K. Shell verlaat Indonesië Marokkanen uit Utrechts pension J Epidemie teistert nu ook België LuxemburgersOp eerste plaats een wasmachine I ONDERNEMINGEN AAN DE STAAT VERKOCHT 50 cent voor feest in de gevangenis Voorbereidingen voor de tweede ruimtewandeling SCHERPER TOEZICHT DOOR B. EN W. Tyfus dreigt in Oostenrijk MARINE LAAT BOM OP KERKHOF ONTPLOFFEN Robert Menzies uit de politiek Geveltoerist veroordeeld tot twee jaar HandeF voor 110 miljoen dollar MOND- EN KLAUWZEER Minister geeft miljoen steun Fa v.d. Goorbergh en Zn. GEWICHTHEFFER VERTILT ZICH Slang Nasoetion Zuid-Slavië voert nieuwe dinar in Werkster bestal oude dame Moeder en dochtei staan terecht vooi winkeldiefstallen Kwitantiezegel afgeschaft Vervoer A.R.K.A. over salarispositie AMBTENAREN VOOR HE T (STOOT)BLOK Uitbreiding FUNDERINGEN BOORPALEN LIEVER DAN EEN T.V.-TOESTEL OFFICIER ALS GETUIGE IN MOORDZAAK ROCKANJE Tweemaal overreden Ie badminton-team. Iigela Bairstow. top-speelster begon aatse.n Dat geluks- ian doen.:.... ulgarije en verspeel- foto Jack Stockman omspelen- DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 DECEMBER 1 (Adiventemtie) BREDA, vrijdag Op de TeteVingsedijk 89bis in Breda, waar momenteel een gra tis toegankelijke expositie van eet- en slaapkamers, bankstellen, bergmeubelen, tafels en ander meubilair wordt gehou den, deed zich vanmorgen een gelukkig goed afgelopen incident voor. De kolossa le, in de Europese sportpaleizen niet on bekende gewichtheffer J. uit Amsterdam, kon zich niet voorstellen dat een tentoon gestelde eiken kast voor een zo aantrek kelijke prijs geleverd kon worden, ,,'t Zal wel meubelplaat met fineer wezen", aldus de zwaargewicht. Toen dit bestreden werd sloeg de man zijn armen om het meubel stuk, om het gewicht te beproeven. De inderdaad massieve kast verhief zich geen millimeter van de grond en een toevallig op de expositie vertoevende arts consta teerde even later bij de gigant twee ge scheurde spieren en een ontzet schouder blad. De hee.r J., die voorlopig niet op wedstrijden mag uitkomen, heeft de kast reeds vanmorgen via zijn meubelhande laar (door drie man) kunnen laten thuis bezorgen. „Een geluk bij een ongeluk", zei hij tegen onze verslaggever. De tentoonstelling is geopend op maan dag en vrijdag van 8.3021 uur; dinsdag, woensdag en donderdag van 8.3018 uur, zaterdag van 8.3017 uur. Mr. E. Lamers: „feestelijk aanzien" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De directeur-gene raal van het gevangeniswezen, mr. E. A. M. Lamers, wil blijkens een bro chure, de directeuren van gevange nissen en huizen van bewaring in staat stellen „een feestelijk aanzien" te geven aan de jaarlijkse nieuwjaars bijeenkomst met het personeel. Daar om heeft hij de directeuren gemach tigd voor dit doel 50 cent per perso neelslid te besteden. Een woordvoerder van het ministe rie van justitie zei ons desgevraagd: „Och, u moet die bijeenkomsten ver gelijken met de jaarlijkse nieuwjaars bijeenkomst, die wij hier op het mi nisterie hebben. Er worden dan goede wensen uitgesproken en daar krijgen we een kopje koffie bij". Een kerstpakket was er dit jaar voor het gevangenispersoneel ook al niet bij. In het verleden is zo'n pak ket drie a vier keer verstrekt, ook vorig jaar nog. Toen werd er echter al bij gezegd, dat men er niet op moest rekenen, dat dit gecontinueerd zou worden. Het gevangenispersoneel heeft het bij het heersende personeelstekort niet gemakkelijk. De diensten zijn vrij zwaar. Volgens minister Samkal- den (Justitie) bestaat er behoefte aan „bijzondere maatregelen" ter bevor dering van personeelswerving Astronaut Charles Bassett (links) be kijkt het voortstuwingsmechanisme, waarmee hij volgend jaar tijdens de vlucht met de Gemini-9 een ruimte- wandeling van 90 minuten rond de aarde hoopt te maken. Rechts Eugène Cernan, de tweede ruimtevaarder aan boord van de Gemini-9. In het midden Edward Givens, project offi cer voor de luchtmacht. DJAKARTA (Reuter/U.P.I De Koninklijke/Shell Groep heeft gisteren, donderdag, officieel haar activiteiten in Indonesië beëindigd door de overdracht van de betrok ken activa aan de Indonesische regering. Generaal Soetowo, lid van de regeringcommissie voor aardgas en olie, heeft meegedeeld, dat de regering de Shell-eigendommen heeft overgenomen voor 110 mil joen dollar. Dit bedrag zou in een periode van vijf jaar worden be taald. Er is geruime tijd tussen de twee par- tyen onderhandeld. De afzetbelangen waren al eerder overgedragen. Het ging nu om de exploratie, de produktie- en raffinagebelangen. Soetowo zei, dat de overname is gebaseerd op politieke en economische gronden en dat de staat Indonesië met Shell- blijft samenwerken. Binnenkort zal een nieuwe samenwer kingsovereenkomst worden gesloten. Nog twee buitenlandse oliemaatschap pijen. de Caltex en de Stanvac, zijn nog in Indonesië werkzaam. Zij 'hebben hun bezittingen nog niet aan de staat be hoeven over te dragen. Hoe lang dat nog zal duren is echter ongewis, aangezien generaal Soetowo heeft gezegd, dat de bestaande overeen komsten tussen de buitenlandse olie maatschappijen en de regering niet lam ger zullen worden gehandhaafd. De re gering zoekt weliswaar naar een nieuwe vorm van samenwerking, maar tot een overeenstemming is het nog niet geko men. In een rede ter gelegenheid van de opening van een nieuwe spinnerij in Djakarta heeft president Soekarno gis teren het vroegere Nederlandse kolonia le bewind vergeleken met een „veelkop pige slang" die de eens bloeiende tex tielindustrie van Indonesië wurgde. Volgens de president was de Indonesi sche textielindustrie voor 1870 in staat geweest in alle behoeften van de bevol king aan textiel te voorzien. Daarna slokte een van de koppen van de Ne derlandse slang de grondstoffen en pro- dukten van Indonesië op en bracht deze over naar Nederland. Een andere kop bewerkte deze in Nederland en een derde verkocht ze opnieuw als afge werkte produkten aan Indonesië. President Soekarno beschuldigde in zijn toespraak de Nederlanders van het maken van, buitensporige winsten en drong er nogmaals op aan, dat Indonesië zich van' anderen onafhankelijk moet ma ken. De Indonesische minister van defen sie, generaal Abdoel Haris Nasoetion, heeft woensdag gezegd dat Indonesië met de Chinese volksrepubliek wil blij ven samenwerken, „ondanks de ver dachtmakingen en opruiende taal van radio Peking". Nasoetion zei dat Indonesiës confronr tatiepolitiek jegens Maleisië zou worden voortgezet zolang d<e federatie buiten landse militaire bases op haar gebied zou dulden. Hij zag weinig kans op verbetering van „de banden van samen werking" met de Verenigde Staten. Nasoetion heeft geweigerd de pogingen aan te moedigen om hem vice-president van de Indonesische republiek te ma ken. Hij betreurde de publikatie van het bericht, dat leden van de Westjavaan- se wetgevende raad zijn naam genoemd hadden voor de functie, die reeds jaren lang vacant is. Dit bericht zou „mis verstand" kunnen veroorzaken. Nasoetion zei „geschokt" te zijn door het voorstel, „daar leden van de strijd krachten geen enkele positie willen be kleden tenzij zij hiertoe door president Soekarno zijn benoemd". SOEKARNO koloniaal bewind DEN HAAG (ANP) In de zes we ken dat zij by een oude dame in de Stevinstraat in Den Haag werkte, lieeft de 59-jarige werkster E. C. B. naar schatting een bedrag van ten minste f 7000 weggenomen. De oude dame, die zelf haar huishou den niet meer helemaal goed kan be redderen, had aanvankelijk niet in de gaten dat zij werd bestolen. Een doch ter van de oude vrouw hield mede een oogje in het zeil en constateerde, dat er de laatste weken teveel geld was ver dwenen. Zij lichtte de politie in, die een. onderzoek begon en nog dezelfde dag de werkster aanhield. Het onderzoek duurt voort. BELGRADO (D.P.A.) In Zuid- Slavië zal morgen een „nieuwe dinar" ingevoerd worden, met een nominale waarde van honderd oude dinar. De uitgifte van nieuwe bankbiljetten en muntgeld zal voor de bevolking een bewijs moeten zijn dat de regering ernst maakt met de sanering van de Zuidslavische economie. Over het algemeen heeft de bevol king de prijsverhogingen van gemid deld 20 a 25 procent sedert het begin van de economische hervorming in de afgelopen zomer als een noodzakelijke maatregel opgevat. Men vroeg zich zelfs af waarom de regering niet reeds in 1960 daartoe was overgegaan. De loon- spiraal is bij deze prijsverhogingen sterk ten achter gebleven en het werk lozenleger is aangegroeid. Volgens waarnemers zal het beoogde gezond- makingsproces bij consequente uitvoe ring de economie van deze socialisti sche staat dicht in de buurt van een liberale vrije-markteconomie brengen. AMSTERDAM (ANP) De 43-jarigt A. P.-S. en haar 20 jarige dochter Ali- da, beiden uit Den Helder, hebben gis termorgen voor de rechtbank te Am sterdam wegens het plegen van win keldiefstallen zes maanden gevangenis straf met aftrek waarvan twee maan den voorwaardelyk met een proeftyd van drie jaar tegen zich horen eisen. Het verzoek van de verdedigers hun cliënten voor de jaarwisseling in vrij heid te stellen werd door de rechtbank van de hand gewezen. Verdachten waren op 8 oktober met ƒ30 op zak naar Amsterdam gereisd om vakantiegeld bij de werkgever van de dochter op te halen en om te winke len. Dit winkelen liep echter uit op een groot aantal diefstallen van kleding stukken bij enkele grote winkelbedrij ven in Amstelveen en Amsterdam. Toen de dames werden aangehouden werden in hun reistassen damesvesten, twee truien, twee rokken, twee jurken, een leren damestas en een paar laarsjes aangetroffen. Volgens de verklaring van de oudste verdachte, moeder van vijf kinderen, waren zij door financiële moeilijkheden in het gezin, waarvan de man vaak werkeloos was, tot hun daad gekomen. Zij had getracht de gezinsinkomsten wat aan te vullen door het werven van abonnees voor damesbladen, maar door het mislukken van de incasso's was zij in de schuld geraakt. DEN HAAG (A.N.P.) Met ingang van 1 januari 1966 wordt het kwitantie zegel afgeschaft. Behalve kwitanties waren vele andere betalingsstukken, zo als bewijzen van ontvangst of overne ming van gelden, creditnota's, saldobil jetten, akkoordverklaringen betreffen de rekening-courantsaldi, bewijzen van lidmaatschap van verenigingen en toe- gangs- en abonnementsbewijzen, aan het kwitantiezegelrecht onderworpen. EEN PERFECTE noodlanding heeft gistermiddag een Engels Piper-Cub- vliegtuig in de buurt van Hendrik-Ido- Ambacht gemaakt. Het toestel heeft geen schade opgelopen. De piloot bleef ongedeerd. UTRECHT (ANP) Een groep van 29 Marokkanen moet nog voor het einde van het jaar een pension aan de Koestraat in Utrecht verlaten, om dat dit niet aan de eisen voldoet die b. en w. hebben gesteld. Voor de groep is elders woonruimte gevon den, die wel aan redelyke eisen vol doet. Burgemeester en wethouders van Utrecht zullen strenger gaan optre den tegen mensen, die zonder de be nodigde toestemming een pension voor buitenlandse werknemers begin nen. In de afgelopen tijd is het in Utrecht verschillende keren voorgekomen, dat woningen of winkelwoningen zonder toestemming van b. en w. door de eigenaars of huurders in gebruik werden genomen voor het verhuren van kamers aan buitenlandse werk nemers. Meestal is de hiervoor ach teraf gevraagde toestemming niet verleend. Het gemeentebestuur is van plan, in dergelijke gevallen in de toekomst zonder meer tot ontruiming over te gaan. Dit geldt zowel voor woningen en winkels als voor welke andere ruimten ook. De bevoegdheid om op te treden ont lenen b. en w. aan de woonruimtewet of de woningwet, terwijl bovendien zo nodig de logeerverordening kan worden toegepast. B. en w. raden de genen, die van plan zijn een pension in te richten, aan eerst schriftelijke toestemming van het college van b. en w. te vragen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De mond- en klauwzeer- epidemie is vanuit ons land naar het Belgisch Nederlandse grensgebied „overgewaaid". Het is nog niet mo gelijk een juiste becijfering van het aantal gevallen te maken, maar de provinciale inspecteurs in Oost-Vlaan- deren, Limburg, Antwerpen en West- Vlaanderen schatten het aantal be smette dieren op 10.000. De epidemie breidt zich snel uit. In de besmette gebieden zijn alle markten van le vend vee gesloten. De markt in België is nog niet alar merend gestoord, maar de prijzen van varkensvlees stijgen al. De slachthui zen in besmet gebied zijn gedwongen hun dieren elders te laten slachten, hetgeen de onkosten aanzienlijk ver hoogt. Wanneer de prijzen van var kensvlees in het besmette Belgisch- Nederlandse grensgebied blijven stij gen. is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat onze zuiderburen hun vlees inkopen zullen gaan doen op de su permarkten over de gre-ns. Dit zou een vleesoorlog, waarvan nu nog niet veel te merken is, onherroepelijk in do hand werken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kader van de alg. r.-k. ambtenarenvereniging (A.R.K.A.) heeft m.b.t. de salarispositie van 't over heidspersoneel ernstige bezwaren geuit tegen het feit „dat het overheidsperso neel blijkbaar eenzijdig als stootblok moet fungeren door de begrenzing van de aanvankelijke salarisverhoging tot 5 procent". Ook betreurt de A.R.K.A. het in hoge mate dat van de zijde van de regering niet meer moeite gedaan is om over eenstemming te bereiken met de cen trales van overheidspersoneel inzake het loonbeleid. Voorts spreekt men van een onbevredigende gang van zaken bij de voorbereiding van de invoering van de ziektekostenregeling voor het rijkspersoneel. „Zowel het tempo van de parlementaire behandeling als de organisatorische voorbereidingen geven reden tot ernstige bezorgdheid", zo wordt gesteld. De doelmatigheid en het economisch verantwoord zijn van het voorgenomen uitvoeringsapparaat wor den „opnieuw ernstig in twijfel getrok ken". Ten aanzien van de salarisverhoging van 5 procent zij nog ongemerkt, dat dit percentage in de loop van 1966 ze ker nog zal stijgen bij de nacalculatie van de loonsverhogingen, die dan in het bedrijfsleven hebben plaatsgehad. INNSBRUCK (U.P.I.) In Oosten rijk wordt voor een tyfusepidemie ge vreesd. De ziekte is uitgebroken in een kazerne van de garnizoensstad Hall, bij Innsbruck, mogelyk ten gevolge avn bedorven voedsel. Op het ogenblik bevinden zich 70 militairen in quarantaine in de zieken afdeling van een kazerne te Innsbruck. Andere militairen zijn ter observatie opgenomen in een ziekenhuis. Alle mogelijke maatregelen zijn geno men om te voorkomen dat de ziekte zich verder verspreidt. De vrees voor een epidemie heeft tot gevolg gehad dat rekruten, die voor eerste oefening op 3 januari a.s. onder de wapenen moesten komen in Hall. voorlopig respijt hebben gekregen tot 20 januari. In ons land heeft het landbouwschap besloten om het verbod tot vervoer van runderen en varkens uit Noord- Brabant en Limburg naar overig Nederland, te handhaven. De betrokken boeren kunnen ech ter ontheffing krijgen voor recht streeks vervoer van slachtrunderen uit West - Noord - Brabant naar Am sterdam, Den Haag, Rotterdam Haar lem en Utrecht. Men kan de onthef fingsvergunning alleen krijgen als de slachtrunderen onafgebroken 30 da gen op het bedrijf van afvoer hebben verbleven. Het vervoerverbod van runderen en varkens in de gebieden met een straal van 5-8 km rond de besmette haarden in Noord - Brabant en Limburg blijft van kracht. De epidemie breidt zich nog steeds uit. In totaal heeft men nu op 1246 land bouwbedrijven mond- en klauwzeei geconstateerd. De laatste week be droeg het aantal nieuwe gevallen (be drijven) 867. Volgens mededelingen van het land bouwschap heeft de directeur van de veeartsenijkundige dienst drie gebie den aangewezen, waar men vrijwillig met subsidie van het rijk de varkens kan laten inenten. De boeren krijgen de entstof gratis, plus vijf cent per enting. Deze gebieden zijn globaal aange- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De varkenshou derij krijgt een miljoen gulden toe slag voor het uit de markt nemen en invriezen van maximaal 30.000 varkens in januari. Dit heeft mi nister Biesheuvel van Landbouw en Visserij gistermiddag besloten. Hij heeft hiermee de invriesrege- ling van het Productschap voor Vee en Vlees goedgekeurd. Hij waarschuwde echter, dat de goed keuring ingetrokken wordt, wan neer de prijzen in de komende we ken oplopen. Na vier weken, waarin maximaal 30.000 varkens ingevroren mogen worden, zal de minister bezien of de maatregelen verlengd moeten worden. Dit zal uiteraard afhangen van de exportsituatie met de EEG- landen. Mr. Biesheuvel wil met zijn steun voorkomen, dat de varkensmarkt totaal instort. De handel kan door invriezen van de geslachte varkens het vlees geleidelijk aan op de markt brengen, waardoor deze wat stabieler blijft. duid: Het gebied ongeveer begrensd door de lijn Tilburg, Den Bosch, Ra- venstein, Helmond, Eindhoven. met in totaal 41 gemeenten met ongeveer 400.000 varkens. De gemeenten Meyel, Helden en Kessel in Limburg, voor zover gelegen tussen de grens met Noord-Brabant en de Maas, met. on" geveer 80.000 varkens. Het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en Waal met ongeveer 60.000 varkens Het landbouwschap deelt tenslotte nog mee, dat de boeren en handelaren in westelijk Noord - Brabant een onthef fing kunnen krijgen van het verbod om runderen naar overig Nederland te vervoeren. De ontheffing wordt ech ter alleen gegeven voor slachtrunde ren die 30 dagen op het bedrijf heb ben vertoefd. OP DE FOTO: Een veearts, gestoken in speciaal beschermende kledij ent een koe in tegen mond- en klauwzeer. DOOR ERASMUS eigenhandig geschre ven fragmenten van de „Dadagia" zijn in de Deventer stadsbibliotheek gevon den in een gedrukt exemplaar van de „Dadagia". (Adveremti-e) BREDA TEL. 30066 - 45454 - 34466 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Luxemburg is de wasmachine en de koelkast veel meer in trek dan de televisie. Het bureau voor de statistieken van de EiEG doet daar over een boekje open na een grootscheeps onderzoek, dat in 42.000 huishoudin gen van de zes EEG-landen ondernomen is. Als eersten zijn thans de gegevens uit Luxemburg in druk verschenen. Die van Nederland en België volgen spoedig, van Italië, Frankrijk en Duitsland iets later. Opvallend voor Luxemburg is dat maar een kwart van de employés en ambte naren en drie procent van de boeren een televisietoestel hebben. En dat terwijl de Luxemburgers over het algemeen een rijke keuze hebben uit de program ma's, ook uit de nabuurlanden. Maar tachtig procent van de bevolking heeft een eigen wasmachine en een iets lager percentage ook nog een koelkast. Wat Luxemburg voor velen aanlokkelijk zal maken is het feit, dat een zeer hoog percentage arbeiders, employés en ambtenaren een eigen tuin heeft. In Luxemburg woont men, aldus merkt het bureau voor de statistiek nuchter op, grotendeels in eengezinshuizen. Ruim de helft van de arbeiders heeft er een eigen huis. Voor ons Nederlanders een benijdenswaardige situatie. Brood, melk, aardappels en suiker zijn bij de Luxemburgse boer zeer in trek; veel minder echter kaas, sinaasappelen, chocolade en bier. Deze verschillen lig gen er nauwelijks bij de arbeiders en de ambtenaren. De ambtenaren geven daarentegen meer uit aan huur, verlichting en verwarming, terwijl kleding en schoeisel bij de boeren verhoudingsgewijs een grotere post innemen. Op het eerste gezicht is dit verwonderlijk; niet echter wanneer men de gezinssamen stelling beziet. Het gemiddelde aantal gezinsleden is bij de boeren belangrijk ho ger dan bij de arbeiders en ambtenaren. ROTTERDAM (A.N.P.) De Rotter damse justitie zal wellicht toch gebruik maken van de gedeeltelijke bekente nis, die de verdachte in de moordzaak- Rockanje, de 57-jarige bosarbeider Dirk B., tijdens een gesprek met de officier van justitie, mr. I. van de Roemer, af legde. maar onmiddellijk en voorgoed introk. Mr. Van de Roemer overweegt nl. de zaak over te dragen aan een collega, mr. J. van der Spek. Dat zou een no vum in de Nederlandse rechtspraak be tekenen: een getuigenis van een offi cier van justitie in zijn „eigen" zaak. Dit zou de enige manier zijn om ge bruik te maken van de haastig inge trokken bekentenis („het was een leu gentje om bestwil") van B. Volgens de Nederlandse wet kan nl. het signale ren van een dergelijke bekentenis door de officier in zijn requisitoir nimmer gelden als bewijsmateriaal. Alleen een verklaring van de officier als getuige kan in dit geval mogelijk iets uitrich ten. Het strafproces tegen de bosarbeider. die ervan wordt verdacht op 26 mei van dit jaar in Rockanje de Rotter damse reder Van Hoeij Smit met een mes om het leven te hebben gebracht, zal vermoedelijk eind januari 1966 die nen. Het vooronderzoek is donderdag door mr. Van de Roemer afgesloten. Voor zover bekend beschikt de jus titie wel over aanwijzingen in de rich ting van de bosarbeider, maar niet over enig hard bewijs. Het technisch labora toriumonderzoek wees uit dat op de kleding van de verdachte sporen van mensenbloed voorkwamen. Niet vastge steld kon echter worden of dat bloed afkomstig was van het slachtoffer. (Van onze correspondent) DEN HAAG De mijnopruimings- dienst heeft gistermiddag een bom van 125 kg laten ontploffen op een kerk hof in Loosduinen. De explosie was ver in de omtrek te horen. Omwonen den hadden op aanraden van de politie de ramen geopend en het aangrenzen de park moest worden ontruimd. Op de plaats waar de bom ontplofte, werd een krater geslagen met een middellijn van ongeveer zeven meter. De bom was woensdag bij graafwerk zaamheden ontdekt. De arbeiders staak ten het werk onmiddellijk en waar schuwden de mijnopruimingsdienst. De gevaarlijke bom was bijna door een van de mannen, die bezig waren een graf te delven, in de grijper van de graafmachine terechtgekomen. De mijnopruimingsdienst stelde vast dat de bom, die van Engelse makelij is. niet te monteren was, daar bij ver wijdering van de eerste ontsteking een twee ontsteking in werking zou tre den. Besloten werd de bom aan een slootkant, op enkele honderden meters van het graf verwijderd, te laten ont ploffen. MENZIES MELBOURNE (U.P.I.) De 71-jarige premier van Australië en leider van de Australische liberale partij, Robert Menzies, zal zich volgende maand te rugtrekken, zo weten nieuwsbladen in Canberra te melden. Waarnemers geloven dat de opvol ger van sir Robert, de huidige minister van financiën en vice-voorzitter van de liberale partij Harold Holt zal zijn. Hij zal moeten worden gekozen op een vergadering van de voltallige liberale partij. Er zal in geval van een premierschap van Holt een strijd ontbranden tussen de huidige ministers van buitenlandse zaken en arbeid, respectievelijk Paul Hasluck en William McMahon, om de positie van Holt in handen te krijgen. Beiden zijn lid van de liberale partij. AMSTERDAM (A.N.P.) Een 78- jarige mevrouw werd - gisteren in de Marnixstraat te Amsterdam bij het oversteken eerst geschept door een vrachtwagen, waardoor zij op de tram baan terechtkwam. Daarna werd zij overreden door een personenauto. AMSTERDAM (ANP) De recht bank te Amsterdam heeft conform de eis de 23-jarige vloerenlegger H D. jr. uit Amsterdam wegens diefstal met in klimming veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek. Aan de vloerenlegger, die door de officier van justitie „een van de weinige echte geveltoeristen dm ik in de rechts zaal ben tegengekomen" was genoemd, waren vier diefst llen met inklimming ten laste gelegd. Hij zou echter wel 19 kraken hebben gezet. De zwager van de vloerenlegger, de 43-jarige slagers knecht C. D. uit Amsterdam, werd we gens medeplichtigheid aan twee inbra ken en heling eveneens conform de eis veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek. I

de Stem | 1965 | | pagina 7