ers volgen slechts aarzelend Supermarkten „breken" prijs varkensvlees Ook boomgaarden inbegrepen bij ruilverkaveling Nieuwe lijndiensten op Vlissingse haven Kwaliteit moet echter ook betaald worden! Middenstandsfederatie: ,iGroslijst onaanvaardbaar Niet goedkoper Ad de Koning Nog even duur Politie Goes gaat optreden neem er de tijd voor Nederlandse primeur op Zuid-Beveland Vuist op tafel in Zeeland, maar deur nog op 'n kier Ordeverstoorders gewaarschuwd Deskundigen onderzoeken sterfte oesters en kreeften RECTIFICATIE ELISABETH BAS Belangrijker als wolhaven Commissie Groot of dood Oud costuum 3 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 (Van onze verslaggevers) BREDA/BERGEN OP ZOOM/TERNEUZEN I)c supermarkten in Brabant en Zeeland hebben de vlcesprijzen drastisch verlaagd. Er zijn slagers die hetzelfde hebben gedaan. De meesten kijken even wel nog even de kat uit de boom. Van een vleesoorlog, zoals die schijnbaar in Amsterdam op grote schaal is uitgebroken, is in de pro vincies Brabant en Zeeland kennelijk nog geen sprake. De prijzen dalen. Maar er is bijna geen enkele slager, die het in zijn hoofd haalt zich hierdoor van zijn stuk te laten brengen. Dat is ons gebleken na een gesprek met verscheidene slagers in Brabant en Zeeland. „Prijsverschil ligt in kwaliteit", zegt de slager. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De Katholieke Zeeuwse Middenstandsfederatie heeft tijdens een drukbezochte vergadering in restaurant De Uitkijk te Kruiningen, enkele reso luties aangenomen m.b.t. de vaststelling van de KVP-groslyst voor de komende verkiezing van de Provinciale Staten. In de resoluties worden de beslissingen van de verkiezingsraad aangaande de middenstandskandidaten veroordeeld. Bovendien wordt duidelijk gemaakt, dat de middenstandsfederatie het er niet bij zal laten zitten. Een definitieve bepa ling van het standpunt t.o.v. de KVP is voor een dag of wat opgeschort om de besprekingen, die momenteel op hoog (Haags) niveau aan de gang zijn, niet te doorkruisen. De resoluties luiden: 1) Het politiek ad vies dat op achttien december door het dubbel kringbestuur van de KVP is uitgebracht, is onaanvaardbaar; 2) De aan de middenstandskandidaten gege ven rangorde op de groslijst is even eens onaanvaardbaar; 3) De aan de heer Martens toegewezen elfde plaats en een eventuele andere plaats, later aan hem toe te wijzen, zijn onaanvaardbaar; 4) De middenstand zal, bij handhaving van het politiek advies, zich van iedere steun onthouden, en behoudt zich vol ledige vrijheid van handelen voor. Ue eerste resolutie zal ter kennis van het kringbestuur worden gebracht. Over de derde resolutie, betrekking hebbend op de kandidatuur van de heer Martens, is schriftelijk gestemd. De resolutie werd met de grootst mogelijke meer derheid aanvaard. Tevoren had de heer Martens, die voorzitter is van de Katho lieke Zeeuwse Middenstandsfederatie, gezegd zich bij de uitspraak van de fe deratie te zullen neerleggen. Men mag dus aannamen, dat de heer Martens voor welke plaats op de groslijst dan ook zal bedanken. De federatie besloot vervolgens een poli tieke commissie in te stellen. Deze com missie is o.m. belast met de voorberei ding van hetgeen zal moeten worden ondernomen indien de groslijst niet aan de in de kandidaatstelling tot uiting gekomen wensen van de KVP-leden zal worden aangepast. Aan het begin van de vergadering werd een terugblik geworpen op hetgeen zich voor de samenstelling van de gros lijst heeft afgespeeld. Volgens het be stuur van de federatie was er voor de middenstand tevoren alle aanleiding om veel vertrouwen te hebben in de uitslag van de stemmingen in de verkiezings raad. Dit vertrouwen was o.m. hierop gebaseerd, dat de middenstand voor de kandidaatstelling in eigen kring volko men gehandeld heeft volgens de regle menten en de speciale wensen van het kringbestuur van de KVP. Bij het be kend worden van de groslijst voelde de middenstand zich, aldus het bestuur van de federatie, evenwel verraden en in de kou gezet. De heer N. van Giesibergen -te Breda, voorzitter van de Bredase slagers ver eniging, vertelde dat het bestuur van plan is maandag in een spoedvergadering bijeen te komen om overleg te plegen over de prijsmaatregelen, die genomen moeten worden. „Deze week gaat echter alles gewoon door. Wat voor deze week nog duur is ingekocht, wordt normaal voor de oude prijs verkocht. Er zijn er wel die de prij zen nu reeds omlaag halen, maar de meeste slagers wachten liever tot de vol gende week". „Op het ogenblik is het veel te druk om te vergaderen. Pas na de feestdagen zullen we de koppen bij elkaar kunnen steken". Verder zei hij: „Als de concur rentie ons dwingt met de prijsverlagin gen mee te gaan, dan doen wij dat na tuurlijk. Het bestuur van onze vereniging heeft de bevoegdheid om zelf de prijzen te bepalen, als dat moet". „Of alle slagers aan de nieuwe re gelingen gevolg zullen geven, is echter nog een vraag. Er zijn altijd slagers, die liever zelf bepalen wat een runder lapje of varkenskotelet moet kosten", aldus de heer Van Giesbergen. Een van de vele slagers in Breda ver telde ons dat hij, ondanks het feit dat hij deze week voor 5 cent per kilo goed koper had ingekocht, geen reden zag zijn prijzen te moeten verlagen. „Ze kunnen me nog meer vertellen. Wat he;t bestuur doet, moet het zelf we ten. Ik bepaal zelf voor hoeveel ik mijn vlees verkopen moet. Er is niemand, zelfs geen minister, die mij dat beletten kan. Het is allemaal nep van die supermark ten. Ze proberen ons alleen kapot te maken. Want daar is het de regering om begonnen. De kleine middenstander moet er uit". „De mensen vergeten echter één ding. Wij als speciaalzaken verkopen kwaliteit en dat moet ook betaald worden. Daarom ben ik voorlopig niet van plan mijn prij zen te verlagen. Als het moet, dan moet het. Want verdwijnen moeten we toch". Ook in Bergen op Zoom zien de sla gers geen aanleiding om een prijzenslag te ontketenen. Albert Heyn heeft de prijzen c aanzienlijk verlaagd, maar dit heeft weinig reacties opgeroepen bij de Bergse slagers. atletiek-crossen, waarin ik de laatste jaren meeloop en waarin ik re gelmatig in de prijzen val, worden ge organiseerd door de N.C.B. In de drie wedstrijden, die tot nu toe zijn gelopen voor de titel van de Katholieke Plat telands Jongeren in het district Breda, neb ik tweemaal kunnen winnen en één *eer ben ik tweede geworden. Zodoen- oe voer ik diu nu het klassement aan. Maar of ik kampioen word weet ik og niet, want er moeten nog twee wed strijden worden gelopen". Dit zegt de Jaar ouc*e Ad de Koning, die bij zijn mers in de boerderij aan de Kaar- scnotsestraat in Rijsbergen werkt. "0hNo?EVEER drie jaar geleden ben ik i(Jvnv,ne4n m.et atletiek en na een jaar woL maar het beste om lid te riPr?eil..van Jonge Atleet in Zun- mon werk brengt wel met zich ter eigenlijk alleen in de win- mp„. leu^ aan sport kan doen. 's Zo- te hoiï0(?t in ons vak immers veel te tr.,« werken om er nog iets naast Dretti^^j^0011' En weet u wat 20 van7eifUS' vereiste conditie krijg je Sf„QW„ar?eer het grootste ge- bent a j dag °P het land bezig nierdeze °P 20'n eenvoudige ma- maken rïnu8en conditie niet kapot te ia snm en drink ik dus niet. Nou maar iaS *ens 00n klein SlaasJe bier; leven, niete?,,m°et t0Ch °°k een heeüe zij'DEsnoJ?n INPvis met recht trots °P u'erd hij hjf p 6S' ln drie ^aar tdd tia J J crossen en veldlopen twin- ^geveer vHfti» Vn he- t0taal viel hi^ Het is hoJ f, "in de prijzen", i cessen dat- na deze suc- er 7.0 maar J3 is 0m de atletiek best zin nm 5° Seven. Nee, hij heeft °°u een grool atlo t 8aanj maar ol hü „Ach" looV? - et wordt d'e mensen Hio "A1 die sPOTtstudenten, W"?'Sn medtleh„f av™ds vijf uur trainen Voor lmJa dle kunnen I eet" niet zo m^li, v?iren]ongens is dat kan ik dan 00 De laatste we" •n de buurt 51 paar uur Per week kom je „r ei8aaU°Pen' maar daarmee u niet, hel u J niet Maar vergeet nel 18 maar sport, hé". op^neh^Wj? staart zich niet blind ?lftal bh hem in a. .graag met het kaait hij de en u?, straat en vorig jaar y ae 8° kilometer lange Kenne- dy-mars gelopep. Van de 110 deelne mers, die in Rijsbergen van start gin gen, kwam hij als tweede binnen. Wel een bewijs, dat je het als gewone ge zonde jongen ook een heel eind kunt schoppen. ,,Die Kennedy-mars loop ik overigens niet meer. Ik ben wel gek Je moet er behoorlijk afzien, dat verzeker ik u. Maar gelukkig, heb ik geen blaren ge had. Wel waren twee paar sokken he lemaal dóórgelopen". ZIJN MOOISTE overwihning,,Die in een cross van de KNAU in Steenber gen. Ik liep toen in de categorie van de A-junioren. Direct na de start trok ik met een ander er op uit, maar ik kon hem met geen mogelijkheid loslopen. De laatste tweehonderd meter was een verharde weg, ik weet het nog goed. Ik heb toen als een bezetene moeten sprinten. Maar het lukte met twee- tiende seconde bleef ik hem de baas. Zo moe als toen ben ik geloof ik nog nooit geweest". De voorzitter van de Bergse slagers- patroonsbond, de heer Kamer on, zei; „Het is te hopen dat de prijzen omlaag gaan. Als we het vlees voor een lagere prijs kunnen inkopen, dan gaan de prij zen. voor de consument vanzelfsprekend ook omlaag. Ons principe is en dat geldt voor alle bona fide Bergse slagers dat het vooride klant het meest aantrekkelijk is om 'het hele jaar door dezelfde prijs voor hetzelfde vlees te betalen. Daar hebben de klanten wel eens voordeel van en wij oo!k. Men moet niet vergeten dat er wel 29 verschillende kwaliteiten vlees zijn. Juist daarin ligt 'het prijsverschil". De heer Kameron vroeg zich af, waarom altijd de bakker en de slager het slachtoffer moe ten zijn van bezuinigingsacties van bo venal. Ik zou wel eens willen weten of mi nister Den Uyl niet vindt dat zijn f 72.000 salaris wel wat veel van het goede is en of de winstmarges op luxe-artikelen niet veel te groot zijn. Van ons wordt verwacht, dat we nooit meer dan 20 procent op een pond verdienen. Dat was vroeger maar ge woon. Maar toen vroeg de monteur, die het licht kwam maken 5,voor een uur werken. Nu vraagt hij- er tien. Zou den wij dan niet een beetje mee omhoog mogen?" De Zeeuwse slagers betogen dat ze het benodigde vee uit Zeeland zelf betrek ken. „Èm hier is het vee nog even duur. De prijzen zullen slechts verlaagd kun nen worden., wanneer het vee uit Holland zou moeten komen. Maar dat willen we niet", aldus de meeste Zeeuwse slagers. Een slager in Sluis zei: „Wanneer een collega zijn vleesprijzen verlaagt, dan zal ik ook wel gedwongen zijn dat te doen en de andere slagers trouwens ook." In Temeuzen had de Spa-r-supermarkt gisteren zeer laag geprijsde karbonades. „Och, het is maar een reclame-aanbie ding. Een van onze wekelijkse", ver klaarde men daar. „Mogelijk dat de prij zen zullen -dalen. Maar dat regelt de Spar allemaal voor cms. Dat zien we vanzelf wel". In Vlissingen en in Goes denken de su per markten en slagers er ongeveer het zelfde over. Ze doen allemaal alsof hun neus bloedt, maar in feite drukken zo wel slagers als supermarkten de vlees- prijzen. De ad veren ties spreken duidelij ke taal en de winkelruiten schreeuwen de klanten toe. Het bedrijfschap voor het slagersbedrijf en de federatie van slagerspatroonsbonden hebben besloten de slagers dringend te adviseren zich in de komende weken zo veel mogelijk in te stellen op de verkoop van varkensvlees, zowel wat de prijs als wat de reclame betreft. Zij hebben dit besluit na overleg met het ministerie van Landbouw genomen, met het oog op de precaire situatie, die is ontstaan do-r de tijdelijke stagnatie in de export van varkens. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vorig jaar hebben Goese jongelui tijdens de jaarwisseling het voor beeld gevolgd van langharige leeftijdge noten uit andere steden des lands. En hetzelfde gebeurde grootbekkig en handtastelijk tijdens het fruitcorso. De politie van Goes heeft voor de ko mende jaarwisseling inmiddels de nodige maatregelen genomen en in voorberei ding. „Tegen ernstige ordeverstoringen Zr J snel en doeltrefend worden opgetre den", luidt de verzekering van korpschef inspecteur L. Visser. Vooral in Goes-oost hadden bij vorige gelegenheden ernstige ordeverstoringen plaats, waarbij zelfs het verkeer werd gestremd. Het ligt niet in de bedoeling van de Goese politie zoiets een derde maal te tolereren. Trouwens, na de on regelmatigheden tijdens het fruitcorso mocht een aantal raddraaiers al een paar dagen logeren bij de politie, waarna een snelle berechting één kreeg een geld boete, de twee anderen werden respec tievelijk tot voorwaardelijke en onvoor waardelijke gevangenisstraf veroordeeld. Inmiddels hebben de ergste raddraaiers al 'n waarschuwend bezoeg gehad v. d. po litie. „Tegen de gebruikelijke oudejaars- vermaken zullen we natuurlijk niet optre den", aldus de heer Visser, „maar vuur tje stokpn en dergelijke tolereren we niet', Getracht zat worden langs civielrechte lijke weg schade aan gemeentelijke eigendom toegebracht te verhalen op de daders of hun ouders. Met de justitie is de afspraak ge maakt dat arrestanten die worden aange houden wegens ernstige verstoring van de openbare orde, direct berecht zullen worden. De Goese politie zal tijdens de jaarwisseling zowel in uniform als in burger opereren. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Professor Korringa, di recteur van liet Instituut voor Visse rij-onderzoek, en dr. A. Grijns, bacte rioloog te Bergen op Zoom, hebben gisteren in Yerseke een onderzoek in gesteld naar het percentage dode oes ters en kreeften, dat de laatste dagen hoger is dan normaal. Volgens de voorlichtingsdienst van het ministerie van Landbouw en Visse rij wordt inderdaad vermoed, dat de hogere sterfte onder de oesters en kreeften een gevolg is van de plotse ling ingetreden sterke daling van het zoutgehalte in de Oosterschelde ten ge volge van de grote hoeveelheden zoet oppervlaktewater, die al enige weken uit de stroomgebieden van de grote riiveren naar zee afvloeien. Het onderzoek van genoemde des kundigen is nog niet afgesloten. In ons artikeltje van gisteren over de Maasbode is een storende zetfout geslo pen. In de zin „Tegenover het verdwijnen vain de zo vertrouwde Maasbode staat daarom de mogelijkheid, dat het enige landelijke katholieke dagblad een hechter fundament krijgt", had vanzelfsprekend moeten staan het enige landelijke katholieke avondblad (Advemtentie) (Van onze correspondent) VLISSINGEN De snel toene mende wolverschepingen uit Aus tralië en Nieuw Zeeland via de ha ven van Vlissingen, heeft drie be kende Engelse lijnrederijen doen besluiten Vlissingen in hun vaar- schema's op te nemen. In januari en februari van het volgend jaar wordt het eerste schip van elk der rederijen in Vlissingen verwacht. Op 5 januari reeds zal de ruim 10.000 ton me tende ..Taybank" van de rederij An drew W'air Co. uit Londen met wol uit Nieuw Zeeland aankomen. Het s.s. „Bendigo" (8782 ton) van de eveneens in London gevestigde Peninsu lar Oriental Steam Navigation Co. zal op ongeveer 4 februari in de Vlissingse buitenhaven afmeren. Met het schip van P O Lines, de grootste rederij ter we reld. keert tevens een voor Vlissingen bekende rederij terug naar een haven, die eerder dit jaar voor de aanloop van haar passagierschepen niet langer geschikt werd geacht. Vrachtschepen van de maat schappij hebben Vlissingen nooit eer dei- als loshaven aangedaan. Diezelfde maand nog zal het m.s. „Aramaic" van de S'naw Savill Albion Co. Vlissingen aanlopen. De Bendigo en Aramaic hebben beiden Australische wol in de ruimen. De aangevoerde partijen zijn niet al leen bestemd voor Nederlandse afne mers, maar ook voor een belangrijk deel voor Belgische en Franse wolimporteurs. De schepen van deze rederijen plachten deze wol tot nu toe voornamelijk te los sen in Duinkerken, Antwerpen en Rot terdam. Vlissingen heeft zich in zeer korte tijd tot een stevige concurrent ont wikkeld voor deze drie grote zeehavens. Reeds eerder dit jaar besloot een aantal (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE „Als de ruilver kaveling Kapelle-Wemeldinge doorgaat, heeft Zeeland weer een Nederlandse primeur," aldus ir. J. D. Dorst, lid van de centrale cultuurtechnische commissie gis termiddag tijdens een bijeen komst in het raadhuis van Ka pelle, waar hij de voorbereidings commissie voor de ruilverkave ling installeerde. Hij voegde aan zijn woorden toe: „U hoeft niet happig te zijn op deze primeur, want het zal bijzonder moeilijk worden te moeten werken zonder te kunnen teruggrijpen op resul taten elders." De primeur is, dat in het gebied Kapelle - Wemeldinge ook boomgaarden zijn inbegrepen bij de ruilverkaveling. Om Kapelles burgemeester H. van Suijlekom te citeren: „Daar liep men in Ne derland tot nu toe bij ruilverka veling alleen maar omheen." Op 14 december van het vorig jaar werd door de drie landbouworganisaties van Kapelle een aanvraag voor ruilver kaveling ingediend. De centrale com missie heeft inmiddels meer dan een miljoen ha in aanvraag, waarvan 50.000 ha per jaar kan worden „verwerkt". "We hebben dus nog voor twintig jaar werk vóór ons liggen", aldus de heer Dorst. Het gebied dat nu in Zeeland in behan deling wordt genomen, is 4000 ha groot. Het wordt in het westen begrensd dooi de Poel, waar enkele maanden geleden een voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling werd geïnstalleerd; in het oosten door het kanaal door Zuid- Beveland: in het noorden door Wilhel- minapolder en Oosterschelde en in het zuiden door Westers.chelde en Willem- Anna polder. „Op het gebied van de ruilverkave ling staat Zeeland vooraan", aldus de heer Dorst, „hetgeen zijn oorzaak o.m. vindt in de oorlogsschade op Walcheren en elders in de ramp van 1953". Het ge bied dat nu aan de orde komt behoort tot de oudste delen van Zuid-Beveland die in cultuur werden gebracht. Het be staat voor de helft uit gronden voor ak kerbouw; de andere helft wordt voor fruitteelt gebruikt. „Ook in de Betuwe", aldus de heer Dorst, „is men nooit begonnen aan her verkaveling van boomgaarden; alleen in Zwitserland bestaan goed bekend staande voorbeelden met wijngaarden". „Het probleem dat zich hier stelt ligt niet in de eerste plaats in het aanbren gen van veranderingen in waterloop e.d. met in de sanering; het probleem om voldoende grond te krijgen. De heer Dorst geloofde niet, dat de ruilverkave ling hier binnen twee jaar zijn beslag zou krijgen. De voorbereidingscommissie die werd geïnstalleerd staat onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker uit Wemel dinge. Secretaris is ir.' G. Frieling. dis trictsingenieur van de cultuurtechnische dienst in Zeeland. Leden van de com missie zijn de heren K. Dees. Biezelin- ge, plaatsvervangend voorzitter; M. J. Oud, Biezelinge; W. de Jager, Kapelle: J. E. Kole. Wemeldinge; J. van Over- beeke, Kapelle en J. J. van Stel, Ka pelle. De deskundigen die de commissie ter zijde staan zijn ir. C. van Beekom, hoofdingenieur-directeur van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst in Zeeland; het hoofd van het bureau ruilverkave ling van het kadaster in Middelburg en de Zeeuwse landschapsconsulent. De heer J. van Dongen, lid van Ge deputeerde Staten, noemde het een gro te dag voor Zeeland en een typisch te ken van deze tijd: overgaan naar grotere gehelen. Hij legde er de nadruk op dat elke stap zoveel mogelijk zou moeten worden ondernomen in overleg met de bewoners van de streek. „Bij een moei lijke ruilverkaveling als deze is het van nog meer belang dan anders dat de voorbereidingscommissie goed bekend is met het gebied en met de mensen", al dus de heer Van Dongen. „We willen -proberen de omstan digheden zo gunstig mogelijk te ma kenaldus voorzitter Dekker, die erop wees, dat hier wel van een oud maar niet van een verouderd ge bied kan worden gesproken. Hij was van mening dat ook na de ruilver kaveling plaats zou zijn voor kleine bedrijven. Vooral vakbekwaamheid en economisch inzicht zijn de door slaggevende factoren voor een ge zond bedrijf"t zei hij. Dat het gebied nog steeds gezond is, achtte hij wel bewezen met de jaarlijkse veilingomzet van 9 tot 12 miljoen. Waak zaamheid is desondanks geboden; daarom hebben de ondernemers de regering ver zocht een onderzoek te laten instellen naar de mogelijkheden van aanpassing aan de steeds veranderende om standigheden. Ook hij legde de nadruk op het menselijk aspect dat bij ruilverkave ling aan de orde komt. „Groot of dood, hoort men tegenwoor dig wel zeggen en dan doelt men op al lerlei fusies," aldus de burgemeester van Kapelle. De heer Van Suijlekom meende echter dat dit toch niet gold voor deze streek. „Het idee van de ruilverkaveling spreekt een machtig vooruitziende blik, want we zitten er hier nog bijzonder ge zond voor," zei hij. De burgemeester zeg de mede namens zijn collega's alle mede- grote Nederlandse, Duitse, Noorse Zweed se. Engelse en Franse rederijen Vlissingen als loshaven te accepteren bij aanbod van wolladingen in Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Amerika. De opslagcapaciteit van de N.V. Haven Vlissingen wordt nog aanzienlijk uitge breid en zal gebracht worden op circa 60.000 balen wol. Het kranenpark wordt verder uitgebreid met een tweetal (even tueel diesel electrische) overslagkranen. BIJ FOTO Vlissingen is. wat het ontschepen van wol betreft, in korte tijd een stevige concurrent geworden van Antwerpen, Rotterdam en Duinkerken. werking toe van de gemeentebesturen. Ir. D. van der Zaken, hoofdingenieur directeur van de cultuur-technische dienst in Zeeland, sprak namens de andere bij de ruilverkaveling betrokken diensten. „Wij kunnen ons hier de weelde niet ver oorloven, bij de ruilverkaveling om de boomgaarden heen te lopen," aldus de heer Van der Zaken, die een overzicht gaf van ontstaan en groei van fruitcul- tuur in dit gebied. Door de historische groei is bijzonder veel gebied in kleine percelen verkaveld, terwijl het moderne fruitbedrijf juist om zo groot mogelijke en aangesloten gebieden vraagt. Hij wees ook op een andere tendens in dit gebied: de ontwikkeling van de glasbedrijven. Van de ondernemers vroeg hij tevens medewerking aan het onderzoek dat in januari start naar de economische situa tie van de bedrijven „De enquêteurs hebben niets met de belastingdienst van doen," luidde zijn verzekering. „Ruilverkaveling is als het vermaken van een oud kostuum", had de heer Dorst gezegd. Dit in vergelijking met het „maatpak" van de nieuwe IJssel- meerpolders. Zijn kostuum-voorbeeld zat ook de andere sprekers gegoten. Ir.-J. Prins, de nieuwe Z.L.M.-voorzitter, sprak de wens uit dat het oude kostuum tot een goed passend pak vermaakt zou worden. De gemeentebesturen feliciteer de hij met het economisch onderzoek in hun streek en met de voorbereiding van de ruilverkaveling. Ir. P. van der Have, voorzitter van de fruittelersorganisatie in Kapelle. voegde aan zijn felicitatie de wens toe. dat het kalme tempo waarin „Den Haag" de overplaatsing van twee ondernemers uit het gebied naar de IJsselmeeroplder heeft behandeld, in de toekomst aanmer kelijk versneld zou worden. Ondernemers uit een ruilverkavelings- gebied genieten voorkeur bij een aan vraag om „overplaatsing", int dit her- verkavelingsgebied lopen tevens 34 aan vragen tot beëindiging van het bedrijf, een van de sanaringsmogelijkheden. waar bij een maandeelijkse vergoeding wordt gegeven aan de oud-ondernemer. (Van een onzer verslaggevers BORSSELE Hij staat beslist scheef, de gemeentetoren van Borssele, al thans de spits. En het is géén onge vaarlijke toestand. Maar de toren mag dan bij de storm van 30 novem ber helemaal uit het lood geslagen zijn, de gemeenteraad liet zich er niet door uit het veld slaan: „De spits gaat zo spoedig mogelijk naar beneden", luidde gisteren haar beslissing, „zoals we al meegedeeld hebben." De wind begon gisteravond weer aan te wakkeren, hetgeen burgemeester P. Dominicus de benauwde opmerking ontlokte: „Ik hoop dat hij niet uit zichzelj naar beneden komt".

de Stem | 1965 | | pagina 3