Sleepboot zonk in haven Kruiningen Legerpredikant legt ster en balk af LI PU YEH: VREEMDE EEND IN DE DIPLOMATIEKE BIIT Jazzavond van grootse stijl in Middelburg Midd Des Toren stad voor 25.000 mensen HULST rpapier voor uw pen F. Mechelink vraagt om vergadering kringbestuur NIEUWJAARSRECEPTIE COMMISSARIS AARTSEN Goedaardige darmziekte in Zeeland Camouflage is tamelijk doorzichtig DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 JANUARI 1966 Hansweert Kloetinge Reservewiel valt van auto vier wagens zwaar beschadigd N.a.v. groslijst KVP Dagblad De Stem DS. BARTLEMA NU IN BURGER K.V.P.-vergadering Ovezande Regering in Bonn vertrouwt het niet erg Jacobs en Schoonderwalt Auto in sloot: bestuurder werd gewond Verzoeting brengt schade aan mosselpercelen Politiebureau te Middelburg kost 1,325 miljoen Afdelingsvoetbal Zeeland HOOGWATER Vandaag Morgen 2 (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Gistermorgen is de sleepboot „Pieter Willem" van de n.v. v.h. Fa. W. van Hattum en Zn. te Zalt- bommel in de veerhaven van Kruinin gen gezonken. Er was niemand aan boord. De oorzaak is niet bekend. De sleepboot lag gemeerd aan een bag germolen an genoemde n.v. De schip per van de baggermolen merkte om streeks acht uur gistermorgen, dat de sleepboot dieper lag dan normaal. Hij waarschuwde berger L. Polderman uit Hansweert. Toen die in de veerhaven aankwam was de sleepboot al niet meer te redden. Bij eb (zie foto) steken al leen de mast en een stukje stuurhut nog boven het water uit. Vandaag of morgen zal de „Pieter Willem" met een bok worden gelicht. Succes voor berger Berger L. Pol derman heeft zaterdag met succes ge vist naar verloren ankers in het kanaal door Zuid-Beveland. Hij wist twee an kers en een 500 kg wegende bronzen scheepsschroef boven water te halen. Voetbalvereniging De voetbalvereni ging Kloetinge hield zaterdag in Ami- citia haar jaarlijkse feestavond. Er werd gedanst op de tonen van een orkest uit Bergen op Zoom. Tussen de bedrijven door werd er een verloting gehouden, waaraan waardevolle prijzen waren verbonden. (Van een onzer verslaggevers) GORKUM Een van een vrachtauto vallend reservewiel heeft op rijksweg 17, ter hoogte van het verkeersplein bij Gorkum, vier auto's zware schade toe gebracht. Toen het wiel van de vrachtwagen van de fa. L. te IJzendijke, bestuurd door de heer de W. op het wegdek terecht kwam, reed de heer A. F. uit Breda er juist achter. Zijn personenwa gen kwam met het wiel in botsing en werd door de kracht daarvan dwars door de middenberm geslingerd. Van de andere kant kwam juist een truck met oplegger, die op het laatste moment een botsing kon vermijden. Direct daarna kwamen nog drie ande re personenwagens met hot op de weg liggende wiel in botsing. Alle wagens (van de heren A. K. uit Breda, P. B. uit België en G. K. uit Dussen) werden zeer zwaar beschadigd. De heer F. uit Breda werd aan het hoofd gewond. Een soldaat die met hem meereed kon het wiel na de vierde bot sing van de weg verwijderen. (Van een oner verslaggevers) TERNEUZEN —De heer F. Meche link, lid van het kringbestuur Middel burg van de K.V.P. heeft zich schrifte lijk tot het dagelijks bestuur van de kring gewend met het verzoek op zeer korte termijn een vergadering van het kringbestuur uit te schrijven. De heer Mechelink wil volledig geïn formeerd worden over de stukken, die de laatste weken met betrekking tot de sa menstelling van de groslijst bij het da gelijks bestuur zijn binnengekomen. Al leen al het feit dat de afdeling Goes van de K.V.P. het vertrouwen in het kringbestuur heeft opgezegd, maakt het volgens de heer Mechelink noodzakelijk dat het kringbestuur bijeengeroepen wordt. De beroering, die rondom de groslijst is ontstaan heeft naar de me ning van de heer Mechelink zulke vor men aangenomen, dat het dagelijks be stuur de zaak niet langer op zijn eentje kan afwerken. De heer Mechelink is van oordeel, dat de door hem beoogde buitengewone be stuursvergadering zo snel moet worden uitgeschreven, dat het algemeen bestuur nog vóór de groslijststemming van 23 januari a.s. maatregelen moet kunnen nemen. Bromfietser gewond Op de Brood- markt deed zich een aanrijding voor tussen een personenauto, bestuurd door A. J. B. uit Kloosterzande en een brom fiets die werd bereden door K. W. uit Hulst. De bromfietser kwam te vallen en liep verschillende verwondingen op. Hij werd overgebracht naar het zieken huis. Hij heeft de personenauto waar schijnlijk te laat opgemerkt. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Westdorpe Crescendo zong Onder grote belang stelling heeft het r.-k. gemengd koor „Crescendo", onder leiding van Rob Pollet, een uitvoering gegeven in het bejaardentehuis ,,'t Verlaet". Nadat eerst een aantal kerstliederen waren ge zongen werden nog enkele profane lie- deren ten gehore gebracht. Crescendo boekte het meeste succes met de uit- vcering van de cantate Ambrosianischer Lobgesang, waarbij de trompettist Wal ter Cousemaker de zang begeleidde. Ook de vertolking van „De twaalf ro vers" viel goed in de smaak. De solo werd gezongen door Guust Pollet, een broer van de dirigent. Het koor van de zusters liet tenslotte enkele gedeelten van een meerstemmige mis horen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwscb-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor ZeelandExploitatie- F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300, Goes teL 2377 Hulst Redacteur voor Oost-Zeeutosch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS, tel. 2945, Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41 'J.-st burg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren J. HÜSKEN. tel 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. teL 6252, Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm. 1 mm. ingezonden mededelingen 21/2 mm. gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t 1.— elke regel meer f 0,25, Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens Bü plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,75 en 0,65. Bij S achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen ha31 geld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De legerpredi- kant ds. Bartlema heeft na een conflict om het al of niet dragen van zijn rangonderscheidingstekens (van majoor) zijn landmachtuniform in de kast gehangen. Hij werkt nu in burger als geestelijk verzorger van de militairen op de administratieve kaderschool COAK in Middelburg. Ds. Bartlema besloot zijn ster en zijn balk van de schouders te ha len omdat hij van mening is, dat elke hiërarchie binnen het instituut van de geestelijke verzorging van de krijgsmacht onjuist is. „Als le- gerpredikant behoort men niet tot een bepaalde groep, maar tot het (Van een onzer verslaggevers) MIDDELURG Mr. J. van Aart- sen, commissaris der koningin in Zee land en mevrouw Van Aartsen-Stap hebben zaterdagmiddag in d e mooie, maar wel wat kleine Statenzaal hun eerste nieuwjaarsreceptie gehouden. De receptie duurde van half vier tot half zes en werd zeer druk bezocht. Tot het laatst toe wa^ er een lange rij van autoriteiten en dames, die op hun beurt moesten wachten. geheel. Het voeren van een rang kan er op duiden, dat men eigenlijk toch meer tot een bepaalde groep be hoort." Ds. Bartlema had trouwens al in 1964 een reorganisatievoorstel ge stuurd aan het breed moderamen van de generale synode der Nederlandsch Hervormde Kerk, waarin hij onder meer aandrong op het afschaffen van de rangonderscheidingstekens voor militaire geestelijke verzorgers. Ove rigens zijn niet veel collega's het met hem eens. De meesten, aldus ds. Bartlema, blijken nogal gesteld op hun sterren en balken. Toen de dominee vorige week zijn ster en balk aflegde, vertelde hij ko lonel J. Crena Uiterwijk, comman dant van de COAK, waaróm hij dit deed. De kolonel nam contact op met brigade-generaal J. Ludwig (de onmiddellijke commandant van de kolonel), die vond, dat ds. Bartlema voor de goede orde binnen de ka zerne óf zijn dinstinctieven weer op zijn uniform moest bevestigen, óf zijn werk in burger moest voortzetten. De dominee koos het laatste. Hij blijft nu in burgerkleding lopen, tot zijn kerk uitspraak heeft gedaan. Een merkwaardige co-incidentie is dat generaal Ludwig lid is van de sectie Kerk en Krijgsmacht, een sec tie die het afschaffen van rangonder scheidingstekens voor protestantse geestelijke verzorgers voorstaat. In de editie van zaterdag 8 januari werd vermeld dat de heer W. Remijn heeft besloten zijn 14e plaats op de KVP-groslijst ter beschikking te stel len. De heer Remijn zou volgens dit be richt zijn besluit hebben genomen na een bewogen vergadering van het be stuur van de K.V.P. in Ovezande En volgens ditzelfde bericht is volgens de heer Remijn het bestuur van de K.V.P. in Ovezande tot de conclusie gekomen dat een breuk in de Zeeuwse K.V.P. onvermijdelijk is. De bestuursleden van de K.V.P. Ove zande, uitgezonderd de voorzitter de heer Remijn, hebben er naar aanlei ding van bovenbedoeld bericht behoefte aan uitdrukkelijk te verklaren dat er van een bewogen vergadering van het bestuur der K.V.P. Ovezande geen sprake is geweest. In een rustige en gemoedelijke sfeer is de gang van za ke rondom de samenstelling van de K.V.P. groslijst besproken. Verder is niet bet bestuur, doch alleen de heer Remijn tot de conclusie gekomen dat een breuk in de Zeeuwse K.V.P. onvermijdelijk is, waarbij zelfs van de zijde van een der bestuursleden is opgemerkt dat, wanneer er een breuk komt, de heer Remijn hiervoor (•mede) verantwoordelijk zou zijn. OVEZANDE M. STEIJN (Naschrift redactie: Desgevraagd heeft de heer W. Remijn zijn uit latingen van vorige week nad.r toegelicht. Men kan zijns inziens een vergadering in verschillende opzichten bewogen vinden. De be wogenheid van de bestuursverga dering zat hem, aldus de heer Re mijn, vooral in de aard van de me ningsverschillen, al werden de ver schillen dan ook op een zakelijke manier behandeld. De opmerking dat een scheuring in de K.V.P. onvermijdelijk is ge worden, was een conclusie van de heer Remijn, nadat het bestuur tot de overtuiging was gekomen dat aan de gang van zaken rondom de groslijst niets meer is te doen. Het bestuur heeft zich volgens de heer Remijn niet tegen zijn opmerking verzet.) (Van onze correspondent) BONN Uit het tamelijk kostbaar ingerichte huis in Bonns diploma-ten- stad Bad Godesberg dringt vaak de lucht van heerlijke Chinese gerechten naar buiten. In het huis is evenwel geen Chinees restaurant gevestigd. Het wordt bewoond door een zekere Li Pu Yeh, zijn echtgenote en een derde persoon die officieel als „kok" in de burgerlijke stand van Bad Go desberg is geregistreerd. Li Pu Yeh is of althans: geeft zich uit voor chef van het Bonner bu reau van het rood-Chinese nieuws agentschap „Nieuw China". In dezelfde functie was hij vroeger ge accrediteerd bij de regering van Wal ter Ulbricht in Oost-Berlijn. In neven beroep zou Li Pu Yeh een agent zijn van de Chinese volkspolitie, Mao Tse Tungs inlichtingendienst-annex-gesta- po. Li Pu Yeh maakt uitgebreide rei zen door de bondsrepubliek en is meer en langer onderweg dan al zijn bij de bondsregering geaccrediteerde buiten landse collega's. En natuurlijk vertoeft hij ook vaak in Oost-Berlijn. Als Li Pu Yeh in West-Duitsland op pad is, wordt de berichtgeving" ver zorgd door zijn echtgenote. Li Pu Yeh heeft in de afgelopen maanden nogal MIDDELBURG —Een klein, maar se lect gezelschap (zoals Pim Jacobs het terecht uitdrukte), heeft zaterdagavond kunnen genieten van jazzmuziek in di verse geledingen. Naast het trio Pim Jacobs, waaraan na de pauze Rita Reys ook haar medewerking verleende, trad tevens op het kwintet Herman Schoon derwalt, bestaande uit Cees Smal. trom pet, Cees See, drums Jan Huydts, pia no, Koos Serierse. bas en de leider zelf als saxofonist. De avond werd geopend met een blues :„Chi Chi" van Parker waarbij terstond bleek, dat men het mu sici van niveau te doen had. Naast het TERHOLE Zaterdagavond is een sportwagen, die werd bestuurd door H.P. (26) uit Hulst in een sloot langs de rijksweg in Terhole gereden. De au to sloeg over de kop en P. raakte be kneld. Hij werd uit zijn benarde posi tie bevrijd door enkele ijlings toege schoten automobilisten. Min of meer ern stig gewond, werd hij naar iekenhuis te Hulst overgebracht. Zijn auto werd geheel vernield. Het ongeluk gebeurde, toen P. een voor hem rijdende auto wilde inhalen, juist op het moment, dat een tegenligger kwam aanrijden. Hij zwenkte weer naar rechts. Waarschijnlijk zijn de rechterwielen in de berm ge komen en is de auto toen in een slip geraakt. De sportwagen schoot plotseling naar links en de weg over, de sloot in. (Van een onzer verslaggevers) GOES De ongewone verzoeting van de Oosterschelde als gevolg- van de gro te hoeveelheden oppervlaktewater, die de laatste maanden naar zee afvloeien, heeft nu ook duidelijke schade toege bracht aan de mosselpercelen ten oos ten van de Grevelingendam. Voor ongeveer 30 mosselkwekers daar is de verzoeting een strop. Aan de an dere kant van de Grevelingendam, waar de meeste mosselpercelen zijn, heeft men geen nood, wamt het zoete gn. op- perwater komt niet zo ver. De meer dan normale sterfte in de oesterputten en kreeftenparken te Yer- seke, waarover wij eind vorige maand reeds schreven, behoort daarentegen weer tot het verleden. De sterfte is be streden door toevoeging van zout in de bewaarputten en - door het weren van vers-waterinvloeden. Voorts is een opmerkelijke sterfte ge signaleerd onder de wulken, die het eerst het slachtoffer worden wanneer het zoutgehalte te ver t-eruglooip't, als ook onder slippers en agers. De schade aam de fauna in de Oosterschelde zal, naar het zich laat aanzien, echter be perkt blijven, omdat vele dieren hun winterslaap houden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELMURG Waarschijnlijk kan begin van dit jaar worden begonnen met de bouw van een nieuw politiebu reau te Middelburg. Dit hebben b. en w. meegedeeld aan de raad in een voor stel om een krediet van 1.325.000 gulden te voteren voor de bouw. Zoals gemeld, zal het politiebureau, dat een perso neelssterkte van zestig man kan huis vesten, verrijzen aan Achter de Houttui nen, voor de nieuwe brandweerkazerne, thema, dat door het kwintet wordt ge- FRANKFURT DaDDriemaal zo hoog als het op het ogenblik hoogste gebouw van de wereld het „Empire State Building" in New York wordt de superwoon toren, die de Berlijnse architect Robert Gabriel thans in West- Duitsland wil bouwen. Onze foto toont het vier en een halve meter hoge van binnen verlichte model van deze reus, die eens 50 kilome ter buiten het stedengebied Frank- furt/Wiesbaden/Mainz 1250 meter boven het aardoppervlak zal uit steken. 356 etages boven en 16 ver diepingen onder de grond zijn ge pland. In 8000 woningen van elk 100 vierkante meter zullen 25.000 mensen ondergebracht worden. Er zullen werkplaatsen en kantoren, scholen, kerken, kleuterscholen, ziekenhuizen, restaurants en win kels worden ingericht, zodat vele bewoners op weg naar hun werk en school en bij het boodschappen doen van regen en wind, kou en sneeuw geen last zullen hebben. Ook hotels, theaters, bioscopen en zelfs televisiestudio's zullen in de torenstad een plaats vinden. Vanwege de heerlijke zuivere lucht de bovenste verdiepingen zullen boven de wolken in de eeuwige zon liggen heeft men zelfs het plan 'ra sanatorium in te richten. Of men met een geplande „windkrachtcen trale" stroom zal kunnen opwek ken, is nog de vraag. 72 Liften en paternosters zullen de in andere steden noodzakelijke verkeersmid delen vervangen. Enige expreslif- en stoppen slechts om de twintig •erdiepingen waar men dan in de .liften voor korte afstanden" moet merstappen. Het verkeer over rails ;ra straat zal rond het huis onder- tards, voor een deel op een diepte nan 120 meter plaatsvinden. Onder le grond liggen ook de garages voor 1.000 auto's. Men denkt voor de hele onder neming een bouwtijd van 10 jaar nodig te hebben. De totale kosten zullen, zoals deze thans berekend zijn, 3,5 miljard Dmark bedragen. Dit geld wil men bijeenbrengen door de uitgifte van aandelen, die over de hele wereld verkocht zullen wor- d&A. WSSS* speeld, zijn er de improvisaties door elk van de orkestleden. Zodoende kon ook bassist Koos Serierse op overtuigende wijze zijn visie op „Chi Chi" geven en ook Cees See op de drums wist van wanten maar dient zich te behoeden voor een te overdadig gebruik van het slagwerk bij de begeleiding van het kwintet. Stuwing van het geheel is goed, maar overdaad schaadt. Zichzelf be luisteren op de bandrecorder zou voor hem geen overbodige luxe zijn. Het kwintet Schoonderwalt was verder te ho ren in ..On the trail'en het bekende Moon river": Schoonderwalt en de zijnen besloten met een werkje van de leider, het pittige en briljant gespeelde „The Winker". Het trio Pim Jacobs begon met „Au tumn Leaves" van Kosman en was verder te horen in „Westcoast-Blues" van Montgomery en „If I were a Bell" van Loesser. Na de pauze traden beide groe pen nog eenmaal op, waarbij Rita Reys medewerking verleende en ons o.a. liet luisteren naar „Get out of town" en „Old black magic" van Porter. Herman Schoonderwalt en zijn kwintet besloten de avond, die door de Stichting Middel burgse Schouwburg werd verzorgd, met o.a. twee werkjes van trompettist Cees Smal. Het publiek toonde zich zeer te vreden, hetgeen in applaus en „open doekjes" werd uitgedrukt. A.L. le Klas A: Jong Ambon I-Domburg I 32; Koewacht I-Philippine I afg.; Noor mannen I-Walcheren I afg.; Schoondijke I-Groede I 11. le Klas B. Robur I-Renesse I 11 Kruiningen I-Luctor I 1—8; Patrijzen I- Cortgene I 31; Zierikzee 2-Dreischor I 2—1. Res. le klas: Biervliet 2-RCS 2 14; Vlissingen 4-Zeelandia 2 84; Goes 3- Middelburg 4 11; "Vogelwaarde 2-Oost- burg 2 afg. 2c Klas AGraauw 1-Aardenburg 2 •1 Schoondijke 2-Sluiskil 2 13; Y- zendijke 2-HVV '24 3 afg.; Hoofdplaat 1 -Steen 2 afg.; Axel 3-Koewacht "2 41. 2e Klas B: Walcheren 2-Hansw. Boys 2 82; Kruiningen 2-Luctor 2 22; Zee land Sport 4-Lewed. Boys 2 10; Kwa- dendamme 1-Vlissingen 5 13. 2e Klas C: Burgh 2-Renesse 2 05; 3e Klas A: Hoofdplaat 2-Steen 3 afg.; Corn. Boys 3-Ria W 2 20; Graauw 2- Hulsterloo 1 14; Sluiskil 3-Vogelwaarde 3 afg.; Têrneuzen 4-Clinge 3 21. 3e Klas B: Patrijzen 3-Goes 4 05; Krui ningen 3-Luctor 3 1—3; Zeeland Sport 5- RCS 3 30; RCS 4-Kwadendamme 2 32 Robur 3-Volharding '32 1 4-^-2; 's-Hteer Arendskerke 1-Robur 2 afg. 3e Klas C: Jong Amban 2-Domburg 2 10; .Philippine 2-Breskens 3 aTg.; Noor mannen "2-Walcheren 3 afg.; Retranche- ment 1-Groede 2 4—3; Zeelandia 3- Schoondijke 3 37. vaak van „tolk" gewisseld en dit heeft de aandacht getrokken van het Bun. despresseamt in Bonn, dat voor het wel en wee van buitenlandse journalisten verantwoordelijk is. Li Pu Yeh is daar is men inmid- dels wel van overtuigd dan ook iets anders dan chef van 't Chinese nieuws, agentschap. Deze functie is slechts camouflage. Li Pu Yeh is een soort „avant-garde" van een Chinese vertf. genwoordiging in de Bondsrepubliek. In september j.l. heeft de Chinese regering met behulp van de Italiaanse communisten in Rome een „schooi ter bestudering van het Marxisme" ge. opend. Onder deze schuilnaam ver. bergt zich een instituut waar militan te communisten in West-Europa zich kunnen voorbereiden op het voeren van burgeroorlogen naar Mao Tse Tungs befaamde recept. In Rome werd bijna tegelijkertijd een „handels, missie der volksrepubliek China" ge. opend ter bevordering van de „inter, nationale warenuitwisseling". Leider van dit handelsbureau is ambassade raad Hsu Ming, die evenals Li Py Yeh lang in Oost-Berlijn was gesta- tioneerd en eveneens behoort tot d« Chinese volkspolitie. De voornaamste taak van de Romein, se „school ter bestudering van het Marxisme" is de verspreiding van de Chinese propaganda in West-Europa, De opleiding van communistische sa boteurs staat voorlopig nog op het tweede plan. Met ^un handelsmissie in Rome willen de Chinezen probe ren om het tot een diplomatieke er kenning van de Chinese volksrepubliek door de regering in Rome te brengen en tegelijk de Italiaanse communisti sche partij te splitsen in een Moskouse en een Pekingse vleugel. Een ongeveer gelijke opgave is toevertrouwd aan de Chinese handelsmissie in Wenen, wel- ker personeel niet minder dan 50 Chi. nese communisten telt. Van Wenen uit financiert de Chinese communistische partij haar ambassade in Albanië, dat in Europa Mao Tse Tungs trouwste aanhanger is en daarvoor zelfs met Moskou heeft gebroken. Verder finan ciert de handelsmissie in Wenen twee communistische kranten in Oostenrijk, die de Pekingse lijn volgen. Zo is het zonder meer duidelijk, dat het elegante huis in Bad Godesber? de Westduitse centrale der Chinese communisten is, waarlangs de verbin- j dingen lopen met de in West-Duits- land verboden communistische partij, die haar hoofdkwartier in Oost-Berlijn heeft opgeslagen. En zo is het ook duidelijk, dat Li Pu Yeh niet alleen maar buitenlands correspondent ir. Bonn is, maar vermoedelijk de tweede man der Chinese volksrepubliek in West-Europa, onmiddellijk na Peking? ambassadeur in Parijs, generaal Huang Tschen. En derhalve is het niet onbegrijpelijk, dat de Westduitse auto riteiten en hun contra-spionage-orga- [j nen een meer dan bijzondere belang stelling hebben voor deze Chinese „correspondent". (Van een onzer verslaggevers) GOES Een hoeveelheid met een soort salmonella-bacteriën besmet ge hakt heeft in Zeeland een kleine epide mie van darminfectie veroorzaakt. Hei vle^s, dat in pakketten door de spek- club in de provincie is verspreid, was klaargemaakt door slechts één slagerij, d;? echter niet schuldig is aan de in fectie-epidemie. De slager had namelijk de beschikking gekregen over besmet vlees. Slechts in één geval van de 46 was zie kenhuisopname nodig. De meeste pa tiënten voelen zich niet ziek. Volgens dr. S. Lelie, waarnemend geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland, is er, als iedereen zich houdt aan de meest elementaire vormen var. hygiëne, ook geen uitbreiding van d® epidemie te verwachten. De ziekte is niet kwaadaardig. Het aantal gevallen van darmstooiw sen door besmet vlees komt de laatste jaren steeds vaker voor. Dit komt soms door de voeding van het slachtvee. De ze voeding bevat salmonella bacteriën, die tijdens de erwerking van het vlees op het abattoir niet helemaal worden gedood. Door het vlees vervolgens in de keu ken niet goed te verhitten, wordt de salmonella ook in tweede instantie met gedood en kan een darmziekte het ge volg zijn. Niet altijd heeft deze infectie een zo goedaardig karakter als nu het geval was. Dr. Lelie dringt er dan ook op aan het verse en overgebleven vlees voor elke maaltijd gedurende ten minste tien minuten opnieuw te verhitten w een temperatuur boven 100 graden Cel- Hansweert 5.55 en 18.26 u., Terne»;! zen: 5.17 en 17.4j u., Vlissinjen: 4.« en 17.14 u. Wemeldinge: 6.48 en 19.241 H 11! I lit MIDDELBURG City 20 uur Het strand der liefde, TERNEUZEN Luxor 20 uur Geheim agenten harem, a.l. Landbouw 19.30 uur Ledenvergadering gymnastiekvereniging De Volharding TERNEUZEN A, Luxor 20 uur Geheim agenten I harem, a.l. VLISSINGEN /v Brittania 20 uur Toneeluitvoering l animal étrange (ZVU). GOES /ijiifl I Grand 20 uur Mourir a Madrid ZVU) 14 jaar. .ikari. Prins van Oranje 10.30 uur PrediK j tenconferentie Zeeuwse CBTB. OOSTBURG I Ledel 20 uur Von Ryan's express 14 j. OVEZANDE gemeentehuis 14.30 uur Opeab|f« PUdJVflrgad er-mg. Merkwaardig gei amateurs, in tegi mannen in het tot opvallend veel| Sparta '25-Middel (44) en zowel D kwamen eveneen, punten. Voor Midd de het gelijke spe punt achterstand t' loper DESK, dat versloeg. Helmond lijke uitwedstrijd t met 0—1 en De V; een verrassing doo EERSTE KLAS B: Gl Unitas - Overmaas af De Musschen afg., VUC singen - SVW 0—2, Ne EERSTE KLAS E: Spi burg 4—4, DESK - U tia - Helmond 01, De ten 4—2, Boxtel - RK< TWEEDE KLAS A: T afg., Budel - Valkensw del - Uno Animo afg., RWB afg., Reusel Spor TWEEDE KLAS B: Sport 03, Alliance - bergen - RKWU 0—4 '24 4—0, ODIO - Rood neuzen - Veerse Boys DERDE KLAS B: DSC Geel '38 - Juliana M 1- RKSVA afg., St.-Mich: steeg afg., OJC - UDI Concordia SVD 01. DERDE KLAS C: SCd Baardwijk - WVO afg 2—1, TAC - Virtus 1—f 7—0, Dongen - VCW 1- DERDE KLAS D: Slui: ters 12. Roosendaal - nisse - MOC '17 afg., I afg., Kaaise Boys - NS VIERDE KLAS B: RKJ Den Dungen - Linge bommel - Jan van Art TGG 1—3, OVH - Heus VIERDE KLAS E: Zigo WSC - Ons Vios afg., I wijk afg., Oirschot Voo Hieronymus - SET 11, afg. VIERDE KLAS F: Rigl 23, Sprundel - Madesd '40 - Waspik afg., Ras 0—3. VIERDE KLAS G: NVS BSC - Oudemolen 31 steren 1—0, De Schutte Burgh - Nieuw Borgvl Vosmeer afg. VIERDE KLAS H: Stee Biervliet - RCS 4—1, burg afg., Oostburg - a 41, Zeelandia - IJzem dorpse Boys - Corn. B EERSTE KI 9-13 H< 9-12 Si 9-11 D 9-10 Br! 9-10 Bo 9- 9 RK DESK Middelburg UNA TSC Spechten TOP SVW uvs Neptunus Vlissingen CW Musschen EERSTE KL 9-15 DC 9-14 Goi 8-12 Un 9-11 VU 10-11 Ov< 8- 7 Pap TWEEDE KL Budel 9-12 VI. Gemertt 7-11 Bes Uno Animo 8-11 Va] RWB 7.10 Ta> Longa 8-10 Sch Reusel Sp. 7- 7 BI a TWEEDE KL 9-15 Zee 9-14 All 9-13 HV 9-12 VO 8-10 Axi 9- 9 Stei RKWU Terneuzen Veerse Boys Internos Rood Wit ODIO DERDE KL/ Concordia 9-14 DS< OJC UDI Oss '20 RKSVA Juliana 8-12 OD 9-12 Zwif 9-11 Bla 8- 9 SM' 9- 9 Hae DERDE KLA VCW RKTW RAC Virtus WVO Baardwijk 9-14 Gil; 9-12 Dor, 9-12 SC' 9-10 TAi 8- 9 Gu. 8- 9 Hik DERDE KLA Dosko Grenswacht. Roosendaal Vogelwaarde Hontenisse Meto 9-16 MC 9-12 Kad 9-11 NSl 9- 9 Gas[ 8- 8 God 8- 8 Slui BW GW Zalttbommel TGG Heusden RKJVV VIERDE KLA 9-14 OV1 9-14 Lin£, 8-10 Buif 9-10 Dun 9- 9 J. 9- 9 RKfl VIERDE KLA SET Zigo Hieronymus Oirschot Ons Vios SVG 9-14 Gloi 8-12 RKf 9-11 RKfl 9-10 GSE 8- 9 WSC] 9- 9 OistJ VIERDE KLA Bavel Zundertt Madese Boys Breda VES '35 Waspik 8-14 Raa| 8-11 8-11 Sprl 9- 9 Advf 9- 9 Rigl 7- 8 Cluzona Zierikzee Divo Vosmeer BSC Halsteren VIERDE KLA 9-16 Borl 9-13 Oud 8-12 Schl 8-12 RKH 9- 9 Buri 9- 9 NVS VIERDE KLA| Breskens Biervliet Steen Aardenburg Zeelandia Clinge 9-15 RCS 9-14 Lew 9-14 Con 8-12 Ha 9-10 Oosl] 8- 7 IJzel

de Stem | 1966 | | pagina 2