jongens een fraaie kans ZONNEI Scotla op do Everton wil oud record van Arsenal evenaren BILJARTLESSEN VAN GROOTMEESTER RENE VINGERHOEDT Route Stem- cross wordt omgelegd Fanny Blankers en Owens beste atleten aller tijden ACHT MEESTERWEl Theorieën Bezoek Oudkerk en v. d. Lans in Europese winter- baankampioenschap Gewestelijke titelstrijd vierde klas libre „Mijn naam is Eusebio" een bestseller De Gaulle VS-troepen uit Vietnam Cursus voor buitenlandse trainers Onverbeterlijk Verkiezingsleus vot Franse communister Post rukte op naar tweede plaats Huizenaar en Ter Meulen organiseren in Den Haag Nederlands succes in Liverpool Verrassing tijdens schaaktoernooi van Hastings „Kader spelsoort voor toekomst" Moeilijk Groot biljart Geluk Zeven uur ALAN - 1.100.000 - BALL MOET HELPEN Beroemd Dixie Dean Misschien DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 JANUARI 1967 11 9 (Van onze Londense correspondei LONDEN Scotland Y; Interpol zijn tot nu toe weii geschoten bij het onderzoel de acht meesterwerken van andere Rembrandt en Rube vrijdagnacht uit het Dulwic seum in zuidoost-Londen v gestolen. Het enige werkelijke spoor vijf centimeter lang stukje va boor, dat werd gevonden na eikehouten deur, waarin het ga gemaakt dat groot genoeg was smalle, lenige man door te laten De grootste kunstroof aller geeft intussen aanleiding tot eer vloed van briefjes, waarin wordt geëist. Drie van de brievi in hetzelfde handschrift gesel Iedere brief wordt door Scotlani nauwkeurig onderzocht, maar de heeft tot nu toe nog niets ont dat meer dan routineaandacht ve Het feit dat de politie nog nau iets heeft bereikt, is oorzaak van meer theorieën over de drijfve* de schilderijenroof. Werden z vreemd voor rekening van een zinnige kunstminnaar of zullen vers echt een losprijs eisen? Een nieuwe theorie, die giste werd verkondigd, was dat de zou moeten steunen op het feit, c len thans zijn duizendjarig bestaa en dat de oude meesters oorspro voor een Poolse vorst bestemd Ook zou enige tijd geleden een klant in een melkwinkeltje in D hebben gezegd: „Ik weet, dat de derijen van het museum niet ei nisch tegen diefstal beschermd den". Naast het onderzoek naar het stukje houdt Scotland Yard zich namelijk bezig met het naspeure de duizenden namen uit het gaste van de schilderijenzaal. De politie neemt aan, dat de het moet er maar een zijn gewe de galerij onlangs heeft bezocht (Van onze Paryse corresponde PARIJS Men acht het in Par uitgesloten, dat de Amerikaanse sadeur in Parys, Bohlen naar Wa ton zal worden ontboden voor coi tie T iet zijn regering. Generaal De ie is namelijk bysonder fel gewe gen Amerika in zyn radiotoesprs het Franse volk op oudejaarsavoi De oorlog in Vietnam heeft hij uien eenzijdig gesteld en het e Fransen doen voorkomen alsof A: piet minder dan een aanvalsoorlog tegen Vietnam. De Gaulle heef enkele vredesr of bemiddelingsv ingediend. Ook geen beroep ged; communistisch China om naar d te luisteren maar met de Franse inunisten de eis gesteld dat Ame J n troepen uit Vietnam moet ten ken. En datzelfde heeft hij herhc nieuwjaarsdag toen hij de feli ontving van alle buitenlandse sa deur s die bij de Franse regeri geaccrediteerd. Een speciale wens droeg hij de paus vanwege diens vredespc voor Vietnam. Aan ambassadeur Werd na afloop gevraagd of hij woorden van generaal De Gaull hientaar wilde leveren, maar da geweigerd. Overigens moet men de rede Gaulle zien als een poging om c histische kiezers op zijn hand te nis m maart aanstaande algemer «■lezingen moeten worden gehöud< de nieuwe volksvertegenwoordig (Van onze sportredactie) BREDA De aanmeldingen blij ven binnenkomen bij het wedstrijdse cretariaat van de „Dagblad De Stem- cross" (C. Evers, Zandbergweg ,196A Breda). Naast de vele inzendingen uit het verspreidingsgebied van Dagblad De Stem noteerden de nijvere wer kers van de Bredase atletiekvereni ging Sprint namen van lopers uit Hengelo en zelfs al twee uit Duits land. Hierboven vindt u de startplaat! zoals bekend een wei in de di recte nabijheid van de Bredase Trif- pelenberg. En hiernaast het oorspron kelijk geplande parcours. Hoewel di verse sterken onder de aanmelders beslist geen bezwaar zullen hebben ook deze hindernis op weg naar de fi nish van de „Dagblad De Stern-cross" te nemen, hebben de organisators re kening gehouden met de onervaren heid van vele lopers. De route zal ge wijzigd worden en deze poel zullen de lopers dus beslist niet op hun weg door en langs de bossen rond de Trip- pelenberg vinden. Voor diegenen, die nog weten dat Dagblad De Stem op zondag 15 ja nuari een volkscross organiseert, laten we hieronder nog eenmaal het tijd schema volgen: 14.00 uur dames en meisjes A der KNAU, ca. 1330 m; 14.15 uur Jongens B der KNAU en Volkscross Dagblad De Stem 14 t.m. 17 jaar ca. 2650 m; 14.35 uur Jongens A - KNAU, Volts- cross Dagblad De Stem 18 t.m. 19 jaar ca. 4000 m; 14.55 uur Veteranen der KNAU Volks cross Dagblad De Stem 40 jaar en ouder ca. 2650 m.; 15.15 uur Heren der KNAU ca. 7001 meter. DORTMUND (ANP) Onze landje- noten Jaap Oudkek en Piet van der Lans zullen 22 januari in de Westfalen* halle in Dortmund deelnemen aan net Europees winterbaankampioenschap achter grote motoren. Hun tegenstai^ ders zijn de Belgen Proost (titelhouder Verachtert en Deloof (wereldkampioen), de Fransen Raynal en Giscos, de Ita liaan de Lillo en de Duitsers Kemp^ Rudolph en Schulze. (Van onzesportcorrespondent) KAATSHEUVEL Aan de biljart' vereniging „Poedelvrees", gevestigd in café Kerkzicht van de heer L. Snoe ren aan de Erasstraat in Kaatsheuvel, is de organisatie toevertrouwd van de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van het gewest Brabant- Zeeland 4e klats libre KNBB, welke op zaterdag 7 en zondag 8 januari worde» gehouden. Het toernooi start zaterdag om 12 uur en zondagmorgen om uur. Deelnemers zijn de heren J. HuBe- man (Venray), P. Swinkels (Val- kenswaard), A. van Mook (Waalwijk) C. Verweij (Kloetinge), A. Klessens (Wintelre) J. Pooters (Kaatsheuvel). C. de Kort (Bergen op Zoom), en M» Suykerbuyk Tilburg KEULEN (ANP) Peter Post is samen met zijn Zwitserse koppelge- noot Fritz Pfenninger naar de tweede plaats achter de Duits-Belgische cofljt binatie Bugdahl-Sercu opgerukt. Bi) het ingaan van de vyfde nacht van de 15e Keulse zesdaagse moest de D&j Palle Lykke wegens maagklachten de strijd staken. Bij de neutralisatie was de stand: 1. BugdahlSercu (Did.—Belg.) .418 pnt, 2. PostPfenninger (Ned.Zwits.) 353 pnt. op een ronde: 3. Rudi Altfe- Renz (DM.) 495 pnt., 4. Kemper—O1' denburg (Did.) 199 pnt., op vier ron den: 5. JunkermannRudolph. 239 De overige koppels hadden zei o1 meer ronden achterstand. IIIHIIIIHIIIHIIimillimillHIIIIWIIIHIIIIHIIIIHIIIIHIIIIIHillHIIIIHIIIIHIIIIMIillHllllimjlMIIIHIItllHIIIIHIIIHIIHIIflIHIIIIiailllllHIIIIIHIII, JESSE OWENS FANNY BLANKERS KOEN KATOWICE (ANP) In een periode, zo aan het eind van het jaar, stromen de namen van de sportmannen en -vrouwen van het jaar 1966 uit de verschillende landen binnen. Het Poolse blad „Sport" uit Katowice heeft echter het goede idee gehad om een enquête te houden wie de beste atleet (atlete) aller tijden zou zijn. De viervoudige gouden medaillewinnaars tijdens de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn, de Amerikaan Jesse Owens, en Fanny Blankers in 1948 in Londen, kwamen daarbij als eersten te voor schijn. Jesse Owens kreeg 172 punten en verwees Emil Zatopek (Tsjech) met 144 punten en Paavo Nurmi (Finland) met 124 punten op de volgende plaatsen. Achter Fanny Blankers met 169,5 punt volg den de Amerikaanse Wilma Rudolph met 142 en Jolanda Balas (Roem.) met 119 punten. Aan deze enquête namen atletiek-experts uit 16 landen deel. De verdere volgorde luidt HEREN4. Valeri Brumel (Rusl.) 104.5. 5. Peter Snell (Nieuw- Zeeland) 73. 6. Cornelius Warmerdam (V.S.) 65.5; 7. Herbert El liott (Australië) 54. 8. Rudolf Harbig (W.-Dld.) 44.5. 9. Ron Clarke (Austr.) 39,5. 10. Parry O'Brien (V.S.) 32,5. DAMES: 4. Irena Kirzenstein (Polen) 80.5. 5. Stanislawa Wala- siewicz (Polen) 66. 6. Shirley de la Hunty (Austr.) 61.5 7. Betty Cuthbert (Austr.) 58, 8. Tamara Press (Rusl.) 47. 9. Mary Rand- Bignal (G.B.) 44. 10. Sin Kim Dan (Noord-Korea) 39. (Van onze sportredactie) BREDA Buitenlandse trainers, die nog maar kort bij Nederlandse clubs in het betaalde voetbal werkzaam zijn en daartoe speciale toestemming ont vingen, zullen in de toekomst de cursus voor het A-diploma moeten volgen. Buitenlandse trainers, die reeds lang in Nederland trainen, zijndeze verplichting ontslagen. DEN HAAG (ANP) Harko Kok- meyer, de Nederlandse kampioen in het middengewicht, die aan een succesvol le come back bezig is, bokst op maan dag 16 januari in de Haagse dierentuin de hoofdpartij van een internationaal profprogramma. De Amsterdammer ont moet in een gevecht over acht ronden de Franse middengewicht Michel Le nain. Promotor Theo Huizenaar, die dit programma in samenwerking met zyn Amsterdamse collega, Piet ter Meulen organiseert, heeft nog vier andere prof gevechten afgesloten. Jan Lubbers, <|ie als beroepsbokser nog steeds ongesla gen is, krijgt ook een Franse tegen stander iiï Francis Dupuy. Dit gevecht, dat aan de halfzwaargewichtsgrens is afgesloten, gaat over zes ronden. De Utrechtse zwaarwelter Joop Ver bon, die in zijn twee profgeveohten eenmaal door knock out en een keer op punten won, ontmoet in een gevecht over zes ronden Jean R;|.non (Fr.). Ver- bon's stadgenoot, Toon Nagtegaal, die in november na twee jaar afwezigheid weer in de ring kwam en toen door knock out in de tweede ronde won, krijgt de Belg Palmer Palpem te bestrij den. De vijfde partij gaat tussen de Am- «terdamse middengewicht Joop Kruis en de Fransman Claude Courteille. De gevechten voor Nagtegaal en Kruis zijn beide afgesloten op zes ronden. COLOMBO (ANP) De 27- jarige amateurbokser uit Ceylon Vidanaga Pathiranage Piyadasa heeft zijn fans teleurgesteld. In november van het vorig jaar werd hij twee maanden eerder uit de gevangenisontslagen en zijn houding was zo voorbeeldig, dat hij zijn land mocht vertegen woordigen tijdens de Aziatische Spelen in Bangkok. Iedereen hoopte dat hij zou winnen en te vens dat hij voor de rest van zijn leven op het rechte pad zou blij ven. Noch het een, noch het an der gebeurde. Tijdens de Aziati sche Spelen verloor hij reeds in de eerste ronde en één dag na Kerstmis zat hij weer achter de tralies in verband met een roof overval, die hem en zijn drie „vrienden" 150 en een arm bandhorloge had opgeleverd. Sinds zijn terugkeer uit Bang kok leefde hij bij gevangenisin specteur, Paddy da Silva, de mam die hem boksen leerde. Dat hij boksen kan weten de slachtof fers, twee taxichauffeurs, die door hem knock-out werden ge slagen. LIVERPOOL (ANP) De Neder landse badminton-jeugd is tijdens de kampioenschappen van Noord-Enge- land, die in Liverpool zijn gehouden, sterk voor de dag gekomen. De finale dames-enkelspel van dit toernooi dat hoger wordt aangeslagen dan de junio ren-strijd van de all-England kampioen schappen, werd een Nederlandse aange legenheid. Lily ter Metz (Haarlem), de Nederlandse jeugdkampioene, versloeg Joke van Beusekom (Wassenaar) in twee sets: 11—2 11—7. Ook de finale heren-enkelspel eindigde in een Neder landse overwinning: Leo Hanssen (Hoensbroek) versloeg Nurmohammed (Pakistan) in drie sets: 1512 1115 1512. Met zijn stadgenoot Ab Loog drong Leo Hanssen ook door tot de fi nale heren-dubbelspel, waarin de Brit ten Kirk en Wing zich echter sterker toonden: 157 15—9. Voor de derde Ne derlandse zege zorgden Lilly ter Metz en Joke van Beusekom, die de finale van het dames dubbel-spel wonnen. HASTINGS De ex-kampioen van Brazilië, de 14-jarige Henrique Mec- king, heeft verrassend verloren van zijn zes jaar oudere Britse tegenstan der Michael Basman in de vijfde ron de van het internationale schaaktoer nooi van Hastings. De partij, die viereneenhalf uur duur de, werd via eenendertig zetten door de Brit in zijn voordeel beslist. De Zuidslaviër Boran Jurajica speelde in zijn partij remise tegen de Brit Jona than. Ook de Russen Uhlmann en Botwinnik kwamen tegen elkaar niet verder dan een deling van het punt. Na vijf ronden hebben Kurajica en Botwinnik elk met 3 punten de leiding. Drie ex aequo met tweeëneenhalve punt staan de Rus Uhlmann, de Is raëliër Czernaik en de Britten Keene, Basman en Penrose. LISSABON (AP) Het 208 bladzijden tellende boek „Mijn naam is Eusebio" van de Portugese voetbalster is in 1966 een best-seller geworden in Portugal. Ofschoon het pas in oktober is uitgeko men, zijn er al 15.000 exemplaren ver kocht, meer dan van elk ander boek. HET AFGELOPEN jaar heeft het Rijksmuseum in Amsterdam een record aantal bezoekers gehad, 784.581 perso nen, van wie 80 pet. buitenlanders wa ren. Dit is 38.000 meer dan in 1956, het zogenaamde Rembrandtjaar. De enorme toeloop heeft geen bijzondere oorzaak gehad. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De zeer eharmante juffrouw die de deur openden van 't Bondsbu- reau van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond gaf ons weinig kans. „De heer Vin. gerhoedt is er nog niet. Maar als hij komt denk ik niet dat hij tijd heeft voor een praatje. Hij is hijzonder streng en laat zijn programma niet in de war sturen". Wij hadden ons dan ook een heel andere Vinger- lioedt voorgesteld dan de man die om tien voor half drie het zaaltje onder het Bondsbureau binnenstapte. Vriendelijk la chend begroette hij zijn disci pelen. Hij was gaarne bereid ons zijn mening te geven over hetgeen liij hier in Amster- dam verwachtte te bereiken met vier jonge knapen die in de „kelder" van liet Bonds, bureau biljartles van hem krijgen. Biljartles van de veel. voudig Belgisch, Europees en wereldkampioen in vrijwel alle spelsoorten. En dat op een prachtige matclitafel. Piet Vet (Berkhout), Chris Nobels (Haarlem), Wim Montvoort (IJssel- stein) en Ben Veldhuis uit Oldenzaal zijn de vier gelukkigen die geselec teerd zijn. De technische commissie Van de KNBB achtte deze vier 18-ja- rigen de meest begaafde jeugdbiljar- ters die Nederland momenteel heeft en op kosten van de KNBB worden zij in staat gesteld de lessen van bil— jartprof René Vingerhoedt, de 45-jari- ge koning op 't groene laken uit Ant werpen, bij te wonen. Driemaal vier dagen van donderdag t.m. zondag krijgen de jongens deze lessen. De eerste twee weekends zitten er op. Vingerhoedt houdt zich wat het onder richt in Amsterdam bètreft slechts zig met het moeilijke kaderspel. Hij is reeds voor het derde jaar voor de KNBB in deze hoedanigheid. Waarom alleen met het kaderspel Wordt het libre buiten beschouwing ge laten René Vingerhoedt„Kaderspel wordt het biljartspel van de toekomst. Op li bre raakt het publiek uitgekeken. Ka der is moeilijker. Stukken moeilijker en aantrekkelijker. Het libre beheersen deze jongens wel. Als ze de serie d'A- mericaine onder de knie hebben is het een kleine moeite zo'n driehonderd ca ramboles te scoren. Op zich natuurlijk moeilijk, maar voor het publiek niet aantrekkelijker'*. En hij kan het vast weten. Vingerhoedt is niet voor niets 36 maal nationaal, 22 keer Europees en 3 keer wereldkampioen geweest. Wat Vingerhoedt in de jongens en in Piet Vet ziet „Het kunnen grote biljarters worden. Maar zij zullen veel moeten trainen. Trainen dat de stukken eraf vliegen. Vier" uur per dag moeten zij aan het biljart staan. Ze moeten er werkelijk alles voor over hebben om een speler van klasse te worden.'* Piet Vet is enorm blij met de kans die hij gekregen heeft van de KNBB. „Dit is toch de ideale gelegenheid om wat te leren. En dan nog wel van Vin gerhoedt. Ik geef Vingerhoedt groot ge lijk als hij zegt dat wij vier uur per dag moeten oefenen. Het klinkt heel simpel, maar ga er maar eens aan staan. Hoe moet dat dan met de poen En dan een groot biljart. Dat staat er ook niet bij ons in de buurt." Piet Vet begon pas twee jaar geleden met de actieve wedstrijdsport. Hy was vyf jaar toen hij de keu voor het eerst hanteerde. („Vader had een café in Hil versum. Daar zijn we zeven jaar ge leden vandaan gegaan naar Berkhout"). Twee jaar terug liet Piet Vet, lid van de biljartvereniging Horna te Hoorn, zich inschrijven voor het jeugdkampioen schap van Nederland hoofdklasse libre. Piet werd kampioen met een moyen ne van schrik niet16.41.' Een jaar la ter in de extra libre klasse was het eind helemaal zoek. In de klasse met moyennegrenzen van 1120 won hij de nationale titel met een gemiddelde van maar liefst. 41.17. Hlij sloeg de over gangsklasse libre over en promoveerde meteen naar het groot biljprt. In de jeugdafdeling van de KNBB was geen plaats meer voor Piet. Hij werd inge deeld bij de senioren en speelde enkele weken .geleden mee in de voorwedstrij- den eerste klasse libre groot biljart in Amsterdam. Piet Vet bereikte de finale Een bijzonder fraaie opmars dus van dit jeugdige talent. Een talent dat tot nog betere prestaties kan komen. Veel leert Piet Vet momenteel in Amster dam van de kaderlessen van Vinger hoedt. Een René Vingerhoedt die de spelers naar de tafel roept. In elke hoek een speler. Vingerhoedt roept de jon gens. Grappen makend tegen de lange Ben Veldhuis. „Zég, lange spelers krij gen het steeds moeilijker. Die worden al bij voorbaat uitgeschakeld, deze lie den. Kijk maar naar ons in België." Hierbij doelend op de boomlange Lou- rent B.oulanger die door de Belgische biljartbond geschorst is. Vingerhoedt legt de ballen voor de jongens neer. Laat ze de serie opbouwen langs de kaderlijnen. Laat ze rustig hun gang gaan tot het moment dat er naar zijn me ning iets mis gaat. Dan maar weer opnieuw beginnen. Steeds maar weer opnieuw. Zo'n zeven a acht uur per dag. De jongens genieten er echter van. Piet VetHet gaat om wat te leren en dat doen we niet te kort..." (Van onze sportcorrespondent) LIVERPOOL Toen Ajax in december met 5-1 van Liverpool won, kreeg het bestuur'van de Amsterdamse kampioen een feli citatie-telegram uit Liverpool. Enige supporters van Everton, de felste concurrent van FC Liver pool hadden hem ondertekend. Alles, wat afbreuk kan doen aan het prestige van Liverpool, is bij de Everton-supporters welkom. De wedstrijden tussen de twee clubs zijn ongekend fel; vaak ein digen zij onbeslist. Dat éne puntje van de „bezoekende" club wordt door de supporters als een over winning gevoeld. Zaterdag j.l. eindigde Liverpool - Everton in 00. Dit resultaat had Ever ton niet in het minst te danken aan Alan Ball, de kleine rood-harige speler, waar Everton het hoogste bedrag voor over had, dat ooit voor een Engelse voetballer werd betaald: een miljoen honderdduizend gulden, (fl. 1.100.000,-). Het is duidelijk, dait Everiton zich in de top van heit Engelse voetbal wil handhaven en daar moet Bah aan mee helpen. In het verleden heeft de club bijzonder veel successen gehad. In het meer recenite verleden: kampioen in '62/'63 en houder van de Engelse voet balbeker in 1966, toen Sheffield Wed nesday in de finale werd verslagen. Zonder twijfel is Everton, dat in het Goodison Park in Liverpool speelt, een van de beroemdste clubs van Engeland. Toen de eerste competitie in 1888 werd georganiseerd, was Everton er ook al bij. Tien jaar daarvoor was de club op gericht als de Slt.-Domingo Church Sun day School Club. In die diaigen speelde men in het Stanley Park, dat nm het betrekkelijk korte stuk groen vormt tussen de stadions van Liverpool (aan Anifield Road) en Everton. De naam liam Ralph Dean, beter bekend als Dixie Dean. Hij was met „de kop" be ter, dan welke middenvoor ook. Tom my Lawton benaderde hem het meest als kop-specialist. Lawton was voor én tijdens de oorlog middenvoor bij Ever ton. r De zestig doelpunten, die Dean in één seizoen in de competitie scoorde, zijn nog steeds door niemand overtrof fen. Dit komt voornamelijk door het defensieve spel van veel elftallen. Dean het zelfde g de Engelse voetbalbe- -in 1906, 1933 en 1966. In 1966 voerde aanvoerder Brian Le- elftal naar die koninklijke lo- cup in ontvangst te nemen, ir daarvoor had Dixie gedaan. Hij was toen >r. In diverse opzichten was i/an 1933 opmerkelijk: er wer- het eerst rugnummers ge bruikt (die van 1 tot 22 liepen) en Manchester Cilty verloor in de finale, hoewel op de halfplaats een zekere Matt Busby speelde, de huidige mana ger van Manchester United Alleen Arsenal kan bogen op zeven kampioenschappen. Everton behaalde de engelse titel zes keer MATT BUSBY Everton kreeg de club in 1879. De eersöe recette bedroeg zeven gulden. Goodison Park, waar tijdens de we reldkampioenschappen ook wedstrijden zijn gespeeld, kan 66.000 toeschouwers bevatten, die bij een uitverkocht „huis" zorgen voor een recette van 250.000 tot 300.000 guldenDe meeste plaat sen in hot stadion zijn overdekt. Rivaal Liverpool werd opgericht na een ruzie (én de daaropvolgende split singen) in 1892. Everton speelde toen op Anfield Road en toen de splitsing kwam, besloten enige officials op An field Road te blijven. Zij noemden hun club: Liverpool Football Club. De an dere namen Ev*rtr>n's naam mee naar Goodison og geen kilometer afstand van Anfield. De bekendste n*v w ion-speler was Wil- Misschien lukt het, met Alan Ball in het elftal, om het record van Arsenal te evenaren door de titel van de oude rivaal aan de Mersey-side, Liverpool af te pakken. Het is in ieder geval de vurige wens van manager Harry Cat- terick, voorzitter Holland Hughes en het levendigste bestuurslid, John Moo- res, tevens voorzitter van de (Engelse) Littlewoods voetbalpool, die altijd ho ge bedragen uitkeert. AAN DE veelheid van partijen, die aan de komende verkiezingen gaat deelne men, is toegevoegd de politieke groe pering Alarm. Het gezonde verstand wordt door de groep het enige politieke redmiddel geacht. Alarm wil in de grote steden en in Limburg aan de verkiezin gen gaan meedoen.

de Stem | 1967 | | pagina 8