Royal Yorkshire Theatre voor jeugd KRITISCH INDUSTRIE MOET NADER BEKLEMTOOND WORDEN OMEGA HULST OOSTBURG SAS VAN GENT Seb. Blommaart Aan onze adverteerders. Dagblad De Stem Als u deze Omega Seamaster de Ville draagt bezit u vier horloges. Terrein aanwezig voor recreatie GOES Muziek bij Sint-inkopen Zwembad in Ovezande Dorpshuis en jeugdfanfare op verlanglijstje Ledental stijgt heemkundige kring w. -Z.1 Vlaanderen Sasse raad nam polderlasten op de korrel RKHA V-atleten oppermachtig in Zuiderparkloop Kostenverdeling voorzieningen strand bij Vrouwenpolder KOOPAVOND B. en w. Schoondijke O BOSCH - HULST - Tel. 2214 Vandaag Contact met België commentaar Persleidingen Programma KNl afdeling Zeeland warme nachtjapon! pyjama of duster MARY VAN DIJK KA AM KNS Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDEBDAG 1 DECEMBER 1966 Ceciliaieest Het Hulster Koor heeft een gezellig Sint-Ceciliafeest ge vierd in het klein patronaat. De koor leden waren tot in de kleine uurtjes bij een. Topbiljart De topbiljartwedatrijd tussen „Schudden en Beven" uit Loke ren B. en „Marionette" uit Hulst, is in een 1911 overwinning geëindigd voor de Belgen. De uitslagen: C. van Slijcken - A. de Kerf 20, A. Temmerman - W. van Swaal 0—2. H. Hogerwijs - G. Boers 20, A. Wiels - H. van Overmeeren 20, F. Veldeman - J. de Burger 2—0, H. de Mol - T. Rottier 20, A. Go- vaert - M. Vlassenrood 11, I. de Mol- B. Taelman 20, M, Mees - J. Kayser 11, I. van Reumt - J. Baert 20, H. Vercammen - T. Schauwaert. 02.' R. Mael - F. Vlassenrood 02, G. Wiels - J. Vernimrnen 20, O. Fiels - B. de Roeck 02. „Marionette" heeft op haar program ma staan: 3 december uit naar „Tovak" uit Koewacht; 9 december thuis tegen „De Jonge Vrienden" uit IJzendijke. Op 7 januari volgt een tegenbezoek van „Schudden en Beven" uit Lokeren. Nederlaagtoernooi De wedstrijd tussen Het Anker B.C. en Zondagsver- maak is in een grote nederlaag geëin digd voor Het Anker: 317. De wed strijd werd gespeeld in het café van de heer E. Wauters, in het kader van het door Het Anker georganiseerde neder- laagtoernooi. De uitslagen luiden: P. v. d. Wiele - R. Josiassen 1—1. A. v. Gimst - W. Verstraeten 0—2, J. dei- Weduwe - A. Sturm 02, W. Duvivier- P. D'Hondt 02, E. Wauters - G. v. Dorselaer 1—1. W. Vrohinger - L. v. Kerckhove 0—2, R. der Weduwe - Th. Vermeulen 1—1, A. de Bilde - J. Pie- ters 0—2, E. Picavet - F. de Nijs 0—2, T. Rodrigo - L. v. Campenhout 0—2. Margie Ball De radio- en televi- sieangeres Margie Ball treedt voor de 2e maal op in hotel Victory, be geleid door The Ramblers. Dit op treden is niet zoals abusievelijk ge meld, op 19 december, maar op zater dag 10 december. BILJARTEN Koploper W. van de Voorde wist de aanval op zijn leiderspo sitie af te slaan (60-42). P. Simpelaar, een der sterksten, versloeg voorzitter Le Roy met aanmerkelijk verschil. DeJ aanhang van P. Simpelaar verwachtte een zege. W. van de Voorde toonde zijn klasse reeds in de derde beurt door een serie van veertig te produceren. Toch sloeg Simpelaar nog terug. Hij wist Van de Voorde remise af te dwingen. J. de Fouw toonde zich sterker dan T. de Windt (60-44). Nederlaagtoernooi. De biljartver eniging KOT speelde de zesde wedstrijd in het kader van het nederlaagtoernooi „bandstoten". POP uit Axel was de te genstander. Voor KOT viel niet veel strijd te leveren. POP verloor met 330 caramboles tegen Sas 391 caramboles 'ADVERTENTIE) 'ADVERTENTIE) Wacht u op kleurentelevisie Geen nood. Alle televisietoestellen, mo del 1966 bij ons gekocht, kunnen volgend jaar voor dezelfde prijs bij ons in geruild worden voor een kleurentelevisie. Bierkaaistraat 14-16, Telefoon 2293. Hulst Let op het juiste adres: tegen over Morres. tn verband met een technische reorganisatie binnen ons bedrijf is het noodzakelijk, dat wij ovet gaan tot het vervroegen van hel uiterste tijdstip van inzenden van advertentie-opdrachten. Met ingang van maandag 5 de cember wordt de sluitingstijd "Voor advertenties te plaatsen in onze uitgaven van dinsdag t/m vrijdag, 9 uur 's morgens voor de dag van plaatsing. Voor advertenties in een maan dagkrant, vrijdagmiddag 13 u DAGBLAD DE STEM AFD. ADVERTENTIE EXPLOITATIE Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. teietooD 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid-Bevelanti: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252, Goes privé 7300. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel. 2377, Huist Redacteur voor d Kanaalzone J HüSKEN. Benluxlaan 33, Sas van Gent, Tel. (tijdelij): 01140-2377 (Hulst) Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen. W. WOLTERS. tel 2945. Hulst. Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen. N. OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren Mej S. MAASKANT. Westwal 91. Goes, tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleinties"' 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0,25 Al» eên regel gelden 2? letters en/of leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage re9p. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half -eld. 1. Een sterk, waterdicht sporthorloge. 2. Een elegant, gekleed horloge. 3. Een praktisch datumhorloge voor iedere dag. 4. Een automatisch precisiehorloge, dat u nooit hoeft op te winden. De Omega Seamaster de Ville is een subliem staaltje van de Zwitserse horlogemakerskunst. Een automatisch datum uurwerk is gebouwd in een uiterst platte kast zonder dat ook maar één sekonde van de fabelachtige Omega- precisie is opgeofferd. Kunt u méér van uw horloge verwachten, dan de Omega Sea master de Ville u geeft? Neen, een Sea master de Ville vervult alle wensen. Eis bij uw Omega een fabriekscertificaat. Het geeft u recht op garantie in de hele wereld. Alleen door de importeur aangestelde dealers mogen dit garantiecertificaat afgeven. Zij zijn herkenbaar aan deze plaquette. ÖFrlClAL -AGf NT: - Zaterdag 3 december bindt KOT vuur de derde maal de strijd aan tegen de biljartclub KOT uit Axel. Uitslag bolling. De uitslag van de boiling die werd gehouden onder auspi ciën van de personeelsvereniging van de glasfabriek en zuid-chemie is: 1 R. Winne, 2 J. Baart, 3 O. de Rooy, 4 G. Schatteman, 5 P. Baart, 6 F. Pieters, 7 P. Hemelsoet, 8 T. de Waele. 9 V. Ne- len, 10 O. Haars. Allen uit Sas van Gent, Cadzand N.V.V. De vrouwenbond van het N.V.V. had een drukbezochte lèdenver- gadering o.l.v. mevrouw J. Adriaansen- de Neef. Na afloop van het huishou delijke gedeelte sprak de heer C. Hoek,: districtsbestuurder voor Zee land, over de gevolgen van de kabi netscrisis voor het huisgezin. Hoofdplaat De raad van Hoofdplaat heeft in de vergadering om treint het ontwerp- streekplan geconstateerd, dat in de planologische ontwikkeling van west- Zeeuwsch-Vlaanderen voor de recrea tie een belangrijk toekomstig aandeel is toegekend. Voor Hoofdplaat is in het oostelijk deel in het z.g. poldertjé een behoorlijk tentenkampeerterrem geproj ecteer d. Volgens b. en w. van Hoofdplaat is het gehele poldertje voor de recreatie op ruime schaal geschikt. Vooropge steld dat de afsluiting van de haven te Hoofdplaat tengevolge van de Del tawerken onafwendbaar is, blijkt een zo ruim mogelijke versterking van de recreatieve sector noodzakelijk. Uit breiding van het reeds bestaande ter rein met zomerhuizen is zeker ge wenst. Rondom Hoofdplaat is alles aan gegeven als agrarisch terrein. Een uit breiding van de kom voor bebouwing zal zeker gewenst zijn. Koewacht Biljarten De biljartvereniging To vak speelde een thuiswedstrijd tegen. Philippine die eindigde in een ruime overwinning voor Tovak. Volgens de West-Zeeuwsch-Vlaamse puntentelling was de uitslag 51-16. Uitslagen: W. Rombout-L. Haers 0-2, Th. Fermont-W. Haers 1-1, L. Coppie- t.ers-F. Roegiest 1-1, B. Rombout-H. Vermeiren 0-2, J. Thys-O. Haers 2-0. G. Goossens-O. Roegiest 1-1, A. Bou- vré-B. Rammelo 1-1, G. Drubbel-J. d. Bosche 2-0. F. Rombout-H. van Voo- ren 2-0. A. Coppieters-A. Vermeiren 2-0, A. Ferket-G. Haers 2-0. G. Ver- cauterën-W. van Vooren 2-0, A. de Vliegher-W. Haers 0-2. Nieuw-Namen Sint op bezoek Zaterdag a.s. zal Sinterklaas weer zijn jaarlijks bezoek brengen. Zoals gewoonlijk zal de goede Sint. voorafgegaan door het plaatse lijke muziekkorps, een rondgang door het dorp maken. De tocht begint om Westdorpe Sint-NIeolaasbal. - Het plaatselijk feestcomité organiseert zondag een groot Sint-Nicolaasbal in de zaal van het Oudt Raedhuys. Ook de Sint en zijn knechten zullen deze dansavond bezoe ken. De muziek wordt verzorgd door het Belgische beatorkest Jerry and the Apaches". Feestavond Zaterdag houden de le den van de vrij willige brandweer hun feestavond bij de heer M. Pluijm. Na dat eerst een maaltijd wordt aangebo den zal de avond verder in gezellig sa menzijn worden doorgebracht. Aanrijding. Toen de* heer P. G. de parkeerruimte aan het gemeentehuis wilde oprijden, kwam hij in aanrijding met een personenwagen, die uit de rich ting Axel kwam, en werd bestuurd door de heer A. van D. uit Sas van Gent. Eerstgenoemdes uitzicht werd be lemmerd door voor hem rijdende trac toren met aanhangwagens. Er ontstond enige materiële schade. Beide chauffeurs kwamen met de schrik vrij. drie uur. De kinderen zullen een trak tatie in ontvangst kunnen nemen. Biljarten. In café Du Commerce in Nieuw-Namen werd een wedstrijd prijs kampbiljart gehouden, waaraan 48 bil jarters deelnamen. De uitslagen waren: 1. A. Braem.A. Verdict; 2 L. Schuddings- J. van Goethem; 3 A. Vercruijsserv-A. Tieieman; 4 1V1. Tierens-R. van Water schoot; 5 E. van Haelst-E. de Kind. Retranehement Verplaatsing postkantoor In ver band met, de pensionering van de hui dige kantoorhoudster te Retranehement mevrouw A.S. den Hamer-Goossen, is het postkantoor ter plaatse m.i.v. 1 december verplaatst naar Dorpstraat N5A. De op en stelling stij den op het nieuwe adres zullen van maandag t.m. vrij dag gelijk zijn aan 'die van de win kel. Na 15.00 uur zal het publiek al leen nog terecht kunnen voor zegel verkoop en spaarbankzaken. Het post kantoor is gesloten op maandag t.m. vrijdag na 16.50 uur en zaterdags de gehele dag. Zaterdag a.s. houdt het muziekgezel schap Excelsior een middagmars dooi de stad. De route is als volgt: Dam - Kreukelmarkt - Klokstraat - Ganze- poortstraat. - Stenenbrug - Voorstad - Kamperfoeliestraal - Zonnebloemstraat - Oostsingel - Bult - Oude Vismarkt - Lombardstraat - Markt N.Z. Opril Gr. Markt - Koningstraat - Bierkade - Turl- kade - 's H.H. Kind.straat - Stofstraat - Nieuwstraat - Beestenmarkt - Magda- lenastraat - Opril - Rijffelstraat - Vlas- markt - Wijngaardstraat - St.-Adriaan- straat - Gr. Markt Z.Z. - L. Kerkstraat - Klokstraat - Lange Vorststraat - Oude Vismarkt - Lombardstraat- Gr. Markt O.Z. en Z.Z. - Korte Kerkstraat - Kerk plein - Kreukelmarkt. - Dam. Hansweert Botsing Op rijksweg 53 ter hoogte van de Vlakensebrug werd de combi wagen van L. P. uit Hansweert, die stond voorgesorteerd om naar Hansweert af te slaan, aangereden door een perso nenauto, bestuurd door J. K. uit Oost en West-Souburg. Hierdoor liepen beide voertuigen aanzienlijke materiële schade op. IJsvereniging De Hansweertse IJs vereniging heeft een algemene leden vergadering gehouden. Als bestuurslid trad af de heer C. Slabbekoorn. In zijn plaats werd gekozen de heer Goedege- buure. In deze vergadering kwam de slechte toestand ter sprake, waarin de ondergrond van de ijsbaan zich be vindt. De plastic laag blijkt op ver scheidene plaatsen water door te laten, hetgeen funest is bij het opbrengen van water. Besloten werd in het voorjaar met de gezamenlijke Hansweertse sport verenigingen een filmavond te houden, waarop de film Tokio Olympiade ver toond zal worden. Kloetinge Feestavond bejaarden De bejaar den van Kloetinge hebben een geslaag de feestavond gehad. De accordèón- club .Dansende Vingers" uit Wilhelm.!- nadorp bracht voor de oudjes" een muzikaal programma, afgewisseld met enkele korte sketches. Het geheel viel bijzonder in de smaak. Het ligt in de bedoeling dit winterseizoen nog meer van dergelijke avonden te organiseren. Wolqhaartsdijk Monumentenlijst De minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft thans 'n monumentelij st vast gesteld, waarop vijf monumentale ge bouwen voorkomen. Het zijn de uit 1867 daterende Ned. herv. kerk, de boerde rijen „Middenhof" uit 1675. „Veldzicht" uit 1700, de korenmolen ,,Dé Hoon" uit 1808 en het Hoge Huis" een «te nen huis met traptoren dat onlangs door restauratie tot meer oorspronke lijke 16e eeuwse vormen werd terug gebracht. De gemeenteraad van Wolphaartsdljk eert zijn oud-wethouder J. Knuit van daag, donderdag, op zijn 67e verjaa.- dag met de zilveren erepenning der ge meente mét oorkonde. Dit in verband met het neerleggen van zijn raadslid maatschap om gezondheidsredenen, waarmee de heer Knuit tevens een streep zette onder zijn wethouderschap. Hiermee nam een voor de burgers zeer vertrouwde wethoudersfiguur af scheid van de gemeenteraad, waarin hij acht Jaar zitting had als wethouder *n loco-burgemeester. Voor de gemeente heeft oud-wethouder Knuit veel bete kend. Veertig jaar was hij lid van de vrijwillige brandweer, waarvan hij bijna de helft van die tijd ondercomman dant was. Na de stormvloedramp van 1953 verzette hij veel werk; een ge deelte van de opruimingswerkzaamhe den in de gemeente vond toen onder zijn leiding plaats. In 1958 tenslotte zet te hij zich als raadslid en wethouder nog meer in voor de belangen van de gemeente en de inwoners Redene waar om de gemeenteraad unaniem besloet tot dit huldebetoon. Voor de heer Knuit, die in het aca demisch ziekenhuis te Leiden verblijft, zal deze hulde een verrassende opluis tering van zijn verjaardag betekenen. Bejaarden bijeen De afdeling ..Goes" hield in het Schuttershof een gespreksmiddag onder leiding van de heer Pieters. Ruim 50 leden hadden gehoor gegeven aan de oproep. Het voornaamste punt van de bespreking was de samenstelling van het winter- programma. De Kerstmiddag zal pas in januari worden gehouden. Op de jaarvergadering zal men, na afhan deling der gewone agenda, proberen door een verloting wat geld in de kas te krijgen. De bezinning smiddag zal nader besproken worden met. de gees telijke adviseur. De heer Withagen, kringleider, sprak nog een propagan- da-woordje. Yerseke Ilandboogschieting Op de Doel aan het Schuttershof werd door de handboogschutterij ,,St.-Sebastiaan" 'n vriendenschieting georganiseerd- Deel nemers waren schutters uit Yerseke en Kwadendamme. De uitslag was: meeste punten L. de Koeijer. Yer seke; meeste rozen J. v. Stee, Yerse ke; meeste negens P. de Koeijer, Yerseke; meeste achten P. Steketee, Yerseke; meeste zevens A. Duinker- ke, Yerseke meeste zessen A. de Koeijer, Yerseke; meeste vijven H. Steenbakker, Kwadendamme; meeste vieren J. Beulens, Kwadendamme; meeste drieën J. .Remeijn, Kwaden damme: meeste tweeën M. Verbeek, Kwadendamme; meeste enen M. v. Velzen, Yerseke. De deelnemers werd een mosselmaaltijd aangeboden. (Van onze verslaggeefster) OVEZANDE De raad van Ovezan de besloot een krediet van 20.000 gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een Instructiezwembad. Om het plan te kunnen realiseren zal een be roep worden gedaan op de bevolking om gedeeltelijk in de kosten bij te dragen. Verder zal worden gevraagd by de bouw van het bad mee te helpen. Het zwembad is gepland op een ge deelte van het gemeentelijke sportter rein. Burgemeester N. Mooyman liet tijdens de raadsvergadering doorschemeren dat er meer plannen zijn om in de gemeente algemene voorzieningen te treffen. Be halve een zwembad is er in het dorp grote behoefte aan een dorpshuis en een jeugdfanfare. „We willen proberen nog voor de herindeling stuk voor stuk cleze voorzieningen te- treffen", aldus de burgemeester. Wat de gemeentekas be treft zou dat wel kunnen. Om dergelijke projecten te kunnen realiseren is ech ter de medewerking van de bevolking nodig. De burgemeester vroeg zich af of men drie keer achter elkaar bij de mensen kan aankloppen voor een bij drage. 'Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel „De Koren beurs" werd de jaarvergadering ge houden van de heemkundige kring in west-Zeeuwsch-Vlaanderen, onder lei ding van burgemeester J. L. van Leeuwen. Deze deelde mee dat het ledenaantal nog steeds stijgt en de 300 nu heeft overschreden. De heer J. van Hinte uit St.-Kruis was niet meer als bestuurslid herkiesbaar, en werd be noemd tot lid van verdienste van de vereniging. Nieuwe bestuursleden wer den de heren G. van Vooren uit Aar denburg en J. Lambert uit Oostburg. D.e voorzitter werd in zijn functie herkozen. Bij de samenstelling van het wintel-programma kwam de vraag naar voren of de kosten, verbonden aan de excursie, niet te zwaar drukten. Dit in verband met de uitgifte van een jaarboek. Verder komt in 1966 een avond over oud en nieuw Oostburg. Het jaarboek zal ook in 196" weer verschijnen. De uitgave van dr. J. de Hullu over de hofsteden in west-Zeeuwsch-Vlaande- ren zal worden gecompleteerd. Tijdens de vergadering bleek dat een aantal léden reeds in het bezit was van waardevolle aantekeningen. Een drie maandelijks bulletin zal voorlopig nog niet kunnen verschijnen, maar toch zal er naar worden gestreefd wat uitvoe riger mededelingen aan de leden te vérstrekken. Een onderzoek zal wor den ingesteld naar herinneringen uit de laatste oorlog, die nog niet op de eèn of andere mandèr zijin gepluceerd. Na dé pauze vertoonde de secretaris van de kring, de heer J. C. Comelis uit IJzendijke. een aantal kleurendia's van nóg bestaande Oude boerderijen en hun functie in het landschap vam Zéeuwsch- Vlaandèren. Uit de gróté belangstelling voor dezé vergadering bleek dat de heemkundige kring bij eèn groot deel vairt de bevolking waardering ge niét. 'ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) SAS VAN GENT. De heer L. de Meyer (Gem. bel.) vond in de Sasse raad veel medestanders toen hij fel van leer trok tegen de aanslag in de polderlasten, die het waterschap de Verenigde Braakmanpolders nu ook de Sasse huiseigenaren oplegt. De heer De Meyer vond niet alleen het bedrag van de heffing „schandalig hoog", hij had het ook „bijzonder onprettig" gevonden, dat de aanslagen waren binnengekomen zonder enig voorafgaand bericht. Het raadslid vroeg zich ook af, waar om men in de gemeente Sas van Gent evenveel moet betalen als elders, terwijl toch deze gemeente is aangesloten op de afvalwaterleiding. En bovendien: „op nieuw zijn het de huiseigenaars, die moeten betalen. Zij betalen al grond belasting en sinds vorig jaar ook al straatbelasting. Hij bracht tevens naar voren, dat Sas van Gent als oude ves tingstad altijd vrijgesteld is geweest van polderlasten. Burgemeester R. A. J. den Boer wees er op, dat het waterschap niet alleen voor de afwatering zorgt, maar ook voor wegen en dijken. „Eri daar heeft ook Sas van Gent zijn voordeel van", aldus de voorzitter. De heer De Meyer bleef bij zijn standpunt, dat men in Sas in elk geval minder zou moeten betalen vanwege de afvalwaterleiding. De voor zitter beloofde de kwestie aan het wa terschap voor te leggen. De raad had geen bezwaar tegen de verkoop van grond aan de N.V. Albert Heijn, zodat zowel het Olympiatheater als de grond waarop het staat, in eigen dom komt van deze firma, die er een zelfbedieningszaak in zal vestigen. Er werden weer enkele grondaanko pen goedgekeurd voor het nieuwe in dustrieterrein. De heer M. de Groff (PvdA) vroeg „of er nu eindelijk niet eens een 'bord of een aanwijzing kan komen op of naar het toekomstige in dustrieterrein''. „Het bord is niet het probleem", antwoordde de voorzitter, „maar wat moet er op staan?" Er zal nu een manier gezocht worden om de aandacht van nieuwe industrieën op deze gronden te vestigen. De exploitatieopzet van het uitbrei dingsplan noord west 1 wordt gewij zigd. De heer Roelofs van de dienst bouw- en woningtoezicht gaf hiervan een verklaring. Door renteverliezen en het bouwrijp maken van gronden ir een exploitatietekort ontstaan. Voorge steld werd, de prijs per vierkante me ter van de nog te verkopen gronden met vier gulden te verhogen. Dit houdt in, dat de vanaf heden geldende prijzen komen te liggen tussen de 28 en 32 gulden. De raadsleden maakten gretig gebruik van de rondvraag. De heer J. van de Abeele (kath. fractie) stelde voor. als gemeente officieel protest aan te tekenen tegen een eventuele verhoging van de veertarieven. De raad schaarde zich una niem achter zijn voorstel. De heren De Meyer, De Groff en "Van Assche brachten het aardgas wel en wee naar voren. „Is er geen kans op ontploffingen?" werd er gevraagd en in het bijzonder spraken de heren hun misnoegen uit over de wijze waarop de aansluitingen op het aardgasnet zijn gebeurd. „Het laat allemaal veel te wensen over"vond men. De voorzitter zou 4een en ander ter kennis brengen van de Zegam. (Van onze correspondent) HULST Een grote afvaardiging van RKHAV heeft een belangrijke rol gespeeld bij de wedstrijden in de Ter- neuzense Zuiderparkloop. Bij de A- junioren veroverde Emery Hamelinck van RKHAV de eerste plaats, voor zijn clubgenoot J. Blommaert, die over de 3000 meter 15 seconden langer deed. De RKHAV'er Jo Durinck won bij de B- junioren (2100 meter) in 5 min. 25,8. De RKHAV'ers H. de Groot en F. Martens legden beslag op de derde en vierde plaats. Bij de C-junioren werd het ge heel een Hulsterse aangelegenheid. J. Muller liep de 1400 meter in 3.40,- voor de RKHAV'ers P. van Gassen, H. Gijzel, H. Bracke, G. de Gucht. Jan Knibbe- ler werd tweede bij de D-junioren ach ter J. Dieleman van Schelde Sport, Ter- neuzen. Wilfried van Houte werd op dit nummer goede vierde. RKHAV won tevens de ploegenprijs, een wisselprijs. die door het Terneu- zense gemeentebestuur beschikbaar was gesteld. GOES Het Engelse gezelschap The Royal Yorkshire Theatre heeft deze week in Middelburg cn Goes uit voeringen gegeven van The Tempest van W. Shakespeare voor de jeugd van het V.H.M.O. Hoewel het radde Engels van de ac teurs veel van de tekstschoonheid ver loren deed gaan, zorgden van de an dere kant de voorbereiding op school en het toneeltalent van de groep er voor, dat de jeugdige toeschouwers toch volop konden genieten. Helaas waren er, door een administratieve fout, geen programma's beschikbaar, zodat het moeilijk is op het spel van de talrijke medespelenden in te gaan, daar we de namen van deze mensen niet kennen. De openingsscène in het prachtige decor, bovendien nog versterkt door uitstekende lichteffecten, boeide on middellijk, al was de dictie niet hele maal overtuigend. Koning Alonso en zijn gezelschap vormden ons inziens wel een wat zwakke plek in het geheel (met uitzondering van Gonzalo). Daar tegenover stond echter zeer goed' spel van Prospero en Miranda, terwijl ook Ariel zijn rol op overtuigende wijze wist te brengen. In de groep van Caliban (de wilde), Trinculo de nar en Stephano, de butler, speelde de laatste de anderen van het toneel al, waardoor hun spel (vooral dat van de nar) een zwakke indruk (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft een rijkssubsidie van 50 procent toegezegd in de kosten die zyn verbonden aan het treffen van voor zieningen ter voorkoming van een ver dere afkalving van het Veerse Meer- strand by Vrouwenpolder. De totale kosten bedragen f 200.000,-. Het resterende bedrag van f 100.000. zal worden betaald door de gemeente Veere, waartoe Vrouwenpolder sinds kort behoort, en de stichting het Veer. se Meer. Op het dagelijks bestuurs niveau is overeengekomen dat het Veer se Meer 60 procent, en de gemeente Veere 40 procent van de overblijvende kosten zal betalen. De stichting Het Veerse Meer zal tijdens haar vergade ring van dinsdag 6 december een de finitieve beslissing over deze kostenver deling nemen, (ADVERTENTIE) ikheb'n —at panchopet zo'npetis hip! doe mee aan de pancho foto wedstri jd. win f500.» en 'n televisie optreden Elke vrijdag gezellige bij Tot 9 uur geopend (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE „Het komt ons voor, dat op de recreatieve functie van West-Zeeuws-Vlaanderen in het ont- werp-streekplan te veel het accent valt. Deze vorm van „industrie" is belang rijk, maar voor de streek te weinêg ar beidsintensief en heeft voor te weinig maanden per jaar een broodwinning. Een nadere accentuering van de indus trie is dus naar onze mening noodza kelijk." Dit schrijft het Schoondijkse collége van B. en W. in zijn preadvies aan de gemeenteraad, die vrijdagavond (dus NIJMEGEN Ka till, doctoraal rechtsgeleerdheid J- Buysrogge uit Hulst. HOOGWATER Morgen, vrijdag 2 december. isj75< hoogwater te Hansweert om yjjj- uur; Terneuzen 447 en 17.H u^, smgen 4.41 en 16.45 uur en S.04 en 18.27 uur. evenals Biervliet in feite twee dagen te laat, aangezien de termijn, waar binnen de gemeenten hun visie op het streek plan kunnen uitspreken, vandaag af loopt) het streekplan gaat bestuderen. Het college vindt het voorts niet juist, dat ook de goedkopere vorm van recre atie, zoals zomerhuisjes en kampeerter reinen, geheel langs de kuststrook wórdt geconcentreerd. Daartegenover wordt gesteld, dat het aanwijzen van terreinen meer landinwaarts deze re- creatievorm aanbeveling verdient. Oók in Schoondijke wordt kritiek ge levérd "op het feit, dat uit niets blijkt of bij het opstellen van de plannen con tact is geweest met Belgische instan ties. „Een zekere aansluiting met het aangrenzende Belgische gebied moet in de studie worden betrokken," aldus B. en W. Temeer waar van Belgische zijde deze materie ook ter hand is genomen." De overige punten, waarop van Schoondijkse zijde commentaar wordt geleverd: in het ontwerp-streekplan behoort een ontspanningspark te wor den opgenomen: het streekplan be steedt geen aandacht aan de mogelijk en tenslotte is het collége het niet eens heid van een jachthaven in Breskens; met de aanwijzing van bepaalde ge bieden. als terrein voor de bouw van landhuizen. „De geplande vierbaansweg zal heel wat vruchtbare ha landbouw grond opslokken," menen B. en W. „West-Zeeuws-Vlaanderen moet zijn landbouwfunctie blijven behouden. Ook economisch is dit noodzakelijk. De vier- KLOETINGE baansweg hoort in de conceptie thuis, Gemeentehuis 19-ou uu* de landhuisgebieden niet." Raadsvergadering maakte. Er bleef overigens nog ge™*, vermakelijks over. „The wed'ding masque", die bil a 1 voorstelling van de Old 'Vic ïgjar -<)J? weldigend toneel vormde, groeide niï helemaal uit tot een „Masqué', hoeJS ook hier van het spel van-Iris, (W en Juno, ondersteund* door licht au aankleding, veel aantrekkelijks t! waarderen viel. Alles bij elkaar goede, prettige voorstelling, die 1» leerlingen een uitstekend bééld ven heeft van Sbakespeares A. 5. De gemêente Goes heeft een plan klaarliggen voor een rioohvaterperslet. ding naar de Westerschelde. Kósten' vijf miljoen gulden. D^e gemeenten 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand, Ovezande, 's-Heeren. hoek en Borssele hebben een plan klaarliggen voor een rïoolwaterperslei. dig naar de Westerschelde. Kosten: vier miljoen gulden. De beginpunten van beide persleidln. gen liggen nog geen kilometer van elkaar. De persleiding van Goes ligt in zuidoostelijke richting op de kaart die van de Zak-gemeenten 2al naar het zuidwesten lopen. Hemelsbreed meten zullen de persleidingen 13 km va-ti elkaar in de Westerschelde uit. monden. Het provinciaal bestuur heeft er ons inziens volkomen terecht op aangedrongen dat de desbetreffende ge. meenten eens rond de tafel gaan zit. ten om tot een gezamenlijk, plan met één persleiding te komen. Tot nu toe heeft dit overleg niet plaatsgehad. Gevoeligheden van weers kanten hebben een barrière opgewor. pen, die maar niet te overwinnen is. Het gevolg kan zyn dat geen van bei. de plannen ooit zal wórden ultge. voerd. En dit kan allemaal gebeuren terwij] de beide plannen op het eerste ge. zicht gemakkelijk te combineren zijn, De conclusie moet zijn dat het zon- der samenwerking kwalijk zal blijven rieken in Goes en de Zak. De hierbij betrokken gemeenten moe ten bovendien bedenken dat een hou ding als deze niet bevorderlijk is voor het algemene streven van de gemeen, ten om meer geld uit 's rijks schat kist te verkrijgen. Het programma vóór de KN.V.B afdeling Zeeland luidti le klas (35)Luctor' 1 ïtobur (resterende 25 hiin, van gest. wed strijd te beginnen met een 1—3 stand); Dreischor 1 Koewacht 1; Domburg 1 Patrijzen 1; Groede 1 Rene# 1; Noormannen 1 Lewed Boys 2; Hoofdplaat 1 Jong Ajmbon 1. j Res. le kl. (36): Oostburg 2 - Goes 3; Middelburg 4 Zeeland Sport 4; Zeelandia 2 RCS 2. 2e klas A (37): Graauw 1 Sluis kil 2; HW '24 3 Ria W 1; Aarda burg 2 Biervliet 2; Schoondijke 1- Plulsterloo 1; Axel 3 Schoondijke 2; Philippine 1 Steen 2. 2e klas B (38): Zlerikzee 3 - Dom burg 2; SVOWK 1 Hansw. Boys 2; Kruinigen 1 Cortgene 1» Kwaden damme 1 Lewed. Boys 2; 'Luctort DFS 2. 3e klas A (39): Graauw" 2 Sluis kil 3; Hulsterloo 2 Ria W 2; Steea 3 Koewacht 2; Axel 4 Vogel waarde 3; Clinge 3 Hontenisse 3. 3e klas B (40): RCS 3, - Breskens3, Oostburg 3 Hoofdplaat 2. 3e Idas C '41): Jong Ambon 2- RCS 5; Walcheren 3 Noormannea 2; Zeeland Sport 5 Zeelandia 3. 3e klas D '42): Robur.3 - PatnjKJ 2; Kruiningen 2 Volharding 2; Ko ningen 3 Volharding 1; Arendskerke 3 Kwadendamme 'ADVERTENTIE) Nu met deze koude is een EEN WELKOM GESCHENK Uitgebreid en exclusief is onze I collectie voor een prijs die steeds meevalt. Kremerstraat 9 - tel. 3573 Bergen op Zoom MIDDELBURG „i Tjiiim1cS Schouwburg 20 uur Tingel barel n rt nar EXP05'"' Benthem en Jutting 9 Wim Vaarzon Morel jr. NIEUWDORP ,:„htin2stre« Dorpshuis 13.30 uur Voorlichting plan West-Zuid-Beveland KATTENDIJKE R.adsverl Gemeentehuis 19.30 uur HEINKENSZAND 14 uur Lagere school (Kerkdreef) Raadsvergadering MIDDELBURG u n „ur W1'" Benthem en Jutting 9 1 jr werken Wim Vaarzon ,®rei i

de Stem | 1966 | | pagina 2