STEEDS MEER VROUWEN ZONDER Verdrievoudiging werkloos lieid .Niet bevreesd voor rebellie in K.V.P; Algemene Bank Nederland VERGELIJKING MET VORIG JAAR Weer minder onbevoegden in VHMO MK HIEIWSÜ Chefarine .4" Met een AMSpaaitiiljet 1966/71 peil uw spaargeld in vier-en-een-half jaar van f.100.-naar f.135.- Yuist! Yoghurt is steeds anders ïdingbokser Oberammergau zoekt een regisseur Maritieme tentoonstelling in Amsterdam Terugblik Even uitblazen mevrouw JZEN BBJ NGBOKSER en! 1.50 De Kleding- bokser Juichprijzen! 17.50 HPRIJZEN! NSPARKA's 39.50 - 49.50 Juichprijzen! 24.50 26.- en! De Kleding* bokser etere kwaliteiten 8 JEUGDIGEN Controverse over tekst passiespel VERVANGING WEIGERING REACTIES OP UITSTEL PARTIJRAAD: VOOR WINTER IN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! ffsso) Tegenstelling Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Hebt u al een A.B.N.Spaarbiljet1966/71 genomen? Hartpomp kon Belg niet meer redden Informatie aan schepen in Waterweggebied „Pilot Maas" geen werk van loodsen Brandweer redde jachthond uit ae lingerie om de buste te accentueren. Mini-jupe Welk dieet voor de slanke lijn Fr. Rooseveltlaan Helft va» dubbel landhuis, garage, CTotfl tuin. leetffk. f 75.000 MaiVou-,. I UUUUVl BTAI. tuin, leagk. f 75.000 Makelaar* v. d. Berg Co., Nw. Ginn* kenstraat 43, Breda, tel. 24421. mo- bez. mo. cas- ser- 102 0- Woning z.g.a.n. te SaT^T Gent te koop Oranjestraat i? komt begin dec. vrij. Te bevr Oranjestr. 15, Sas van Gent pa- >ed- ;rw. 1200 v. nte- is. .v., eeft de (Na n.v., loor lotte tel. 847. lach ben kor- :cht- Tote xken luur eus- De winter is ingevallen en brengt weer veel narigheden mee. Uw auto bevroren of oiet aanslaan enz. Koop ctearom uw auto in een zaak waar al deze narigheid praktisch is gesloten en als het toch een? voorkomt, u weet dat uw pa rage achter u staat, u belt en onze servicewagen rukt uit Dat is in onze garantie inbe. grepen. Voor wij onze wagen? in deze periode afleveren ziin zij gevuld met antivries en eventuele nieuwe accu's. Hon derden gingeai u ieeds voor volgt hun voorbeeld, koop uw auto in de Belcrum-garaee met hun devies: voor een bi. trouwbare gebruikte auto, naar een betrouwbaar adres, het adres met de grootste voor raad de grootste omzet en met de allergrootste service. Bel- crum-garage. Min. Kanstraat 16-20, Breda, tel. 01600-39900 Tilburg, Korte Schijfstraat 3i' tel 04258-33636. Alle dagen ge-' opend van 8 u. v.m. tot io u. n.m„ zondags van 1 - 5 uur< nan- iiter- f 50. Nieuwe banden in alle maten en tegen alle prijzen bij ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda. ton ara- lein- Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963 te koop. Min. Kanstraat 1620 tel. 01600-39900, Breda. ghe- geot, oes. t al ge- Geen ht v. mor- vice- mds) 2-019. Goes >aren essel. Te koop BMW 1500, bouwjaar '63-'64 in prima staat. Te be vr. tel. 01177-537. Renault Estafette gesloten be stelauto, laadvermogen 1000 kg Bouwjaar 1964, P. Otten N.V, Beverweg 4, Breda, telefoon 22533. Of na 6 uur tel. 46974. en- gele- da te T.k.a. Opel Rekord de Luxe. b.j. '59, van part Te bevr.: Van Dijk, p.a. Thorbeckepl. 34, Breda, tel. 32419. Koop nu uw „De Reu"-cara- van 1967, 5 pet. winterkortmg, voor winterstalling kan wor den gezorgd. Belcrum - gara ge. Min. Kanstraat 16-20, Breda Te koop: Blue bird 5 pers. Ca. I ravanbedrijf „Slaakweg" Hein- Ie enszand, tel. 01106-659. paren essel. Pe- 33572 Sarage la. Te koop: Sprite Countryman 8 pers. Caraivanbedrijf „Slaak weg" Heinkenszand, tel. 01106- Weduwnaar zonder kinderen in bezit van huis en auto zoekt kennismaking met weduwe 40- 50 jaar. Br. ond. no. 79049. direct 4 sik. Zand- den- rach- arden 7. Ben. Pr. grote aaipk.. Te alles overal duurder wordt, fectie nog één adres waar de fag blijven TER. :n KINDER NYLON JACKS Gewatteerd met Courtelle en voorjaar. Zware kwali- n, er komt geen spatje regen :ende uitknoopbare „BOKU - —16 jaar DAMES. WINTERJACKS met capuchon Foamback Nylon gewatterd met Courtelle ipeciale tegen itkleding en kinderkleding assen - carcoais - regenjas- EN HERENKLEDING H V L -8 BIERKAAISTRAAT 30 Auto-, tractor- en landbouw- bandengebruikersattentie! Al les wat u op bandengebied zoekt vindt u voordelig bij het grootst gesort. bamdenbedr. in Nederland en wel bij ZEBO, Kromme Weele 17, Middelburg tel. 3993. Na 18 uur 2835-3510. Terneuzen, Haarmanweg Tel. 3828. Na 18 uur 1075. Bergen op Zoom Beursplein tel. 5870 Na 18 uur 5435. Breda, Tram singel 4, tel. 37247. Na 18 uur 46214. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1966 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/BREDA Op het ogenblik zijn er driemaal zoveel werklozen als vorig jaar in ons land. De werkloosheid zowel onder de mannelijke als vrouwelijke beroepsbevolking is ook in de maand ok tober toegenomen. De vraag naar arbeidskrachten is in het gehele land flink aan het dalen, terwijl het aanbod zienderogen stijgt. Het blijkt duidelijk dat de toename van de werkloosheid de normale sej- zoenstijging heeft overtroffen. komen dat geen vergunning tot aanstel- ling wordt verleend, omdat onder de wèl ingeschreven buitenlanders ge schikte kandidaten voorkomen. Het aantal jeugdige Ingeschreven werkzoekenden bleef in oktober vrijwel gelijk n.l. 570. Vorig jaar in oktober be- atie is zeer opvallend. Dezelfde tendens die we voor geheel Brabant signaleerden, manifesteerde zich ook in het gewest Den Bosch. Daar steeg de arbeidsreservein oktober van 410 tot 478. hetgeen 187 hoger is dan in oktober 1965. De seizoenwerkloosheid speelde daarin slechts een bescheiden rol. Het percentage werkzoekenden in ons laind bedraagt op het ogenblik 1.3. Er valt tegenover vorig jaar een stijging waar te nemen van 0.2. Het provinciaal percentage is 1.8. (Van onze correspondent in Bonn) OBERAMMERGAU De situatie is ernstig: drie jaren voor de passiespelen 1970 heeft het in de wereld wel be kendste en meest-bezochte lekenspel nog steeds geen regisseur. In de ge schiedenis van het houtsnijders-dorp en van het passiespel is zoiets nog nooit voorgekomen. Regisseur en gemeenteraadslid An ton Schwaighofer heeft, naar wij in het kort reeds meldden, zijn functie neergelegd en het ziet or niet naar uit, dat men snel een oplossing van de crisis zal kunnen vinden. Oorzaak van deze crisis is de con troverse over de hervorming van het passiespel, die echter wordt aangewak kerd door plaatselijke politiek, persoon lijke veten en ruzies tussen verschillen de groepen der dorpsbevolking, die in feite in twee vijandige kampen is ver deeld. Deze zelfde twee „blokken" bestaan in de plaatselijke gemeenteraad. Beide proberen invloed uit te oefenen op de enscenering van de passiespelen, of schoon officieel de gemeenteraad met de artistieke kant van de spelen niets te maken heeft, maar er voor moet zorgen, dat het dorp de stroom van minstens een half miljoen bezoekers (in I960) vlot kan verwerken. Kernpunt van de strijd is de ver vanging van de prozatekst uit I860 van de plaatselijke pastoor Alois Daisen- berger door de meer dan 9000 verzen lange „Reimdichtung" van de Benedik- tijner Pater Ferdinand Rosner. De meerderheid van het dorp wil echter verder gaan dan een „gematigde her ziening" van de Daisenbergtekst, o.a. was men bereid de antisemitische ten denties te schrappen, zulks mede op grond van de besluiten van het tweede Vaticaanse Concilie ten aanzien van de onschuld der joden. De minderheid pleit voor de Rosner-tekst. Schwaig hofer wilde ook met de Rosner-tekst voor 1970 repeteren. Men zou dan al tijd nog kunnen beslissen met welke tekst men de passiespelen 1970 zou willen uitvoeren. De spelers weigerden evenwel en zo besloot Schwaighofer het bijltje er bij neer te leggen. Een van de redenen zo meent Swaighofer waarom de spelers de Rosner-tekst niet willen, is, dat zij geen rollen meer zouden krijgen of naar nevenrollen zouden worden ver wezen. De Rosner-tekst heeft ml. meer het karakter van een mysteriespel, waarin allegorische en andere min of meer anonieme gestalten een grotere rol vervullen. Bovendien zou de uit voering met de Rosner-tekst niet meer de hele dag behoeven te duren, maar 's middags beginnen en 's avonds eindi gen. De zakenwereld van Oberammer gau is bij de pinken genoeg om zich te realiseren, dat deze avond-voorstelling de touristen-omzet zou schaden. Maar ongetwijfeld is het bij vele Oberammergauers ook zo, dat zè ge woon niet kunnen wennen aan het idee. dat het oude vertrouwde spel nu door iets nieuws zou worden vervangen. De dorpelingen zijn nu eenmaal aarts conservatieven, wat het spel aangaat. Zij krijgen al koude rillingen bij het idee, dat er een passiespel met geheel andere kostuums, met andere decors en in een geheel andere taal zal worden opgevoerd. In de provincie Limburg is de zwaar ste klap gevallen: daar bedroeg de ge registreerde arbeidsreserve in septem ber 2828. In oktober telde men er 3940. In de bouwnijverheid is het aanbod momenteel groter dan de vraag. Als men echter in aanmerking neemt, dat de verkoop van huizen op het ogenblik zeer slecht verloopt, is het begrijpelijk, dat er een grotere reserve komt in deze branche. Men verwacht over het alge meen, dat het aantal werkloze bouw vakarbeiders in de loop van deze win ter sterk zal stijgen. Hoewel de situa tie in de metaalindustrie nog niet zo verontrustend is, kampen toch ver schillende bedrijven met moeilijkheden. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen in oktober is van 5.600 geste gen tot 6.100, terwijl de vraag terugliep met 3.200 tot 37.300. Deze veranderin gen zijn groot voor de tijd van het jaar. Aldus het maandverslag van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. ONTSPANNING Gegevens van de gewestelijke ar beidsbureaus in Noord-Brabant en Zee land weerspiegelen deze steeds groter wordende ontspanning op de arbeids markt. Van de zijde van het gewestelijk ar beidsbureau in Middelburg werd ons meegedeeld, dat de arbeidsreserve in Zeeland van september tot en met ok tober is gestegen met 105. In september was er een aanbod van 892 tegenover 997 in oktober. In alle rayons van de provincie melden zich steeds meer ar beidskrachten aam. Zowel in Brabant als in Zeeland geeft met name de markt in de bouwnijver heid een grotere ruimte te zien. In september was er een aanbod van 70 tegenover 104 in oktober. Ook in de ho- recasector stijgt het aanbod: 51 in sep tember tot 99 in oktober. We hebben hier te maken met een seizoenswerk loosheid, met een zeer normale tendens. Voor wat het handelspersoneel betreft zijn er in Zeeland weinig veranderin gen. De vraag naar arbeidskrachten nam sterk af: 1100 tot 997. In de bouw nijverheid van 255 tot 216; de textiel van 51 tot 35; de landbouw van 52 tot 16 en de horeca van 17 tot 9. De rayons Goes en Sas van Gent springen er het sterkst uit i.v.m. de fruitoogst en de achteruitgang in de textiel (Hoek). VROUWEN Ook het aanbod van vrouwelijke werknemers steeg van 186 in septem ber tot 243 in oktober. In vergelijking tot vorig jaar ongeveer 50 meer. In het gewest Bergen op Zoom liep het aanbod van mannelijke arbeids krachten van september tot en met ok tober op van 207 tot 234. De aanmeldin gen van vrouwen liep enigszins terug: van 44 tot 33. Daartegenover stond een vraag van 109. De vraag naar mannen in de metaal- en bouwnijverheid liep hier sterk terug. De heer L. Passier, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Bergen «P ioom zag voor zijn gewest geen re den tot ongerustheid. OPVALLEND Een zegsman van het gewestelijk ar- öeidsbureau in Waalwijk verkla arde aanbod van mannelijke arbeids- Krachten in zijn gewest vanaf septem- SS, e.n met oktober was veranderd "J 329' terwij 1 er vorig jaar in ostoner slechts een aanbod was van l vraag lieP terug van 624 in eptanber tot 588 in oktober. Deze situ «ie is zeer opvalend. Het aanbod voor Breda en Oosterhout sm l-o=ep, op van 589 (492 plus 97) tot M (525 plus 123). Het aantal mannen, vrm-"i!0mfntee' benodigd is bedraagt or Breda en Oosterhout samen 1411. vrouwelijk aanbod steeg van 91 'normale tendens), npriri gisteren 628 mannelijke il ,r?en mgesdireven. Op 31 oktober tiet .aÏÏ er no® Vorig jaar liet 8,een totaal zien van 181 in grabber tegenover 225 in oktober. Op venS. Dk uvbeidsbureau in Etten renitri mf? ^at n0® dit jaar de dui ven iLwer^!oze zal worden ingesehre- bi]]ti-.ni ,i trachten zoveel mogelijk Baron v. s ,a' te stoten Wn on hun plaats laten innemen. 'BUITENLANDERS buiwLn* de werkloosheid onder rnnrn arbeiders betreft is er ^rioegst»IP,rake Van 6en Z" liin pr buitenlandse arbeiders schrevpn t?S als werkzoekend inge- door dp werkzoekenden worden gelijke Seste i*e arbeidsbureaus op ders hpwj de Brabantse arbei- uiteraard ï?0f Anders ligt de zaak die on buitenlandse arbeiders, Wenopw. tegenheid ons land zijn ons bnd r!?en ,tn nog uiet eerder in Sewerkt hebben, wanneer een de op -org- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het partijbestuur van de K.V.P. heeft besloten de vergade ring van de partijraad, aanvankelijk vastgesteld op zaterdag aanstaande, uit te stellen tot nader order. De verga dering was reeds geruime tijd geleden uitgeschreven met als doel het basis- en werkprogramma van de K.V.P. op te stellen. Intussen ontstond de kabi netscrisis. Het was zonder meer duidelijk dat in de komende vergadering daardoor tevens het beleid van de Tweede-Ka merfractie van de K.V.P. in het aan deel voor de oplossing van de crisis aan de orde zou komen. Het partijbestuur had tegen deze te verwachten gang van zaken geen bezwaar, maar stuitte thans op de moeilijkheid dat de regerings crisis nog niet is opgelost. „Onder deze omstandigheden is het voor fractievoor zitter Schmelzer onmogelijk volledige opening van zaken te geven", zo deelde ons de directeur van het partijbureau, de heer W. Perquin, mee, „en zou een onduidelijke en onvolledige discussie ontstaan". Voor de reeds uitgeschreven vergade ring voor 26 november, ter vaststelling (ADVERTENTIES) Neem nu de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coo lant. Beschermt tegen vorst èn roestGa voor veilige koelsysteem service naar een Esso dealer MET ESSO BENT U BETER UIT! De maritieme vaktentoonstelling Europoort '66 in het Rai-gebouw in Amsterdam is gisteren door de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat ir. S. Posthumus, officieel geopend. Op deze foto de staatssecretaris in gezel schap van ir. Nyman, voorzitter van het tentoonstellingscomité, achter een miniatuurkraan. (ADVERTENTIE) van het verkiezingsprogramma, is het niet ondenkbaar, dat bij een spoedige oplossing van de regeringscrisis de op 12 november voorgenomen discussie dan plaats vindt. Een bericht volgens hetwelk de vergadering van 12 novem ber uitgesteld zou worden omdat men bij het KVP-bestuur een rebellie vreest, en omdat men deswege eerst de gemoederen wat tot kalmte zou willen laten komen, wordt van KVP- zijde belachelijk genoemd. „We ontvan gen juist steeds meer adhesiebetuigin gen van afdelingen, die deze in mo ties tot uitdrukking brengen. Trouwens, we gaan zo snel mogelijk na de op lossing van de kabinetscrisis vergade ren", aldus de KVP-woordvoerder. Van de zijde van de PvdA zei men ons: „Wij hebben ons partijcongres al lang gepland en het gaat door". Ir. Siepman, voorzitter van kieskring Den Bosch, verklaart dat niet de tegen stellingen binnen de KVP maar de zorg om de formatie de reden voor het on bepaalde uitstel van de partijraad van a.s. zaterdag is. „Die, overigens door de pers erg overdreven tegenstellingen binnen de KVP zijn niet eens op de partij bestuursvergadering ter sprake gekomen. De bedoeling was alleen om de formatie zo snel mogelijk te doen slagen en deze op geen enkele manier in gevaar te brengen. Ook in de ver houdingen met andere partijen dienen we in een tijd van formatie zo voor zichtig mogelijk te zijn." Over de te genstellingen binnen de KVP zegt de heer Siepman dat slechts een zeer klei ne kring opponeert en de twistpunten veelal van academische aard zijn." Voorzitter van kieskring Zeeland van de KVP, burgemeester T. G. Molt- hoff van Hulst, wil geen commentaar geven. „Ik heb de partijbestuursver gadering in Utrecht niet bijgewoond en kan er dus niets over zeggen. Op het eerste gezicht lijkt me het argument, dat men de kabinetsformatie niet in ge vaar wil brengen, verstandig", zegt burgemeester Molthoff. Vier middelen in één tablet helpen snel en doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar* na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Dit betekent een samengestelde interest van 6,9 procent per jaar. Dat is sparen met groeikracht Na 15 oktober wordt rente bijberekend. Folders en nadere inlichtingen bij al onze kantoren. (Nederlandsche Handel-Maatschappij- DeTwentscheBank) HOUSTON (UPI) De 39-jarige Belg, Charles V. Maboge, die ruim 11 dagen heeft geleefd met behulp van een kunstmatige hartpomp om zijn eigen hart rust te gunnen, is gisteren overleden aan een lever- en nierkwaal. Maboge was de vijfde patiënt, die in het Methodistenziekenhuis in Houston van de pomp heeft gebruik gemaakt. Na zijn operatie was zijn toestand steeds verbeterd, maar sinds zaterdag ging hij langzaam achteruit. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ROTTERDAM (ANP) Het offi cieel orgaan van de vereniging de Ne derlandse Loods schrijft, dat de naam en de werkwijze van de dienst „Pilot Maas" in Hoek van Holland valse ver wachtingen kunnen wekken en daar door strandingen van schepen kunnen veroorzaken. De dienst „Pilot Maas" verstrekt in lichtingen aan schepen over de navi gatie in het Waterweggebied, instruc ties over wachttijden en plaatsen bui tengaats, enzovoorts. De naam „Pilot Maas" wekt de indruk, dat de advie zen afkomstig zijn van een loods. Dit is niet het geval, aldus de Nederlandse Loods. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat „Pilot Maas" kapiteins van zeeschepen op hun verzoek adviezen heeft ver strekt over het binnenvaren in de Nieuwe Waterweg. Het orgaan van het loodswezen dringt er op aan, dat de naam van „Pilot Maas" zo spoedig mo gelijk wordt veranderd, opdat deze bij de kapiteins niet ingeburgerd raakt. PAU, (UPI) Brandweerlieden werden gealarmeerd om een jachthond te redden, die op een klein eiland tijdens de vloed in de rivier bij Pau was ingesloten. Twee brandweerlieden roeiden naar het eiland en pakten de hond, maar op de terugweg kapseisde hun boot. De twee mannen en de hond zwommen terug naar het eiland. Vier brandweer lieden gingen toen met een buitenboord-motorboot naar de overkant, maar de buitenboordmotor was alleen niet krachtig genoeg om hen allen door de stroming naar de overkant te brengen. Eindelijk werden alle zes, en de hond, 's avonds laat gered nadat men een hjn van de vaste wal naar het eiland had geschoten. Yoghurt is altijd even lekker. Op een bord of in een schaaltje bij ontbijt of na 't eten. Als frisse drank tussendoor of voor 't slapen gaan. Zo-uit-de-fles of gecombineerd met allerlei lekkere dingen als jam, vruchtensap, limonade, vla en noem maar op. ZM DEN HAAG. (ANP). Het C.B.S. heeft gegevens gepubliceerd over de bevoegdheidssituatie bü het dag- VHMO op 16 september 1966. Van alle wekelijkse lessen in de wettelijk ver plichte vakken (309.255) werd 22,6 pet onbevoegd gegeven. Dat is weer iets minder dan in 1965 (23,3 pet) en in 1964 (23,8 pet). Voor de afzonderlijke vakken nam in vergelijking met 1965 het percentage onbevoegd gegeven lessen vooral af bij de vakken Duits, biologie, Nederlands en Frans. Bij enige andere vakken ging het percentage echter iets omhoog, bij wis kunde, scheikunde, natuurkunde, kos mografie, handelswetenschappen, staats, inrichting, Hebreeuws en muziek. De bevoegdheidssituatie is het meest gunstig bij de gymnasiums (15 pet. van de lessen onbevoegd gegeven). Dan vol gen de lycea (22 pet.) en de h.b.s.'en (25 pet.). Per richting van de school bedragen deze percentages: openbaar en overig bijzonder onderwijs beide 20 pet, rooms- katholiek 24 pet. en prot.-christelijk 26 pet. Met de keuze van voor de t.v. be werkte toneelstukken kan men de pro grammaleiders van de NCRV in het al gemeen wel gelukwensen. Na de succes volle opvoering van „Een man zet door" blijkt men ook nu met de uitzending van episodes 'uit het leven van de En gelse koningin Victoria een goede greep te hebben gedaan. De gisteravond ver toonde laatste aflevering muntte even als de voorgaande weer uit door goed spel en een uitmuntende verzorging van kostuums en decors. De vele personages die in de totaal 13 episodes optraden, kregen allen een zeer passende typering maar onze bewondering gaat toch voor al uit naar de actrice Maria de Booy, die van de zware hoofdrol in de diverse levensstadia dezer vorstin met alle daar aan inherente gemoedsgesteldheden, een indrukwekkende vertolking heeft ge geven. Minder gelukkig, om niet te zeggen onbegrijpelijk, vinden wij de keuze van het programma „Twaalf ambachten, dertien Bueno's". De platvloerse ko miekerigheid waarop hier de zoge naamde kleine in zijn vak mislukte man (een overigens zeer afgezaagd on derwerp) wordt uitgebeeld in scènes die dan misschien op bruiloften en par tijen nog enige opgang kunnen maken, is een aanfluiting van de goede smaak van de gemiddelde kijker. En men moet er dan nog maar niet aan denken, wat zo'n programma allemaal kost aan no deloze figuratie, enscenering en ingelas te filmbeelden. j. k. (ADVERTENTIE) Een OLVEH spaarplanpolis voor uw premiespaarplan p. .i.i. zo "''genius gemaakt, dat men re niet I JinCtCirtnPirllPC meer voelt terwijl ze toch zichtbaar o VS I figuur modelleren en verfraaien. u Op de foto: een voorgevormde beha Ivan tere kamt met ,,fiberfill" vulling O in perion met kant voor korte rokken- draagsters. Het zevendaagse melkdieet is samen gesteld door Engelse voedingdeskundi gen. Daarom komt er een enkele be reidingsmethode in voor, waarvan wij in ons land zelden gebruik maken, maar het ioede resultaat pleit voor de juistheid. Dit dieet bestaat niet alleen uit melk of melkprodukten. Het dankt veeleer zijn naam aan de girote voedingswaar de van de melk die er minstens drie maal per dag aan te pas komt. Om nu een voorbeeld te geven, nemen wij één dag van de zeven, de dinsdag: Ochtend: een glas melk, een gekookt ei, en een kop thee of koffie zonder suiker. Middag: heldere groentesoep, een paar toostjes met een stukje kaas een glas melk. Avond: gekookte vis, twee tomaten, gelatinepuddmg van vruchtesap of karnemelk. Voor het slapen gaan: een glas koude of war me melk. Dit menu geeft niet meer dan 900 ca lorieën, een straf dieet als men na gaat, dat een gemiddelde van ca. 2000 calorieën normaal is. De -aanbevelingen die bij dit melkdi eet gegeven worden, kunnen ook van nut zijn voor ieder die zonder speciaal dieet toch graag matig wil eten. Kaas. Daar 20 plus over het alge meen moeilijk te krijgen is, mag 40 plus gebruikt worden. Maar kwark is doelmatiger. Sl-a die meer gevoel van verzadiging geeft dan gekookte groente, kan wor den aangemaakt met yoghurt, citroen sap en eventueel een geraspt rauw uitje. Soep wordt gemaakt van vetarm vlees of groentebouillon met stukjes mager vlees of groenten als vulling. Vlees wordt gegrilleerd, dus zonder vet bereid, ofwe met niet meer dan 10 gram boter aan bedde zijden aange bakken en daarna in eigen vocht op klein vuur gaar gemaakt. Van vlees of vis is 100 a 150 gram per dag voldoende ('hoe strenger het dieet, hoe meer men daarop moet toe zien). Van sla heeft men 100 tot 200 gram nodig, van niet slinkende gare groente 250 gram, van slinkende groen te 500 gram. De nieuwe herfst- en wintermode mag dan stoer en jongensachtig zyn, de lingerie en foundations zijn des te frivoler en vrouwelijker. Voor de bui tenwereld ingetogen en gesloten, lijkt het of de moderne jonge vrouw haar koketterie wil uiten in haar lingerie. Onder ha ar ruige mantelpak, broek- kostuum en minirok draagt zij de meest gedurfde dessous in kleurige, doorschijnende materialen. Zy be steedt hieraan zoveel aandacht, dat zij een hele garderobe heeft opgebouwd van lieflijke, romantische sets. In de meest uitdagende kleuren bren gen de fabrikanten de combinaties van een onderjurk of jupon m-eit bij passend beha'tje, de cups geheel op elkaar afgestemd. Hierbij horen dan de slips en bikini's, het gordeltje en de panty, het hemdje en de gaine en zelfs het hele corselet. Al deze ragdun ne en met kant en bloempjes versier de dingsigheidjes zijn afzonderlijk ver krijgbaar. In tegenstelling tot een paar jaar geleden, toen ondergoed het stiefkind was van de mode, heeft het nu meer betekenis dan ooit. Ieder modebewust meisje en de niet meer zo ranke vrouw weten dat hun pakje of jurk valt of staat met een goede foundation. Deze corrigerende kledingstukjes zijn

de Stem | 1966 | | pagina 5