Sneeuwstorm hinderde verkeer Tuinders verwachten verlate oogst U r NN Medelijdende officier eiste acht jaar PAA5- VQET- BAL f 41.036.- hollenkamp 1 dagblad voor zeeland Botsingen VERTRAGING BIJ AANLEG PERSLEIDING AFVALWATER Europa Weigert N.V.V medewerking aan huidige loonpolitiek Man slaat hand aan zichzelf na wurgpoging Ky geeft zich gewonnen verkiezingen in Z.-Vietnam 5.90 5.90 5.90 moordzaak C0RRIE HOFMAN: ANDAAG IN "jjüaaMaP |k Stew Zeeland beducht Vilaal belang Meer wind IN RESTAURANT: (zie pagina 5 Binnen drie tot vijf maanden STRAK VERTROUWEN MOED Jongen rooft vloerkleden in bijzijn van slachtoffer selektie luitjesstof verse par- e geweven esloten te ntieke blue sren etiket. 106s JAARGANG No. 25174 Voor God. Koningin en Vaderlans, Uitgave: N.V. Uiig. Mij. Neerlandla eteur: Drs. W A. J. M. Harkx ifdredacteur: L Leijendekker Dire' Hool Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 V R IJ DAG 15 APRIL 1966 Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, 3,80 per maand; 0,88 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderem HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: fERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893). WINTER KEERDE TERUG (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Acht jaar ge vangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring eiste de officier van justitie, mr. J. Dony donderdagmiddag in de Bossche rechtbankzaal tegen de bijna 25-jarige Budelse onder wijzerszoon, Sjaak K., die op de avond van 6 april van het vorig jaar een zinloze moord beging op de 6-jarige Corrie Hofman uit Eindhoven. Een misdrijf dat precies een jaar ge leden het hele land in beroering bracht. Te meer omdat de moordenaar na zijn afschuwelijke daad een misleidend en luguber spel speelde met de ouders van het kind en de politie, totdat de Eind- hovense „onderwereldfiguur", aan wie hij met bravoure vertelde: „Ik ben de man die Corrie Hofman heeft ver boord", de Dolitie tipte en hij werd ge- repen. Twee maanden had de Eindho- nse bevolking in spanning en angst Reefd, bang voor een herhaling. Dat ie angst niet zonder grond is geweest, blijkt nu uit de verklaring van de moordenaar: „Ik ben de drang om te doden nog niet kwijt", een verklaring die in de overvolle rechtbankzaal ont steltenis teweegbracht. KAan het afschuwelijke misdrijf op 8 april, gaat een lange geschiedenis voo raf, die stukje voor stukje door de rus'ige president van de Bossche recht- j bank, mr. W. Poerink, werd ontrafeld, toen hij K. die nauwelijks de recht zaal binnengeleid, in een huilbui uit barstte, op zijn gemak had gesteld. De verdachte, keurig gekapt en ge stoken in een donkerblauw kostuum, :§5warte lakschoenen aan de voeten, be hoefde slechts zo nu en dan het ver- baal, dat mr. Poerink uit de dossiers opviste, te bevestigen, te corrigeren of aan te vullen. (ZIE VERDER PAGINA 5) (Van onze verslaggevers) GOES/BREDA/KAPELLE Een laagje sneeuw zette zich gis termiddag vast op de eerste lente bloesems. Afgezien van die tere bloemetjes echter was het winter in de meest onaangename gedaan te wat de klok sloeg. Een forse sneeuwjacht die lange tijd aan hield, bezorgde het verkeer moei lijkheden. In vrijwel heel Europa is de winter teruggekeerd. Merk waardig genoeg niét in Moskou. Daarf is het al een week lang zo mers weer. De wegeninformatiedienst waar schuwde gisteravond voor plaatselijk gladde wegen in het zoiden. Dit laatste winteroffensief zal echter de lente niet lang tegenhouden. Onze correspondent in Kapelle meldde giste ren dat de bloei in het Zeeuwse fruitland al begonnen is. Ondanks de koude zal in het komen de weekeinde al iets van de bloesem pracht te zien zijn. De ontwikkeling van de knoppen verloopt echter traag, zodat het wel eind april zal worden eer de boomgaarden in volle pracht zullen staan. Op de Zeeuwse stromen ondervond het scheepvaartverkeer hinder van de dichte sneeuwwolken, die het uitzicht belemmerden. Van Sas van Gent tot Terneuzen hing een dikke mist over de weg langs het kanaal, veroorzaakt door warm afvalwater. De sneeuwstorm maakte het voor het verkeer nog erger. Op sommige plaatsen zag men niet ver der dan een meter. Onder Strodorpe had een kettingbotsing plaats. De gevol gen beperkten zich tot blikschade. v/£/\r Sneeuwval cn koude maken het de postbode deze dagen wel bijzonder moeilijk met een opgewekt ge zicht zijn werk te doen. Nieuws voor dames: lippenstift en nagellak in whisky- en cam- parikleurtjes. Pagina 5. Professor Geertman rioemt de verhoging van de posttarieven -een foute boel. Hij licht ook toe waarom. Pagina 7. Generaal b.d. G. Lutjens is Ne derlands oudste internationaal. Pagina 11. De weekendattracties komen nu Pas goed los. Zie onze week- endtips. Pagina 13 Concentratie in de zuivelindu strie brengt te veel overwerk •net zich mee, klaagt vakbonds voorzitter. Pagina 15. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De aanleg van de afvalwaterleiding van Bergen op Zoom naar de Westerschelde is reeds zes maanden vertraagd. Dit heeft burge meester drs. L. van de Laar gisteren meegedeeld tijdens een vergadering van de contactvaad van de stichting Welvaartsbevordering West-Brabant (W.E.B.). Het W.E.B.-bestuur zal dezer dagen stappen ondernemen om bij mi nister Suurhoff van Verkeer en Wa terstaat aan te dringen op bespoediging van de gang van zaken. De minister heeft aan Zeeland, dat beducht is voor een al te sterke ver vuiling van de Westerschelde, toege zegd dat het totale project (een afval waterleiding voor heel West-Brabant), nog eens in studie genomen zou wor den. Aan het Eerste-Kamerlid ir. J. Gooden uit Breda heeft hij daarna de verzekering gegeven dat dit niet tot vertraging zou leiden. Het W.E.B.-bestuur zal de minister vragen om in elk geval snel zijn fiat te geven aan de leiding van Bergen op Zoom naar de Westerschelde. De lei ding is voor de kerngemeente van zo vitaal belang dat langer uitstel de in dustrialisatie ernstig in gevaar brengt. Het W.E.B.-bestuur wil de rest van de Westbrabantse leiding beschouwen als een kwestie apart. De aanleg daar van is minder dringend, zodat de Zeeuwse bezwaren daartegen nog be studeerd kunnen worden. Het standpunt van de W.E.B. is, dat hoe deze studie ook uitvalt, de aanleg van de leiding Bergen op Zoom-Westerschelde, kost was kost moet doorgaan. De kwestie werd aangesneden door de Oosterhoutse vertegenwoordiger in de contactraad, mr. G. Brokx, Burge meester Van de Laar zei nog dat de vervuiling vanuit Antwerpen bij inter nationaal verdrag geregeld dient te worden. Ook onder Bergen op Zoom ontstond tijdens de sneeuwstorm een kettingbot sing. Vier auto's werden meer of min der ernstig beschadigd. De Westbrabant se tuinders voorspellen een late oogst. Schade aan gewassen sla, kool en as perges wordt niet verwacht. De as perges blijken wel last te hebben van te veel vocht. Ze zullen veertien dagen later dan normaal aan de markt ko men, zo wordt verwacht. Kettingbotsingen deden zich ook voor in Middelburg en Halsteren. Ook hier bij alleen schade aan auto's. In Oosterhout verlieten honderd twin tig verkenners het paas (tenten) kamp in de bossen van Seters. Bij de B.B. in Oosterhout werden brancards geleend, waarna men zich installeerde in de Hertog Janschool. De verkenners wach ten vandaag het weer maar weer af. Langs de kust van Het Kanaal ln Noord-Frankrijk is het voorjaarsweer plotseling omgeslagen in winterweer In Rijssel daalde het kwik tot bijna graden onder nul. In Engeland ligt de sneeuw in een dikke laag in meer dan 14 zuidelijke graafschappen en in het zuidwesten is in geen dertig jaar in de maand april zoveel sneeuw gevallen. Het vliegveld van Bristol is gesloten en wegen in het district zijn geblokkeerd door verlaten auto's. In Finland is de temperatuur gedaald tot tien graden onder nul. Ook Zweden en Denemarken beleven het koudste voorjaarsweer sinds min stens een halve eeuw. Ook West-Duitsland is door sneeuw stormen getroffen. Verscheidene dorpen in Sleeswijk-Holstein zijn geïsoleerd In Brussel heeft het donderdag twee uur gesneeuwd. Weersverwachting, medegedeeld lavend K'N'MJ- tot ™- ï?ul'::o"S'll! me' 'n ket zuiden an het land op de meeste plaatsen h.tj °.f sneeuwbuien. Matige tot lmi F" oostelijke tot noord- koud ri(,htingen. Aanhoudend fej,aagL, 2°n onder 19.37 uur. Maan onder 13.28 uur. U M uu"Z°n °P 5 43 uur' Maan op TUSSEN NEDERLAND en West-Duits- land heeft gisteren bij wijze van proef voor het eerst een door een elektrische locomotief getrokken trein gereden. De trein maakte een rondje Arnhem-Em- merik-Zevenaar-Arnhem. De regelma tige dienst met elektrische treinen be gint op 22 mei. DE 51-JARIGE hoofdonderwijzer J. M Pieters uit Arnhem is in het ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij opliep toen hij bij schilderwerk aan zijn woning van een ladder viel, waarvan een sport brak. Het slachtoffer kwam met zijn hoofd op een betonnen tegel pad terecht. UTRECHT (ANT) De voorzitter van de Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond, de heer Sake van der Ploeg, verwacht dat het NVV de huidige loonpolitiek niet alleen scherp zal veroordelen, maar binnenkort ook om gewetenswille zal weigeren nog lan ger daaraan medewerking te verlenen. Het gaat om de rechtvaardigheid, zei de heer Van der Ploeg gistermorgen op de in Utrecht gehouden voorjaars vergadering van de in deze NVV-bond georganiseerde zuivelbewerkers. Aan de meest fundamentele eis van de werkne mers wordt in het huidige loonpolitieke stelsel niet voldaan: het rechtvaardig heidsbegrip en het rechtvaardigheids gevoel. De Nederlandse arbeiders zullen, naar het oordeel van de heer Van der Ploeg, niet accepteren dat grote bedrijfstak ken via a.lerlei manipulaties wél hun ca.o. krijgen goedgekeurd en andere met vee! kleinere c.a.o.'s niet omdat ze :n de gevarenzone komen. De heer Van dei Ploeg doelde hierbij op de in middels door het college van rijksbemid delaars goedgekeurde c.a.o. voor de bouwnijverheid. Waarvoor is de paasvakantie beter geschikt dan voor een fikse partij tegen de bal trappen Zo maar op straat is natuurlijk wel aardig, maar nog veel mooier wordt het op een echt terrein, en helemaal in de stijl van de grote toernooien. Trouwens, dat is het paasvoetbal zelf óók. Het gaat om de eer van de school en daarvoor zet je je beste voetbalbeentje voor. En je hoeft ook echt niet zelf in het elf tal te zitten om mee te doen. Sup porters langs het lijntje zyn even hard nodig als een goeie kiep of een produktieve spil. nee man, ik niet by te hoog, daar kan hè? en dat is nou de laatste keer, oeioei, hardstikke naast hup, Jan, knal die bal in het net en ook een beetje romantiek langs het lijntje (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De 58-jarige hoofd onderwijzer J. C. K. uit Utrecht is gis teren in Vlissingen bji aankomst in het Bethesdazickenhuis overleden, nadat hi) in een café-restaurant had getracht zijn vrouw te wurgen. Toen hij hierbij werd betrapt probeerde hjj zichzelf van het leven te beroven. De hoofdonderwijzer en zijn vrouw leefden al geruime tijd in onmin. Vo rige week had de vrouw de echtelijke woning in Utrecht verlaten. De onder wijzer gebruikte zijn paasvakantie om naar haar te gaan zoeken. Hij vond haar in Vlissingen. Samen gingen zij in een restaurant aan het Bellamypark zitten om wat te eten en de problemen te bespreken. Volgens de politie pro beerde de man zijn echtgenote over te halen weer bij hem terug te komen. Dit moet de vrouw geweigerd hebben want toen het paar het restaurant ver liet. greep de onderwijzer zijn vrouw bij de hals. De vrouw was al bewusteloos toen de chef-kok van het restaurant de man betrapte. De onderwijzer verklaar de dat zij een hartaanval had en vroeg de chef even op haar te letten, terwijl hij water zou gaan halen. De chef stemde hierin toe en wees hem de weg naar de keuken, die op de eerste verdieping ligt. Daar pro beerde de man de hand aan zichzelf te slaan. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij bij aan komst overleed. De vrouw, die in de loop van de middag weer bij bewust zijn is gekomen, was te zeer overstuur om al te kunnen worden gehoord. In Café Marianne te Breda werd gisteravond onder ap plaus de vierde tienduizend gulden-etappe tellenderwijs genomen Halen wij morgen de eind streep 7wee doden op overweg BRUMMEN (A.N.P.) Op een niet- beveiligde overweg in Brummen zyn gisteren de broers E. en A. Assië (21 en 17 jaar) gedood, toen hun bromfiets door een trein op dc lijn Zutphen-Arn- hem werd aangereden. NA EEN PROCES van acht weken zijn drie leden van de Zwarte Moslims te New York schuldig bevonden aan eer stegraads-moord op Malcolm X, leider der zwarte nationalisten. EEN AUTO is op een trein gebotst na door de automatische halve overwegbo men te zijn gereden van een spoorweg overgang in Maarheze. Het treinver keer ter plaatse is enkele uren gestremd geweest. C.H.U.-KAMERLID Mellema heeft de regering gevraagd of de opslagplaats voor radioactief afval, die Westduitse stralingsonderzoekers willen aanleggen bij Bunde. 4 km van de Nederlandse kust, gevaar voor ons land zou kun nen opleveren. (Van onze redactie buitenland) SAIGON Ruim twintigduizend boeddhisten hebben gisteren in Saigon een betoging tegen het huidige militaire bewind gehouden, ondanks de aange kondigde algemene verkiezingen, die binnen drie tot vyf maanden zullen plaatsvinden. De betogers eisten het on middellijke aftreden van premier Ky of drastische wijzigingen in diens ka binet. Het Zuidvietnamese staatshoofd, luite nant-generaal Ngoejen Van Thieoe ver richtte de ondertekening van het de creet, waarbij de algemene verkiezingen aangekondigd worden, op de slotbijeen komst van een driedaags landelijk po litiek congres, dat belegd was met het oog op de grote politieke spanningen van de laatste maanden in Zuid-Viet- nam. De generaal deelde de afgevaar digden mee, dat de verkiezingen zul len gaan om een „constituerende natio nale vergadering", die belast zal wor den met de opstelling van een grond wet voor een burgerlijk bewind. Na de ondertekening van het decreet verklaarde premier Ky, dat hij elke re gering zou bestrijden, „die het geluk van het volk niet zou verzekeren en de communisten verslaan". Premier Ky, wiens gezicht strak stond, zei verder tot de afgevaardigden: „Als u wilt dat ik nu direct aftreed, nog voor er een gekozen regering komt, dan ben ik bereid dat te doen". Over de vraag of de militaire regering kan aanblijven tot de aangekondigde ver kiezingen zijn gehouden, kon men het gisteren op het congres niet eens wor den. De meeste sprekers wilden dat de regering zou aanblijven, maar de boed dhistische afgevaardigden stelden voor, dat Ky zou aftreden. Het congres be noemde een commissie om de verkie zingen te organiseren. Zowel Ky als Van Thieoe verklaarde alle punten van de op het politieke con gres aangenomen resolutie te zullen eerbiedigen. Deze bevat o.m. de be lofte dat niemand voor zijn aandeel in de campagne tegen de militaire regering zal worden gestraft en een oproep aan alle politieke en godsdienstige groepe ringen, een einde te maken aan de po litieke agitatie. De boeddhisten, die het congres heb- bij geboycot, waren op de bijeenkomst van gisteren niet-officieel vertegen woordigd door de secretaris-generaal van hun nieuwe actiecomité, professor Tran Qoeang Thoean. Op de vraag hoe hij het nieuwe decreet vond, antwoord de hij: „Heel goed, heel goed zo moet het vertrouwen van het volk worden herwonnen". In Washington is men door de in Sai gon uitgewerkte overeenkomst voor nieuwe verkiezingen, met nieuwe moed bezield wat de ontwikkeling in Zuid- Vietnam betreft. Amerikaanse functionarissen menen dat de crisis in Zuid-Vietnam nu over haar hoogtepunt heen is en dat door de belofte van het militaire bewind om binnen drie a vijf maanden verkiezin gen h°Hden de.scherpe kanten van de Boeddhistische eisen zijn weggenomen AMSTERDAM (A.N.P.) Een brutaal mens heeft de halve wereld, moet de 17-jarige jongen hebben gedacht, die zich aan de woning van een 80-jarige dame in Amsterdam-Noord vervoegde en ongenood haar huiskamer binnen ging om de boel te inspecteren. Zijn oog viel daarbij op het vloerkleed (enige weken eerder door de vrouw voor 700,aan de deur gekocht van een onbekende koopman), waarvan hij met groot gezag beweerde dat het rommel was. Op de vraag van de overdonderde vrouw of hij dan een beter exemplaar kon leveren, reageerde hij slechts met het oprollen van het vloerkleed, het slaapkamerkleed en enkele deur kleedjes met de duidelijke bedoeling deze textielprodukten het huis uit te dragen. Toen de vrouw zich hiertegen met hand en tand verzette, plaatste hij haar op een stoel met het verzoek zich koest te houden, omdat hij haar anders moest vastbinden. De knaap voerde daarna rustig zijn plan uit en vertrok met de vloerbedek king. Buiten speet het hem kennelijk al dat hij de huiskamervloer zo kaal had achtergelaten, want even later keerde hij terug met een oud vloer kleed, dat hii met zorg uitspreidde. Inmiddels had de knaap versterking ge kregen van een man, die beweerde zijn vader te zijn. Deze bleek het niet geheel eens te zijn met de ruiltrans- actie van zijn op handelsgebied toch veelbelovende zoon. Hij verlangde op hoge toon op het „geleverde" vloerkleed een bijbeta ling van 100,v/at de bejaarde vrouw, ondanks haar angst voor de brutale indringers, weigerde. Dezen vertrokken hierna zonder een spoor achter te laten. (Advertenties) selektiekleding 'n rijke selektiekostuums Echte import kostuums tegen binnenlandse prijzen. Zeer gedistingeerd, zeer N. 'in the picture' dankzij zwakke schaduwruiten (nauwelijks zichtbaar Ij en rustige middengrijze of beige/bruine tinten. 228,- Jazeker. bij Hollenkamp! fm!ÏU?R£M EINDHOVEN .ENSCHEDE HEERLEN - ROTTERDAM

de Stem | 1966 | | pagina 1