.-Sl.) - Mosje Czerniak (Is raël) 1—0, Michael Basman (G.B.) - Jonathan Penrose (G.B.) 0,50,5, Yuri Balashov (Rush) - William Hart- ston (G.B.) 1—0. De stand na zeven ronden: 1. Botwinnik 5 pnt., 2. Balashov 4,5 pnt., 3. ex aequo Penrose, Basman, Uhlmann en Kurajica, 4 pnt., 7. Kee ne 3 pnt., 8. Czerniak 2,5 pnt., 9. ex- aequo Hartson en Mecking, 2 pnt. IJshockey Tsjecho-Slowakije versloeg Rusland WINNIPE g(ANP) Tsjecho-Slo wakije heeft in het internationale ys- hockeytoernooi, dat in Winnipeg wordt gehouden voor een verrassing gezorgd. De Tsjechen zegevierden nl. met 52 over de Russische wereldkampioen. De tussenstanden waren 31, 01 en 20. De vier deelnemende landen Ca nada, Tsjecho-Slowakije en de Verenig de Staten hebben nu elk twee wed strijden gespeeld. Canada heeft met. vier punten de leiding vóór Rusland en Tsjechoslowakije met elk twee en de Verenigde Staten met nul punten. (Van onze sportredacteur) BREDA Het Bredase college van burgemeester en wethouders heeft het raadsvoorstel „subsidie betaald voetbal Breda" ingetrokken. Het betekent dat de plannen, die vorig jaar niet in de raadsvergadering kwamen, maar „aan gehouden" werden, nu definitief van de baan zijn. B. en w. kwamen tot liet besluit om het voorstel in te trek ken, „na kennis genomen te hebben van het standpunt dat NAC inneemt". Over de verdere gang van zaken zal het college zich thans nader gaan be raden. Wanneer er aanleiding toe be staat komt er een informele raadsver gadering. APELDOORN (ANP) De leden vergadering van AfcOVV zal volgende week vrijdag heslissen of de Apel- doornse tweede divisie-club komend seizoen terug zal gaan naar het ama teurvoetbal. Het bestuur van AGOVV is hiertoe in principe al bereid geble ken, na gesprekken met een pas opge richte werkgroep. die het betaalde voetbal voor Apeldoorn wil behouden. De werkgroep, bestaande uit enkele zakenlieden, industriëlen en een oud wethouder, heeft AGOW, dat door de slechte resultaten in de competitie en een daardoor teruglopend bezoekers aantal in financiële moeilijkheden is geraakt, voorgesteld de concessie tot het spelen van betaald voetbal aan haar over te dragen. BREDA Maandagmiddag om twaalf uur gaat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie nadere mededelingen doen over de Tour de France. Twee uur na de aanvang van de ploegleiders-spon- sorsvergadering is er een persconferen tie in het bondsbureau. Wat de bond te vertellen lieeft is uiteraard nog niet bekend en bovendien ral ongetwyfeld veel afhangen van het verloop der ver gadering lussen KNWI en „merken In de n ielerivereld houdt men rekening met liét feit dat maandag de naam van ecu ploegleider bekend ivordt en er een definitief standpunt naar voren komt met betrekking tot het vraag stuk „landenploegen of merkenteams „Men" acht bet voorts niet onmoge lijk dat Nederland, wanneer het op „landen" uitdraait en daar ziet het toeh wel naar uit probeert met twee ploegen, zoals België, aan de start te komen. Eén bestaande uit Televizier- renners met Kees Bellenaars, een rond Jan Janssen met een nog aan te wijzen (of inmiddels aangewezen) ploegleider. Vandaag, vrijdag, gaat de groep „Wil lem II" zich beraden over het stand punt dat maandag moet worde" inRe," nomen. Zoals bekend heeft dit merk zich altijd verzet tegen landenploegen. NSF-füm van e.k. zwemmen verkocht in buitenhuid DEN HAAG De filmdienst van de NSf heeU in opdracht van de Kon. Ned tijdens de Europe se zwe - "nschappen, welke in augustus vorig jaar in het zwembad Den Hommel te Utrecht plaatsvonden, filmopnamen gemaakt, bedoeld als analysemateriaal op de eerste plaats voor de KNZR. De N'SF heeft inmiddels vier copieën van deze film verkocht en wel aan de Fr/N'-a:ion Francaise de Natation, dr Dm's'-her Schwimm Sportverband (Co- island), de Svenska Simfor- bu"* f- ockhom) en de Federazione r<- lit Noto (Rome). ?2 f i '.enst van de N'SF heeft voorts van het wereldkampioenschap hardrij den op de schaats, in februari 1966 te Gotenburg gehouden en waarbij Cees Verkerk de titel behaalde, een reporta ge vervaardigd, die ook instructieve waarde heeft. De film. die een verto- ningsduur heeft van zeventig minuten, is d£pr de NSF verkocht aan de Fédé- ration Francaise des Sports de Glacé te Boulogne-Billancourt, aan de Uni ted Skating Association te St.-Louis en aan de wintersportfederatie van China te Peking. Voorts zijn nog onderhan delingen gaande over de film van het wereldkampioenschap te Gotenburg met Rusland. De Tsjechische sport federatie heeft verzocht een copie te ruilen tegen een aantal sportfilms uit Tsjecho-Slowakije. '(Van onze sportredactie) RAAMSDONKSVEER Rinus Hees ters, die enige jaren geleden de be kende Raamsdonksveerse Kracht- sportvereniging oprichtte, gaat emi greren. In februari hoopt Rinus met zijn, dan inmiddels tot zijn vrouw geworden verloofde, Josey de Bruyne te vertrekken naar Zuid-Afrika. De Raamsdonksveerse Krachtsportvere niging zal het dan op eigen kracht moeten kunnen klaren.... Voordat hij vertrekt heeft Rinus Hees: ters, tweeëntwintig jaar oud, voor zijn vereniging het kampioenschap Zuid Nederland eerste klas gewicht heffen op zondag 8 januari en het kampioenschap van Nederland tweede klas op 25 en 26 februari voorbe reid. Het is bijna zeker, dat hij het kampioenschap van Nederland tweede klas niet meer zal kunnen hij wonen. Hij is dan al per boot op weg naar zijn nieuwe vaderland. „Het zou niet goed zijn als ik hier de vijfentwintigste februari nog zou zijn", zegt de aanstaande emigrant. „Ik wil weg uit Nederland. Ik wil wat zien van de wereld. Myn aanstaande zwager is al twee keer in Zuid-Afrika geweest en zijn verslagen waren alle byzonder enthousiast. Mijn verloofde is daar min of meer door geïnfec teerd. Zij wil kost wat het kost naar Zuid-Afrika. Mij kan het niet sche len, waar ik naar toe ga. Het had even goed Australië, Nieuw-Zeeland of Canada kunnen zijn." Rinus Heesters is niet bezorgd over de rassendiscriminatie, die in Zuid- \frika wordt toegepast. De Zuidafri- kaanse regering zorgt voor een aan zienlijke bijdrage in de reiskosten. Als Rinus Heesters in Zuid-Afrika arriveert staat er in de omgeving van Johannesburg, voor Afrikaanse be grippen niet zo ver van Rhodesië vandaan een huis klaar. Voor een haafli wordt gezorgd. De Zuidafrikaan- se levensstandaard is volgens inlich tingen, die Heesters zijn verstrekt iets hoger dan de Nederlandse. „Als het me niet bevalt kan ik al tijd nog terug. We. zijn nog jong. Jo sey is negentien jaar... Het kampioenschap van Zuid-Neder land eerste klas zal worden gehouden in zaal Huis Ten Deyl in Raamsdonks- vecr. Het kampioenschap van Neder land tweede klas wordt gehouden in zaal Wilhelmina. (Van onze handbalmedewerker) BREDA Wanneer men Frans Naerebout, voorzitter van de hand balvereniging Marathon uit Vlissingen vraagt, wat hij denkt van de toekomst van de handbalsport, dan volgt er een lang verhaal. Frans Naerebout weet echter waar hij over praat, want reeds meer dan 34 jaar is hij aan „de" sport- verbonden van 1933 tot en met 1950 gevoetbald bij ,,l)e Zeeuwen", vanaf 1950 staat het handballen vooraan; eerst als doelverdediger, later als veld- speler. Naast de actieve sportbeoefe ning vervult hij ook nog de functie van secretaris „sportbelangen Vlissingen" en voorzitter plaatselijke commissie voor sportuitwisseling. „De handbalsport gaat een goede toekomst tegemoet" zegt Frans Nae rebout. „De opbloei viel duidelijk c.e constateren na het gereedkomen van de sporthal in Middelburg, Goede ver wachtingen heb ik voor Vlissingen waar vermoedelijk half 1967 een prachtige sporthal klaar zal zijn. Ook de sport hal in Goes zal binnen niet al te lange tijd gerealiseerd kunnen worden. Dit zal de zaalhandbalsport in Zeeland ten goede komen". K.S.V. Walcheren" heeft een prach tig damesteam en behoort tot de beste teams in de zaalhandel-hoofdklasse. De Zeeuwse herenteams zullen rneer voor de sport over moeten hebben willen zij aan de top komen. Talent is wel aan wezig, maar mqn besteedt te weinig tijd aan de training. In het algemeen wordt er nog te veel automatisch ge speeld en te weinig gedacht geduren de de wedstrijd. Veldhandbal vind ik prachtig; héér lijk gezond in de vrije natuur, maar lang niet zo boeiend en attractief als /aalhandbal. Zaalhandbal vergt meer meiheid en reactievermogen. Vooral innge mensen missen vaak bij veld handbal, wat ze bij zaalhandbal vin den. Door de snelle uitbreiding van de handbalsport de laatste jaren is er een tekort aan kader- Het Nederlands Handbalverbond zal (in de toekomst) betaalde krachten aan moeten stellen voor het rayon- of districtswerk. In de toekomst zal het ongetwijfeld steeds moeilijker worden om kader aan te trekken, vooral omdat de ver enigingen steeds gróter worden en het verenigingskader steeds drukker bezet zal raken. Onze vereniging zit in een over gangsperiode. We willen, vooral met het oog op de jeugd, meerdere tak ken van sport in onze vereniging la ten beoefenen. De jeugd moet ver schillende takken van sport kunnen aftasten om tot volledige ontplooiing te kunnen komen en het besie kan dit gebeuren in een vereniging. Wat de afdeling handbal betreft heb ben we een prima dames-junioren team in opleiding. Over enkele jaren zal hier meer over gehoord worden. In onze vereniging wordt naast hand bal ook atletiek, volleybal en basket bal beoefend. Binnen zeer korte tijd zal badminton hier nog bij komen. HOOFDKLASSE Dames: de Blinkert Niloc; DES Swift; Zeeburg Verburch; Wal cheren Hygiëa. Heren: A.S.C.A. Sittardia; Olym- pia Aalsmeer; A.H.C. '31 Opera tie '55; Quintus, Niloc. OVERGANGSKLASSE Dames: Swift 2 PoSterholt (7-l-'67) Velo P.S.V.; Athene E.B.H.V.; Posterholt Quintus; WLC-DES Swift 2. Heren: Dynamo -- P.S.V.Tonido V en L; Swift - EMM; Str. Me teoor Were Di. DISTRICT ZUID B Dames: Maratlhon EMM; Volt S.O.A.; Were Di Hellas. Heren: Walcheren Fortuna; Volt S.O.A.; E.B.H.V. Hellas. AFDELING WEST NOORD-BRABANT Dames le klas: Be Fair Heerle; Rapid Riel. Heren le klas: Rapid Dongen; Volt 2 Velocitas; Taxandria Desk. Dames 2e klas: geen wedstrijden vastgesteld. Heren 2e klas: Tachos S.O.A. 2; E.B.H.V. 2 Boemerang. Dames 3e klas: Gilze Rapid 2; Dongen Tachos. Heren 3e klas: DVS Velocitas 2. Dames 4e klas: Ekerse Beatrix; G-H.V. Ekerse; 'Taxandria E.V. V. 2. Heren 4e klas: Beatrix Rapid 2; Uno Animo G.H.V.Juliana Gilze. Dames 5e klas: S.O.A. 3 O.S.C.; E.B.H.V. 3 Avanti. Heren 5e klas: Heerle Donve 2; Rapid 3 S.O.A. 3; E.V.V. Avanti. AFDELING ZEELAND Dames le klas: Olympus Fortu na; Olympus Zld. Sport: S.I.O.S. Hellas 2. Heren le klas: Fortuna 2 Olym pus; Marathon Volharding S.I.O.S. E.M.M. 2. Dames 2e klas A: Olympus 2 Marathon 2; Tonido Volharding. Heren 2e klas A: Olympus 2 Tonido 2; Zld. Sport Marathon S; S.I.O.S: 2 - Hellas 2. Heren 2e klas Ct Walcheren 2 Fortuna 4; Fortuna 3 E.M.M. 3»

de Stem | 1967 | | pagina 11