erkeersstroom gespreid en zonder brokken Einclhovenaar doodt zijn vrouw met vroegere revolverschoten Vals geld ontdekt L-Vlaanderen in VASTENACTIE LEER F 28.589 Bad zal er komen! OPGEVISTE KERNBOM GAAT TERUG PAS OP UW TELLEN li9EB zesde 2e PAASDAG MEUBELSHOW LENTEWEER VUILNISMAN VINDT F 2000.- UITKERING BIJ ONGEVALLEN WORDE HOGER ONBEKENDE „KLANTEN" PASEN giro 5850 DAGBLAD VOOR ZEELAND MEEGEVALLEN Dank Zilvervloot BOVAG Donor Caritas Kijkdoos Barometer Flitsen Internationaal Botermert De stand van 11 tot 5 uur geopend 106» JAARGANGNe. 25170 Uilgave: N.V. Uiig Mi|. Neerlandla Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx Hoofd:cclacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. '1 Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God. Koningin en Vaderland ireau ZATERDAG 9 APRIL 1966 Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, 3,80 per maand; 0,88 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus-. TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893). (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT Dit jaar zullen de temperaturen tijdens de paas dagen voor begin april iets boven normaal liggen. De laatste drie jaar was hef met Pasen steeds te koud en kon den wij zelfs de winterjas niet missen. Deze keer moeten we de regenjas bij de hand heb ben. Een depressie van de oceaan nadert langzaam Ierland en stuurt via Zuid-Engeland een storingsfront naar onze om- geving. Wij verwachten dat dit front omstreeks zondag zal passeren met enkele bui en. Daarna komen er op nieuw opklaringen zodat het weer vandaag en maandag wellicht iets gunstiger uitvalt dan zondag. Toch blijven wij in een vrij zachte luchtstroom en dit maakt veel goed. In geheel Europa is het zacht. met uitzondering van Scandi navië, want tot dicht bij Noordwest-Duitsland treffen we nog koude lucht aan met 's nachts lichte vorst, en over dag temperaturen van 3 tot 6 graden. PAASTOERISTEN ONDER DAK (Van onze verslaggevers) DEN HAAG/BREDA/BERGEN OP ZOOM/CADZAND. „Het is druk. Maar zo op het midden van deze vrijdagavond kunnen we niet spreken van een noodsituatie. Dat zit er geloof ik ook niet in" Deze indruk van de heer G. L. W. Sliepen, directeur van de VVV- Breda en Baronie, wordt door vrijwel al zijn collega's in den lande gedeeld. Behalve door zijn Utrechtse collega. Daar heerst in dit paasweekeinde nl. een onver wacht grote drukte. Alle hotels en pensions, ook in de om geving van de stad, zitten eivol. Am- sterdam, vanouds een toeristencentrum, was natuurlijk „uitverkocht" en ook in I Den Haag had de V.V.V. het druk. On- 1 oplosbare problemen worden overigens niet verwacht. Ook de rijkspolitie vond dat het „alle- maal nogal, meeviel". Ongelukken de- I den zich nergens voor. tiet verkeer op de oost-westroute en met name Rijks- weg 12 bestond, zoals verwacht werd, voor driekwart uit Duitse auto's. Merk- r waardig was het overigens dat aan de grote grenspost Bergh (het voormalige Elten) de auto's gistermorgen zes rijen j dik passeerden en 's middags nog maar in rijen van drie. Op bepaalde punten heeft zich wel filevorming voorgedaan, maar wanneer men korte tijd later weer informeerde, I bleken de opstoppingen al weer tot het het verleden te behoren. De opstopping was op de rijksweg Den Haag-Utrecht het ergst; bij Bodegraven was op die route nl. een der rijbanen afgesloten in verband met herstellingswerkzaamhe- I den. Duitsers, Engelsen en Fransen over heersen traditiegetrouw het beeld aan onze Zeeuwse kust. In westelijk Noord-Brabant voegen zich daar nog wat Zweden bij, veelal op doorreis naar I Parijs, Zuid-Frankrijk of Spanje. Het veer Breskens-Vlissingen voer om het half uur. Gistermiddag gebeurde het maar één keer dat er auto's tot een volgende reis moesten wachten. Als echter op eerste paasdag alle passanten weer zuidwaarts trekken, kan de situa- I tie penibel worden. Volgens de A.N.V.V. zal, als de huidi- j ge ontwikkeling aanhoudt, het zeker j even druk worden als vorig jaar, toen 600.0110 buitenlanders hier dc paasdagen j doorbrachten. Bij beter weer zou dit aantal zelfs kunnen worden overtrof fen. Tot nu toe spant 1962 met 750.000 bezoekers de kroon. (ZIE OOK PAGINA 3) „Ik ben de baas maar Soe- karno's droomwereld is volledig ingestort. Onze speciale verslag gever Link van Bruggen op pa gina 7. Gouden zanger Bob Scholte kijkt terug op merkwaardige carrière in leven vol tragiek. Pag. 11. Jeruzalem, onvergelijkelijke stad in woest en verdeeld maar beloofd land. Pag. 13. Veilingen gaan fuseren. Pag. 15 Jeugdtoernooi voor Baronie middel tot image-vergroting. Pag. 17. Puzzel vol Pag. 19. hazen en eieren. Dienstencentrum voor bejaar den die thuis willen blijven uit stekende oplossing. Pag. 21. Vrouwelijke James Bond is bang noch bleu. Pag. 25, Duitse neo-nazisten weten zich perfect als democraten te ver mommen. Pag. 27. Vakantie dichterbij kan succes worden: de Voerstreek is zó. Pag. 29. LICHTENVOORDE (ANP) Een vuilnisman in Lichtenvoorde heeft gis- *®ren bij het legen van de vuilnisem mers een kistje met tweeduizend gul den gevonden. Doordat de vuilnisopha ler wist uit welke emmer het ,,geld- I Kistje kwam, kon hij de eigenaar I waarschuwen. Een ,.dank je wel" was fle beloning. Het was de gewoonte van eigenaar van het geld dit in een Kistje te bewaren. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministers Veld kamp van Sociale Zaken en Vondeling van Financiën hebben de Tweede Ka mer voorgesteld de ongevalsuitkering tijdelijk met 8,5 procent te verhogen. Wanneer dit voorstel aangenomen wordt betekent dit een uitgave- stijging van 2,7 miljoen gulden. De mi nisters baseren hun voorstel op de aan passing aan de loonmaatregelen en aan de huurcompensatie-1966. (Van een onzer verslaggevers) ,„H'XS.T Een onbekende klant heeft textielzaak te Terneuzen en in Tiswinkel te Axel betaald met een bankbiljet van 1000 Belgische «ank. in beide gevallen werd de ver- vaisinr ontdekt door de AMRO-bank. "aai dc emissie van 1000 B. fr. nu door rm.A' Bank van België uit de lio. j \vor'U genomen, vreest de po- ÜiVL j dc bezitters van deze valse bil- f"™ rte waardeloze papiertjes met t?e» han<1 w"Ion doen. Het bc- tt van het type eeuwfeest. zl)n de valse bankbiljetten die (he iH iS,0"1'00" werden gebracht en kenr l en. 1961 zoals wellicht be knel, ook werden aangetroffen in Sluis, Oostburg, Middelburg en enkele andere plaatsen in Zeeland. De winkeliers wordt aangeraden bij bet ontvangen van 1000 B, fr.-biljetten te letten op het volgende: alle valse biljetten dragen aan de Franstalige zijde rechtsboven het nummer 6764m822 in zwarte cijfers en linksonder het num mer 169086822 in groene cijfers, alsme de de datum van uitgifte (28-8-'57) in zwarte druk. De revers van de jas zijn op het biljet niet opgedrukt. Op de ech te biljetten is de opdruk voelbaar. De pet van de schipper op de Vlaamstalige zijde is bruin in plaats van blauw-grijs. Alle kleuren van het valse biljet zijn flets. Het is dienstig zich bij het ontdekken van een (vermoedelijk) vals biljet tot de plaatselijke politie te wenden. EINDHOVEN (ANP) In Eind hoven heeft vrijdag de markt koopman Th. van der H. (53) zijn 60-jarige vrouw met drie revol verschoten zo zwaar verwond, dat zij korte tijd later in het binnen- ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Het echtpaar leefde sinds tien jaar gescheiden van tafel en bed- Het misdrijf voltrok zich in de wo ning van de vrouw aan de Bertelman- straat in het stadsdeel Gestel, waar de man door de keukendeur was binnen gekomen. Nog in de loop van de morgen heeft de man zich op het politiebureau ge meld en een volledige bekentenis afge legd. Van der H. bleek nogal overstuur toen hij zich om half elf op het hoofd bureau van politie aanmeldde. Hij ver klaarde bij zijn verhoor de revolver enkele maanden geleden van een bui tenlander te hebben gekocht met het doel zijn vrouw neer te schieten, omdat hij de scheiding niet kon verkroppen. Per fiets had hij zich van zijn kosthuis naar de Bertelmanstraat begeven, waar zijn vrouw met drie van haar vijf kin deren woonde. Via de brandgang ging hij de keuken binnen, waarvan de deur open was. Zijn 60-jarige vrouw kwam de huiskamer uit en daarop loste hij enige schoten op haar. Een kogel trof haar in een arm, de twee andere in de borst. Met spoed heeft hij vervolgens de woning verlaten, zijn fiets gepakt en is toen doelloos gaan rondrijden. In een café in Stratum dronk hij een flesje limonade. Daarna is hij naar het poli tiebureau gegaan om zich aan te ge ven. Hij verklaarde nog de revolver in het riviertje de Dommel te hebben ge gooid, maar kon zich niet meer herin neren waar. De politie heeft later zon der resultaat enige tijd bij een brug over de Dommel gedregd. Na de aanslag is de vrouw de trap opgegaan naar de slaapkamer van haar 23-jarige zoon, die nachtdienst had ge had en nog sliep. „Onze papa heeft op mij geschoten", zei ze, waarna ze zich op bed legde. De zoon heeft de buren gealarmeerd, die snel politie en G.G.D. waarschuwden. Kort na aankomst in het Binnenziekenhuis is de vrouw aan de verwondingen overleden. PALOMARES (U.P.I.) Ame rikaanse functionarissen hebben vrijdag vol trots de 1,1 megaton- bom getoond, waarnaar 80 dagen lang in een uiterst kostbare onder waterspeurtocht is gezocht. Het verlies van de hom en de bergings operatie hebben aan 15 mensen het leven gekost. De bom werd aan de pers ge toond toen het Amerikaanse ma rinevaartuig „Petrel", dat de bom donderdag had geborgen, langszij de kruiser „Albany" meerde. De hom, die er uitzag als de me talen huls van een dure sigaar, was nog gedeeltelijk gewikkeld in flar den van de parachute, waaraan hij op 17 januari van dit jaar in. de Middellandse Zee was gevallen ten gevolge van een botsing in de lucht tussen een B-52-bommenwcr- per en een KC-135-straaltankvlieg- tuig. De Amerikaanse ambassade in Madrid heeft verklaard dat voor liaar een der neteligste episoden uit het atoomtijdperk achter de rug is en dat de hom meteen zal wor den teruggezonden naar de Ver enigde Staten. Volgens de ambassade was het omhulsel van de bom nog geheel intact. Bewakers en zeelui waag den zich demonstratief zo dicht mogelijk bij de bom, om aan te to nen dat er geen stralingsgevaar was. Er is overigens wel reden ge weest voor die stralingsangst. Van twee andere hommen die verloren gingen bij de vliegtuigbotsing, was het omhulsel vernield, waardoor honderden hectaren bouwland in de omgeving van Palomares wer den hesmet. Dat gaf aanleiding tot panische angst voor radioactiviteit onder de bevolking. De Amerikaanse autoriteiten lie ten ter geruststelling de besmette aarde weggraven en naar de Ver enigde Staten vervoeren. (Advertenties) niet duur wel heerlijk Het wordt tijdens de paasdagen ongekend druk op de wegen. Dat staat wel vast. Het is de wegge bruiker dan ook aan te raden zich behoorlijk te oriënteren over de route die hij gaat rijden. Vele uren klem zitten in een file is geen grapje. De wegeninformatiedienst van de A.N.W.B. geeft, indien gevraagd, alle beschikbare informatie. Het telefoonnummer is 070814391. Voor wie in België zit is er een Belgische informatiedienst: tele foon 0932—2—133855. Voorts geven de omroepen, in sa menwerking met de verkeerscen- trale van de rijkspolitie, via de ra dio waarschuwingen in geval van verkeersdrukte. De waarschuwin gen komen via alle drie de radio zenders. laatste ronde. afronden naar boven BISSCHOPPELIJKE VASTENACTIE UTRECHT V/:A U'A Morgen beleven de astmatische kinderen van „De Klokkenberg hun mooiste paasfeest sinds jaren. Dank zij onze lezers I Zij kunnen thuis verteilen dat het zwembad, waarop zij jaren hebben gehoopt, er écht zal komen. Voor ons, die u dag in dag uit zoveel „hard" nieuws moeten brengen, is het een feest apart, dat wij de astmatische kinderen zo'n fijne paasboodschap mee naar huis mogen geven. Onze 45 mille zijn er nog wel niet, maar er lopen nog zóveel acties en col lectes en er is nog zoveel geld on derweg (de girodienst kan het niet zo vlug bijbenen als wij wel zou den willen), dat wij geen reden tot pessimisme hebben. De krant van vandaag is onze mooiste paaskrant, dank zij uw gezamenlijke inspan ning voor de misdeelde jeugd! Wij blijven nog twee weken lang onder het bekend# rede vignet de cijfers publiveren, tot de 45.000,- compleet zijn. Nu reeds zeggen wij Het kopcijfer geeft, door onvermijdelijke vertragingen in de afrekenin gen via girodienst en banken, altijd een momentopname, die in feite twee tot drie dagen oud is. Het geid dat naar ons onderweg is (tenzij het ons schriftelijk al bij voorbaat is toegezegd), kunnen wij natuurlijk niet meetellen. Daarom weten wij nagenoeg zeker, dat de 45.000 gul den er zullen komen. Te meer, omdat er overal (zie pagina 5 er maar op na) nog plannen worden uitgebroed. Wij kunnen daarom nu al, namens de astmatische kinderen van „De Klok kenberg", hun ouders, de astmacomi tés en onszelf, „dank u welzeg gen. En dat niet alleen voor de tal loze kleinere en grote giften, maar speciaal voor de vaak aandoenlijke, soms heel persoonlijke blijken van sympathie met onze actie. Wij zullen binnenkort een overzicht van deze niet-financiële kant van de actie ge ven. U zult mét ons zeggen: Wat leeft er nog veel goedhei^ onder de men sen Een kassier van de Bredase AMRO- bank, de heer Konings, heeft een drukke (vrije) Goede Vrijdag gehad. Tientallen kilogrammen zilver- en kopergeld, afkomstig uit talloze bus jes, flessen, enveloppen enz. heeft hij met zijn muntentelmachine geteld. (Zie pagina 5). Van de Hero-fabrieken in Breda kwamen drie geldzendingen. Eén van de jongens, die in de garage en in het vervoer werken 29,50), één van de collectebus in de fabriekskan- tine 34,20) en één van de beamb- tencommissie (in een zak met het opschrift „Monster zonder waarde") van 56,25. Dat was heroïsch De fa. Zwaans uit Oosterhout, eigenaar van drie pompstations, gaf ons zijn belofte getrouw één gulden per ton omgezette brandstof. Voor de afgelopen week was dat 235, 9 Bravo, BBAHet personeel van de centrale werkplaats te Breda liet de chauffeurspet plus inteken lijst rondgaan. De opbrengst was 66.64. „Deze rijksdaalder is voor het zwembad van m'n opgespaarde zakcenten", schrijft Wilma van JMiei^o uit Zundert ons. Boeré'hkapel „De Toeteleurs", in Breda blies in de bus: 25, 9 Wijk- en kindervereniging „Vrij en Blij" 'te Breda schonk ook 25,—. Op zondag 15 mei zal carnavals stichting „De Leuttappers" te Gil- ze een dansavond voor het goede doel geven. Ankie en Elsje Hurks gingen in Breda met de bus rond. Zij kwa men ons 65,50 brengen. Plus een dropje, dat ook in de bus zat. Een deputatie van twee man van de n.v. Volt te Oosterhout bracht ons de opbrengst van een blik semactie (met hoog voltage ge voerd), zijnde 395 gulden! Het hele personeel van Volt heeft zijn steentje bijgedragen. MEER ACTIÊFLITSEN OP PAG. 5. Het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de BOVAG zal zaterdag 23 april een actie „Tank het bad vol" voeren. Van elke liter getankte benzine geeft de pompier twee cent aan het goede doel. Van de BOVAG-actie in West-Bra bant kwam een bedrag van 257,67 binnen. Dit is nog maar een begin. „Alleen in Breda wonen drieduizend donors en donor essen", schrijft ons de heer Radix. „Als ze allemaal een dubbeltje per halve liter afgetapt bloed geven, dan schiet u lekker op. Hierbij van mij ƒ4,90". Veel kerkbezoekers, die op Palm zondag extraveei in de schaal voor de caritascollecte hebben geworpen, kwamen ons vragen hoeveel hun pa rochie voor het zwembad had opge bracht. Zoals bekend zou de meer opbrengst van de collecte (vergele ken met die van maart) naar de ast matische kinderen gaan. Baarle-Nas- sau is voorlopig kampioen. Het cari- tascomité zond ons ƒ230,Van de vereniging voor sociale en maat schappelijke zorg Nieuw-Ginneken kwam 200,binnen. Nog zo'n briefje waar je lang by stil staat: geschreven door een meisje uit de 5e klas van de r.-k. meisjesschool aan de Molenstraat te Zundert. In keurig handschrift deelt ze mee: „Wy hadden op school een kijkdoos ge maakt. De mensen mochten erin kij ken, als ze iets in ons potje deden voor het zwembad. Ze deden er alle maal wat in. Want het was goed werk. Wij deden het ook graag. Wat zullen de kinderen, die astma hebben, blij zyn De kykdoos bracht maar liefst 106,34 op. Daar kijk je van op Ook uit Dordrecht komen Klok- kenberg-kinderen. De vierde klas van de Don Bosco-school hield een snoep-vasten ter waarde van 10,-. Arme tongen van onsDe geld en winkelzegels blijven binnenko men. Zij vormen voorshands een stille reserve. Een van de STEM-bezorgers in Kaatsheuvel heeft een geldbarome- ter voor zijn raam hangen, waarop iedereen kan zien hoeveel er voor de astmatische kinderen binnenkomt. Gisteren was hij weer 28,05 gevor derd De heer Maas te Oosterhout heeft vyf Spanjaarden, een Griek en een Belg in pension. Dit groepje is dol op kaarten. Vorige week begonnen ze in te zetten voor het had. Dat lever de 14, op. Ze hebben de smaak zó te pakken, dat Ze nog meer kaart avonden gaan organiseren. De Bredase Botermertkasteleins kre gen in hun melkflessen 615.26 bij elkaarDe topseore had „Le Coq d Or" met 125,03. Monie tweede werd Little One met f 99.76 en num mer drie was Rio-bar met 55,57. (Advertentie) Wij sloten gisteren met een totaal van 24,605,Nu is er maar liefst 3984.— bijgekomen. De twee cent méér en één dropje tellen wy (hoe gewetensvol wij ook werken) maar niet mee. Alzo wordt het voorlopige balanscyfer 28.589,—. Plus twee cent, plus één dropje. (We konden liet niet laten ze toch mee te tellen ((Advertentie) ■^231 j§5 mmmm VAN COÓTHPLFIN 12 BREDA

de Stem | 1966 | | pagina 1