secretaresse Brieven uit Vaticaanstad Kabels van Grevelingendam blijken beschadigd te zijn ZUURKOOL 1 C^ten tje tli Coöp. Boerenleenbank Raiffeisenbank" Hulst THUISWERK Gemeente Middelburg Gemeente Goes Gem. Nieuw- en St.-Joosland TAPIJTSTOPSTER huishoudelijke hulp een leerling- TRAKT0R- MONTEUR DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 BOEKENPLANK Schip aan de grond bij Vlissingen IUIÓ Met worst Eervol ontslag burgemeester L. J. de Jonge Milaan won van Caf Scheidende directeur Coöp. Boerenleenbank onderscheiden KLEDINGlrokïr op vrijdagmiddag 31 december zal ons kantoor GESLOTEN zijn Wijziging algemene politieverordening Officiële publikafie Coöp. Raiffeisenbank Koewacht vrijdag 31 december na 12 uur gesloten N.V. Busschaert Tapijtweverij Nieuw-Namen Coöp. Boerenleenbank „Raiffeisenbank" Hulst Gevraagd: R. Baes Zn. PROOST op het nieuwe jaar Champagne en de welvaart Vin-mousseux Cidre-mousseux Slijterij en wijnhandel „De Gebroken Kruik" Gevraagd een iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii iiimiMiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiMiimiiii PROF. DR. I. J. BRUGMANS: KAN TELEND TIJDPERK (de Bussy, Ara sterdam) Voor een goed begrip van deze tijd is enig inzicht nodig in de gebeurtenis sen tussen de beide wereldoorlogen n die jaren zijn de brandhaarden ont staan, die geleid hebben tot de tweede wereldoorlog. Toen ook kwam de poli tieke emancipatie op gang van vele ko loniale volken, een ontwikkeling, die er mede toe geleid heeft, dat de machts verhoudingen in de wereld zo ingrijpend zijn veranderd. Het wordingsproces van deze tijd is in een heldere samenvatting terug te vinden in de tweede druk van „Kan telend tijdperk". De eerste druk van dit werk van de Amsterdamse hoogleraar prof. Brugmans, dateert uit 1847. Zij is allang uitverkocht. Voor de weede druk is de tekst geheel herzien ;n bijge- werk aan de hand van omvangrijke nieuwe fietsenmateriaal, dat sinds 1947 ter beschikking is gekomen Een nutti ge uitgave, deze paperback van de Bus sy. Meen leert er het verleden beter door kennen en daardoor het heden be ter verstaan. IRVING J. LEE: DE PSYCHOLOGIE VAN HET GESPREK (Prisma-boeken). De Nederlandse titel belooft meer dan de schrijver zelf heeft willen geven. De Amerikaanse auteur, die jarenlang ver bonden is geweest aan twee grote in stituten voor het onderzoek naar de be tekenis van het gesproken woord, gaf zijn boekje de titel mee: „How tot Talk with People". Hij schreef het vanuit de praktijk. Het 's een bijzonder interes sant werk voor ieder, die vaak verga deringen bezoekt, zakelijke besprekingen leidt of op welke wijze dan ook een werkkring heeft, waarin de „public re lations" een grote plaats innemen. De schrijver, die dit werk al in 1953 liet verschijnen, geeft nuttige „wenken" voor vergadertechniek en voor een goede communicatie tussen verschillende ty pen mensen. Dit „handboekje" is met een vlotte pen geschreven en verschaft de geïnteresseerde 'ezer een handvol tips en wenken, die hem te allen tijde van nut kunnen zijn. in zakformaat. DE GESCHIEDENIS VAN ONS HEIL (Malmberg en Paul Brand). Het bijzon der toe te juichen si.-even om de Bij bel dichter bij het katholieke gezin te brengen heeft het licht doen zien aan een Nederlandse uitgave van „Die Ge- schichte unseres Heiles", een Bijbelbe werking. die in Zwitserland door de bis schoppen is voorgeschreven bij het Bij bel- en godsdienstonderwijs aan 11-14 ja rigen. Deze bijbel is dus op de eerste plaats voor de jeugd bestemd. De samenstel lers spreken daarom zelf van een inlei ding op de Bijbel. Zij bestaat uit een selectie van de belangrijkste fragmenten uit het Oude en Nieuwe Testament met en dat is een belangrijk element m deze uitgave uitvoerige toelichtingen. Hierdoor is door het eenvoudige, duide lijke taalgebruik is de „Geschiedenis van ons heil" een zeer bruikbaar hulpmid del geworden bij de zo gewenste her oriëntering op de H. Schrift, niet alleen voor jonge mensen in de school maar voor het gehele gezin. Een aantal goe de kleurenfoto's dragen er mede toe bij, dat men door dit boek de bijbelse ge schiedenis beter gaat „zien". DRS. D. J. van PEY1 E: WAT IS SO CIOLOGIE? (W- de Haan. Standaard boekhandel). Dit boekje van een au teur, die tot de tweede generatie in de Nederlandse sociologenwereld behoort, voorziet in een behoefte. Er verschijnen veel populaire werkjes over deze we tenschap en haar theoriën. Vaak gaan de schrijvers van deze boeken er stil zwijgend vanuit, dat de lezer al weet, wat deze wetenschap tot doelstelling heeft. Soms krijgt de „reeds ingewijde" lezer de indruk, dat zo'n auteur het ook niet weet. Om de geïnteresseerden een zo goed mogelijk afgerond beeld te geven, heeft de auteur, die aan het mi nisterie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk is verbonden leze nog geen honderdertig bladzijden tellende „pocket" geschreven. In een heldere opsomming van de ob jecten van de sociologie weet de auteur het «gebied van de sociologie af te ba kenen ten opzichte van andere weten schappen, die ogenschijnlijk hetzelfd on derzoek verrichten en methoden gebrui ken, b-v. de psychologie- In het tweede gedeelte van dit boekje worden de specifieke „sociologische problemen" onder de loep genomen, zoals de ver houding structuur en cultuur, normaal en abnormaal, sociale ongelijkheid, etc. Jammer genoeg vervalt de schrijver in een door hemzelf al gehekelde fout: teveel wetenschappelijke vaktermen, die voor de geïnteresseerde leek duister blijven. Niettegenstaande dit bezwaar is het een zeer leesbaar boek, dat aan beveling verdient voor ieder, die zich wil verdiepen in deze nog in de kin derschoenen schuifelende wetenschap, die door haar jeugd en onervarenheid nog in staat is de sociale vraagstukken fris en monter tegemoet te treden. FRANZ BOCKLE: WET EN GEWE TEN: (Paul Brand, Hilversum-, Dit boekje bevat de tekst van vier Voor drachten, die de schrijve:' enkele jaren terug in Basel heeft gehouden. Zij zijn te beschouwen als een poging enkele vra gen, die de protestantse theologie stelt aan de katholieke moraaltheologen, te belichten- Dit uigangspurut heeft geleid tot een interessante confrontatie van op vattingen, leerzaam voor alle berokke nen. Vergeleken met het ongeveer een jaar geleden verschenen boekje van dr. L. Monden komen we veel verschillen, maar ook overeenkomsten tegen in de opvatting over het geweten. De veel besproken derde zitting van het Vaticaans Concilie is het onderwerp van „Brieven uit Vaticaanstad III" waarmee Xavier Rynne zijn .proeve van theologische journalistiek" voortzet- (Ambo, Utrecht). Op de twee eerste „proeven" zijn nogal wat aanmerkingen gemaakt. Rynne's kijk op de zaken zou te pessimistisch, te zwartgallig zijn. „Wij beschrijven geschiedenis", wij ma ken ze niet," is zijn verweer. Niemand zal intussen ontkennen, dat Rynne ver rassend goed thuis is in de Romeinse „combinazione"-wereld, al is over de interpretatie van een en ander wel ver schil van mening mogelijk. De Engelse uitgave van de „Brieven" kreeg van de Manchester Guardian de Ioftuiging mee, dat ze zelfs door de Ro meinse Curie beschouwd zullen worden als een standaardwerk over het tweede Vaticaans Concilie. Alles is natuurlijk mogelijk. Voorlopig kunnen we het er echter beter op houden, dat Rynnt een doorn is in het vlees van de curie. Daar is men dit soort „harde" reportages nog (lang) niet gewoon. Daar knippert men met de ogen, wanneer over kardinaal Agaganian gezegd wordt, dat hij in een rede over de paus „akelige stroopkwast terminologie" gebruikte. Rynne gaat uitvoerig in op de persoon van paus Paulus. Hij tekent van hem een portret, dat grote gelijkenis ver toont met Frederik Franks kenschets („met het oog op het Vaticaan") van de huidige paus. Rynne zegt o.m. van hem. „De paus is een mens, die kenne lijk verscheurd wordt door twijfels, gekweld door gewetensangsten, ach tervolgd dooi perfectionisme en bo ven alles overheerst door een over dreven bezorgdheid sommigen noemen het obsessie voor het prestige van zijn ambt als paus. Zijn opmerkingen op dit gebied vertonen soms een bijna messiaans vuur, het geen men niet vindt in de meer be zadigde uitingen van zijn voorgan gers. Zijn talloze verklaringen op dit gebied kan men bijna bij elke gelegenheid horen, in de gewone wekelijkse audiënties of in zijn zon dagspreekjes vanuit 't venster van zijn appartementen. Soms sleept hij het pausschap er als het ware met de haren bij. Het is alsof hij ge kweld wordt door de gedachte dat de wereld misschien zou kunnen ver geten wie de paus werkelijk is. En dat in een tijd dat de wereld het nog nooit beter geweten heeft. Omdat de strategie van de minderheid erop gericht is de meerderheid te be schuldigen van gebrek aan loyaliteit jegens de paus, hebben de voortdu rende beweringen van de paus over dit onderwerp bij de meerderheid de indruk gewekt, dat de paus al thans tot in zeker opzicht deze ideeën van de minderheid deelt. De genen die de uitlatingen van de paus opmerkzaam volgen, hebben gecon stateerd dat hij voor elke kwestie een open geest toont maar dat al leen op het terrein van het paus schap zijn geest op vreemde manier niet in staat blijkt tot analyse. Hij wil van geen enkele distinctie weten tussen hetgeen essentieel is en het geen in de loop der eeuwen eraan is toegevoegd, zoals moderne theologen als Karl Rahner en Yves Congar wel doen. Er mag niets veranderd worden en ale details, hoe onbelang rijk ook, moeten bewaard blijven." En verder: „Men zegt, dat als mgr. Montini kritiek had op Pius XII omdat deze niet vaker het Vaticaan verliet en niet, zoals een herder past, meer con tact had met andere mensen. Maar wanneer men nu met hemzelf in aanra king komt is het contact evenmin vol ledig. Hij schijnt niet in staat om zoals paus Joannes warmte uit te stralen maar evenmin om als Pius XII omzag In te boezemen. Paulus VI is bekend als een intens goede en vriendelijke man en handelt er dikwijls naar maar hij heeft geen mgr. Capovilla naast zich, die er de aandacht op weet te vestigen. Als een echte intellectueel is hij in staat tot inspiraie maar hij slaagt er niet in de volle >ogst binnen te halen omdat hij zo stijfjes is in zijn manier van doen en overdreven precies in za ken van protocol en prestige. Deze ei genschappen schijnen hem van veel spontaniteit te beroven." De „zwarte week" en alles wat daar aan is voorafgegaan geven Rynne aan knopingspunten in overvloed om kriti sche kanttekeningen bij het optreden van zowel de minderheid als de (pro gressieve) meerderheid op het Concilie. De vervaarlijke secretaris-generaal van het Concilie mgr. Felici wordt daar bij natuurlijk niet over het hoofd gezien. Ondanks die „zwarte week" komt Ryn ne overigens niet tot een alleen maar negatieve beoordeling van de derde zit ting. „Er zijn revolutionaire documenten tot stand gekomen die het zaad dragen, dat tot groe dingen kan uitgroeien." De Vaticaanse briefen tot de meest leesbare documentatie over het Concilie. Nuttig zijn ook de vele bijlagen, die aan het boek zijn toegevoegd. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Rond tien uur gis teravond is bij Vlissingen, tussen de bui tenhaven en de Oranjemolen, het Rus sische vrachtschip „Vetlugales" aan de grond gelopen. Het ongeluk gebeurde in een sneeuw storm. Sleepboten zijn direct ter assis tentie uitgelopen. Getracht zou worden het 4677 brt me tende schip bij hoog water, tussen twee en drie uur in de afgelopen nacht, vlot te brengen. ZEIST (ANP) Het Nederlandse UEFA-jeugdteam samengesteld uit spe lers van 16 tot 18 jaar, heeft in het KNVB-sportcentrum te Zeist een ruime zege behaald op een selectiepioeg van het zondagamateurvoetbal. De jeugdspelers die bij de rust met 1-0 leidden, wonnen met 5-0. DEN HAAG (ANP) De kabels van de kabelbaan, die gebruikt is by de aanleg van de Grevelingendam, hebben, zo is na het demonteren komen vast te staan, beschadigingen opgelopen. De be- schadidingen zijn van dien aard, dat een veilig hergebruik van de kabels, zonder nadere voorzieningen, bij de afsluiting van het Rak van Scheelhoek, twijfelach tig wordt. Dit schrijft ir. H. van Tuin, ingenieur eerste klasse bij de deltadienst van rijks waterstaat, in het weekblad „De Inge nieur". Enkele proefstukken van de ka bels zijn voor nader onderzoek opgestuurd naar het T.N.Ü. Zoals bekend bestaat het voornemen om de kabelbaan ook weer te gebruiken bij de dichting van Zuurkool kan men op honder den wyzen klaar maken. En op de spijskaarten van alle landen kom je dit gerecht tegen. Uit eigen er varing kan ik dat slechts beves tigen van de restaurants in het westelijk halfrond, omdat ik mij nog nooit afgezien van Oost- Berlijn achter het ijzeren gor dijn heb durven wagen, en omdat de „far east" nog wat te ver voor me is geweest. Maar u zult van me aannemen dat de ze lekkernij voorkomt op de tafels van de Russen, in de restaurants van Peking en Djakarta, in de voorname eethuizen van Manhattan, en bij de eenvoudige boerenbevolking van de Balkan. Het verwondert mij nog steeds dat de stre- vers naar vrede tussen de volkeren nog nooit geprobeerd hebben die eenheid te bereiken langs de weg van de gemeen schappelijke culinaire interesse. Uit al die verschillende bereidings wijzen wil ik u vandaag er een aan de hand doen. die mijn favoriet geworden is, wanneer ik de zuurkool gebruik als het bedje voor een jonge patrijs of een geurig fazanthaantje, maar ook als het slechts verse worst is van de slager om de hoek. Het hele geheim van mijn zuurkoolre cept is het volgende: als de zuurkool gaar is, neemt u de witte kluwen uit het vocht waarin die gekookt is, laat het vocht er even afdruipen en slingert hem door een pan, waarin u een klont bo ter hebt laten smelten en dan in die bo ter een forse ui (per pond zuurkool) aan zeer kleine snippers even glazig hebt laten worden, en dit mengsel on der sissend protest hebt geblust met een glas goudgele sherry. Let daarbij op twee punten: de ui-snippers mogen niet te zacht worden, want u moet ze kunnen proeven tussen de kool; ten tweede moet u zorgen dat de geglazuur. de ui-snippers tegelijk met de aroma van de sherry goed verdeeld wordt tus sen de zuurkool. Ik gebruik daarvoor altijd twee vorken waarmee ik de klu wen in verschillende richtingen door el kaar trek. U hoeft die worst niet bij het wild te gebruiken, omdat zulk een worst ook bewaard kan worden voor een brood maaltijd, al zijn een paar schijfjes ge rookte worst mits van goede kwali teit te zamen met een paar stukjes doorregen spek bij een droge fazant een voortreffelijk ornament. In dat ge val kookt u worst en spek in de zuur kool gaar, en de kool neemt al vast de geur en de smaak van het vlees over en vooral als u er gerookt vlees bij hebt, is dat heel duidelijk te proeven. Hebt u in de kool een stuk spek gaar gekookt, dan moet u wat minder boter gebrui ken bij het fruiten van de ui-snippers. Zeer belangrijk is de manier waarop u de aardappels bij de zuurkool prepa reert. Laten we voorop stellen dat we nooit van ons leven de zuurkool meer met een stamper door de aardappels prakken. Dit zijn maaltijden waarvoor de leerlingen van de vooroorlogse kost scholen de naam „gewapend beton" hebben uitgevonden. Maar een ander uiterste moet u ook vermijdenmet de moderne keukenmixers kunt u purée maken zo fluwelig als een zalfje; zulk een aardappelpurée is voortreffelijk in vele menu's, b.v. bij een omelette of een ander zacht spijsje, maar niet bij een zuurkool en wel omdat we daar altijd een vleesgerecht bij eten en de jus van dat vlees een purée vraagt die droog is en absorberend. Gebruik daar om bij het maken van deze purée nooit boter en wees vooral zuinig met melk die u er door mixt. Ik kook de aardap pels altijd goed droog, stamp ze onmid dellijk van het vuur met een stamper goed fijn en gebruik dan nog even de mixer onder toevoeging van een heel klein scheutje melk. wat nootmuskaat en enkele druppeltjes maggi. Is er te veel vocht bij gekomen, kook de purée onder constant roeren dan nog even droog. Maar met dit geheim is de zuurkool- wijsheid niet uitgeput. Geeft u de zuur kool bij wild, b.v. met een hazerug in roomsaus, bij een reeragoüt of bij een wilde eend, dan kunt u de kool gewoon in water gaar koken. Maar de smaak is onvergelijk beter wa ineer u tegelijk in de zuurkool een rookworst gaar kookt. Ik wil het vandaag niet hebben over het bereiden van een haas, een fazant of een eendvogel. En hoe u rookworst, verse worst of mager spek moet klaar maken, zal geen geheim voor u zijn. Maar u moet eens zuurkool proberen met gebraden kippelevertjes. Die zijn zeer gauw klaar en bovendien betrek kelijk goedkoop. Maak de levertjes goed schoon en ontdoe ze van alle ongerech tigheid, wentel ze vervolgens door bloem, waarin u een theelepeltje kerrie geroerd- hebt. Schroei ze dan in ruim boter aan alle kanten dicht en fruit in een afzonderlijk pannetje per persoon een eetlepel grof gesnipperde ui; voeg de gefruite ui bij de kippelevertjes en blus het geheel met een of meer kopjes bouillon van een blokje, zodat ge een smeuig sausje krijgt. Voeg er op het laatste moment nog een borrelglas sherry bij. Kunt u zich voorstellen hoe een koel glas bier smaakt bij zulk een zuurkool-maal POL LEPELAER het Rak van Scheelhoek, dat ongeveer 1200 meter breed is. De drie pylonen van de kabelbaan zullen daar in diep water geplaatst moeten worden. Voor de fundering van de pylonen zijn verschil lende oplossingen uitgewerkt. Gebleken is, aldus ir.. Van Tuin, dat een pijler fundering, zoals die bij de pas gereed gekomen Oosterscheldebrug is toegepast, hiervoor de beste en goedkoopste oplos sing geeft. Daarom zal rijkswaterstaat een overeenkomst sluiten met de aan nemerscombinatie „Oosterscheldebrug" DEN HAAG (ANP) Bij K.B. is aan de heer L. J. de Jonge op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 januari 1966 eervol ontslag ver leend als burgemeester van Sint-Philips- land. MILAAN (UPI) Milaan heeft tie beslissingswedstrijd tegen het Portugese CTJF in de competitie voor Europese jaarbeurssteden met 1-0 gewonnen. Bij rust was de stand nog dubbelbiank. De Italiaan Lodetti scoorde in de 32ste minuut van de tweede helft bet enige doelpunt. (Van Hattum en Blankevoort en de Am sterdamse Baliastmaatschappij) voor de levering van betonnen palen. Met be hulp daarvan zullen in het brouwers- havengat drie pijlers worden gebouwd van dezelfde constructie als die, welke de Oosterscheldebrug dragen. Op drie pijlers zullen dan de stalen vakwerkpy lonen worden opgebouwd. Bij het plaat sen van de palen zal ook weer gebruik gemaakt worden van de grootste drij vende bok van Europa, de „Ir. Snip", die speciaal voor de bouw van de Oos terscheldebrug werd geconstrueerd. Het plaatsen van de palen voor de drie pij lers in het Brouwershavensegat zal in het voorjaar van 1966 plaatsvinden. EINDHOVEN (ANP) Mr. F. J. F. Claessens is ter gelegenheid van zijn aftreden als directeur van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank wegens liet bereiken van de pensioeng rechtigde leeftijd, benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Mr. Claessens is van 1 maart 1946 directeur van de Boerenleenbank g - weest. Daarvoor vervulde hij vanaf 1923 de functie van directeur der Nederla* e- se Landbouwbank. In verband met zijn vertrek w rd gis termiddag in de wintertuin van hotel De Cocagne te Eindhoven een afscheids receptie gehouden, welke druk werd be zocht. BELANGRIJKER AARDEVOLLEF AN U DENKTJ IJN DE KOOPJES^ BIJ DE DAMES-en H EREN KON FEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HULST Moderne fabriek van elektrisch gereedschap met hoofd bedrijf in Chicago en vestigingen over de gehele wereld, vraagt voor spoedige indiensttreding ter assistentie van een staffunctionaris. Gegadigden dienen een middelbare-schoolopleiding te heb ben, terwijl goede kennis van de moderne talen en behoor lijke vaardigheid in het stenograferen zijn vereist. De voertaal is Engels. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne tegemoet gezien door Skil (Nederland) N.V., afd. Personeelszaken, Konijnen berg 60, Breda, telefoon 01600-24511. De Burgemeester van OosterHout en Mevrouw E. Elkhuizen-Lubbers zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling gaarne ontvangen ten stadhuize op 1 januari a.s. van 12 tot 13 uur. Burgemeester en wethouders van Vlissingen bren gen ter openbare kennis: dat zij ter gemeentesecretarie (2e afdeling) voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing heb ben nedergelegd en tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar hebben gesteld het besluit van de raad dier gemeente van 26 november 1965 no. 13 tot wijziging van de algemene politieveror dening voor Vlissingen Vlissingen, 27 december 1965. De Burgemeester der gemeente Middelburg maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der Ont eigeningswet, een afdruk van het Koninklijk besluit van 10 november 1965, nr. 44i houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemene nutte, ten- behoeve van de herziening van het tracé van weg nr. 58 van het Rijkswegenplan 1958, Bergen op ZoomKortevenKruiningenGoes's-Heer ArendskerkeNieuwlandVlissingenBreskens DraaibrugSluis—grens, tussen km 49,5 en km 53.1 met bijkomende werken, onder de gemeenten Arne- muiden. Nieuw- en Sint-Joosland en Middelburg, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Neder landse Staatscourant van 23 november 1965, nr. 226 vanaf 3 januari 1966 tot en met 24 januari 1966 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeente (kamer 15). Middelburg, 30. december 1965. De Burgemeester voornoemd, mr. J. DRIJBER. Het gemeentebestuur van Goes maakt bekend, dat het op maandag 3 januari 1966, des namiddags van 16.30 uur tot 18.00 uur nieuwjaarsreceptie zal hou den ten stadhuize te Goes. Goes, 30 december 1965. Het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. HUBER, burgemeester. M. J. TAILLIE, secretaris. De Burgemeester der gemeente Nieuw- en Sint- Joosland maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 10 november 1965, nr. 44, houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemenen nutte, ten behoeve van de herziening van het tracé van weg nr. 58 van het Rijkswegen plan 1958, Bergen op Zoom—Korteven—Kruinmgen Goes's-Heer ArendskerkeNieuwlandVlissin gen— Breskens—Draaibrug—Sluis-grens, tussen km 49,5 en km 53,1 met bijkomende werken, onder de gemeenten Arnemuiden, Nieuw- en Sint-Joosland en Middelburg, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 23 november 1965, nr. 226 van 3 januari 1966 tot en met 25 ja nuari 1966 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeente. Nieuw- en Sint-Joosland, 30 december 1965. De Burgemeester voornoemd, F. VAN RANDWIJCK. Houders van spaarboekjes worden beleefd verzocht deze bij de Bank in te leveren ter bijschrijving van de rente. Kantoor is Wij wensen alle ingezetenen bij het nade ren van het nieuwe jaar, een voorspoedig en gelukkig 1966 Namens het Bestuur en Raad van Toezicht, De Directeur J. GEERARDS. Wij kunnen nog enkele vrouwen thuis werk bezorgen als Zeer mooie verdiensten mogelijk. Het stoppen van de tapijten wordt even tueel aangeleerd. Inlichtingen: Telefoon 01144-384; na 17.00 uur: 01144-216 De spaarboekjes dienen voor de rentebij- schrijving te worden ingeleverd van 1 tot en met 15 januari a.s. Vanaf 1 februari kunnen ze weer worden opgehaald. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, bloemen en ca deaus, welke wij mochten ontvangen bij ons huwelijk, betuigen wij, ook namens wederzijdse familie, onze hartelijke dank. W. Marin-Franssens Boschkapelle, Bossestr. 40. De Officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Breda brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de onteigenings procedure van: Antonius Johannes Alexan der Oderkerk, in zijn hoeda nigheid van Burgemeester, hoofd van het gemeentebe stuur der gemeente Etten en Leur, als zodanig optreden de ingevolge artikel 19 der Onteigeningswet, wonende te Etten, gemeente Etten en Leur,, tegen: Johannes Franciscus Bay ings, wonenae te Breda, Julianalaan 9, en inciden teel tegen: I. a. Andreas Jules Christia- nus Voeten, b. Petronella Huberdina Ripson, echtgenote van A J. Chr. Voeten, hiervoor sub, Ia genoemd, beiden wonende te Leur, gemeente Etten en Leur, II. De naamloze Venndot- schap N.V. Westlandsche Hypotheekbank, gevestigd te 's-Gravenhage, III. a. De Naamloze Vennoot schap Financiering Maat schappij d'Oramjeboom N.V., gevestigd te Rotterdam. b. De Naamloze Vennoot schap Verenigde Nederland se Brouweryen d'Oranje- boom N.V., gevestigd te Rotterdam, IV. De Naamloze Vennoot schap Zuid Hollandsche Bierbrouwerij, gevestigd te 's-Gravenhage, door de E.A. Heer Rechter commissaris is bepaald, dat het onderzoek der deskundi gen zal plaatshebben op dinsdag 11 januari 1966 te 2 uur ter plaatse van het te onteigenen. Breda, december 1965. De Officier van Justitie vnd Mr. R. H. F. H. M. Grasso De Officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Breda brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de onteigenings procedure van: Antonius Johannes Alexan der Oderkerk, in zijn hoeda nigheid van Burgemeester, hoofd van het Gemeentebe stuur der gemeente Etten en Leur, als zodanig optre dende ingevolge artikel 19 der Onteigeningswet, wo nende te Etten, gemeente Etten en Leur, tegen: Cornelis Sebastiaan Gerar- dus Knobel, wonende te Leur, gemeente Etten en Leur, Bredaseweg 139, door de E.A. Heer Rechter commissaris is bepaald, dat het onderzoek der deskundi gen zal plaatshebben op dinsdag 11 januari 1966 te 10 uur ter plaatse van het te onteigenen. Breda, december 1965. De Officier van Justitie vnd. Mr. R. H. F H. M. Grasso voor direct Meerdere hulp aanwezig MEVR. LUCAS-LUYCKX 's-Heerenhoek - tel. 01105-280 Gevraagd voor directe in diensttreding NIEUWSTRAAT 101 KOEWACHT - TEL. 01146-227 HEIDSIECK, Sec f i8 Demi-Secf 17 POL-ROGER, Sec f 17 R? Demi-See .'...W::." 16.95 BERNARD-MASSARD, Sec 9.10 Demi-Sec 8.60 COMTE DE GRANVIL 3.40 (Fa. Th C. Fassaert) CHARLES HEIRMAN STEENSTRAAT 15 - HULST Telefoon 01140-2088 Al onze dranken nog aan oude prijs t.m. 31 december 1965. Gratis thuisbezorging. genegen om reparatie- konstrufktiewerk te verrich. ten. Kennis van landbouwwerl. tuigen is gewenst. Loon fa overleg en naar bekwaam heid te regelen. Landbouwmechanisatte- bedrijf VAN EIJZEREN Oostsingel 35 BORSSELE Tel. 01105—436—503 Bekwaam Internationaal chauffeur gevr. Br. ond. no. 43646. Gevraagd wederverk. of verte, genwoordigers op prov. voor chem. ainticondensprodukt. Br, ond. no. 43668 v.d. blad. Chauffeur met alle rijbewijzen biedt zich aan voor particulier chauffeur of taxichauffeur of lichte besteldienst, kan per januari in dienst treden, leef tijd 20 en gehuwd, Gaarne brieven onder no. 051932 v. dit blad. Te koop gebruikte caravans. Wijngaardstr. 5, Goes, telef. 01100-7768. Zondags gesloten. 3 pers. caravan te koop, f 1725, Wijngaardstr. 5, Goes. Tel. 01100-7768. 2 pers. caravan te koop. f 1550, Wijngaardstr. 5, Goes. Tel. 01100—7768, Duivenhok, dakpannen, er kers, ramen, deuren, balken, latten, ijzeren balken en alle soorten afbraak te koop. H. de Netóker en zn., Julianastr, 83, Heikant. Tel. 01140-3086. Twee kleine Shetland pony'*te koop. Te bevr. bij Gebr. Cocq- heijt, Absdaalseweg 32, Absda- le. Install, bedr. De Weerd JU, Markt 33, Etten, bekend door vlotte afwerking en vlotte ser vice. Lage aardgastarieven lopen pa rallel met het verbruik: goed koop stoken is ook goedk. ko. ken enz. Centr. verw. op gss Ij qua aanleg ca f 1200,- voorde liger dan olie. Omb. v, olie kolen op gas is pas interessant wanneer het gas er is. Instal- latiebedr. De Weerd n.v., afd. c.v. Markt 33, Etten, geeft u op aanvraag vrijblijvend de gew. inl. Tel. 01608-2310. (Na 18 uiur 01608-3947). Huur nieuwe televisie met programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht V. koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis. Bel (om 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. T.k. gestoffeerde woning oprit. Zeer binnenkort te aan* vaarden. Staande Hofstraat w. Roosendaal. Te bevr, kapsalon v.d. Boom, Kalsdonksestran; 25, R'daal. Tel. 3493. Oranjeboomstraat. Keurige burgerwoning voor toek. elg. gebr. f 17.C00,-. Makelaars v. d. Berg Co., Nw. Giraegf str. 43. Breda. tel. 01600-24421. Weggelopen zwarte middelsla? poedel. Ter. te bez. bij J. w Letter, Gravenstr. 363, CIiitée' Tel. 2936. „De Reu"-caravans zUn t>«- roemd om hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerkW en hun interessante prijs. zoekt onze showroom. Bel- crum gar. Min. Kanstr. M- Breda. tel. 01600-39900. AWy dagen geopend. Zeer mooie gebruikte caWvsn te koop. C. J. v.d. Wijngaard Dreef 64, Breda, Tel. 38700. 10 Volle uren autorljlei f Losse lessen l 6,50. Fonkel- nie.:w lesmateriaal, gsp'P'V' meerde instructeurs ErkeNw bondsautorijschool „De cen trale" Aanmeldingsadre^en. Breda Rldderstr. 4, tel- 3W- Bergen op Zoom, St.-Catnan naplein 8. tel 0445. daal Raadhuisstraat 48. tei 5073 Goes, Magdalenastr, tel 5032, Middelburg, terstr. 1, tel. 4029, W gen. hoek Hobeinstr. - ^auJ«/ Krugerstr tel 2593. T. k. a. wegens nieuwe, van part. goede OP* Kapt. '56, tegen elkaann. Gastelsedijk N 73. Stamp®*; Tel. 01651 - 363. rei. Uibai - atu Belcrum-garage vraagt stcedS aanrijdingvrije aiutos. Jf ,g. 1961. te koop. Mm. Kanstr- i 20. Breda, tel. 01600-39900 Te koop gebruikte aut0.S Tra- Trabant 1965 de Luxe: bant combi 1961; Isar 700rara. V.W.: Vauxhall Victor. GaT v.w.. vaiuxnan vjxa *74 ge De Jager. Axel. Tel. R. uauphine '59 ki. f 850... E. Ondine W. f 1.150,-. Molenstraat bosch. Tel. 01652-2C" 8R Major 1965. 2209 WJ f'X pen. Te koop wegen» !baJS. den van een auto van j. Roks, P BastiaansensW*0 69, St.-Willebrord. Voor autorljles en autoyerhü^ (z. ch.) naar phl- Brood, Larixstr. 42. Ter. lips) tel. 4010 (b-g-g- in- neuzen. Vraag vrybluve»0 lichtingen.

de Stem | 1965 | | pagina 4