Booreiland met bemanning op drift Storm eindelijk uitgeraasd 12407.-! We zien er 'n gat in! IIkA u direct energie STRAATHOND PICKLES VOND WERELDBEKER IN TUIN VAN BAAS hollenkamp Slagzij Revolutie bij 1 ïmes Weer ontslagen in Deventer Nog redenen lot grote bezorgdheid Die Jfemal I'M b'jtia io sterk als JerotrrI Ja..Pm DAGBLAD" VOORIZEELAND Hagel en regen Beloning voor Top-dog? VERRASSING ONDERZOEK PK k Hb ANDAAG IN - £bflbtaB .ffcjm Nieuws op voorpagina Operatie mgr. Bekkers geslaagd maar: Telefoon Ijcs MAN OP WEG NAAR KERK AANGEREDEN Benzine Onschatbaar Jeugd (3) Flitsen Idee En u Jeugd (1) Heintje Jeugd (2) trek 10 ,06, JAAR0AN6 No. 251óu FOTO: CD VAN OCR ELS KEN 6^*7 Romige caramel met volle melk geeft direct weer energie. Luchtige crème met glucose geeft meer uithoudingsvermogen. Heerlijke chocolade houdt u in topconditie. door W. VAN DER STEEN Uitgave: N.V. Uitg. Mi|. Neerlandla Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L. Leiiendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland D I N S DAG 29 MAART 196& Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, 3,80 per maand; 0,88 per week. Prijs vaq buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. tel. 24441 1/ li|nen;. rusigiro i I in I I Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZENAJsbaanstraat 24, telefoon 2601 OOSTBURG, VEEL SCHEPEN ÏN NOOD (Van onze verslaggevers en correspondenten) VLISSINGEN/HOEK VAN HOLLAND De felle zuidwes ter die in het afgelopen weekend Nederland teisterde, zette giste ren op de Noordzee met nog gro te kracht (windkracht 9) door. Tal van schepen raakten in moeilijk heden en er was voor sleep- en reddingsboten volop werk aan de winkel. Een van de spectaculair ste gebeurtenissen was het op drift raken van een compleet boor eiland. Terwijl het bergingswerk aan het Zweedse schip „Benares", dat zondag avond zoals gemeld bij Westkapel- le strandde, ernstig werd bemoeilijkt door weliswaar afnemende maar naar liet noordwesten ruimende wind, dreig de het schip tot overmaat van ramp ook nog te breken. De boeg van het schip ligt op een paalhoofd. Ongeveer 25 me ter achter de kiel wordt het schip niet gesteund door zand. De bemanning loopt geen gevaar. De sleepboten Temi- III, Scaldis, Burg. van Damme, George Letzer en Martina Letzer, slaagden er eerder niet in het schip vlot te trek ken. Het in de haven van IJmuiden met 45 graden slagzij binnengesleepte Noorse vrachtschip „Bretagne", werd door zee slepers aan de grond gezet. Bergers konden echter niet voorkomen dat het schip verder kapseisde. Bij Hansweert liep de Britse tanker „British Strength" aan de grond. Acht' sleepboten hebben gisterenavond de Brit vlot getrokken. Ook op de Noordzee kwamen ver scheidene schepen in moeilijkheden te verkeren. Het Griekse vrachtschip „Di- mitros", dat op weg was naar Ham burg, deed noodseinen uitgaan toen er aan boord brand was ontstaan. Neder landse sleepboten voeren dit schip te hulp. In Het Kanaal kreeg ook een Duits wachtschip, de „Mangulan", het te kwaad. De reders van dit schip ontken den echter dat het schade had opgelo pen en noodseinen had uitgezonden, zo als in berichten van de Franse kust, ter hoogte waarvan dit schip zich bevond, Bjj de Britse kust kwamen 31 men sen aan boord van liet drijvende boor eiland „Constellation" in gevaar te ver keren door de storm, die liet ook on mogelijk maakte lien per liefschroef vliegtuig te doen weghalen. Later week liet gevaar echter toen de wind ging liggen. De 43 man personeel van een ander booreiland, de „Ocean Prince", zijn wel door drie liefschroefvliegtuigen opgehaald, toen hun kunstmatige eiland door wel vijftien meter lioge golven werd bedreigd. Op het land zijn in Engeland en Duitsland, evenals in Nederland, talrij ke wegen versperd geraakt door om gewaaide bomen of plaatselijke over stromingen. In Engeland vielen twee slachtoffers: een kind dat door een val lende boom werd verpletterd en een man die bij Southampton door een golf werd meegesleurd toen hij zijn hond uit zee trachtte te redden. .In Zwitserland heeft met name Zü- nch een van de ergste stormen meege maakt, welke men zich daar kon her inneren. Daar werd iemand getroffen door een tafel van het casino van Zurichhorn, die door de storm mee de lucht in was genomen. Niet ver van die pleg vandaan werd een auto tegen een andere aangekwakt met de nodige schadelijke gevolgen vandien. Verder drukte de wind daar ruiten in, ontwortelde bomen en beroofde huizen van hun dak. (Advertentie) niet duur wel heerlijk Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Wisselende bewolking met enkele regen- of hagelbuien. Krachtige tot matige wind uit richtingen tussen west en noordwest. Aan de kust krachtige tot harde noordweste lijke wind. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Vandaag: zon onder 19.08 uur. Maan op 9.46 uur. Morgen: zon op 6.21 uur. Maan onder 3.44 uur. .iffl TROTSE PICKLES (Van onze Londense correspondent) LONDEN Pickles is maar een straathond, maar gisteren was hy Groot-Brittanniës „top dog", Want het was Pickles die zondagavond de gestolen wereldbeker ontdekte onder een laurierstruik in de tuin van zijn baas in de Londense ge meente Norwood. De schranderheid van Pickles gaf aanleiding tot grote vreugde bij de voetbalsupporters van ge heel de wereld. Maar zyn baas, de 26-jarige schipper David Corbett en diens 26-jarige echtgenote Jean- ne, hebben nog meer reden om in hun nopjes te zijn. Corbett hoopt namelijk dat hij aanspraak kan maken op de beloningen van geza menlijk meer dan zestigduizend gulden die door verschillende per sonen en organisaties uitgeloofd werden in verband met de diefstal van de wereldbeker. Eerst moet echter nog grondig onderzocht worden op hoeveel geld de schipper van de Theems eigen lijk recht heeft. In afwachting is hij al van plan een nieuw huis te zoeken als de lieve duiten een maal overhandigd zijn. En Pickles? „Die krijgt dan een hele week lang kaviaar ie eten", zei Corbett gis teravond. Gisteren ging Corbett gewoon werken. Terwijl hij ergens op de Theems voer, vertelde zijn vrouw over de merkwaardige vondst in liaar tuintje: „Ik wist niet wat ik zag", zei ze, „toen mijn man gister avond met die wereldbeker kwam aandragen. Hij zag er zelf even verbaasd uit als lk. Hii gelooft vast dat we beloond zullen worden, maar ik twijfel er sterk aan". Pickles is nu een jaar oud en heeft niet leren apporteren. „Hij moet nu wel veel waard zyn", lachte ze. „We hebben hem al on geveer negen maanden". De Corhetts zijn zeven jaar ge huwd en hebben een zoontje, Do minic, van veertien maanden. Se dert een paar weken gaat mevr. Corbett werken, „omdat we een nieuwe wagen willen kopen". De beroemde wereldbeker be vindt zich thans in verzekerde be waring op het politiekantoor van Cannon Row in Londen. Ondertus sen trachten detectives iemand op te sporen die in Norwood getuige zou zijn geweest van het verbergen van de beker. Het Britse oliehooreiland „Constel lation", dat hulpeloos op zee dreef in de huurt van de Nederlandse kust. De Noorse „Bretagne", een splinter nieuw vrachtschip, dat met meer dan 45 graden slagzij de haven van IJmuiden is binnengesleept. A, #v %<- V' M ■mMunonMRnl In Canada is de bekende kunst schilder Christo Stefanoff over leden. Pagina 9. De scheermesjes stellen zich scherp op tegenover de zoe mende scheerapparaten. Pagi na 11 Een beschouwing over het ko mende Russische partijcongres. Pagina 7. Calcutta toont één beeld van misère. Pagina 7. (Van een onzer verslaggevers) DEVENTER In totaal 89 werkne mers van de N.V. Davo-liaardenfabriek in Deventer zullen naar ander werk moeten uitzien. Met de ondernemings raden en vakhonden is overeenstem ming bereikt over een afvloeiingsrege- ling. Zelfs bij een groter geraamde omvang van de produktie dan in 1965 is de di rectie van Davo, blijkens een commu niqué, niet in staat het huidige perso neelsbestand te handhaven. De produk- tiemethoden zijn verbeterd. Alle betrok ken personeelsleden zijn ingelicht. Bij de dochteronderneming N.V. De venter Ijzergieterij worden 23 werkne mers ontslagen om dezelfde redenen. ZUURSTOFGEBREK is de doodsoor zaak van de 25-jarige Indonesische bankbediende, Ibrahim Bob Abbas Ala- tas, die gisteren in Den Haag levenloos op bed werd aangetroffen in zijn ka mer, waar een petroleumkachel fel stond te branden. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse krantenwereld en de lezers van Groot-Brittanniës deftig ste krant The Times zyn totaal onder steboven van wat minstens een revolu tie lykt te zijn. Honderd vijftig jaar lang verschenen op de voorpagina van The Times uitsluitend kleine adver tenties. Slechts heel zelden werd hier op een uitzondering gemaakt. Dat was enkele keren tijdens de eerste wereld oorlog en vorig jaar toen sir Winston Churchill stierf, het geval. Voortaan zal The Times het belangrijkste nieuws op de voorpagina brengen. Wel blijven nog twee kolommen voor klei ne advertenties gereserveerd. De ove rigen gaan naar pagina 2. Deze niet minder dan sensationele aankondiging deed The Times gisteren op pagina 10, tot op heden de belangrijkste nieuws pagina. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De Bossche bisschop mgr. W. Bekkers is gisteren in het Sint-Elisabethziekenhuis te Tilburg ge opereerd door de bekende neurologische chirurg dr. M. P. A. M. de Grood. De operatie verliep zonder complicaties en de toestand van de bisschop direct na de operatie was goed. Er blijft de ko mende dagen echter nog reden tot grote bezorgdheid. Het bisdom heeft verzocht voor de bissschop te willen blyven bid den. Zoals eerder gemeld wees een me disch onderzoek uit dat de vlagen van geheugenverlies, waaraan mgr. Bekkers leed, niet het gevolg van oververmoeid heid bleken te zijn, maar veroorzaakt werden door een stoornis in de linker schedelhelft. Deze stoornis, die nauw keurig kon worden bepaald naar plaat selijke omvang, oefende druk uit op be paalde centra van het centrale zenuw stelsel. De belangstelling voor het welzijn van de bisschop is bijzonder groot. Het bisdom en het Tilburgse ziekenhuis werden gisteren overstroomd met tele foontjes. Alle bisschoppen van Neder land zonden telegrammen van medele ven naar het secretariaat van het bis dom. Volgens de rector van het zie kenhuis proberen sommigen allerlei trucs om in contact te komen met ver pleegsters of dokters om van hen iets te weten te komen. „Goede kennissen" van de bisschop bellen op met het ver zoek mgr. Bekkers namens hen beter schap te wensen, zodra hij weer bij be wustzijn is. Bidden voor bisschop (Van een onzer verslaggeverss) TILBURG In het Tilburgse St.-Elisabethziekenhuis, waar mgr. Bekkers thans wordt verpleegd, is een man opgenomen die het zeer goed met de Bossche bisschop meent. Toen hij las over de ern stige operatie, welke mgr. Bekkers moest ondergaan, spoedde hij zicli naar de kerk om voor de popu laire bisschop te bidden. Onder weg werd hij door een auto aan gereden. Hy belandde, met lichte verwondingen, in hetzelfde zieken huis waar mgr. Bekkers ligt. klinkende cijfer is het resultaat van twee actie-dagen voor het zwembaddat „de Klokkenhergvoor de astma tische kinderen nodig heeft. Wij zijn enorm blij! Blij voor de astmatische kinde ren. Maar ook blij om de spontaniteit van onze lezers. Duizenden harten zitten op de goede plaats! Speciaal ook bij de jongeren waarover zo veel negatieve dingen wor den gezegd, maar die in onze actie al hun jeugdig vuur voor het goede doel demon streren. Ook het bedrijfsle ven gaat bouwstenen leveren! Eén ervan deed ons zeggen: De fa. Stoof (voor zware karweien) beloofde ons: Wij graven de bouwput voor het bad! Op de begroting voor de bouw is dat een post van zo'n kleine tweeduizend gulden! Lees pagina 5 Er gebeurt iets in de benzinesector. Wat, dat weten wij nog niet. Maar het moet groots zijn. Een voorproefje gaf ons het bestuur van het district Wal cheren van de BOVAG. Een gift van 150,voor het bad, waarin straks ook Zeeuwse kinderen zwemmen. Dank u, Walcheren! „Wij staan zeer sympathiek tegenover uw actie. Het astmacentrum van de Klokkenherg is ook voor Zeeland van onschatbare waarde". Dit zegt de Middelburgse longarts, dokter Schui ling over onze acties. Dokter Schul- ling over onze actie. Dokter Schul- afdeling Midden-Zeeland van het Ned. Astmafonds. De Middenzeeuwse afdeling zit nog tot over de oren in het organisatiewerk. De ledenwerving moet nog beginnen. In de gemeente Nieuw-Ginneken trekt de jeugd er met de collectebus op uit. De echtgenote van burge meester dr. De Kort en de heer Jos. Duynstee zorgen voor de organisatie. Wij maken leuke dingen mee. Een onbekende drukte een van onze typografen een rijksdaalder in de hand met de boodschap: „Geef het maar aan de astma man". Een huisarts vernam van een piep jonge vader, vlak na een moeilijke bevalling: „Ik geef een tientje, omdat ons kindje gezond is! Ge woon uit dankbaarheid!" Een vooi-aanstaand bestuurder van een grote sportvereniging in Breda gaf 50,- aan onze sportredacteur mee. De heer Poeiert uit Breda gaf de volgende suggestie: „Als alle ruim 75.000 abonnees van onze krant één week lang de dubbele abonnements prijs betalen, dan hebben we al méér dan nodig is. Ik geef het voorbeeld". Goed voorbeeld doet altijd goed vol gen. Ad Nijkamp en Hans van Dijk zijn twee jonge Bredanaars, die regelma tig in de Klokkenberg een eigen ra dioprogramma brengen. Nu gaan zij, op woensdag 6 april, een teeneravond (met een boel beat) organiseren in „De Graanbeurs" te Breda! Er ko men bekende bands. Ten bate van het bad! Bezichtig de collectebusssen op op onze kantoren en luister naar de klank van vallend geld I Ons speciale gironummer (alleen voor de astma-actie) is: 123.34.00, ten name van Dagblad De Stem, Breda. Op het strookje: Zwembad! Het bankrekeningsnummer van het Bredase astmacomité is: 96.07.76, AMRO-BANK Breda. Ook hier is „Zwembad" op het strookje voldoen de. Zo gauw de saldostroken bij ons binnen zijn, hoort u wat er bij bank en girodienst is gebeurd. De katholieke jonge middenstand in het bisdom Breda besloot zondag (op een centrale raadsvergadering) om in actie te komen voor de astmatische kinderen van de Klokkenherg. Wij laten u vandaag kennismaken met Heintje één van de aller jongste „Klokkenberg "-kinderen. Hij is de speelpop van de anderen en wordt vre-se-lijk verwend. Maar zou u dat iemand kwalijk kunnen nemen DE „SCHOONSTE aller lokvogels", zo als de Israëlische filmactrice Daliah Lavi wel wordt aangeprezen, is giste ren in Nederland aangekomen om de première bij te wonen van de film „De lokvogels", waarin zij een hoofdrol speelt. DOOR EEN AUTO overreden werd in Veghel een vierjarig jongetje, dat met twee vriendjes onverwachts van achter een geparkeerde auto de weg overstak. (Advertentie) selektiekleding het (u) aan! Lieve lammetjes gaven hun wollen vacht voor magnifieke pullovers. Met V-hals korrekt onder kolbert. Met ronde hals sportief zönder kolbert. In de Jazeker, bij 'en vogue' zijnde Hollenkamp kleuren grijsblauw en camel. Eenheidsprijs: 22,75 AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM

de Stem | 1966 | | pagina 1