Seidenschnur heeft weinig scrupules... Overheid moet meer begrip tonen voor hulp aan ongehuwde moeders 1.84 3.09 59 98 WIN IEDERE DAG f 100.- DE KLEDINGBOKSER BRIT! NODI( We s E RECORD-LEVERANTIES AAN PEKING STICHTING MOEDERHEIL TE BREDA Dumps zijn NIEUW HUURBOEKJE VOOR HUISEIGENAREN schaakkampioenschap van Zeeland f E. Klinkert OPENING TEXTIEL SUPER EN FRUIT H. BEENS v. d. Walle- Blommaert Mo nut historie VLIEG ER E Oorzaak vaak in conflicten ouders-jeugd VOORDEEL schenk 4 Luchtje Dure artikelen meer in trek Steekproef Laconiek Protesthouding Eenzaamheid Als u op een advertentie onder nummer schrijft... geen verantwoordelijkheid geen spreekuur 500 gram gehakt VOORDEEL 500 gram rib- en haascarbonade 500 gram prachtige witlof 5 of 6 grote SINAASAPPELEN Dames - Nertsbont HERENBANDEN en BUIKBANDEN OPGEPO i DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 DECEMBER 1965 4 5 (Van onze correspondent) BONN Terwyl geestelyke en we reldlijke leiders zich het hoofd breken over de vraag of een dialoog met het communisme mogelijk is zijn er handelskantoren die zich over deze kwestie nauwelijks het hoofd breken. Langs talloze kanalen vloeien grond stoffen, materialen, half en heel-fabrika- ten achter het ijzeren gordijn. Menig soldaat die ergens ter wereld om der wille van de vrijheid in westelijke op vatting zijn leven moet geven is ge storven met een stuk lood in het lijf dat lieden wier vrijheid hij hielp ver dedigen aan de tegenstanders hebben geleverd. Het prototype van een kille, zaken man op dit gebied die niet geplaagd wordt door gewetensbezwaren, is wel de Duitse wapenhandelaar Hans Joa chim Seidenschnur. Deze man heeft zijn hoofdkwartier in de Bondsrepubliek Duitsland - natuurlijk, aan deze zijde van het ijzeren gordijn. Maar zijn ge hele handelsbekwaamheid concentreert zich op Rood-China. Zaken zijn zaken, vindt hij. En daarom heeft hij dezer dagen in Peking aan de Roodchinese regering industriële installaties, vlieg tuigen, stormboten, vrachtwagens en elektronische apparaten uit de Bonds republiek en andere Westeuropese lan den aangeboden. Totale waarde meer dan 400 miljoen D-mark. Thans is Seidenschnur vanuit Peking over Pakistan naar de Bondsrepubliek teruggevlogen voor nader overleg met zijn opdrachtgevers. Midden januari keert hij weer naar Peking terug in gezelschap van diverse technische ex perts. Dan zullen de succesvolle onder handelingen tot overeenkomsten leiden. Daarmee brengt de heer Seidenschnur dan op zijn naam, dat hij het tot nog toe grootste handelsverdrag tussen Rood China en enig westelijk land afgesloten heeft. En dan zal ook de Bondsrepu bliek beste zaken met Rood-China ge maakt hebben. Seidenschnur heeft ver klaard, dat hij op de eerste plaats een volledige installatie ter vervaardiging van chemische grondstoffen ten bedra ge van 320 miljoen DM gaat leveren Deze installatie zal door een combina tie van Westduitse firma's gebouwd worden. Verder zal Seidenschnur zware vracht wagens en transportvliegtuigen leveren. De vliegtuigen 'zijn afkomstig van het Amerikaanse hoofdkwartier in Heidel- berg en werden als overcompleet ver kocht aan Duitse en Zwitserse firma's. Het gaat om 17 machines ter waarde van 56 miljoen Mark. De catalogus van de heer Seidenschnur is daarmee nog niet uitgeput. Hij biedt Peking storm boten te koop van het allernieuwste ty pe. Deze schepen hebben een snelheid van meer dan 100 km per uur en wor den in Duitsland gebouwd. Bovendien heeft de onuitputtelijke zakenman een patent aan Rood-China verkocht: een bepaalde fabricageformule tot vervaar diging van een hoogvuurvast beton, dat veiligheid biedt tegen atoomstralingen. De Chinezen hebben van hun kant gro te belangstelling getoond voor elektro nische apparaten op et gebied van het geologisch onderzoek. Met de nieuwste apparaten kunnen zonder moeilijkheden mineralen water, olie, kolen en ura nium tot een diepte van 5000 meter on der de aardoppervlakte ontdekt wor den. Zo bot is de heer Seidenschnur ech ter niet, dat hij niet zou begrijpen, dat aan zijn zaken een luchtje zit. Hij haast zich dan ook te verzekeren, dat de Chinezen geen oorlogsmateriaal krij gen, want zowel de vliegtuigen als de stormboten zijn onbewapend. En daarmee zou hij niet in strijd komen met de wet in de Bondsrepubliek wel ke de uitvoer van oorlogsmateriaal ver biedt. Bovendien legde de zeer gevoe lige heer Seidenschnur vast, dat hij de Bondsregering reeds vóór zijn eerste reis naar Rood-Ohina op de hoogte ge bracht van zijn leveringsplannen aan de Chinese communistische regering. Dat is natuurlijk wat anders dan dat hij had kunnen zeggen dat de Bondsrepubliek zijn handel goedkeurt. Maar is het geen negatieve goedkeuring, wanneer hij op zijn mededelingen geen verbod krijgt? Straks gaat Rood-Ohina waar schijnlijk rechtstreekser dan thans het geval is aan de oorlog tegen Zuid-Viet- nam deelnemen. Wat de Amerikanen daar presteren, de offers welke ze daar dagelijks brengen aan mensenlevens en aan enorme voorraden materiaal en voedsel worden tenslotte voor geheel het vrije westen gebracht. Wel een gekke rolverdeling wanneer de een mag sterven, terwijl de ander daaraan miljoenen verdient. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de loop van volgen de week begint de verspreiding van een nieuw boekje over huurverhogingen, die op 1 januari a.s. en in de tweede ronde op 1 januari 1967 ingaan. Het boekje is belangryk voor de huiseigenaren, om dat hen erin duidelijk gemaakt wordt welke woningen onder de huurverho ging kunnen vallen. Daarbij wordt onderscheid gemaakt in diverse categorieën, maar ook in ver schillende gemeenteklassen. Er zijn na melijk huren die alleen gelden voor de drie grootste gemeenten Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en andere huren die gelden voor eerste, tweede en der de klasse gemeenten. Verder wordt on derscheid gemaakt in woningen, die voor 1921, woningen die tussen 1921 en 1945 en woningen, die na 1945 gebouwd zijn. Voor de woningen na 1945 gebouwd, geldt verder een onderscheid in woning wetwoningen, gesubsidieerde particulie re huurwoningen en woningen, die na de oorlog met financiële steun van het rijk herbouwd zijn. Het nieuwe boekje is dezer dagen op alle postkantoren beschikbaar en ver vangt de bij vorige huurverhogingen uitgegeven boekjes. Terloops zij gezegd dat het uitvoerige bijzonderheden geeft ten aanzien van de bepalingen die wij dezer dagen pu bliceerden, maar die (uiteraard) te wei nig gedetailleerd waren om voor elk incidenteel geval verhelderend te kun nen zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De consument verlegt zijn aandacht steeds meer van de goed kopere naar de duurdere artikelen. Dit blijkt uit het laatste onderzoek van het Economisch Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf naar de omzetontwikke ling tussen 1 januari1 oktober 1965. Het EIM constateert namelijk toene mende geldomzetten in het midden- en kleinbedrijf. Prijsstijgingen en de toe nemende koopkracht stimuleren deze geldomzetten. I lijk instituut als heil betekent. het Bredase Moeder- (Van onze verslaggeefster) BREDA De overheid zou meer be grip moeten tonen voor de financiële zorgen waarmee de Stichting Moederheil te Breda, een instituut voor ongehuwde moeders, te kampen heeft. In het verslag van deze stichting over de activiteiten in de jaren 1963 en 1964 wordt nadrukkelijk gewezen op het belang van een goed in stituut voor ongehuwde-moederzorg, dat drie vier keer zoveel adviezen geeft als een observatiehuis of behandelingshuis, terwijl rapportage en behandeling snel ler en met grotere trefzekerheid moeten plaatsvinden. Het Bredase instituut Moederheil werkt uitsluitend met leken-personeel, wat in r.-k. kringen een novum is. Dit groot aantal lekenpersdneel is eveneens de oor zaak van financiële moeilijkheden. De religieuzen, die in het verleden pro deo of voor een „schijntje" hun werk deden, zijn bij de reorganisatie van het instituut in 1963 verdwenen. De overheid subsidieert slechts ten de le de „consultatieve" zorg, waarbij het niet duidelijk is of de overheid zich vol doende realiseert wat dit voor een derge- Het vroegere tehuis voor ongehuwde moeders als opbergplaats, langdurige be handelingsgelegenheid, gestichtssfeer, ge_ sloter internaat, heeft afgedaan. Het hui dige bestuur en directie zijn van mening dat een goede organisatie, die alle ser vice kan bieden aan een zich vrij voelen de ongehuwde moeder, de enige moge lijkheid is om de adolescenten en pubers in deze tijd aan te spreken en te helpen. De ongehuwde moeder is geen bepaald en duidelijk determineerbaar psycholo gisch type. Dat blijkt ook uit een steek proef uit de bevolking van het instituut. Deze steekproef is echter, omdat het im mers een doorgangshuis betreft, weinig representatief voor Nederland. In ons land zijn echter nog nergens elders po gingen ondernomen om deze zaak select te onderzoeken. In een tijdsbestek van 1,5 jaar werd van tachtig meisjes nage gaan wat de achtergrond is van hun ver zoeken om hulp. Het resultaat hiervan wordt door drs. J. van der Swan, psy choloog, in het verslag van de stichting uiteengezet. Bij dit onderzoek kwamen enkele op merkelijke feiten aan het licht: de onge huwde moeders tussen 15 en 21 jaar kwa men allen uit milieus van geschoolde of ongeschoolde arbeiders. Het grootste aantal ongehuwde moeders kwam voor in de leeftijdsgroep van 18 tot 21 jaar. De oorzaak van het ongehuwde moeder schap lag in veel gevallen in de slechte verhouding kinderen-ouders. Van de 80 meisjes waren er drie jonger dan 15 jaar. Zij klaagden over weinig begrip van de kant van de ouders. De ouders klaagden op hun beurt over de ongrijpbaarheid van de kinderen. De meisjes reageerden zeer laconiek op hun zwangerschap. Indien er problemen bestonden werden die meestal veroor zaakt door de paniek van de ouders en andere nauw betrokkenen. Afstand doen werd voor deze meisjes reeds direct na het bekend worden van de zwangerschap door de ouders of hulpverleners gere geld. In de groep 15—17-jarigen kwam 25 procent van de meisjes uit een zg. bro ken home"; slechts 5 procent volgde voortgezet theoretisch onderwijs. Opval lend was dat de meisjes relatief vrij vroeg omgang hadden met jongens. De communicatie met de ouders bleek ook in deze groep (18 meisjes) vrijwel nihil. De meisjes leefden in zelfgekozen vrien denclubjes. Ook thuis vormden zij met de andere kinderen vaak een aparte groep ten opzichte van de ouders. Meer dan de helft van deze groep deed af stand van haar kind. Hun reacties op de zwangerschap waren vlak, apathisch en laconiek. Het afstand doen werd fatalis tisch opgevat. De categorie 1821-jarigen was de groot ste groep, nl. 42 meisjes. De meeste meisjes kwamen niet uit een „broken home" of onvolledig gezin. De vaders van deze meisjes waren allen geschoold of ongeschoold arbeider. Bijna 25 pro cent van deze meisjes volgde u.l.o., 8 procent v.h.m.o. De meisjes toonden een duidelijke afkeer van de sfeer, die er thuis heerste. Ze hielden zelf van fuiven en uitgaan en eisten, dat hun ouders hier_ voor meer begrip zouden opbrengen. Vooral de moeders van deze meisjes klaagden over de onhandelbaarheid van hun kinderen, terwijl ze zich niet be wust waren dat er iets in de opvoeding mis kon zijn. De meisjes uit deze cate gorie zagen het verleden zeer negatief. De meesten zouden graag nog eens op nieuw willen beginnen en zij betreurden de voorbijgegane kansen. Vijftig procent van deze categorie wil de afstand doen van het kind. Het af stand moeten doen door gebrek aan fi nanciële middelen of door de onmoge lijklieid het kind in de toekomst te kun nen opvoeden, was in veel gevallen de oorzaak van een protesthouding tegen de maatschappij in het algemeen. Deze meisjes zouden het kind ook willen blij ven volgen tot het definitief in een pleeg gezin was geplaatst. In de groep 22—25-jarigen was even eens een duidelijk protest tegen de ou ders te constateren. Deze meisjes kwa men in de meeste gevallen uit een gezin dat overeenkomst vertoonde met het klassieke „gesloten" gezin. Op het ge bied van seksualiteit trof men in deze groep nog resten van Victoriaanse mo raal aan. Praktisch deze hele groep (5 meisjes) wenste afstand te doen van het kind, zij het vaak onder ernstige neuro- tische conflicten. De acht ongehuwde moeders boven de 25 jaar waren in de regel vrouwen met een voortgezette schoolopleiding. De be roepen van de ouders lagen bóven het niveau van geschoolde of ongeschoolde arbeiders. Het kind was vaak de oplos sing ad hoe voor een nijpend eenzaam heidsprobleem. Niettemin deed de helft van de vrouwen afstand onder de grootst mogelijke conflicten. In 1964 werden bij het instituut Moe derheil 182 aanvragen voor hulpverle ning bij ongehuwd moederschap inge diend, tegen 170 in 1963. In totaal wer- den vorig jaar 122 meisjes opgenomen, afkomstig uit heel Nederland, maar gro tendeels uit Noord-Brabant. In dat jaar werden in het instituut 103 kinderen le vend geboren. Volgens het EIM komt dit alles tot uiting in een stijging van de hoeveel- heidsomzet, maar ook in een verschui ving van de vraag van de consument naar artikelen in hogere prijsklassen. De omzetten lopen in de diverse bran ches lang niet parallel. De situatie in het schoenreparatiebedrijf blijft teleur stellend. Daar is zelfs geen sprake van omzet-toename. Ook de kledingstoffen- winkels kunnen nauwelijks van een toe name spreken, dit in tegenstelling tot de afdeling voor dames- en meisjescon- fectie. Het EIM heeft ook de invloed van de verschillende koopdagen en de vrijdag avondverkoop op de winkelomzetten on derzocht. Uit de voorlopige gegevens blijkt, dat de verkoopavond hoofdzake lijk van invloed is op de voedings- en genotmiddelenbranche, zonder nadeel voor de dag daarop. Dit in tegenstelling tot allerlei andere branches. De zater dagverkoop is vooral belangrijk voor de duurzame consumptiegoederen. Het EIM zal het verkooppatroon over de zes dagen van de week aan een diepgaand onderzoek onderwerpen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De uitslagen van de eerste ronde van het persoonlijk schaak kampioenschap van Zeeland luidden: Hoofdklasse: J. Hoogstrate, Vlissingen- F. M. van Eekhout, Vlissingen 10; A. Dubbeldam, Sluiskil - J. Tholenaar, Goes 0—1. Eerste klas: P. Duvekot, Borssele - A. P. Beishuizen, Terneuzen 0,50,5; A. de Hamer, Sas van Gent - H. de Ridder, Axel 01; J. W. Hasman, KrUiningen - A. Mast, Vlissingen 0,50,5; S. v. d. Hey- den, Koudekerke - W. Karelse, Schore 0—1. De tweede ronde wordt gespeeld op zaterdag 22 januari in Middelburg. Za terdag 15 januari vindt in Roosendaal de massaschaakkamp tussen West-Noord- Brabant en Zeeland plaats. De eerste ronde van het persoonlijk jeugdkampioenschap van Zeeland had het volgende resultaat: Groep I: H. van Rossum. Brouwersha ven - H. Hendrikse, Zierikzee 01; c. van Mierlo, Burgh - C, v. d. Heuvel, Zie rikzee 0—1; J. A. Radder, Kamperlan - R. M. van Hahlen, Middelburg 01. Groep II: J. Blom, Vlissingen - R. Ber- man, Zierikzee 10, Groep III: M. Wise, Vlissingen - J. Destombes, Sluiskil 1—0; R. Paradaen, Aardenburg - W. Mesman, Vlissingen 0—1. OP DE Turkse olympische worstelaar Gazanfer Bilge is op tweede kerstdag door een onbekende een aanslag ge pleegd. Bilge wert door een kogel zo ernstig gewond, dat hij een spoedope ratie moest ondergaan. Waar hij werd getroffen en hoe het ingrijpen is ver lopen, is nog niet bekend. Bilge heeft op de Olympische spelen van 1948 in Londen de gouden worstel- medaille vedergewiehtklasse vrije ca tegorie veroverd. De BISSCHOP VAN BREDA en zijn Vica rissen-Generaal zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling gaarne ontvangen op nieuwjaarsdag tussen 11 en 13 uur. Adres: Veemarktstraat 46, Breda. De BURGEMEESTER van BREDA en Me vrouw Geuljans-van den Clooster baresse Sloet tot Everlo zullen bij gelegenheid van de jaarwisseling gaarne ontvangen ten stad- huize op Nieuwjaarsdag van 11.15 tot 13.00 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God, geven wij U kennis van de geboorte van onze eerste zoon PATRICK Bij het H. Doopsel ontvangt hij de namen PETRUS ADRIANUS JACOBUS ALEXANDER Breda, 26 december 1965 Polderstraat 24. J. J. P. M. Franken C. J. Franken-VIamings adviseren wfj u geen officiële stukken in te sluiten, daar wij nemen voor het niet terug ontvangen daarvan. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, ge sterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze inniggeliefde echtgenote, moeder en grootmoe der, behuwdzuster en tante en nicht, Mevrouw ELODIE STEPHANIE PERDAEN Echtgenote van Edemondus Claeys Geboren te Sas van Gent, 17 april 1887, en over leden te IJzendijke, 26 december 1965. Wij bevelen de ziel van overledene in uw god vruchtige gebeden aan. IJzendijke: Edemondus Claeys. George Claeys Agnes Claeys-Cortvriendt en kinderen Harold en Ronald Biervliet: H. Baecke echtgenote en kinderen Familie Perdaen Familie Claeys IJzendijke, 26 december 1965. Ponte 4 De plechtige uitvaart gevolgd door de teraarde bestelling zal plaatshebben, op woensdag 29 de cember a.s. des voormiddags 10.30 uur in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw Tenhemelopneming te IJzendijke. Gebedsdienst' dinsdagavond 28 december om 7.00 uur in voornoemde kerk. Enige en algemene kennisgeving TANDARTS GOES Dinsdag 28 december op 29 december a.s. Verkoop donderdag 30 december. Als Attractie, Tricot Pyjama's voor Dames/Heren/Meisjes/Jongens/Kleu- ters (Jansen en Tilanus). Praktisch halve prijzen. Lange Vorststraat 47 (Voorheen Interlockhuis) Elke woensdag gehaktdag - 10% Donderdag en vrijdag - 10% Vrijdag Vrijdag Door de SPAR uit Spanje voor U geïmporteerd 7/AD/53 Gevr. een eerste of tweede jaars leerling kok. Kan in leer lingstelsel worden opgenomen. Eventueel intern. Girand Hotel Rotterdam, Terneuzen. Telef. 2041-(01150). X Biedt zich aan huishoudster in net gezin, intern. Br. onder no. 52931. Bijkantoor Bergen op Zoom. Wasmachines rechtstreeks van de fabriek v.a. f 125,-. Wijn gaardstraat 5 Goes, tel. 7768 S.G.A. Lilliput. Het ideale ver stelbare plastic slipje voor cel- stofluiers. Zorg nu al dat uw huis ko mende winter behaaglijk il. Vraagt vrijblijvend inlichtingen en kostenbegroting. Er zijn thans diverse interessante mo gelijkheden, vooral ook met aardgas. Installatiebedrijf De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. (Na 18 uur (01600-3047). 'edere koper a 100,- of meer dingt mee, dus iedere dag een waardevolle kans van T 00, Vraagt deelnemersformulier bij: De zaak met de meeste tevreden klanten 1 Hulst, Bierkaaistraat 30 Terneuzen, Nieuwstraat 6-8 Pracht sortering gasfornuizen vindt u bij install, bedr. „De Weerd" n.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. Garages te huur in Tuinzigt, Meidoornstraat. Inl.Bouwbe drijf J. G. Mol - J. Rij pert. Dr. v. Mierlostraat 31, tel. 30147 of Chassésingel 14, tel. 38209, Breda. X Tijdschriften duur? Neem een leesportefeuille, lo Tijdschrif ten v.a. f 0,70 p.w. Bel of schrijf even naar ons kant.: Bootjessteeg 96, Zwijndrecht, telef. 01850-25174 of naar on ze agent: de heer W. Boelhou wers, Hazelaarstr. 43, Breda tel. 43673. X Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht v. koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis. Bel (ook 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. In IJpelaar nog enige in aanbouw zijnde woningen t.k. f 43.000,-. Bouwbedr. J G. Mol j. Rij pert. Mr. v. Mierlostraat 31, tel. 30147 of Chassésingel 14, tel. 38209, Breda. X' Koninginnestraat, winkelwoon- huisje, vrijkomend, f 27.500,-. Makelaars Van den Berg Co. Nieuwe Oinnekenstr. da. 01600-24421. 43. Bre- T.k. gestoffeerde woning met oprit. Zeer binnenkort te aan vaarden. Staande Hofstraat 65, Roosendaal. Te bevr. kapsalon v.d. Boom, Kalsdonksestraat 25, R'daal. Tel. 3493. T.k. woonhuis in Oudenbosch. Te bevr. Kalishoek 53, Ouden- bosch. Tel. 01652-2100. Vakantie „De Reu"-caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Bel- crum gar. Min. Kanstr. 16-20 Breda. tel. 01600-39900. Alle dagen geopend. X DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij mijn 90e verjaardag, betuig ik mijn hartelijke dank. Wed. L. v. Goeye-Giellet Koewacht, Emmabaan. Stola's - Colhiers en Hoeden rechtstreeks van nertsfokker in kleuren zwart - bruin saffir - palmino - bleu - ires en zilverbleu. Roppelstraat la PUTTE N.B. DROGISTERIJ Stationsweg 9 - HULST 10 Voile uren autorijles t 47,50 Losse lessen t 6,50. Fonkel nieuw lesmateriaal, gediplo meerde instructeurs. Erkende bondsautorijschooi „De Cen trale" Aanmeldingsadressen Breda. Ridderstr. 4, tel. 37009, Bergen op Zoom, St.-Cathari- naplein 8, tel. 6445, Roosen daal. Raadhuisstraat 48, telef. 5073 Goes, Magdalenastr 8, tel 5032. Middelburg, St.-Ple- terstr. 1, tel. 4029, Vlissin gen, hoek Hobeinstr. - Paul Krugerstr, tel. 2593. X T. k. a. wegens aanschaf nieuwe, van part. goede Opel Kapt. '56, tegen elk aann. bod. Gastelsedijk N 73, Stampersgat Tel. 01651 - 363. X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's, v.a. 1961. te koop. Min. Kanstr. 16- 20. Breda. tel. 01600-39900. X Te koop aangeboden. Taunus 17 M Stationcar 1964, Taunus 17 M Super 4-deurs 1964, Tau nus 17 M Super 2-deurs 196o. Ford Anglia 1961, Renault R8 1964, verder diverse aanhang- wagentjes. Op al deze autos geven wij drie maanden garan tie. A. jongenelen, Bredaseweg 148, Roosendaal, tel 01650-4613 2e Kerstdag en de laatste da gen van 1965 houden wij in on ze kerstversierde showroom grote auto- en caravanshow. Daar staat weer een keurcol- lectie gebruikte auto's en nW8 De Reu-caravans tentoonge- steld. Komt geheel vrijblijvend dezer dagen eens binnenlo pen. Het verplicht u tot nkK' U krijgt een inzicht van voorraad en een idee van Q» thans geldende prijzen. Alk au+3's worden of zijn dooron geheel nagezien en met KW- km en of/3 mnd. garantie ver kocht. Koopt uw auto ift,ei bedrijf dat gespecialiseerd I op dit gebied. Die u echte g» rantie kan geven, die erge" werkplaatsen hebben, die 81 varen monteurs in dienst neu ben en die bekend staat oo? zijn service. Zo'n zaak is Belcrum-garage. De zaak 1 de grootste omzet en mei allergrootste service, garage, Min. Kanstraat w* Breda, tel. 01600-39900, Schijfstraat 39. Tilburg, 04250-33636. Ook onze „De caravans 1966 staan in j showroom opgesteld. Tour- sta-caravans. Onze showr<-~ zijn dagelijks geopend va'1 u. v.m. tot 10 uur n.m. r?... Kerstdag gesloten. 2e Kers van 1 tot 5 uur. Prima Jonge hennen te kö^ W.L., 8 mnd. oud, in leg f 7,-, 1 jaar oud, d°JLr- rui en aan de leg f 4,50, te hennen, 7 mna. oua de leg f9,-, hennen, 3,5 m- f f5,-, kippen zijn ziekten ingeënt en bij 25s franco per auto thuis. J*.r Erp, Kruisstraat 32, Bo*®* tel. 04192-369. LONDEN (UPI). Groot-Brittannië, pl laatste rustplaats va viert zijn 900ste ver; zal er ook een jaar d Koningin Elizabet tige dienst waarmee sobere pracht van lang de ene plechtig De tot de eer der altar ning Edward de Belijder van de oorspronkelijke minster toen de grond da rassige eiland Thorney of Londen verder naar h Hij lag op zijn sterfbt van Westminster thani gebouwen toen de abi kan van de straat op 2f werd geconsacreerd en ti H. Petrus. Enkele dagen er te rusten gelegd. Zijn stoffelijke resten maar het enige wat van z gebleven, zijn de funde Henry III liet, uit eerbie en bewondering voor de' van die tijd, twee eeuwer achtige Gothische gebou' nog staat, optrekken. De door de televisie u ningsplechtigheid van beth II op 2 juni 1953 e prinses Margaret en T Jones, thans lord Sno^ beurtenissen geweest die dat de Abbey over de bekendheid verkreeg. Haar banden met de rei huizen van Engeland s welhaast iedere steen. A' van Engeland sinds Will raar in 1066, op Edwarf VIII na, zijn er gekroon. de werd vermoord voor gekroond, laatstgenoemde, tog van Windsor, abdice kroning opdat hij met d mrs. Wallis Warfield Sim wen. Binnen de muren van di Britse monarchen begr Engelands beroemde staai ten, zeehelden, scrijvers,' leerden, musici en geeste ten die buiten de Abbey ven, onder wie William Sir Winston Churchill, gedenktekenen. Op de vloer op het mid het graf van de onbeke een marmeren steen gegr Winston Churchill". Zij die de Abbey in he zullen bezoeken, zullen ha pracht die er in honderdt werd gezien", aldus de Abbey, Eric Abbott. Want het gebouw is gei nieuw verguld en de ster de binnenkant zijn met nigd met het oog op de De kosten van een en and dekt door de een miljoen die het Britse volk opbrac chill in het kroningsjaar 1< een nationaal appél hield. Prinses Margaret zal. op tentoonstelling van schatter openen. Deze schatten ziji maar nog niet half zo oud zelf, omdat haar oudste go ren kelken en patenen, pi en altaarkleden, haar geb ramen in de 16de en 17de gingen als gevolg van de tholieke maatregelen van drik VIII en de burgeroor De muren van de Abb< de littekens van de bur, Oliver Cromwell, leider d ten, zijn troepen in de Ab ze zo dicht mogelijk bij bij de hand te kunnen he. In juni zal in de Abbe stelling van oude munten den. De koninklijke munt joet het jubileum goüde bronzen munten slaan, dil voor respectievelijk hondil pond en twee pond 10 shi ben kopen. Ook zullen u (Adiverfcenitie Uw Stem-toto-formuli. goed op hebt nagesla vraag niet zo gewelc Prachtig, dan hebben prijzen èn vergeet oo 9. Een huisarts geeft re zUn visie op medisch men, die het grote onmiddellijk interessi js de naam van de ri kwestie? a- De Pil. b- Op het spreekuur b. Wat een arts erva

de Stem | 1965 | | pagina 4