mass Franse kernproef geslaagd Rood-China dreigt met onbeperkte steun aan Vietcons doorregen varkenslapjes* neem ze mi! Ingeblikte angstkreten Wegen in Zeeland tijdelijk verstopt BEZORGDE REACTIES UIT HELE WERELD Schot uil buks doodt chauffeur (35) an Kampen sport... /Ij leveren u e artikelen T Vader rijdt eigen zoontje dood Kleuter in camping verongelukt Bijna negentig arrestanten in Amsterdam PRINSENPAAR IN SURINAME Frank Cousins afgetreden als minister Antwoord op Amerikaanse bombardementen Betogingen tegen V.8.- aclies in Vietnam Verslaggever van de KRO zwaar gewond ■M tjes de schotel DERN rling Boys Mi DAGBLAD VOOR ZEELAND De 362-ste Na verhoor naar huis: SIT-DOWN 152 tsi 03 Wari „HUMANITé" REACTIES Flesje wondt NS-cr Topberaad in Boekarest Russische troepen uit Hongarije? Ir. Boeke overleden Wilson heeft breuk VERKLARING Eerste vakantietrek RUZIE OM VROUW: Engelse politie jaagt op daders: Jeugdbende slaat jongeman dood neem ook eens ontbijtspek op de boterham Si 106» JAARGANG Ne. 25240 'o or God, Koningin en Vaderland 135 liter tabletop reeds voor 1 325.-» naar da grotere en casten van MARYNEN1 Kleesterzande 01148-429 is de kermis fe ERZANDE bekende café in Kruijssen bllige sfeer, die opgeluls- let amusementsorkest BEKENDE ORKEST terzande - Tel. 01148-269 E ZAAK VOOR 'OBTIEVE MENSEN OOR ALLE RIJBEWIJZEN modern, e tot een t dames-, Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drs. W. A. J. M. Hark* Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C, J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter P V M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 MuU pe MAANDAG 4 J Ul 1 19 6 6 Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,30 incasso, 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, f 3,80 per maand; 0,88 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 pei mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon *2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraal 41 telefoon 2S9,q. AMERIKANEN ZAGEN Tot dusver zyn 382 kernbommen tot ontploffing gebracht. De V.S. namen 192 explosies voor liun re kening, de Sovjet-Unie 141, Enge land 21, Frankrijk vijf en China drie. De laatste twee zijn de enige kernmogendheden, die het verdrag tot stopzetting van bovengrondse kernproeven niet ondertekend heb ben. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEn Zaterdagmorgen omstreeks hall tien is de bijna <±rie-ja- rige Conny Verbist uit Nieuw-Nanien door een tragisch ongeval om het leven gekomen. Met zijn grootvader was hij naar het land gegaan, waar zijn vader op de trekker aan het werk was. De vader, die het kind niet gezien had, reed op een bepaald moment achteruit, waar bij de trekker over het hoofd van het kind reed. De jongen was op slag dood. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT Het byna twee jaar oude jongetje Carolus Pijpers uit Rotterdam is zaterdag overleden na een ongelukje, dat hem op de camping 't Haasje te Oosterhout was overkomen. Tijdens afwezigheid van vader en moeder is de kleuter, die was achter gelaten onder de hoede van opa en oma, voorover in een putje gevallen, dat zijn vader achter de tent had gegraven om afval in te deponeren. Toen het kind gevonden was werd onmiddellijk met kunstmatige ademha ling begonnen. Dokter P, van GJabbeek uit'Rijen was spoedig aanwezig om eerste hulp te bieden, Men slaagde er in de levensgeesten weer enigszins op te wekken. Direct na aankomst in het St.-Jozefziekennuis te Oosterhout is het jongetje evenwel overleden. AMSTERDAM (A.N.P.) De mobiele eenheid van de Amsterdamse politie heeft gisternacht negenentachtig jonge lui, onder wie drie vrouwen, aangehou den. Vanaf het Leidseplein en de Leid- sekade werden in totaal tweeëntachtig en vanaf het Spui zeven arrestanten met de politiewagens naar het hoofdbu reau gebracht. Zij hadden geen gevolg gegeven aan het herhaaldelijk gegeven hevel zich te verwijderen. Onder de arrestanten bevonden zich de schaker J. H. D. en de provo's Rob Stolk, Koosje Koster en C. Kramer. Na het verhoor onder leiding van hoofdin specteur Koppejan, werden allen naar huis gestuurd. ONGEVEER 25 gevangenen, die in het barned State hospitaal (Kansas, Ame- riku) worden verpleegd, hebben zater dagavond verscheidene bewakers over meesterd. Zeven bewakers werden met hun eigen handboeien aan de tralies van de cellen geketend. De gevangenen sisten meer voorrechten. DRie ITALIAANSE bergbeklimmers, wee van 25 en een 26 jaar oud, zijn gisteren tijdens de beklimming van de noordoostelijke kant van de Mont. Blanc verongelukt. DE BEMANNING van de „Bernhard van Leer" heeft gisteravond het stoffe lijk overschot aan boord genomen van jen man, die bij Scheveningen in de Noordzee dreef. Het bleek de Engelsman L R. Skinner te zijn. Bij de Engelse Politie was geen verzoek tot opsporing binnengekomen. IN HET NOORDHOLLANDS kanaal te •hsp is zondagmiddag een 4-jarig jon getje uit IJmuiden verdronken. Het J™ is La een onbewaakt ogenblik uit o.et bootje gevallen, waarmee het met «un ouders een pleziertochtje maakte. l^ersTerwachting, geldig tot van- Wond. meegedeeld door liet KNMI: zonnige perioden, maar hier en °a'1r ook een regen, of onweersbui, uverwegend zwakke wind. Tame- Utk warm. (Van onze redactie buitenland) PAPEETE PARIJS WA SHINGTON De (geslaagde) Franse atoomproef die zaterdag middag op 't Murruroa-atol is ge houden heeft over de hele wereld tal van reacties opgeroepen. In de meeste daarvan klinkt be zorgdheid door over de mogelijk heid dat andere landen de ver leiding, het Franse voorbeeld te volgen, op de duur niet zullen weerstaan. Franse autoriteiten in de hoofdstad van Tahiti, Papeete, zeiden dat de Amerikanen de atoomproef hebben bespioneerd. Kort na de ontploffing vloog een Ame rikaanse Boeiing KC-135, die zich al ge ruime tijd aam de rand van de gevaren zone ophield, over het atol. Vliegtuigen van het Franse vliegkamp, schip „Foch" verkenden voorts de Ame rikaanse oorlogsschepen Belmont" en „Richfield", die gestopt lagen op de rand van de gevarenzone. Later ontdekten patrouillerende Franse vliegtuigen, net huiten hot verbaden gebied ook een aan de oppervlakte varende onderzee boot. die n.a ontdekking onderdook en er vandoor ging. Men neemt aan dat ook dit een Amerikaans vaartuig was. Maar zeker is het niet. De tot ontploffing gebrachte atoom bom was van „tatotisahe klasse", waar mee waarschijnlijk een kleine lading wordt bedoeld. Alle veiligheidsmaatre gelen waren genomen en er hebben zich aldus de Franse autoriteiten geen moeilijkheden op dit gebied voor gedaan. Een woordvoerder van het comité te gen atoomproeven, heeft gisteren ver klaard dat niets meer vernomen is van de boot „Humanité" die, zoals w(j vo rige week hebben gemeld, met een groep pacifisten aan boord de gevaren, zone zou binnenvaren als uiting van protest. De proef zou aanvankelijk vrijdag zijn gehouden, maar werd uitgesteld omdat het weer ongunstig was. Het was de vijfde Franse atoomproef. De vorige vier werden echter in de Sahara ge houden. Onder druk van de Afrikanen waren de Fransen genoodzaakt hun atoombasis te verplaatsen naar de Stille Zuidzee. Ondanks de pittige protesten, onder meer van Zuidamerikaans e lan den, bouwden de Fransen drie jaar aan hun nieuwe basis. Hefschroefvliegfcuigen vlogen gister morgen de in de richting van Zuid- Amerika drijvende radio-actieve wolk bininen om de graad van'radio-activiteit te meten. Daarma landden zij op het atol om films en aantekeningen in ontvangs-t te nemen van de acht mannen, die in een betonnen bunker de proef van naibij hebben gadegeslagen. Zo dicht mogelijk bij de explosiehaard wa-ren televisieca mera's opgesteld. Zowel de Y.S. als Engeland hebben in een verklaring betreurd, dat d-e Fran sen tot een kern-proef zijn overgegaan. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in De-n Haag verklaarde: „dat de Nederlandse rege. ring elke handeling betreurt, die in strijd is met de tekst en de geest van heit. kernstop-verdrag van Moskou". Tal van andere land-en waaronder Nieuw-Zeeland. Australië en Japan slo ten zich bij de protesterenden aan. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft deze foto vrij gegeven, gemaakt tijdens een aanval op olietanks in Haiphong. De opname werd gemaakt op liet moment, dat er een inslag plaats vindt in de tank op de voorgrond de vlam van de raket is duidelijk zichtbaar. UTRECHT (ANP) De treindienst leider van het station Maasbergen is licht gewond doordat uit de trein, die op weg was van Arnhem naar Amster dam, een bierflesje werd geworpen. Het flesje verbrijzelde een ruit van het kan toortje van de treindienstleider. BOEKAREST (U.P.I.) De leiders van de Sovjet-Unie en de communis tische satellietlanden zijn in de Roe meense hoofdstad Boekarest bijeenge komen. Zij zullen deelnemen aan een topconferentie van het Pact van War schau, de communistische tegenhan ger van de NAVO. In gezaghebbende kringen in Londen is de verwachting uitgesproken, dat de Sovjet-Unie onder druk van de Oost- europese regeringsleiders, haar troepen uit Hongarije zal terugtrekken. AMSTERDAM (ANP) In het Cen traal Israëlitisch Ziekenhuis te Am sterdam is zaterdagnacht overleden ir. Cornelius Boeke (Kees Boeke). De heer Boeke werd geboren op 25 september 1884 in Alkmaar, waar hij de rijks- li. b.s. volgde. Hij studeerde onder meer in Londen en in Birmingham. Van 1911- 1914 was hij zendeling van de Quaker- mission in Libanon. De overledene heeft verschillende pu blicaties gedaan over opvoeding en on derwijs in dienst van de vrede. Van 1926 tot 1954 heeft hij de bekende werkplaats Kindergemeenschap in Bilt- hoven geleid, waar ook onze oudste drie prinsessen een opleiding hebben geno ten. De crematie van Kees Boeke zal don derdag op Westerveld geschieden. LONDEN (Rtr.) De Britse minister voor technologie Frank Cousins is af getreden omdat hij het niet eens is met de loon- en prijspolitiek van zijn re gering, zo is gisteravond in Londen be kendgemaakt. Cousins wordt opgevolgd door de di recteur-generaal van de Britse PTT, Anthony Wedgewood Benn, Edward Short neemt diens functie bij de PTT over. Frank Cousins keert terug naar zijn oude post van secretaris-generaal van de vakbond van transportarbeiders, de grootste in Engeland met bijna 1,5 min. leden. Cousins is afgetreden aan de voor avond van de publikatie van een weet die de regering de bevoegdheid ver leent haar loon- en prijspolitiek dwin gend op te leggen als onderdeel van haar economie op lange termijn. Reeds enige tijd heeft Cousins blootgestaan aan aanvallen van de conservatieve op positie omdat hij lid bleef van een ka binet dat deze loonwetten steunde. (Van onze redactie buitenland) PEKING/HANOI/WASHINGTON De communistisch Chinese regering acht zich niet meer gebonden aan beperkingen bij de steun aan de Vietnamese opstandelingen. Peking heeft dit gisteren gezegd in een verklaring als antwoord op de Amerikaanse bombardementen van doelen in de onmiddellijke omgeving van Hanoi en Haiphong. „Wij zullen datgene doen, wat wij nodig achten", aldus de verkla ring. PARAMARIBO (ANP) De gouver neur van Suriname, mr. H. de Vries, heeft een proclamatie uitgegeven jjpiar- in wordt gezegd, dat „het met grote vreugde is dat wy prinses Beatrix en prins Claus welkom mogen heten". Beatrix en Claus zijn zaterdagavond in Suriname aangekomen voor een be zoek van twee weken. Op het vlieg veld Zanderij bij Paramaribo werden zij verwelkomd door gouverneur De Vries en premier Pengel. Ondanks het late uur wuifden langs de route vele groepjes mensen de prinses en prins toe. Bij het gouverneurspaleis waren honderden mensen op de been om het prinselijk paar te verwelkomen. De Chinezen zien de bombardementen als een teRen van zwakte by de Ameri kanen, die „aan het einde van hun la- tijn" zyn. De mogelijkheid door bom bardementen vredesbesprekingen af te dwingen, wijst Peking als dagdromerij van de hand. De Chinese regering herhaalde giste- teren plechtig" eerder afgelegde ver klaringen, dat China gereed is en, wan neer het tot een oorlog komt, deze geen grenzen zal kennen. Straaljager vlieg tuigen van het type „Mig" vliegen voortdurend boven Hanoi om direkt tot actie te kunnen overgaan als Ame rikaanse vliegtuigen boven de stad zou den verschijnen. Dat meldt de correspondent van liet Hongaarse persbureau M.T.I. vanuit Hanoi. Omtrent evacuatie van de bevol king van Hanoi zei hij niets te we ten. De communistische autoriteiten in Hanoi hebben Wilsons verklaring, waarin hij de Amerikaanse aanvallen betreurde, als een politieke manouevre van de hand gewezen. Frankrijk veroordeelt de jongste Ame rikaanse bombardementen op Hanoi en Haiphong, ,,die slechts de oplossing van het probleem moeilijker kunnen maken. Dit werd bekendgemaakt na een zitting van het Franse kabinet on der leiding van De Gaulle. Terug van de ZOAVO-conferentie beeft de Britse minister van buiten landse zaken verklaard, dat Engeland zich achter de Amerikaanse politiek in Vietnam schaart, doch niet met al le acties waaronder de laatste bombar dementen kan instemmen (Van onze correspondent) DEN HAAG Politierapporten over aanrandingen zouden hebben aangetoond dat slachtoffers dikwijls van angst hun stem verliezen, of niet kunnen gillen omdat hun een hand op de mond wordt gelegd. Om van schrik verstomde dames toch in de gelegenheid te stellen te schreeuwen, heeft een Australische firma vijftig ijselijke kreten in een blikje van 10 cm hoog en met een gewicht van 100 gram, verzameld. Dit deelt de handelsattaché van de Australische ambassade in ons land mee. Met een druk op de knop van „Aida"f zoals het blikje-gil heet, wordt de gewenste gil geproduceerd. (Van onze correspondenten) AMSTERDAM/LONDEN In het af gelopen weekeinde zijn tal van demon straties gehouden tegen het Amerikaan se beleid inzake Vietnam. In Den Haag protesteerden 250 jongeren uit Amster dam, Den Haag en Rotterdam door op de grond te gaan zitten bij de Ameri kaanse ambassade en het ministerie van Buitenlandse Zaken. Er werden leuzen gescandeerd als „Johnson moordenaar". De demonstra tie, die geleid werd door de Actiegroep Vieitnam en bijgewoond door Amster dams PS'P-raadslid Bovenkerk en PSP- Kamerlid Brugigeiman, had overigens een ordelijk verloop. Er werden brieven overhandigd gericht tot respectievelijk minister Luns en de Amerikaanse am bassadeur. In Londen trokken duizenden jonge ren door de city om te demonstreren tegen premier Wilsons goedkeuring van het Amerikaanse Vietnambeleid. Er werden spandoeken meegedragen, waar op de Amerikaanse bombardementen barbaars en provocerend werden ge noemd. Negenentwintig jongelui zijn ge arresteerd. In de Deense stad Aalborg werden 12 arrestaties verricht na een demonstra tie, gericht tegen twee in de haven lig gende Amerikaanse torpedobootjagers Een openluchtconcert van het Ameri kaanse matrozenorkest werd verstoord en op een heuvel in het Nationale Park waar vandaag een Deens-Amerikaanse herdenking van de Amerikaanse on afhankelijkheidsdag zou worden gehou den, werd de hei in' brand gestoken. (Van onze verslaggevers) GOES/BREDA Het eerste belang- ryke vakantie-weekeinde met een stra lende zon heeft de verwachte verkeers drukte ruimschoots opgeleverd. Nadat Midden-Zeeland zich ander halve dag lang yverig had volgezogen met auto's vol dagjesmensen, weekein de- en vakantiegangers, moest het zyn meeste gasten gistermiddag en -avond in een halve dag weer kwijt. Filevorming en stapvoets rijden op rijksweg 58 door Midden-Zeelaind ble ven niet uit. Op een gegeven ogenblik reikte de file van Korte ven (splitsing naar Antwer pen) tot aan de Vlakebrug. Dat is onge veer 25 km. lang. De gemiddelde snel heid van de auto's bedroeg dertig kilo meter per uur. lin West-Brabant ging het alweer een stuk beter, hoewel er wel bij de Moer- dijkbrug enkele wrijfpunten ontstonden. In de randstad is vooral het verkeers plein Oude Rijn knooppunt van de ver keersdrukte geweest. Hier ontstond veel filevorming. De spoorwegen hebben het vooral zaterdag druk gehad. „Levendige, gezellige drukte zonder paniekerigheid", zo schetsten de spoor wegen het beeld op stations en in de treinen. Ook hier viel natuurlijk het accent op het vervoer naar het strand. (Van onze correspondenten) BREDA/AMSTERDAM De beken, de radio-reporter van de KRO, Bert de Winter, is zaterdagavond met ernstige hoofdwonden en een sleutelbeenfractuur ten gevolge van een autobotsing in het Academisch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam opgenomen De heer De Winter werd in zijn auto, op een voorraimgskiruispunt aan de Bui ten veld ertselaan in Amsterdam aange reden door een luxeauito, waarvan door de bestuurder geen voorang werd ver leend. De beide auto's werden zwaar be schadigd. De toestand van de reporter is zeer ernstig. De 33-jarige mevrouw Rengsling-Pol. mam uit Zevenaar is naibij München verongelukt, toen de auto waarmee zij met haar mam en twee kinderen voor vakantie op weg was naar Oostenrijk in botsing kwam met een Duitse auto. Zij werd ernstig gewond naar een zie kenhuis in München overgebracht, waar zij later is overleden. Haar man en tiwee kinderen bleven ongedeerd. Op de O aster terp weg in Wierimger- wenf is eergisteren de 16-jarige D. Her der uit Kreileroard om het leven geko men bij 'n verkeersomgel uk. De jongen bij het passeren van een perso- met aanhanger plotseling naar Zijn bromfiets kwam in aanraking met het voertuig en hij raakte de macht over zijn situur kwijt, waarna hij kwam te vallen. Hij was op slag dood. De 23jarige P Ligthairt uit Heerhu- go'waard is gistermorgen om tien mi nuten over zeven op een met automati sche knipperlichten beveiligde overweg bij Noordscharwoude met zijn scooter trein Den Helder - Alkmaar ?reden. Hij werd op slag gedood. De 62-jarige mevrouw J. de Overschie is Jong uit haar ver wondingen tengevolge van een ongeval ofcer, eerder op de d: met dag, over leden. Het ongeluk vond plaats op rijks weg 26 nabij Waandemiburg. De scooter, waar zij en haar man op zaten, kreeg een lekke band, tengevolge waarvan het intuig begon te slingeren. Mevrouw De Jong viel van de duo af en kwam middenberm. mat 'het hoofd tegen beveiliging terecht. De 30-jarige Th. Emanuels uit Haar lem is zaterdagavond in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam overleden aan de verwondingen die hij opliep toen hij op 15 juni op een zebrapad door een vrachtwagen werd aangereden. Het on geluk gebeurde op de Delftlaan ter hoogte van die Stuy vesantsitraat in Haar lem. In het Sint-Liduina-ziekenhuis te Boxtel is zaterdag het driejarige meis je Jolanda Stand overleden. Het kind was vrijdagmiddag door een auto aan gereden in heit bijzijn van haar ouders OP 86-JA'RIGE leeftijd is donderdag in Amsterdam overleden de actrice Lize Servaes (pseudoniem voor Elisabeth Wafelman) Zij was gehuwd met de in 1964 overleden acteur Ko Arnoldi. DE EERSTE poging van de Amerika nen om een satelliet in een baan om de aarde te brengen is mislukt. Het ruimteschip, de Explorer 33, zal nu een baan om de aarde worden gegeven. De Nederlandse ploeg heeft in de Ronde van de Toekomst op ver rassende wijze voor drie toppers gezorgd. Steevens, Beugels en Dol man waren onstuitbaar in de run naar de topposities in alle klasse menten. Voor Nederland was het feest. Steevens won niet alleen het criterium op het parkoers van Revel, Janssens mannen behaalden in het ploegenklassement een winst van meer dan vijf minuten op Ita lië. En nu Steevens ook gisteren in de tweede etappe zich goed klas seerde, voert hij nu tevens het pun tenklassement aan. Alle topposities dus voor de Nederlanders! Rudi Altig heeft de twaalfde etappe van de Tour de France ge wonnen. De 22-jarige Californische Billie Jean King is Wimbledons „queen" geworden. Zij versloeg in de finale Maria Bueno uit Sao Paulo. Gaby Minneboo heeft de wieler ronde 't Hart van Gilze gewonnen. Leo Duyndam zegevierde in de Kersenronde van Mierio. Jack Brabham heeft op het cir cuit van Reims bewezen, dat hij een van de favorieten voor de we- eldtitel autosport 1966 is. Hij won de Grand Prix van Frankrijk. IIOOGEVEEN (A.N.P.) Bij een vechtpartij in de woning van zijn schoonmoeder te Holla ndscheveld is gisternacht omstreeks één uur de 35-ja- rigc chauffeur F. van der Weide uit Geestbrug dodelijk getroffen door eaa schot uit een vuurbuks, dat zyn zwager J. T. op drie meter afstand afvuurde. J. T. is door de politie gearresteerd. Het slachtoffer, dat van zijn vrouw ge scheiden leefde, wilde haar bezoeken in de woning van haar moeder, waar zij haar intrek had genomen. Daarbij ont stond een woordenwisseling en vecht partij met zijn zwager, die ook in dit huis woont. Van der Weide werd in de zijde getroffen en overleed kort daarop in het ziekenhuis te Hoogeveen. BLACKWATER (UPI) De Britse politie in het Engelse Black water heeft een massale jacht ingezet op een bende van in lier geklede motorrijders, die 'n jongeman heeft doodgeslagen en van een brug af geworpen- Het slachtoffer is de 25-jarige Michael Mercer. De eigenaar van een hotel in de nabijheid, waar een dansfeest plaats vond vertelde: „In de danszaal werd geroepen: „Er wordt iemand vermoord buiten". De gasten renden het hotel uit. Ongeveer ,acht jongens schopten een jongeman die op straat lag. Op het naderen van de mensen maakten zij zich uit de voeten". De politie hoopt achter de indentiteit te komen van een chauffeur, die bij de plaats waar de jongeman laig, heeft ge stopt. Mercer lag zodanig op de rijbaan dat de chauffeur zijn vrachtwagen moest stoppen. Twee man zijn uitge stapt om hem aan de kant van de weg te schuiven, en zijn toen doorgereden, aldus de politie. (Advertentie) DE HONGAARSE politie heeft gisteren de .Westduitsers Herbert Zajonc uit Keulen en Manfred Rosenbruch uit Katzenstein gearresteerd op verdenking vluchtelingen over de grens te hebben geholpen. Gewoon gebakken of gepaneerd. Heerlijk bij nieuwe aardappelen, jonge zomergroenten. En...' zo klaar!

de Stem | 1966 | | pagina 1