COCK LUYTEN: „Ik snap er niets van" Spanje weinig kans op Challenge round Geen kersttoernooi, toch hockey in Breda raad geeft holenbouw OPSTELLING BELGISCH NATIONAAL TEAM JAN DÖOYEWEERD GELUKKIG MAN Barthes op weg naar Kramers circus Gastel door Uno Animo gewipt: 2-3 t tie banken ig 31 december a,s uur voor het publie )TEN zullen zijn. de La voir oeginners gevorderden IAAL DE STER [LOERENBEDRIJF Basketbal Tegen Bulgarije TENNIS BADMINTON Imre Rietveld contra bond mE.?n,]s,ie va" de Nederlandse Bad- Inmi.f na overleg met het SGJimelz PAARDESPORT PROTEAS WON Ruggegraai Bij het begin van de vergadering werd e heer A. van Breda Vriesman als ladslid beëdigd. Met algemene stemmen erd de wethouder van financiën, de eer H. de Meyer, herbenoemd als ge- ïeentevertegenwoordiger in het bestuur an de stichting Zeeuwsch-Vlaamse orgstellingsfonds te Terneuzen. Bij de rondvraag merkte de heer J, amelink op dat de toestand nabij de *ug te Othene bijzonder slecht is. Zeker u er werkzaamheden worden uitge ver d. In deze tijd van het jaar is het 's avonds zeer donker, en daarom irzocht hij er een lichtmast te plaatsen, e heer de Vos, wethouder van open- are werken, antwoordde hierop dat de >estand bter is dan vroeger, maar dat et plaatsen van een lichtmast i.v.m. de erkzaamheden zeer bezwaarlijk is. ;e£t in zijn ondoorgrondelijke wijs vaderhuis teruggeroepen, in de jaar, voorzien van de heilige sa- zieken, onze innig geliefde vader, [ONDUS VAN HOVE chtgenoot van mevr. Irina de Smet kene, 14 april 1884 en overleden /inaziekenhuis te Hulst op 24 de- it van Hove-de Smet uleren en kleinkinderen van Hove-de Cock en kinderen december 1965 litvaartdienst, waarbij wij u be- m zal plaatshebben in de kerk hilippus en Jacobus te Koewacht r 1965, om tien uur, waarna be- r.k. kerkhof aldaar, et sterfhuis om 9.15 uur. ed maandagavond om 19 uur in ens die de wegen des Heren be- vrede des Heren is heden van leengegaan, tot mijn grote droef- g geliefde man, broer, behuwd- de weledele heer \AN BRUYNOOGE htgenoot van mevr. lagdalena Rammeloo lecember 1965 Uit aller naam M. M. Bruynooge-Rammeloo familie Bruynooge familie Rammeloo. :erkdienst in de Ned. herv. kerk /aarbij u beleefd wordt uitgeno- raardebestelling plaatshebben op begraafplaats te Philippine op imber a.s. 's middags om 14 uur. sserslaan 5 om 1.45 uur. dat haar kantoren op: k Nederland N.V. tterdam Bank N.V. Sluiskil - Hulst - Axel e straat 4 en te Terneuzen, nbank Terneuzen, Walstraat 7, Terneuzen e Axel. >n N.V. te Terneuzen Credietbank N.V. Sluiskil. Widdenstandsbank N.V. Hulst en Sas van Gent. terclubs te Hulst Zondag 9 januari 1966 2 uur 4.15 uur chtingen vanaf heden dagelflk» WAESBERGHESTRAAT 35 - 2910. Privélessen en clubs vol- Breda Tel. 01600-30926 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 DECEMBER 1965 ACHT LEDEN van een gezin zijn gis. teren om het leven gekomen toen een drie verdiepingen hoog huis in het Spaanse plaatsje Viana instortte. On- der de doden waren vier kinderen. De enige overlevende is de 67-jarige groot vader, die zicht dicht bij een raam be vond en gered kon worden. s meer dan 25 jaar ïn strokenvloeren trekkelijke prijzen J „Hij moet mijn zaak geen schade doen." WILRIJK (ANP) De Nederlandse basketbaljeugdploegen zijn tweede kerst, dag in Wilrijk bü Antwerpen tegen de vertegenwoordigende teams van België uitgekomen. De Nederlandse meisjes wonnen, vooral dank zij verwoed slot- offensief, met 44—35. Bij de rust was de stand 2221 in het voordeel van Neder land. De jongens daarentegen werden met 11—60 verslagen. Zij sloten de eerste helft af met een achterstand van 4335. BRUSSEL (A.N.P.) Het Belgische voetbalelftal dat woensdag in Florence gaat proberen zich tegen Bulgarije in een beslissingswedstrijd te kwalificeren voor „Engeland '66" is als volgt samen gesteld: Doel: Nicolay (Standard Luik); ach ter: Heylens, Verbiest, Plaskie (allen Anderlecht) en Baré (FC Luik)mid den Michiels (Beerschot) en Jurion (An derlecht)voor: Thio (CS Brugge), Stockman, Van Himst en Puis (allen An derlecht) Coach Vandenstock heeft het elftal ge kozen dat ..verwacht" werd. Vergeleken met de laatste wedstrijd tegen Israël, die in een 5-0 zege voor onze zuiderburen eindigde, heeft alleen de Beerschotsipe- ler Weyn zijn plaats aan Verbiest moe ten afstaan. Verbiest was toen echter geblesseerd. De beslissingswedstrijd in groep 1 van het voortoernooi om het we reldkampioenschap was noodzakelijk ge worden, omdat België en Bulgarije bei den met 6 punten uit vier wedstrijden eindigden. België verloor in Sofia met 3-0 van de Bulgaren, maar bleef in Brus sel met 5-0 de baas. Voor het eindtoer- nooi zijn reeds vijftien van de zestien landen bekend. Het elftal van Bulgarije zal door de Tsjechische coach Vytlacil nog worden bekendgemaakt- De opstelling van het Bulgaarse elftal ziet er als volgt uit: (4-2-4 systeem): Doel: Naydenov; achter: Chalamanov, Largov, Voutzov en Gaganeiov; midden: Abadjiev en Jetchev; voor: Jekov, As- paroukhov, Yakamov en Kolev. PARIJS (ANP) De 23-jarige Frans- fflan Pierre Barthes is zondag naar Au stralië gevlogen om zich als professional tennisser bij de groep van Jack Kramer aan te sluiten. Barthes zal woensdag 5 januari het prof- contract tekenen. Voordat hij zijn debuut e*n<* maart in New Vork maakt, *ai hij de komende weken met zijn nieu we teamgenoten in Australië een trainings Programma afwerken. Barthes was de tweede Franse speler d* uf»rre ^arman- Hij schakelde tjjdens oe v\ imbledon kampioenschappen onze andgenoot Tom Ökker na een enerve- in de eerste ronde van het en kelspel in vier sets uit. (Van onze sportredacteur) BREDA Voor Cock Luyten is het kerstfeest alles behalve zalig ge weest H\j benutte de twee vrye dagen om een opmerking van NAC- voorzitter Jac. Raaymakers („Cock Luyten ja. Hij maakte de eenheid kapot") te verteren en dat ging moeilijk. Op de feestelijk versierde tafel lagen Dagblad De Stem (van vrijdag), een NAC-krant en de brief die secretarias Frans SPeekenbrink hem op 16 juli stuurde, broederlijk naast elkaar. „Hier" zei Luyten vinnig. „Hier, lees dit eerst maar 's, direct praten we." Weet je hoe dat ging? „Jan, jij bent onze In de NAC-krant (13 juli 1965) stond - - - - op pagina drie, rechts bovenaan onder de kop „Transfer-periode" (ondertekend door secretaris Speekenbrink) o.a.: „On ze spelers Cock Luyten en Hein v. Gastel verzochten op de transferlijst geplaatst te worden en zoals bekend zal Cock Luy ten zijin laatste voetbaljaren bij Feijen- oord doorbrengen. Cock, die in tal van jaren voor ons eerste elftal een belangrij ke steunpilaar is geweest zien wij node vertrekken. Hij was een speler, die met zijn grote technische vaardigheid bij het publiek dikwijls de handen op elkaar bracht en door zijn spel een speciaal cachet in ons elftal wist te brengen. Cock, nomaals dank voor het vele, dat je voor NAC hebt gepresteerd, wij hopen dat het je in de voetbalsport verder goed moge gaan De brief: „Beste Cock, in verband met je overgang naar Feijenoord, verzoeken wij je beleefd het toegezonden spelers- coatract van NAC, dat door de transfer is komen te vervallen, aan ons te willen terugzenden. Wij profiteren van deze ge legenheid je nog onze welgemeende dank te betuigen voor de vele jaren, dat je de NAC-kleuren hebt verdedigd, wij waren er steeds trots "op dat je met je voor treffelijke technische gaven het publiek wist te boeien Wij wensen je bij Feijen oord nog veel succes, twijfelen er niet aan dat je ook daar je plaats zult weten te vindén. Met vriendelijke groeten, na mens het bestuur was getekend F. Speekenibrink. secretaris. (Advertentie) nln«HAAP (ANP) De centrale trat- n?et :bef"n.r' bes'oten Imre Rietveld tpm stc"en hel nationale dames- hu n-oensdag 29 december in de Buinwijck te Haarlem tegen hei i sPecl' hi een wedstrijd voor 61 Inhrnooi om de ..Uber.Cup". decem- van de vela u), uieeic, aat Imre Riet- var' *ar™ koesterde tegen een deel fpntraioV? ere'd'nB' zoals die door de lancet aningsonmmissie voor de be- werri ,'X, 'ïf tegen Engeland nodig tic NeriJ -®peciaal het voornemen om de nmno meisjes in een hotel in Seren So uV^n D"inwijck te laten lo de 'earn ree6s de dag voor Rietlij S |een kan «in. achtte Imre commll be?Avaarhjk Ofschoon het de Imre ncn sterke speelster als laten meent bh'ten het team te moeten mnee'n zl) van topspelers te een maatregel' Z te onderwerpen aan "e. die in -iVan 6611 traningsdiscipli- reèds larJ andere takken vana sport svas tang normaal is J:lj?e5' fe op donderdag 23 dameX fn centrala training bleek, dat Imr IVoor betera fportprestailat ^extrosf. tfibil. lm }ur ELMA Broda, T»l. 4665C BREDA Jan Dooycwcerd was wel de gelukkigste man in Hilversum. Twee de kerstdag kon trainer-pikeur Dooye- weerd met de achtjarige merrie Yata ghan Hanover in de serie niet verder komen dan de 3e plaats. In de finale van de Grote Kerstprijs verraste hy vriend en vijand door verrassend deze grote prijs te winnen, tweede AU Pise en derde C Alkestis van E, die als enig ste uit de achterhoede kwam en nog se rieus ten aanval trok. Ook bij de trio-kassa's was er één ge lukkige. die een rommelige amateur draverij goed voorspelde met de aan komst Zelos van Vredenhof, Zonnestraal tje, Wilco Maire. dat maar liefst voor één gulden 15.941 60 opbracht. De eer ste start moest na één ronde in de ama teurdraverij herroepen worden, doordat er een paard los in de baan kwam. die na het middenveld opgezocht te heb ben, recht terugging tegen de draad in en daardoor een andere deelnemer tor pedeerde. Gelukkig liep alles nogal goed af, op wat materiële schade na. Opmer kelijk was de aankomst van de Mistle- toeprijs. Niet wat de winnaar betrof, wel de aankomst om de 2e, 3e en 4e plaats. De foto kon geen verschil aan geven, zodat er een dead heat kwam tus sen drie paarden: Ylogie M, Arrow Ax worthy en Zingara, terwijl om de vijfde plaats Alice van Hagheweijder en Adios K eveneens een dead heat liepen, wat wel een unicum in één draverij is. HILVERSUM (A.N.P.) De uitsla gen van de zondag gehouden draverijen te Hilversum luiden: Kerstsparprijs 2040 m: 1 Donna Hanna (P. Heynen) 3,06 1,33; 2 Darina Braun; 3 Hairos II. Totalisator winnend 4,80. plaats 2,20. 3,80, 8,50, gekoppeld 7,50, covercal 7,30. Grote Kerst I-prijs 2000 m: le afdeling: 1 All Prise (M. Vergay) 2.48,8 1.24,4: 2 Yonker Aster; 3 Yataghan Hanover. To talisator winnend 3,50, plaats 1,50, 1,30, 1,40. gekoppeld 8,90. covercal 3.40, trio's 38,80. 2e afdeling: 1 Abdullah Hanover (J. Wagenaar jr.) 2.49.6. 1.24,8; 2 Zita H; 3 Athos The Saint. Totalisator winnend 2.50, plaats 1.60, 1.70. 2.70, gekop peld 4.—, covercal 4.80. Grote Kerst II-prijs. 2000 m: le afde ling: 1 Carlos Pluto (A. Siderius) 2.44,2. 1.22.1: 2 Quicksilver S: 3 Zoon van Kie vit. Totalisator winnend 4.30. plaats 1.70, 1.50, 1.50. gekoppeld 9.40, co vercal 5.10. 2e afdeling: 1 Walter Hollandia (F. L. Eerenberg) 2.47,7, 1.23,-; 2 Bravour S; 3 Zsa Zsa du Commerce. Totalisator win nend 2.—, plaats 1.40. 1.60. 1. gekoppeld 280, covercal 3.80, trio 46.70. Kalkoen-prijs. 2400 m: 1 B Roi Kinley (M. Bouwhuis) 3.30.-, 1.27,5: 2 Benno Six; 3 Bird van Hiddum. Totalisator win nend 3.40. plaats 1.90, 3.20. 2.70. gekoppeld 4.90, covercal 13.70. Mistletoe-prijs, 2900 m: 1 Annie Norma (C. Swart) 4.15,2. 1.27,4. Dead heat: Ylo gie M, Arrow Axworthy, Zingaro Tota lisator winnend 20.10, plaats 4.20, 3.20, 1.30 en 1.70, gekoppeld 12.30, 11.10. covercal 6.10, 1.70, 2.10. Ganzen-prijs, 2020 m: 1 Zelos van Vre denhof (P. J. de Bruin) 3.00,4, 1.29,3; 2 Zonnestraaltje; 3 Wilco Maire. Totalisa tor winnend 25.30, plaats 5.60, 4.80, 4.70, gekoppeld 14.-, covercal 13.-, trio 15.941 60. Kerstklokken-prijs. 2000 m: 1 Circus S (W. J. G. Janssen) 2.49.-, 1.24,5; 2 Bonny Julia; 3 Baronesse Hollo V S. Totalisator winnend 2.40. plaats 1.80. 3.70. 5.50, gekoppeld 8.10. covercal 8.30. Finale Grote Kerstprijs, 2000 m: 1 Ya taghan Hanover (J. van Dooyeweerd) 2.47,3. 1.23,7; 3 All Prise; 3 C Alkestis van E. Totalisator winnend j 55.-. plaats 24.20, 3.30, 5.gekoppeld 19.90, covercal 7.50. Totalisator-omzet 338.452,50. Ad ventenitie) Cock Luyten: „Geen woord van kritiek, alleen maar vriendelijk zinnen". NAC, zo vertelt de ex-aanvoerder van de Bre dase voetbalclub, is altijd aardig geble ven. Siem Plooyer, de trainer, wandelt Luytens sportartikelenzaak op geregelde tijden nog binnen, Cock levert af en toe ballen aan zijn oude vereniging, met veel spelers onderhoudt hij contact, bij de ope ning van zijn zaak waren er bloemen en kwamen NAC-bestuursleden persoonlijk het beste wensen voor de toekomst. Cock Luyten: „Ik snap het niet. Ik be grijp er werkelijk niets van. Hoe kan de heer Raaymakers, die zelf zakenman is, mij zo'n kat geven. En als hij bewijzen had Maar die zijn er geen. Nu, door dat felle verwijt, brengt hij schade toe aan mijn zaak. Zoiets is ongehoord". Cock Luyten lacht. „Ik heb ontelbare reacties gehad op dait interview. Allemaal voor mij gunstige uitlatingen. Er was iemand die zei: Cock jongen, proficiat. Wat ben jij een sterke knaap om een heel eredivisie-elftal te laten kelderen. Hij ver telde er nog wat achteraan ook, maar dat kan moeilijk in de krant. Er kwamen mensen zo maar even binnen wippen. Ze vonden het onbehoorlijk. Het aantal te lefoontjes durf ik moeilijk te schatten. Het waren er verschrikkelijk veel. Dat doet je toch ergens goed Toen ik het ar tikel 's morgens las had ik nooit durven hopen op een dergelijke serie opmerkin gen". Maar al die voor hem prettige reac ties konden Luytens verbetenheid onmo gelijk wegwerken. „Waar haalt de heer Raaymakers het „ondermijnend werken" vandaan? Als aanvoerder, want dat was ik in het bewuste jaar, heb ik al het mo gelijke in het werk gesteld om de jon gens te stimuleren. Ik beloofde Peter van de Merwe een enorme ijstaart als hij er in een wedstrijd ik weet niet meer welke geen bal zou doorlaten. Toen Rob Mul ziek werd, was ik een van de eersten die hem bezocht en dat volhield. Voor Adri Perkmans heb ik de zolen onder mi.fn schoenen uitgelopen om hem aan een huis te helpen. Het lukte niet maar dat is een andere zaak. Mijn eigen woning stel de ik beschikbaar voor Frans Vermeulen. Wij gingen verhuizen en zorgden ervoor dat Frans onderdak kwam. Zou dat NAC ten goede komen of niet? Vanaf de dag dat Peter van de Merwe ziek werd ging ik er regelmatig heen. Mijn vrouw no digde eens alle echtgenoten en verloofden van eerste-elftalspelers uit. Zelf vroeg ik voor de wedstrijd DWS-Vasas of mijn col lega's en de heer Plooyer bij me thuis naar de televisie kwamen kijken. Het werd een geweldige avond waarvoor ik later nog dikwijls complimenten kreeg. Dat gebeurde allemaal in het laatste seizoen. Toen ik zogenaamd ondermijnend werkte. Toen ik Sar is en Van Hurk - vol gens de heer Raaymakers dan - remde. Diezelfde spelers brachten we na een avondje bij mij thuis met de auto naar het station. Doe je dat voor iemand aan wie je een hekel hebt? En dan nog wat. De heer Raaymakers spreekt van een ploegje. Maar daar moeten er nu dan toch ook nog eenheid-verstorenden van over zijn Het is voor mij een groot raadsel. Waar om moet ik ineens de schuld van die de gradatie krijgen. Ik zou best kunnen zeg gen wat er aan NAC mankeert maar dat doe ik niet via de krant. Onder zoveel paar ogen graag. Och, ze boden me een contract aan. Het laagste (zestienhonderd gulden) wat er bestaat, maar het was er een. Doe je dat bij een speler die onder mijnend optreedt? Ze hebben nooit of te nimmer iets in die zin verweten. Het enige wat ik te horen kreeg toen men mij uit het eerste zette, was dat de conditie ont brak. Misschien dat de heer Raaymakers uitvluchten zoekt. Hij heeft natuurlijk ge lezen en van de televisie (wedstrijd tegen DOS) gehoord en gezien dat het me best gaat bij Feijenoord Cees Michielsen knikte instemmend. Hi] zat naast Cock Luyten op de bank en zweeg tot-dan-toe. Een hele opgave want als het over NAC gaat kan deze ex-eerste elfstal speler moeilijk zijn mond houden. „Ik ben een rasechte NAC'er. Soms lig ik nachten wakker van de toestanden die er momenteel heersen. Want het is bedroe vend. Om maar niet zeggen weinig hoop gevend. Sinds de dood van Rat Verlegh is hei met NAC bergafwaarts gegaan. Ja, vanaf die dag en niet later. De intertoto lap ik aan mijn laars We mochten als zesde geplaatste meedoen en verloren van Luik, dat al jaren geen voet meer aan de grond krijgt in België. Met het noemen van de naam Verlegh ben ik waar ik zijn wil. Want NAC verzuimde een poging in het werk te stellen zo'n figuur terug te krij gen. Iemand die met de spelers kan pra ten. Ze op weet te peppen. Voetbalken nis overbrengt. Echt overbrengt. Nu wor den er slappe praatjes gehouden. Niks zeggende praatjes. Ik hoorde laatst dat Jan van Gorp onderhanden genomen werd. best betaalde speler. Je doet het niet goed. Dat zal moeten veranderen, anders ga je eruit". Nou vraag ik je. Is dit de manier om een voetballer te begeesteren. En wat ik vertel is waar, want ik weet het van de man die het hem zei. Jacques Visschers is een geweldig voetballer. Dat heeft hij bewezen. Maar dezelfde Visschers toont al drie jaar ui-t forme te zijn. Groene we gen hetzelfde. Hoe is dat mogelijk? Er moet toch iemand zijn die hen oveg het zware punt helpt. Maar neen, ze la/en de jongen rustig doorsukkelen. In de hele technische commissie is niemand in staat om de jongens aan zich te binden. Zo te bewerken dat ze geen erg hebben in tijd als er over voetbal gesproken wordt. En dan kom ik weer terug op Rat Verlegh. Die was in staat uren te praten zonder dat er iemand op zijn horloge keek. Nu geeuwen de spelers al na vijf minuten. Als bestuurscommissaris heb ik in een ver gadering eens tegen onze voorzitter ge zegd: mijnheer Raaymakers, ik wil U niet beledigen, maar veel verstand van voetbal hebt U niet. Moet U als leider onze voet ballers instrueren. Neen, zo werd me ver teld, dat zou Cor Cools doen. Tot op he den hield Cools niet één technisch praatje. En ook nu spreek ik de waarheid. Spe lers vertelden het me. Cools is een beste man. die veel van de sport weet. maar hij mist wat ze geen van allen hebben: de gave om iets over te brengen. Dat is nie mand kwalijk te nemen. Wat wel fout is: het niet zien van deze tekortkoming. In de vereniging hebben we genoeg mensen gehad die er capabel voor waren. Jan Kools, Ben Berenschot, Theo Pels en Cees Rijvers (waarom traint hij Willem II en niet NAC?) om er een paar te noemen. Ze verdwenen door persoonlijke kwesties met het bestuur. Liet de leiding deze moeilijkheden dan niet prevaleren hoven zakelijke belangen Ik durf te beweren dat er van alle con- iractspele-rs niet één is dit vertrouwen heeft in de technische commissie. De ech te leider ontbreekt. En als die niet heel gauw komt raakt NAC er nooit bovenop. Weet je wie geschikt zou zijn voor dat baantje: Lou van der Linden. Maar och, de heren vinden dat ze het zo verschrik kelijk goed doen. Dan heb je een man als Lou van der Linden toch ni-et nodig NAC moet niet denken dat ik met dit al les te zeggen reclame voor mezelf wil maken Een foto hoeft er niet bij. Het is alleen mijn bedoeling NAC te dienen. Misschien dat men er zich iets van aan trekt. Misschien ook niet. Misschien dat het bestuur denkt op de goede weg te zij>n. Wel. laat het dan zo doorgaan". Er speelde een lach rond Michielsens lippen. „Misschien word ik wel ge royeerd PETER HEERKENS (Van onze hockeymedewerker) Het anders zo rustig stromende rivier tje de Mark, zich als een lint slingerend tussen het Markdal en het verdergelegen sportpark Ginneken was zodanig buiten haar oevers getreden, dat achter één vlakke watermassa het dorp Ulvenhout verscholen ging. De zo hoog gelegen velden op het sport park Ginneken hadden evenmin deze wa termassa kunnen opvangen en daardoor viel. alle sombere gezichten ten spjjt, het 24e kersttoernooi, georganiseerd door de Bredase hockey- en vriendenclub Zwart wit zowel letterlijk als figuurlijk in het water. Laat ons niet beschrijven hoeveel in spanning het de organiserende vereniging gekost heeft, om, ondanks deze water overlast, zich het hoofd nog enigszins bo ven water te kunnen houden. De Zuidafrikaanse studententeams zou den n.l. te gast bij Zwart-Wit zijn en daarbij mocht, indien mogelijk, het spor tieve element niet vergeten worden. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL De „cupdroom" van Gastel is voorbij; op het Red band-sportpark moest de sportclub in de halve-bekerfinale voor Uno Ani mo uit Loon op Zand het sportieve hoofd buigen met een 23 neder laag. Beide ploegen hadden hun con ditie in de zes stille weken op peil trachten te houden, maar het viel niet mee ook al door de spekgladde grasmat om tot vloeiende combi naties te komen. De eerste open kans werd door wei feling in Gastel-verdediging door Uno gemist, maar in de 13e minuut wist midvoor Steer op aangeven van rechtsbuiten Van der Velde de score te openen, 01. De snelle Gastel rechtsbuiten De Vet eiste aller aan dacht van de Uno-verdediging op en uit een hoekschop van De Vet zorgde Lazeroms met een prachtige trekbal voor de gelijkmaker, 11. De aanmoedigingen van de duizend meegekomen Gastel-supporters ver stomden bij het directe antwoord van de Middenbrabanders; linksbuiten Van der Velde kanjerde onhoudbaar in, 1—2. De Vet lanceerde zijn buiten-colle ga Van Beek op maat, maar de unie ke kans werd naast geschoten. Spa pers stond steeds als een deskundig doelwachter op de goede plaats om Gastel van de gelijkmaker af te hou- Een bijzonder gevaarlijke aanval op het doel van Uno Animo maar de doelman weet de van de paal terug springende bal te bemachtigen. den. Van Oers kwam de geblesseerd® Van Dongen vervangen en wist tel kens door goed ingrijpen de Uno-aan- val tot staan te brengen. Gastel pro beerde na de aftrap in de tweed® helft het roer om te gooien, maar d® juiste combinatie bleef achterwege en de Uno-defensie met spil Van Wan- rooij als centrale figuur gaf geen kan sen weg, In de 17e minuut werd een aarze ling Gastel noodlottig en de gevaar lijke Meijer stond op de goede plaat# om zijn ploeg op 1—3 te brengen. G. van Oers liet zich bij Gastel vervan gen door J. de Jongh. Uno rook meer en de paal stond een vierde doel punt in de weg. Zes minuten voor tijd bracht inval ler De Jongh hoop toen hij spil Wan- rooij te vlug af was en de achter stand terugbracht tot 2—3. De droom vervloog toen de voor treffelijke scheidsrechter Thomessen deze sportieve ontmoeting affloot en „cupfighter" Uno Animo kan zich na het uitschakelen van Rood-Wit, Veerse Boys en Velocitas klaar maken voor de beslissende ronde. DE RUSSISCHE wereldkampioen wiel rennen op de sprint, Omar Pkhakadze, is vandaag benoemd tot sportman van het jaar. Aan de stemming namen 200 sportjournalisten van dagbladen en de radio deel. Het is voor het eerst dat een wiel renner in Rusland deze eer verwierf. Pkhakadze behaalde de titel in sep tember in San Sebastiaan. SYDNEY (ANP) Spelers en ex perts in Sydney geven de Spaanse uitdagers vor de Challenge Round van de Davis Cup volgende week in Sydney weinig of geen kans op de overwinning. Zelfs de Spaanse ten nisser Juan Gisbert twjjfelt aan de winstkansen van zjjn land. Volgens hem zijn Emerson en Stoile op eigen terrein nauwelijks te verslaan en zul len daarom een duidelijke zege boe ken. Dit is ook de mening van de Ame rikanen, die beide teams als spar ring partners dienen. Wanneer Span je nog een speler van de klasse van Santana zou hebben zou de zaak heel anders komen te liggen, zo was de mening van George Mccall, coach van het Amerikaanse team, maar nu voorspelt hij een 41 overwinning voor de Australiërs. De Amerikaanse kleurling Arthur Ashe gaat zelfs nog verder. Hij geeft de Spanjaarden zelfs geen kans op een enkele punt. Vijf tegen nul voor Australië is zijn voorspelling. Fred Stolle is wat voorzichtiger met zijn prognoses: „l'k reken op een zwaar bevochten 32 zege." Zijn landgenoot Roy Emerson sluit zich bij diens mening aan en ziet slechts een uiteindelijke overwinning in het verschiet na een zwaar duel met de Iberiërs. Santana wordt algemeen als de •'U£f?e§Taat van de Spaanse ploeg be schouwd. Men is vooral benieuwd of hij zijn reputatie van onverslaanbaar heid in Davis-Cupspelen gestand kan doen. Experts geven grif toe dat San tana zijn beide enkelspelen kan win nen. Hij heeft gedurende Spanjes op mars naar de finale van het Davis- Cuptoernooi zelfs geen enkele set in zyn enkelspelen verloren. Zijn vorm is de laatste tijd echter wel grillig. Zo won hij van de Australische prof Lew Hoad, maar verloor van de ex-Davis-Cupspeler Ken Fletcher. De Spaanse coach is zeer gereser veerd over een eventuele opstelling van Arilla in het dubbelspel, omdat ROY EMERSON het dubbelspel wel eens de beslissing zou kunnen brengen. Zowel Jose Luis Arilla als Juan Gisbert komen in aanmerking om de beide andere en kelspelen voor hun rekening te ne men. Arilla had tot dusver de beste papieren, maar Gisberts recente goe de vorm heeft zijn kansen aanmerke- lij'; vergroot. De samenstelling van het Australi sche team is eve .eens nog onzeker. Roy Emerson en Fred Stolle zullen wel voor de enkelspelen in aanmer king komen, hoewel John Newcom- be, die in de onlangs gehouden kam pioenschappen van het Hulett Circuit, waarin hij beter speelde dan de num mers een en twee op de Australische ranglijst (Emerson en Stolle) als een ernstige pretendem moet worden be schouwd. De Wimbledon-kampioenen in het dubbelspel, John Newcombe en Tony Roche, hebben een iets betere kans het dubbelspel te spelen dan Emer son en Stolle, indien tenminste Roche hersteld is van een oude elleboog blessure, waarvan hij woensdag last kreeg. Weervoorspellingen werden nauwlet tend beluisterd en na alle afzeggingen kon men er enige weer herroepen, waardoor de inderhaast ingelaste dames- en heren ontmoeting tussen resp. het zuidelijk da meselftal en Zwart Wit tegen de Zuid afrikaanse elftallen toch nog doorgang kon vinden. De hulpvaardige hockeyclub Breda stelde voor deze gelegenheid direct haar half verhard terrein ter beschikking. Het middenveld van de sintelbaan van Sprint bleek echter bij nader inzien goed be speelbaar, zodat dankzij de medewerking van de terreinknecht het handbalveld om getoverd werd in een hockeyveld. De zaak was gered. Gebrekkige accom modatie werd voor lief genomen, evenals, een beperkt aantal belangstellenden, dat mede door de huidige communicatiemid delen de weg naar het terrein aan de dr. Batenburglaan toch nog gevonden had. Zij hebben ongetwijfeld van goed ho ckeyspel genoten. Om 13.30 uur traden de Zuidafrikaan se dames binnen de lijnen. Zij hadden o. m. Anne Morris in hun gelederen die door de universiteit van Kaapstad tot sport vrouw van het jaar was uitgeroepen. Een voortreffelijke speelster die, opererend in de achterhoede, vrijwel niet te passeren was. Tegenstandster van dit team vorm de het zuidelijke elftal, waarin te elfder •ure L. Nolte-Martens door N. Snels van Forward moest worden vervangen. De Zuidnederlandse dames verloren met 0-2. Als tegenstander van het heren-studen tenteam fungeerde Zwart-Wit. Deze wed strijd was slechts enkele minuten oud toen Wimbel een voorzet van Carter Brown met een doelpunt afrondde. De groten demonstreerden een voortreffelijk spel qua techniek, opereerden in hoog tempo, waardoor de Zwart-Wit defeniie uitermate attent moest zijn. I. Brugge- man deed op het middenveld uitstekende dingen, niettemin bleven de gasten een licht veldoverwicht demonstreren. Toch zouden de Zwart-Witten spoedig de ba lans in evenwicht brengen. Uit een straf- corner kogelde H. Leijten tegen de paal waarna de door R. Verster opgevangen bal beheerst werd ingeschoten (1-1) met welke stand de rust aanbrak, 'n Ruststand welke de zwartwitters met vertrouwen de tweede speelhelft tegemoet deed zien. Hoe andres zou het echter verlopen. Een van weken hockey en training gespeend Zwart-Wit ging roemloos ten onder voor de uitstekende conditie van de studenten- Met vlijmscherpe passes werd de Zwart- Wit-defensie uit elkaar gerukt, telkens was er weer een Zuidafrikaanse stick, die de bal terug voor het Zwart-Wit-doel zond. Bliksemrushes van Wilson, wervel acties van Crackehay, schoten van Heiney volgden elkaar met de regelmaat van de klok op. Tegen dit geweld was de Zwart- Wit-defensie niet opgewassen. Viermaal kon doelman L. Cosijn de bal uit zijn doel rapen, ondanks de vele fraaie red dingen welke hij verrichtte (1-5).

de Stem | 1965 | | pagina 5