r en irg Lonen beslissend voor inflatie Inflatie te wijten aan de arbeiders Labour wil minder defensie- uitgaven BUK NAAR RUITEN MEER FAILLISSEMENTEN IN 1967 DAN TOT NU TOE TIME'' over Nederland Casanova's op reünie China wordt moeilijk 75 BISON Economen verwachten dat lonen met meer dan 3,5 procent stijgen HAZEWIND Economische politiek: 7-1 voor Wilson Buitenlandse zaken: 5-2 voor Wilson Dr. A. Dreesman rj AFBRAAK DOODSTRIJD TE GERING VERWARD STADION BLIJFT GETROUWDE SINATRA LOKKEN mode bewuste mannen dragen Echtpaar in auto omgekomen Bankovervallen Nutsspaarbank scheidt werkruimte af OUDE DAMES ZITTEN WEEK LANG DOOD VOOR HUN T.V. WRAAK INPALMEN Grando 19 ct T.Y. op Soestdijk voor Tibetaanse vluchtelingen Kennedy geen vice-president Brand in ambassade Zuid-Molukkers - dinsdag - voor rechtbank .75 ieve stijl In praktischs vorffl. s autocoat van warme wollen in moderne Higgings-ruit helft gevoerd met wattins, andere helft met plaid. 2 CI 6 jaar) igt zijn gebeente allang te ble ten in de zon. Hij heeft geen MTjgevaarlij'k beroep. En sp iers vinden wij hem, of i* word ruiet Old Shatterhamd Se' ïoemd!" Juist, toen Bloody- rox over zijn oase wilde vertel- en, stuitte men op wagenspo- •en. ,,Dat zijn de landverhul' ers, mannen", riep Old Sihat- erhand. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Zal aan de in flatie in Nederland een halt kun nen worden toegeroepen? De uit komsten van de loonpolitiek zul len beslissend zijn voor deze vraag. Dit is de voornaamste con clusie, waartoe een aantal econo men van naam in een speciaal aan de rijksbegroting 1967 ge wijd nummer van Economisch Statistische Berichten komt Deze loonpolitiek is immers de groot ste onzekere factor in de bereke ningen van de miljoenennota. De nota gaat er vanuit, dat aan de inflatie in 1967 een eind moet worden gemaakt. Tegen deze achtergrond verklaart prof. dr. W. J. v. d. Woestyne, dat er zeen enkele garantie of zelfs maar een zeer kleine kans is, dat de lonen met slechts 3,5 pet. en niet meer zulle stijgen. Deze 3,5 pet. immers beteke nen toch nog geen loonkostenstyging van ruim 6 pet., by een stijging van de produktiviteit van 3,5 pet. De stij ging vande kosten van levensonder houd wordt op 4,5 pet. geraamd. Het ongeloof in een beperking van de loonsverhogingen motiveert prof. V. d, Woestijne ook op grond van de optrekkende werking, die van reeds afgesloten meerjarige C.A.O.'s uitgaat. Prof. dr. J. Pen schrijft, dat de „in komenspolitiek in 1967 slechts kans van slagen heeft als de looninflatie wordt teruggedrongen'". Het loonpeil is de duidelijke gangma ker van de kosten- en prijsspiraal, al dus prof. Pen. Als wij in 1967 werke lijk willen koersen naar een loonstij ging van ruim 6 pet. dan moet ieder zich onthouden van verdere afbraak. Dan moeten de vakcentrales aan de bonden uitleggen hoe de economische rekenkunde in elkaar zit en welke be langen gediend zijn met het naleven van de spelregels. De werkgevers moe ten ophouden met het overbieden en daardoor uithollen van C.A.O.'s. Als dit alles teveel gevraagd is, kan het niet anders of zelfs een lichte inflatie- bestrijding voor 1967 is een illusie, al dus prof. Pen. De Groningse hoogle raar acht het echter nog te vroeg om ,,aan een dergelijke mate van onrede lijkheid te geloven". Dr. drs. A. C. R. Dreesmann, di als stem uit bet bedrijfsleven een bij drage aan Economisch Statistische Be richten levert, ziet voor 1967 meer faillissemnten komen dan in 1965 en 1966 het geval is geweest. Een groot aantal daarvan komt voor rekening van technische wijzigingen en structuur veranderingen in het bedrijfsleven. De komende loononderhandelingen zullen daarbij ,,de doodsstrijd van enkele on dernemingen aanzienlijk bekorten". Maar zij kunnen tevens tot gevolg heb ben, dat ook ondernemingen, die nog duidelijke levenskansen hebben ,.over de kling worden gejaagd". Een dergelijke ontwikkeling, aldus dr. Dreesmann zal het in het Ne derlandse bedrijfsleven reeds heersen de pessimisme rechtvaardigen en versterken. Hij verwacht van het kabi net bij de komende loononderhande lingen een krachtige leiding en de be reidheid om politieke risico's te ne men. Een conjunctuuromslag staat voor de deur, aldus de heer Drees man. Drs. G. de Man, van het economisch instituut van de Utrechtse universiteit heeft de indruk, dat de matiging van de uitgaven te gering is om de be groting werkelijk remmend te laten werken. Deze had groter moeten zijn of er hadden andere, conjuncturele belas- tmgmaatregelen tegenover moeten staan. Hij meent, dat de miljoenen nota daardoor op twee gedachten hinkt. Tegenover de versnelling van de in ning van de inkomstenbelasting staat ae heer De Man kritisch, hoewel deze versnelling op zichzelf volkomen juist is. Maar een groot aantal belasting plichtigen zal hierdoor in financiële moeilijkheden komen. Was het niet be ier geweest de versnelling over twee Jaar uit te spreiden en dan de om zetbelastingverhoging ook in twee e- tappes te laten ingaan: de helft op l januari 1967 en de tweede helft op 1 januari 1968, zo vraagt hij zich af. Daarmee zou ook het prijseffect van aeze belastingverhoging meer worden gespreid. Nu wordt het prijseffect he lemaal naar de toekomst verscho- u u .J constateert, dat het belas- ngbeleid een verwarde indruk maakt. t p,r°T dr. J. H. Christiaansen uit Rot ieraam noemt het dekkingsplan een «.plan van de minste weerstand". De totale belastingdruk stijgt, ondanks en- S+ verlagingen. De versnelde inning iJKt aanvaardbaar uit een oogpunt van gelijke behandeling, zij kan ech- r bezwaarlijk als een solide dekking het begrotingstekort worden ge zien. (ADVERTENTIE) BREDA Onder de kop „Lekke Dijken" wijdt het Amerikaanse nieuwsblad Time van deze week een verhaal aan de economische situatie in Nederland dat gebukt gaat onder ^grotere inflatoire spanningen dan enig Europees buurland". Time geeft de Nederlandse arbeiders de grootste schuld van de moeilijkheden. Time schryft: Hans Br inkers, de schaatsende held uit het Nederlandse sprookjesboek heeft zijn zilveren schaatsen nog niet hoeven te verpan den". (Hoewel in geen enkele Ne derlandse encyclopedie de naam van Hans Brinkens voorkomt, beschouwen de Amerikanen hem als een soort na tionale héld voor ons. Hans zou eens een dnk hebben dicht gehouden met zijn vinger, daarmee het land voor overstroming behoedend. Red.). Hans Brinkers hoeft zijn schaatsen dus nog niet te verpanden, aldus Ti me, „maar de weg die de Nederland se economie aan het volgen is zou iets dergelijks wel eens noodzakelijk kunnen maken. Nederland heeft een groot tekort op de betalingsbalans en met een loonstijging van 36,5 pet. in de afgelopen drie jaren en de jaarlijks met vyf procent stygende kosten van levensonderhoud, gaat het land ge bukt onder grotere inflatoire spannin gen dan enig buurland in Europa. De moeilijkheden zijn voor een groot deel te wijten aan de Nederlandse ar beiders. vanouds volgzaam (een rech terlijke uitspraak van 1959 stelde de vakbeweging verantwoordelijk voor de door een staking geleden verliezen). De Nederlandse vakbeweging heeft zich de laatste tijd sterk opgesteld, voordeel trekkend uit de situatie waar in Nederland, net als menig ander Europees land, zich bevindt door de snelle groei van de economie en te gelijkertijd een te krappe arbeids markt. De werkloosheid is met zyn nauwe lijks 1 procent te verwaarlozen, 70.Ü00 buitenlandse arbeiders werden aange trokken en de verhouding tussen be schikbare banen en geschikte ar beidskrachten is 5 tegen 1. Gebruik makend hiervan bedongen de vakbon den in 1964 een loonsverhoging van 15 procent, vorig jaar kwam daar nog eens 11 procent bij, dit jaar 10,5 pro cent en by de onderhandielijngen voor 't volgende jaar eisen de vakbonden nog eens 7 procent. De Nederlandse arbeiders hebben hun loonsverhogingen besteed aan de verwerving van n leven met meer luxe. In Nederland zijn meer tv-ont- vangers per hoofd van de bevolking dan vrijwel overal elders in Europa. De consumptie van jenever, de Ne derlandse gin, en van bier en wijn is gestegen met 50 procent. „Amster dam swingt ook!" blokletterde een Ne derlandse krant boven een reportage over de Carnabay-Street-stijl van lang harige jongens en in minirokjes ge klede meisjes. De vraag naar con sumptiegoederen heeft geleid tot dui zelingwekkende omzetten. Een Nederlands overschot in de han del met West-Duitsland van 14 miljoen dollar in het eerste halfjaar van 1965 veranderde in een Westduits over schot van 74 miljoen dollar. In de handel met Amerika hebben de Ne derlanders altijd met .tekorter ge werkt maar dit jaar is het met rode inkt geschreven totaalbedrag bijna verdubbeld tot 327 miljoen dollar. De totale import steeg met 13 procent tegen de totale export slechts met 7 procent. De regering heeft nu „duim-in-de- dijk-maatregelen" (net als Hans Brin kers dus. Red.) genomen tegen de inflatie. Minister van financiën Anne Vondelings jongste begroting beveelt beperkingen aan voor wat betreft de aanbestedingen voor huisvesting, de fensie en de eeuwenoude strijd tegen de zee. De regering heeft bovendien de inning van belastinggelden vervroegd, de belastingen op gasolie en dieselolie verhoogd en 1 procent extra-ven- nootschapsbelasting, ingesteld door een vorige regering g( handhaafd. Maar terzelfdertyd besteedt de re gering voor de sociale voorzieningen meer dan ooit. Volgend jaar zullen de bestedingen die van het lopende jaar overtreffen met minstens 11,5 procent, met een tekort van meer dan 324 miljoen dollar. Daarbij opmer kelijk voorbeeld van door politieke be weegredenen ingegeven economische lichtzinnigheid gaat de Nederland se regering gewoon door met de ver laging van de inkomstenbelasting in twee etappen en dat kan 's lands by- na uit de hand gelopen inflatieproble men alleen maar verergeren". Aldus Time. (ADVERTENTIE) REGENKLEDING HAZEWIND: modeaangevend in Regen- en Spnrtkleding van kreukherstellend "jklenka kvoor Heran, Jongens en Kinderen. Frank Sinatra en zijn jonge echtgenote Mia Farrow, zitten hier in Los Angeles naar een sportwed strijd te kijken. ZWOLLE (ANP). Een echtpaar is gistermorgen op rijksweg 31 te Havelte om het leven gekomen. De slachtoffers, de heer en mevrouw Van Eeks-Soer uit Uffelte zaten in de personenwagen, die tijdens een inhaalmanoeuvre een de weg opdraaiende tractor niet meer kon ontwijken. Twee andere inzittenden van de wagen en de tractorchauffeur werden licht gewond. HET PASJESKANTOOR in de Oost- berlijnse muur is na drie maanden van onderhandelingen weer opengesteld. De grens staat weer op een kier vóór West- berlijners, die voor dringende aangele genheden een bezoek willen brengen aan Oost-Berlijn. (Van een correspondent) DEN HAAG. Het onrustbarend toenemende aantal bankovervallen in Nederland, heeft de stichtitog Nuts spaarbank ertoe doen besluiten hierte gen voorzorgsmaatregelen te nemen. De zogenaamde „open balies', die voor de cliënt een vertrouwelijke sfeer scheppen, zullen worden vervangen door het ouderwetse hekwerk en de loketten. De maatregel, die ook door andere bankinstellingen zal worden toe gepast, wordt door de Nutsspaarbank wel betreurd, maar men is gedwongen in die richting te denken, zoals een der directeuren zei. ,,Tot nu toe zijn we de dans ontsprongen", voegde hij er aan Naar wij van een der directeuren van het filiaal aan de Catharinastraat te Breda, de heer Van de Werf, ver nemen, zijn in de Nutsspaarbanken in Tilburg, Roosendaal en Bergen op Zoom de voorzorgsmaatregelen reeds ten uit voer gebracht. De werkruimte is hier gescheiden door een aluminium wand, waarin licht getraliede loketten zijn aangebracht. Binnenkort zal ook het interieur van'het Bredase filiaal worden aangepast. Gevraagd naar de reacties van het publiek, zei de heer v. d. Werf ons, dat er over het algemeen door de men sen begrip wordt getoond voor de ge troffen maatregelen. MÜNCHEN.GLADBACH (AFP). By- na een week lang hebben in München- Gladbach twee gezusters van 61 en 63 jaar voor hun televisietoestel gezeten, dood. Een dochter van een der vrou wen ontdekte dit, toen zij op bezoek kwam. Het was de buren wel opgevallen dat het televisietoestel bij de dames onafgebroken aan stond tijdens de pauzen klonk voortdurend een gefluit maar men dacht dat de zusters op reis waren gegaan en vergeten hadden het toestel uit te schakelen. Volgens de politie is een der dames overleden aan een heftige emotie over iets in het. t.v.-programma. Haar over lijden zou haar zuster zo hebben aan gegrepen, dat ook zij aan een hart aanval is bezweken. (ADVERTENTIE) (Van onze Londense correspondent) LONDEN. De socialistische rebel Frank Cousins bracht gisteren op het Labourcongres in Brighton een nieuwe nederlaag toe aan het partijbestuur en de regering-Wilson. Cousins bereikte ditmaal zijn doel met de medewerking van volksvertegenwoordiger Chris topher Mayhew, voormalig minister van de vloot. Hun motie, waarin zy aan drongen op een grotere vermindering van de Britse defensie-uitgaven in ver band met verplichtingen in West-Duits land en ten oosten van Suez werd door de 1200 congressisten goedgekeurd met een meerderheid van 538.000 blokstem- men en dit nadat de nieuwe minister van buitenlandse zaken, George Brown, hen dringend had aangeraden er tegen te stemmen. Het congres sloeg Browns raad voor de tweede maal in de wind, toen er gestemd moest worden over een motie van de brandweermannen. Deze linkse vakvereniging deed een beroep op de regering-Wilson om druk uit te oefenen op de Verenigde Staten, in de hoop dat daardoor spoedig een einde zou worden gemaakt aan de oorlog in Viet_ nam. De eerste stap zou volgens de brandweermannen een onmiddellijke stopzetting van de Amerikaanse bom bardementen moeten zijn. Het congres keurde deze motie goed met een meer derheid van 1.207.000 stemmen. De algemene buitenlandse politiek van Labour, toegelicht door minister Brown, werd echter goedgekeurd met 4.960.000 tegen 545.000 stemmen. Over de economische politiek van de regering werd achtmaal gestemd en toen be haalde eerste-minister Wilson de over winning met 71. Op het gebied van buitenlandse zaken kwam hij gisteren ROME (AFP) Alle Casanova's van de hele wereld zullen van 30 maart tot 4 april a.s. in Milano Marittina, bij Forli, hun eerste familiedag houden. De initia tiefnemers, allen Italianen, zijn tot dusver 1.248 gezinnen op het spoor gekomen, waarvan het hoofd de naam draagt van de beroemde Venetiaanse avonturier uit de achttiende euw, Giovanni Giacomo Casanova. Van een directe afstamming zal echter moeilijk kunnen worden gesproken, aan gezien in de gedenkschriften van Casanova alleen melding wordt gemaakt van on wettige liefdesverhoudingen. De opgespoorde families Casanova zijn geagrafisch als volgt verdeeld: 435 in Ita lië, 331 in Spanje, 140 in Frankrijk, 130 in Argentinië, 97 in Noord-Amerika, 61 in Zwitserland, 24 in Portugal, 18 in Mexico, 10 in Marokko, één in Engeland en één in West-Duitsland. Het denkbeeld van de familiereünie is uitgegaan van prof. Antonio Glauco Casa nova uit Fano, de advocaat Angelo Casanova en Forli en Boesio Casanova, de voor zitter yan de yereniging yoor yreemdelingenyerkeer in Ravenna. met 52 uit de strijd, nadat Cousins prestige als criticus van de regering nog wat gestegen was. Volksvertegenwoordiger Mayhew kan nu terecht zeggen dat hij wraak geno men heelt op de regering, die hem vroeger in het jaar tot ontslagneming dwong, omdat zij wel grotere uitgaven voor de militaire rol van het Verenigd Koninkrijk ten oosten van Suez, maar geen nieuwe vliegdekschepen wou goedkeuren. Zijn bondgenoot van gis. teren, Frank Cousins, heeft om geheel andere redenen ontslag genomen, maar samen zijn zij even verwoed tegen de reusachtige omvang van de defensie begrotingen gekant. Cousins verklaarde dat de Britse na tie elk jaar bijna 1500 per persoon uitgeeft voor defensie. „Als onze arbei ders geen loonsverhoging van 5,- per week kunnen krijgen, omdat het er niet af kan, kunnen we ons ook geen 30,- pcr week van hun loon veroorloven voor de defensie", zei liy. De leider van de transportarbeiders bond werd ook gesteund door Emanuel Shinwell, een vroegere minister van oorlog, die verklaarde: ,Ik zie niet goed in waarom Britse strijdkrachten de Westduitse regering moeten helpen bij het opnieuw inpalmen van grondgebied dat door Polen geannexeerd werd. Als de Duitsers willen vechten tegen de Russen en de Polen, moeten ze het zelf maar opknappen. De Britse troepen moeten teruggetrokken worden van de Rijn, tenzij de federale regering zich bereid verklaart om een groot deel van de onkosten op zich te nemen". De regering-Wilson, die ook fel be streden werd inzake wapenhandel, kreeg ook te horen dat Groot-Brittannië uit de Nato zou moeten treden. Maar het was vooral Vietnam dat de linker vleugel dwars scheen te zitten. Verschei dene sprekers eisten dat hun regering geen steun meer zou verlenen aan de Amerikaanse politiek in Vietnam. Wanneer nu in Engeland algemene verkiezingen zouden worden gehouden, dan zouden de conservatieven twee en een half pet. meer van de stemmen be halen dan de Labour-partij, blijkens een Gallup.opiniepeiling, die verricht is aan de vooravond van liet Labour congres in Brighton. Vorige maand gaf een soortgelijk opinieonderzoek een zelfde voorsprong voor Labour te zien. £)e voorbereidingen zijn klaar voor een veroordeling van het Chinese communisme op een com munistische internationale confe rentie in Moskou. De leidende figuren in het commu nistische blok plegen momenteel overleg over de gemeenschappelijke wijze van benaderen van het „ideo logische" conflict met China, dat de communisten aan deze kant van het bamboegordijn beschouwen als een groeiende bedreiging van hun eigen positie. Terugschrikkend van een formele diplomatieke breuk met Peking zyn het door Moskou gepresideerde blok en de internationale commu nistische bewegingen gereed voor een positiekeuze in het openbaar die het Chinese soort communisme nagenoeg buiten de wet stelt. Recente uitspraken in Moskou, in Oosteuropese hoofdsteden en vanuit de schoot van communistische par tijen, beelden het communisme van Peking af als een nieuw verschijn sel dat niets met het traditionele Marxisme-Leninisme van doen heeft waarvan de Chinese partij voorzitter Mao Tse-Toeng zich for meel tot hogepriester heeft verhe ven. De communistische partijen zullen waarschijnlijk op hun conferentie proclameren, dat China zichzelf van de internationale communisti sche beweging heeft geïsoleerd. Moskou en Peking hebben hun verschillen in het verleden .ide ologisch' genoemd. Belangrijkste strijdpunt was wie Marx en Lenin het zuiverste in praktijk bracht. Maar aan de buitenwacht is steeds duidelijker geworden dat het ideo logische conflict de kapstok is waar men veel dieper liggende conflicten aan ophangt. De jongste ontwikkelingen en offi ciële uitlatingen hebben er weinig twijfel aan laten bestaan dat er zeer ernstige nationale, territoriale, politieke en militaire oorzaken zijn die de twee giganten van het com munisme verdelen en voor zeer ernstige implicaties plaatsen. Oosteuropese leiders, zich het ex plosieve potentieel van het conflict bewust, geven in privégesprekken toe. dat de Chinese volksrepubliek momenteel een veel ernstiger be dreiging op langere termijn voor de LENIN ....ideologie.... Sovjet-Unie vormt dan de Verenig de Staten, en dat de Russen zich deze ontwikkeling zeer wel reali seren. Pekings aanspraken op Russisch grondgebied worden niet meer met schouderophalen afgedaan. In het geheim heeft de Sovjet-Unie haar oostelijke grenzen versterkt, al ver wacht ze in de nabije toekomst geen moeilijkheden. J2)e leiders in het Kremlin zien wat er op het ogenblik in China gebeurt als een fel-nationalistische beweging, die voor de Sovjet-Unie alle gevaarlijke kanten van dien heeft. De Sovjet-Unie stemt daarnaast in met de algemene zienswijze dat het verdwijnen van Mao Tse Toeng van het politieke toneel niet zal leiden tot een kentering in China, althans niet in afzienbare tijd. De'kopstukken van wie men mag verwachten dat ze het roer van voorzitter Mao zullen opnemen, la ten uit hun gedrag 'niet merken dat ze een zodanige ommezwaai zou den maken dat van een verzoening met de wereld in het algemeen, en met de Sovjet-Unie in het bijzonder sprake zou zijn. (ADVERTENTIES) Zekerheid met een OLVEH perfecte groeipolis HET HUIS VAN ST. ELOY Juwelen en gouden sieraden van verfijnd cachet J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG (ANP). Het Neder lands comité vluchtelingenhulp gaat zijn hulp uitstrekken buiten Europa, met name tot Azië en Afrika. Vijftien Europese landen zullen met steun van de t.v. en radio een grootscheepse aktie opzetten. Beschermvrouwe koningin Juliana en voorzitter van de Nederlandse Coördi natie-werkgroep prins Bernhard hebben de tuin van paleis Soestdijk op 24 ok tober open gesteld voor de t.v. om met een optreden van bekende Nederlandse artiesten de aktie te starten. Voorlopig is de aandacht van het comité uit naar de Tibetaanse vluchtelingen in India en Nepal. WASHINGTON (Reuter). De Ame rikaanse senator Robert Kennedy heeft volgens de „Washington Post" meege deeld, dat hy in 1968 niet zal dingen naar het president, of vice-president- schap. Hij gaf te kennen, dat hij geen kan didatuur voor het vice-presidentschap zou accepteren, zelfs al zou president J9hnson het hem vragen. Recente opi- nipeilingen gaven aan dat Kennedy op het ogenblik een grotere populariteit geniet dan Johson en vice-president Humprey. Dit heeft aanleiding gegeven tot speculaties over een mogelijke kan didatuur van de senator bij de eerst komende presidentsverkiezingen. DEN HAAG Twaalf Zuidmoluk- kers zullen dinsdagmorgen a.s. voor de Haagse rechtbank moeten verschynen. Het zijn allen inwoners van het kamp in Moordrecht. Op 26 juli zouden zij zich hebben schuldig gemaakt aan brandstichting in het gebouw van de Indonesische ambassade aan de Tobias Asserlaan in Den Haag. Hen wordt ten laste gelegd door de brandstichting liet leven van een man, vrouw en kind in ernstig gevaar te hebben gebracht. De brand zouden ze hebben gesticht door flessen benzine, voorzien van een lont, door de toegangsdeur geworpen te hebben. Subsidiair is poging tot brand stichting ten laste gelegd, omdat som mige lonten niet tot ontbranding kwa_ men. De gebeurtenissen waren een gevolg van het feit, dat zich bij aankomst van de weduwe Soumokil op Schiphol heftige tonelen onder de aanwezige Zuidmolukkers hadden afgespeeld. Haar echtgenoot was op eerste paasdag geëxecuteerd. Ingevolge de laatste wil van haar echtgenoot kwam mevrouw Soumokil met haar kinderen naar Ne derland om zich hier te vestigen. Dit alles heeft bij de betrokken jon- gebieden emoties opgewekt en was de aanleiding, dat zij zgn. Molotovcock tails samenstelden en die 's avonds laat in het gebouw van de Indonesische ambassade wierpen, waar inderdaad een stevige brand ontstond.

de Stem | 1966 | | pagina 7