Grote schade in spoor van depressie STORM VERNIELT MUIZEN Vorstelijk hondgeld! Harde klap SP0RTFEITEN Naaister erft miljoenen MGR. BEKKERS VANDAAG GEOPEREERD Dompteur (33) zwaar gewond door leeuw Fractuur Schepen Windhoos rukt daken weg i AUTORACE EIST VIJF DODEN Alom protest tegen oorlog in Vietnam Moordenaar ter dood veroordeeld v DAGBLAD VOOR ZEELAND Kans op genezing Goede kans Belangstelling Teveel Bloeding Slorm en regen OOK STORM IN DEN BOSCH: ROLLING STONES! Bolide in publiek Grondspeculaties Gemeentebestuur Breda wacht interpellatie De eerste Happening Industrie Toneel Vorstelijk En u Inhaken In publick Van overleden sprookjesprinses Vonnis in Antwerpen lOée JAARGANG No. 2515» Uitgave: N.V. Uitg. Mi|. Neertancfla Ditecteur: Drs. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C, J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDA6 28 MAART l»66 Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, 3,80 per maand; 0,88 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, telefoon 2601 OOSTBURG, (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De bisschop van Den Bosch. mgr. W. M. Bekkers, moet van daag een vry ernstige operatie onder gaan. zo heeft het bisdom zaterdag aan alle dekens meegedeeld. De operatie wordt verricht in het Sint-Jozefzieken huis te Eindohoven, waar de bisschop sinds vorige week in observatie is. Mgr. Bekkers is op 9 januari bij het schaatsen op het hoofd gevallen. Sinds dien had hij klachten die men aanvan kelijk weet aan oververmoeidheid. Later traden echter verschijnselen van geheu genverlies op. Zo had de bisschop moei te met het onthouden van namen en uitdrukkingen. Een medisch onderzoek heeft uitge wezen dat de operatie goede kans van slagen heeft en dat. zij het niet op al te korte termijn, volledig herstel mag worden verwacht. Aan de geestelijkheid en gelovigen van het bisdom is gevraagd om voor de bisschop te bidden. Aan dit verzoek is gisteren overal gevolg gegeven tijdens de missen. Pater Leopold Verhagen zinspeelde zaterdagavond tijdens zijn tv-epiloog ook op de ziekte van mgr. Bekkers en vroeg eveneens ieders gebed. Niet alleen in het bisdom Den Bosch, ook in verscheidene katholieke kerken in andere diocesen werd gisteren gebe den voor het welzijn van mgr. Bekkers, terwijl ook in sommige hervormde en gereformeerde kerken gebeden zijn ge stort voor de Bossche bisschop. De be langstelling in Nederland is overweldi gend; het secretariaat van het bisdom was zaterdagavond en gisteren telefo nisch praktisch onbereikbaar doordat uit alle delen van het land belangstel lenden opbelden en nadere bijzonder heden vroegen na het eerste bericht via radio en televisie. (Van een onzer verslaggevers) SOESTERBERG „Hij waagde te veel. Dat is niet alleen myn mening, maar ook die van zyn vakbroeders]'. Dit zei een ontdane circusdirecteur Toni Bol- tini zaterdagmorgen toen diens domp teur Aad de Vries ('33), ernstig gewond door de leeuw Sutlan. in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis was ge bracht. De leeuw Sultan was pas enkele maan den bij het circus en de zeer ervaren dompteur De Vries heeft tevoren nooit moeilijkheden met het dier gehad. Ook na zijn aanval was de leeuw weer rus tig. De Vries verwierf grote bekendheid in circuskringen door zijn gewaagd op treden. Zo stak hij elke avond zijn hoofd in de muil van een leeuw, liet zich door een andere leeuw een stuk vlees van de keel pakken en begroef zich ten slotte in de piste onder de gezamenlijke last van vijf leeuwen. „Ik heb hem altijd gezegd dat hij te veel waagde", zei Boltini, die nu voor de moeilijkheid zit enkele dagen voor de grote première een nieuwe dompteur te vinden, omdat het onmogelijk is nu nog het hele dierenprogramma van de heer De Vries te vervangen door een ander. Onbekend is nu nog waarom de ze venjarige Sultan de dompteur aanviel. Een getuige van het ongeluk, Willy Leijezer sprong de dompteur te hulp en wist de slagaderlijke bloeding aan de hals die de heer De Vries had op gelopen tot in het ziekenhuis goeddeels te stremmen. Toch verloor de heer De Vries veel bloed Andere personeelsle den voerden de inmiddels weer geheel gekalmeerde Berberleeuw terug naar de kooi. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Veel bewolking met af en toe buien. Krachtige tot stormachtige noordwestelijke wind. Aan de knst oog storm uit het westen tot noordwesten. Iets kouder. Vandaag: zon onder 19.06 uur. Maan op 9.03 uur. Morgen: zon op 6.25 uur. Maan on der 2.41 uur. (Van onze verslaggevers en correspondenten) LEEUWARDEN AMSTER DAM BREDA Een storm met windstoten tot windkracht 12, heeft gisteren in Nederland grote schade aangericht. In Bergum en Roosendaal werden woningen ge deeltelijk vernield. Op tal van an dere piaatsen moesten schuren, bomen en broeikassen het ontgel den. Blikseminslag veroorzaakte tweemaal storing in radio-pro gramma's en vertraging in het treinverkeer. Vooral in het noord oosten van het land ging de storm gepaard met grote hoeveelheden neerslag. Oorzaak van dit alles was een uit het noordoosten komende oceaandepressie, welke kern over het Noordzeegebied trok. Randstoringen veroorzaakten stor. men die gisteravond aan de Hollandse en Zeeuwse kust hun hoogtepunt be reikten. In de loop van de nacht trok de depressiekern verder naar het zuiden van de Oostzee. Tegelijk dringt een rug van hoge druk uit het westen op in on ze richting als gevolg waarvan de wind vandaag zal ruimen naar het noordwes ten en afneemt tot hard aan de kust en krachtig in het binnenland. Bewoners van acht huizen in de Vos- senburcht te Hardegrijp (Friesland) hoorden gistermorgen een enorme klap. Voor zij zich realiseerden wat er ge beurde zagen ze de daken van hun wo ningen meters verder neersmakken te gen een rij woningen die daardoor ook weer ernstige schade opliepen. Van zes woningen werden de daken finaal af gerukt. Van twee andere werden ook de bovenverdiepingen gedeeltelijk ver nield. Er werd niemand gewond maar de schade bedraagt volgens de eerste schattingen minstens een ton. Van alle kanten werd direct hulp geboden om de woningen provisorisch te herstellen. Aannemers stelden materiaal beschik baar. Volgens ooggetuigen werden de daken in een draaiende beweging door de wind opgenomen, braken in de lucht uit elkaar en stortten vervolgens neer. De windhoos had een duidelijk spoor van kleinere vernielingen dakpannen en tv-masten door het dorp getrok ken. In Roosendaal stortte gistermiddag met krakend geweld een landbouw schuur en een deel van een boerderij in elkaar. De 53-jarige bewoner C. Buys en zijn 18-jarige dochter Cornelia, die in de schuur werkten, liepen respectie velijk een schouder- en een handfrac tuur op. Het gezin is elders onderge bracht. In de Roosendaalse Marconi straat werd een deel van een woonhuis ontwricht door de bulderende storm- wind. In Winterswijk stortte een zeventig jaar oud feestgebouw in. Het dak van veertig bij dertig meter werd er afge rukt en kwam 300 meter verder neer. Er was duidelijk sprake van een wind hoos. In de hele stad werd veel schade aangericht. Haast geen gevel of dak bleef on- beschadigden de meest getroffen Wil- helminastraat. Ook in andere straten kwam veel glasschade voor. Op Schiphol werden gisteren tal van autoruiten beschadigd toen een hevige windvlaag over het veld trok. Men mat een windsnelheid van 150 km/u., het geen uitzonderlijk hoog is. Ook over de Wouwsche Plantage trok een windhoos een spoor van vernieling. Van een koestal werd het dak inge deukt. Vele honderden vierkante meters glas van broeikassen werden tegen de vlakte gedrukt. Elders werden een stal en een schuur omvergeblazen. Tiental len bomen knapten af. De weg van Bos- lust naar de Kloof was geruime tyd afgesloten door omgewaaide bomen. In vrijwel alle plaatsen in Nederland werd melding gemaakt van kleinere stormschade. Vooral dappannen en tv masten moesten het ontgelden. In de Zeeuwse wateren kwamen sche pen in moeilijkheden. Het Nederlandse motorschip Themar dat zaterdag een aanvaring had met het Belgische mo tortankschip Alancy-IV, sloeg gisteren op de Westerschelde nabij Walsoorden vol water en zonk. Het politievaartuig RP-13 nam giste ren onder moeilijke omstandigheden twee vrouwen, twee kinderen en twee baby's over van het in ernstige moeilkij heden verkerende motorschip Prinses Beatrix dat door motorstoring dwars op de hoge golven van het Zijpe was ko men te liggen. Later is het schip de ha ven van Zijpe binnengebracht door de sleepboot Schelde. Bij Borssele liep gisteren de Neder landse coaster „Spirit" aan de grond Het schip kreeg hulp van de sleepboot Scaldis. Bij Westkapelle kwam het Zweedse vrachtschip Benaris vast te zitten. Ook de Zweed vroeg om sleep boothulp. Ten noordoosten van Terschelling ver. keert de Griek „Dimitros" in ernstige moeilijkheden. Er is brand uitgebroken in de lading. Een sleepboot van de rede rij Doeksen zou vanmorgen rond vijf uur bij het schip aankomen. Televizier-successen in Stein, met negen man bij de eerste tien, en in Twente, waar Basje Maliepaard won. De Ronde van de Baronie werd een zege voor de Limburger in Rotterdamse dienst Eddy Beugels. Ook de Ronde van Twente schreef Beugels op zijn naam. RBC verloor thuis van Eindho ven. De grote crack Floor Ver hagen werd uitgeschakeld. NAC behoefde niet te spelen, omdat het veld van Sittardia niet te bespelen was. Baronie verloor thuis. SW stapte met een 10 overwinning van het veld. De wereldvoetbalbeker is weer terecht. De Londense politie heeft de beker gevonden in een tuin. Ook in het amateurvoetbal veel afgelaste wedstrijden. Middel burg en TSC deden het best en blijven daardoor in de running. NIJLPAARD TANJA in Artis heeft een baby gekregen. De bevalling vond plaats in Diergaarde Blijdorp, waarheen de moeder, die het evenals haar kind uitstekend maakt, was overgebracht. BIJ EEN VAL van de galerij op de tweede verdieping van een woonhuis in Zaandam kwam een dertienjarige jon gen om het leven. Hij viel vam acht me ter hoogte op een tegelplein. EEN AARDVERSCHUIVING in Rio de Janeiro eiste 32 mensenlevens. De aard verschuiving was veroorzaakt door stortregens. Gevreesd wordt, dat onder het puin van ingestorte huizen nog meer slachtoffers liggen. Een rukwind in Hardegaryp (Fr) rukte van een blok van zes, pas nieuwe woningen alle daken af. SEBRING (ANP) De meest noodlot tige ongevallen in de automobielsport sinds het verongelukken van Wolf gang Graf Berghe von Trips in sep tember 1961, op Monza, gebeurden zaterdag by de 12-uurs-wedstrijd van Sebring in de Amerikaanse staat Flo rida. In het vijfde uur van deze twee de wedstrijd om het wereldkampioen schap merken vloog de Ford GT-40 met de Canadees Bob McLean aan het stuur uit een haarspeldbrocht, schoot tegen een telefoonmast, sloeg over de kop en explodeerde tenslotte „.tussen de omheining en de racebaan. McLean werd levend verbrand. De „Rolling Stones" traden za terdagavond op in Den Bosch zy lieten een spoor van ontredde ring achter dat zelfs menige ferven te Rolling Stones-fan te machtig bleek (Van een onzer verslaggevers) BREDA De fractieleider van de P.v.d.A. in de Bredase raad, drs. P. Vis zal, naar wij vernemen, tijdens de eerstkomende raadsver gadering (13 april) aan de raad verlof vragen om b. en w. te in terpelleren over persberichten in zake grondspeculaties in Breda. Van de kant van de andere fractie leiders is, naar ons bij informatie is gebleken, te verwachten dat zij achter deze interpellatie staan. Vorige week vrijdag verscheen in een aantal te Rotterdam verschijnende dag bladen onder de titel „Tel uit .ie winst in Breda" een verhaal waarin gesugge reerd werd dat het bouwbedrijf „De Ba ronie" door de gemeente in de gelegen heid zou zijn gesteld grond tegen nor male prijs te kopen en daarna weer te verkopen met zeer grote winst. Ook volgens het artikel zou de Bre dase burgemeester zelf aan grondspe culaties hebben gedaan. Vrijdagavond gaf de wethouder van openbare werken, de heer J. Vermeu len, tijdens een persconferentie te ver staan dat de grondverkopen normale openbare aangelegenheden waren ge weest. Zoals wij zaterdag al meldden wordt door de gemeente nog niet over wogen een juridische tegenmaatregel te nemen. DE H.-BOM die de Amerikanen bij de Spaanse plaats Palomares in zee hebben verloren is nog steeds niet gelicht. Za terdag is voor de tweede keer de kabel gebroken, waarmee men bezig was het ding dat meer dan een ton weegt naar de oppervlakte te halen. EEN MEISJE (18) is verdonken in de Drentse Hoofdvaart. De auto waarin ze met twee andere personen zat, raakte van de weg en reed het water in. Het meisje, mej. E. Hannema uit Lemster- land. kon de wagen niet meer uit. De anderen wisten zich zwemmend te red den. De balans van onse eerste actie-dag bedraagt: f 194.69! Een kwartje contant in de buseen paar honderd „vor stelijke" guldens in de hand; de eerste bijdrage van de in dustrie en.... de belofte van spontane acties in Breda! Wij gijn nog lang niet bij de f 45.000, die nodig zijn om de astmatische kinderen van „de Klokkenbergeen zwem bad te geven. Maar dit goede begin stemt ons hoopvol! 0nze actie: een zwembad voor de astmatische kinderen van „De Klokkenberg", lóóptKunt u zich onze blijd schap voorstellen Die eerste guldens zijn daalders waard als het om een goed doel gaat. De eerste gift lag zondagmorgen in onze brievenbus. Een brief van een kind, dat zó redeneert: „Wij mogen in de vastentijd snoepen. Laat ik daarom iets voor een ander doen Een kwartje, de prijs van het zon dagse zakje „friet" was met plak band op het briefje van onze eerste gever bevestigd. ties kennen, genoeg zeggen. In haar kwaliteit van bestuur sian de Bre dase Radio Omroep it zij een plan voor een bridgediive van de grond, welke door de B.R.O. en de heer Van Dongen (evenmin een on bekende) donderdagavond a.s. in „de Graanbeurs" voor het goede doel wordt gehouden. Een ander plan van mevr. Broere zal zaterdag leven in de Bredase brouwerij brengen. Het wordt een soort „happening", maar dan een ge zonde! Bredase drumbands, bijgestaan door leden van alle Bredase jeugd- sociëteiten trekken zaterdagmiddag door de stad. Het doel is: tienduizenden doosjes lucifers aan de man te brengen, die mevrouw Broere heeft ingeslagen. Opbrengst: zwejnbad Bovendien verschijnt mevrouw Broere zaterdag nog in het gezelschap van een clown en tien verpleegsters in de straten van Breda om lucifers te verkopen. Een kwartje om in een lijstje te hangen. Een bescheiden begin Alles begint klein. Ook een zwem badactie. Dank je wel, kleine gever „Nefabas" in Oosterhout stortte 50.Een leuk begin. Wie volgt? De prinsen Carnaval hangen na halfvasten hun fraaie pakken in de kast. Maar hun hart houden ze bij de hand. Een anonieme prins gaf de actie een vorstelijk handgeld. Elf gulden en_ elf cent. Een collega van hem, de prins van Nieuw-Vossemeer, hoorde ervan en gaf tweemaal elf gulden en elf cent. Prins Nico van Rijsbergen hield het ook in „elfde" stijl. Hij gaf honderd enelf gulden. Plus de onvermijdelij ke elf cent. Adellyk bloed kruipt waar het niet gaan kan Het Katholiek Bredaas toneelgezel schap biedt ons aan, gratis een to neelavond te verzorgen tussen Pasen en Pinksteren. Wij'komen hier nog op terug! Mevrouw Broere doet. meeDeze verklaring zal vooral de Bredanaars, die mevrouw Broere van talrijke ac- Op onze kantoren staan de bussen klaar. Onze telefoon is geduldig. Meld ons uw plannen voor acties in eigen kring Ons gironummer is: 123.34.00 t. n. v. Dagblad De Slem. Op hel strookje: „Zwembad". Het bankrekeningnummer van het Astmacomité Breda is: 960776 (AMRO-Bank, Breda). Ook hier is „Zwembad" op het strookje vol doende. (Van onze redactie buitenland) NEW YORK PEKING SYDNEY Tienduizenden mensen hebben zaterdag en zondag overal in de wereld protest marsen en -bijeenkomsten gehouden te gen de Amerikaanse Vietnampolitiek. De agitaties bereikten hun hoogtepunt in New York. waar naar schatting 75.000 tot 100.000 betogers bijeenkwamen. In New York, Boston en Oklahoma werden de betogers met eieren bekogeld terwijl in Boston met bierblikjes werd gesmeten. In totaal werden twaalf per sonen gearresteerd. ïn de avondlyke uren kwam de Por- sche-Carrera van de in vyfde positie liggende Amerikaan Don Wester in Botsing met de Ferrari van de Mexi caan Pedro Rodriguez, die op dat mo ment de tweede positie innam. Wester verloor de macht over het stuur, schoot door de omheining heen en raasde op de toeschouwers in. Een vader en zijn beide zoons van 18 en 8 jaar oud, stierven ter plaatse en ongeveer 4 toeschouwers werden ern stig tot zeer ernstig gewond. Een van hen overleed niet veel later aan zijn verwondingen. Wester bracht de bo lide nog in het vrije veld, waar het voertuig uitbrandde. De coureur zelf raakte niet se wond. CANNES (Reuter) De 38-jarige Franse naaister Aimée Guittay, die in Cannes een klein mode-atelier dryft, liceft 30 miljoen francs (ong. 22.500.000 gulden) geërfd van een vorig jaar over leden Egyptische prinses. MOD1NETTE MICKY De echtgenoot van mevrouw Guittay, Micky voor haar klanten, is vroeger by de prinses, Kelal el Dine, als chauffeur in dienst geweest. Mevrouw Guittay, die van haar man gescheiden is, zei: De prinses was een aardige vrouw. Ze maakte graag grap jes met me en zei me niet te zullen vergeten in haar testament. (Advertentie) ANTWERPEN (AFP) In Antwer pen is zaterdag Michel Bellen ter dood veroordeeld wegens moord en verkrach ting. De volgens de buren verlegen en gedienstige schildersknecht pleegde zyn talrijke misdaden aan de linker Schel- deoever in Antwerpen in de jaren 1964 en 1965. Na een moord of verkrachting sloeg hij vanuit de kamer van zijn verloofde de verrichtingen van de politie gade als neutraal toeschouwer. Bellen werd ont dekt nadat hij de aansteker van een van zijn slachtoffers had verkocht. De voor naam was erin gegraveerd. In België wordt een doodvonnis auto matisch gewijzigd in levenslang. (Advertentie) DROST<

de Stem | 1966 | | pagina 1