Zingen voor klein-Bethlehem ADVERTEREN doet VERKOPEN! Reel; blij Eerste op Ned* Mi'chèle boutique Rèanne speelt Beste graag met haar poppen meisje i Timmerfabriek K.Dieleman St.-Nicolaas ziekenhuis Waalwijk vrouwelijke kantoorbediende Even uit IN RIJEN STAAT EEN BEDROEFD EZELTJE BESTE JONGENS EN MEISJES Mattie heeft veel hobby's Theo is blij met het boek Lelijk weer Wilber vertelt over zijn zusje en broertjes Kleine Stem Beste tarite José De drie koningen Heemraadschap van de Mark en Dintel SLUISBEDIENDE SLUISBEDIENDE RECTIFICATIE Koewacht Loonbedrijf D. Lauwers- Heinkenszand voor administratieve werkzaamheden op de verpleegafdeling Meelfabriek N.V. „Walzenmolen Sas van Gent" Indringend S.P.D.-M.< DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JANUARI 1967 3e zult nog: zelden een ezeltje zo be droefd hebben zien kijken als het ezel tje van „Klein Bethlehem", het kleine stadje van kerstmis dat in Kijen staat. Je zult wel weten waarom dat ezeltje zo bedroefd is. Het staat er sa men met de os in een lege kerststal. Op de vloer van de stal ligt stro en daarin knielden tot voor enkele dagen Maria en Jozef om er met blije ogen naar Jezus te kyken. Rondom de stal was het steeds een drukte van belang. Er kwamen juist rijke gasten aan bij de herberg van „Klein Bethlehem", koning Herodes was druk aan het ver gaderen met een hogepriester en een wetgeleerde en in het timmermans- huisje werd druk gewerkt. Het was natuurlijk allemaal niet echt, Nee, alleen de os en de ezel en de schapen leefden. De mensen die in „Klein Bethlehem'' woonden waren grote poppen, keu/rig aangekleed met deftige gewaden. Maar ze zagen er zo mooi uit, dat de Rijense kinderen, die er dikwijls gingen kijken, soms konden denken dat het echte mensen waren. Wie weet, misschien ben je er zelf ook wel eens geweest en dan weet je wel hoe mooi het er was. Dat is, jammer genoeg, nu niet meer zo. „Klein Bethlehem" staat er nog wel, maar Maria en Jozef en de tim merman met zijn vrouw en zijn kind en de herbergier en de drie koningen zijn weg. Of ze liggen in stukken op de grond. In de nieuwjaarsnacht zijn er mensen gekomen, diie niet snapten hoe veel plezier de Rijense kinderen en hun vaders en moeders hadden in dat kerststadje. En die mensen niemand weet wie het zijn hebben de beel den kapot geslagen en de mooie gewa den verscheurd. Waarom? Niemand weet het. Maar het is gebeurd en de Rijense kinderen hebben nu geen „Klein Bethlehem" meer. De schapen lopen blatend rond zonder herder, de es staat maar wat te mopperen en de ezel kijkt bedroefd naar de lege plaat sen op het stro. Vijf jaar geleden hadden ze in Rijen helemaal nog geen „Klein Bethlehem". Een groepje Rijense mensen heeft toen de stichting ..Klein Bethlehem" opge richt en samen zijn ze hard gaan wer ken om het stadje te kunnen bouwen, ieder jaar als het Kerstmis werd weer wat mooier. Alle beetjes geld die ze bijeen konden brengen gebruikten ze om poppen te kopen, of kleren, of iets anders voor het stadje. Door die dwa ze vernielerij is nu hun werk voor een groot deel verloren gegaan. En wat nog erger is: ze hebben geen geld om nieuwe poppen of nieuwe kleren te ko pen. Hoé moet dat nu' volgend jaar? Geen kerststadje in Rijen? En geen groot kerstspel, waar, zoals dit jaar, meer dan tweeduizend mensen naar komen kijken? Misschien niet. Maar misschien ook wel. Als alle jongens en meisjes die „De Kleine Stem" lezen nu eens zou den willen meehelpen, dan zouden we best wat geld bijeen kunnen krijgen om nieuwe poppen of nieuwe kleren voor „Klein Bethlehem" te kopen. Wat zouden jullie denken van het volgende idee? Overmorgen is het 6 januari, Driekoningen. Op sommige plaatsen verkleden de kinderen zich aan 's avonds als de drie koningen en dan gaan ze zingend rond. In hun hand hebben ze, behalve de ster, een trom meltje, waarin ze alles stoppen wat ze krijgen: sinaasappelen en koekjes en centen en dubbeltjes. Als jullie dat allemaal nu eens zou den doen! Het gaat er helemaal niet om dat je schitterend verkleed bent. Met een oud tafelkleedje en stukken van oude gordijnen kun je al lleel wat versieren. En een mooie ster heb je ook zo gemaakt. En dan ga je op pad, mét een doosje of een trommeltje, om driekoningen te zingen. Je kent vast wel een passend liedje: Driekoningen, Driekoningen, geef mij een nieuwe hoed Je kunt meteen thuis beginnen, bij je vader en moeder. En dan ga je naar de buren, en dan naar je vriendjes en vriendinnetjes. Misschien woont er ook wel familie in de buurt, een oom en een tante, of je oma en opa. Nou, en als je dan gezongen hebt hou je je trommeltje open en je vraagt of ze er iets in willen stoppen voor „Klein Bethlehem" in Rijen. Hoe meer je op haalt, des te beter is het. Want nieuwe poppen voor „Klein Bethlehem" kos ten veel geld. Als jullie nu mee doen en je haalt wat geld bij elkaar, hoe moet dat dan in Rijen komen? Voor de Rijense kin deren want die doen zéker mee is het niet zo moeilijk. Die kunnen ge woon naar café „Het Hoekske" gaan om het weg te brengen. Daar woont Ec ben 10 Jaar en houd veel van die ren. Wij hebben duiven, vissen en een hiond. Mijn hobby is muziek, ik zit op muziekschool an neem accordeon- lessen dat doe ik voor het 3e jaar. Ik heb 2 zusjes een van 12 en een van 8. De oudste heet Reini, de jong ste heet Mlepje. Ik heb veel vriendinne tjes en enkele vriendjes. Op school zit ik ln de 5e klas. Ook word ik wei eens gevraagd of ik op schoolfeestjes speel, dat doe ik graag. Wij hebben een meester als leraar, die best leuk is, maar als hij in een slechte bui is, is hij streng. Op school houd ik van rekenen, lezen, tekenen, schóól- film en opstellen schrijven. Deze foto is niet voor ons huis, maar voor het vakantiehuisje op de boerderij. Nu weet ik niks meer over me te schrij ven. Mattie Weeland, Bergen op Zoom. Nu zal ik eens terug <jBÊÊÈÊÊb> schrijven. En jjÉgjBSgggl^ een foto er- bij. Het boek heb ik ont- vangen en ik ben er heel I' JFk blij mee. Ik was heel Sfw trots dat ik Jw in de krant ^ÊL' jpa^ stond. Mijn broer vond dat ook fijn. Mnw Ik heb al een grote zus die getrouwd is, en ik ben al oom. Mijn broer is sergeant in Utrecht. Mijn andere zus die leert voor bejaardenhelpster. Dat zijn dus mijn broer en twee zussen. Ik zit in de 4e klas en ik ben 0 keer blijven zitten. Nu is onze juffrouw ziek en we hebben nu een reserve in haar plaats. Ik zou ook wel graag vrij hebben. Nu hoop ik maar dat ik weer in de krant kom. Ik ga nu maar stoppen want ik kan eigenlijk nog niet ro heel goed brieven sdhrijven. Groeten van Theo Vonck, Gra venstraat 180, CUnge, Gisteren heb ik het boek ontvan gen dat ik met de wedstrijd gewon nen heb. Ik vind liet erg mooi. Met al die mooie plaatjes erin. Ook wil ik u bedanken voor het mooie boek. In schooi wil ik graag schrijven en lezen. En ik wil ook graag handwer ken. We krijgen 's maandags en dins dags gymnastiek. Ik speel graag met de poppen thuis. Ik heb twee broer tjes en twee zusjes. Mijn oudste broer gaaf naar de L.T.S. in Dongen. Mijn andere broertje is vijf maanden. Hij zit in de box. Ik vind hem erg lief. Ik heb-ook een zusje in de zes die klas. En ook een in de kleuterklas. Nu ga ik eindigen want ik weet niet veel meer. Dit is een foto van mijn eerste H. Communie. Riannc van Gestel, 9 Jaar. Venne- weg 2, Rijen- Ik heb twee broertjes Jos is 10 Jaar en Pieter is 1 jaar. Laeta het zusje is 5 jaar. Jos zit op de kostschool in Huy- bergen. Laesta zal voor het eersite jaar in de kleuterschool en Pieter blijft thuis. Hij is heel lang ziek geweest 9 weken. Over me zelf: Op de school gaat het heel goed maar het lezen is niet zo goed. Ik zit in de derde klas. Ik vind het leuk op school. Ik voetbal in DTK dat betekent Door Tranen Kampioen. We staan eerst. We hebben gewonnen met 14-0 9-7 6-3 7-0 en 16-10 ik sta achter rechts en heb 14 doelpunten gezet in mijn eigen doel. Ik vindt het een prachtig boek en bedank er voor. Ik lees vaak in het boek en leer er veel van. Maar ook niet te veel want de school moet altijd weer voor. Ik heb twee dunne boeken van Fijenoord en van foto's elftallen. Nu heb ik er drie. Veel groeten van: Wilber Hack Roosendaal. Het lelijke weer. daar begint het weer. En het regent pijpestelen, en wij zitten ons te vervelen. Het water stijgt och, als je die regen krijgt. En plassen o zo groot, en ruist maar door de goot. Het regent en 't regent, en alle mensen zeggen bevend daar komt toch geen watersnood. Dan hebben we geen brood. Zelf verzonnen door: Ineke Steun, 9 jaar, Zandweg 1, Kattendyke (Zld). (Ik wil graag corresponderen met een meisje van 9 jaar uit de vierde klas)* meneer Jansen en die is penningmees ter van de stichting „Klein Bethle hem". Maar in heel veel andere plaat- sen zullen de kinderen ook willen mee helpen. En dat moet kunnen. Het beste is misschien, dat die kinderen het geld maandag mee naar school brengen, al les bij elkaar leggen en aan een onder wijzer of een onderwijzeres vragen om het op te sturen. Die kan het dan stor ten op giro 1110608 van de Algemene Bank Nederland te Breda ten bate van de stichting „Klein Bethlehem" te Rijen, Zo, en wie doet er nu mee? Praat er op school eens over met elkaar, Misschien kun je samen wel wat orga niseren. Hoe meer kinderen er mee doen, hoe beter het plan kan slagen. En reken er op, dat het een leuke ge dachte is, dat je op zo'n plezierige ma nier iets voor een ander kunt doen. Als je dan later eens in Ryen komt tijdens de kerstdagen en „Klein Beth lehem" staat er weer, dan kun je trots tegen jezelf zeggen: dat is nou een klein beetje van mij, daar heli ik aan meegeholpen. José w ,L Ik men Marjolein Bonman en heb m iI "-'j?", I H| fig eên mooi boek van u ontvangen. Ik wil fe u daarvoor harte- f W*4Ê yfP' 'fl lijk bedanken. I I *1111111 Een mooie prijs I j voor mijn verhaal- WÊÊ^ÊÈÊÊ9%- ^e* onder- W wijzeres worden. WipZaterdagmorgen ben ik gelijk gaan lezen. En ik zou het boek helemaal in één keer uitge lezen hebben, als ik niet naar de drum band moest. Mijn leeftijd is 11 jaar en zit in de zesde klas van de lagere school. Ik heb twee vriendinnen ze heten Arke en ElLie v. Vlimmeren. Met Leonie ga ik altijld naar school en naar de drum band. We zijn allebei tamboer. Dait ls leuk vooral als we volgend jaar een uniform krijgen. Marjolein Bouman 11 jaar, Jan David Zockerstraat 26, Breda. (Ik zoek een meisje om mee te corresponderen tussen de leef- tyd 11 jaar). Uw boek heb Ik ontvangen net Is heel mooi. Ik hen nu veel tijd om te lezen, want, ik ben ziek. Mamma zegt: het is al weer een kinderziekte en straks komt de dokter die maakt me weer beter en Ons Lieve Heertje is er ook nog. Tante José ons Elsje ligt ook bij mil in bed. Die neeft hetzelfd® Mam ma zegt dat Lia en Willy het ook krij gen. Ons Frans die krijgt het niet meer, die is 16 jaar en ons Toontje is bij de soldaten in Breda. Dicht bij U zegt papa, want die ligt op de K.M.A. Tante José ik vtnd het boek dat ik van u heb gekregen heel mooi. Ik heb het al 20 keer gelezen. Het gaat over een meisje. Papa en mama vinden het ook leuk. Als ik beter ben neem ik het mee naar school. Dan doet onze juf het misschien wel voor lezen. Dat heeft ze ook gedaan met het briefje uit de krant. Ik ga nu eindigen met veel dank en groeten van Anneliesje Ernst Drie koningen zijn gekomen gekomen van heel ver, zij reden door het duister, en volgden trouw de ster. Zij reden door de velden zij reden door het dal, tótdat de ster bleef stilstaan, 't was voor een beestenstal. Daar vonden zij het kindje. Daar vonden zij hun heer. Zij gaven hem hun offers, en knielden biddend neer. Het Kindje lachte vriendelijk, zag hen vol liefde aan. Toen zijn de heilige koningen weer blij naar huis gegaan. Geschreven door Ris de Schoolmees ter, Vsrkensmsrkt 1 te IJzendijke. 10 jaar. In het Diaconessenhuis te Breda is heden tot on ze grote droefheid van ons heengegaan, mijn lie ve man, onze beminde broer, zwager en oom GERARDUS JOHANNES NOVERRAZ oud-direkteur N.V. Ericsson Telefoon Maatschappij ridder in de Orde van Oranje-Nassau echtgenoot van Albertina Johanna Blom op de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam, A. J. Noverraz-Blom Breda, 2 januari 1967 Baronielaan 7 De crematieplechtigheid zal plaatshebben don derdag 5 januari a.s. om 14.00 uur in het Crema torium „Ockenburgh", Ockenburghstraat 21, 's- Gravenhage (Lsd.). Geen bezoek aan huis Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Op zaterdag 7 januari 1967 hopen onze geliefde ouders A. Timmerman-Piessens hun 55-jarig huwelkijksfeest te vieren. Dat zij nog lang mogen blij ven leven, is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterklein kinderen. Hulst, Lange Bellingstr. 42. Gelegenheid tot feliciteren van 2-4 uur in hotel van Oosterom, Stationsweg, Hulst. Het is voor ons een droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van mijn lieve zorg zame man en mijn lieve pa ADAM BARBERA CORNELL- DIEPSTRATEN in de ouderdom van 51 jaar. J. C. Diepstraten-Gijsbrechts Jan Gaarne bevelen wij u onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Veghel, 1 januari -1967 Deken Franssenstraat 2. De uitvaart zal plaatsvinden op woensdag 4 ja nuari a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de Heilige Lambertus te Veghel, waarna de be grafenis zal geschieden op het r.-k. kerkhof aldaar. Gebedsoefening dinsdag tijdens de avondmis van zeven uur in bovengenoemde kerk. Bijeenkomst voor de begrafenis aan het St.- Josephziekenhuis ingang Middegaalstraat waar vanaf 9.45 uur gelegenheid bestaat tot condoleren. Bezoek aan de Chapelle-Ardente van het St.- Josephziekenhuis van 18.00-19.00 uur. Bij het Heemraadschap van Mark en Dintel is de functie vai standplaats Dintelsas, vacant. De werkzaamheden bestaan uit het bedienen van de sluis, het innen van vaart- en sohutgeld, on derhoudswerk aan gebouwen, installaties en ter reinen. Tijdens de suikerbietencampagne continu dienst. Tijdens grote regenval onregelmatige spui- dienst. Leeftijd tussen 2540 jaar. Bruto-salaris voor 27 jaar en ouder: f 703.34 (excl. verhogingen 1967) vacantietoelage 6 Dienstwoning aanwezig. In dien'sttreding zo mogelijk per 7 februari 1967. Verplaatsingskosten-, ziektekosten- en premie spaarregeling volgens rijksnonnen. Sollicitaties met opgave van referenties te rich ten aan het College van dijkgraaf en heemraden van het Heemraadschap van de Mark en Dintel, Dorpsstraat 45 te Oud-Gastel, binnen één week na verschijnen van dit blad. Persoonlijk bezoek alleen na oproep. In onze krant van'31 december onder de nieuwjaars vakjes is per abuis een fout gemaakt in het adres van de Nieuwe Brandstoffenhandel „Goes". Dit adres is NIEUWE BRANDSTOFFENHANDEL „GOES" Wilhelminastraat 2 - Goes Tel. 7427 MARTENS Klapstraat 5 Koewacht Tel. 223 wenst klanten, fam. en vr. een gelukk. en voorsp. 1967 M. J. VAN DE LINDE Schildersbedrijf Doelstraat 8 - Heinkenszand. wenst alle cliënten, familie, leden en kennissen een ZALIG NIEUWJAAR vraagt per 15 febr. a.s. of eerder Zij. die hiervoor interesse hebben, gelieve schriftelijk te solliciteren bij de Directrice. vraagt voor spoedige indiensttreding bij voorkeur met kennis van steno. Schriftelijke sollicitaties aan ons adres Markt 2 te Sas van Gent VOORDEUREN en BETIMMERINGEN in FIJNE HOUTSOORTEN j Zaamslag (Z.-Vl.) Tel. 01153-33 Hebt u tijd voor thuiswerk? Abonneert u zich dan op „De Tipgever", waarin u volop tips voor thuiswerk vindt. Postbus 21 Hendrik Ido Ambacht. Gevraagd: Net kamermeisje. Zeer goede verdiensten. Even tueel intern of reiskosten ver goeding. Grand Hotel „Rotter dam", Terneuzen, Tel. 2041- 01150. Hoofdprop&gandist(e) gevr. voor Breda, Roosendaal, Ber- fen op Zoom. Soil. Postbus 44 lindhoven. koop aangeboden Aardgas centrale verwarming Install, bedir. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten. ad viseert u gaarne. Bel 01608- 2301. (Na 18 uur 01608-4037) en wij zorgen voor uitvoerige in lichting en snelle, accurate montage met een minimum aan brekerij en ongemak. Naast een mooie collectie haarden en fornuizen, waar borgt ons rijksgediplomeerd en landelijk erkend installatie bedrijf een correcte afwerk, en vlotte service. Install.-bedr.De Weerd n.v.. Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. Dame alleen zoekt kamers on- gemeubileerd met wasgelegen heid. Baronielaian of omgeving. Tel. 01675 - 472. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht v. koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis Geen service kosten. Bel op (ook 's avonds) 01100-5397, Oostburg 01170- 2759. Middelburg 01180-3973, Goes. Autogarages f 350, schuurtjes f 185, vakantiehuisjes f 950. Vraagt gratis prospekt bij Houtbouw TJbachs Kerkrad© Vink. Nieuwb. met c.v. in IJpelaar, woon-eetkamér, 7.73x3,52 m, 3 slaapk., badcel, royale zolder, f 39.800,- k.k, Makelaarsk. Pluyter, Nwe. Ginnekenstr. 36, Breda, tel. 41155, b.g.g. 36449 of 30147. Te koop woonhuis in goede staat. Gelegen te Kuitaart, Hulsterweg 105, Te bevragen na 6 uur: Hulsterweg 105, Kuitaart. IJpelaar. Mooie nieuwbouw met stadsverwarming luxe afw. woomk. 773 x 352. 3 slaajp- k„ bad/kaan. zolder f 39.800,- Maikelaars v. d; Berg en Co. nw. Ginnekenstraaf 43, Breda Tel. ÓM5ÖO-24421!. Te koop. Goed onderhouden woning met garage, Bredase- weg 18, Roosendaal. 10 volle uren autorijles f 47,50 Vervolg- en losse lessen f 6,50 Fonkelnieuwe Volkswagens ge diplomeerde instructeurs. Er kende bond®autorijschool „De Centiale', aanmeldings- aöres Stationsplein 5, Breda, tel. 38728. Roosendaal: Raad huisstraat 48, tel. 5073. Nieuwe banden in alle maten e.i tegen aille prijzen bij ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda Landbouw Auto-, tractor- en landbouw. bandengebruikers, attentie! Alles wat u op bandengebled zoekt vindt u voordelig bij het grootst gesort. bandenbedr. in Nederland en wel bij ZEBO, Kromme Weele 17a, Middel burg, tel. 3993. Na 18 uur 2835- 2328. Terneuzen, Haarman-wég 2, tel. 3828. Na 18 uur 4075. Bergen op Zoom, Beursplein 5 tel. 5879. Na 18 uur 5435, Breda Tramsingel 4, tel. 37247. N* 18 uur 46214. DAGBLAD DE STEM totaal Uw krant! Ol BREDA De meninj visie-reclame-uitzendin.g( reacties van een aantal spots. De meeste reclame Wel toonde de meerderh die de Stichting Ether 1 Men zou met name een f heen wensen. De eersü 160.000 gulden opgebrach pen per week schat meja t Wij laten hieronder enkell volgen. Publiciteitschef Hl STER.-debuut matig". Al enkele spots bijzonder gesU had eigenlijk een ander tijdi hoofd gehad voor de Hero,- schap, die op 27 januari a.s. ingaat. „Geen reclame-uj meer zo vroeg in de avorT grotere spreiding", zei hij 9 ren ,T-V. -reclame is zeker gl voor een bedrijf dat voorui| de Hero-functionaris. Hij 4 niet uitgesloten, dat er vooral ginperiode aan dit nieuwe sfl me door veel bedrijven gel gooid zal worden, door on| zaamheid of onvoldoende k; deze nieuwe kant van de j guisde als geprezen televisl Een Philips-functionaris: shots waren heel indringendj dere geldverspilling zonder n| zien de grote bedragen die reclame gemoeid zijn is me i te denken, dat alleen de aill bedrijven hiervan regelmatij I zullen maken. De Philipsm daar anders over. „Door eenl te houden, kunnen ook de met een minimaal reclamebi van een vaste plaats in de zekeren", meende hij. 1 Een groot Amsterdams r<| reau: „Een advertentie moet 1 (ADVERTENTIE) Onze opleiding te Roosendaal j> Januari a.s. Op dezelfde datu STATIONSPLEIN 12 „De vröiiw hoeft geen r< ven de knie te dragen om e te zien", zegt Michèle M( elegante, zelfverzekerde en scheiden filmster, die dicht* vijftig dan bij de veertig is. gen is haar Pariise boutiqu gekomen. Er wordt geen n worpen, maar mode gevolg*? smaak van Michèle, die er soonlryk cachet aan geeft: kl en, die zij zelf heeft gedach haair bedoeling andere vroi haar leeftijd even elegamt te en zij geeft deze adviezen vo derobe: Bilousons met bijpassend ken van Shetland. Gladde, rokken met plat werkte plooien voor een silhouet. Doordraagmantejs m$t horende rokken Japonnen van wit flanel. Mouwloze japonnen m< passend jasje. Capes voor de komende Niet te lage hakken. Kousen en schoenen va beige huidskleur (om he langer te doen schijnen)]

de Stem | 1967 | | pagina 4