Rapport over behoeften bejaarden Vogelwaarde Buitenlandse arbeiders bij bouw Hercules Middelburg r BELANGRIJK NIEUWS!! De Kledingbokser Peso opnieuw gedevalueerd EEG raakt steeds meer achterop f t DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1966 ENQUêTE BRACHT VEEL AAN HET LICHT Sprekendste gevallen meteen opgelost Te Hulst Onderscheiding voor jubilerende onderwijzeres Begrotingstekort van f 7500.- Jubileum stond in teken van afscheid In Argentinië rommelt 't Beroep verworpen na verkoop ondeugdelijk vlees AANTAL NOG NIET ZEKER Uitbreiding van kleuterschool te Sint-Jansteen Mr. E. Sassen: Kerkconcert te Kruiningen Volleybal Z.-Vlaanderen Dames van IJVC gaan op kop BONTMANTELS Kees van de Ven algemene jaarvergadering Th. Wechgelaar J. L. M. Muris geen spreekuur C. Verschuren JUICHPRIJZEN BIJ DE KLEDINGBOKSER Juichprijzen! 21.50 De Kleding bokser Juichprijzen! 17.50 JUICHPRIJZEN! JONGENSPARKA's 39.50 - 49-50 Juichprijzen! 24.50 26.- Juichprijzen! De Kleding* bokser Alleen de betere kwaliteiten (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK In het interparo chieel centrum voor maatschappelijk werk in de gemeente Vogelwaarde zal binnenkort een rapport samenstel len over de behoeften van de bejaar den, die in deze gemeente ongeveer 12,5 procent van de bevolking uitma ken. De gegevens daarvoor zal men putten uit een onlangs door de in de vier kerkdorpen opgerichte „Werk groepen voor de bejaardenzorg" inge stelde enquete. Enkele van de bezoch te bejaarden bleken met dermate pro blemen van doen te hebben, dat men die meteen heeft opgelost of aan een spoedige oplossing ervan heeft bijge dragen. Deze problemen bleken veelal be trekking te hebben op het ontbreken van voldoende financiën en gezinshulp of op de gebrekkige huisvesting van de betrokken bejaarden. De werkgroepen willen in samenwerking met de maat schappelijk werker van het centrum nog voor het rapport verschijnt ook al voorzien in enkele algemene behoef ten. Vele bejaarden blijken een regel matige verzorging van hum voeten zeer op prijs te stellen. Het is de bedoeling, dat een pedicure een keer per maand zitting zal houden in alle kerkdorpen. Voorts is er vrij veel behoefte aan bejaardemgymnastiek. Ook daarin wil men, indien mogelijk, op korte termijn gaan voorzien. Tenslotte is de lijs' bejaarde gega digden, die hun intrek willen nemen in nieuwe bejaardenwoningen, met een aantal namen uitgebreid. Er zijn plannen voor de bouw van bejaarden woningen in Vogelwaarde. Zowel de Katholieke Zeeuwsch-Vlaamse Woning vereniging als de stichting bejaarden woningen Vogelwaarde treffen voorbe reidingen voor de stichting van der gelijke huizen. Byna 35 medewerkers en medewerk sters van de vier werkgroepen in de evenzovele kerkdorpen werkten aan de uitvoering van de enquete mede. Er werden ruim 400 bejaarden be zocht. De werkgroepen gaan regelma tig afzonderlijk en samen vergaderen. Bij die gelegenheden zullen „moeilij ke gevallen" en hun mogelijke oplos singen worden besproken en zullen plannen worden geraamd om de be jaarden waar nodig en mogelijk op welk gebied dan ook zoveel mogelijk van dienst te zijrn. Een belangrijke taak van de leden van de werkgroepen is het bezoeken van bejaarden, die zich eenzaam voelen. De resultaten van do enquete leren, dat een niet on belangrijk aantal Vogelwaardse bejaar den eenzaam is. (Van een onzer verslaggevers) HULST Mej. A. Wauters uit Hulst is onderscheiden met de gouden medail le verbonden aan de orde van Oranje- Nassau ter gelegenheid van haar 40- jarig jubileum als onderwijzeres. Het jubileum werd gisteren gevierd. De on derscheiding werd mej. Wauters opge speld door burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. Het was het be gin van een hartelijke huldiging voor mej. Wauters. Mej. Wauters begon haar loopbaan bij het onderwijs als vakleerkracht handenarbeid van de lagere school te Nieuw-Namen. Zij werd daar later ge woon onderwijzeres. Mej. Wauters is gedurende 23 jaar op de school te Nieuw Namen werkzaam geweest. Ruim zestien jaar geleden kwam zij naar de meisjesschool St.-Jozef" te Hulst. Zij heeft daar de eerste klas onder haar hoede. Behalve als een goed onderwijzeres heeft zij zich voor de jeugd verdienstelijk gemaakt als leidster van de katholieke jeugd vereniging. De jubilaresse is ook een actief medewerkster van ,,De Zonne bloem". Zij is voorzitster var: Ce af deling in Hulst. Zij heeft al lange tijd de leiding over de bibliotheek in het ziekenhuis te Hulst. Tijdens de huldiging in de zaal van het pensionaat van de zusters Fran ciscanessen somde burgemeester Molt hoff alle verdiensten van mej. Wau ters op. Ook spraken het hoofd van de school, zuster Philothea, de heer W. J. C. Aarts, namens het oudercomité van de school, zuster Madeleine namens het hoofdbestuur van de zusters Fran ciscanessen van Roosendaal, deken Ant. Koopman van Hulst en het oud-hoofd van de school te Nieuw-Namen, de heer C. van der Heide. De leerlingen van de school huldigden mej. Wauters op hun manier. Astrid Buysse en Mona Labinsky boden mej. Wauters het ge schenk van de leerlingen, een fototoe stel, aan. In haar dankwoord zei mej. Wauters veel dank verschuldigd te zijn aan haar collega's en de ouders van haar leerlingen (eerste klas) voor de medewerking en vriendschap, immer van die zijde ondervonden. (Van onze correspondent) DRIEWEGEN Onder voorzitter schap van burgemeester D. Lodder hield de raad van Driewegen zijn open bare raadsvergadering, waarin de ge meentebegroting voor 1967 aangeboden werd. Er is een begrotingstekort van f 7500,-, waarvoor een aanvulling uit het gemeentefonds wordt gevraagd. Bij de kapitaaldienst is een nadelig saldo van f 91.652,-. Het krediet bij de bank voor Nederlandse gemeenten werd vastgesteld op f 150.000,- Besloten werd een subsidie van f 12,- te verlenen aan het vormingscentrum Hedenesse. De gemeente kreeg voorts een tegen valler van f 15.000,- te incasseren. De gemeente zal dit geld moeten gaan le nen en de raad kon niet anders doen dan de lening garanderen. Bij de aan schaf van gymnastiekmeubelen in het Dorpshuis had men gerekend op een lening van f 13.100,-. Aangezien door de gewijzigde financiële verhoudingen dit niet mogelijk blijkt te zijn, zit men thans tegen een onverwacht bedrag van f 15.000- aan te kijken. De ge meenschappelijke regeling voor het ophalen van het huisvuil heeft een ex ploitatietekort van f 18.000,-. Thans draagt men f 15,50 per emmer bij. Dit moet echter zonder meer f 18,50 zijn. De gehele kosten, inclusief opha len grof vuil. komt te staan op f 24,- per vuilnisemmer. Aangezien dit een te hoog bedrag is, werd voorgesteld de reinigingsrechten met f 2,- per em mer te verhogen en te brengen op f 17,50. Dit kon gezien de becijfering van de voorzitter, geen bezwaar ont moeten. (Van onze correspondent) TILBURG De Katholieke Leer gangen hebben zaterdagmiddag tijdens een academische zitting in de aula van het gebouw van de Katholieke Hoge school te Tilburg het feit herdacht dat 50 jaar geleden op initiatief van mgr. A. Diepen, destijds coadjuctor van het bisdom Den Bosch, dr. H. Moller en dr. Hoogveld het psychologisch-pedagogisch instituut aan de Katholieke Leergan gen werd opgericht, dat o.m. de oplei dingen voor de acten pedagogiek, M.O. A. en B. verzorgt. Deze bijeenkomst had nog een andere aanleiding: curatoren, rector, docenten, studenten en oud-stu denten waren naar Tilburg gekomen om afscheid te nemen van pater J. An- nes van Geytenbeek o.f.m., beter be kend als pater Jan, die in de afge lopen 35 jaar de belangrijkste docent in de vakken pedagogiek, didactiek en wijsbegeerte bij deze opleiding is ge weest. Namens studenten en oud-stu denten werd aan pater Jan een bedrag van enkele duizenden guldens aangebo den waarvan hij een reis door Europa gaat maken. BUENOS AIRES (Reuter-AFP) President Juan Carlos Ongania van Argentinië heeft in een toespraak voor radio en televisie de tweede devaluatie van de peso ip drie maanden tijd be kendgemaakt. De officiële wisselkoers wordt opgeheven, waardoor de peso die op 9 augustus devalueerde van 202 tot 218 tegen de Amerikaanse dollar nu de waarde krijgt die op de vrije markt geldt: ongeveer 270 tegen de dollar. De regering zal, naar de president meedeelde, de wisseltransacties nauw lettend in het oog houden ,.om devie- zenverspilling en speculatie te voorko men". Buitenlands kapitaal is welkom en zal afdoend beschermd worden. Be perkingen op de uitvoer van graan en vlees worden opgeheven en ook de ver scheping van vlees zal worden gestimu leerd. Naast steun aan landbouw en veeteelt zal grote aandacht worden be steed aan de industriële ontwikkeling en de mijnbouw. Argentinië zal de hulp van buitenlandse maatschappij en inroepen om de uitbaggering van Argentijnse havens te bespoedigen. Argentiniëheeft op het ogenblik niet alleen te kampen met financiële moei lijkheden maar ook met toenemende arbeidsonrust. Alle vakbonden van ver- voersperSoneel hebben voor woensdag een 24-uursstaking afgekondigd uit so lidariteit met de havenarbeiders, die de vorige maand het werk neerlegden uit protest tegen nieuwe arbeidsbepa- lingen. Ook in andere sectoren van het bedrijfsleven rommelt het. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Hoge Raad heeft een beroep verworpen van de 65-jarige slager A. A V. te Tilburg, due wegens het in voorraad hebben van ondeug delijk rookvlees door de economische politierechter tot f 400,- boete of 80 dagen hechtenis is veroordeeld, in ho ger beroep door het hof in Den Boscn tot f 500,- of 100 dagen. Tegen laatst vermeld arrest was het cassctiebe- roep gericht. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Voor de bouw van de chemische fabriek Hercules N.V. op het groot industrieterrein van Middel burg, zullen buitenlandse specialisten worden aangetrokken. Dit zullen waar- schijnlijk voor een groot gedeelte men sen zijn die in dienst staan van het internationale aaamemersbeürijl Bad ger N.V. in Den Haag, die de fabriek te Middelburg zal bouwen. Zoals bekend zal op 17 november de bouw officieel van start gaan. Van de zijde van het aannemersbedrijf werd verzekerd dat zoveel mogelijk mensen uit Middelburg en omgeving bij de bouw zullen worden ingeschakeld, Dit zal o.a. wat betreft metselaars, tim merlieden en betonwerkers geen moei lijkheden opleveren. Er zullen heel wat werkzaamheden zijn die alleen door spe cialisten kunnen worden opgeknapt. Als deze specialisten niet in de omgeving van het werkterrein te vinden zijn, zul len buitenlandse arbeidskrachten wor den aangetrokken. Badger N.V. heeft verscheidene Turken, Perzen en Span jaarden in dienst, die op het ogenblik werkzaam zijn bij de bouw van een chemische fabriek in Europoort. Volgens de heer C. J. Buissing, secre taris van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, zullen ongeveer 100 Turken aan de fabriek in Middelburg komen werken, om het weg zuigen van arbeidskrachten op de Zeeuwse markt te voorkomen. De heer Buissing zei dit naar aanlei ding van een bericht van het ministerie van Sociale Zaken, over misverstanden die dreigen te ontstaan over de be handeling van werkzoekende buiten landers. Volgens dit bericht hebben werkloze buitenlandse arbeiders, die eerder in Nederland hebben gewerkt en als werkzoekende staan ingeschreven bij een arbeidsbureau bij de verlening van werkvergunningen, voorrang bo ven buitenlanders die niet eerder in Nederland werkten. „Tot nu toe hebben we nog niet te doen gehad met ontsla gen buitenlandse arbeiders", aldus de heer Buissing. In Zeeland werkt alleen een aantal buitenlanders in de kanaalzone (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Binnekort zal de bouw van het derde lcliaal van de r.-k. kleuterschool „St.-Janneke" te St.-Jan steen beginnen. Het schoolbestuur heeft al een verzoek om medewerking bij de aanschaf van het nodige nieuwe speel' en ontwikkelingsmateriaal aan de raad gericht. De raad zal zich tijdens de morgenmiddag te houden vergadering over dit verzoek uitspreken. B. en W. stellen voor de gevraagde medewer king te verlenen. Voorts is er een voorstel tot het verle nen van een jaarlijkse bijdrage van 100 gulden per te bouwen bejaardenwoning in de gemeente aan de Katholieke Zeeuws ch-Vlaamse W oningibouwver - enigring. Het is de bedoeling, dat deze vereniging 30 bejaardenwoningen in de gemeente zal laten optrekken, 18 in Sint-Jansteen zelf en 12 in het kerk dorp Heikant. B. en W. vragen de raad ook de gemeente borg te stellen voor de geldleningen, die de vereniging i. v.m. de stichting van deze woningen moet aangaan tot een bedrag van 90 procent van de stichtingskosten. Andere voorstellen zijn die tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie van 100 gulden aan het fonds „Eigen middelen" van de l.t.s. te Hulst, tot vaststelling van een aantal nieuwe straatnamen en tot het aangaan van een overeenkomst met het ziekenhuis te Hulst inzake de exploitatie van de ambulancedienst, die met een tweede auto zal worden toegerust. B. en W. stellen de raad ook voor de nieuwe verordening tot heffing en invordering van keurlonen in de vleeskeuringskring Hulst niet vast te stellen. Zeeuws-Vlaanderen, en bij de aanleg van de aardgasleiding door Zuid-Beve land. Waar de bouwers van Hercules, die van buiten Zeeland komen, zullen wor den gehuisvest, is nog een probleem. De mensen zuilen misschien worden ondergebracht in een kamp van zo merhuisjes langs de Walcherse kust. Een andere mogelijkheid is een schip als woonplaats voor de arbeiders in te richten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „De wetenschappe lijke achterstand in de Europese ge meenschap tegenover de derde landen wordt steeds groter. Landen als Ame rika en Engeland besteden veel meer geld aan steeds meer wetenschappe lijk onderzoek. Daartegenover staat een veel lager bedrag voor een betrekke lijk klein aantal onderzoekers in de gemeenschap".. ,.We raken hierdoor hoe langer hoe meer achterop. Blijft dit doorgaan, dan vervallen we in 'n uiterst kostbare we tenschappelijke en technische onder ontwikkeling met alle angstwekkende gevolgen, ook voor de werkgelegen heid". Met deze opmerkingen heeft mr. E. M.J.A. Sassen, Nederlands lid van Eu ratom. zich gisteren in Den Haag aan gesloten bij de grote zorg van vele Eu ropese politici en geleerden over de toenemende achterstand in de gemeen schap. Volgens mr. Sassen wordt het hoog tijd dat men alle mogelijkheden in de zes landen gaat bestuderen en de ge gevens laat verzamelen, die tot een ge meenschappelijk wetenschappelijk pro gramma kunnen leiden. Er rijzen lang zamerhand te veel problemen, die na tionaal nauwelijks meer te overzien en op te lossen zijn. KRUININGEN Woensdagavond 16 november te acht uur wordt in de Gro te Kerk van Kruiningen een bijzonder kerkconcert gegeven. De organist Jan Zwart junior uit Rotterdam bespeelt er het orgel, waarop hij werken laat horen van Jan Zwart. Sweelinck, Bach en Max Reger. Bovendien werkt mee het Rotterdams Sweelinck Ensemble, dat bestaat uit geschoolde zangers en zangeressen. Het vertolkt een selectie Psalmen van de grootmeester der Ne derlandse Toonkunst. Jan Pietersz Swe- linck (1562-1621). Dit Ensemble trad reeds op in verscheidene steden van het land, alsmede voor de radio. Diri gent is Jan Zwart jr., die tijdens het concert dus zowel als organist als diri gent zal optreden. TERHOLE In de Zeeuwsch-Vlaam se volleybalcompetitie hebben de da mes van IJ.V.C. 1 de leiding in hun klasse stevig in handen en zij zijn, nar het schijnt, niet van plan deze zonder meer al te geven. Terhole 1, dat slechts 2 wedstrijden gespeeld heeft en 4 punten behaalde, volgt als 2e. Tussen deze beide teams zal de strijd om het kampioenschap der afdeling geleverd worden. Terhole 2 volgt als lachende derde met twee pun ten uit 2 wedstrijden en Voorwaarts en IJ.V.C. 2 delen de laatste plaats. Beide teams hebben nog geen enkel winstpunt behaald. Een overzicst van de wedstrijden: IJ.V.C. 1 IJ.V.C. 2 3—0: Een op- permachtig IJ.V.C. 1 had een zeer ge makkelijk tegenstander aan IJ.V.C. 2, dat over het algemeen meer dan een klasse minder was. Bij vlagen werd aardig spel te zien gegeven. Vooral in de 2e set wist IJ.V.C. 2 aardig mee te komen. Met slechts 2 punten verschil moest het in IJ.V.C. 1 zijn meerdere erkennen. De le en 3e set daarentegen waren het aankijken niet waard. IJ.V.C. 1 deed wat het wilde en gaf de tegen partij genu enkele kans om te spelen. De setstanden waren 15—4, 1513 en 15—2. IJ.V.C. 2 Terhole 1 1—3: Reeds in de eerste 2 sets was duidelijk te zien dat de dames van Terhole veel sterker waren dan hun tegenstand sters. Hierdoor werd Teiihole wat non chalanter. In de derde set kwam dit echter duur te staan, daar Terhole de setwinst aan het zwak spelende IJ.V.C. 2 moest afstaan, nadat Terhole de le set met 155 en de 2e set met 152 gewonnen had. In de 4e set kreeg IJ.V.C. 2 geen schijn van kans. Reso luut nam Terhole met goed opge bouwd en afgewerkt spel de leiding. Met 154 werden de vol moed spelen de dames van IJ.V.C. 2 verslagen. De nederlaag in de 3e set zat Terhole wel heel hoog. Terhole 2 Voorwaarts 31: Een goed spelend Voorwaarts gaf in de eer ste en 2e set goed tegenstand aan het 2e teaim van Terhole in de zaal van het lyceum te Hulst. Aanvankelijk gin gen beide teams gelijk op en gaven zij elkaar niet veel toe. Het spel werd aan beide kanten stuntelig opgebouwd en even slecht afgewerkt. Het opstellen der speelsters liet veel te wensen over zodat er steeds grote gaten in het veld vielen. De bal werd over het alge meen te weinig gevolgd. Van spanning en mooi spel was er dan ook geen sprake. De 2e set bracht de winst bij Voorwaarts dat met 1513 wist te winnen. Dit gaf goede verwachtingen voor de verdere wedstrijd. In hun jeug dige overmoed gingen de dames uit Axel wat te vlug en zonder overleg spe len waardoor het spel slordig werd. Ook het serveren was zwak. Terhole daarentegen werd hoe langer hoe be ter. Rustig en overwogen werd de aanval opgezet waarbij ook de'afwer king niet vergeten werd. Met 152 behaalde Terhole de setwinst. De 4e set kon in deze wedstrijd dus de be slissing brengen. Axel gaf echter goed partij en bleef goed meegaan. Door het felle spel aan bedde zijden werd ,het spel weer minder. Uiteindelijk bleef Terhole met 1510 de baas over Voor waarts. Zodra Voorwaarts wat meer wedstrijdervaring heeft, zal het onge twijfeld tot hetere resultaten komen. Na 7 wedstrijden is de stand bij de dames als volgt: 1 IJ.V.C. 1 4 4 1 2 Terhole 1 2 2 3 Terhole 2 2 1: 4 Voorwaarts 3 0 i 5 IJ.V.C. 2 3 0 PROGNOSES Voor het komende weekend staan op het programma een ontmoeting der da mes van IJ.V.C. 2 en Voorwaarts te Axel. Het moet voor Axel mogelijk zijn de winstpunten thuis te houden, al zal IJ.V.C. 2 zijn uiterste best doen ook een paar winstpunten te behalen. Vrijdagavond om 19.30 uur speelt S.A. S. te IJzendijke wedstrijden tegen IJ. V.C. 1 en IJ.V.C. 2 Winst voor IJ.V.C. 1 en verlies voor IJ.V.C. 2 mag hier verwacht worden. S.A.S., dat steeds beter gaat meedraaien, is echter nog niet opgewassen tegen het sterk spe lende IJ.V.C.l. Zaterdag wordt te-Terneuzen om 15.00 uur gespeeld de wedstrijd U.T.S. Schelde Sport waarbij Schelde Sport uiteraard de beste kansen heeft. Om 16.00 uur wordt te Hulst gespeeld de wedstrijd Terhole O.V.C. uit Oost burg. Het moet voor Tertoole mogelijk zijn hier de winstpunten te behouden. O.V.C. dat niet zo sterk speelt als vorig jaar, blijft echter een gevaar lijke tegenstander. 12—1 6—1 4—4 1—9 1—9 DANKBETUIGING Voor uw hartelijke geluk wensen, bloemen en cadeaus die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen, zeggen wij u allen hartelijk dank. A. Antheunis M. Antheunis- Struijlaart Kloosterzande, poolsplein 14 DANKBETUIGING Voor de overgrote belang stelling ondervonden bij ons 40-jarig huwelijksfeest, dan ken wij allen voor de vele gelukwensen, bloemen en cadeaus. F. Mahu-Kindt en kinderen Stoppeldijk, 6. Copwijkseweg Lange persianer pattes f 475— Lange Nertspootjes 750— Nieuwlandstraat 3 Tilburg, teL 04250 - 26617 Op vrijdag 11 november a.s. herdenkt de stichting' sasse karnaval het feit, dat zij 11 jaar geleden werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan zal het bestuur recipiëren op die datum, en wel van 21.30 tot 23.30 uur in het club lokaal „Hotel Royal" Gentsestraat 12, Breda. p. GOOSSEN, voorzitter. W. REMERY, secretaris. Sas van Gent, november 1966. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ Afdeling Hulst Aan de leden van de K.V.P., afdeling Hulst. Het bestuur van de afdeling Hulst nodigt U bierbij uit tot het bijwonen van de op WOENSDAG 16 NOVEMBER A.S. in hotel „De Graanbeurs" te Hulst, om 19.30 uur. AGENDA: 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken. 4. Verslagen secretaris en penningmeester. 5. Verslag kaskommissie 6. Candldaatstelling lid Tweede Kamer 7. Rondvraag 6. Sluiting. Tot onze grote droefheid overleed heden, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in de vrede van Christus, mijn inniggeliefde man, onze zorg zame vader, ANTONIUS LAMBERTUS AERTSEN echtgenoot van Catharina Adriaiia de Nijs in de leeftijd van 52 jaar. C. A. Aertsen-de Nijs Ch. J. Aertsen Fr. J. A. Aertsen Oosterhout, 7 november 1966 St.-Janstraat 22 Wij hebben vader opgebaard in de rouwkapel van het St.-Jozefziekenhuis, Leysenhoek te Oos terhout. De gezongen uitvaartmis zal worden opgedragen vrijdag 11 november a.s. om 2 uur in de pa rochiekerk van St.-Jan de Doper, waarna de be grafenis plaatsvindt om ongeveer 3 uur op de r.-k. begraafplaats te Oosterhout. Donderdagavond zal om 7 uur in de parochie kerk de rozenkrans worden gebeden voor zijn zielerust, waarna er gelegenheid "is tot bezoek aan de rouwkapel. Gelegenheid tot condoleren van half een tot half twee in Hotel-Café-Restau rant De Kanonnier, St.-Janstraat 22. Vertrek van het woonhuis naar de kerk om kwart voor twee. Heden overleed na een noodlottig ongeval onze lieve dochter, zuster en tante ROSALIA THERESIA RAAS in de ouderdom van 39 jaar en 4 maanden, na voorzien te zijn van de heilige sakramenten der zieken. Haar diepbedroefde moeder, broers en zusters. Weduwe Raas-Polderdijk Molendijk 16, 's-Heerenhoek. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 12 november om 10 uur, waarna de be grafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed om 7 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus op donderdag- en vrij dagavond. Hiermede vervullen wjj de droevige plicht u in kennis te stellen van het overlijden van de heer H. VERHOEVEN Ons medeleven gaat in het bijzonder uit naar zijn overblijvende vrouw en zijn jeugdige kin deren. Wij verliezen in hem als oud-bestuurs lid van de middenstandsvereniging een bijzon der gewaardeerde en prettige collega. Moge zijn oprechte en rechtvaardige persoon-, lijkheid voor ons altijd een herinnering blijven. 's-Heerenhoek, 8 november 1966 Het Bestuur en leden van de Hanze Tot ons leedwezen geven wij kennis van het over lijden ten gevolge van een noodlottigongeval van onze zeer gewaardeerde vriend en collega HARRY VERHOEVEN in de leeftijd van 45 jaar. In hem verliezen wij een zeer grote vriend. 7 november 1966 A. Bauer, Kruiningen L. van Damme, Goes A, Dees, Wolfaartsdijk A. den Dekker, 's-Gravenpolder J. Franke, Kloetinge J. den Herder, 's-Gravenpolder J. de Kunder, Yerseke S. de Witte, Wolfaartsdijk *j* Tot onze grote droef. heid overleed heden in het St.-Joaima-ziekenhuis te Goes na een noodlottig ongeval, gesterkt door het het H. Sacrament der Stervenden en na een korstondig lijden, onze inniggeliefde man, vader, zoon, broer en behuwd - broer HENRI VERHOEVEN echtgenoot van Dina de Jonge in de leeftijd van 45 jaar. 's-Heerenhoek: Mevr. Verhoeven José Jopie André A. Verhoeven Fam. Verhoeven Fam. de Jonge. 's-Heerenhoek, 7 nov. '66 De plechtige H. Mis van Requiem, waarbij u be leefd wordt uitgenodigd zal worden opgedragen vrijdag 11 november om 10 uur in de parochie kerk van de H. Willi brordus te 's-Heerenhoek waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed 19,15 u. in de kapel van het St- Joanna - ziekenhuis te Goes. ARTS - SLUISKIL AFWEZIG van 10 tot 13 november Waarneming H. Hofstee en M. W. Jongsma. Hoek, tel. 01154—345. Spreekuur: donderdag 10 november 1-2 uur, vrijdag 11 november 6-7 uur. Bood schappen s.v.p. vóór 9 uur. ZENUWARTS donderdag 10 nov. a.s. TE HULST Op zaterdag 12 november a.s. hopen onze geliefde ouders A. Crombeen en D. Crombeen-Blommaert hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie van 2-3 uur. Hulst, Tivoliweg 13. Op donderdag 10 november a.s. hopen onze geliefde ouders F. Noens-de Kort hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Hulst, Steensedijk 10. Op zondag 13 november a.s. hopen mijn geliefde ouders en grootouders A. de Guytenaer-Stallaert hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gepsaard mogen blijven, is de wens van hun dochter Adi. Hulst, Steensedijk 32. hier is de nieuwe zó veelzijdig! zó volmaakt! zó eenvoudig in 't gebruik Te koop aangeboden Kr. van al t 2500,-. Inrullbo- ten t.k. Heijne, Bootbouw, G'- berg. Haven 18. tel. 2840. Te k. kinderwagen, hoog mo del. Tegen bill, prijs. Te bez. bij „De Star", Hulst. Licht beschadigde nieuwe mo dellen dierrrieskisten en kas ten. Volledige garantie en ser vice. 330, 400 en 550 liter. Hougkoeling. Halsterseweg 102 Bergen op Zoom. Tel. 01640- 3378. Lage aardgast&rieven lopen pa rallel met het verbruik. Goed koop koken enz. Centr. verw. op gas is qua aanleg ca. f 1200 voordeliger dan olie. Omb. v. olie - kolen op gas is pas inte ressant wanneer het gas er is. Install, bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, geeft u op aanvraag vrijblijvend de gew. inl. Tel. 01608-2310. (Na 18 uur 01608-3047). Install, bedrijf De Weerd n.v., Markt 33, Etten. Bekend door correcte afwerking en vlotte service. Te koop halfautom. siencilmach met 2 kleurenset en veid. ben a te bevr. P. v. Dongen. Kor- tewagenstraat 17, Gilze tel. 1605-662. Salonwagen, 12 m. op lucht banden, bouwjaar 1962. 1 grote kamer, 3 slaapkamers, keuken douche en w.c. en haill. schurur 4x3 mtr. P. v. d. Steen, Heus- denhoutseweg 20a Breda. Woning z.g.a.n. te Sasï^ Gent te koop Oranjestraat u komt begin dec. vrij. Te w Oranjestr. 15, Sas van Gem tel. 847. nt De winter is ingevallen brengt weer veel narigheden mee. Uw auto bevroren of i aanslaan enz. Koop dearoa uw auto in een zaak waar-i deze narigheid praktisch u Jf gesloten en als het toch een. voorkomi, u weet dat uw l rage achter u staat, u belt» onze servicewagen rukt m I Dat is in onze garanti» foj, grepen. Voor wij onze v/nZ in deze periode afleveren zij gevuld met antivries eventuele nieuwe accu's. Hm derden gingen u iteds volgt hun voorbeeia, koon uw auto in de Belcrum-garL met hun devies: voor een KL trouwbare gebruikte auto een betrouwbaar adres, 'het adres met de grootste voor. raad de grootste omzet en niet de allergrootste service. F crum-garage, Min. 16-20, Breda, tel. „4iwawn Tilburg, Korte Schijfstraat li' tel 04250-33636. Alle dagen opend van 8 u. v.m. tot ij u. n.m., zondags van 1 Te koop moderne winterman tel met bont, m. 42-46; winter- mantelpak m. 42-44. Alles f 50. A.J. Kade 16, Goes. Te koop aanhangwagen, 2 ton met oplooprem, 4-wielig. Cara- vanbedrijf „Slaakweg", Hein- kenszand, tel. 01106-659. Nieuwe banden in alle mst« en tegen alle prijzen by ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda. Belcrum-garage vraagt ste^ aanrijdingvrije auto's v.a. 1953 te koop. Min. Kanstraat id-ai tel. 01600-39900, Breda. Te koop wegens omstandighe den nwe. racefiets, Peugeot, verl. prijs. A.J. Kade 16, Goes. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altyd recht v. koop. Vandaag besteld, mor gen by u thuis. Geen service kosten. Bel op (ook 's avonds) 01100-5397, Breskens 01172-019. Middelburg 01180-3973. Goes Te huur, kamers v. echtparen en alleenstaanden. Regentessel. 14, Breda, tel. 39682. Geheel gemeubileerd buiten huis in bosrijke omgeving gele gen aan de rand van Breda te huur aangeboden. Brieven on der no. 1095. Te huur, kamers v. echtparen en alleenstaanden. Regentessel. 14, Breda, tel. 39682. Te huur garagebox aan de Pe trusstraat Mariaveld. Tel. 33572 Breda. Boeimeer herenhuis direct vrij komend, grote woon- en 5 slaap kamers, badkamer, met garage f 45.000. Tel. 31966, Breda. Fl. woonh. nabij centr. direct leeg te aanv. k. en suite, 4 sik. gr. keuken en gr. tuin. Zand- bergweg 53, Breda. Te koop aangeboden midden standswoning te Rijen. Prach tig gelegen vrij te aanvaarden inl. Br. ond. no. SK 78997. T. k. bov. en ben. huis. Ben. huis dec. 66 vrijkomend. Pr. Hendrikstraat 14, Breda. T.k. huis, kamer en suite, grote keuken m. douche, 3 slaaipfc., grote voor- en achtertuin. Te bevr. Haaigweg 63, Breda. Fr. Rooseveltlaan Helft dubbel landhuis, garage, tuin, leegik. f 75.000 MakeL v. d. Berg Co., Nov. Gk kenstraat 43, Breda, tel. Om» 944.911 Te koop BMW 1500, bouwjaar '63-'64 in prima staat. Te b*. vr. tel. 01177-537. Renault Estafette gesloten bf. stelauto, laadvermogen 1000 h Bouwjaar 1964, P. otten N? Beverweg 4, Breda, telefoon' 22533. Of na 6 uur tel. 46^4 T.k.a. Opel Rekord de Luxe b.j. '59, van part, Te bevr.- Van Dijk, p.a. Thorbeckepl.'fl Breda, tefl. 32419. Koop nu uw „De Reu"-cara- van 1967, 5 pet. winterkortiM voor winterstalling kan wor den gezorgd. Belcrum - gara ge. Min. Kanstraat 16-20, Breda Te koopBlue bird 5 pers. Ca. ravanbedrijf „Slaakweg" Hein- kenszand, tel. 01106-659. Te koop: Sprite Countryman 3 pers. Cairaiyanbedrüf „Slaak- weg" Heinkenszand, tel. 01106- Weduwnaar zonder kinderen In bezit van huis en auto zoekt kennismaking met weduwe 40- 50 jaar. Br. ond. no. 79049. Auto-, tractor- en landbouw- bandengebruikers, attentie! Al les wat u op bandengebied zoekt vindt u voordelig bij het grootst gesort. bamdenoedr, m Nederland en wel bij ZEBO, Kromme Weele 17, Middelburg tel. 3993. Na 18 uur 2835-3516, Terneuzen, Haarmanweg Tel. 3828. Na 18 uur 1075. Bergen op Zoom Beursplein tel, 5870 Na 18 uur 5435. Breda, Tram singel 4, tel. 37247. Na 18 uur 46214. STATIONSSTRAAT 8 TEL. 583 - AXEL Byverdienstezoekers! Wilt u thuiswerk of een andere by- verd.? Een gids vol adressen voor elk wat wils tot 125.- p.w. Bui. De Band, postbus 1684. Rotterdam. In een .ijd waarin alles overal duurder wordt, is er voor Uw confectie nog één adres waar de prijzen constant laag blijven DAMES WINTER. PANTALONS Helanca/Wol Pracht kleuren De Kleding- bokser KINDER NYLON JACKS Gewatteerd met Courtelle Ideaal voor winter en voorjaar. Zware kwali teit „DRY-SIL"stof, er komt geen spatje regen door, met de bekende uitknoopbare „BORG - voering. Alle maten van 616 jaar De Kleding- bokser Gevraagd: een net meisje, hoog loon. Restaurant De Uitkijk, Kruiningen, tel. 01130- 753. Ruime bijverdienste geboden aan actieve personen, als a- gent voor de verkoop van onze prima tuin-, bloem- en land- ten, sierheesters, tuingereed schappen, bestrij dingsmiddelea enz. enz. Vraagt uitv. inl. bij: bouwzaden, rozen, vaste plan- Fa. F. Jager, Postbus 45 te Winschoten. DAMES WINTERJACKS met capuchon Foamback Nylon gewatterd met Courtelle Vele andere speciale aanbiedingen tegen de bekende Grote sortering dames- en herenkleding en kinderkleding costuums winterjassen carcoats regenjas sen enz. enz. bij SPECIALIST IN BETERE DAMES- EN HERENKLEDIJ T BIERKAAISTRAAT 30 TERNEUZEN NIEUW STRAAT 6—S

de Stem | 1966 | | pagina 4