Wereldrecord voor Edward Matoesewitsj VERKERK EAVORIET QCTIEF- Jury maakte woedend Post DOE UW POST VOOR DE NIEUWJAARSDRUKTE IN DE BUS! In verband nieuwjaarsdrukte geeft PTT u een goede raad: post uw correspon wat eerder. PTT heeft dan ruimte voor tijdige bestelling ïen komen ksdienst BURG WILLI QUATER EUROPEES KAMPIOEN van der Zwaan Moet Cassius toch onder de wapenen? Onderlinge verschillen zijn gering SERCU WON OMNIUM Ook Madrid en Barcelona nu kandidaat Santana tegen Stolle „grootsteedse" itewerkplaats )U WATER Vandaag Morgen SCHAKEN Stein kampioen van Rusland Boksen PONTIAC ER WACHT U VEEL GOEDS WEER BEWIJS VERRASSEND AFSTRAFFEN Post-Pfenninger wonnen in Gent Olympische Spelen SCHAATSEN Geen toptijden in Scandinavië 2 rlementaire redactie) De groep particulieren, en in het Kanaal door Hansweert en Wemel- ipers diensten verlenen mannen) rullen vrywel dienst worden genomen. ister Suurhoff (Verkeer geantwoord op schrifte- het Tweede-Kamerlid Dit kamerlid meende le 19 tijmannen zouden agd en dat hun werk in rijksdienst zou wor- n. De minister zegt in at de tij mannen betaald n diensten aan schippers n vastmaken van draden Enkele jaren geleden rsoneel van Rijkswater- geld vam derden, onder in te nemen en de schip- ocht het personeel niet brengen. ,ie vindt de minister het d wel toe te staan dat rijksterrein worden be sten, waarvoor rasper ig aannemen. Dit schept ingen, terwijl de schip, uwd worden met de we et passeren van rijksob- *emeen kosteloos kan ge- m moeten de tijmanmen slechts sprake was van r geen enkele verbintenis id heeft Rijkswaterstaat nannen in rijksdienst te functies op de genoemde ndere vacatures. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 DECEMBER 1965 ze correspondent) TH In de stromende argemeester J.C.W. Jobse na afloop van de raads- n lint door, waarmee de uwe gemeentelijke werk- pslagruimten en terrein Vervolgens bezichtigde rkelijk groots aandoende de Valckenisfceweg. Men door de directeur van n, de heer J. de Jonge. leeft een oppervlakte van en bevat een schatlofcaal, erkplaats met vorstvrije waterverven, een fikse afdeling tractie, machi- igen en een timmerwerk- oorraadberging. In deze inden zich enkele machi- >ewerking. In de berg- zich een dompelbad voor ig. Naar een idee van op is dit dompelbad in eigen digd uit een bak van een ilnisauto- Rond het ge- zich voorts nog bergin- stoffen. ing begaf het gezelschap orpshuisj voor het uitbren- ïeildronk op deze nieuwe ie gemeente Rilland-Bath, ering In tegenstelling de andere gemeenten in -Vlaanderen kan Oostburg jaar met een gerust hart want uit de algemene be- b. en w., die de begro- blijkt, dat enerzijds de sluit en anderzijds de ka- n batig slot van ruim geeft. Dinsdag om 18-45 ?meenteraad over de he ieren. Tijdens deze raads1- omen verder o.m. aan de •stel tot verkoop van een aan de Stichting voor het O. in West-Zeeuwsch- aanbieding van de re ten en lasten van het wo- r 1964 en die van inkom en van de gemeente over Onmiddellijk na de ope- zal het nieuwbenoemde eer A. Simpelaar, worden Installeerd. - Door de studieclub van nbond worden een vijftal laniseerd in het café Het van Duyse, waar telkens van de landbouw behan- Tedere keer komt een a»- le rijkslandbouwvoorlicn- voorlichting te geven- ,'elaars Op een bijeen- uissersivereniging De Cling- werd nogmaals de vis- in De Zestigvoet besprcr vergiftiging geconsrtateera, niet meer uit te maken in net water bevond- I» seizoen was toch nog vi» cl 1000 kilo maat-karper. e seizoen zal worden uit- voorn. 10.000 stuks en 2000 st.uks pootsnoek- elheden vis zijn reeds dag 28 december Hf*" 18.46 Terneuzen: 5.41 en ;n: 5.14 en 17.39, Wemel- 19.21 u. .9.30 uur De langste A" 20 uur Tokio 01ymPiade' r Eddie schiet met scherp. Eddie slaat ze door deuren vaan Seriekaar ting - Eddie schiet met scherp. uur Kinderoperette -Het Kick 19.30 uur De 20 uur Tokio Olyrap^e' MOSKOU (UPI) De Rus Edward Matoesewitsj heeft vandaag het schaats toernooi van Perm gewonnen, waarbij hij op de 1500 meter met een tijd van 2 minu ten 11.2 seconden een nieuw wereldre cord heeft gevestigd, aldus het Russische persbureau Tass. Matoesewitsj, die in totaal 179.486 pun ten verzamelde, won voorts de 3000 en 5000 meter en werd tweede op de 500 meter. De 3000 meter reed hij in 2.36.8; de 5000 in 7.56.2; op de 500 meter was zijn tijd 42 seconden rond. Volgens Tass vroor het 16 tot 18 graden tijdens de wedstrijden. De baan was wel moeilijk te berijden. Als tweede eindigde Valery Kaplan met 180.396 punten. Derde werd ex-we reldkampioen Victor Kositsjtkin mot 181.333. vierde Valery Tsjagin met 181.806 vijfde voormalige Europese kampioen Ants Antson met 182.380 en zesde Leonid Veksjin met 184.206. TALINN (ANP) De 31-jarige groot meester Leonid Stein is voor de tweede maai in zijn carrière schaakkampioen van Rusland geworden. Stein won het in Tal linn gehouden toernooi om de titel met een score van 14 punten. Hy won tien partijen en verloor slechts eenmaal, na melijk in de eerste ronde. Op de tweede plaats eindigde Lev Polugayevsky, die in de laatste ronde een belangrijke overwin ning behaalde op David Bronstein, met 13.5 p. Mark Taimanov bezet in het eind klassement de derde plaats. BERLIJN (UPI) De Westduitse bok ser Willi Quater, heeft vanavond de Eu ropese titel superlichtgewicht gewonnen door de Spaanse titelhouder, Juan Som- brita Albornoz, in een gevecht van 15 ronden op punten te verslaan. De 28-jarige Duitser woog 63 kg, de Spanjaard 63.5. De boksmatch in het Westberlijnse sportpaleis werd bijgewoond door 6.000 toeschouwers. Advertentie) Elegant bracelethorloge metsierlijkeband Grote sortering in goud en doublé. v. Ooothplein 27-29 JUWELIER JEF PLANCKAERT stopt met wielrennen en wordt chauffeur bij een voedingswarenfirma. SIGI RENZ, die in de zesdaagse van Munster een schouderbreuk opliep, zal heroptreden in de zes daagse van Keulen (van 27-12 tot 2-1). JUAN .TOSé TIMON, winnaar van oe jongste ronde van Uruguay, heeft Montevideo verlaten om zich in Italië te vestigen. Hij wil daar een wielerschool volgen en aan wedstrijden deelnemen. THEO MERTENS zal gans het wmterbaanseizoen actief blijven. FELICE GIMONDI mocht te Mi laan de jaarlijkse prijs voor de oeste neo-prof in ontvangst ne men. Een onderscheiding die ze tter niet onverdiend kan genoemd worden. !®u£UAY is van plan in 1967 de wereldkampioenschappen voor amateurs in te richten. JACQUES ANQUETIL heeft te ^ayenne een wielerbaan ingehul. aigd die zijn naam draagt. HI- DESVAGES, een van de beste jonge Franse amateurwielrenners, s van oordeel dat een poging agen tegen het werelduurrecord hot meeste kans op succes heeft in «lexico. Men moet zich een week anpassen, maar daarna kan men profiteren van de meer zuivere ment, wat toelaat een grotere versnelling te rijden. Rudie Liebrechts (links) en Ard Schenk (midden) en Cees Verkerk zijn de favorieten voor het Neder Lands schaatskampioenschap bij de Schenk won de 500 meter, maar Ver heren, waarvan de wedstrijden gis- kerk leidt na de eerste dag. teren in Deventer zijn begonnen. WASHINGTON De Amerikaan se regering overweegt bepaalde ca tegorieën jongemannen, die aan vankelijk op medische of psycho logische gronden beneden de maat bleven, weer voor militaire dienst op te roepen. De zaak is op het ogenblik in studie in verband met de strijd in Vietnam. Het gaat in de eerste plaats om rekruten van de zogenaamde 1-y categorie, waartoe ook de wereld kampioen boksen zwaargewicht Cassius Clay behoort. Clay werd in het voorjaar voor militaire dienst afgekeurd. Hij slaagde er toen niet in bepaalde psychologische tests met goed gevolg af te leggen. IN DAVOS is op tweede kerstdag het vijf dagen durende internationale ijs hockey toernooi om de Spengler-Cup begonnen. De openingswedstrijd tussen Kitzbühel en Davos werd door de Oos tenrijkers met 53 gewonnen. De tus- senscores waren 00, 32, 21. ST1EN KAISER ANS SCHUT WIL VAN WEES Adventenitie) Als U PHILIPS televisie koopt bij ACTIEF, wacht U inderdaad veel goeds. 1. Onovertroffen PHILIPS beeld kwaliteit van verbluffende de tailscherpte. 2. A tot Z service van ACTIEF, hoe, wanneer en waar ook. 3. Genoegen, genoegen en nog eens genoegen. Wacht niet te lang met aan koop in verband met hogere omzetbelasting. Neem NU nog vlug contact op met LANGE BRUGSTRAAT 4 BREDA Tel. 31379 Klantendienst tot 's avonds 10 uur. Uitgezonderd zon- en feestdagen. Telefoon 39426 39386. DEVENTER (ANP) De sterkste mannen in de Nederland se schaatssport hebben de troefkaarten op de eerste dag van de nationale titelstrijd in Deventer ten aanschouwe van enkele duf zenden enthousiaste kijkers verdeeld. Alleen Frits Bartling, de 18-jarige ambitieuze Amsterdammer, die met grote plannen naar Deventer was gekomen heeft laten afweten. Hij reed een scheeve scliaat in de eerste ronde en dat maakte hem kansloos. Maar Cees Verkerk, Ard Schenk en Rudie Liebreelits zijn dicht bij elkaar gebleven en met alle respect voor de talenten van de sterk rijdende Eddy Verheijen, een plaatselijke grootheid, voor Peter Nottet met zijn goede 5.000 meter en voor de felle Jorrit Jorritsma, één van de drie cracks zal maandagavond met de Nederlandse titel naar huis gaan. De onderlinge verschillen zijn gering. Verkerk heeft een voorsprong van 0.210 punten op Ard Schenk en van 1.360 pun ten op Rudie Liebrechts. Dat komt op de 1500 m, de afstand waarmee de tweede dag wordt geopend, neer op een verschil van resp. 0,7 en 4,1 sec. Cees Verkerk mag dam met zijn Olym pisch zilver een 1500 m specialist heten, de beste prestatie van Ard Schenk op deze sleutelafstand staatscherper en Rudie Liebrechts heeft zowel in binnen- als buitenland sneller gereden dan zijn beie rivalen. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat het drietal elkaar op de 1500 m niet veel zal ontlopen en dat dus de 10.000 m de beslissing zal moeten bren gen. Theoretisch heeft Ard Schenk kansen genoeg en zelfs Rudie Liebrechts mag aangenomen dat de 1500 m prestaties in evenwicht blijven in staat worden geacht om met een verrassende sterke 10.000 meter het verschil te overbrug gen. Wanneer Cees Verkerk echter ook op de tweede dag zijn jonden in zeer diepe zit vloeiende glijstijl kan draaien, be hoort de wankelde kwalificatie van favo riet aan deze rijder te worden toege kend. Want Cees Verkerk, de kleine 23-jarige vechtjas van de Zuidhollandse eilanden, die in februari 1964 in Innsbruck uit de schaduw vam de schaatsgroter» trad toen hy op de Olympische Spelen zilver be haalde op de 1500 meter, heeft zich op de eerste dag van de Nederlandse kam pioenschappen wederom op de voorgrond geplaatst. Bij de ere-cemonie van de 500 meter (43.7 sec.) moest hij het hoogste plat form nog delen met Ard Schenk, maar na de 5000 meter stond hij' alleen op de ereplaats, geflankeerd door Ard Schenk en Rudi Liebrechts, samenvormend de „grote drie". Verkerk deelde de eerste plaats op de 500 meter en kwam tot een prachtige overwinning op de 5 km, waarvoor hij als laatste van de toprijders op het ijs kwam. Gestart op een schema van 8 min., ge lijk aan dat van Schenk en Liebrechts slaagde hij erin het dichtst deze grens te benaderen. Laiig heeft het er naar uitgezien, dat hij er onder zou blijven en ook het nationale record van Lie brechts (7.59,9) zou grijpen. De tijd winst, die hij in de eerste fase behaalde kon hij echter niet vasthouden. De wed loop met de klok haalde hem uit zijn cadans. Stroever werd zijn glijbeweging en hij moest gaan aftellen. Hij kwam ten slotte op 2 min. 1.4 sec. uit, waarmee hij twee sec. sneller was dan Schenk. Voor de roemloze tegen Ard Schenk ten onder gegane Rudie Liebrechts bleef er slechts de troost dat zijn record was gered. Het was overigens een schrale troost, die de smaak van de bittere pil. die hij in Deventer te slikken kreeg, niet ten volle kon wegnemen. Het duel tussen Schenk en Lieb,rechts op de 5000 meter, alsmede de nauwelijks een kwartier later volgende aanval van Verkerk op de stellingen van dit roem DE BELGISCHE voetbalbond heeft Knokke aangewezen als de plaats waar op woensdag 18 mei 1966 de voetbal wedstrijd zal worden gespeeld tussen de B-ploegen van België en Nederland. Bij de dames had titelverdedigster Stien Kaiser - vorig seizoen derde bij de wereldkampioenschappen - nog te veel last van een knieblessure om de concurrentie opnieuw volledig van het lijf te kunnen houden. De Delftse was weliswaar met 50.1 sec. de snelste op de 500 m, maar op de 1500 m was zy met 2.48,3 maar liefst 5 sec. lang zamer dan winnares Carrie Geyssen, de rijdster die na zondag vóór Wil Vel-de Beer en Stien Kaiser de al gemene rangschikking aanvoert. ruchte tweetal schaats-musketiers, voer den de strijd tot een climax. De toeschouwers op de nogal schaars bezette tribunes, die zich tevoren had den moeten vergapen aan menige on interessante rit door gebrek aan kwali teit van de rijders kwamen in de baan van de heroische strijd op de ijspiste tussen het driemanschap, dat de natio nale driekleur in de komende grote in ternationale wedstrijden zal moeten ver dedigen. Eerste duelleerde Schenk, die zijn in januari in Amsterdam veroverde titel verdedigt, met Liebrechts. Het werd niet zoals verwacht een duel op het scherp van de snede. De Vlaardinger, die wan neer het erop aankomt reeds zo menig maal niet aan de verwachtingen heeft beantwoord, keek in de eerste ronden de kat uit de boom en dit werd hem noodlottig. De 21-jarige Ard Schenk mag de wapenrok deze maanden hebben af gelegd, zijn strijdlust heeft hij niet in de kazerne achtergelaten. Hij had zijn strategie bepaald na het startschot da delijk ten aanval. Immers, de aanval is de beste verdediging. Het gevolg van deze onverhoedse attaque, die Liebrechts moet hebben verrast, sloeg al gauw een bres tussen het tweetal en Liebrechts zou er niet meer in slagen deze te overbrug gen. De Vlaardinger bleef de sterk rij dende flyer Schenk in de rug zien, twaalf ronden lang. Tevergeefs wachten men op de explo sie, die de technisch zo begaafde Lie brechts de vleugelen had moeten geven om zich gelijkwaardig aan Schenk te to nen. Liebrechts bleef hangen, zijn baan tjes trekkend als een robot, schijnbaar zonder vechtlust. Het ontbrak hem ook nu weer aan het „hart" dat hem de leeu- wemoed had moeten geven. Als een mak schaap liet hij zich ter slachtbank lei den door een superieure Ard Schenk, die zowel in sportief als in technisch op zicht zijn grootheid bewees. En toch zou ook hij onttroond worden. Cees Verkerk, die een voor zijn doen sterke 500 meter had gereden in 43,7 sec. en daaermee met Ard Schenk zelfs de snelste werd, was naar Deventer geko men met het voornemen zich stevig te doen gelden en de prognoses, waarin Schenk en Liebrechts als de favorieten naar voren waren gekomen, tot een scherts te maken. Hij bewees het in Inns bruck, hy bewees het ook in andere wedstryden: als Cees Verkerk iets in zyn hoofd heeft, heeft hij het net ergens anders Op die 5.000 meter zou hij eens laten zien. wie Nederlands grootste schaatsen rijder van het moment is, vooral nu de aandacht zich bij voorbaat reeds geheel concentreerde op de strijd Liebrechts Schenk. Als baken diende daartoe de tijd van Ard Schenk: 8.03,5, maar meer nog de acht minuten-grens, die op Ne derlands ijs nog maar eenmaal werd overschredenen dan nog slechts met het uiterste puntje van de schaats, nl. met 0,1 sec. door Rudie Liebrechts. Verkerk wist dat hij het geheel op eigen kracht zou moeten doen, want van de 19-jarige Deventerse favoriet Eddy Verheijen mocht hij in de rit geen steun verwach ten. Hij was snel weg en zijn gedrongen gestalte, die bij Ard Schenk afsteekt als David bij Goliath, schoot in ijltempo over het ijs. Na 600 meter had hij een tijd winst van een halve sec. op Schenk 57,5 tegen 58) en na 2200 meter was deze aan geroeid tot twee volle seconden: 3.27,5 tegen 3.29,5. Terwijl Rudie Liebrechts met gebogen hoofd, schijnbaar zonder in teresse, op de inrijbaan „uitreed" stond Ard Schenk Verkerk uitbundig aan te moedigen. Het was niet voor dovemans oren. Met ronden van 38 en 39 hield Ver kerk zijn voorsprong vast, tot er in de negende ronde iets knakte bij „zilveren Cees". Het ritme raakte iets verstoord, maar hij verspeelde slechts een halve sec., die hij daarop weer terugnam. Het was toen echter duidelijk: Liebrecht's re cord zou onaangetast blijven. Met ronden van 39,5 en een slotronde van 384 hield hij Schenk achter zich en daarmee had hij de eerste plaats in het klassement in handen gekregen. De jonge Verheijen was tegen dit geweld niet bestand. Hij werd steeds verder teruggedrongen, mar met zijn 8.23,6 kwam hij toch op de zevende plaats en op de vierde plaats in de algemene rangschikking. Een indruk wekkende opmars vn de juniorikampioen van het vorig seizoen. Verrassend was de 5.000 m van de 23-jarige Wim Beukers uit het Noord hollandse Bergen, die zich met 8.16.5 vierde plaatste en daarmee Peter Not tet (8.19) achter zich liet en ook de veelbelovende 18-jarige Amsterdammer Frits Bartling, de meest ongelukkige man van de eerste dag. Na 100 m reeds vielen alle aspiraties voor Bartling in duigen, toen hij na een zeer snelle start in de zuidelijke bocht ten val kwam en uit de baan schoot. Na overeind te zijn gekrabbeld moest hij ervaren dat zijn linkerschaats aan de achterzijde geheel was verbogen. Strom pelend zocht hij steun om na de tanden op elkaar te hebben gezet en een op komende huilbui te hebben verdrongen zijn rit uit te rijden. Zijn rol was uitge speeld, nauwelijks nadat de kruitdamp van het startpistool in de winterlucht was opgelost. Op de tijd van 43.7, waarmee Verkerk uit deze rit was gekomen, richtten de overigen hun aanvallen. De aanwakke rende wind, die bij het ingaan van de noordelijke bocht de rijders veel hinder bezorgde, en het (volgens verscheidene rijders) iets te zachte ijs „onzin" al dus ijsbaandirecteur Piet Bergström, „de temperatuur is constant min zeven gra den en kouder moet het niet zijn" speelde de concurrentie echter parten en alleen Ard Schenk slaagde erin zich op gelijk niveau met Verkerk te plaatsen. Ook Rudie Liebrechts plaatste zich met 44.3 voorin, doch het zou hem niet baten. Het waarom is reeds eerder ver meld. Zijn kansen zijn echter nog niet verkeken. De grote drie zijn tot de tanden gewapend. Dat de strijd evenwel niet alleen op technische wapens zal worden beslecht, is op deze eerste dag wel duidelijk geworden. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN Berten Sercu. de hyperneuze vader van smalle Patrick, werd er nog zenuwachtiger van. Hij had geen tijd voor interviews, keek nog am per om naar het materiaal van zoonlief dat hij anders constant overdreven be werkt en trok gespannen zijn twee mondhoeken op en neer. Zyn flikkeren de ogen volgden Peter Post. In het zwart-wit vertegenwoordigd bij het klapstuk van de middag: „omnium der wereldvedetten". Vorige week ver klaarde Post dat zyn collega's in de derny-koers niet de juiste mentaliteit bezitten. Hij, Peter Post, gaf zich altyd in een strijd op meer onderdelen, ook al heette dan een ander favoriet. Die ander is Patrick Sercu. Post hield woord en daarom maakte pa Sercu een beroerde middag door. Bovendien kreeg Post het op zijn heupen door een jury- fout. In een snelheidsrace over drie ronden noemde men Van Steenbergen als winnaar. Woedend stapte de Amstel- vener naar de heren die het uitmaak ten. „Ik zeg erbij niets gezien te heb ben, want Rik verraste me, zodat ik de laatste meters alles gaf en mijn hoofd diep over het stuur duwde. Maar vol gens mij kan hij nooit gewonnen heb ben." En jawel. De foto-finish wees dui delijk Post als eerste aan, maar het feit dat men zo vlot Van Steenbergen die eer toekende maakte van Peter Post een fietsend blok dynamiet. Hij wierp zich andermaal op als een doorzetter van het beste soort, zodat de ruim tienduizend bezoekers zich geen minuut verveelden. Omdat ook de bij programma's op hoog niveau stonden groeide het hele spektakel naar een top. Het omnium werd een aangelegen heid voor Patrick Sercu, maar niet na dat Post (en ook Van Steenbergen) hem enkele keren op zyn nummer had gezet. Vooral in de puntenkoers over vyftien ronden (om de drie toeren een klasse ment) liet Patrick het lelijk afweten en de massa toonde zich niet mals met kri tiek. Leandro Faggin was na de eerste sprint doorgegaan en dat bracht hevige beroering in de club. Rik van Steenbergen sprak zijn beste krachten aan toen Post op jacht ging, doch kreeg Sercu niet mee. Op het be- sltissende moment staakte de jonge prof alle activiteiten. Leandro Faggin werd winnaar van dit onderdeel. Sercu plaat ste zich als tweede. Post kwam met Rik I op de derde plaats. Daarvoor had Sercu rivaal Peter Post geklopt in de finale van de snelheidswedstrijd. Post ver sloeg er in selectie v. Steenbergen voor. Eugen hield Faggin in bedwang en Ser cu gaf Pfenninger weinig kans. Het eindspel dreigde heel even Sercus plan nen door elkaar te gooien. Post demar reerde sterk maar Sercu kwam zo knap dat hij in de laatste meters over Post ging. Ook in de afvallingskoers ontmoetten Post en Sercu elkaar. Nadat achtereenvolgens Van Steenbergen, Fag gin, Eugen en Pfenninger uit de strijd waren verdwenen. Sercu speelde een ge vaarlijk spel door telkens ongeïnteres seerd van achteren te fietsen. De ver rassing die algemeen verwacht werd bleef uit want Patrick Sercu toonde zich op het beslisende moment telkens zo sterk dat hij tot de laatste twee be hoorde. Post probeerde hem in de eer ste bocht te verrassen en dat lukte ge deeltelijk. Sercu herstelde zich en wees hem terug. De Australische achtervol ging tenslotte schreef Post op zijn naam. Hij kwam in de tweede reeks met Eugen en Faggin, die deemoedig het hoofd bo gen voor zoveel geweld. Percu kreeg een flinke afstraffing van Rik I die over hem heenging doch in de laatste ronde moest toestaan dat Sercu toch nog even terug kwam. Voldoende ruimte om een overwinning veilig te stellen had Patrick echter niet meer. Post s tyd bleek de beste: 4.48.2/5. Ser cu kreeg met 4.57.1/5 een derde plaats. Nummer twee werd Van Steenbergen; 4.52.De eindstand zag er zo uit: 1. Sercu 7 punten, 2. Post 8.5, 3. Faggin 15,4, Eugen 17,5. Van Steenbergen 17,5, 6. Pfenninger 19. In het bij-programma kwam Jules van der Flaes uit Baarle-Hertog tot een redelijke prestatie. Hij behoorde tot de finalisten van een puntenkoers die met afvalsysteem de strijd beslisten. Jan van der Horst (Haarlem) werd zijn grote hindernis. De Nederlander versloeg „Flaes" die weliswaar uitstekend draai- liet. de, maar niet zijn beste indruk achter- PATRICK SERCU .winnaar. BRUSSEL/GENT (A.N.P.) Op eerste Kerstdag hebben Nederlandse wielren ners op de Belgische winterbanen voor enkele fraaie successen gzorgd. In Gent domineerde onder opvallend grote be langstelling 't Nederlands-Zwitserse kop pel Peter Post/Friitz Pfenninger. Dit ster ke duo regeerde niet alleen in een om nium, ook de koppelrit eindigde in een zege voor Post en zijn Zwitserse partner. In het omnium wonnen Post en Pfennin ger drie van de vier onderdelen: een pun- tenwedstrijd een tijdrit over een kilome ter en een afval wedstrijd. Alleen in de sprint moesten zij de Belgen Van Steen bergen en Sercu laten voorgaan. In de koppel wedstrijd over 50 kilometer reden zij alle concurrenten op ten minste een ronde. Minder succesvol dan „grote broer" Post was Nederlands amateur-wereldkampioen achtervolging iTemen Groen. De Fries die de behendigheid van het sturen op de winterbaantjes nog volledig onder de knie moet krijgen, verloor een omnium tegen de jonge Belg Seye. Seye klopte Groen in de sprint, haalde hem tijdens een ach tervolging na 1575 meter in en won ten slotte ook een wedstrijd over 500 meter vliegende start. In Brussel onderstreepten Harry Stee- vens .en Gerard Koel nog eens hun hui dige suprematie bij de amateurs op de baan. Weliswaar moesten zij in het eerste onderdeel van het omnium, een punten- wedstrijd, de eer aan hun Belgische ri valen Verschueren/Meesters laten, maar zowel in een afval-, Australische achter- volgings- als een 1 kilometer-wedstrijd toonden zij zich de sterksten. Amsterdam mer Koel, die al jaren zeer bedreven is op de taan en de vooral or> de weg tot grote prestaties in staat zijnde Limburger Stee yens zijn dit seizoen op de baan in België, Zwitserland en Duitsland praktisch onMopbaar gebleken. MADRID (UPI) Spanje zal Madrid en Barcelona voordragen als organisatri ces voor de Olympische Spelen van 1972, aldus is door het Spaanse Olympisch Co mité meegedeeld. In april zal in Rome het internationaal Olympisch Comité bijeenkomen om de plaats van de zomerspelen van 1972 te bepalen. Het Spaanse Olympisch Comité wil de atletiek en andere veldnummers te Madrid laten houden, terwyl Barcelona het zwemmen en de watersport moet or ganiseren. TOENSBERG (ANP) Tijdens Inter nationale langebaanwedstrijden in de Noorse plaats Toensberg is gebleken dat het merendeel van de Scandinavische hardrijderseiite nog niet in grote vorm verkeert. Zowel op de 500 als 3000 meter werden geen toptijden gereden. De 500 meter werd een overwinning voor de nieuwe plaatselijke favoriet Bjoern Tve- ter, die de overigens matige tijd van 43.2 liet afdrukken. Van de azen werd Per Ivar Moe negende in 44.7 en Fred A. Maier 12e in 45.0. De laatste reed de beste 3000 meter Zijn tijd was 4.46.9. De lange Noorse sta yer was daarmee 4.1 sec. sneller dan zijn jonge landgenoot Per Guttormsen. De Zweedse ster Johnny Nilsson werd derde in 4.51.5 en wereldkampioen Per Ivar Moe vierde in 4.52.4. De verrassing van deze wedstrijden was het rijden van Tve- ter die zich ook op deze afstand uitste kend weerde. Hij eindigde als eervolle vijfde in 4.53.4. Het resultaat was dat in de stad na de eerste dag Tveter de leiding in het alge meen klasseement heeft vóór zijn land genoten Maier, Guttorms en Moe. Het algemeen klassement wordt bij de heren na de eerste dag aange voerd door Cees Verkerk, hier actie op de 500 meter. SYDNEY (ANP) Zondag is in Sydney de loting vcricht voor de eindstrijd van het Davis-cup-toernooi, waarin bekerhou der Australië uitkomt tegen Spanje. De wedstrijd wordt vandaag, dinsdag en ook woensdag gespeeld. De loting had het volgende resultaat: Maandag: Manuel Sanata (Sp.)Fred Stolle (Austr.), Juan Gisbert (Sp.) Roy Emerson. Dinsdag: Santana en Luis Arilla Emerson en Stolle of John Newcombe en Tony Roche. Woensdag: SanatanEmerson Gisbert Stolle. (Advertenties) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis oord ^lorK*schaPPelijke wedstrijd Feijen- cia» i perxes, die oorspronkelijk donder- vatw't iZPu worften gespeeld, is nader gesteld op donderdag 30 december, «- A~A 1-cO A

de Stem | 1965 | | pagina 3