Spoorwegpersoneel dreigt met staking Regering klaar voor parlementsdebatten OPNIEUW RELLETJES IN AMSTERDAM flNKELPAND |2 stuks- 5n J Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, I lies, mr. H. M- L- de Rech,er- p- v- M- C.D.U. is nog hersenschim TUINBLOEMZAAD MAAKT BRITSE TIENERS „HIGH" BOOMS-LIBERAAL KABINET IN BELGIE Meisje stikt in douchecel Premier Cals: Buitenlandse pers betaalde straatterreur Soebandrio in militaire gevangenis Geschokte kamerleden vragen SP0RTFEITEN IANN LENTE GEEFT VOORSCHOTJE I Voor le droge huid assortiment I - Voor dl vermoeide huid assar- ir te Echt: r .2.25 ....2.45 1.45 1.55 2.15 arenhuis I ftjteiu: Breda - Reigerstraat 16 ,el 22341 (7 lijnen). Postgiro 1114111 DAGBLAD VOOR ZEELAND I Bureau Vreugde Zeewe :"g Bewolking PROTESTMARS VAN CATEGORALEN f 500.- ineens Beernink bij afscheid: Spandoeken Snuif rage: Reuzen zonnevlek Harmei in plaats van Paul Spaak „Conservatief" Niet terug AFZIJDIG GEWEIGERD L JAARGANG No. 25153 Voor God, Koningin en Vaderland lofortrf zo treffend dc natuurfiil, ■iTicnkt. Voor ieder huidtype helft wetenschappelijk sammgestcii uit Jitcrème, beschermende dagerlm, f met het JNKA-assortiment voor KA i de NIEUWE MARKT Bied, ruim parkeerterrein lig beschikbaar, spoedig te Iv. zijn: levensm.bedr. café- [in omtrent huur enz. wor- Jnd verstrekt door l-BOUW. Joh. Geradtswee ■telefoon (029501-12051, toe- 102964)-18181. plastisch ge- lock. Behoudt lassen z'n uit- |igelwitte sing- |aat. brgoed. Langs len elastiek en [hals en korte ling per maat. jat 2.45. lubbel kruisje. I Helanca. Snel I wit, rose, bleu ping per maat. Vanaf 1." |norm elastisch Iretch Helanca. len, in een wip Isje. |sins en kleuren. van zuiver ka- (interlock) ge lelastiek. Boord peding: 2." naat. 'zeer elastisch Perfekte pas- pakt, nu met bijpassen- li in twee modei- |schouderbandjes Fantasie gebreid, Passende slipjes KI. st. p. m. ks vanaf 2.75. lanaf pd van uitstekend katoenen inter im, die ook na luden blijft. Voor pjes2stuks 1.25. stuks 1.25 Pmaat, door W. VAN DER STEEN I jijigjve: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Lcteur: Drs. W. A. J. M. Harkx Lofdredacteur: L. Leijendekker Ij v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Je,Muteren, L. J. v. 't Westende. MAANDAG 21 MAART 1966 Abonnementsprijs 11,40 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 14,30 per post, excl. 0,60 incasso, 3,80 per maand; 0,88 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN. IJsbaanstraal 24. telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41telefoon 2893). (Van een onzer verslaggevers BREDA/GOES De lente, volgens de kalender vandaag officieel een feit, heeft gis teren een zonnig voorschot gegeven. Zonder zich lang te bedenken hebben de „legioe nen daarvan geprofiteerd. Gistermorgen al trokken lan ge rijen veelsoortige voertui gen naar bos, hei en kust. Men waagde zich weer op het terras om, hoofd achter over, van de zon een fleurtje op het gelaat te krijgen. De winterjas kon op vele plaat sen echter nog niet ontbre ken vanwege het koele wind je. Onze weerman voorspelt voor vandaag, na een heldere ochtend, weer toenemende bewolking met matige tot vrü krachtige wind uit zuidwestelijke tot westelijke rich ting. Dat hoeft echter geen dom per op de lentevreugde te zetten, want veilig kan worden aangeno men dat het barste weer nu wel achter de rug is. Werkelijk warm lenteweer zit er de eerstkomende dagen nog niet in. Daar zijn de weersontwikkelingen, ondanks die ene goeie dag van gis teren, niet gunstig genoeg voor, al dus het K.N.M.I. In de bosrijke streken van West- Brabant, vooral die rond Breda, leek het gisteren volop zomer. Ook op de campings heerste een onge wone drukte. Zo inspirerend was het mooie weer, dat velen de ka chel m hun caravan aanstaken om het verblijf op wielen al vast droog te stoken: De politie lieeft de drukte over al prima kunnen verwerken. Extra maatregelen waren nergens nodig. Op de Vlissingse boulevard hield de politie een oogje in het zeil om stagnaties in de eindeloze rij auto's, die urenlang over deze „zeeweg" Kropen, tijdig te verhelpen. Bij de Oosterscheldebrug heerste Seen topdrukte, zoals werd ver wacht. In totaal werden vijfdui zend auto's geteld. Voor de wedstrijdzeilers waren d^ condities op het Veerse Meer psteren uitstekend om zich voor te bereiden op de O.K.-wereldkam pioenschappen, die hier deze zomer worden gehouden. Op de foto: Boulevard en strand van Zand- voort trokken gisteren duizenden bezoekers. Het leek er best uit te houden. (Advertentie) niet duur wél heerlijk &e.™a=htin2. medegedeeld avond ecldig tot van- bewolking. later op de Mail. a.S, ?p ee&en of motregen. j.p. Krachtige wind uit zuid rature'n™ Lagere mi(|dagteinpe- fc8:. zon onder 18.54 uur. K? ntler 18-03 uur- der 7e?3 Z°n op 6'40 uur' Maan on" UTRECHT (ANP) Met het hoofdbestuur van de Federatieve Spoorwegvakvereniging (3500 le den) voorop en begeleid door po litie te paard hebben zaterdag middag ongeveer 800 leden sym pathisanten van deze categorale spoorwegvakorganisatie, gewa pend met tientallen spandoeken, een protestmars gemaakt door de Utrechtse plantsoenen. Met deze mars eindigde een demon stratieve vergadering in Tivoli, waar de 800 ontevreden spoorwegmannen op emotionele en vaak luidruchtige wijze uiting hebben gegeven aan hun misge noegen over het trage overleg over hun c.a.o. en de houding van de directie en de regering ten aanzien van de door de onafhankelijke commissie-Van der Dus- sen geconstateerde loonachterstand. FSV-secretaris J. A. van Hattem zin speelde op een staking van het spoor wegpersoneel als op 15 april de eisen niet zijn ingewilligd. De FSV verlangt over 1965 een uitkering ineens van 500 gulden voor elk personeelslid, volledige realisering van het rapport-Van der Dussen (inhalen van de achterstand), plus de 7 procent loonsverhoging. „Het sein staat nog op groen; we zet ten het op rood als onze eisen niet wor den ingewilligd", aldus de heer Van Hattem. Hij sprak de hoop uit dat 15 april geen zwarte bladzijde in de spoorweggeschie denis zal worden. De protestmars, waarvoor in tegen stelling tot vorig jaar ditmaal wel toe stemming door de gemeentepolitie werd gegeven verliep rustig. De spoorman- nen zongen alleen af en toe hun strijd lied „Hand in hand, kameraden, leve de F.S.V.". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Vrijheid van me ningsuiting houdt nog geen vrijbrief in om er voor de televisie maar alles uit te gooien en met modder te spuiten". Dit heeft mr. H. Beernink, voorzitter van de CHU-fractie zaterdag in de Tweede Ka mer gezegd tijdens de toogdag van de CHU in liet Scheldekwartier in Vlis- singen. Hij nam daar afscheid als voor zitter van de partij. Mr, Beernink zei, dat op korte termijn wettelijke maatregelen genomen moeten worden om kwetsende stukken te voor komen. Deze opmerkingen ontlokten veel applaus. Overigens verweet mr. Beernink het kabinet, dat het nog steeds geen wets ontwerp voor de regeling van het om- roepvraagstuk heeft ingediend. Hij had „geen greintje bewondering" voor de gang van zaken m.b.t. het omroepvraag- stuk. Verder was hij van oordeel dat het kabinet-Cals veel te veel hooi op zijn vork heeft genomen. Hij verzette zich tegen het eventueel ongedaan maken van de tweede tranche van de belasting verlaging. Zijn conclusie was dat de hui dige explosie van overheidsuitgaven niet planmatig is geweest. De uitspraak van de KVP, dat de vor ming van één christelijke partij (CDU) op korte termijn niet te verwezenlijken is, werd door mr. Beernink als „een ver standige conclusie" gekwalificeerd. Het zit er z.i. echt nog niet in. Het streven naar een radicale CDU zag hij als het najagen van een hersenschim. Volgens de heer Beernink zou een fusie van AR en CHU op dit moment slechts een nieuwe impuls voor de doorbraakge dachte. betekenen. De CHU-fractieleider stond echter niet afwijzend tegenover de in het KVP- rapport gedane suggestie een onderzoek in te stellen naar de vorming van een brede, christelijk gefundeerde partij. Hij zei echter niet veel van een dergelijk onderzoek te verwachten. Wij staan voor het meest dramati sche moment in de spoorweggeschiede nis. Het F.S.V.-bestuur is vastbesloten tot het uiterste te gaan. Wij zullen niet wijken van het door ons ingenomen standpunt", betoogde secretaris Van Hattem in een herhaaldelijk met ap plaus, toejuichingen en snerpende con ducteursfluitjes onderbroken toespraak. Tientallen spandoeken met leuzen als „Zet uw vijand een spoorpet op", „Met tevreden personeel loopt het spoor weer in het gareel", „Ondanks Van der Dus sen neemt men ons er tussen". „Loh- mann in zijn goedkope huis moei met de billen van de kluis" en „Miljoenen voor investering, nul voor salariëring", ston den in de volle zaal van Tivoli. Ze wer den daarna meegedragen tijdens de pro testmars, die werd ontbonden tegen over het hoofdgebouw van de spoorwe gen. Zingend en joelend gingen de spoormensen daarna weer huiswaarts, met de trein uiteraard, sommige zelfs met spandoeken erop. (Van onze correspondent) LONDEN De Engelse farma ceutische vereniging is een onder zoek begonnen naar aanleiding van geruchten dat tieners bij bloemis ten het zaad opkopen van een tuin. bloem „Morning Glory" („ipomea purpurea") genaamd, dat halluci- natiegevoelens opwekt. Het zaad wordt verkocht in pak jes voor dertig cent per stuk. De „Morning Glory" is een klimplant, waarvan het zaad in poedervorm kan worden ingenomen, om gevoe lens op te wekken, die lijken op het effect van het beruchte pro- dukt „LSD" (lysergic acid die thylamide). Men zou het zaad ook kunnen kauwen, met dezelfde uit werking. F. W. Aclams, secretaris van de vereniging, verklaarde gistermid dag: „Onze vereniging tracht te achterhalen of het zaad op grote schaal verbruikt wordt. Er bestaan talrijke soorten van de „Morning Glory" en we verzamelen nu al lerlei zaad om te onderzoeken welk type verantwoordelijk is voor deze nieuwe rage". In Londen zouden tieners „Mor ning Glory"-zaad kauwen en snui ven op „partijtjes", die volledig ge wijd zijn aan de consumptie van verdovende middelen. Het mis bruik dat, naar verluidt, van dit zaad gemaakt wordt, werd ontdekt doordat jonge personen zich grote hoeveelheden pakjes zaad begon nen aan te schaffen. Een winkelier te Richmond in Surrey zei giste ren: „Twee weken geleden kwam er hier een jonge snaak binnen, die de hele voorraad „Morning Glory"- zaad opkocht. Het waren twintig pakjes. Enkele dagen later kregen we bezoek van een gezondheidsin specteur, die verklaarde dat dit zaad een verdovingsmiddel bevatte en ons aanraadde er geen meer van te verkopen". Het zaad heeft de vorm van rijst. De „Morning Glory" is een blauwe bloem, in de vorm van een klok. Naar aanleiding van een regerings- onderzoek werd het zaad reeds verboden in sommige delen van de Verenigde Staten*. Een van de grootste Britse zaadfirma's raadt de winkeliers aan om vanaf van daag geen „Morning Glory"-zaad meer te verkopen. BOCHEM De zon vertoonde giste ren, blijkens waarnemingen in West- Duitsland en ook in ons land, een reus achtige „zonnevlek". De diameter werd op ca. 140.000 km geraamd. Ook vandaag zal de vlek nog zicht baar zijn. Het is echter wel zaak door een beroet glas te kijken, niet met het blote oog. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL (UPI) -- Het nieuwe Bel- sche kabinet-Vanden Boeynants, be staande uit christen-democraten en li beralen, zal dinsdag het vertrouwen vra gen van kamer en senaat. Nadat het 23 leden tellende kabinet zaterdag was beëdigd kwam het in een korte zitting bijeen ter voorbereiding van zijn eerste optreden in het parle ment. Het nieuwe kabinet, dat dit weekeinde een einde aan de regeringscrisis maak te, kan in de kamer op 125 van de 212 zetels steunen en in de senaat op 116 van de 178 zetels. Formateur Vanden Boeynants, een 46- jarige zakenman, bereikte met de li beralen overeenstemming over een po litiek waarbij er ernstig naar gestreefd zal worden het begrotingstekort van 14 miljard Belgische franken op te heffen. De economische ontwikkeling, volledige werkgelegenheid en de koopkracht van de lagere inkomens en de middenstand zullen echter worden gewaarborgd. De socialisten, de afgelopen vijf jaar de coalitiepartners van de christen-de mocraten in de regering, hebben al la ten weten dat zij een niets ontziende oppositie zullen gaan voeren tegen wat zij een „conservatieve" regering noemen. Gevraagd of hij in een lang leven van hot kabinet geloofde, antwoordde de nieuwe premier: „Vele kinderen worden onder moeilijke omstandigheden gebo ren maar groeien toch voorspoedig op Hij hoopt aan het eind van de volgende week de debatten over de regeringsver klaring achter de rug te hebben. Het kabinet-Vanden Boeynants telt 14 katholieken en 9 liberalen. Er zitten 12 Nederlands-taligen in. Het komt in de plaats van hef katholiek-socialistische kabinet van prof. P. Harmei. dat als gevolg van onderlinge meningsverschil-, len tussen de twee regeringspartners op 10 februari aftrad. De nieuwe katho liek-liberale coalitie maakt een einde aan de samenwerking tussen de christe lijke volkspartij en de socialistische par tij in de regering, die In 1961 begon met het optreden van de regering-Lefèvre- Spaak. In de nieuwe regering zijn negen mi nisters van het afgetreden kabinet te ruggekeerd. Onder hen bevindt zich ex- premier prof. P. Harmei, die de porte feuille van buitenlandse zaken van P. H. Spaak heeft overgenomen. Opvallend in de nieuwe bewinds- ploeg is de afwezigheid van twee ster ke mannen" uit de Christelijke Volks partij, P. W. Segers fde vertegenwoor diger van de katholieke arbeidersbewe ging) en prof. G. Eyskens, de financiële expert van de CVP, die voor de vorige week een drastisch saneringsprogram ma voor de overheidsfinanciën opstelde. Volgens een verklaring van premier Vanden Boeynants na de beëdiging van zijn kabinet speelden overwegingen van gezondheid een rol bij het besluit van beiden om niet tot de regering toe te treden. NIJMEGEN Een zeventienjarig meisje uit Nijmegen is zaterdagavond in de douchecel overleden door kolen dampverstikking. De woning, waar dit gebeurde, was donderdag pas aange sloten op aardgas. Het fornuis was hier voor wel omgebouwd, maar de geiser, die de douche van warm water voorziet, was nog niet afgesteld op cokesovengas. ENSCHEDE (ANP) Het elf maan den oude kindje van de familie Klone uit Enschede is zaterdag door verstik king om het leven gekomen. Op een on_ bewaakt ogenblik had de baby een blok je hout in de mond gestoken. Een dok ter, die direct was gewaarschuwd, kon bij zijn komst slechts de dood constate ren. HET LICHAAM van de schipper J. Koers (58) is gisteren in Rotterdam op- gedregd. Vermoedelijk is de schipper bij het aan boord gaan van zijn schip, de „Stella Nova", te water geraakt en ver dronken. IN REUSEL is zaterdagavond de zeven jarige H. Hermans door een auto over reden, toen hij vlak voor een naderende auto de weg overstak. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM/VALKENBURG Premier Cals is van mening, dat de rookbomtaferelen en demonstraties op de huwelijksdag van prinses Beatrix en prins Claus zich ten dele „op verzoek van de buitenlandse sensatiepers" heb ben voorgedaan en van die zijde zijn be taald. De eerste minister zei zaterdag tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de KVP in Valkenburg daarvoor de be wijzen in handen te hebben. Hij noem de de gebeurtenissen rondom het huwe lijk een ernstige zaak. „In Nederland dreigt een actie, een terreur van lieden met gebrek aan verantwoordelijkheid, die de beschikking hebben over commu nicatiemiddelen, zoals pers, radio en televisie. Daardoor krijgt het buitenland de vertekende indruk, dat Nederland ten aanzien van het vorstenhuis anders is ingesteld, dan het in feite is". Terwijl de premier in zijn geboorte streek lucht gaf aan zijn verontwaardi ging over het provo-optreden en de pu blieke aandacht daarvoor, waren in Am sterdam nieuwe relletjes op gang ge bracht. Het kwam er andermaal tot bot singen tussen publiek en politie, tijdens de opening van een fototentoonstelling over het politie-optreden tijdens de brui loftsdag. De rel eiste verscheidene ge wonden. Burgemeester G. van Hall, ont daan over het voorgevallene, bezwoer vlak vdor zijn verklaring in het VARA- programma „Mies en scène" de met spoed bijeengeroepen politie-autoriteiten in zijn ambtswoning met de uiterste voorzichtigheid en zelfbeheersing op te treden. De burgemeester vreesde anders de rampzaligste gevolgen. Hij zei dat ook in de televisie-uitzending, waarbij hij aandrong op een afkoelingsperiode voor politie en provo's. Commissaris P. Landman, die op dat moment met de ordebewaking in het centrum was belast, vatte deze opdracht letterlijk op. Zo kon het gebeuren, dat een groep van 150 provo's, opgehitst door de rel van 's middags, kort na twaalf uur een happening hield bij het beruchte Lieverdje, zonder dat de po litie ingreep. Hierover niet voldaan, trokken de jongelui naar het paleis op de Dam, stichtten brand in de portalen, maar weer bleef de groep zorgvuldig geselecteerde agenten, die de joelende menigte in zwarte overvalwagens zo on opvallend mogelijk volgde, afzijdig. Hetzelfde geschiedde, toen de provo'o van de Dam dwars door de slapende stad optrokken naar de particuliere flat van de burgemeester in de Beethoven- straat, waar zij op de rijbaan gingen zitten en beledigende spreekkoren aan hieven. De woelige opmars kwam ten slotte om half drie in de morgen tot een einde bij het Van Heutz-monument, dat en passant met witte verf werd beklad Toen de onzichtbaar aanwezige politie (Van onze redactie buitenland) DJAKARTA De voormalige minis ter van buitenlandse zaken Soebandrio en de overige veertien van hun functies ontheven ministers zijn naar de mili taire gevangenis van Djakarata over gebracht. Zij verblijven in de cellen die voordien bezet waren door opstandelin gen vzm de fanatieke mohammedaanse beweging Dar oei Islam, Volgens de laatste berichten bevindt president Soekarno zich in zijn zomer verblijf in Bogor. De voormalige minister van defensie Nasoetion heeft gisteren het woord ge voerd ou een zeevaarttentoonstelling in Djakarta. Dit is zijn eerste optreden in het openbaar sinds zijn ontslag enkele weken geleden. Het Indonesische leger heeft op de luchtmachtbases over het gehele land veiligheidsmaatregelen getroffen om een optreden van de luchtmacht tegen 't huidige bewind te voorkomen. Indonesische staatsburgers mogen het land niet verlaten. Generaal Soeharto heeft opdracht ge geven alle onderwijsinstellingen weer te heropenen. Indonesische studenten en leerkrach ten hebben zaterdag en zondag weer hun instemming betuigd met de machtsovername door Soeharto. Dui zenden communisten en pro-commu nisten in Indonesië duiken op het ogen blik onder om aan de jacht die het leger op hen maakt te ontkomen. macht zich ook hier niet uit de tent liet lokken, dropen de langharige heethoof den eindelijk teleurgesteld af. De tactiek van Van Hall was juist gebleken, ook al kostte het hem een gebroken ruit in zijn ambtswoning. Intussen heeft de rel van zaterdagmid dag de sfeer binnen het Amsterdamse politiekorps tot berstens toe geladen. Burgemeester van Hall ziet het dan ook als zijn eerste taak om te trachten, het evenwicht onder zijn mensen weer te herstellen. Hij laat zich daarbij onder meer leiden door het advies van psycho logen. Een zegsman van de gemeente verklaarde gisteravond: „De burgemees ter zou graag met eigen ogen de foto tentoonstelling over het politieoptreden op 10 maart gaan bekijken, maar hij durft niet uit vrees, dat zijn korps dit gebaar verkeerd zal uitleggen. Nu houdt onze politie het nog, maar de reserve aan geduld is bijna uitgeput". Minder belemmerd in hun bewegingen waren zondagmiddag de ministers Den Uyl en Samkalden. Samen gingen zij het pand aan de Prinsegracht binnen, waar de auteur Jan Wolkers daags tevoren onder het motto: „De verkeerden krij gen de klappen" een expositie had ge opend, die was samengesteld uit levens groot opgeblazen foto's van meppende agenten en spotprenten (o.a. door Op land) met onderschriften als: „Wordt oom agent,, een baan waar geweld in zit", of „Laat rood, wit en blauw slaan". Minister Den Uyl zei ons na zijn bezoek: „De rel bij de opening is natuur lijk een afschuwelijke zaak, maar mijn indruk over het politieoptreden op de huwelijksdag van prinses Beatrix is door de expositie niet veranderd". Een film die £e cineast Van Gasteren van de straatgevechten maakte, werd bij de NTS-journaaldienst geweigerd uil vrees voor moeilijkheden. De VARA zond de film wèl uit. Intussen heeft de buitenlandse persvereniging aan pre mier Cals een onderhoud gevraagd naar aanleiding van zijn verklaring te Val kenburg. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Parlementair Den Haag is geschokt door de mededelin gen van minister-president Cals, dat de relletjes in Amsterdam tijdens het prin selijk huwelijk geënsceneerd en betaald zijn door eeii deel van de buitenlandse persorganen. Hij beschuldigde de pro vo's er ook van, regelmatige verbindin gen met het buitenland te heben. Een aantal parlementariërs wil hierover of ficieel ingelicht worden. De regering kan dezer dagen Kamervragen tegemoet zien en waarschijnlijk zal de Tweede Kamer over deze nare zaak en de la tere onrust in Amsterdam een monde linge verklaring van mr. Cals wensen. Feest in Puttershoek. „Cees- sie" werd gehuldigd en daar kwamen duizenden mensen voor op de been. Joel Robert heeft het moeilijk gehad in de beroemde motor cross van St.-Anthonis, die een re cordaantal bezoekers (50.000) trok. Maar „het talent" zegevierde toch. Een zwarte dag voor de Ita liaanse wielersport, want weer won een „buitenlander" de St.-Jo- zef-klassieker. Dit keer was het de jonge Belg Eddy Mercx. Voor een Nederlandse overwin ning bij de prof-wielrenners zorgde Rik Wouters uit Baarle. Hij werd eerste in Waasland. 6 In de volleybal-competitie be haalde Moller VC het kampioen schap door een overwinning öp het Zeeuwse Matador. m Hans Vultink prolongeerde zijn biljarttitel „bandstoten". Tenslotte voethal: Middelburg werd in de amateur eerste klas van kop verdrongen door het Kaatsheuvelse DESK en dat was bet meest opvallende feit in de competitie der niet-betaalden. Rij dc semi-profs bleef NAC „boven in", door een kleine overwinning op Blauw Wit. Baronie deed het ook goed door Limburgia te klop pen. RBC echter liet het lelijk „zit ten" bij NEC. Op een tentoonstelling in Lon den werd de beroemde Coupe Jules Rimet (men ziet de trofee op onderstaande foto) gestolen.

de Stem | 1966 | | pagina 1