Italië bloed; Zwembad Serooskerke ging onofficieel open Muziekfeest te Clinge met „koers-concurrentie Vakantietrip „op kosten van de zaak Vragen over Vietnam-actie in raad van Goes Terneuzenaar het haasje? Schoenfabriek vraagt surseance Een nieuwe kans voor spaarders 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 JULI 1966 INWONERS HIELPEN ZELF BOUWEN Goudvondst bevorderde snel afwerken HULST Belg reed op koe Sluis Dagblad De Stem Verontreiniging van water en lucht in industriegebieden Zeeuwse werkgroep in voorbereiding IRAIFFEISENBANK 55 Kapelaan Meijeren legt zijn functie tijdelijk neer MIDDELBURG In paniek de sloot in VLISSINGEN Auto over de kop Rumoer rond clandestien kampeerterrein te Haamstede Jachthaven voor Bruinisse door raad geweigerd Op Walcheren Kwaliteit van koeien en paarden stijgt Fotoboekje over Vlissingen Pijpverbinding Pernis-T erneuzen vordert Tweede prijs voor „Excelsior" Kruiningen in Kerkrade AFGELADEN TOORENVLIEDT VOOR SWIEBER Ernstig gewond na slippartij Zwaar gewond bij kettingbotsing Waalwijker redt voor vijfde maal kind. uit water SPELLETJE MET WASBENZINE LIEP VERKEERD BURGEMEESTER KRUININGEN NEEMT AMBT WAAR IN KATTENDIJKE „Extra-service van kelner Zeeuwen sterk in Sluiskil Dressuurproeven I RUSSEN I en springconcoun I op Walcheren Wielerduel te Philippine H()< )G WATER Vandaag Morgen KLEURLOOS ^t'SpiSrs?weten wei (Van een onzer verslaggevers) SEROOSKERKE ,,We hebben door de vrijwillige medewerking van de Se. rooékerkse bevolking bijna anderhalve ton kunnen uitsparen." Gemeenteop. zichter S. F. Koole, die zijn functie na het opgaan van Serooskerke in de grote gemeente Veere, normaal heeft behou den, kijkt staande tussen een tweetal keurige bloemperkjes met een zekere trots in zijn blik over „zijn schepping". hV moet naa#r meneer Koole gaan", was steevast het antwoord als wij informeer, den naar de man achter het zwembad. „Hij heeft het bad ontworpen. Hij heeft de leiding gehad bij de bouw. Zonder hem was het bad er nooit zo vlot geko men". Maar de heer Koole is het daar niet helemaal mee eens. „Die goudschat, zegt hij met grote stelligheid ,,die heeft het gedaan. We hadden al plannen, al een jaar of zo. Maar die waren op een gegeven ogenblik nagenoeg van de baan. Want g.s. vonden het niet exploitabel, en ze hadden groot gelijk." De goudschat, die eind vorig jaar heel Serooskerke op zijn kop zette, bracht een niet verwachte wending in de zwembad-zaak. Toen bleek dat de gemeente een deel van de geschatte waarde van de goudvondst m eigen zak kon steken, waren plotseling alle problemen van de baan. ,,De bouw konden we helemaal zelf betalen", ver duidelijkt de heer Koole. „En dat maak te de exploitatielasten gelijk een heel stuk lichter. Het gevolg was, dat de ver gunningen vlot loskwamen." Letterlijk heel het dorp het manne lijke deel althans heeft meegewerkt aan het bad. „Zelfs mensen, die aanvan kelijk zeiden er helemaal niets voor te voelen om zich in te spannen voor iets dat toch in handen van Veere zou over gaan, deden na korte tijd enthousiast mee. Iedere avond van half zeven tot half tien hadden we hier zo'n vijftien tot twintig man aan het werk. Helemaal gratis, en hun inspanningen hebben een besparing van 150.000 opgeleverd.' Aannemer G. P- Jobse vult aan: „We hoeven niets anders te doen dan de af werking. Als dit bad helemaal door een aannemer zou'worden gebouwd zou hij er zeker 250.000 voor vragen." Vandaag gaat het Serooskerkse bad, ■waarvan de gazons eerst over een jaar .y...- t x 11 i. a ïïsptvrk t (Van een onzer verslaggevers) Een loslopende koe zorgde gistermorgen om half acht op Rijksweg 60, even bui ten Tivoli, voor een auto-ongeluk en een verkeersstagnatie. De koe was 's nachts uit de wei gebroken en stak plotseling de weg over. vlak voor de Belgische au tomobilist R.S. uit St.-Niklaas. Deze reed pardoes op het beest. De automobilist zelf mankeerde niets en ook de koe leek niet erg gewond te zijn. De voorkant van de auto echter zat hele maal in elkaar en de wagen moest wor den weggesleept. Omdat 't ongeluk mid den op de rijksweg gebeurde, werd het verkeer enige tijd gestagneerd. Raadsvergadering De gemeente raad moet dinsdagavond een beslissing nemen over het wel of niet uitgeven van f 40.000- voor restauratie van de Steenen Muur. Het rijk draag' veertig procent in de kosten bij. De rijksdienst voor monumentenzorg heeft voor deze restauratie een plan voorgelegd dat naar het oordeel van b. en w. niet uitvoer baar is. De stichting Speeltuin Sluis wil een geldlening aangaan van f 30.000,- met de Burgerlijke Godshuizen en vraagt aan het gemeentebestuur een garantie- verklaring voor de aflossing. Voorts vraagt deze stichting het weiland, waar op toestellen zijn gemonteerd, gratis te mogen gebruiken. Het college stelt voor o<m aan beide verzoeken te vol doen. De r.-k. Verkenners St.-Ignatius hebben een geraamd tekort van f 238,75 voor de welpen en f 332,75 voor de ver kenners en vraagt de raad deze be dragen te betalen. Ook hieraan wil het college tegemoet komen. Enige woning wetwoningen kunnen aan de bewoners verkocht worden, n.l. de woning in de wijk Heille aan A. F. van Kruyssen voor f 9.128,- en in de Gillisstraat aan P. B. Wijffels voor f 10,664,-. kunnen worden afgewerkt, heel onoffi cieel open. „We zetten er een bord neer dat het bad van zo tot zo laat open is. Op 20 augustus gaan we het misschien wat officiëler doen", zegt de heer Koole. ,,We openen het nu alvast om de bevol king, die het bad toch voor een groot deel zelf heeft gebouwd nog wat van het seizoen te laten genieten. Als we zouden wachten tot 20 augustus, zouden ze er dit jaar althans niet veel plezier meer aan beleven". (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 42-jarige ma gazijnbediende K, G. te Koudekerke, thans gedetineeerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, heeft zich voor de Arrondissementsrechtbank moeten verantwoorden voor een ple ziertochtje met vliegreizen enz., dat hem tenslotte aan de Franse Rivière bracht. Op zich niets bijzonders. Maar G. had een en ander bekostigd van zestienduizend gulden, die hij op de zaak had weten te „versieren", en daarmee werd het een andere zaak. In februari zag hij op de zaak te Koudekerke een postauto aankomen. Hij vroeg de chauffeur ofd eze een pakje voor de z-aak had. Dat was zo. K. G. zou er wel even voor tekenen. De lichtgelovige postbeambte liet hem tekenen zonder legitimatie. Toen G. het pakje opende en de grote som, bestemd voor uitbetaling van het personeel, in handen had lokte het avontuur. Hij reisde naar Dusseldorf, vandaar per vliegtuig naar Hamburg, daarna bezocht liij Parijs en bereikte tenslot te zijn einddoel, de Rivièra. Toen na een goed leventje de centjes op wa ren meldde G. zich op het consulaat. Een enkel reisje Roosendaal, waar de Kon. Marechaussee zich over hem ontfermde, vormde het laatste tripje van de „vakantie"'. De officier van jus titie, mr. Roscam Abbing, vond het met verdachte maar een vreemde ge schiedenis. G. heeft ook al eens een auto gestolen. Een psychiater kon even min hoogte van hem krijgen. De officier vroeg de zaak terug te verwijzen naar de rechter-commissaris. Raadsman mr. E. Tak was het met de tenlastelegging, verduistering van de f 16.000,-, niet eens. Dit moet men laten vallen en hem vrijgesproken om dat het hier om oplichting gaat, was zijn mening. Verdachte zelf vroeg de zaak nu af te handelen. De officier vorderde een gecombineerde straf: 12 maanden met aftrek waarvan 4 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de Prot. chr. Reclasseringsveremging met een psychiatrische begeleiding. Uitspraak 29 juli. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwseh-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefooD 2377, Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F. DE LIGT inspectie Zeeland, tel. 6252, Goes L. K M DE JONG privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Grenulaan 55, Terneuzen, tel. 01150-2961. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: W. WOLTERS, tel. 2945. Hulst. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. C. J. G. VAN HASSELT, Nachtegaal- laan 60, Goes, tel. 01100-6305 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,20 per mm. 1 mm. ingezonden mededelingen 21/2 mm. gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0.25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,75 en 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Tijdens het werkbezoek van de staatssecretarissen B-artels en De Meijer (Sociale Zaken en Volksgezond heid) aan Zeeland van 13-15 juni j.l. is gesproken over de instelling van een werkgroep, die zich moet bezinnen op maatregelen om de hygiëne v-an water, bodem en lucht in de Zeeuwse indus triegebieden veilig te stellen. Hierin zouden naast de belangstellende gemeen ten, de provincie en de industrie ook ver tegenwoordigers van de arbeidsinspectie en van de „inspectie voor de hygiëne van het milieu" moeten worden opge nomen. Een dergelijke werkgroep zou de gelegenheid scheppen om in direct contact tussen overheid en bedrijfsleven de problematiek van lucht- en waterver ontreiniging in technische zin te bezien en in versneld tempo de nodige maatre gelen te realiseren. Dit blijkt uit het antwoord van de bei de staatssecretarissen op vragen omtrent hun werkbezoek van de Tweede Kamer leden Tilanus (C.H.) en Van Bennekom (A.R.) Uit het antwoord blijkt voorts, dat ook gesproken is over de situatie in het Sloegebied. Ook in dit tot nog toe ..schone gebied" zullen in overleg de nodige maatregelen worden getroffen. (ADVERTENTIE) spaarbank an all© bankzaken Kanforen fe: Axel, Biervliet, Boschkapelle, Clinge, Graauw, Heikant, Hengstdijk, Hulst, Kloosterzan- cle, Koewacht, Lamswaarde. Os- senisse, St. Jansteen, Stoppeldijk Terneuzen. Zuiddorpe. (Van onze correspondent) CLINGE Op de gebruikelijke wijze was door het Clingse Feestcomité een internationaal muziekfeest georgani- seerd. dat volgens voorzitter F. Blom- maert geslaagd mag heten. By de ont vangst in de raadzaal van de afge vaardigden van de diverse gezelschap pen, sprak burgemeester Vercauteren er zijn spijt over uit, dat in een naburige gemeente een koers georganiseerd werd tegelijk met het traditionele festival. Voor de rest wees de burgemeester op de goede verstandhouding tussen de ge zelschappen van de naburige gemeenten. De heer Blomnvaert, voorzitter van de Fanfare Weldoen door Vermaak, wees eveneens op de koers. Maar de vriend schapsbanden, die tussen de diverse ge zelschappen bestaan, moeten nog verste vigd worden. Op „Weldoen door Ver maak" kan steeds een beroep worden gedaan. Ook de heren Cih. Suy uit Koewacht, A. Martinet. Heikant, L. van Poele, De Klinge (B) en Fr.Pleunis van St.-Jan- steen spraken hun misnoegen uit over de (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer A. Maljaars, het enige SGP-raadslid in de Goese raad, heeft een aantal vragen tot het college van B. en W. gericht naar aanleiding van de actie, die de heer K. Bouman, le raar aan het Goese lyceum, heet ontke tend om de kwestie-Vietnam op de agen da van de Tweede Kamer gezet te krij gen. De vragensteller wil o.m. weten: of de heer Bouman één der leiders van de teach-in in Vlissingen is geweest, of het niet misplaatst is dat een leraar als ambtenaar van de gemeente Goes en van het rijk zich met dergelijke zaken in laat, of het juist is dat door ouders is geklaagd bij de rector over het optreden van de heer Bouman en of aan het ge zagsondermijnende provocerende gedrag van de leraar geen eind kan worden ge maakt. SAS VAN GENT Tijdens de zondag ochtend gehouden kerkdiensten te Sas van Gent, heeft pastoor C. van Aken meegedeeld dat een zijner kapelaans, J. Meijeren, de bisschop van Breda toe stemming heeft gevraagd tijdelijk uit zijn functie te Sas van Gent te mogen tre den. Op diens verzoek werd de kapelaan eervol ontslag verleend. Hij zal in over leg met de bisschop zoeken naar een tijdelijke functie in het maatschappelijk leven. Dit impliceert dat de kapelaan, die in zijn parochie zeer gezien is, niet is uitgetreden, maar volledig blijft be horen tot de geestelijke gemeenschap van het bisdom Breda. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW De rijkspolitie van Graauw heeft gisteravond een nummertje moe dige acrobatiek weggegeven by de ach tervolging van een stroper, die een haas had geschoten in de Van Alsteinpol- der. De stroper verdween ir een personen auto, waarin zich ook enkele dames be vonden. De man gaf geen gehoor aan het bevel om te stoppen. Een van de politieagenten deed daarom een moedi ge sprong naar de auto, maar de auto mobilist schudde de man er weer af. Het autonummer verwijst naar een ei genaar in Terneuzen. Gisteravond was nog niet bekend of de stroper dezelfde is als de eigenaar van de wagen, waar de politie gisteravond tevergeefs aan belde. Maar dat de man, die de haas schoot, zelf het haasje zal zijn, lijdt vol gens de politie geen twijfel. Mej. D. G., die zaterdagavond onder toezicht een auto bestuurde, is op het kruispunt Hogelandseweg - Seisweg in paniek geraakt en pardoes de sloot in gereden. Zij liep verwondingen aan hoofd en knie op. B„ die toezicht hield, bleef ongedeerd. De wagen werd zwaar be schadigd. Zaterdagmorgen gaf mevr. J. de G.-M. op het kruispunt Anjelierenlaan - Bloe- menlaan geen voorrang. Haar auto werd in de flank gegrepen en sloeg over de kop. Zijzelf, haar zoontje van twee jaar en een 15-jarig nichtje kwamen met de schrik vrij. De auto, die 20 meter met het dak over de straat schoof, werd to taal vernield. HAAMSTEDE Er zyn moeilijkheden gerezen rond een kampeerterrein in Haamstede, dat als zodanig is ingericht in stryd met de gemeentelijke kampeer- verordening. De 275 bewoners van ten ten en caravans, die hier zijn neerge streken, is door de eigenaar aangezegd het terrein te verlaten, maar tot nu toe hebben zü dat geweigerd. Op de camping „Duinzand" van de heer L. J. Blom vonden vrijdag ver schillende kampeerders een stencil in hun tent, waarin de gemeente Wester- schouwen hen erop attendeerde, dat zij zich op een terrein bevonden dat niet officieel is goedgekeurd als kampeer terrein. Er stond verder op, dat de ei genaar van de camping schriftelijk was bevolen, dit terrein voor maandag 18 juli des middags om twaalf uur te do-en ont ruimen. De gemeente gaf de kampeer ders in overweging het terrein zo spoe dig mogelijk te verlaten. De heer Blom werd schriftelijk medegedeeld, dat. in dien hij deze mensen niet zou verwijde ren, een proces-verbaal tegen hem opge maakt zou worden wegens overtreding van de gemeentelijke kampeerverorde- ning. De heer Blom heeft zondagavond de betrokkenen gevraagd het terrein te ver laten. maar allen hebben geweigerd aan zijn verzoek gehoor te geven. De eigenaar van het kampeerterrein is van mening aan het bevel van de gemeente gevolg te hebben gegeven. BRUINISSE (ANP) De gemeente raad van Bruinisse besloot met algeme ne stemmen niet in te gaan'op het aan bod van enkele Rotterdamse zakenlieden om een gedeelte van de werkhoven van rijkswaterstaat te Bruinisse, die voor een groot deel buiten gebruik is, in te richten als jachthaven, omdat de raad de voorwaarden niet acceptabel achtte. Ge noemde zakenlieden wilden namelijk niet alleen een tiental ligplaatsen voor hun eigen jachten tot in lengte van dagen gereserveerd zien, maar daar naast ook nog alle inkomsten, die uit de verhuur aan derden van 21 andere ligplaatsen zouden .voortvloeien. De gemeente kan zelf dit project niet ter hand nemen, omdat ze geen vergun ning krijgt daarvoor geld te lenen. (Van een onzer verslaggevers) KOUDEKERKE Walcheren staat aan de top wat de kwaliteit van de koeien betreft. De're verheugende fcon- clusie trok gistermiddag ir. W. L. Harm- sen, voorzitter van het organiserend co mité, na afloop van de eerste van de twee agrarische dagen van Walcheren, die enkeie duizenden belangstellenden, waaronder veel toeristen, naar Koude kerke trok. Ten aanzien van de iand- bouwtuigpaarden kon hij een soortgelij ke kwalificatie geven: „Het gaat lang zaam vooruit". Op de dag' van de keuringen zijn de juryleden 's ochtends negen uut tot rond drie uur in de middag ir. touw geweest met het beoordelen van het aangevoer de vee. De eerste dag werd besloten met een reeks demonstraties. De belangrijkste uitslagen van de keu ringen: kampioen melkkoe ..Corrie III", eigenaar A. Poppe. Grijpskerke; re serve kampioen „Leentje 20" eigenaar idem: kampioen vaars „Mieneke 22" eigenaar L. P. Brasser, Vrouwenpolder; koe met de beste uiers „Mieneke 13" eigenaar idem; kampioen stier „Betjes Willem II". eigenaar Stierenvereniging Adema 53", eigenaar Jac. Lange Rit- them. Paaarden: kampioen merrie „Hil da I", eigenaar A. Geldof, Oostkapelle; beste melfcsehaap „241 S", eigenaar J. Kodde, Nieuw en St-.-Joostland; reserve kampioen „Z 1093". eigenaar J. Pleijte, Zoutelanden. kampioen ooi „846", eige- naaar W. Verhage. Westkapelle: 'reser vekampioen ,,Z 6393". eigenaar F. Kwek- keboom, St. Laurens. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Met de opening van een fototentoonstelling in de bovenzaal van boekhandel C. A. Bikker te Vlis singen is de uitgave van een door foto graaf Adri van Wyngen en journalist J. v. d. Berg verzorgd boekwerkje over de stad Vlissingen ten doop gehouden. De officiële opening werd verricht door burgemeester mr. B. Kolff. De exposi tie bevat behalve foto's uit het boekje ook opnamen die niet zijn geplaatst maar er, blijkens de kwaliteit, gerust aan de reeks hadden kunnen worden toegevoegd. Het boekje, dat de titel „Vlissingen" draagt, is uitgegeven bij de Uitg. W. den Boer te Vlissingen. (Van onze correspondent) HANSWEERT De pijpverbinding Pernis - Terneuzen voor de Dow-Ohemi- cal të Terneuzen is zaterdag een stuk gevorderd. In de bodem van het kanaal door Zuid-Beveland is ter hoogte van Hansweert ongeveer 25 meter pijpleiding neergelaten. De scheepvaart door het kanaal was tijdelijk gestremd. Nadat men de leiding had laten zinken wer den twee bakken zand, ongeveer 400 ton, als ballast op de pijpleiding gestort. Om 13.30 uur was het karwei rond. (Van onze correspondent) KRUININGEN De Kruiningse man dolinevereniging „Excelsior" heeft op het wereldmuziekconcours te Kerkrade een tweede prijs behaald in de tweede afdeling. Men behaalde 272 punten, ter wijl er 252 voor nodig waren. Daarom een bijzonder goed resultaat. MIDDELBURG Zestienhonderd kin deren en ouders hebben zaterdagmiddag in het openluchttheater Toorenvliedt te Middelburg genoten van een van Swie- bertjes dolle avonturen. Behalve Swieber- tje waren ook Bromsnor, Saartje, de freule en de burgemeester uit de popu laire t.v.-serie van de partij. Vlak voor de uitvoering begon viel er een druilerig regentje boven Tooren vliedt. Het weer klaarde gelukkig op tijd op zodat de voorstelling niet naar de schouwburg verplaatst hoefde te worden. In dat geval zouden er heel wat kinde ren teleurgesteld zijn geweest. De capa citeit van de schouwburg haalt het na melijk niet bij die van Toorenvliedt. Behalve Swiebertje en de zijnen tra den ook nog de twee Kame's op. twee clowns van de oude stempel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met flinke snelheid slipte zaterdagmiddag de auto van me vrouw De W. - B. uit Hulst, toen zij in de Wilhelminastraat reed. De auto kwam hierbij tegen een boom terecht en werd onherstelbaar beschadigd. De bestuurster liep een hersenschudding en een pols- en dijbeenbreuk op. Dit is in korte tijd het derde auto-ongeluk dat hier plaatsvindt. Vooral bij nat weer levert het wegdek (dat nodig vernieuwd moet worden) gevaar op voor het ver keer. ((Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Bij een kettingbotsing op rijksweg 58 onder Kloetinge is scoo terrijder J. v.d. V. uit Helmond zater dag tegen een voor hem rijdende auto gereden. Hijzelf en z'n eveneens uit Hel mond afkomstige verloofde T. v.d. kwamen te. vallen. J. v.d. V. liep een zware hersenschudding en ernstige hoofd wonden op. Mej. v.d. E. werd licht ge wond. Beiden zijn in het St.-Joannazie- kenhuis te Goes opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Zoals nu pas is be kend geworden heeft de heer B. Pullens uit Waalwijk dinsdagmorgen een jon getje van, naar schatting, drie of vier jaar uit de gracht nabij de Teisterbant- iaan gered. De redder, die op de in aanbouw zijnde huizen werkte, zag toevallig een kleuter aan de waterkant, die steeds maar uitriep: „Bartje, geef mij een handje". Hierdoor opmerkzaam ge maakt schoot de heer Pullens ijlings toe en zag in het heldere diepe water een jongetje liggen. Onmiddellijk dook hij het water in en bracht met moeite de wal is er nogal steil het knaapje op het droge. Gelukkig kwam de kleu ter spoedig bij. Toegeschoten huismoe ders, die de redding vanaf de balkons van hun flats hadden gadegeslagen, ont fermden zich over het verkleumde kindje, waarvan de naam nog steeds onbekend is aan de redder. Het is reeds de vijfde keer, dat de heer B. Pullens iemand uit het water heeft gered. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De 6-jarige A. S. uit Vlissingen heeft zaterdagmorgen bij het spelen met vuur tweedegraads ver brandingen opgelopen aar z'n benen. Het ongeval gebeurde aan de Schuytvaart- gracht, waar de 12-jarige P. T. wasben zine over een grasperk gooide om het in brand te steken. Er kwam echter ook wasbenzine op de benen van het jongetje S. terecht. Toen T. de was benzine aanstak raakten de benen van zijn jongere speelmakker in brand. T. had de wasbenzine van zijn zakgeld ge kocht. (Van onze correspondent) M5IDDELBURG Burgemeester A. Schipper van Kruinigen is door de com missaris v-an de koningin in Zeeland met ingang van 1 september benoemd tot waarnemend burgemeester van Katten- dijke. De heer P. J. Dommincus, die in Borssele zolang de burgemeester heeft waargenomen, is met ingang van 1 augustus, onder dank voor de bewezen diensten van zijn functie ontheven. Hij heeft zijn functie vanaf 1 augustus 196i vervuld. koers in Hulst. Het muziekfeest te Clin ge is traditioneel en de aanwezige gezel schappen beloofden dan ook in de toe komst steeds op het festival aanwezig te zijn. Onder het drinken van de erewijn kon de penningmeester van het feestcomité, de heer Ch. Burm, de vergoedingen uit reiken aan de afgevaardigden van „Sem per Gaudete", „Weldoen door Ver maak". R.-K. Muziekvereniging Hei kant, E.M.M. Koewacht, De Scheldezo- nen Nieuw Namen en St.-Cecilia De Klinge (B). Na de officiële bijeenkomst begaven de afgevaardigden zich weer naar hun ge zelschappen, die op de kiosk concerteer den. De belangstelling was groot. VLISSINGEN Een 25-jarige kel ner uit Vlissingen zag een dezer da gen een fiets onbeheerd bij de stenen trap onder aan de boulevard te Vlis singen staan. Het vehikel was kapot en daarom bracht hij het naar een fietsenmaker in ^de Badhuisstraat, met 't verzoek 't te repareren. Laat degene (mevr. E. K.) die de fiets miste hem daar nu toevallig zien staan! Zij waarschuwde de politie, die de kelner om een verklaring vroeg. De man zei dat hij de bedoe ling had gehad de fiets na gerepa reerd te zijn, op de plaats van her komst terug te zetten. De politie ge looft de man niet. KAATSHEUVEL, (ANP) Naar het zich Iaat aaiizien zal de voortzetting van de schoenfabriek der n.v. Schalken van Vugt te Kaatsheuvel, op zeer korte termijn moeten worden gestaakt. De n.v. heeft in 1965 en in het eerste half. jaar van 1966 sterk verliesgevend ge werkt, zo wordt namens het bedrijf meegedeeld. De ook door het buiten land beïnvloede concurrentie en de hier te lande sterk gestegen produktie- kosten zijn oorzaak van de geleden verliezen geweest. Noodzakelijke investeringen en be lastingen hebben het vormen van vol doende reserve voor de n.v. onmogelijk gemaakt. Het bedrijf verkeert nu in ernstige liquiditeitsmoeilijkheden en de orderportefeuille is uitgeput. Voortzet ting van het bedrijf behoort, naar het zich laat aanzien, onder de gegeven omstandigheden tot de onmogelijkheden. Een liquidatie lijkt op dit moment de enige oplossing. De aanvraag tot sur séance van betaling zal vrijdag 22 juli behandeld worden door de rechtbank te Breda. Het actief zal voldoende zijn voor het verhaal van de preferente vorderingen en een belangrijk deel van de vorderingen van concurrente schuld eisers, mits gunstig kan worden geliqui deerd. De uitbetaling van lonen en vakantie gelden aan het 70 man tellend perso neel, heeft de directie grote zorgen ge baard, doch daarvoor is nu een voorlo pige oplossing gevonden. Door de di rectie is contact opgenomen met het ar beidsbureau te Waalwijk. Van die zijde werd vernomen, dat de herplaatsings kansen voor het personeel in het al gemeen niet ongunstig ligt. De directie heeft contacten gelegd met de vakorga nisatie en collegae om mede daardoor te bereiken dat de herplaatsing van het personeel' zoveel mogelijk .vlot en gun stig zal verlopen. (Van onze sportcorrespondent) SLUISKIL. In Sluiskil is het zater dag een Zeeuwse aangelegenheid gewor. den wat betreft het verdelen van de vette prijzen. Kisner, Rentmeester en Hooger land gingen achtereenvolgens door de finish, terwijl De Feber, Mesu en Ver. schuure zich ook nog bij de eerste tien klasseerden. Reeds na 20 km kwam er tekening in de strijd toen de plaatselijke favoriet Wil de Feber aan de haal ging in gezelschap van Kisner, Rentmeester en Mesu. Met een mooie sprong kwam ook Rinus Hoogerland uit de groep en bracht de fusie met de koplopers tot stand, terwijl ook Corvers en B. Slings eenzelfde poging waagden, maar niet slaagden. De kaarten bleken toen al aardig geschud want de vijf leiders gingen in hoog tempo door en dubbelden halfkoers het restant van het veld. In de voorste gelederen deden zich echter nieuwe schermutselingen voor die tot gevolg hadden dat drie sterke knapen, Kisner, Hoogerland en Rent meester, zich definitief gingen afscheiden. De Feber en Mesu bewogen hemel en aarde om nog terug te komen, maar voor aan gaf men geen krimp meer. Peter Kisner, bekend om zijn snelheid in de laatste meters, bevestigde zijn re putatie en klopte zijn medevluchters in de eindsprint gedecideerd. De uitslag werd: 1. P. Kisner, Hleikant, 100 km in 2 uur 17 minuten; 2. C. Rent meester, Ovezande; 3. R. Hoogerland, Ka- pelle; 4., op 1 minuut 32 seconden, B. Slings, Alblasserdam; 5. W. de Feber, Sluiskil; 6. J. Corvers, Dordrecht; 7. J. Mesu, Arnemuiden; 8„ op 1 ronde, T. Schilperoord, Zwijmdrecht; 9. P. Ver- schuure, Hansweert; 10. C. v. d. Graaf, Dordrecht. (Van een onzer verslaggevers) KOUDEKERKE De gewestel^,! bond van landelijke rijverenigingen J Zeeland heelt in het kader van de agrs.I rische dagen op Walcheren, dressuu.l proeven en een springconcours georg,.l niseerd. De belangrijkste uitslagen wart: I Dressuurproef 8-tallen: klasse L: I en Zeeuws kampioen Eendraehtruite-I 85 pnt; 2 Oranjezonruiters 83,5; Klss.l se M: 1. Oranjeruiters Willemstad-Fï.l naart 99 pnt.; 2. Schouwse ruiters pnt. Klasse Z. 1. en Zeeuws kampitc| rijver. Walcheren 95,5 pnt. Dressuurproef 4-tallen: 1 Schouwse rv.l ters 95 pnt.2. Oranjeruiters Axel 93 3. Veersedijk ruiters 92,5 pnt. Individuele dressuurproeven: Jeugdkljj.l se: 1. M. Sneep Oranjeruiters 100,5 j» I Willemstad; 2. N. van Exel OranjemiJ ters Willemstad 99.5 pnt.; 3. mej. j;l Dieleman Veersedijk ruiters 93, Klas.l se L.1. H. Knook Oranjeruiters W, t.l P. Klompe Schouwse ruiters 103,5 pn; I 2. G. Kloet W alcheren (103 pnt.) en f I Breure Oranjeruiters W. (102 pnt.); ;f mej. A. Steendijk Walcheren (loo-l pnt.) en A. Breure Oranjeruiters ïl (100 pnt.); Klasse M.: 1. M. van Bij Oranjeruiters W. 85,5 pnt.; 2. A. HaasJ Schouwse ruiters 84 pnt. en 3. J. v„l Oeveren Schouwse ruiters 83,5 pnt. Klas.l se Z: 1. en kampioen van Zeeland cl Steendijk Walcheren 98.5,pnt.; 2. mevrj M. Bon Oranjeruiters W. Springconcours: klasse L. (jeugd): 1,1 M. Sneep met Rudi O.R. Willemitail 2 J. Vader met Rapid Veersedijk mj ters. Klasse L.: 1. H. Knook met CaroJ line O.R. Willemstad; 2. mej. G. Steen.I dijk met Nico Schouwse R. 3. M. vail Dis met Diana O: R. Willemstad. Klas.l se M. om het provinciaal kampioenschap 1. A. Hanse met Atleet Schouwse K, J J. v.d. Slikke met Hassan Eendracht J.l Klasse Z. om het provinciaal kampiottJ schap: I J. van Dalen met Vera Een-I dracht R.; 2. A. Wattel met Tara-I Oranjezon R. en 3. C. Steendijk me: Felix Walcheren. (Van onze correspondent!) PHILLIPINE Vandaag organiseer! I 't wielercomité .Philippine" wedstrjj-l den voor nieuwelingen en adspiranten I Na ongeveer 15 jaar is het weer ge- f lukt een actief wielercomité op te rich-1 ten. Dit comité heeft niet stil gezeten Vanaf de oprichting in september 19651 is men begonnen met 't verzamelen van I geld. Na een goed geslaagde verlotinel en het aanwerven van donateurs had men voldoende geld bijeen om deze wed I strijden te organiseren. Maandag a.s. 1 zullen de adspiranten om half twee van I start gaan om 25 km af te leggen, en I om half drie de nieuwelingen voor een afstand van 70 km. Voor beide categorien is prijzensche ma I beschikbaar gesteld. Het belove: aantrekkelijke wedstrijden te worden, daar er 25 adspiranten waaronder om maar enkele te noemen, Remijn, v, d, Bunden, Prime, van Groezen, en 10 nieuwelingen onder wie, Koeken Ver- sluijs, Joossen, Kieviet, Freijters, Plie- ger, de Smit en ook de plaatselijke fa voriet Ronny Conijn hebben ingeschre ven. Daar de wedstrijden ook mee tellen voor de Zeeuwse wielercompetitie be loofd het heel wat te worden. Het par cours loopt als volgt: Kasteelstraat, Visserslaan, Laureijnestraat, Mosselpol der en weer Kasteelstraat waar ook start en finish gelegen zijn. Morgen, dinsdag 19 juli: Hansweert: 3.42 en 16.06: Terneuzen: 3.03 en 15.24 Vlissingen: 2.30 en 14.56; Wemeldinge 4.19 en 16.47. CLINGE J. v. d. Bergen 15 uur: Kermisschietwt L. de Vilder 14.30 uur: Schieting. C. Weemaes 15 uur: Schieting. FERNEUZEN Luxor 20 uur: De beul van Venetië, H jaar. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: De man var. Istanboel, 14 j. G. Lijbaart 15 uur: Schieting. BRESKENS Veerhaven 19.40 uur: Show-boat HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur: Schieting. SLUIS MJ Raadhuiskelder: Expositie schilderijen Beer Suringh. MIDDELBURG Jeugdland: Nadorstweg, geopend 930- 16.30. Miniatuur Walcheren 9—18 uur: F' opend. Rijksarchief 917 uur: Expositie Zeeuwse archiefstukken. City 20 uur: My Fair Lady, a.l. SEROOSKERKE „F Stadhuis 16—17.30 uur: Tentoonstelt gouden munten. WESTDORPE Troutzaerte: Schilderijen en van Nico Molenkamp. GOES Grand 20 uur: Inspecteur Clouseau slaat weer toe. HET SPAANSE episcopaat heeft een nationaal oecumenisch secretariaat op gericht yoor de betrekkingen tussen rooms-katholieken en andersdenkenden. Het instituut sluit hierbij aan bij de pu blicatie van het ontwerpstatuut yoor godsdienstvrijheid. MIDDELBURG an Jeugdland Nadorstweg: Geopend van 9.3016.30 uur. r. Miniatuur Walcheren 918 uur: opend. Rijksarchief 917 uur: Expositie Zeeuwse archiefstukken. Electro 19.30 uur: Gif in het bloed. jaar. City 20 uur: My Fair Lady, a.l. LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur: Vakante- schieting. SEROOSKERKE llinS Stadhuis 16—17.30 uur: Tentoonstel s gouden munten. WESTDORPE m Troutzaerte: Schilderijen en tekeflW Nico Molenkamp. GOES Grand 20 uur; Inspecteur Clousea" slaat weer toe. -u Plein voorm. weeshuis: Kunstnaar CLINGE L. de Vilder 14.30 uur: Schieting. J. v.d. Bergen 15 uur: Schieting. 9.30 Gekostumeerde duivenwedstru 14.30 uur: Koers voor nieuwelingen. TERNEUZEN r u Luxor 20 uur: De beul van Venetie. jaar. OÖSTBURG Ledel 20 uur: Help, a.l. ST.-JANSTEEN 16.30 uur: Raadsvergadering- SLUIS ._rii(n Raadhuiskelder: Expositie achiiae Beer Suringh. (Van onze speciale vers SUNDERLAND Edm de coach van het Italiaans tal, was gezwicht voor de 250 man sterke Italiaanse legioen, dat nauwlettend van de Azzuri's in Engelan vanni Rivera, de hoop van Italië, had zich in de we. Chili niet genoeg ingespan mening van onze temperam lega's. „Rivera speelde n volle honderd procent", woensdagavond naar hun Edmundo Fabbri, de ma 1962 voor de moeilijke taa homogeen Italiaans elftal had zwijgend de kritiek va listen aangehoord. Tensiott die schrijvers er niets mee t was de verantwoordelijke besliste. Maar vrijdag werd van de journalisten indrin vera mocht niet opgesteld oncichi moest diens plaats de wedstrijd tegen Rusland Fabbri begon te twijfelen, journalisten gelijk? Was kelijk zo laks geweest? De wist het zelf niet meer. H opstelling voor de wedstrij, terdagmorgen. Vijf uur vo, vreesde Russen, van wie hoord had dat zij net zo g anderhalf uur in hetzelfde nen spelen, zijn spelers zou, ten, hakte hij de knoop liet Rivera uit de ploeg. Le zijn plaats in. Fabbri had daar al sne „Zijn" Italië bleek te zijn g tot een tweede-rangsclubj, was aan talentvolle spele woord tempo nog nooit ge dat het schieten van een afs men vreemd was. dat teg heus niet gevaarlijke Russei bijzonder wankele defensie beschikken en dat in Leoncic komen waardeloze pion had. Tot 10 wist dit elftal de beperken, maar men kan d een verdienste noemen. Wa Russen, over wie voor het i nooi een waas van gehein lag, speelden zeer matig. Bei voetbalden zonder enige U was een overdaad aan verke, en van het vrijlopen had z land als Italië blijkbaar noo: Het was arm, bloedarm voet tepunten in deze wedstrijd dan ook niet. Uitblinkers evei Lev Yashin, voor deze weds van stal gehaald, niet. Niet d ten maakte, maar eenvoudig Italianen zich geen kansen scheppen, de enkele schoten roni daargelaten. Na de kleurloze eerste hel tweede spelperiode desnoods lozer. Dat Chrislenko in de 5 na een pass van Banishevskj Albertossi voor de enige maa was wel verdiend, maar ev« verdienste. Met iedere mislukte actie v lianen werd de verslagenheid Fabbri groter. Zijn spelers 1 kracht èn de mentaliteit niel na het Russische doelpunt) slaan tegen de wankele Rus fensie. Na de wedstrijd wand bri, samen met 250 van onze verslagen weg. Wij betwijfelen echter of F in dit wrakke Italiaanse elftal nen verbeteren. De Azzuri's 1' luk, dat zij in een zwakke ingedeeld. Zij zijn toch wel de kwartfinales. Maar verder zeker niet. Rusland trouwens LONDEN Oorverdovend gehuil van de Engelse supj het oude Wembley-stadion i Men wilde na het teleurstelle ke spel tegen Uruguay, en n den hergen, die coach Alf Ra beloofd, resultaten zien. AH had gedonderd in de kleedkar wedstrijd van maandag. Woe hy geweest. Zyn grijze ogen den. Zyn spelers hadden het 1 zitten. Zaterdagavond brachten de m het Wembley-stadion meei lust op. Het elftal, op twee gewijzigd, drong Mexico in helft -herhaaldelijk in de ve De schutters ontbraken ecb leek er in die eerste minute Jimmy Greaves' voeten vai aan de grasmat. De Mexicanen waren in h niet gevaarlijk. Hun voorhoed er nauwelijks in over de mie komen met de witte bal. Ook i hoede van. Mexico was nie Vooral de „Ausputzer" Diaz de defensie levensgevaarlijk, terugspeelballen op doelman werden soms een prooi van d voorhoede, die echter geen ge jnaken van de vriendelijk aé kansen T^at Roger Hunt een vo jWartin Peters, de vervanger helly, op zijn hoofd nam en net net kopte. Het doelpunt e scheidsrechter afgekeurd. 1 gestelde Engelse supporters, «iet vreemde beplakte hoeden! no eken, onthaalden de beslissii fu ifechter °P een fluitcon weldra echter verdween h' neid. Lieveling Bobby Charlto niet een bijzonder hard scho Ü- j mtLg meter- En daarmc tactiek van de Mexicanen mi n de tweede helft was hetze] +.„zlen als in de laatste vijft: van de eerste helft. De veel meer bewegin ooS In'^aren meer in aan de Mexicanen toonden, dl viJi i bisten wat aanvallen stHiv-P df tweede treffer in c scoo?daea^exicaanse kant' Ro ren™ ï^rLGHAM Juan C nn„,?i eft crS vc«l vertrouw, 5'!™; Toen Oswaldo Zube stel, weten, dat hij geen .voor t ""J. dc-Argenttinse P10 wcreimubereden op de strjj uur ,i' ''.ad Juan Carlos funrtie *16 nodig voorda eentïi^ Van, teammanager van Berin ,.e"tal opnieuw aai overïnï "og vertelde hij werkeiHt18-in Londcn, dat he dat kH u,t zjjn met het Voethaï, Slechts ongedisci u kon afvaardigen, de" de a !"ijn spelers gezegd' eonferen?' re Argentijn op Zieh en!! nadrukkelijk vast besitsstae m°eten gedragen der „J"gJvan de scheidsrecl flik mi, ,Cn te aanvaarder

de Stem | 1966 | | pagina 2