Morrcs. Hulst, heeft plannen voor forse uitbreidingen Brab; naar Z.-Vlaamse levensschool is uit huisvesting gegroeid Koewachts zwembad nog voor de zomer klaar Conflict bij de deltawerken Terneuzense vestiging voorlopig geannuleerd Dr. Kortn liever nat Binnen jaar na oprichting DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 JANUARI 1966 WALCHEREN MIDDELBURG Vleeshal herbergt n, Van put tot pomp Oorlogsgravenstichting geeft filmavond Cilli Wang treedt op voor scholieren VLISSINGEN Ongeluk met laden TERNEUZEN Nieuwe contactgroep brengt oecumene in praktijk Burgemeester naar Engeland Mededeling aan onze adverteerders Dagblad De Stem „Fablo en de Ezelin" werd groot succes Te Hellevoetsluis Sluiskil dacht dat ziekenhuis in brand stond Schip brak door schroefslagen Vismarkt gaat van aanzien veranderen Personeel Verfraaiing Oudelande Met wat geluk Mej. G. Nachtegaal 40 jaar bij Mi-Lock Gouden bruiloft te Koewacht wordt echt buurtfeest Plannen voor semi-permanente gebouwen Microkorfbal Voor K.N.KB. geen duels EXAMENS HOOG WATER Vandaag Morgen mm* DAF-zaak vc Hoge Raac (Van onze correspondent) In de vleeshal te Middelburg tal de heer J. Hoek, wethouder van Onderwijs te Middelburg, vanmiddag om kwart voor vtff de tentoonstelling »,Van put tot pomp" openen. De expositie laat o.a. de winning en verwerking van aardolie zien De organisatie van deze (onderwijs) - tentoonstelling is in handen van de Ver eniging Nederlands Fabrikaat in samen werking met de Shell. Behalve een mi niatuur-jaknikker in werking, een boor eiland en tal van foto's en lichtbeelden zien de bezoekers van de tentoonstel ling b.v. ook plastic zakjes met melk, de stof van de voering" van deze zak jes is gemaakt uit een van de vele pro- dukfcen die uit aardolie worden gehaald. De tentoonstelling, te bezichtigen tot 3 februari, is van maandag tot en met zaterdag geopend van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Bovendien woensdagavond van 19-21 uur, en zondagmiddag van 14- 17 uur. MIDDELBURG De Oorlogsgraven stichting geeft op vrijdag 4 februari in de kantine P.Z.E.M. aan de Poelendaele singel te Middelburg 'n filmavond voor nabestaanden van Nederlandse gesneu velden. Vertoond worden kleurenfilms van de erevelden in Indonesië. Birma- Tbailand, Engeland en van de inwijding van een gedenksteen in het voormalige concentratiekamp Mauthausen in Oos tenrijk. De toegang tot deze avond is vrij. Er zijn oiok belangstellenden wel kom. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Het jeugdpro gramma van de Z. V. U. vermeldt voor deze week he t optreden van Cilli Wang, die in haar program ma, getiteld „De wereld van Cilli Wang" de leerlingen van de middelbare scho len een uur geboeid houdt. Gistermor gen en -middag werd in Vlissingen ge start- Vandaag wordt Middelburg aan gedaan: in de volgende dagen komen Goes, Oostburg, Terneuzen en Zierikzee aan de beurt. Visaanvoer In de week van 3 tm. 8 januari werden aan de mijn te Vlis singen de -volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 2160 kg garnalen, 74 kg bot 1717 kg schar, 151 kg schol. 10 kg tong, 601 leg wijting, 45 kg kabeljauw en 9804 kg sardijn. (Van onze correspondent) Aan boord van de Noorse vrachtvaar der Tarn in de Vlissirtgse buitenhaven is maandag de onderbaas D.P.S. uit Souburg, tijdens het overladen van wol, gewond geraakt. De kraan met het nét waarin de wol werd overgeladen, kwam normaal naar beneden en aldus kwam het net in het ruim terecht. Terwijl de heer S. die daar bezig was met zijn werk achteruitstapte, bleef hij met zijn voet in het net haken. Op dat moment werd het net weer omhooggetrokken. De heer S. viel met zijn rug tegen een piekoog van een luik. Na onderzoek in het St.- Jozefziekenhuis bleek het slachtoffer niet ernstig gewond. Onder de naam Christelijke Dialoog Sjaloom" werd in Terneuzen een con tactgroep gevormd door leken-vertegen- woordigers van een aantal christelijke kerken- Vertegenwoordigers van de Ne derlands hervormde en de gereformeer de kerk, de katholieke kerk. de Pink stergemeente en van de Nederlandse Protestantenbond zijn een paar maan den geleden voor de eerste maal bijeen gekomen om de oecumenische gedachte in praktijk te brengen. Hoewel het begin slechts aarzeland was, waren er toch genoeg redenen om verder te gaan. Op dinsdag 18 januari komt de groep weer bijeen in het gebouw van het Katholiek Maatschappelijk Centrum (Leeuw laan 31). Voor ieder die er belangstelling voor heeft is de bijeenkomst vrij toeganke lijk. De heer A.J.M. Vermeulen houdt een korte inleiding en drs. F.C. de Waal treedt op als gespreksleider. De contact groep „Christelijk Dialoog Sjaloom" wordt momenteel gevormd door de he ren W.H. Drijvers, R. Elzinga, P.J. No- tebaart, G. Vermeulen, P.J. van Vliet en drs. F.C. de Waal. De groep werkt met volledige instem ming maar zonder de bemoeienissen, van welke geestelijke leider dan ook, om de onderlinge gesprekken zo open hartig mogelijk te houden. Zij heeft de bedoeling om verde-e initiatieven te ont wikkelen. Op de eerste plaats om te trachten ncyg andere christenen hierin te betrekken, uitgaande van de gedachte dat momenteel de scheiding niet tussen de kerken, maar tussen de kerkgroepen loopt. Men denkt vervolgens aan de mo gelijkheid om eveneen> in het K.M.C.- gebouw een kerkdienst voor buiten kerkelijken te houden. Na een korte preek zal er dan mogelijkheid bestaan hierover onderling van gedachten te wisselen. Het wordt dus niet weer een andere soort kerkdienst. De groep gaat uit van de mening dat ieder, die mee wil doen, dit doet uit persoonlijke ver antwoordelij kheid. (Van onze correspondent) De burgemeester van Terneuzen, mr. H. van Rijpstra is uitgenodigd om als gastspreker op te treden op de jaarlijkse algemene vergadering van de Kamer van Koophandel te King's Loynn (En geland). In deze plaats is evenals te Terneuzen een fabriek gevestigd van Dow Chemical. Deze vergadering zal plaats vinden op woensdag 9 februari a.s. Koewacht Nieuwe brandweerauto In aanwezig heid van de commandant en het volledi ge brandweerkorps werd deze week in Koewacht de door de gemeente aange kochte nieuwe brandweerauto afgele verd. Het is een prachtige auto, voorzien van een aanhangwagentje, waarop de pomp is gemonteerd. Onmiddellijk had er een proefrit plaats en werd bij de Boskreek de pomp beproefd. Alles was !n orde, zodat onze pompiers nu over goed materiaal beschikken. Sluiskil Keet afgebrand Even na elf uur maandagavond is brand uitgebroken in een schaftkeet van de firma Sprangers, welk bedrijf de bouw onder handen heeft van een zusterhuis bij het ziekenhuis. De keet brandde geheel uit. De brandweer van Sluiskil, die vijf minuten na de alar mering aanwezig was, zorgde voor het nablussingswerk. Een olievat tegen de buitenmuren van de brandende keet le verde ontploffingsgevaar op. Ch. de Ru- sel, een sloper uit Sittard, zag kans bet gevaarte weg te slepen, nadat het gloei end hete vat met waterstralen was afge koeld. St.-Jansteen Dienstencentrum Er wordt in de gemeente via allerlei besprekingen en vergaderingen getracht te komen tot het oprichten van een dienstencentrum ten behoeve van de bejaarden. Een dienstencentrum, dat aan bepaalde voor waarden voldoet, kan n.l. in aanmerking komen voor een overheidssubsidie. Zuiddorpe In verband met de verdere doorvoering van de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffende onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan ons voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds zorggedragen Is het evenwél naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve u uitsluitend tussen 9.30 en 12.30 uur of tussen 15 en 17.45 uur te bellen. Advertentie-afdeling Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwscb-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuld-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor ZeelandExplottatte- F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300, Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS. tel. 2945, Hulst Redacteur voor West-Zeeuwscti-Vlaanderen N OPDAM. v. Ostadestraat 41, Oost- burg. tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid- Beveland en Walcheren J. HÜSKEN tel 6252. Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252. Goe» Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm. Ingezonden mededelingen 2 1/2 mm. gewone advertent.es Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder i 1.— elk' regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en t 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Aardenburg Nieuwe boldersclub Nu bij café Centraal op de Markt een overdekte bol baan werd opgericht is men daar ook gekomen tot oprichting van een bolders club. Zondag vond de oprichtingsverga dering plaats, waarbij zich 49 leden aan meldden. De naam der vereniging zal luiden ,,Aardenburgse Bolders Club". De bestuursverkiezing gaf het volgende resultaat: W. Herwegh, voorzitter, J. Houg, secretaris, H. Moens, penning meester Eug. Rijckaert en A. Leliaert, leden. Besloten werd om iedere tweede zaterdag van de maand wedstrijden te houden, die om 7 uur 's avonds zullen beginnen. Het dameskoor Amicitia vierde zijn tienjarig estaan met de opvoering van de kinderoperette „Fablo en de Ezelin" door J. Korvers. Het was het 25e op treden van het kinderkoor „De Krekels dat hiermede onder leiding van pater H. J. van der Aa een mooi succes oogst te. Zoals gebruikelijk ging aan de opvoe ring van déze Spaanse operette een op treden van het koor vooraf, dat een vijf tal kerstliederen zeng en na een decla matie van Loes Pandaen nog een zes tal buitenlandse liederen, onder andere het Ave Verum van Mozart. De opvoering van de Spaanse jeugd- operette bracht fleurigheid en vrolijkheid in een echt zuidelijk decor, ontworpen en geschilderd door de Aardenburgse schilder Willy de Vriend, leerling van de tekenacademie van Maldegem. Het spel, dat de geschiedenis van de ezel- rennen en jaloerse geitenboeren uit beeldde werd door de meisjes op vlotte en zwierige wijze vertolkt. Hiertoe droe gen ook in hoge mate bij de fraaie kle ding van Spaanse schonen, zigeuners, geitenboeren en overige deelnemers en de bijzondere wijze waarop allen waren gesmïnkt. Mede door de malaguene-mu- ziek, het ritme van kastagnetten en tam boerijnen kwam men direct in de echte Spaanse sfeer. De muzikale begeleiding werd verzorgd door mejuffrouw Lilian Vermêire. Aan de uitvoering namen niet minder dan 42 meisjes deel. De vlotte uitvoering, die ook de belangstelling trok van het gemeentebestuur en de geeste lijke overheid getuigde van de grote zorg. die aan de voorbereiding was be steed. Na de drie uitvoeringen te Aar denburg is het de bedoeling, dat ook nog opvoeringen worden gegeven te IJzendijke en Sluiskil. Uitslag- schieting Aan de bïj Alex Apers gegeven schieting namen 55 schut ters deel. De heer P. de Rijcke uit Zuiddorpe schoot de hoogvogel. De le zijvogel schoot O. van de Walle, de 2e R. Cronenberg, beiden Zuiddorpe. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden geschoten door Lucien Talboom. Zuidzande Dulvententoönstelling De postdui- venhoudersvereniging „De Luchtbode" hield in café Schouten zijn jaarlijkse tentoonstelling waarvoor 157 duiven wa ren ingezonden. De uitslag luidt: Oude doffers: 1. J. v. d. Lycke; 2 en 3 P. de Hullu Schoondijke: 4 en 5 A. Weeda Nieuwvliet; 6. A. van Haneghera Retranchement; 7. P. de Hullu. Schoon dijke; 8. J. Wille. Oude duivinnen: 1 en 4' P. de Hullu. Schoondijke; 2 en 5 A. Weeda. Nieuw vliet; 3. D. Luteijn; 5. H. v. d. Walle, Cadzand: 6. J. Merk, Groede; 8 J. v. Houte. Jarige doffers: 1. J. de Zutter, Sluis; 2. J. Versprille, Oostburg; 3. G. Schrier, Cadzand; 4. A. Weeda, Nieuwvliet; 5 en 8 P. Maenhout, Sluis; 6. P. de Hul lu, Schoondijke; 7. J. Simpelaar, Oost burg. Jarige duivinnen: 1. J. Simpelaar, Oostburg; 2. P. Goosen, Retranchement; 3. P. de Hullu, Schoondijke; 4, J. de Krijger, Groede; 5. J. van Houte. Jonge doffers: 1. A. Weeda; 2. J. Versprille; 3, D. Luteijn; 4. P. Goos- sen; 5 en 6. H. v, d. Walle; 7. G. Schrier; "I. P. de Hullu. Jonge duivinnen: 1. A. Weeda; 2. J. Simpelaar Oostburg; 3. H. v. d. Walle, Cadzand; 4 en 8 P. de Hullu, Schoon dijke; 5. G. Schrier, Cadzand; 6. W. de Die, Zuidzande; 7. J. Wille. Zuidzande. Late doffers: 1. A. Breyaert, Aarden burg. Late duivinnen; 1. J. de Zutter, Sluis; 2. J. Versprille, Oostburg. Kam pioen doffers: J. v. d. Lycke, Zuidzan de. Kampioen duivinnen: P. de Hullu, Schoondijke. HELLEVOETSLUIS (ANP) Voor het einde van deze maand zal de „Del- taschouw", het voorlichtingscentrum voor de Deltawerken in Hellevoetsluis, warden gesloopt, evenals de steigers van de rondvaartboten naar de werken in het Haringvliet. Oorzaak hiervan is een conflict tussen de staat en de stich ting „Hadex", die het gebouw en de steigers exploiteerde. Het verschil van mening betreft de wijze van bedrijfsvoe ring door de „Hadex". Van de zijde van Rijkswaterstaat werd onds door ir. Volker, hoofd van de Del tadienst, meegedeeld, dat er voor zal worden gezorgd, dat ook in het komen de seizoen bezoek aan de werken in het Haringvliet mogelijk blijft. Ook een ge bouw voor de voorlichting zal er weer komen. In Hellevoetsluis maakt men zich ern stig ongerust over de situatie, omdat men vreest dat, indien rijkswaterstaat niet snel genoeg in staat is vervangende voorzieningen te treffen, men de 150.000 bezoekers zal moeten missen, die tot nu toe jaarlijks de Deltawerken in Helle voetsluis bezochten. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Maandagavond laat is een bouwkeet van Sprangers' Bouw- en Be tonbedrijf N.V. uit Breda op het terrein van het St. Elisabethziekenhuis te Sluis kil afgebrand. De keet, die tussen de wasserij en de nieuwe kapel van het ziekenhuis was op getrokken, werd gebruikt als schaftlokaal en magazijn. De brand is vermoedelijk ontstaan door een brandende oliekachel, brandweer was spoedig ter plaatse en was het vuur snel meester. De schade wordt geschat op enkele duizenden guldens. De brand trok veel bekijks van inwoners van Sluiskil, die een rode gloed in de nabij heid van het ziekenhuis hadden gezien en aanvankelijk dachten, dat het vuur huis hield in het ziekenhuis. Daarin heeft men echter alleen maar een beetje last gehad van de rookontwikkeling, waarmee de brand gepaard ging. Breskens Vergadering ZLM Door de ZLM is in hotel Het. Wapen van Breskens de alge. mene jaarvergadering gehouden. De be langstelling was matig. Voorzitter A. Cambeer noemde 1965 moeilijk voor de landbouw, gezien het slechte weer en de weinige perspectieven. Uit het jaarverslag van secretaris-pen ningmeester M. Flikweert bleek een ba tig saldo. De vereniging telt 30 leden. De heer A. Cambeer werd bij de bestuurs verkiezing herkozen. Door K. Malcorps uit Cadzand werd een inleiding gehouden over bemestings gewoonten in de landbouw. Tijdens de rondvraag kwam de belas tingdruk ter sprake. Heikant Biljartwedstrijd De biljartclub „De lustige Toepers," gevestigd bij Theo de Block, speelde een wedstrijd op het top- biljart te St. Niklaas (B) tegen de club „De Gouden Poost" gevestigd in het café naar welks naam de club wordt genoemd. De Lustige Toepers waren met 30 leden per autobus afgereisd naar zij kregen een nederlaag van 24-16 te slikken. Volgende maand, wórdt de re vanchewedstrijd te Heikant, gespeeld. Kapellebrug K5ningschleting De schutterssocië- teit „Wilskracht", gevestigd bij Dolf de Backer, hield de jaarlijkse koning- schieting. De bekende schutter Pier van den Broeck uit het Belgische De Klinge wist bij het tweede schot de konings vogel te raken. Pier is voor een jaartje koning van deze sociëteit. «9I iiin n iri i v n BRUINISSE (ANP) Wegens abnor maal lage waterstand voer dinsdagmid dag omstreeks het middaguur in de Witte Tonnenvlije een aantal schepen aan de grond op een zanddrempel. In pogingen om vlot te komen maalden enige vastzittenden tankers met hun schroeven zo hard, dat daarbij het zand werd weggemalen onder het eveneens in de nabijheid aan de grond zittende 359 ton grote motorscheepje „Truus" eigendom van de firma Touwslager uit Rotterdam. Dit scheepje brak als ge volg daarvan en maakte water. Bij op komend tij is door een der tankers ge probeerd het schip op sleeptouw te ne men na&r Wemeldinge, maar dat is niet gelukt. De jonge schipper en zijn vrouw zijn aan boord van een van de tankers gegaan en ziin in Wemeldinge aan land gestapt. (Van een onzer verslaggevers) HULST Morres woninginrichting N.V. te Hulst heeft plannen voor enkele forse uitbreidingen. Vergroting van de bedrijfsruimten door de nog vrij recente aankopen van het zogenaamde groot pa tronaat, het voormalige Wit Gele Kruis- gebouw en van de oude „Broedersschool" die als magazijnruimten worden aange wend, zijn nog niet voldoende gebleken om de expansie, die het bedrijf momen teel meemaakt, naar behoren op te van gen. Een eerste uitbreiding geldt het winkelpand, dat in de naaste toekomst zal worden omsloten door de Bierkaai- straat, de Vismarkt en de Overdam- straat, die door de uitbreidng en ver bouwing van „Morres" geheel van aan zien zullen veranderen. Voorts is er be hoefte aan ongeveer 5000 vierkante me ter nieuwe opslagruimte. Die wil men creëren door overkapping van het plein tussen het groot patronaat en de Broe- dersschool. Door deze uitbreidingsplannen en de ontwikkeling, die het Hulster bedrijf ge durende de laatste vijf jaar te zien heeft gegeven, is de vestiging van een filiaal in Terneuzen enigszins in het ge drang gekomen. „We moeten alle zeilen bijzetten om de zaken in Hulst rond te krijgen. Daarom hebben we, aangezien de vergunning voor de verbouw van het pand aan de Noordstraat toch langer uitbleef dan verwacht, het filiaal in Ter neuzen voorlopig geannuleerd. Het is echter niet uitgesloten, dat Morres zich in de toekomst zal vestigen in een van de in de nieuwe Terneuzense wijken te bouwen winkelcentra", aldus de heer A. Morres, die met zijn broer J. Morres de directie uitmaakt. Het pand aan de Terneuzense Noordstraat is tijdelijk ver huurd aan „C. Jamin." De uitbreidingen, te Hulst zullen op korte termijn verwezenlijkt moeten wor den. „Het is op het ogenblik zo, dat wij de ontwikkeling van het bedrijf moe ten afremmen, omdat we onvoldoende ruimte ter beschikking hebben. Die situ atie ia natuurlijk niet ideaal, vooral niet, omdat we voor 1966 nog een aanmerke lijke stijging van de omzet verwachten", meent de heer Morres. Morres heeft op het ogenblik ruim 100 personeelsleden in dienst. Dat aantal zal binnenkort met 30 tot 40 moeten ver meerderen. De heer Morres merkt de werving van nieuw personeel aan als een „waarschijnlijk moeilijke zaak": men heeft veelal vakmensen nodig. En die zijn er niet voor het oprapen. IHsnsweerT Uitvoering Onder grote belangstel ling vond in de zaal Zeelandia" te Hansweert het optreden plaats van het accordeonorkest „De Witte Pompoenen" o.l.v. Zr. Consolata, de drumband van Scheldegalm o.l.v. de heer J. de Boei en jeugd Scheldegalm o.l.v. de heer R. van Eykeren. Dit optreden van de jeugd is een overweldigend succes geworden Ha.ndboogsohieten De handboogver eniging „Juliana" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer J. de Rijke in café Centrum. Er waren 50 schutters van 12 verenigingen. De uit slag is als volgt: Hoofdvogel: F- v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes: le zijvogel: W. de Wilde van Juliana te Oudelande; 2e zij vogel: F. v. 't. Westeinde van A.D.L.M. te Kwadendamme; le bovenkal: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande. 2e bovenkal: C. Westdijk van Vios te 's- Heerenhoek; le onderkal: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande; 2e on derkal: F. v. Loenhout van Jac. v. Beie ren te Goes; le klep: L. de Koeyer van A-D.LM. te Kwadendamme; 2e klept B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezan- de; 3e klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; meeste kleine vogels: J. Minnaard en A. Martens, ieder 5 stuks. Ovezande Burgemeester W. M. Mooyman heeft voor dit jaar nogal wat punten op zijn verlanglijstje staan. Tijdens de raadsver gadering van gisteren werden tevens de wensen van de gemeenteraad gespuid. Ten eerste, een bejaardencomplex dat veertien bejaardenwoningen en een dien stencentrum zal omvatten. Men hoopt het project nog dit jaar te verwezenlijken. Ten tweede de stichting van een dorps huis. Ten derde de bouw van 20 ratio- woningen, die de tweede helft van dit jaar klaar moeten zijn. Ten vierde af bouw van de brandweergarage en ten vijfde de verbetering van de omheining van de hervormde kerk. .Veel van de plannen, die we het vo rig jaar maakten, zijn gerealiseerd", al dus de burgemeester, waarmee hij zeg gen wilde dat de raad ook dit jaar opti mistisch moet zijn. Wat betreft de begroting voor 1966, deelde de burgemeester mee dat er een tekort is. De bevolking is vorig jaar met vijf zielen achteruit gegaan. s-Heerenhoek Handboogschleten De handboogver eniging „Concordia" hield haar schie. ting op de liggende win bij de heer P. Rijk. Er waren 51 schutters van U verenigingen. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: P. Rijk van Vios te 's- Heerenhoek; le zijvogel: C. Remijn van Spes Nostra te Ovezande; 2e zijvogel: Jac- Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes; le bovenkal: P. Timmerman van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek: 2e bo venkal: P. v. Steenbergen van Zeelan dia te Ovezande: le onderkal: F. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes; 2e onderkal: B- v. d. Dries van Eens gezindheid te 's-Heerenhoek; le klep: A. de Jonge jr. van Soranus te Heinkens- zand; 2e klep; P. Steketee van A.D.L.M. te Kwadendamme; 3e klep: J. Bongers van Willem Teil te Ovezande; meeste kleine vogels; Bas de Jonge van Con cordia te 's-Heerenhoek, 4 stuks. Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Met wat geluk zal de bevolking van Koewacht nog voor het komende seizoen de beschikking krijgen over een zwembad, dat op een ongeveer een hectare groot terrein in de nabij heid van het sportpark zal worden aan gelegd door de fa. Lucas Pesie. De plannen voor de aanleg van het zwembad zijn weliswaar vrij recen:, maar niet van vandaag of gisteren. De kosten voor de verwezenlijking van het eerste ontwerp werden begroot op 100.000 gulden. G. S. van Zeeland zullen dezer dagen een plan onder ogen krij gen, waarvoor bij realisering de gemeen te Koewacht ongeveer 165.000 gulden zal moeten uitgeven. Er is sprake geweest van verschillende plannen, die alemaal één ding gemeen hadden: de houten wanden van de bas sins zouden worden bekleed met een laag stevig plastic. Niet stevig genoeg echter naar de zin van bijvoorbeeld de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. De fa. Pesie moest telkens met betere ontwer pen komen. De aanleg van het zwembad aan de hand van het zoveelste plan. zal voor het grootste gedeelte volgens de oorspronke. lijk gedachte procedure verlopen. Alleen de bodem van de bassins zal worden voorzien van een betonlaag, waarover dan het plastic zal worden gelegd. De raad heeft voor de bouw van het zwembad een -krediet van ƒ225.000 be schikbaar gesteld. Zij stelde zich voor dat de exploitatie jaarlijks een bedrag van 10.000 gulden zal vergen. Men ver wacht dat G. S. het laatste plan zullen goedkeuren. In dat geval zal men zo spoedig mogelijk beginnen met de aan leg van het bad. Het bassin krijgt een L-vorm met een diep, minder diep en ondiep gedeelte. Daarnaast zal worden voorzien in een kleuterbad. Het hoofdbassin zal worden omzoomd door een zonneweide van flinke afmetingen. Ook worden badhokjes, een kantoortje voor de badmeester en een ruimte waarin de zuiveringsinstallatie komt, gebouwd. Rondom het terrein van het zwembad zal beplanting worden aan gebracht. „Het wordt een mooi zwem bad", oordeelt het gemeentebestuur. Koewachtse al dan niet geoefende zwemmers en zwemsters zullen hun oor deel tot het seizopn moeten opschorten. Het winkelpand belooft fraai te wor den. De gevel wordt overal twee nieter naar achteren geplaatst, zodat zal kun nen worden voorzien in brede trottoirs die zullen worden overdekt mét een bij na twee meter brede luifel. De etalages zullen zich over een lengte van 145 me ter uitstrekken langs de Over damstraat, de Vismarkt en de Bierkaaistraat. Het „nieuwe" gebouw, een ontwerp van ar chitect Jos van Driessche uit Hulst, zal twee verdiepingen krijgen. Het vloerop pervlak van de verkoopruimte (3000 vierkante meter) zal worden verdub beld. Ook het toekomstige gebouw tussen het groot patronaat en de Broedersschool zal worden voorzien van twee verdiepin gen. Morres zal erin de beschikking krijgen over 6000 vierkante meter nieuwe opslagruime. De directie van Morres is optimis tisch gestemd t.a.v. het tempo, waarin De uitbreiding en verbouwing van Morreszal dit resultaat op leveren. De gevel op de voorgrond grenst aan de Vismarkt, die geheel van aanzien zal veranderen de uitbreidingen zich zullen kunnen u trekken. B. en w. van Hulst zijn vr zins alle medewerking te verlenen. Te: eerste, omdat de verbouw van de wli. kei een verfraaiing met een moderne In slag van de binnenstad zal betekenen j ten tweede, omdat de aanwezigheid vatl] Morres in Hulst van belang is. Morru heeft zich gespecialiseerd in de verkooj I van meubelen, die voor een groot gedeei j te door eigen krachten zijn ontworpen DRS. VAN DE LAA hoofd niet in de schoi (Van een onzer verslaggevers) HULST Mej. G. Nachtegael was gis teren 40 jaar in dienst van Mi-Lock N.Vl te Hulst. Directeur A. Lockefeer schei»]: tijdens de huldiging .die 's middags plaats, vond, de verdiensten van de jubilaresstl Zij kreeg de gouden medaille van vel dienste van de Vertriko, een onderschei- ding, die de Nederlandse tricotfabriksr,], tenvereniging slechts bij hoge uitzondel ring toekent. Mej. Nachtegael kreeg bos vendien een enveloppe met inhoud aange boden. Afvaardigingen van de verschllleilil afdelingen kwamen met het cadeau virf het personeel, een mooie kamerlamp, i dragen. (Van onze correspondent) KOEWACHT Op 19 januari wordt in Koewacht het gouden huwelijksfeest van het echtpaar Sjef Gijse (71) en Pau line Dankaert (74) gevierd, dat een echt buurtfeest zal worden, zoals het de laat ste jaren net meer gebruikelijk is. Per auto zal de gehele stoet, waaron der iedereen, die aan het feest heeft meegewerkt een H.Mis bijwonen. Hier na worden het bruidspaar en de fami lieleden op het gemeentehuis officieel ontvangen door burgemeester Dierick voor de erewijn. 's Middags is er een receptie in zaal de Schepper, waar het familiefeest wordt gevierd. Tegen de avond brengt de fanfare E.M.M. hen een grootscheepse serenade. Sjef en Pauline zijn twee tevreden mensen. De gouden bruidegom is een rasechte Koe wachter van geboorte. Hij onmtoette Pauline toen hij als knecht in Absdale werkte en 's zondags in Hulst naar de kerk ging. Op 19 januari 1916 trouw den zij. Het echtpaar heeft een leven achter de rug van hard werken. Acht kinderen werden er uit hun huwelijk ge boren, waarvan er momenteel nog vijf in leven zijn. De hardloper Eng. Alon- sius van Rieme behoort tot hun klein kinderen. Van een onzer verslaggevers) HULST De levensschool (Stichting Katholieke Levensschool voor jonge werknemers in Zeeuwsch-Vlaanderen) blijkt binnen een jaar na de oprichting uit haar huisvesting te zijn gegroeid. In Sluiskil houdt de levensschool domicilie in een bijgebouwtje en in een houten keet achter het patronaat en in Hulst in de stadsmolen. De ruimten zijn veel te klein en bovendien afgekeurd door het ministerie. Er zi|n echter plannen voor de bouw van twee semi-permanen te scholen in de uitbreidingsplannen te Sluiskil en Hulst. Mogelijk zijn die ai in september voor het begin van het nieu we schooljaar klaar. De school begon in februari 1965 met 110 leerlingen. Men had er maar 60 ver wacht. Momenteel bedraagt het leerlin gental rond de 160 en „er komen er al maar bij'*, zoals directeur G. Maes uit Axel weet te vertellen. „Onze jongens zijn allemaal enthousiast. Zij zijn de beste propagandisten voor de school. Als we jongens, die in aanmerking komen voor de tweejarige cursus op de levensschool, bezoeken houden we een inleidend praatje om ze daarna te ver wijzen naar een van onze leerlingen, on verschillig welke. Die doet dan de rest wel." De grote groei van de school heeft tot gevolg gehad dat er nu vier vaste krachten aan verbonden zijn: directeur Maes, groepsleider J. van de Sande uit Hulst en handvaardigheidsleiders W. Pi- laet uit Koewacht en C. Zandburg uit Sluiskil. De lessen lichamelijke oefening worden gegeven door de heer G. de Moor uit Axel, die ook een groot deel van zijn tijd zoek brengt op de twee „levensscho len". In Sluiskil heeft de stichting 90 leer lingen, in Hulst ongeveer 70. De „propa gandisten" zijn afkomstig van 45 bedrij ven in 27 gemeenten. De leerlingen zijn verdeeld in dertien groepen. Tien groe pen komen elke week gedurende een halve dag naar Sluiskil of Hulst, 3 groe pen voor een hele dag. De stichting heeft tot nog toe bijzon der veel medewerking van net bedrijfs leven gekregen. „Men geeft de jongens echt de kans de school te bezoeken. We mogen over het eerste- jaar beslist niet ontevreden zijn. Wanneer we de nieuwe gebouwen ter beschikking hebben gaan we nog beter draaien", aldus de heer Maes, die vindt dat de leerstof er bij zonder vlot ingaat bij „de jongens". De laatstèn lopen zo graag (levens) school dat ze al mopperen wanneer tijdens de vakanties de deuren van de nóg proviso rische scholen voor enkele weken wor den gesloten. (Van onze korfbalmedewerker) MIDDELBURG —Op een viertal ic pirantenwedstrijden na bestaat het mi-1 krokorfbalprogramma voor a.s. zaterdaj;| geheel uit regionale seniorenwedstrjjto Voor de K.N.K.B.-afdeling zijn geen wed strijden vastgesteld. Voor de afwerking ij van het programma in klasse la is hel'i te hopen, dat Dosko uit Bergen op Zoom nu wel in de sporthal zal verschijnt De vorige competitie kon deze ploe? geen rol van betekenis spelen. Tegen resp. Swift 4, Vedo 1 en Togo 2 kati het nu bewijzen dat het in het mlkro korfbal meer mans is geworden. Oveii-I gens komt het ons voor, dat in deze n klasse Ondo 1 en Vedo 1 de grootste 1 kanshebbers zijn en daarom voorspel len wij in de wedstrijd Tjoba 2-Ondo 1 winst voor het laatste achttal. Vow';] Swift 5 zou er in deze klasse nog we! eens een rol van betekenis kunnen zit ten. Tegen Togo 2 en Tjoba 2 kan dit Swift-achttal bewijzen dat deze verwi- j derstelling wel eens juist zou kunnen j] blijken te zijn. Het volledige seniorenprogramma zie' I er voor zaterdag, in de volgorde van af- Ir werking, als volgt uit: ZKB 3: Tov 2-Stormvogels 3 Po P^'jl 2-KVL 2. Top 2-Dos '55, Stormvogels 3- r KVL 2, De Poel 2-Dos '55. ZKB 2A: Luctor v-Blauw Wit 2, M 1-Ondo 2, Luctor 2-KVL 1; Blauw Wit 2-Top 1. ZBK 2B: Tjoba 4-Togo 3; 2A: Luctor 2-Top 1- vB: Tjoba 4-Swift. 5; la: Dosk«| Swift; 2B: Togo 3-Ondo 3o IA: Dosko Vedo 1; Tjoba 2-Ondo 1, Togo 24#f 4, Tjoba 2-Swift 4. Dosko-Togo 2. DONGEN Hoofdonderwijzer: I heer George Verhagen te Sint-Jansteen Morgen, woensdag 12 jan. Hanswei' j 6.36 en 19.09 u., Terneuzen 6 02 en »i: I u„ Vlissingen 5.32 en 18.02 u. ™el dinge 7.32 en 19.56 u. MIDDELBURG City 20 uur Mourir 5 Madrid W*"\ ZVU). 14 j. KOEWACHT Patronaat 16.30 uur Jaarvergaaênns Boerenbond. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND i De Roode Leeuw 19.30 uur Verg» I ring Het Groene Kruis. BIERVLIET ,0««l „De Vriendschap" G. Tukker Toneel KPJ „Butler bij mijn vrot» ST.-JANSTEEN i 't Kuipke 21 uur Carnavalsviering gadering voor alle belangstellende KOEWACHT „..Mi Zeelandia 19 uur Spreekbeurt K° Boerenpartij. GENT f K.O. 20 uur Tovaritch van Jacgtie» val. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Rigoletto. IR. K. ZIJLSTRA geen andere mogeliikhei DEN HAAG (ANP) AdvJ neraal mr, Ch. M. J. A. Moons Hoge Raad der Nederlanden L geadviseerd het arrest van het j| hof in Den Bosch, waarbij hl Doorne' s Automobielfabrieken] r wordt vrijgesproken van tenlasl overtredingen van de c.a.o. voo|| taaiindustrie, te vernietigen M het arrest betrekking heeft od houden van premies op grondl ziektewet. Volgens mr. MoonsT sie dient die zaak verwezen td naar een aangrenzend gerechi procureur-generaal bij het hof| Bosch was tegen het arrest in gegaan. De Hoge Raad zal op arrest wijzen. „WAAROM zou ik de pest in 1 zegt hij lachend, het is ni I jammer; ik vond mijn ucl mooi". De 22-jarige chaujjl Huibregtse van de firma «St| Oost-Kapelle luistert naar dl Kapelse voornaam WilleboordI VORIG jaar deed hij in Sercu een aardige vondst. Tegen 7| van de sloopwerkzaamheden firma vond hij 5 gouden mul hetzelfde terrein, waar nu eet dige schat wordt opgedolven, f gen op een hoopje bij elkdcn! geveer op de plaats waar de tl loas geweest. Ik zeg tegen u| lega's: „Moet je nou eens ky| ik hier hebIk dacht er nog dat het goud kon wezen. Z| ook niet mooinogal broklf eerder vierkant dan rond. Ik mee naar huis en vroeg aan of zij ze mee wilde nemen juwelier in Middelburg, werkt. Ik dacht, misschien hJ nog muntwaarde. Maar dat bi de ik, want er was weinigi munten te zien. Geen beeldei leen hier en daar een letter"! „DE juwelier zag er ook n| muntwaarde in. Maar het en ik kreeg er eeiil paar tientW Nee, die ring is duurder", zë Huibregtse van zijn dikke verlovingsring, die hij aan kerhand draagt. „Als ik di vorig jaar toch gevonden h was ik nu al getrouwd, wan nu moeilijk om aan een huh menIk ben vorig-jaar nog v aan het graven geweest, rn vijf lagen zo op een hoopje b| dgt ik dacht: er is niets meei schijnlijk heeft de graafmai schat over het hele terrein v rriddr ddt het dllemddl bij e een pot gezeten heeft geloof Dat zoiemand hebben moet OP het ogenblik is Wim in Koi bezig met hetzelfde werk al rooskerke. Hij werkt sedert I een jaar geleden) uit dienst 1

de Stem | 1966 | | pagina 2