De Kleding- bokser T aaldiscr iminatie op tolkenschool Schoenen op stap Marieke valt in het water Waarom Rolandje zo'n pech had Griep...? Poppetjes (en nog veel meerom zelf te maken Een héél fijn cadeau voor de jarige Jongen* kostuums (47,- Jongens kostuums (50,- Jongens kostuums (56,- Jongens terlenka pantalons 115,- (17,- Nylon jacks (14,- Dames nylon jacks f 29,95 Dames cabans 49,95 Heren jacks 19,95 Kinder duffel coats f25,- Zwendelaars in politieval Onderzoek militairen ROKERS LEVEN LANGER DAN NIET-ROKERS Noodweer in Rio eist doden Stoute pop GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN GROSSIERSPRIJZEN Morgen protestmars in Brussel ONZEKERHEID HOUVAST ONRUST Sanatogen Oudejaarsavond Ondeugend Foeiengeltje Slechte bui DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 JANUAKi 1966 lb met lange broek 6 JaaT met lange broek 9 jaar met lange broek 12 jaar met rode olifant voor 12 jaar 2 t.m 6 jaar pracht kwaliteit zuiver wol in camel en zwart met mousse zware kwaliteit 8 tot 10 iaar Belangrijker en waardevol ler dan U denkt zijn de koopjes bij HULST BIERKAAISTRAAT 30 iedere dag open van 9 uur. Vrijdagavond tot 9 zondas van 2 tot 6 nnr XERNEUZEN NÏEUWSTRAAT 6-9 Iedere dag open van 9 to* 6 uur. Zondags gesloten De zaak met de meeit te vreden klanten! (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL De studenten van de Nederlandstalige afdeling van de ho gere school voor vertalers en tolken, onder wie vijftig studenten uit heel Nederland gaan morgen in het cen trum van Brussel een protestmars houden. Ze zijn het niet eens met of ficiële publikaties waaruit blijkt dat zij 't beloofde en door de wet toege kende licentiaatdiploma niet krijgen, terwijl aan de Franstalige studenten dit diploma wel toegekend wordt. Verder willen zij er tegen proteste ren, dat de Franse taal voor de Ne derlandstalige studenten verplicht ge steld is waardoor hun keuzemogelijk heid van vreemde talen tot 1 be perkt wordt, terwijl de Franstalige studenten twee keuzemogelijkheden hebben. Ten derde vinden de Neder landstalige studenten het bijzonder vreemd dat hun alle excursies ont houden worden. De Franstalige col lega's worden daarentegen naar con ferenties gestuurd waarbij van het Frans naar het Nederlands vertaald moet worden terwijl het de gewoon te is dat er van de vreemde taal naar de moedertaal vertaald wordt. Vanaf mei vorig jaar studeren de studenten aan deze school al in de onzekerheid over het diploma, dat aij uiteindelijk zullen krijgen. In aller lei officiële en niet officiële publi katies van school en regering wordt door de Franse aanduiding van de school de suggestie gewekt als zou het hier een Franse school betreffen, dit, terwijl in november 1960 de af deling vertalers en tolken van het in stituut blijkens een publikatie in het Belgisch staatsblad officieel tweetalig wordt verklaard. Toen al werd de studenten beloofd dat het instituut op universitair niveau, zoals de tolken school in Antwerpen, zou komen te staan. Toen al ontstond er onrust on der de studenten omdat deze belofte niet waar werd gemaakt. Daar was eerst een protestbetoging voor nodig, februari vorig jaar. Bij koninklijk besluit van 15 april d.a.v. werd de Brusselse school het recht verleend het licentiaatsdiploma uit te reiken aan de studenten. lingen zijn verschillende Nederlands talige oud-studenten werkzaam, geen enkele Franstalige oud-student. De staking op zichzelf was succesvol, het resultaat echter nihil. Het departement verklaarde hier op dat de Nederlandstalige afdeling niet aan de gestelde „bevolkingsnor men'' (200 leerlingen) voldeed. Het enige houvast dat de Neder landse studenten nu nog hebben op de toekenning van het licentiaatsdiploma is de verhoging van het inschrijvings geld tot het niveau van het A5 diplo ma. Maar bij de Nederlandstalige studenten heeft men geweigerd op papier te zetten dat dit bedrag voor het behalen van het licentiaatsdiplo ma was. De 50 Nederlandse studenten heb ben by de Nederlandse ambassade in Brussel verzocht te bemiddelen in deze kwestie. Vóór 13 januari aan staande is toestemming gevraagd voor het houden van een manifestatie als protest tegen deze discriminatie. De actie wordt gesteund door het Vlaams Verbond van Studenten en alle Brus selse studentenverenigingen. (Advertentie) Cf) Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. cf> Sinds die tijd is de onrust onder de Nederlandstalige studenten niet ver dwenen. Het koninklijk besluit van 15 april werd met grote vertraging in een korte samenvatting in het staats blad gepubliceerd, met alleen de Franse naam voor de school. Even la ter bleek dat de nieuwe inschrijvings formulieren alleen in het Frans wa ren opgesteld. Vragen om ophelde ring werden door directie en departe ment afgehandeld met de mededeling dat de Nederlandstalige afdeling ad ministratief bij de Franstalige be hoorde. Geruchten van een opheffing van de Nederlandstalige afdeling werden steeds sterker. Vooral door een telegram dat begin december vo rig jaar aan de docenten van de Franse afdeling werd gestuurd. Op 4 december vorig jaar ver scheen een sollicitatieoproep in het staatsblad waarbij eigenaardig ge noeg de naam van de school wel in twee talen werd afgedrukt. Desge vraagd deelde het departement toen mondeling mee dat de Franse afde ling bedoeld was. Uit de aanstellin gen bleek dat de vier studiejaren van De Franse afdeling tegelijk A5 wer den (A5 is de aanduiding van het li centiaatsdiploma). De Franstalige studenten zouden dus het licentiaats diploma krijgen. Over dc Nederlands talige studenten werd met geen woord gesproken. Dit nam men niet. De Nederlandstalige studenten kondig den een staking aan voor 16 decem ber. De Franstalige collega's verklaar den zich solidair, want: de Neder landstalige leerlingen had men schrif telijk het A5 diploma beloofd. Zij hebben verder hetzelfde studiepro gramma. vaak dezelfde leraren. De kwaliteit van de Nederlandstaligen do-et. niet onder voor die van de Franstaligen: bij internationale instel- (Van onze correspondent) AMSTERDAM De afdeling zwen del van de Amsterdamse politie staat op het punt een aantal zakenlieden te arresteren, die collega's in België, Frankrijk, Duitsland en Italië voor en kele tonnen hebben opgelicht. Met het oog op de beslissende fase van het onderzoek is hoofdinspecteur Van der Voort, die de leiding heeft, nog karig met inlichtingen. Wel is al bekend dat het om mannen gaat, die zich bedienden van de namen van goed bekende firma's. De kleine monsterzen dingen, die zij bestelden, betaalden zij contant om vertrouwen te wekken, maar de grote partijen goederen, die zij vervolgens lieten afleveren op adres sen in Alkmaar. Bergen en Amsterdam, bleven onbetaald. De zwendel heeft zich uitgestrekt over een periode tussen februari vo rig jaar en nu. Een Belgische zaken man, die op eigen initiatief een on derzoek instelde, constateerde dat de door hem verstuurde partij zich hele maal niet op de aangegeven plaats be vond. Verschillende van de gedupeer den zijn als gevolg van de manipula ties van de Nederlandse zwendelaars in staat van faillissement geraakt. Een bekend Amsterdams expeditie bedrijf, dat de goederen vanuit het bui tenland naar schuiladressen in Noord- Holland bracht, schijnt te goeder trouw te hebben gehandeld. AMSTERDAM (A.N.P.) Men sen die roken leven langer dan niet-rokers. Dit is de conclusie van een uit gebreid onderzoek bij het Neder landse leger, dat dr. V. M. Op pers, hoofd van de afdeling ge zondheidsstatistieken van 't bureau van statistiek der gemeente Am sterdam, en dr. G. J. Hoeflake, hoofd van de afdeling statistiek van de militair geneeskundige dienst, hebben verricht. Uit het onderzoek, waarbij 2180 officieren en manschappen waren betrokken, bleek dat in de leef tijdsklassen van 4054 jaar de niet- roker gemiddeld 5,3 kg zwaarder was dan de zware sigarettenroker. Dit gewichtsverscliil levert een ge middelde levensduur voor de niet- roker op, die enkele jaren korter is dan voor de roker. Een onder zoek by militairen kan aldus de auteurs niet als representatief voor het gehele Nederlandse volk worden beschouwd. Mocht door onderzoek van andere bevolkings groepen blijken dat de gevonden resultaten algemene gelding bezit ten, dan is er een relatie tussen roken en levensduur aangetoond in omgekeerde zin als gewoonlijk wordt aangenomen. De auteurs „zijn uiterst voor zichtig in hun conclusies". Zij „willen slechts aantonen dat er in studies betreffende de invloed van het roken op de gezondheid facto ren werkzaam zijn die bij de be schouwing van de relatie roken- ziekte tot nu toe niet zijn her kend". Zy kunnen op dit ogenblik niet bestrijden dat het roken toch nog schadelijke werking heeft. Daar om kozen de auteurs als motto voor hun artikel: rook matig en blijf mager. DE HERTOGIN en de hertog van Edin burgh zullen de openingswedstrijd van de wereldkampioenschappen voetbal bijwo nen. Die wedstrijd, tussen Uruguay en Engeland, wordt op 11 juli op Wembley gespeeld. (Advertentie) het versterkend middel voor jong en oud voor lichaam en geest. SANA- TOGEN Neem het elke dag! RIO DE JANEIRO (U.P.I.) Nood weer heeft in Rio de Janeiro aan vele mensen het leven gekost. Door zware regenval zijn op de heuvels, die vol krotwoningen staan, grondverschuivin gen ontstaan. Als gevolg daarvan kwa men naar schatting 145 mensen om, raakten er meer dan duizend gewond en werden duizenden dakloos. Deze cijfers geven de situatie na 18 uur regenval. De regen viel toen nog bij stromen. Gouverneur Dalima heeft de nood toestand afgekondigd en heeft de strijdkrachten om hulp gevraagd. De hulpverlening is overigenss bijzonder moeilijk. Steeds meer blijven zieken auto's en andere voertuigen in de mod der steken. Hun blikken ontmoetten sikaar en bleven lange tijd verbonden. Gio vanni wendde het eerst zijn ogen af. Hij bekeek nog' eens het briefje dat zij hem gebracht had. ,,Ik vraag me af wat Carlo wil", mompelde hij. „Wat voor iemand is hij eigenlijk?" vroeg zij. Hij staarde in zijn wijnglas en pro beerde zijn gedachten onder woor den te brengen. Na een paar lange trekken aan zijn sigaar zei hij: „Ik vertrouw hem. Hij is betrouwbaar, een hard.e werker schrander, eerlijk en oprecht. Het wantrouwen van de boekhandelaar kan geen enkele grond hebben. Het is waar dat hij ambi ties heeft, maar dat is een goede eigenschap hij heeft geld nodig, dat is duidelijk maar dat hebben de meeste mensen in deze maatschap pij." Haar rustige grijze ogen keken hem onderzoekend aan. „Het is duide lijk te merken dat je veel sympathie voor hem voelt." „Kun je zo gemak kelijk mijn gevoelens lezen?" vroeg hij aarzelend. „Ik moet er nog meer op letten dat ik mijn gezicht in be dwang moet houden." Ze schudde haar hoofd. ,,Is dat ab soluut nodig?" vroeg ze. Het was stil in de kamer. Ze waren heel alleen, hij en zij. „Jij bent een van die men sen die niet door het leven durven gaan met alle ramen open en die hel zonlicht niet binnen laten stromen," zei ze. „Je hoeft toch niet bang te zijn voor je eigen gevoelens Giovan ni?" Een paar minuten later liet ze hem alleen. Hij maakte zijn gebruikelijke laatste ronde door de' tunnel en ging dan naar zijn kamer. Hij kon niet sla pen. Na een half uur in zijn bed ge woeld te hebben, stond hij op en ging naar zijn zitkamer. Hij keek uit het raam neer op de keien van de verlaten straat. Hij ging naast een van de bronzen Etruskische vazen zit ten die hij uit het graf gehaald had, en keek naar het spel van de mane stralen op een bundel strijdbijlen en speren. Hij bleef nadenken. Na een tijdje liep hij naar zijn schrijf tafel en sloot de grootste lade open. Al zijn waardevolle bezittingen lagen hierin. Hij had geen angst voor in brekers en geen vertrouwen in ban ken. Hij haalde de prachtige halsket ting van de oude krijgsman te voor schijn. Het maanlicht deed de gou den schakels in zijn handen spranke len. In gedachten zag hij het schit terende gouden sieraad om de hals van Miranda hangen en de fijn be werkte schakels tot leven komen op de ronde welving van haar boezem. DOOR HOWARD SHAW Hij Schrok van zijn eigen gedachten. Snel legde hij de halsketting terug in de lade en sloot deze af. Nee, dit was een zelfzuchtige gril waaraan hij niet mocht toegeven. Waarschijnlijk zou zij hem in zijn gezicht uitlachen; en als ze het zou aannemen zou ze dan niet het gevoel hebben zichzelf verkocht te hebben? Dat mocht hij niet doen. Zo zeker als twee maal twee vier is —twee maal twee is vier —en twee maal zevenentwintig is vierenvijftig jammer genoeg. „Ik heb moeilijkheden met de fami lie van mijn verloofde," vertelde Car lo de volgende ochtend. „U weet hoe het gaat. Een meisje verliest haar hart aan een man en praat over niets anders. En nu willen ze dat we zo gauw mogelijk gaan trouwen. Waar bemoeien ze zich eigenlijk mee? We hebben helemaal geen haast, ik zal heus wel met haar trouwen en het gaat hen geen snars aan wanneer dat gebeurt. Wij hebben moderne opvat tingen en daar kunnen zij met hun ouderwetse verstand niet bij." „Wat zijn het voor mensen?" Carlo haalde de schouders op. „Haai vader is oorlogsinvalide; hij is al heel lang gepensioneerd. Haar moeder is scheermes. Als ze haar man even met rust laat begint ze mijn meisje te vertellen hoe wij behoren te leven." „Dat klinkt niet erg aanlokkelijk." grinnikte Giovanni, „maar misschien overdrijf je een beetje." „Misschien," gaf de jongeman toe. Hij schraapte zijn keel. „Maar ik zie erg op tegen het huwelijk. Het zou anders zijn als ik meer geld of een betere betrekking had." Hij keek de restaurateur onderzoekend aan. „Ik hodp dat u hebt nagedacht over wat de vorige keer besproken hebben." „Ja, dat heb ik," zei Giovanni. „Ik ben blij dat je erover begonnen bent, want ik nad nooit gedacht, dat jij meende niet eerlijk behandeld te wor den. Inderdaad heb je recht op een betere positie, als je die wenst. Je hebt hard en goed gewerkt Ik ben echter niet helemaal zeker of Edoar- do jouw werk zou kunnen overnemen. En als hij het wel zou kunnen, hoe denk je dan hem in 't Iniro-restaiirant aangenomen te krijgen?" „Daar heb ik al over nagedacht," zei Carlo. ,,Ik vertel de lui van Iniro dat ik ga trouwen en dus meer geld nodig heb. Dat weigeren ze natuur lijk. Een paar weken later zeg ik, dat ik ergens ander een beter betaalde baan kan krijgen. Dan^beveel ik Edo- ardo aan en houd een lange lof spraak over zijn capaciteiten. Ik zeg erbij, dat wij familie zijn —dat is nog waar ook; ze kunnen er dus naar informeren —en dat ik nie mand ken die sterker is dan hij. Voor dat werk zijn stalen spieren nodig. Als ze hem dan zien zijn brede schou ders en biceps bekijken en horen dat hij wil werken voor de helft van wat ze mij betalen, nemen ze hem met een aati. Ik beloof dan nog dat ik hem helemaal zal inwerken voor ik weg ga. Zij zijn dan in de wolken en ik krijg een kans hem uit te leggen en voor te doen, hoe die verlengde etenslift werkt. Zoals ik al zei. het loopt van een leien dakkie!" Giovanni wreef nadenkend langs zijn kin. „De leiding van het Iniro-restau- rant zou het toch verdacht vinden als ze jou in mijn trattoria zien wer ken, onmiddellijk nadat je bij hen ontslag hebt genomen." „Daar heb ik ook aan gedacht," zei Carlo- „Ik ben van plan ni'n baard te laten groeien als ik op m'n huwelijksreis ben. Een baard gêeft iemand een heel ander uiterlijk. Bo vendien denk ik dat een baard me heel goed zal staan." Er zitten toch nog heel wat ha ken en ogen aan," zei Giovanni. „Ik zal er nog eens over moeten na denken." Vinden jullie dit geen leuke poppetjes? Als je heel goed kijkt zie je dat het ook bijzondere poppetjes zijn. Ze hebben draad jes aan hun armen, waardoor je ze kunt laten bewegen. En weet je wat ook zo bijzonder is? Dat ze helemaal van papier gemaakt zijn. Jazeker, van lange stroken gewoon papier. Als je handig bent kun je ze zelf ook maken. Het papier moet op een speciale manier gevouwen worden. Ik denk dat jullie opschool wel eens molerttjes en bootjes en vis sen gevouwen hebt. Maar weet je dat je met gewoon papier nog veel meer kunt doen? Je kunt er van alles van maken: doosjes, hoedjes en petten, kleine pop penwagens, vliegende vogeltjes, vlinders, kikkers, zwanen, een den, paraplu's, rupsen, slangen, kevers, hagedissen, egels, kat ten, slakken, poppekastjiguren zoals de harlekijn en zijn vrouw, bloemen, waaiers, sterren, lam pekapjes. Wat een lijst hè. En ik wed dat er nog veel meer dingen zijn. Johanna Huber heeft pas geleden een boek geschreven waarin je kunt lezen hoe je al deze dingen kunt maken. Het is een heel fijn boek geioorden. En het is zo duidelijk geschreven, dat zelfs de kleinere kinderen de gemakkelijke vouwfiguren goed kunnen begrijpen. Er staan ook een heleboel foto's in. Dan kun je na afloop vergelijken of jij het net zo goed heb gedaan als de schrijfster van het boek. Het is een boek voor alle kin deren, er staan hele gemakkelijke voorbeelden in om na te vouwen, maar ook hele moeilijke voor de oudere kinderen. Er staat zelfs in hoe je een heel stadje kunt bou wen, of een eendenhok, of het huisje van de toverheks, of een heleboel kikkers die een concert geven, een marktkraam, een ech. te school, en zelfs een paar ech te woeste jvoestijnruiters. Alleen al de mooie vouw-figuren, die op de foto's staan zijn al de moeite waard. Als je veel van vouwen houdt zou je dit boek best eens kun nen vragen. Het heeft SPELEND VOUWENhet is is geschreven door JOHANNA HUBER en het is uitgegeven bij CANTECLEER DE BILT. JOSé Mijn klein ondeugend popje Wat doe je me een verdriet Je volgt maar j'eigen kopje En luistert naar mij niet! Ik zeg wel honderd keren: „Pop, zit toch niet zo krom!" Maar 't schijnt, je wilt niet leren, Of ben je verbazend dom? Ik zeg je ook al dagen: „Wees netjes op je goed Bedenk hoe lang je 't dragen En pronken daarmee moet". Maar 's avonds bij het omkleden, Dan schrik ik iedere keer Zó zit je boel vergleden. Zó slordig ben je weer! Carla v.d. Broek (11 jaar) Galderseweg 69, Galder 6e klas Het was 6 uur, we gingen naar de fa milie om oudejaarsavond te vieren. Het was om van te tieren het was al heel leuk geweest. Toen het 10 uur sloeg gingen we kaarten. Op den duur werd het al heel laat, het was kwart voor twaalf. Nog een kwar tier dan gingen we vuurwerk afsteken. Eindelijk was het twaalf uur. We gin gen naar buiten, het was overal al ge- poef. Bij de buren staken ze vuur werk af. Die schoten ze in de lucht. Toen was het klaar. We wensten allen een gelukkig nieuwjaar. Om een uur gingen we naar huis. Bennie Verhoeven (11 jaar) Kruispad 12, Koewacht Er waren eens twee schoenen. Ze von den het erg vervelend om de hele dag binnen te zijn. De ene schoen zei tegen de andere schoen: „Ga je mee op straat?" „Dat is een goed idee", zei de andere schoen. „Dan ga ik in de tram en in de bus' Zo gezegd zo gedaan. Dus ze gingen op straat. Eerst in de bus. Toen de chauffeur het niet zag wipten ze er gauw in. Een deftige meneer trapte per ongeluk op de ene schoen. „Au", zei de schoen, „ik héb ook ge voel". „Wat is dat?" zei de meneer. „Schoe nen zonder benen, zoiets heb ik nog nooit gezien' Hij gooide de schoenen uit het raam pje. Plons, ze vielen pardoes in het wa ter. Eigen schuld. Koop maar nooit wandelende schoenen hoor. Zelf verzonnen door Ma rianne V. Kaam (10 jaar) Noordamlaan 9 Zevenbergen Noord-Brabant Het was een dag in mei. Liesje zou dan bijna jarig zijn. Want zij verjaart de 19e en het was nu de 17e. Ze was natuurlijk vreselijk benieuwd wat ze zou krijgen. Net een dag voor haar verjaardag nam moeder haar mee naar de winkel. Ze zou een naaimandje krijgen. Moeder had er al een gekozen. Liesje vond het een mooi mandje. Moeder zei tegen Liesje: „Kijk de winkel maar wat rond. dan zal ik wel afrekenen". Dat deed Liesje. Opeens zag ze daar een heel lief klein poesje in een mandje zitten. Ze nam het poesje in haar han den en ze zei: „Och wat een lief dier tje ben jij". Er stond op een plaatje dat het poesje te koop was. Het kostte f 5,-. Liesje had veel liever het poesje ge had dan het naaimandje. „Moeder", riep ze: „Ik wil zo graag het poesje hebben' Moeder zei: „Maar dat kan nu niet, Liesje, ik heb het naaimandje al ge kocht". Liesje vond het heel jammer. Nu gingen ze weg. Het naaimandje zou morgen bezorgd worden. Maar het poesje was ook slim, het dacht: ik wil zo graag naar dat meisje. Weet je wat ik kruip in het naaimandje. Het poesje sliep gauw in. De volgende morgen werd het pak thuis bezorgd. Huppelend kwam Liesje beneden. Ze was nog wat bedroefd, om dat moeder het poesje niet gekocht had. Ze kwam binnen, alles was versierd. Ze zag ook veel cadeautjes staan. Hel waren mooie dingen. Van vader had ze 2 rijksdaalders ge kregen. Want vader wist niet wat hij moest kopen, dus besloot hij dat Liesje zelf maar iets moest kopen. Het laatste kwam het naaimandje. Geen poesje dacht Liesje. Maar het poesje drukte het kopje tegen het dek seltje. En wat was Liesje blij. Ze vloog vader en moeder om him hals, zo blij was ze. Maar vader en moeder keken ver- Vanmiddag had Marieke echt niets te doen. Ze vroeg aan moeder: „Mama. mag ik naar de vijver eendjes gaan voeren?" „Vooruit dan maar", zei moe der. „Hier heb je een zak met brood Maar wees voorzichtig hoor", „Ja moe der", gehoorzaamde Marieke. Toen ze bij de vijver kwam zag ze mooie witte eendjes. Ze wou die mooie witte wel van dichtbij bekijken. En daar had je het al. Ze viel in het wa ter. Een man die er ook was riep: „Pas op, pas op, kleine meid". Hij trok Ma rieke uit de vijver Marieke was door nat en snipverkouden. Toen ze thuis was gebracht door de man, schrok moe der erg. De man vertelde het nare ver haal. En voortaan is Marieke nooit meer alleen naar de vijver gegaan. Marianne Jansen (8 jaar) Zandspui 5, Etten baasd naar het poesje. Moeder zei: „Maar wij hebben het poesje helemaal niet gekocht. Liesje zei: „Hoe komt het dan hier?" Vader zei: „Misschien was het in de winkel in het mandje gekiropen." Moeder zei: „We zullen maar naar de winkel gaan en het poesje terug brengen' Liesje vond het heel jammer. Nu waren ze binnen. En moeder vertelde alles tegen de winkeljuffrouw. De win keljuffrouw was ook al verbaasd. Ze zei: „Ik denk dat het poesje zo graag bij jou wilde zijn". Toen zei vader, „Liesje je hebt van mij f 5,- gekre- ken. Nu kun je misschien het poesje toch nog kopen". „Ja", zei Liesje, >,dat wil ik wel' En het kostte toch precies f 5,-. Ze was er heel blij mee. En het poesje miauw de vrolijk. Nu kreeg Liesje van de juf frouw een mooi mandje voor niks, voor het poesje. Zo werd het toch nog een fijne verjaardag. Annie Maas, Koolpad 22, Bavel René Hermens, Sikkelstraat 32, Breda 10 ja Engeltjes, zul je denken, die zijn al tijd lief, maar dan heb je het mis, want er was een heel klein ondeugend engel tje, het was een engelbewaardertje. Ze was altijd bij een klein jongetje, dat heette Rolandje. Rolandje was pas l1/» jaar. Het engeltje dat op hem moest pas sen dacht bij zichzelf: v „Ik neem een dagje vrij", en wat ze zei dat gebeurde ook. Dus ze nam een dag vrij. 's Mor gens vroeg haalde de moeder van Ro landje hem uit bed en kleedde hem aan, daarna ging Rolandje spelen. Zijn moeder ging even naar de keuken, maar opeens hoorde ze huilen, ze ging naar de kamer en daar zat Roland met een grote buil op zijn voorhoofd. Moeder gaf hem een snoepje en toen ging hij weer spelen Het engeltje intussen, z'ag een ander engeltje, dat was het engeltje van René (het broerje van Roland). Het engeltje, het ondeugende engeltje, zal ik maar zeggen, dat ging een praatje maken met zijn collega. Het ene engeltje vroeg: „Ben je vrij vandaag?" „Nee, maar ik heb zelf maar een dag vrij genomen". O, maar dat moet je niet doen want dan krijgt Roland een pechdag. Jij moet hem toch beschermen". Maar daar trok het ondeugende en geltje zich niets van aan. Als Roland een keer viel of hij stootte zijn hoofd, dan voelde hij het wel. O, zo. Intussen pakte Roland al zijn ku bussen en maakte daar een toren van, maar steeds viel die weer om. Toen werd hij kwaad en wilde met de ku bussen gaan boksen, hij gooide de ku bussen allemaal door de kamer en één gooide hij zelfs bij René in de boks, maar omdat er twee engeltjes in de boks zaten (die zie je natuurlijk niet) viel de kubus net niet op zijn hoofdje. Daarna ging Roland naar de keu ken. Moeder zei dat hij yoghurt kreeg. „Pak je kopje maar van tafel' Nou, dat verstond Roland wel en hij probeer de zijn kopje te pakken, maar hij kon niet goed bij de tafel en doordat hij zich uitrekte, viel hij achterover met zijn hoofd tegen het aanrecht' maar hij huilde niet en toen mocht hij zijn yoghurt eten. Hij speelde daarna nog even, maar ineens draaide hij de radio heel hard. Zijn moeder zei, dat hij het niet mocht doen, maar Roland vond dat leuk en draaide toen de radio weer heel hard. Toen kreeg hij een tik op zijn vingers. Maar even later ging hij weer maar spélen, je kunt toch niet eeuwig blij ven treuren. Ineens ging de deur open en Roland rolde op de grond. Het engeltje ging intussen haar loon halen. Gelukkig vroeg de grote engel niet ot ze vrij was. Daarna ging het kleine engeltje weg. Naar de ijsbaan, maar eerst ging ze nog even naar de grote zolder haar schaatsjes halen. Toen ze bij de schaatsbaan kwam, hoorde ze de mensen roepen en joelen. Ze ging vlug naar binnen want betalen hoefde ze niet. Ze schaatste fijn een uurtje, maar toen werd ze moe. Maar dat on deugende engeltje ging vlug aan een ander z'n rok hangen, maar daar krijg je het koud van. Ze gmg dus naar de kant waar een tentje stond met lekkere koppen erwtensoep. Het engeltje hoor de dat een kop erwtensoep f 0,60 kostte. Toen ging ze achter de toonbank staan en legde in het kistje van de man een gulden. Daarna pakte ze een plastiek bekertje en deed het vol met soep. Daarna at ze deze smakelijk op. Maar als ze wist wat er op het ogen blik in het huis van Roland gebeurde!!! Rolandje had van Sint Nicolaas een bromtol gekregen en hij had nu een slechte bui. Hij sloeg bijna met de brom tol Renétje op z'n kopje. Dat mocht hij niet. Ook al deed hij het niet expres. Hij had vader in ieder geval geslagen op z'n arm. (Het was papa geweest die de deur open deed toen Roland viel) Het engeltje ging, toen het zijn soep op had, naar de zolder om de schaatsjes weg te brengen. „Hé hé", dacht het, „als je wat durft, heb je tenminste eens een leuke dag" Maar toen het bij de hemelzolder aankwam zei de grote engel boos: „Waarom kom je hier, je moet hier toch niet zijn Toen zei het ondeugende ding niks. Toen zei de engel. „Nou, waarom zeg je niets". „Iiiik heb een dag vrijgeno- men", zei het engeltje. „Wel, wel, dat hoefde toch niet hé". „Nnnmee". Het engeltje kreeg nog een standje en ging toen weg. Toen ging ze weer naar Roland toe met het voornemen nooit meeT weg te gaan zonder het te zeggen. Marijke Evers (12 jaar) Oosterhoutseweg 51 Breda (N.-Br.)

de Stem | 1966 | | pagina 5