Fré O. herriep meineed op tijd nog maar net SUCROSA Bestuurswijzigingen in de afdeling Zeeland Tegenstrijdig Haliplus f Haliplus Oom Zeno werd toch 7 haasje Burgemeester Middelburg: Nog meer samenwerking5 Bedenktijd "SS 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 JANUARI 1966 Heikant Koewacht Dagblad De Stem verhoogt uw weerstand fla»)1 Westdorpe MIDDELBURG .Heerlijk duurt 't langst' oogstte veel succes Zuiddorpe Culturele dag van KWJ in Kloosterzande GOES Rijdend postkantoor verkoopt ICEM-zegels Nieuwe brandweer kazerne in Vogelwaarde Dank zij tact Terneuzense kantonrechter Vijftig gulden boete voor bedreiging S.P.D. ln nieuwjaarsrede: Overdekt zwembad Woningbouw Het Nederlandse Trekpaard' Te Middelburg Film over bouw Oosterscheldebrug ging in première W. den Hamer wint schaatsduel HOOGWATER Vandaag Morgen 2 Biervliet Raadsagenda De raad van de ge meente Biervliet vergader-t vrijdag 21 januari 's avonds om half acht onder voorzitterschap van burgemeester A. Kostense. De agenda vermeldt o.a. de bouw van 20 ratiowoningen, waarvoor b. en w. voorstellen hiervoor definitief te besluiten en de burgemeester te machtigen om het mantelcontract met de aannemer af te sluiten. Verder be handeling van het voorstel van Gedepu- teerde Staten tot gemeentelijke herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen. In het preadvies stellen b. en w. dat de raad steeds op de bres heeft gestaan voor een zelfstandige gemeente. Ook nu is wederom gebleken, dat deze gedachte noch bij Gedeputeerde Staten noch bij het departement weerklank vindt. Dit wordt do Of ons ten zeeerste betreurt. Daarom zien wij ons genoodzaakt uit te gaan van de gedachte, dat aan op heffing niet is te ontkomen. Een aan merkelijke verbetering van het vorige voorstel is, dat is tegemoet gekomen aan de bezwaren met betrekking tot de verdeling van grondgebied. Een grens correctie ten westen van de bebouwde kom is nog wel noodzakelijk. Om al daar enige armslag te krijgen en tevens een duidelijk grensbeloop is het wense lijk de dijk rond de Geertruidapolder te volgen. Gegronde hoop bestaat bij het college van b. en w. dat deze correctie zal worden aangebracht. B. en w. stel len daarom voor aan de raad om met het thans voorgestelde plan van herin deling van gemeenten akkoord te gaan. Breskens Jubileum Mevr. S. Keijmel - Su- wijn heeft het feit herdacht dat zij 40 jaar onderwijzeres was. Van deze 40 jaar heeft zij 3 jaar in Oosterland ge staan en 37 in Breskens aan de open bare school. Er was een druk bezochte receptie in de Uitkomst, waar veel oud- leerlingen hun opwachting kwamen ma ken en bloemen en geschenken aanbo den. 's Avonds vond een ontvangst op het gemeentehuis plaats, waarbij ook aanwezig waren haar echtgenoot en haar zoon met echtgenote. Verder wa ren aanwezig burgemeester J. Eekhout, de beide wethouders W. v.d. Hooft en P. Zegers, de gemeentesecretaris P. Woittiez, het onderwijzend personeel van de openbare lagere school en de le den van de oudercommissie. Ook inspec teur L. Geleins uit Middelburg gaf blijk van belangstelling. Clinge Ernstige val. Nadat de gebrs. A. en E B. uit de auto gestapt waren, kwam E B. na enkele meters gelopen te heb ben, onverwachts te vallen. De val was zodanig, dat dokter H. Brabers eerste hulp moest verlenen. Deze constateerde een schedelbasisfractuur en achtte over brenging naar het St.-Lidwinaziekenhuis te Hulst noodzakelijk. De toestand van E. liet zich zeer ernstig aanzien. Schieting. Aan de schieting op de liggende wip bij de schuttersmaatschappij Nooit Gedacht in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder werd door 33 schutters deel genomen. De hoge vogel werd geschoten door G. de Witte van Clinge. De eerste zij vogel werd geschoten door Jos van Poele te Clinge en de tweede door Cyr. de Kindt te Kappelenbrug. Het hoogste aantal vogels werd geschoten door Geor ge Seghers van Clinge. Graauw Schieting Aan de schieting bij J. Leeraert te Zandberg werd door 59 schutters deelgenomen. De hogevogel en de le zijvogel werden afgeschoten door L. van Helsland te Hulst, de tweede zij vogel door O. de Vos te Hulst en de 2e hogevogel door J. van Dorsselaer te Kapellebrug. Groede Jaarvergadering E.M.M. Door de muziekvereniging E.M.M. uif Groede is in hotel de Drie Koningen de jaarver gadering gehouden, welke door de dona teurs slecht en werkende leden goed be zocht is geworden. Voorzitter P. Hoste releveerde in zijn openingswoord de ge beurtenissen van het jaar 1965. Uit het financieel verslag van penningmeester P. Beun sr. bleek een nog een batig slot alhoewel de positie iets aachteruit ge gaan was. Op het ogenblik wordt er een actie gevoerd om capes voor de drum band aan te schaffen. De kosten van de ze aanschaf worden beraamd op f 1250,- De huis aan huis collecte, die nu wordt gehouden zal niet toereikend zijn dit be drag geheel bijeen te krijgen. De jaar lijkse actie van oud papier zal dan ook worden voortgezet. Bij de bestuursver kiezing werden herkozen de heren P. Beun en A. Salomé. Als lid van de kas- commissie werd nog gekozen dhr. A. Risseeuw inplaats van dhr. Duininck. Het ledental was in het afgelopen jaar constant gebleven en bedraagt nu 200. Biljartwedstrijd Aan de wedstrijd op het topbiljart bij Theo de Block werd door 32 spelers deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs Alb. van Dors selaer te Kapellebrug, 2e prijs G. Her- rewegh te Heikant, 3e prijs R. Saman te Heikant, 4e prijs A. de Smit te Hei kant en 5e prijs Ach. Sturm te Kapelle brug. Schietwedstrijden Vrijdag zullen de reserve rijkspolitie-agenten schietwed strijden organiseren in de zaal van Theo de Block. Zij zullen het opnemen tegen Schieting Bij Dolf de Backer wer den 2 schietingen gehouden, waaraan door resp. 40 en 27 schutters werd deel den twee schietingen gehouden, waaraan door resp. 40 en 27 schutters werd deel genomen. De uitslagen waren als volgt: le sohieting: le hoogvogel en 3 e zij vo gel: J. Leeraert te Hulst, le zij vogel en 2e hogevogel J. de Wit Hellestraat (B) 2e zijvogel W. de Loor te De Klinge (B). 2e schieting: Hogevogel: J. de Vetter te Kapellebrug, le zijvogel: Alf. de Kind te Kapellebrug, 2e zijvogel werd niet af geschoten en werd na verloting gewon nen door L. de Kesel te Kapellebrug. De meeste kleine vogels waren voor Cam. de Block te St. Jansteen, die er 4 voor zijn rekening nam. Straatnamen In de laatste raads vergadering hebben de vroede vaderen straatnamen gegeven aan nieuwe stra ten in het uitbreidingsplan. De straten hebben de volgende namen ontvangen. De nieuwe grote straat is de Vlasstraat geworden. De zes verbindingsstraten van de Kerklaan met de Vlasstraat he ten Lijnzaadstraat, Repelstraat, Roterij- straat, Zwisgelstraat, Lokkenstraat, en Lemenstraat. Al deze namen zijn ont leend aan de Koewachtse vlasindustrie. Lamswaarde Schieting De schutterssociëteit „De Vrede" organiseerde in café van Dries- sche een grote schieting, waaraan, on danks de slechte weersomstandigheden, 46 schutters deelnamen. Geen der deel nemers lukte het, de hoge vogel te tref fen, waardoor die in kleine Vogels noest worden verloot. De heer L- Fassaert uit Rosenberg schoot drie kleine vogels. Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur voor Zeeland Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst F. DE LIGT tel. 6252, Goes privé 7300, Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS, tel. 2945, Hulst Redacteur voor West-Zeeu'vsch-Vlaanderen N OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren J. HüSKEN. tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm. ingezonden mededelingen 2 1/2 mm. gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,75 en S 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. de gemeentebesturen uit Sint Jansteen en Clinge en tegen het personeel van beide secretarieën. Voor deze wedstrijd zijn prijzen beschikbaar gesteld. St.-Jansteen Topbiljartwedstryd Zaterdag zal in het clublokaal van topbiljart Zondags- vermaak de revanchewedstrijd plaats vinden tegen de biljartclub gevestigd bij G. Lijbaert te Hulst. De wedstrijd ge speeld in Hulst eindigde in een gelijk spel maar vanwege de carambole-stand werd de beker door Zondagsvermaak gewonnen. Onderscheiding Tijdens de feest avond, georganiseerd door het plaatse lijke N.K.V., werd in het Jongenspa tronaat de heer J. Janssens gehuldigd vanwege het feit dat hij 40 jaar bestuurs lid was. Pastoor Preijers reikte hem het pauselijk gouden erekruis „Pro Ecclesia et pontifice" uit, dat door de echtgenote van de heer Janssens werd opgespeld. Voorzitter J. Blommaert bood de jubi laris een polshorloge aan. Raadsvergadering Donderdag 20 ja nuari zal de raad in openbare vergade ring bijeenkomen. Het schrijven van ge deputeerde staten van Zeeland betreffen de de herindeling zal hierin behandeld worden. Verder is er een voorstel van het college van b. en w. om ten behoeve van de gladheidsbestrijding van de we gen over te gaan tot aanschaffing van een zandstrooier. Jaarvergadering E.H.B.O. De plaatselijke E.H.B.O. zal zaterdag 29 jaunari in café De Kroon haar jaarver gadering houden. Het nuttige zal met het aangename worden verenigd, want na de vergadering zal men met een dans je de bijeenkomst besluiten. (Advertentie) 3 tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. Neem nu elke dag zo'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo gemakkejijk is in te nemen. U komt dan gezond dé winter door. Kapellebrug Philippine Duivententoonstelling De jaarlijkse duivententoonstellin-g en -keuring van ,,De Reisduif" is ook dit jaar weer een succes geworden. De voornaamste uit slagen van de keuringen luidden: Oude doffers: 1. E. Lauret. 2. C. de Clerck, 3. J. Haak; oude duivinnen: 1. Cer de Clercq, 2. C. de Clerck, 3. A. Lauret; jarige duivinnen: 1- G. Onder- donck, 2. A. van de Bossche, 3. L. Moer man; jonge doffers: 1. E. Lauret, 2. A. Bombelijn, 3. E. de Mul; jonge duivin nen: 1. J. Haak, 2. G. Onderdonck, 3. J. Haak; late doffers: 1. J. Haak, 2. J. Cornells; late duivinnen: 1- J. Haak, 2. J. Haak 3. J. Haak. Kampioen van de tentoonstelling werd een duif van E. Lauret. Sluis E.H.B.O. De plaaselijke vereniging voor E.H.B.O. is overgegaan tot het aanschaffen van een pop, waarop de mond-op-mondbeademing kan worden toegepast. Vooral voor de praktische oefenavonden is deze aanwinst van grote betekenis. Speeltufncomité Het plaatselijk speeltuincomité hield een vergadering in café-restaurant Wilhelmina o.l.v. de heer M. Leenhouts. Deze deed uitvoerig mededeling over delaatste activiteiten van de technische commissie. Door de actieve medewerking van de plaatselijke middenstand is het thans zo goed als zeker, dat nog dit jaar begonnen kan worden. Door giften in de vorm van ap paratuur is er voldoende materiaal om de jeugd op gepaste wijze bezig te hou den. Verkenners actief De verkenners van de John F, Kennedystam gaan weer drukke tijden tegemoet. Tijdens te hou ten schaatswedstrijden zullen zij choco lademelk en soep verkopen. Op 12 fe bruari organiseert het jeugdwerk een ouderavond, die zal worden verzorgd door de leden van de stam. In het be jaardentehuis te Sas van Gent zullen zij een carnavalsavond voor de bewoners van het tehuis gestalte geven. Voorts zal de stam op 10 maart, op de dag van het huwelijk van prinses Beatrix met be heer Claus von Amsberg een oliebollenactie inzetten. Van de opbrengst van alle acties zal het afhangen, of dit jaar weer een zieke de bedevaart naar Lourdes zal kunnen meemaken. Tegen Pasen hoopt de stam weer een uitgave van „De Zonnestraal", een periodiek voor zieken en bejaarden, rond te krijgen De musical „Heerlijk duurt het langst' op teksten van Annie M.G. Schmidt en muziek van Harrie Bannink, overal met veel succes in liet laud uitgevoerd, is deze week in Zeeland. Gisteravond kwam de musical in de schouwburg te Middelburg. Vanavond is Goes en morgen Oostburg aan de beurt. De Middelburgse schouw burg was in enkele uren reeds uitverkocht en wat dat betreft had men hier wel drie dagen kunnen blijven. Getuige de reac ties in de pauze kan men gerust zeggen: Eerlijk, heerlijk duurt het langst. De sprankelende muziek wordt verzorgd door het sextet van Harrie Bannink. Gister avond vond de 115e uitvoering plaats. In onze volgende editie komen wij op deze avond uitvoerig terug. Straatnamen De heer W. Don (P. v.d.A) is kennelijk bij het uitspreken van straatnamen, die inderdaad vaak zeer ingewikkeld zijn, nog al eens over zijn eigen tong gestruikeld. „Waarom ge ven ze sommige straten zulke lange lap pen van namen?" vroeg hij zich tijdens de raadsvergadering af. „Ik ben ervan overtuigd, dat het verzinnen van straat namen een van de moeilijkste proble men van het gemeentebestuur is", al dus *de heer Don, „maar waarom de nieuwe straten, zoals in plan-Zuid niet ge noemd naar gewone burgers? Naarge lang dan de straat de naam draagt van een doodgewone of belangrijke bur ger vervang je straat dan door slop of avenue", was de raad van de heer Don. Waarom de heer Don zich zo met deze zaak bezighoudt? „Een straatnaam is een gebruiksartikel en dat moet voor ie dereen hanteerbaar zijn" vindt hij. „Een naam, die iemand met een middelma tig geheugen moet kunnen onthouden, door een matig schrijftalent moet kun nen worden neergeschreven en tenslotte uitgesproken moet kunnen worden door een ongeschoolde spreker." Wethouder J. S. Hoek antwoordde, ge heel in de winterse sfeer: „Bij het ver zinnen van namen gaan we niet over één nacht ijs. De nieuwe wijk in Zuid is helemaal een overheidsontwerp ge weest en daarom zijn we ertoe geko men deze wijk de Magistraatwijk te noemen. En kunnen wij het helpen dat die magistraten soms zo'n vreemde naam hebben gekregen?" Jaarmarkt 1966 Al ziet er het mo menteel door het vervoerverbod voor varkens en hoornvee niet rooskleurig uit toch wil het jaarmarktcomité de jaar markt 1966 doen doorgaan. De jaarmarkt is vastgesteld op maandag 14 maart. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE In hotel Van Leuven te Kloosterzande zal op zondag middag 23 januari a.s. de jaarlijkse cul turele dag van de kring Hulst van de KWJ worden gehouden. De dag wordt de ze keer georganiseerd door de afdeling te Groenendijk. Het evenement begint iom half drie. 100 c*p«ul«» f 3.80 80 eapiuUt f 2 28 MULTIVITAMINEN VOOR HET HELE GEZIN O.K. met „Ingeborg" De toneel vereniging Onderling Kunstgenot zal op vrijdag 28 januari in de Prins van Oran je het blijspel Ingeborg" van Curt Goetz uitvoeren. De titelrol wordt ge speeld door Yvonne Siebels. Het stuk is geregisseerd door pater A. Hellwig. Heinkenszand Gemeentebegroting sluit Burge meester en wethouders hebben de raad een sluitende begroting kunnen aanbie den. Dat is echter niet zonder pijn ge gaan. De soldireserve moest voor f 33.000.- worden aangesproken. Voor on voorziene uitgaven is dit jaar bijna 4500 gulden geraamd. Schieting De handboogvereniging .Soranus" te Heinkenszand hield haar schieting op de liggende wip bij A. A. Snijders in hotel-café „Taverne". Er wa ren 68 schutters aanwezig. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: B. Vermeulen van Zee- landia te Ovezande; le zijvogel: J. de Jonge van Soranus te Heinkenszand; 2e zijvogel: W. Raas van Concordia te 's- Heerenhoek; le bovenkal: W. Raas voor noemd; 2e bovenkal: E. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande; le onderkal: Magda Steenaert-de Winter van ADLM te Kwadendamme; 2e onderkal: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; le klep: A. de Jonge jr. van Soranus te Hein kenszand; 2e klep: Bob Glerum van ADLM te Kwadendamme; 3e klep: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: C. Paree van Con cordia te 's-Heerenhoek, 4 stuks. Oudelande Scliieting In café Centrum bij de heer J. de Rijke, werd een prijsschieting gehouden om 20 kippen en een fles wijn. Er waren 45 schutters van 13 verenigin gen om deze prijzen te betwisten. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: J. Minnaard van ADLM te Kwadendamme; le zij vogel: F. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 2e zij vogel: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; le bovenkal: C. Bek van Soranus te Hein kenszand; 2e bovenkal: Job. Koens van Victoria te Kwadendamme; le onderkal: Fr. v. Steenbergen van Willem Teil te Ovezande; 2e onderkal: C. Bek van So ranus te Heinkenszand, bij loting: le klep: J. Bongers van Willem Teil te Ove zande; 2e klep: W. de Wilde van Juliana te Oudelande; 3e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. Meeste kleine vogels: P. Daalman van ADLM te Kwa dendamme, 7 stuks. Ovezande Koningsschietingen De handboog verenigingen Spes-Nostra en Zeelandia hielden hun jaarlijkse koningsschieting bij de wed. C. Verbeek, op de liggende wip. Bij Spes-Nostra was het de jong ste schutter, de heer Willy Verbeek, die met 14 punten de titel voor 1966 voor zich opeiste. Bij Zeelandia was het de heer J. Priem, die na enige ronden de koningsvogel liet vallen en koning werd voor 1966. Na deze schietingen werd door beide verenigingen voor hun leden een gezellige avond gehouden. DEN HAAG Om de verkoopactie van postzegels ten bate van de ICEM (inter nationale commissie voor Europese mi gratie) te steunen zal in de volgende plaatsen in Brabant en Zeeland een tijde lijk postkantoor worden gevestigd: Den Bosch op 23 februari, Tilburg op 24 fe bruari, Breda op 25 februari en Middel burg op 28 februari. Voor de huisvesting van de tijdelijke postkantoren zal het auto-PTT-kantoor worden ingezet. In alle stempels zal dit kantoor worden afgebeeld en de tekst: „Postzegelactie vluchtelingenvervoer" worden vermeld. Bovendien zal in elke stempel de plaats waar en de datum waarop het gebruikt wordt, worden op genomen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De raad, die maandagavond a.s. byeen zal komen, heeft van b. en w. een voorstel voorge legd gekregen, de schuur van het enige tijd geleden aangekochte landbouwbe drijf Boeding te doen verbouwen tot brandweerkazerne, annex gemeente - werkplaats. De huidige „kazerne" vol doet niet meer aan de eisen. Bovendien heeft men tot op heden niet de beschik king over een gemeentewerkplaats. De kosten worden geraamd op 66.750 gul den. B. en w. vragen de raad dat be drag beschikbaar te stellen. De huisvuilophaaldienst gaat de ge meente in het komend jaar 6-000 gul den (2.500 meer dan vorige jaren) kos ten. De fa. Stallaert doet het namelijk niet voor minder. B. en w. stellen de raad voor zijn fiat. aan deze verhoging van de uitgaven te geven en voorts een krediet van 1600 gulden te voteren voor de afrastering van de vuilnisbelt. Ande re voorstellen gelden de verkoop van grond te Boschkapelle aan de P.Z.E.M. i.v.m. de bouw van transformatorsta tions het verlenen van subsidie aan de onlangs opgerichte welpengroep, de vaststelling van de bedragen per leer ling voor 1966 op f. 90,- voor de bijzon dere lagere scholen en f 137,19 voor de openbare lagere school te Pauluspolder en het geven van de naam Norbertijnen straat aan de weg in het uitbreidings plan te Hengstdijk. De vroede vaderen zullen zich ook moeten uitspreken over het nieuwe voorstel van G.S. inzake de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch Vlaanderen. (Advertentie) 5? (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Dat de zand straler Fré O. uit Sluiskil gisteren niet, om in zijn eigen termen te spreken, „de bak indraaide" of dui delijk gevaar ging lopen, erin te geraken, heeft hij minder aan zich zelf dan aan de Terneuzense kan tonrechter, mr. C. van Hees, te danken. Fré was getuige in de zaak tegen zijn oom Zeno O., een café houder uit Boschkapelle, die ervan verdacht werd, een jachtgeweer aan neef Fré verkocht te hebben. De zaak diende gisteren ten tweeden male voor het Terneuzense kan tongerecht en voor de tweede keer pleegde Fré O. meineed, waar hij verklaarde, het geweer van een „zigeuner of een Belg" gekocht te hebben. Hij had oorspronkelijk tegenover de politie verklaard, het geweer bij en van oom Zeno gekocht te hebben. Tegenover de kantonrechter herriep hij die verkla ring, waarschijnlijk om zijn oom, die al tijd halsstarrig heeft ontkend, iets met de zaak te maken te hebben gehad, geen „gedonder" te bezorgen. Enkele weken geleden werd de zaak aangehouden, om dat de kantonrechter de verbalisanten wilde horen. Die kwamen gisteren opdra ven en verklaarden eenstemmig, dat Fré (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Je gaat er aan". Dit zei de 65-jarige Vlissinger J. V. toen hij zich op 28 november 1965 in een Vlis- sings café een vrouw, genaamd v. W.-S. bedreigde met een groot broodmes. Dat mes werd hem afgenomen. Verdachte kwam dikwijls in dat café en had die zelfde vrouw al eens eerder bij haar keel gegrepen, aldus de officier van justitie. Hij vorderde een week onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. De raadsman, mr. P. C. Adriaanse, vroeg de politierechter of hij deze straf wilde veranderen in een voorwaardelijke straf. Met een ern stig vermaan tot de verdachte, ant woordde de politierechter dat hij dit voor deze keer eens wilde proberen. Hij ver oordeelde hem tot 50 gulden of 10 dagen en 2 weken voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar en verbreudverkla- ring van het in beslag genomen brood mes. In de eerste week van februari beginnen te Roosendaal de nieuwe opleidingen voor het eerste deel van het examen oktober 1967 voor het Staatspraktijkdiploma voor Bedrijfsadministratie. Ook beginnen dan de repetitie-opleidingen voor de beide delen van het examen in oktober 1966. Inlichtingen worden verstrekt door de S.P.D. - M.O. CURSUS van 1957 (o.l.v. drs. L. L. M. Martens) STATIONSPLEIN 12 - TELEFOON 01650-5385 ROOSENDAAL 55 (Van onze correspondente) MIDDELBURG Samenwerking en nog eens samenwerking dat was het voornaamste punt, waarop burgemees ter mr. J. Drijber van Middelburg in zijn nieuwjaarsrede steeds hamerde. Hij noemde twee gebeurtenissen die in nauw verband staan mei deze samen werking: het gereedkomen van de Oos- terscheldebrug en de herindeling, met name op Walcheren. „Dank zij het ge reedkomen van de Oosterscheldebrug zullen de kansen op vestiging van be drijven nog gunstiger worden, vooral als nog meer dan tot nu toe wordt samen gewerkt", aldus de burgemeester, die vervolgde „wanneer ik in 'n bijzonder kader plaats Zuidoost-Walcheren, samen met het Zuidsloe (Vlissingen-Oost en het grote nieuwe Middelburgse industrieter rein) en de daarachter gelegen stedelij ke kanaalzone, dan is het niet moeilijk voor dit kader de naam te bedenken: de beheersvorm Zuidsloe. „Binnenkort zal het rapport gereed zijn van de commissie die een plan heeft uitgewerkt tot oprichting van een zwem bad ergens tussen Vlissingen en MMdel- burg". Burgemeester Drijber is van me ning, dat, hoewel het plan financieel ver re van gemakkelijk zal zijn te verwezen lijken, Zeeland niet achter mag blijven met een overdekt zwembad. Vervolgens bracLt hij dan aan de staatssecretaris van Economische Zaken voor de toegezegde infra-structuursubsi- die ten behoeve van het werk, dat zal worden uitgevoerd om de Middelburgse industrieterreinen te ontsluiten: het om toveren van De Nieuwlandsedijk tot een viaduct, een belangrijke schakel in het grote wegenstelsel, dat industriegebie den, havens en steden van Zuidoost-Wal cheren aaneen zal rijgen. Burgemeester Drijber vroeg zich af wanneer de verbindingsweg tussen het Zuidsloe en Middelburg-Zuid tevens uit valsweg, naar 't nieuwe gedeelte van de rijksweg 58, gereed zal zijn. Andere wens van de burgemeester: de tweede brug over het kanaal om de kloof tussen Zuid- ooost- en West-Walcheren minder diep te maken. Het inwoneraantal van Middelburg groei de met 375. Na de herindeling zal het inwoneraantal de 28.000 overschrijden. Het aantal gereedgekomen woningen is in vergelijking met vorig jaar, toegeno men en bedroeg 280. 352 Huizen, waar aan men vorig jaar is begonnen zijn nog niet gereedgekomen. „1966 zal het aantal in aanbouw zijnde woningen al heel spoedig opvoeren, nu het contin gent van de 154 premieflats definitief wordt verleend. Aannemende, dat met Vlissingen en Goes opgezette bouw- vroject van de n.v. Delta door het mi nisterie wordt aanvaard, zullen we nog dit jaar 360 flats in woningwet B-sector kunnen beginnen. Het toegewezen en nog te verwachten contingent meegeteld kan het aantal in aanbouw zijnde woningen in de loop van 1966 de zeshonderd over schrijden." De burgemeester wees op een tijdige ontsluiting van het uitbrei dingsplan Zuid 2. Ook aan zelfstandige bejaardenwonin gen bestaat een steeds dringender be hoefte. Hopelijk wordt zo spoedig moge lijk begonnen met de bouw van 54 huis jes op het Bastion. Plannen voor een grotev erzorgingsflat in Griffioen 2 zul len waarschijnlijk in 1966 worden gerea liseerd, aldus de burgemeester. Wat betreft de reinigingsdienst vertel de hij dat een rapport, voornamelijk in samenwerking met Vlissingen opgesteld, over de beste methoden voor vuilverwij- dering in de Walcherse kanaalzone bin nen niet al te lange tijd kan worden tegemoetgezien. De nu één jaar oude Bijstandswet heeft de gemeentelijke sociale dienst volkomen beheerst. Een opvallend aan tal aanvragen, 1668, is binnengekomen. De scholenbouw kreeg in de nieuwjaars rede een eveneens bijzonder grote aan dacht. Allereerst de oprichting van een L.O.M.-school voor Walcheren, waarvan het ontbreken een akelige lacune is, al dus de burgemeester. De Middelburgse scholennood is hoog. Daarentegen zullen dit jaar vier gymnastieklokalen klaar komen en met een vijfde zal worden begonnen. Dit jaar zullen de Middelbur gers zich al moeten gaan voorbereiden op de viering van het 750-jarig bestaan van de stad in 1967. De burgemeester besloot zijn nieuwjaarsrede tenslotte met een sombere beschouwing over de ge- meentefinanciën. „De begrotingspositie van de Zeeuwse kleine centrumgemeen ten ls en blijft ln 1966 structureel slecht. twee keer tegenover hun had verklaard, dat hij het geweer van oom Zeno gekocht had. „Niet van oom Zeno, bij oom Zeno, er was een Belg in diens café. Van hem heb ik het geweer betrokken", ontkende getuige Fré, die meteen tot verdachte werd gedegradeerd, toen de officier, mr. Lebret, hem na het getuigenverhoor on der verdenking van het plegen van mein eed stelde. De zitting werd toen geschorst om pro ces-verbaal tegen Fré O. te kunnen op maken. Voor by zijn voor het kantonge recht afgelegde verklaring met zijn handtekening kon bekrachtigen kreeg Fré van de tactische kantonrechter nog een half uurtje „bedenktijdom van alle emoties te bekomen en de consequen ties van zijn kennelijk valse verklaringen te overdenken. Fré moest plaats nemen in de wachtkamer en kreeg daar gezel schap van de indrukwekkende parket wachter. Na een half uur mocht hij terugko men. Heel bedeesd herriep hij zijn valse getuigenis. Daarmee was de zaak voor de opgeluchte Fré afgedaan. Echter niet voor oom Zeno die weer voor het hekje moest verschijnen en andermaal vertel de, dat hij van niets wist. De officier bleek dat hevig te betwijfelen en bena drukte dit door een eis van 150 gulden. Mr. van Hees beoordeelde dat als een alleszins aanvaardbare strafmaat. En oom Zeno was toch het haasje. De zaak kwam aan het rollen, toen de gemeentepolitie huiszoeking deed bij Fré O. en daar een geweer opdiepte. „Dat heeft hij van zijn oom Zeno gekocht" vertelde Fré's vrouw de politiemannen. Die togen daarop naar Fré, die na enig aarzelen de lezing van zijn echtgenote onderschreef. Ook tijdens een confront-, tie met Zeno bleef Fré dat volhoud totdat oom en neef het enkele weken leden ineens roerend met elkaar eeu waren, dat het geweer gekocht was vy een Belg. Zeno verried overigens gisteren tj^, zelf. „Weet ik veel. Dat geweer stom daar altijd achterliet hij zich s; een gegeven moment geprikkeld ontval, len. ,»Hoe kunt u nu „altijd" zeggen wanneer een Belg op een zeker di; met het geweer komt aandragen en Ag ln de buurt van uw café meteen verkoopt aan Fré?", informeerde de kantonrech ter. Zeno deed er wijselyk het zv toe (Advertentie) hij ook... géén saccharine! In plaats van suiker. Goedgekeurd door de N.V.I zonder saccharine, voor de slanke li GOES Onder voorzitterschap van de Er zijn teveel goedgekeurde hengstend:} heer A. L. C. Brooijmans werd in „De Prins van Oranje" te Goes de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de afdeling Zeeland van de koninklijke vereniging ,,Het Nederlandsche Trek paard" die onder meer werd bijgewoond door de heren J. A. Stols uit Sint Phi- lipsland en Chr. A. C. Oomen, algemeen voorzitter en algemeen secretaris. In 1965 leed de afdeling een ledenver lies van 196. Per 31 december 1965 telde de afdeling 1080 leden, aldus de heer J J. Cappon uit Goes, secretaris van de af deling Zeeland in zijn jaarverslag. De heer Cappon merkte voorts op, dat het destijds genomen besluit om de hengstenpremiekeuring te koppelen aan de verplichte hengstenkeuring goede re sultaten heeft gehad. Voor de periodiek aan de beurt tot af treden zijnde bestuursleden A. L. C. Brooijmans te Tholen en Jos van Wese- mael te Kloosterzande werd de heer Brooijmans herkozen. De heer van Wese. mael had zich niet herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd benoemd de heer C. N. den Hamer jr. te Schoondijke. Ook was de heer van Wesemael plaatsvervan gend hoofdbestuurslid. In zijn plaats werd eveneens de heer de Hamer be noemd. Tot lid van de financiële com missie werd benoemd de heer H. Serra sent te Ossenisse. Verder werd benoemd tot voorzitter van de jury merriepremie- keuringen in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer D. J. Scheele te Wissenkerke, de heer A. J. Termote te IJzendijke terwijl de heer M. L. M. IJselbaert te Axel tot plaatsvervangend jurylid werd benoemd. Uitvoerig heeft de heer H. Serrarens uit Ossenisse gepleit voor vermindering van het aantal goed te keuren hengsten. (Advertentie) PASTILLES helpen direct tegen brandend maagzuur MIDDELBURG Dc première van de kleurenfilm over de bouw van de Ooster scheldebrug „Elementen trotseren ele menten" is gisteren voor een groot aantal genodigden gegeven in het City-theater te Middelburg. In de film wordt in beeld gebracht hoe de brug over de Oosterschelde, die een schakel is in de nieuwe hoofdweg van het hart van Zeeland naar de randstad Holland, ongeveer ln twee en een half jaar tijds werd gebouwd. De film begint met een overzicht van het zeven hectare grote werkterrein bij de veerhaven van Kats, waar honderden betonelementen zijn vervaardigd en besluit met de offi ciële openstelling. Van deze een half uur durende documentaire zal naar alle waar schijnlijkheid een Engelse versie vertoond worden op het vijfde internationale con gres „Voorgespannen beton", dat in juni te Parijs wordt gehouden. Mundofilm te Amsterdam heeft „Elementen trotseren elementen" gemaakt in opdracht van de aannemerscombinatie, die de brug ge bouwd heeft. na het dekseizoen worden geslacht, m juist in het dekseizoen grote concurrct- ten zijn, omdat voor deze hengsten k lagere dek'prijs wordt gevraagd, b hengsthouders die werkelijk goede ho sten bezitten hebben hier veel schil van. Het drastisch verlagen van hetis:- tal goedkeuringen is de oplossing, #J de heer Serrarens. Ook dringt de heer Serrarens er aan meerdere hengsten die daarvoor:: aanmerking komen goed te keuren w 4 jaar. Dit bespaart de hengsthoudt' veel geld (reiskosten naar keuring, hot'- bedrag enz.). Het door de heer Serrarerj naar voren gebrachte is niet enkel ca specifiek Zeeuwse zaak, maar evenztc speelt dit in andere afdelingen. (Van onze correspondent) WESTDORPE. Op de Canlsvlkl kreek organiseerde de ijsclub «W* wedstrijden, die zeer geslaagd zijn. Ea van de hoogtepunten van het program®1 was een afvalwedstrijd voor heren, werd gewonnen door W. den Hamer w Philippine. De andere ereplaatsen wewtf ingenomen door P. Cobes uit Cadzand J. Beun uit Biervliet. De wedstrijd dames eindigde in een overwinning w mevr. Y. de Smet—van de Abeele. I» twee volgende prijzen waren voor Am* lies Dobbelaer en mevr. Erna Marei»' Audenaerd. Voor de schooljeugd waren er d wedstrijden. De uitslagen luidden: E klas meisjes: 1. Greetje van Wae Martin van Waes, 3. Franca van W Eerste klas jongens: 1. Mare Egge 2. Hanny de Smet. Tweede klas dl 1. Linda van Lent. 2. Gaby van Abeele, 3. Cecile Audenaert. Tweede jongens: 1. Frank van Vooren, 2. Fa® Schrijver. Derde klas meisjes: 1. Gcr-1 Tred Hendriks. 2. Marjan Bauwens, «j. de Krijger. Derde klas jongens: 1. Spuesens, 2. Gerard de Smet, 3. Mare Bock. Vierde klas meisjes: 1. l,„ wens, 2. Tilly de Krijger. Vierde jongens: 1. Peter Verhelst, - Vink, 3. Coen van Waes. Vijfde klas jes: 1. Greet Spuesens, 2. Agues 3. Hedwig Geijsel. Vijfde klas 1. Freddy Sijnesael, 2. Egbert aert, 3. Alex Thomas. Zesde klas 1. Annelies Dobbelaer. 2. Marion 3. Trees Mechelinck. Zesde klas gnp 1. Henny van Vooren, 2. Patrick ver 3. Eddy Vink. Bij de wedstrijd voor jongens met 16 jaar won Wim van GimK» werd P. de Koeijer. derde Gerrit En* Donderdag 20 januari. Hansweert 2.08 en 14.29 u. Terneuzen 1.36 en 13.55 u. Vlissingen 1.06 en 13.24 u. Wemeldinge 2.54 en 15.14 u. BIERVLIET De Vriendschap G. Tikker Toneel „Butler bij mijn vrou KPJ, voor bejaarden 19.30" MIDDELBURG Suisse 19.30 uur Ledenvergade"»» telistenvereniging Delta ST. JANSTEEN ,c„prödeli Raadzaal 16.30 uur Raadsverg KOEWACHT toedit# A. de Schepper 20 uur Seine™ reserve-rijkspoli tie ANTWERPEN KVO Bela Bartok-herdenking GENT r.„ML Kon. Opera 20.15 uur De Brussel voor Pro Arte

de Stem | 1966 | | pagina 2