Beslist KNVB. te snel over velden? AMATEURVOETBAL VERREGENDE „Fighting9 Harada won weer IN EERS. ZUID VIE T] „Gesloten seizoen?" Ja en neen Overlopen Scotland Y nog geen stap verde Poolse volleyballers misschien niet naar wereldkampioenschap Volewijckers blijft vechten voor zijn behoud BENOEMIN KIESINGE1 BELEDIGING N.A.C.-AJAX Ard en Ceessie Skiën Beloning voor ti in schilderijenro Karl Jasper N.AC.-STADION BREDA Op de zondagen 4, 11 en 26 december en 1 januari werd het gehele programma van het amateurvoetbal afgelast. In de maand december liet de K.N.V.B slechts op de 18e de be slissing over het wel of niet spelen over aan de consuls en/of scheidsrechters. weer terug Nederlandse meisjes sneller dan jongens Nederland tiende voetbalranglijst NIET GOED GENOEG.... Eder Jofre stopt met boksen Lodewijk Prins naar Twente MENINGEN UAGöiAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JANUARI 196^ LONDEN (AP/AFP/Reu een hernieuwd beroep op gunstig te antwoorden op bijeenkomst van vertegen en de Verenigde Staten o in Vietnam te komen. Di buitenlandse zaken in Lon De Britse regering had vori vrijdag het voorstel gedaan 1 schappen aan de regeringen va Vietnam, Zuid-Vietnain en de de Staten. Van Amerikaanse en Zuidvi glide werd snel gunstig ger maar het Noordvietnamese Nhan Dan" en het blad van verwierpen het gisteren als van eerdere Amerikaanse voo De eisen van Noord-Vietnam en Vietcong dat eerst de bombarde moeten worden gestaakt en de kaanse troepen uit Zuid-Vietnai ten worden teruggetrokken, we: de publikaties herhaald. De Britse regering zegt verhi gfin dat Zuid-Vietnam en de Ve Staten direct gunstig hebben eeerd, maar zij betreurt het Noordvietnamese schrijvende j radio-Hanoi zich vijandig over h. stel hebben uitgelaten. „De Noi namese regering heeft thans de voor vrede in handen. Door he stel te aanvaarden zou zij zich t verplichten''. Amerikaanse instanties hebbe dag bekendgemaakt dat in 1 recordaantal Vietcongstrijders allleerde zijde is overgelopen, tal overlopers bedroeg 20.242 b dubbele van de 11.124 van 1965 hoogste aantal sinds Zuid-Vietn LONDEN (AS) Scotland Yai gisteren een aantal nachtelijke i gedaan in Londense woningen and met de grote schilderijen uit het Dulwich Museum. De heeft echter nog geen enkele aanwijzing over de verblijfpla de acht meesterwerken, die sarm dan 25 miljoen gulden waard a huiszoekingen waren een gevolg tip van een vrouw en enige mai De curatoren van Dulwich hebben gisteren bekendgemaakt, een beloning van 10.000 gulden i voor inlichtingen, die Kunnen tot ontdekking van een of me de gestolen schilderijen. Het col schikt maar over geringe fi middelen. Het bedrag moet daar als losgeld worden gezien, maar tend om mensen met eventueel volle inlichtingen naar het mu lokken. De inlichtingen zullen doorgegeven aan de politie. De schilderijenzaal zal bmne dagen weer toegankelijk zijn publiek. Er zullen strengere vei maatregelen worden getroffen, tie wordit intussen geplaagd d loze telefoontjes waarin om wordt gevraagd. Al deze ge moeten onderzocht worden. D hoopt vroeg of laat geluk te De meeste beroemde kunstdi worden tenslotte opgelost, hoe soms bijzonder lang kan duren HAMBURG (AP) De We filosoof professor Karl Jaspers b benoeming van Kurt Georg Ki tot bondskanselier een beledigin het buitenland en het Duitse vi genoemd. De 83-jarige wijsgeer zei dat noemin/g een regelrechte beledi voor alle Duitsers die het natioi cialisme haten. In een televisiegesprek over de coalitie zei Jaspers: „aan het staat een oude nationaal-sociali is iets geheel nieuws in West-Di Ik beschouw dit als een beledigi andere landen en als een beledigi de minderheid van de Duitsers "wij zeggen een miljoen mensen het nationaal-socialisme altijd gehaat en nog steeds haten". In zijn kritiek op de coalitie de christen-democraten en de democraten zei Jaspers: „Hier machten die elke mogelijke oi de smeltkroes hebben gegooid, samen gevonden". Jaspers vond dat er geen opp de bondsdag is. Van de vrije den zei hij: „ik beschouw die oppo niets. Ten eerste omdat die o onmachtig is en in de tweede omdat deze partij niets verte g< digt". Over de uiterst reentse natior mocratische partij (NDP), die do tegenstanders var. neo-nationaa] lisane wordt beschuldigd, zei J „ik ben ervan overtuigd dat d te maken heeft met de voorma! tionaal-socialistische partij waai de spreektrant hebben overg maar waarmee zij geen enkele hebben". Jaspers meende dat het groo vaar zal komen van het nationa; Usme zelf dat de macht zou krijgen over de regerende par een poging de nationaal-deiï voor te blijven. te houden. Dat lukt niet altijd, omdat de wedstrijden soms te vroeg worden afgelast. Men moet niet zo gemakke lijk afkeuren. Ik ben met de nodige reserve voorstander van een „winter slaap". Het zou ideaal zijn, als je wist. wanneer het slecht is". J. DE HAAN (ZIERIKZEE): „Ik ben tegen een gesloten seizoen, omdat er in die periode beslist bijzonder goede dagen vallen, waarop gemakkelijk ge voetbald zou kunnen worden. Naar mijn mening last de K.N.V.B. niet te vlug totaal af. Maar soms zijn de velden wel eens goed en zou er toch gespeeld kunnen worden" F. PLEUNIS (STEEN): „Waarom ge bruiken we niet het Belgische systeem? Daar keurt de scheidsrechter het veld We moeten niet te flauw zijn met af keuringen. Op deze manier geef je cluibs motieven om snel af te keuren, als het eens tegen zit. Na april zijn de zomersporten aan de beurt. Dan moet het voetbal afgelopen zijn. En daarom geen gesloten seizoen. Zoveel mogelijk spelen". ZONDAG A.S. AANVANG HALF DRIE Zij, die in het bezit zijn van een waardebon voor bovengenoemde wedstrijd kunnen deze tegen een plaatsbewijs inwisselen donderdagavond tussen 7.80 uur en 8.30 uur in het N.A.C.-clubhuis of zondag vóór 8.00 uur aan de loketten. (Van onze sportredactie) BREDA/MIDDELBURG. Onder dik wijls barre weersomstandigheden werden op zondag 18 december enige voetbalwedstrijden in het district Zuid I van de KNVB gespeeld. Het aantal afgelaste duels was toen echter bijna even groot als het aantal gespeelde. Het gevolg van deze. èn eerdere (afzonderlijke) afgelastingen is, dat het onderlinge verschil in de gespeelde wedstrijden in de diverse klas. sen op ongeveer de helft van de competitie, dikwijls drie wedstrijden beloopt. Door de af keuring van alle terreinen en bloc, zitten de competitie-leiders natuurlijk moeilijk. Nu al is besloten, dat volgend jaar de voetbalcom petitie in Zuid I in ieder geval op de eerste zondag van september zal beginnen. Eerder dan vroeger. De Nederlandse schaatsers Ard Schenk en Kees Verkerk zyn uit Noorwegen in ons land terugge keerd. Hier Ard en „Keessie" in de ontvangsthal, waar ze trots hun souvenirs toonden. WARSCHAU (AP) Polen, dat by de dames tijdens de Olympische Spelen van 1964 in Tokio een bronzen medaille volleyhal heeft gewonnen, heeft ge dreigd de wereldkampioenschappen die van 21 tot 28 januari in Japan Bullen worden gehouden, te boycotten. De president van de Poolse volleybal- bond, Tadeusz Brzosko, heeft verklaard dart zijn bond een krachtig protest naar de internationale federatie in Parijs heeft gezonden omdat Japan de voor schriften van de federatie schendt door vlagvertoon en het spelen van volks liederen te verbieden en communistisch China en Noord-Korea afzonderlijk te laten meelopen bij de openings- en slui tingsplechtigheden. Hij bevestigde een bericht van het Poolse persbureau PAP dat Polen over weegt zich om deze redenen terug te trekken. Hij zei echter dat er nog geen definitieve beslissing is genomen. NEUSTIET (ANP) Ook op de twee de en laatste dag van de negende Ne derlandse j eugd-skikampioenschappen in het Oostenrijkse Neustift bleken de meisjes sneller dan de jongens. De sla lom, uitgezet op een parcours van 150 meter met een hoogte verschil van 150 meter, werd bij de meisjes gewonnen door Lindy Margadant, die de eerste manche met 30 poortjes en de tweede met 28 poortjes aflegde in de totaal tijd van 74,3 sec. Zij was hiermee aanzien lijk sneller dan Marinus.Sikkes, die bij de jongens eerste werd met 81,5 sec. Lindy Margadant, die maandag tweede werd bij de reuzeslalom, eindigde in de combinatie op de eerste plaats met een puntentotaal van 26,70. Miguel Mendes de Leon, maandag winnaar van de reu zenslalom, eiste bij de jongens de eer- ste plaats in de combinatie voor zich op. De uitslagen luiden: Meisjes aslalom 1. Lindy Margadant 74,3 sec.; 2. Janny Kets de Vries 76.4 sec.; 3. Elisabeth van Till 79.6 sec. Combinatie 1. Lindy Margadant 26.70 pnt.; 2. Elisa. beth van Till 36.32 pnt.; 3. Janny Kets de Vries 50.18 pnt. Jongens a: Slalom 1. Marinus Sikkes 81,5 sec.; 2. Maarten van der Knoop 84,8 sec,; 3. Willem Steenstra-Toussant 87,8 sec. Combinatie 1. Miguel Mendes de Leon 82.54 pnt.; 2. Ennius Bergsma 105.61 pnt.; 3. Willem Steenstra-Toussant 131.34 pnt. van 23.000 gulden in ruil voor een vier maal duurdere terreinihuur, slechts één buslijn en een abominabel slechte weg 'Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het m&g dan wat stiller geworden zijn rond de Amster damse voetbalclub De Volewijckers, het verbitterde gevecht om het bestaan als semi-profclub duurt onverminderd voort. Nog onlangs schenen zich nieuwe perspectieven te openen toen de Am sterdamse accufabrikant Kurt Vyth voor de televisie verklaarde De Vole wijckers nimmer in de steek te laten De heer Vyth heeft zijn handen echter nog niet, zoals eerder met de Amster damse „Zwarte Schapen", de Ronde van Nederland en de zo geslaagde Amster damse zesdaagse gebeurde, tot De Vole wijckers uitgestrekt. De enige bemoei ing van de heer Vyth, zo verklaarde ons Volewijckers' manager Gerben Wage naar, heeft tot nu toe bestaan uit een overigens zeer gewaardeerde gift. Ook de oproep voor de televisie be gint langzamerhand vruchten af te werpen. Diverse bedrijven hebben enige steun toegezegd en via allerlei acties komt het geld, soms vïa dubbeltjes en stuivers, binnen. Manager Wagenaar keert zich fel te gen de door enkele sportjournalisten ge- uitte beschuldiging van „bedelarij". „Mogen we alsjeblieft", zegt hij. „Een club met een gezonde financiële positie moet door de aanleg van de IJtunnel verhuizen van een in het hart van dit stadsdeel gelegen complex naar een terrein dat ver buiten de bebouwde kom ligt. Een verhuizing die de club uit eigen middelen anderhalve ton kost". „Ja, een compensatie hebben we wel gekregen", reageert Wagenaar op onze desbetreffende vraag. „Een compensatie die de verbindingen met het terrein vormen". „Het aantal toeschouwers is dan ook aanzienlijk gedaald. Niet alleen de zeer slechte verbindingen, maar ook het feit, dat het eerste elftal door allerlei oor zaken nog niet in haar sterkste opstel ling heeft kunnen spelen waardoor de prestaties beneden de verwachtingen blijven waren hiervan de oorzaak". Ondanks al deze tegenslagen heeft men bij De Volewijvkers het optimisme nog niet verloren. „Als we het maar kunnen uitzingen tot de omliggende wijken zijn volgebouwd", mijmert ma nager Gerben Wagenaar. „Noord is een aparte stad en onze club was uit dit stadsdeel eenvoudig niet weg te denken. Lukt het niet om ons hoofd boven water te houden, dan gaan we terug naar de amateurs, maar voorlopig vech ten we door", zegt Wagenaar fel. En heel Amsterdam-Noord vecht mee voor het behoud van De Volewijckers in het betaalde voetbal. Een merk margarine, dat plotseling „De Volewijckers" heet, wordt bij de melkslijters verkocht en in een behoor lijke hoeveelheid. Ook pakken lucifers die de naam van de zo gedupeerde semi-profclub dragen, vliegen de deur uit. Een Haarlemse fabriek leverde een PARIJS (ANP) Het Franse week blad „France-Football" heeft traditit- getrouw een ranglijst gemaakt van de nationale voetbalploegen van Europa. Nederland, dat vorig jaar nog een ge deelde 22e plaats innam, staat nu, sa men met Bulgarije en Spanje, op de tiende plaats. Wereldkampioen Enge land is voor de tweede achtereenvol gende maal eerste. In 1966 bleven de Engelsen in 17 interlandwedstrijden on geslagen Zij wonnen veertien maal en speelden drie keer gelijk. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Engeland; 2. West-Duitsland en Portugal; 4. Rusland; 5. Hongarije en Italië; 7. Oost-Duitsland; 8. Roemenië en Zweden; 10. Bulgarije, Spanje en Nederland GERBEN WAGENAAR met drie stukjes „Vole- wijekerszeep" en van de onvermijdelij ke ballpoints zijn er al ruim 2000 ver kocht. Het charmante gebaar van Ajax, dat de 10 bemodderde shirts van de wed strijd tegen Liverpool voor fanatieke liefhebbers te koop heeft aangeboden, wordt kennelijk op prijs gesteld. Er zijn al een aantal brieven met een bod op binnen gekomen. „De Volewijckers leeft bij de bevol king van Amsterdam-Noord". Een be woner van dit stadsdeel zei het ons nog eens duidelijk. „Ik heb 40 jaar bij het Mosveld gewoond, meneer. De Vole wijckers zijn van ons. Ze komen terug en daarmee basta". Abrupt draaide hij zich om en verdween met zijn doosje Volewijckerszeep stevig onder zijn arm geklemd. BOEDAPEST (ANP) De manage en de coach van de Hongaarse t'afelté». nisploeg zijn ontslagen omdat zij spelei in de ploeg handhaafden die slechts gi schikt waren voor buitenlandse reiz^i en niet op internationaal peil speelden. Deze aantijging werd gedaan, door 4 secretaris van de tafeltennisbond, Tib® Bihari. Hij sprak over manager Fere® Sido (45), in 1953 wereldkarnpipfm kelspel en coach Jozsef Juhos (68), die op staande voet ontslag kregen. Bihari gaf het tweetal de schuld van ós achteruitgang van het Hongaarse tsfi tennis, dat eens grote mternationi successen boekte. „We kunnen onze valen niet meer bijhouden. Wij brengi geen nieuwtjes meer aan in stijl of niek", aldus Bihari. Tafeltennis is nog steeds een gelieftfc sport in Hongarije, waar 40.000 ingl schreven spelers zijn. SAO PAULO (ANP) Eder Jofflt stopt met boksen. Dit deeldezijn vil der Aristides „Kid" Jofre tevens trai ner van de ex-wereldkampioen in het bantamgewicht in Sao Paulo mee. De carrière van de 30-jarige Braziliaanse bokser begon op 18 november I960, toen bij in Los Angeles de Mexicaan Elroy Sanchez in een titelgevecht In de zesde ronde knock-out sloeg. In zijn loopbaan verdedigde Jofre zyn titel on der meer tegen de Italiaan Piero Rol- lo, Ramon Arias uit Venezuela, de Brit John Caldwell (W.B.A.-verzie), de Me xicaan José Medel en de Colombiaan Bernardo Carabello. In zijn nvgende titelgevecht tegen de Japanner MasahoM .fighting' Harada op 18 mei '65 in Nagoya leed hij een verrassende puntennederlaag. Zijn po gingen om de titel terug te winnen bleven vruchteloos. De Braziliaan zal echter voordat hij voor goed zijn boks- handschoenen opbergt, nog tweemaal in de ring verschijnen voor demonstra'- tiegevechten. In totaal kwam Jofre uit in 53 gevechten. Daarvan won hij ér 37 door k.o..en 10 op punten, kwam vijf- maal tot een puntendeling en verloor 1 partij op punten. AMSTERDAM (ANP) Tot weten- schappelijk hoofdambtenaar voor het studium generale van de technische hogeschool Twente is met ingang van 1 februari benoemd de heer Lodewijk Prins uit Amsterdam." In /ijn nieuwe functie zal hij ook optreden als secre taris van de studiekring technieken cultuur. De T.H.T. is een campusho- geschool waar de studenten wonen en werken en waar ook leden van het we tenschappelijk corps wonen. Het stu dium generale moet gelegenheid bie den tot algemene oriëntering op gees- telijk en cultureel gebied ter verri|. king van de wetenschappelijke vorming en de vakopleiding. De heer Prins verlaat de wereldom roep in Hilversum waar hij negen jaar lang de leiding heeft gehad van hel werk voor overzeese omroepen die ii hun eigen taal opnamen van radiopro gramma's uit Nederland wensten uit te zenden. In die tijd is het aantal op namen aan overzeese omroepen ver strekt toegenomen van 16-000 tof 55.0QO per jaar en zijn vaste diensten van speciale programmabijdragen opge bouwd o.a. voor Australië, Brazilië, Ca nada, Engels- en Franstalig Afrika, Ja pan, pihflippijnen en Thailand. De heer Prins, die schaakkampioeji van Nederland is, heeft elf maal dl Nederlandse kleuren verdedigd if olympische tournooien van de wereld schaakbond. Toen de huizenblokken in Amster dam-Noord, die de K.N.S.M. voor haar personeel had laten bouwen, bewoond waren, werd er op de onbebouwde grond door de jeugd gevoetbald. Zo ont stond op 1 november 1920 D.V.O. (Door Vrienden Opgericht). In 1921 werd aan sluiting gevraagd bij de Amsterdamse Voetbalbond, hetgeen een naamswijzi ging noodzakelijk maakte Gekozen werd „Amsterdamse Sportclub De Volewijckers". Er werd gespeeld op Het Mosveld, doch De Volewijckers zijn nu, door verhuizing van dit gezellige terrein naar de verafgelegen Buiksloterbanne, aan de rand van de financiële afgrond gebracht. Gelukkig weet het zich ge steund door de ruim 100.000 bewoners van Amsterdam-Noord. NOGOYA (ANP) De kleine Ja panse bokser Masahiko „fighting" Harada zegevierde, na vijftien specta culaire ronden op punten over uitda ger José (Mexico) in een gevecht met als inzet de wereldtitel in het bantam gewicht. Zijn geschonden gezicht, opgezwol len en bloedend uit een wenkbrauw blessure vertrok tot een grimas toen hij de unanieme beslissing van de juryleden aanhoorde. Het was de der de maal dat hy met succes zijn titel verdedigde sinds hij in mei 1965 aan de inmiddels afscheid nemende Brazi liaan Eder Jofre, het wereldkam pioenschap ontnam. Overigens verloor Harada eenmaal van Medel in een gevecht waarbij de titel niet op het spel stond. De 23-j»rige wereldkampioen, zes jaar jonger dan zijn tegenstander, gaf door zijn agressieve tactiek Medel geen schijn van kans om een eind- stoot te plaatsen. Beide boksers be ëindigden het gevecht met wenk brauwverwondingen. Harada, bevreesd voor de harde punches van Medel, stfopte meteen dicht tegen het lichaam van de Mexi caan en stootte met halve hoeken Medel uit balans. De Mexicaan ge routineerd, nam de aanval over en trof de Japanner in de 6e ronde met een keiharde rechtse die hem met rubberen knieën op het stoeltje deed belanden. Hoe Medel ook probeerde zijn ge duchte eindstoot te plaatsen, het lukte niet, Harada bleef volharden in snel ifikomen en wanneer de situatie ge vaarlijk werd af te klemmen. In de eindfase was Medel te vermoeid en kreeg Harada kansen om punten te scoren, die hem een ruime overwin* ning opleverden. Een steeds groter wordend aan tal verenigingsbesturen, vindt, zo bleek ons, (de slechte weersomstandigheden in de winter in aanmerking genomen) een gesloten seizoen wenselijk. Boven dien is men van mening, dat „het weer' beter beoordeeld kan worden, dan nu het geval is en dat de beslissing over een totale afgelasting dikwijls overhaast genomen wordt. De verschillen in de diverse klassen zijn nu al erg groot. Maar de „nor male" afkeuringsperiode, de maan den januari en fabruari, moet nog ko men. In de standenlij sten zijn deze ver schillen eenvoudig te vinden: zo heeft VMssingen in de eerste klas E 10 wedstrijden gespeeld, tegen UNA en De Valk 13. In de tweede klas B is de volgende situatie ontstaan DOS- KO 10 en JW 13. In 3 C: Baardwijk 10, Kaaise Boys en Zigo 13. In 4 E RKSSS 10 en SMG 13. In 4 G is het helemaal „raak": Zierikzee en Oude molen 12 en Goes, Vosmeer, DFS en Nw. Borgvliet 9. In de vierde klas H. heeft Biervliet negen wedstrijden be speeld tegen STEEN twaalf. Wij hebben de voorzitters van de eersteklassers in West-Bra bant en Zeeland en de voorzitters van de kopploegen in 2A, 2B, 3C, 3D, 4F, 4G en 4H naar hun mening gevraagd over de problemen, die vastzitten aan o.a. de afgelastin gen en het verschil in aantal wed strijden. S. SIMONSE (MIDDELBURG): „In Middelburg werden de velden terecht afgekeurd. Wat heb je er aan, als je nu een veld omploegt en er tot juni last van hebt? Middelburg traint ove rigens serieus en voldoende. Wij be schikken over een half verhard veld met verlichting. Bovendien hebben wij voor de junioren en senioren in de sporthal een zaalvoetbaltoernooi ge houden. Ze blijven dus toch in conditie. Natuurlijk voetballen we liever in de competitie. Ik ben voor honderd procent tegen een gesloten seizoen. Je kunt in Ne derland namelijk niet bepalen, wanneer dat zou moeten vallen. Van januari tot half februari? Misschien wordt er dan in december zoals nu maar één Bondag gespeeld en waar blijf je dan?" Mr. PH. BROKX (TSC): „Het is na tuurlijk erg moeilijk om voor „De Bilt" te spelen, zoals de K.N.V.B. moet doen. Maar ik geloof toch wel, dat de weers- MR. PH. BROKX •.voorzitter TSC... (ADVERTENTIE) omstandigheden wat beter kunnen wor den bekeken, dan nu gebeurt. Op vlieg velden weten ze te vertellen, dat het over twee uur gaat sneeuwen. De K-N. V.B. zou ook naar een dergelijk sy steem moeten zoeken. De competitie dient een sportief ver- Loop te hebben; de ciuibs moeten on- sterling zo veel mogelijk een gelijk aan tal wedstrijden houden. Daartoe zou een gesloten seizoen kunnen dienen. Ik zie geen andere oplossing. Zoals 't nu gebeurt, is het niet goed. Het kost ons altijd veel geld. Wij spelen toch wel, maar dan alleen vriendschappelijke wedstrijden. Op velden die goed zijn. Je moet in actie blijven met je eerste elftal". J. DEN BOER (VEERSE BOYS): „Het is bijzonder sneu, dat er zoveel wedstrijden zijn afgelast. Wij hebben nu al zeven zondagen niet thuisge- speeld voor de competitie en dat terwijl december toch een maand is, waarin de meeste zondagen gespeeld zou moe ten worden. Ons elftal traint in de win ter zoveel mogelijk. Vorig jaar, toen ons veld onder water stond, zijn we zelfs in Oosterhout en Breda gaan oe fenen. Verder spelen we zoveel moge lijk vriendschappelijke wedstrijden. Ik geloof niet dat een gesloten seizoen uitkomst zou brengen. Wanneer zou dat moeten vallen? Het klimaat is hier te onberekenbaar. Daar kun je niet op afgaan". A. VAN BOXTEL (DESK): „in de cember heeft de K.N.V.B. een aantal voorbarige beslissingen genomen. Ik vind, dat ze zo lang mogelijk moeten uitstellen. Als men het aan de consuls had gevraagd, was misschien 80 pro cent wel gespeeld. Bij DESK hebben we nu in ieder geval twee keer met een goed bespeelbaar, maar toch afge keurd terrein gezeten. Je moet zoveel mogelijk bezig blijven en daarom zie ik weinig nut in een gesloten siezoen. Eigenlijk hebben we er nu al een En de moeilijkheden moeten nog komen, als het gaat vriezen in januari en februari". E. BOOGERD (VLISSINGEN)„Wy hebben in het verleden een byzonder onaangename ervaring opgedaan: na een rustperiode volgt voor Vlissingen altijd een terugval. Nu trainen we al leen maar wat en spelen een aantal vriendschappelijke wedstrijden, omdat sommige duels toch wel wat te vlug worden afgelast. Vorig jaar waren er dat wat Vlissingen betreft maar liefst vier. Om zeker te zyn, ben ik een voorstander van een gesloten seizoen. Ik heb daar op diverse vergaderingen al voor gepleit' A. WELLENS (CONCORDIA SVD): „Ik wil wel een paar welken van tevo-' ren weten of we moeten spelen of niet. Daarom ben ik voor een gesloten sei zoen. Maar ik vind die afgelastingen j niet zo erg. Wij zijn het immers niet alleen. Alle clubs kunnen niet spelen en er lopen er dus ook geen uit op de stand enlijst. Wij blijven in ieder ge val wel in training. J. PULLENS (SECRETARIS RKC) „In de winterperiode krijg je niet veel publiek. Het terrein wordt vaak kapot gespeeld en dikwijls krijgen we te laat te horen, dat het terrein afge keurd is. Dat zijn toch zaken, die je doen besluiten een voorstander van een winterpaiuze te worden". M. PIJNEN (BAVEL): „Ik vrees, dat wij uit onze goede doen raken, nu er steeds maar wedstrijden worden afge last Wij willen zoveel mogelijk spelen en dat doen we in vriendschappelijke wedstrijden. Dikwijls is zo'n afkeuring een financiële strop voor ons. Ik ben niet voor een winterpauze. Er worden toch wedstrijden afgelast. Dat is ieder jaar hetzelfde". P. BRUYNINCKX (ROOSENDAAL) .Wij proberen zoveel mogelijk te la ten spelen, maar ik juich een snelle afkeuring toch wel toe. Dan weet je wat er staat te gebeuren. Bij consuls moet je dikwijls zo lang wachten. Ik heb al eerder gepleit voor een geslo ten seizoen van twee maanden. Dan kun je wedstrijden inhalen en begin je met een gelijk aantal aan de tweede competitie-helft. In Zuid H hebben ze wel een winterpauze". A. KEIJZERS (CHAAM): „Wij heb ben geprobeerd onze conditie op peil

de Stem | 1967 | | pagina 8