(KEN N.V. Makroplastic" laat een kunststofwereld zien VOORZITTERS STAAN OP „NIEUW AZIE STAAT OP HET PUNT GEBOREN TE WORDEN" EUROPA BLIJFT BIJ DE VS. ACHTER Johnson in Nieuwseelandsparlement: Engelse modeshow viel erg slecht in verwend Knokke Even uitblazen mevrouw ~^w§mBSÈÈÊ Informatieve etiketten op artikelen OFFICIER VAN JUSTITIE GING BOEKJE TE BUITEN Auto tegen muur drie doden LOONPOLITIEK IN SLOP Nehopolystudiebeurzenspel Hulp aan kerk in Hongarije via commissie Doodsstrijd Vermindering conventionele aanvalskracht in Europa ROEMLOOS EINDE ARGONAUT Overeenkomst schijnt nabij MINI-RITS K NAAIMACHINE- 1 3 VAN PFAFF IAIMACHINEHUIS ^rnrnrnrnrnrnrnrnm^ammmgt "'ÉM' "-'T j VERKOUDEN zijn is barvervelend. Je hebt er niets aan. Dus? Meteen bestrijden - met Rheumin. (Heerlijk gevoel, als uw hoofd weer heider wordt...] Verpakking Ambonnese beschuldiging Verkeersreglement op 1 jan. '67 van kracht Betogingen in Wellington STIEKEM Verspreiding kernwapens Wolseley 16-00 1965 slechts 15.000 km gelopen m. radio en mistlampen, Riley 4-72, 1963, m. radio. N.V. Automobiellbe- dr'ijf Dirk van der Maak, Baian 15.000 km glopen m radio ©n 4, Rotterdam, tel 133155 of 126961. Als u een gebruikte auto koopt zorg dan voor: zekerheid door evt. A.N.W.B.-keuring en een stevige, waterdichte garantie. -rg ook dat u een auto naar uw zin kunt nemen door roya le keuze uit plm. 70 wagens. Voorkom geldzorgen door soe pele geregelde kredietovereen- comst. En zorg tenslotte dat u niet duurder koopt dan op een ander. Vergelijk onze prijzen. Ford Cortina 1965, 2-deurs, kleur donkerblauw, f 4500- Opel Retard Caravan met schuif dak, bouwjaar 1964 45o0,-; Renault Oordini, kleur rood, bouwj. 1963 f 2300,-; VW standaardbur,. lichtgroen, bouw jaar 1962 f 900,-; Ford Taunus aar 1962 f 900,-; Ford Taunus cerbiauw f 3500,-, etc. etc. Kom gerust zelf kijken bij N.V. Hennekam, Euroto, Burg. Freyterslaam, Roosendaal, tel, 01650-6302. Open van 10-12, 1- 5, 6-8. Zaterdags tot 6 uiuir. 10 volle uren autorijles f 47,50 Vervolg- en losse lessen f 6,50. Fonkelnieuwe Volkswagens, ge- diplomeerde instructeurs. Er kende bondsaiutonijschiool „De Centrale", aammeldtnigsadres: Stationsplein 5, Breda, telef, 38718. Koop nu uw „De Reu"-cara- van 1967, bijpassende voortent gratis voor winterstalling kan gezorgd worden. Belcrum-gara ge. Min. Kanstraat 16-20, Breda Te koop: 6 caravans 4 en 5 pers. zeer mooi en goedkoop, M. Poortvliet, Slaakweg 4, Heihkenszand, 01106-659. J.m., 36 j., r.-k., nette ver- sch., sl.post., goed kar., 1. 1,73 m. ongeh. woonpl. R'dam, zoekt nette juffrouw, r.-k. uit arb. stand, doel huwelijk, geen avonturier. Alléén eerlijke br. met foto worden beantwoord. Br. ond. no. SK 77495. Auto-, tractor- en landbouw- bandengebruikers, attentie! Al. les wat u op bandengebied zoekt vindt u voordelig bij het grootst gesort. bandenbedr. in Nederland en wel bij ZEBO, Kromme Weele 17, Middelburg tel. 3993. Na 18 uur 2835-3510, Terneuzen, Haarman weg, tel. 3828. Na 18 uur 1075. Bergen op Zoom, Beursplein tel. 5870, Na 18 uur 5435. Breda, Tram- singel 4, tel. 37247. Na 18 uur 46214. Halfinger premie-stamboek- merrie te koop, 6 jaar, rij- type, Tiroler import. Verkoop om studieredenen. Prijs t 1470,-. Tevens merrie veulen Pracht dier. Prijs f 900,- Echt iets voor liefhebbers. Bevr. L Fassaert, Tivoliweg 42, Hulst, tel. 01140-2583. Voor het aann. van sloopwerk en het opruimen van puin naar Spij kstra, Molenweg 5, Kruis land. Wegens omstandigheden te koop aangeb. Renault R 4 ex port '65 in staat van nieuw tti met radio en garantie. Tel, 46974. Breda. Gebruikte en gecoverde ban den in aMe maten en soorten tegenzeer lage prijzen. Assen en wielen voor elk doel ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda. Fikt 850 z.g.a.n. te Hoop. in. lichtingen: 01148-541. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 OKTOBER 1966 >rte Meestraat 17 - JeJ* fwe Diepstraat 23 - tel. cn.554<5 euwe Markt 48 - nge Brugstr. 30 - tel. llemstraat 21 - tel. 049 vend ijk 29 - Vllssingen sviele 52 - Middelburg. Papegaaistraat 4 - Goes. jjajst i F. v. Waesberghestraat^o rechtenaad-machines ie stoffen (tricot, jersey, agen een elastische zig- Pfaff zigzag-machines elastische zigzag-steek. jzag-programmaNr begint bij u te verliezen wanneer u zich achter uw zuidoost-Aziatische broeders schaart in een heel andere strijd, een strijd voor de menselijke waardig heid, tegen ziekte en onwetendheid", aldus Johnson. President Johnson herinnerde eraan dat de communisten getracht hebben zich in de zaken van Maleisië te men gen, maar dat zij daaruit zijn verdre ven. Nu vallen zij Vietnam aan. „Het is tragisch dat deze bloedige terreur- oorlog moet worden gevoerd voordat Azië geheel vrij zal zijn voor de ande re oorlog". Vrije mensen kunnen niet anders dan zich tegen agressie keren. „Terwijl de strijd voortgaat werken wij met onze bondgenoten aan de fun dering van een nieuw Vietnam en trachten wij door onderhandelingen aan deze wrede oorlog een eind te ma ken". Johnson zei dat de strijd niet de vernietiging van noord-Vietnam. ten (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT „Europa loopt op het gebied van het onderzoek naar de mogelijkheden van en voor kunststof, achter bij de V.S. In de V.S. woirdt per hoofd van de bevolking ongeveer 340 gul den aan kunststof-research be steed, In west-Europa is dit slechts 90 gulden. Aangezien de Amerikanen niet bereid zijn hun duur vergaarde kennis gratis aan Europa te schenken, zal er een Europese krachtsinspanning no dig zjjn, om „bij" te blijven in de kunststofsector". Dit zei gisteren staatssecretaris mr. L. de Block (Buitenlandse Zaken) in de rede waarmee hij de vierde internatio nale kunststoffenbeurs „Makroplastic" opende. Op 26.000 vierkante meter expositie ruimte in de Jaarbeurshallen wordt ge toond welk een geweldige vlucht de kunststoffenindustrie de laatste jaren heeft genomen. Plastic beheerst ons da gelijks leven. Kunststofprodukten worden bijvoor beeld. zo laat de beurs zien, in de bouw nijverheid gebruikt voor buizen en ar maturen, vloerbedekking en elektrische installatie onderdelen, golfplaten, licht koepels, sanitaire installatie. Voorvechters van- kunststoffen in de bouw zijn zelfs van mening dat de kunststoffen alle conventionele materia len zullen vervangen. „All plastic hou se". Hoewel, hier is de wens de vader van de gedachte. Op de beurs kan men zien hoe een tussenoplossing is gevon den en precies gebruikt wordt voor de voorfabricage van bouwonderdelen, die tijdens de bouw aangebracht kunnen worden, bij „natte cellen". (Voor keu kens en douchecellen). De staatsmijnen introduceren op de beurs een deur en deurkozijn van poly ethyleen. Alleen vindt men dat de ar chitecten n )g te weinig op de hoogte zijn van de eigenschappen, mogelijkhe den en gebruiksomstandigheden van kunststofprodukten in de bouw. waar door die toepassing nog steeds in het stadium van 'ontwikkeling' is. Kunststoffen worden meer en meer ge bruikt voor huishoudelijke artikelen, voor speelgoed, voor relatiegeschenken. In die vorm zijn zij het publiek althans het meest bekend. De kunstoffenindu strie is zich wel bewust van het feit, dat het die artikelen zjjn, waarvan de al gemene mening over het kunststofpro- dukt het „moet hebben". Omdat produkten van mindere kwali teit door de onwetendheid van het pu bliek op de markt een kans hebben, be zitten plasticprodukten altijd nog de naam goedkoop te moeten zijn, omdat het „maar" kunststof is en dientenge volge maar een surrogaat". Daarom is enkele jaren geleden ook de stichting voor informatieve etiket tering in het leven geroepen door ver tegenwoordigers van de consumenten organisaties in de industrie. Die stich ting nu heeft onlangs informatieve eti ketten uitgewerkt voor kunststofpro dukten. Ze verschaffen het publiek in lichtingen betreffende het type kunst stofmateriaal, temperatuur, het bestand zijn tegen chemische en oplosmiddelen en andere eigenschappen. Recent is de ontwikkeling op de beurs ook duidelijk waar te nemen. (ADVERTENTIE) Ja, Rheumin-tabletten helpen snel. Daar kunt u op vertrouwen, 't Is immers 'n Brocades-produkt? 20 Rheumin-tabletten 68 cent. Het grootste toepassingsgebied van plastics (25 procent van het totale plas- ticverbruik) is de verpakking. Het verbruik daarvan wordt de laatste ja ren zeer bevorderd door het zelfbedie ningssysteem in de levensmiddelenwin kels De beurs laat er overigens slechts vluchtig wat van zien: op de Makropak- tentoonstelling. die in het voorjaar van 1967 in Utrecht gehouden zal worden, kan men er meer gedetailleerde inlich tingen over krijgen. Makroplastic geeft slechts een algemene indruk: laat bij voorbeeld vuilnisemmers van thermo- plast zien. die gemakkeliik schoon te maken zijn, zich gemakkelijk laten le digen, de traptreden in huis niet meer beschadigen. Nadeel is alleen dat de vuilnisemmer niet tegen hitte kan: Thermoplast wordt bij verhitting weer zacht en vormbaar. Dus geen hete peuk jes in de emmer. Naast onafzienbare rijen machines die er op de vakbeurs worden tentoongesteld, worden er ook all-proof polyester verkeersborden ge ïntroduceerd met zogenaamde glasveze1- wanening, die de eisen die weer en wind aan de borden stellen, kunnen be antwoorden. Ook in de kunst met een grotp K wordt er met kunststoffen ge werkt Op de Makroplastic zïin eniae Plastieken te den van do Haagse beeld houwer Jan Snoeek (39). die ziin op leiding kreeg aan de koninkliiko acade mie en vrüe academie ten Den en het atelier van de grote Ossip 7,nd- kine. De Plastieken ziin vervaardigd uit Plastic-materiaal. DEN HAAG (ANP) De Haagse of ficier van Justitie mr. dr. H. van 't Veer is zijn boekje te buiten gegaan in liet requisitoir, dat hij hield in de strafzaken tegen de twaalf jonge Zuid- molukkers, die terecht stonden voor de Haagse rechtbank, verdacht van brand stichting in de Indonesische ambassade. Dit wordt gezegd in het artikel „Wil mr. H. van 't Veer terug naar „recht van sterkste"?, dat de hoofdredacteur van „de Stem van Ambon", de heer H. C. Weitje, heeft geschreven. Het artikel zal volgende week worden ge publiceerd in het orgaan van de stich- stichting „Door d« eeuwen tro-uw". On aanvaardbaar is het volgens de heer Weitje ook, dat mr. van 't Veer als of ficier van Justitie de ruim 20.000 in ons land verblijvende Zuidmolukkers heeft beledigd in hun rechtsgevoel. De heer Weitje schrijft, dat op 10 februari 1954 de president van de ar rondissementsrechtbank in Den Haag een vonnis uitsprak waarvan de strek king luidde, dat de republiek Zuid- Molukken (R.M.S.) haar zelfbeschik kingsrecht op rechtmatige wijze ver wezenlijkte. „Voor dezelfde Haagse rechtbank be stempelt ongeveer twaalf en een half jaar later de officier van Justitie in zijn requisitoir de R.M.S. als een „.her senschimmig ideaal". De R.M.S.-bur gers „die hele troep", zei de offi cier van Justitie lijden aan bewust- zijnsvereniging, omdat zij vechten voor een internationaal niet haalbare zaak. Bovendien zouden de in Nederland ver blijvende Ambonezen hier als gast zijn. Dat een officier van Justitie in de Zuidmolukse kwestie blijk geeft van een kinderlijke onkunde is nog tot daar EEN VLIEGTUIGBOM uit de tweede wereldoorlog is in Blauwkapel bij een spoorwegknooppurt gevonden. Het treinverkeer Utrecht Maliebaan - Hil versum werd tijdelijk stilgelegd. ZEVEN POLEN hebben asiel ge vraagd m Zweden toen zij daar met een lekkende vissersboot arriveerden. De vrouw van de kapitein bevindt zich nog in Polen. Het ziet er wel naar uit dat de ver filming van de door Mark Twain te boek gestelde avonturen van Tom Sawyer voor jong en oud een onderhoudende en amusante serie gaat worden. De eer ste aflevering verliep weliswaar nogal rustig voor een verhaal over een jongen die dag in dag uit de boel op stelten zet, maar, zoals Tom zelf verklaarde, bij de volgende aflevering komt er al meer spanning in. Als de kijker had moeten raden wie de regisseur zou zijn van de gisteravond door de NTS op het scherm gebrachte film, dan zou zijn gedachte alleen al door de filmtitel „U spreekt met uw moordenaar" zeker zijn uitgegaan naar Alfred Hitchcock, wiens naam onverbre kelijk is verbonden met de thriller-film. Ook uit deze film bleek weer eens over duidelijk dat Hitchcock zijn bijnaam Master of Suspense niet voor niets draagt. De intrige van deze moordge schiedenis kreeg >:ot en met de verras sende climax aan het einde een span nende uitwerking die echter af en toe wat inzakte door de langgerekte dialo gen. Hoewel van de hand van Hitchcock wel betere produkties zouden zijn te noemen bevatte „U spreekt met uw moordenaar" nog genoeg sensaties om de aandacht te kunnen blijven boeien. J K. Hartelijke begroeting, ondanks het rasterwerk, op de luchthaven van Wellington, waar president Johnson gistermorgen arriveerde aan toe, maar dat hier uitgerekend een officier van justitie uitspraken doet die gelijk staan aan een klap in het ge zicht van justitia, brengt het gehele Nederlandse justitiële apparaat in diskrediet. Immers, men mag toch niet aannemen, dat eon officier van Justitie privé-opvattingen en wat voor op vattingen! in de raadszaal staat te verkondigen?", aldus het artikel. (Van onze correspondent) RIEME. Langs het Kanaal Gent- Terneuzen, ter hoogte van Rieme, heeft een zeer tragisch ongeval plaatsgevon den dat aan drie inzittenden van een auto het leven heeft gekost. Een vierde inzittende werd zwaar gewond overge bracht naar het Academisch ziekenhuis te Gent. Het viertal kwam uit de richting Geilt en na het missen van de bocht kwam de wagen met grote snelheid tegen een muur terecht die langs de Kullmanfabrieken staat. De slachtoffers zijn de 25-jarige F. L., uit Gosseles, zijn neef A. R. (20) en zijn nicht M. de M. (46) beiden uit Zelzate. DEN HAAG (ANP). Het nieuwe reglement van verkeersregels en ver keerstekens zal op 1 januari 1967 in werking treden, als de plannen van de minister van verkeer en waterstaat doorgaan. Uitgezonderd is de bepaling, dat men een doorgetrokken streep, die de weg in rijstroken verdeeld, niet mag over schrijden. Daarvoor dienen eerst op sommige plaatsen strepen aangebracht te worden; op andere plaatsen verwij derd. ("Vervolg van pag. 1) Tegen deze achtergrond en ook omdat de regering-Cals verschillende structurele hervormingen op het pro gramma had staan die de vakbeweging wel aanspraken moet men de droef heid van de vakcentrales over de val van het kabinet zien. Zij hadden het ge voel dat zij met de regering-Cals wel zaken konden doen, ook al predikte ook dit kabinet voor 1967 een matiging in de loonontwikkeling. Zij zijn te meer bedroefd omdat het hun niet is ont gaan dat er van werkgeverszijde (en dit begrip ruim genomen) sterk stelling werd genomen tegen de hervormingen en men de indruk heeft dat deze stel- lingname juist de crisis sterk heeft be- invloed. Men vreest een onaangename ontwikkeling in de toekomst en een tussenkabinet, dat door zijn beperkte taak weinig daadkracht op korte ter mijn zal ontplooien. Om deze reden is men in vakbonds- kringen zeer verbaasd over een bericht in het Limburgs Dagblad dat de indruk wil wekken dat het N.K.V. eigenlijk de oorzaak zou zijn van de kabinetscrisis. Gesteld wordt namelijk dat het N.K.V. al had bepaald dat het geen verant woordelijkheid wil dragen voor de ont wikkeling van de lonen in 1967 en dat het de K.V.P. had willen laten opdraai en voor het eventueel mislukken van het loonbeleid, als de verkiezingen zou den zijn aangebroken. Volgens het blad zou de K.V.P.-fractie hierdoor èn door het feit dat mr. Cals uitdrukkelijk ook het vertrouwen vroeg inzake de loon politiek van de regering welk ver trouwen de K.V.P.-fractie volgens het blad niet wilde geven, omdat het N.K.V. al bij voorbaat de loonontwikkeling zou hebben afgewezen in een dwangpo sitie zijn gekomen. Er restte volgens dit ochtendblad de K.V.P.-fractie niets anders dan het regeringsbeleid af te stemmen. Ook de N.K.V.-verwante frac tieleden konden niet anders doen. Hierboven werd reeds betoogd dat er nog steeds geen loonsysteem en geen verhogingsnormen zijn, zodat een vak centrale zich er ook niet bij voorbaat mee oneens kan verklaren, te meer niet omdat de vakbeweging zelf al tot ma tiging bereid bleek. Bepaald onjuist is de mededeling in het bericht, dat de K.V.P.-fractie geen vertrouwen zou hebben gegeven aan de loonpolitieke voornemens van de regering: fractie voorzitter Schmelzer constateerde im mers nadrukkelijk in zijn betoog, dat de visie van het kabinet en kamer in zake de loonpolitiek eensgezind was en dat de beleidsvoornemens van de rege ring in dit opzicht (matiging van de loonontwikkeling vertrouwenwekkend waren. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Nehopoly" is de naam van een door minister Diepenhorst (on derwijs) gecreëerde nieuwe versie van het alom hekende oude monopoïiespel. Neholopoly is ontworpen op speciaal verzoek van het 45 jaar bestaande Rotter dams studenten gezelschap. Dit maakt duidelijk waarom dit spel op „drie facul. teitsborden" dient te worden gespeeld en deelnemers bij het passeren van het bekende vakje „af" 1000 gulden studieloon mogen incasseren. Het vak „vrij par keren" is echter uitsluitend bestemd voor hoogleraren. Heel fijn is de tekst op een der „kanskaarten". Die tekst luidt namelijk: „De studiebeurzenregeling is in uw voordeel veranderd, ga vier plaatsen achteruit". Op een der „algemeen- fondskaarten" staat: „Numerus clauwzeer". Sla 20 beurten over of betaal 5000 gulden en loop college in het buitenland." Nehopoly staat beschreven in liet boekje „De plaats van de wetenschap in het monopoïiespel', dat het Rotterdams studenten gezelschap ter gelegenheid van het negende lustrum heeft uitgegeven. (Bijzondere correspondentie) BOtDAPEST - Het is vanaf heden met meer mogelijk, dat in het westen gezamelde gelden rechtstreeks naar ossehoppen of priesters in Hongarije worden gestuurd. rii» sktukeliike aut0«teiten in Honga ren kb™ °P 'ast van de regering hnrM m,m!ss!e ingesteld, welke in deling3 ls belast met de centrale ver- lanrh» ya7 ,de m'ddelen uit buiten- PrfesterhulpP en' Waaïonder Oost" anwi^Pm,en. uiteraard wel ten de mm? de i" Hongarije, maar eL>n ,ver«3eelt de gelden naar de ep!»™dunken Met de wensen van woriforT ïïv, J Ugeen rekcning te on gehouden. Be commissie wordt WL gevormd door drie r.-k. bisschop- ters npTe/ee,XC7mmuniceerde Prins rhipewU -i trien zijn van regc gswege m de commissie geplaatst. WELLINGTON (ANP) President Johnson heeft gisteren in een toe spraak tot het Nicuwzeelandse parle ment, zich richtend tot noord-Vietnam gezegd dat „een nieuw Azië op het punt staat geboren te worden", waar aan de bevolking trots, vrij en vreed zaam moet deelnemen. Hii waar schuwde Hanoi dat „Amerika beloofd heeft in het Vietnamese conflict te blijven zolang dit voortduurt „Wat hebt u te winnen bii het ™Tftten run een oorlog die toch met kan worden gewonnen? Wat hebt doel heeft, maar eenvoudig een halt wil toeroepen aan de oorlog die Hanoi tegen zijn buurland voert. Enkele honderden betogers hebben gisteren voor de residentie van de gouverneur-generaal van Nieuw-Zee- land in Wellington tegen de oorlog in Vietnam geprotesteerd. De presidentiële stoet, dlie dirie kwar tier op het programma ten achter was, passeerde in snelle vaart de spandoe ken en borden met leuzen als: „Yanks go home", „trek de Nieuwzeelandse troepen terug", „L.B.J.: hoeveel kin deren zijn er vandaag gedood?" en zelfs „Bob Kennedy voor het presi dentschap'. Dergelijke leuzen zijn gisteren ook aangebracht op installaties, die me vrouw Johnson vandaag zal bezichti gen. Voor de rechtbank in Wellington zü11 twee Engelsen en een Nieuwzeelandse studente verschenen, die de openbare orde zouden hebben verstoord. Zij kre gen twee dagen hechtenis. China heeft woensdag verklaard dat het werkelijke doel van Johnsons reis naar het Verre Oosten is: uitbreiding van de „agressie-oorlog'' tegen Viet nam onder het zwaaien met de vre- des wimpel. Deze eerste reactie van Peking op de reis van de Amerikaan se president kwam van het persbureau nieuw-China. Uit he4 feit dat het Ame rikaanse staatshoofd er zelf op uit moet blijkt dat „de zwaar-geteisterde regering-Johnson in een doodsstrijd ligt", aldus het commentaar. x.juens een gemeeiiscnappesjjive oij- eenkomst van de beide Kamers der Staten-Generaal en de Staten van de Antillen en Suriname, poseerden de voorzitters. Van links naar rechts: J. A. O. Bikker (Antillen), F. J. F. M. van Thiel (Tweede Ka mer), J. P. Mazure (Eerste Kamer) en J. Lachman (Suriname). KOPENHAGEN (Reuter). Volgens berichten die in Kopenhagen de ronde doen, zullen de AmerikaansEngels- Westduitse besprekingen welke van daag in Bonn beginnen, leiden tot in krimping van de omvang der conven tionale Navo-strydkrachten op het vas teland van Europa. Volgens een Deens dagblad worden van Amerikaanse en Britse zijde eisen tot bezuiniging gesteld op een tijdstip dat West-Duitsland onder economische druk is komen te staan „en kan zelfs kanselier Erhard geen manier vinden om ook maar in de verte aan die eisen tegemoet te komen". Een vermindering van de conventionele defensiekracht aal de datum vervroegen waarop bij een gewapend conflict van tactische kern wapens gebruik zal moeten worden ge maakt. Dat zal de Duitsers een excuus verschaffen om een bepaald toezicht te eisen op het gebruik van deze wapens en een belemmering vormen voor het verminderen van de spanning in Euro pa waarop president Johnson heeft aan gedrongen, aldus het blad. Zoals bekend willen de Verenigde Staten en Engeland dat West-Duitsland alle deviezen-kosten voor het legeren van de troepen in Duitsland gaat beta len. Maar de Westduitse minister van defensie Von Hassel heeft al laten we ten dat Bonn in de komende vijf jaar niet verder zal kunnen gaan dan de helft van de geschatte zevenhonderd miljoen dollar welke de 210.000 man Amerikaanse troepen per jaar kosten. Inmiddels heeft een woordvoerder van het State Department in Washing ton een bericht in de Britse pers tegen gesproken volgens welke de Verenigde Staten al besloten hadden 40.000 man uit Duitsland terug te trekken. (vervolg van pag. 1) Thans verklaart de Rotterdamse offi cier van justitie, mr. P. Bos, dat Warton zondag 9 oktober op het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven dezelfde Argo naut heeft laten volladen met wapens van verschillend kaliber, waarvoor hij als bestemming Birmingham opgaf. Eenmaal in de lucht wyzigde hij radio- telefonisch deze bestemming in Palma op Majorca. De hele lading moest naar Afrika worden gesmokkeld. Met het misleiden van de Nederlandse autoriteiten ten aanzien van de bestemming heeft War ton zich aan een economisch misdrijf schuldig gemaakt. Men moet nl. voor het vervoer van strategische goederen vergunning aanvragen en ontvangen voor men kan vertrekken. Voor vervoer naar Afrika is geen vergunning ver leend. Wat Warton met de Argonaut gedaan heeft sinds hij vlak voor Kerstmis van- het vorig jaar stiekum naar Genève vloog is niet bekend. Wel blijkt de machine thans opnieuw een valse re gistratie te hebben gekregen. Met zijn roemloos einde in de Afri kaanse oerwouden heeft de Argonaut geheel in stijl met zijn avontuurlijke bestaan een nieuw mysterie met zich meegesleept: waar kwamen de wapens vandaan, en voor wie waren ze be stemd? De procureur-generaal in Den Haag deelde mee dat de wapens oorspronke lijk afkomstig waren van de Kon. Ma rine. Langs welke omweg ze in Rot terdam zijn beland kon de proc.-gene- raal niet zeggen. De marine-voorlich tingsdienst zegt dat van deze affaire helemaal niets bekend is. Wij zullen de zaak onderzoeken, aldus de MARVÓ. (ADVERTENTIE) Een OLVEH spaarplanpolis voor uw premiespaarplan Een groots opgezette modeshow, ge ïmporteerd uit Engeland, is in de Belgi sche badplaats Knokke een uitgespro ken „sof" geworden. Onder het motto „A British Week end" kregen de Belgische, Nederland se en Duitse gasten een uitgebreide Engelse maaltijd geserveerd bij kaars licht. Plotseling barstte het geweld los In de vorm van lawaaierige versterkte beatmuziek, felle, gekleurde schijnwer pers en dansende manlijke en vrouwlij- ke mannequins die, gekleed volgens de laatste Londense modebegrippen, het geheel opvrolijkten. Voordat heit eerste nummer was ge ëindigd klonken reeds berichten uit de zaal als „ophouden" en begon het „boe"- geroep de geestdriftige kreten van de Engelse gasten te overstemmen. De directeur van het Casino, Jacques Nellens, verzocht haastig het geluids volume wat te temperen en moest uit eindelijk dreigen met het uitschakelen van de hoofdstroom eer de Engelse medewerkers het kabaal staakten. Het evenement heeft Nellens 800 pond gekost. Medewerkers en organisatoren van het schouwspel zijn erg teleurgesteld over de reactie van het publiek op het vasteland van Europa. Evenzo teleur gesteld zijn de toeschouwers, die voor hst merendeel niet jonger bleken te zijn dan 45 jaar. De leider van de Engelse groep zei, dat het geheel hem had herinnerd aan een saai tuinfeest. De reactie was die van 90-jarigen, maar zelfs 90-jarigen „swingen" in Londen beter. In Parijs of New York zou de show een rage geworden zijn. In Knokke zijn. ze on geveer 50 jaar achter, aldus de leider, lord Anthony Rufus Isaacs. Een der toeschouwers had echter het aanzien van Knokke nog enigszins ge red door de groep een verjaardagsfeest te laten opluisteren. PARIJS (UPI) De Amerikaanse afgevaardigde bij de NAVO-raad, Har- laind Cleveland, heeft gisteren op de zitting van de raad meegedeeld dat de Verenigde Staten gestadig vorderen op de weg naair een overeenkomst met de Sovjet-Unie tegen verdere verspreiding van kernwapens. Cleveland is dinsdagavond in Parijs teruggekeerd na een verblijf van drie dagen in Washington waar hij zich op de hoogte heeft gebracht van de stand van zaken. Volgens betrouwbare zegslieden schijnen de Amerikaans-Russische be sprekingen inzake een tegengaan van verspreiding van atoomwapens zodanig gevorderd te zijn dat een overeenkomst in het verschiet ligt. Een modenieuwtje uit Duits land. Of het nu minimode moet zijn, of dat de normale lengte ver eist is, met een rits is het op te los sen. Op de foto een wit leren pak je met de mogelijkheid een stuk van de rok af te ritsen. isch, compleet Imet koffer alle bezitsters oude naaimachine^ rom zoudtunog 'r blijven tobben erwetse naaimachine? ankoop van een nachine kan immers uw lachine, ongeacht welk worden ingeruild k deze mogelijkheid eens in in Pfaff-zaak.

de Stem | 1966 | | pagina 5