Kerst in het kamp Voor Z.-Beveland en Walcheren waterleidingbedrijf een Vlissinger reed door na botsing: boete van f 100.- Groslijststemming KVP Hulst afgeschaft in Wereldra voor Edwi Matoesew W-Zeeuwsch- Vlaanderen is gereed voor uitvoering van algemene bijstandswet NV SLAVENBURG'S BANK Politierechter Middelburg Verzet tegen de politie Bejaarden aan kerstdiner G. H. Vierhout verliet P.S.D. met pensioen Na instelling van commissie Mededeling aan onze adverteerders Dagblad De Stem Terneuzenaar vermist Tot 5 januari Grote expositie van Zeeuwse kunstenaars KNBTB-vergadering in Bossche Casino T.v.-prograrnma Hulster Koor was niet af Aan onze kwartaalabonnees De kwitanties voor het eerste kwartaal 1966 worden begin januari uitgezonden. MET HOGE GASTEN Leden niet langer bedriegen Tijmannen komen in rijksdienst Zwaar gewonde in kerstnacht ..Een uur kerstmuziek" Volle kerk voor Koorschool Afscheidsreceptie AANBESTEDING Nieuwe „grootsteedse" gemeentewerkplaats h Z.-VLAANDEREN OOSTBURG HO( )G WATER Vandaag Morgen SCHAKEN Stein kampic van Ruslan Boksen WILLI QUAr EUROPEE! KAMPIOEl van der Zv, DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 DECEMBER 1965 (Van één onzer verslaggevers) OOSTBURG West Zeeuwsch-Vlaan deren is „klaar" voor de uitvoering van de nu bijna een jaar geleden in werking getreden Algemene Bijstandswet. Klaar, omdat dezer dagen tydens een bijeen komst in de Burgerzaal van het Óost- burgse gemeentehuis uit een reeks door de Raad van Afgevaardigden opgestelde voordrachten de Commissie van Advies is gekozen. Deze commissie zal zich in de toekomst gaan bezighouden met het ver strekken van adviezen van algemene aard aan de besturen van de veertien aangeslo ten gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaan- deren. Aan deze verkiezing is een lange ge schiedenis voorafgegaan, die haar oor sprong vindt in een nog vrij ver vóór de inwerkingtreding van de ABW liggende periode. Toen reeds besloot men in een vergadering van de West-Zeeuwsch- Vlaamse vereniging van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers tot het ont werpen van een voor de gehele streek geldende regeling, die, zo luidde de aan vankelijke opzet, de plaatselijke regelin gen zou overkoepelsn. Op dit stramien is men blijven doorborduren, met als ge volg, dat na intensief contact met de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten de colleges van b. en w. der betrokken ge meenten bijeen werden gehaald voor een bespreking van een door de Ver. van Ned. Gemeenten voorgesteld ontwerp, waarin nog enkele wijzigingen werden aange bracht. Het definitieve ontwerp werd vervol gens aan de onderscheidene gemeentera den toegezonden, die zonder uitzondering hun instemming met het plan betuigden Gedeputeerde Staten konden toen niet achterblijven, en na goedkeuring door de ze instantie verscheen het ontwerp op 1 oktober j.l. in de Staatscourant. Onmiddellijk hierna werd een Raad van Afgevaardigden samengesteld, be staande uit 28 leden (per deelnemende gemeente twee vertegenwoordigers)met aan het hoofd burgemeester J. C. Hoftij- zer van Schoondijke. Als secretaris werd aangewezen de heer J. M. Paridaen, ge meentesecretaris te Aardenburg, die tege lijkertijd de benoeming ontving tot secre taris van de door de Raad van Afgevaar digden samen te stellen Commissie van Advies. Geen sinecure De Raad van Afgevaardigden, met na me het uit zeven man bestaande bestuur, heeft voordat de uiteindelijke voordrach ten konden worden opgesteld, bergen werk moeten verzetten. Het samenstellen van de lijsten was allerminst een sine- In verband met de verdere doorvoering ven de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffend onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan au voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds Is het cure, aangezien voor een dergelijke com missie van regeringswege richtlijnen wa ren verstrekt: naast een aantal gemeente lijke vertegenwoordigers moeten in de commissie zitting hebben „personen, van wie een bijdrage tot de werkzaamheden van de commissie verwacht kan worden vanuit hun kennis van het werk, resp. van de vakorganisaties, landbouworgani saties, het maatschappelijk werk, het ker kelijk charitatief werk en de volksgezond heid", zo staat het in de gemeenschappe lijke regeling omschreven. Het maken van de voordrachten is eigenlijk geheel overgelaten aan de in stanties, die een of meer vertegenwoordi gers in de commissie moeten hebben. Het bestuur van de Raad van Afgevaardigden beeft deze voordrachten geheel overge nomen en aan de Raad voorgelegd. Dit gebeurde dezer dagen tijdens een bijeenkomst in het Oostburgse gemeente huis, waar in de commissie werden be noemd: de heren F. A. van Hal (Sluis)P. W. W. K. van Rijen (IJzendijke), A. J. Salomé (Groede), P. J. van Hee (Oost burg), J. C. Blaakman (Hoofdplaat), J. J. Vergouwe (Breskens), mevr. Hensen (Breskens), de heer J, Steenkiste (IJzen dijke), B. Ver her brugge (Schoondijke), J D. Herrebout (Schoondijke), mej. zuster Bos (Schoondijke), de heer H. Wijffels (IJzendijke), zuster Buysse (Oostburg), mej. M. Poels (Aardenburg) en de heer J. Risseeuw (Cadzand). Tot voorzitter van de commissie is benoemd de heer Van Rijen, tot vice-voorzitter de heer Vergou wen en als secretaris zal optreden de heer J. M. Paridaen te Aardenburg. Normen Het is de bedoeling, dat de Commissie zich in hoofdzaak zal gaan bezighouden met het vaststellen van regionale normen voor de ABW-uitkeringen. In incidentele gevallen zal uiteraard zo nodig ook advies worden gegeven, maar de belangrijkste taak is het geven van „algemene" advie zen. Het is niet uitgesloten, zo deelde secre taris J. M. Paridaen mede, dat voorlopig de Divosa-normen als handleiding zullen worden aangehouden." Deze normen ziin vastgesteld door een landelijke vereni ging, waarin directeuren van gemeente lijke sociale diensten, uit de aard van hun functie nauw betrokken bij de uitvoering van de vroegere „Armenwet" en de hui dige Algemene Bijstandswet, zitting heb ben. „Dat deze normen aangepast zullen worden aan de regionale omstandigheden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, spreekt voor zichzelf", aldus de heer Paridaen. De instelling van een Commissie van Advies voorziet in een dringende behoef te. Dat blijkt duidelijk uit de lawine van „steunaanvragen, waarmee de gemeente besturen worden overspoeld. „Het is voor een gemeente beslist onmogelijk met eni ge zekerheid in de begroting te voorspel len, hoeveel geld er nodig zal zijn voor de sociale dienst", meent de heer Pari daen. „In vele gevallen zijn de bedragen in vergelijking met enkele jaren geleden verveelvoudigd. Dit stelt de gemeentebe sturen voor grote problemen, maar van Rijkswege is toegezegd, dat in de kosten voor ongeveer 80 pet. zal worden tege moet gekomen. Alleen: pas over drie jaar. :ijds zorggedragen, evenwel naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve n ■itsluitend tussen 9.30 en 12.30 our of tussen 15 en 17.45 unr te bellen. Üagbtad Stem Advertentie-afdeling Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland :F DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252, Goes tel. 2377 Hulst privé 7300, Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS, tel. 2377, Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen N. OPDAM v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren J. HÜSKEN tel. 6252. Goes privé 6489 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm, ingezonden mededelingen 2 1/2 mm. gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. TERNEUZEN Sedert eerste kerst dag wordt L.V. uit Terneuzen vermist. Hij was om half twee met een auto naar een binnenschip gebracht om daar op bezoek te gaan. Sinds dit ogenblik heeft niemand meer iets van hem ver- nomen. Op tweede kerstdag heeft de ge meentepolitie in de omtrek van 't schip gedregd, maar zonder resultaat. De mo gelijkheid dat hij verdronken is, wordt niet uitgesloten geacht. Meisje verdronken AMSTERDAM (ANP) Het stoffelijk overschot van de 16-jarige dochter van de heer Kooiman uit Tiel is gevonden in het jacht, de Adriana K. Dit nieuwe jacht was op het Amsterdam-Rijnkanaal overvaren door het motorschip „Esipe- ranto". De motor van het jacht was af geslagen, waardoor het scheepje naar het midden van het kanaal was gedreven. De schipper van de „Esperanto" heeft het jacht waarschijnlijk te laat opge merkt. (Advertentie) FINANCIERINGEN Hulstzitdag Steenstraat 20 TERNEUZEN Kersstraat 13, tel. (01150) - 3553 (Van onze corresipondent) MIDDELBURG De 39-jarige Vlis- singse kelner J. Z., was op 15 septem ber in zijn woonplaats op het Bellamy- park met zijn auto tegen een stilstaande auto aangereden, waarn^ hij er vandoor ging zonder dat zijn identiteit was vast gesteld. Een hoofdagent van politie, hoorde de klap, waarna hij de auto zag weg rijden. Tien minuten later had hij de bestuurder toch te pakken- Hoewel hij eerst ontkende, gaf hij later toe. Nadat de hoofdagent W. was gehoord, zei de officier "aa justitie bij de Middel burgse politierechter, dat. er aan zijn schuld geen enkele twijfel hoefde ie be staan. De hoofdagent hoorde op 80 me ter afstand een harde klap en de ver dachte verklaarde niets te hebben ge merkt. Hij vorderde een week onvoor waardelijk en een ontzegging van 6 maanden. De politierechter, mr. Sie- perda, veroordeelde hem tenslotte tot 100 gulden boete of 20 dagen en 3 maan den ontzegging. De 31-jarige Vlissinger K. L.. werd verdacht dat hij op 28 augustus 1965 te Vlissingen met zijn personenauto hoogst roekeloos naar rechts was ge zwenkt. Hij wilde de Baskenburgseweg oprijden. Daar l:\pam zijn auto in aan raking met een bromfietsberijder, die een hersenschudding opliep. Mr. Sieper- da vond het daar ook wel een moeilijk punt, „maar daar tegenover staat dat u daar goed bekend was," zei hij „en dat u daar rijwielen of bromfietsen kon (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Vleeshal in het Middelburgse stadhuis biedt tot en met 5 januari „onderdak" aan niet minder dan 300 kunstwerken, vervaardigd door de Zeeuwse Beeldende Kunstenaars- In de dagen voor Kerstmis brachten 23 kunstenaars hun werken bijeen en kon den Nico van der Boezem en Andries Minderhout hun gang gaan. Samen richt ten zij de kersttentoonstelling van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunste naars in. De openingsplechtigheid werd verricht door de voorzitter, burgemees ter N. W. Eisen van Heinkenszand. De heer Elsien toonde zich verheugd zowel over de grote belangstelling van de zijde der deelnemers als over de steeds toenemende interesse van het Pu" bliek voor kunst. Wat de kunstenaars betreft: de stichting heeft er weer drie nieuwe leden bij, drie oude bekenden: Louis Heijmans, Reimond Kimpe en mr. J. C. J. van Schagen. De werken van deze en twintig andere kunstenaars zijn tot en met 5 januari in de Vlees hal te bezichtigen. Iedere dag van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur staat de deur van de expositiehal wijd open. verwachten"- Verdachte had op dat tijd stip en ook later veel belangstelling ge toond en dat pleitte in zijn voordeel. Desondanks vorderde de officier wegens het onachtzaam rijden 100 gulden of 20 dagen. De politierechter verminderde dit bedrag tot 75 gulden of 15 dagen- De 34-jarige brander R. J. M. te Ter hole. gemeente Hontenisse, had op 3 november 1965 op het Bellamypark te Vlissingen bij een café ruzie gekregen met drie Zweedse zeelieden. Hij had één van deze zeelieden, de Zweed Petterson met een trottoirtegel tegen zijn hoofd ge slagen, waardoor deze een bloedende wond kreeg. Het ergste was, dat deze Zweed niets met de ruzie te maken had, ,,U raakte met die trottoirtegel juist iemand die onschuldig was", zei de of ficier. ,,U hebt een paar jaar geleden ook te Rotterdam iemand mishandeld. Ik vorder 100 gulden of 20 dagen". De politierechter maakte er 80 gulden of 16 dagen van. De niet verschenen varensgezel B. M. te Vlissingen reed op 9 oktober 1965 in kennelyke staat van dronkenschap op zijn brommer. By zijn aanhouding ver zette hij zich hevig tegeri de politie. Zijn stiefvader, de 52-jarige corveeër L. J. v. E. eveneens wonende te Vlis singen, dit ziende, schoot hem te hulp. Ook diens vrouw liet zich niet onbe tuigd. Er verschenen nog twee politie mannen en onder hevig verzet, waar bij do stiefvader die op de grond lag naar de agenten trapte, werden beiden tenslotte naar het politiebureau gebracht Nadat de hoofdagent W. was gehoord, achtte de officier bolder schuld wettig en overtuigend bewezen- Het was z.i. een zeer ernstige vorm van verzet. Tegen M. vorder ik dan ook 2 weken voorwaardelijk mot een proeftijd van 3 jaar, 150 gulden boete of 30 dagen en een ontzegging van 1 jaar en 6 maanden. Tegen L. J. v- E. vorder ik 150 gulden of 30 dagen". De politierechter veroor deelde M. tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en 1 jaar ontzegging en Van E. tot 100 gulden of 20 dagen. De 45-jarige Middelburgse opperman L. H., had op 1 november 1965 te Mid delburg op zijn bromfiets gereden ter wijl hij teveel op had. „Het waren maar drie glaasjes bier geweesit" zei hii. „Hij struikelde en zwaaide", zei de of ficier. Verdachte had aan een vis-con- cours deelgenomen. Hij vorderde tegen deze sportvisser 75 gulden of 15 dagen en 3 maanden ontzegging. Dg politie rechter was het, eens met deze boete, doch legde geen ontzegging op. (Van een onzer verslaggevers) GOES Drie weken geleden namen enkele mensen in Goes het Initiatief, Kerstmi), te vieren in het woonwagen- kamp. Maatschappelijk leidster, mej. M. Rijk, maatschappelijk werker de heer J. Mailee. kapelaan H. Thiemesen en de heer J. Buijsrogge, verzorgden Tweede Kerstdag déze viering. Om twee uur 's middags werd in twee haaks tegen elkaar gezette grote trucks van de firma Van der Endt een eucha ristieviering gehouden, waaraan vele kampbewoners deelnamen. Daarna ver toonde kapelaan Thiemesen een reeks dia's over het kerstgebeuren. Besloten werd met een gemeenschappelijke maal tijd. Dit e periment, gefinancierd door de parochiële charitas-instelling en de Sint- Vincentiusvereniging, werd op touw ge zet op verzoek van enkele kampbewo ners, die graag de Heilige Mis eens op het kamp zelf wilden bijwonen. De or ganisators zijn niet van plan het bij dit experiment te laten. Dank zij de mede werking van de pioniersters en van en kele andere Goesenaren werd het een geslaagde middag. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond (K.N.B.T.B.) houdt op maandag 31 janu ari een buitengewone algemene verga dering in het Casino te Den Bosch. Het programma bevat een openings rede van voorzitter C. G; A. Mertens, een rede van mr. B. W. Biesheuvel, mi nister van landbouw en visserij, over „Onze land- en tuinbouw in het licht van de internationale ontwikkelingen en een toespraak van mgr. Th. G. A. Hendriksen over „De standsorganisatie in deze tijd. De vergadering begint om twee uur. (Advertentie) HULST Het Hulster Gemengd Koor is op kerstavond gedurende een half uur op de beeldbuis te zien (en te ho ren) geweest Wellicht heeft de gemid delde kijker in kerststemming veel sympathie voor het kerstliederen- programma, dat werd uitgevoerd o.l.v. de dirigent Jo Ivens, kunnen opbren gen. Het is echter te betwijfelen of de koorleden en hun leiding en verdere in gewijden helemaal gelukkig met het programma zijn geweest. Het geluid was onzes inziens niet al te best, wel licht door een minder zorgvuldige mi crofoonopstelling. De aanwezigheid van een klankregisseur bij de opnamen ware zeker niet overbodig geweest. In ieder geval was het gezien bovengenoemde omstandigheid moeilijk een oordeel over het kunnen van het koor te vor men. De beeldregie van Bob Rooyens was uitstekend, speels* soms indien nodig statisch. Het koor was, met de leden in concertkleding, „fotogeniek" Al met al een goede uitzending, die ech ter niet helemaal af was. W.W. Indien u de voorkeur geeft aan betaling per giro u bespaart dan 25 cent incassokosten of 60 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt u verzocht 11,40 over te maken op onze girorekening 1114111 en wel vóór 1 januari a.«. Voor postabonnees die bulten ons verspreidingsgebied wonen wordt dit bedrag f 14,30. ADMINISTRATIE DAGBLAD DE STEM (Van onze correspondent) MIDDELBURG Ongeveer 190 be jaarden en alleenstaanden smulden in ■estaurant Wöhler te Middelburg van een heerlijk kerstdiner. Dat diner, kon hier, dankzij de inspanningen van het Legerdes Heils en verschillende hore cabedrijven worden voorgeschoteld. Aan de keurig gedekte tafels in de sfeervol versierde zaal zaten eveneens aan mr. J. van Aartsen, commissaris der koningin in Zeeland en burgemees ter mr. J. Drijber van Middelburg, bei den vergezeld van hun echtgenotes. De leiding over deze bijzondere bijeen komst berustte bij majoor A. de Graaf van het Leger des Heils, die ieder har telijk welkom heette op de kerstavond- Het smakelijke etentje werd afgewis seld met samenzang en toespraken. Voor de muzikale omlijsting zorgde de zang brigade van het Leger des Heils. De bejaarden gingen niet met lege handen naar huis; ook daar had het Leger des Heils voor gezorgd. Evenals bejaarden en alleenstaanden, die thuis of in een ziekenhuis verblijven, kregen zij een kerstpakketje. Ook degenen, die met de kerstdagen moesten werken, werden niet vergeten en kregen een kleine varrassing. Ter gelegenheid van de jaarwisseling zullen burge meesters en wethouders van Vlissingen op maandag 3 januari 1966 van half vier tot vijf uur n.m. een receptie houden in het Stadhuis te Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) als grondslag voor die van de nieu- De N.V.'s Waterleidingmaatschap pijen Zuid-Beveland en Midden- Zeeland zullen met ingang van 1 januari a.s. een feitelijke fusie aangaan. De juridische bekrachtiging van het samengaan van de twee water voorzieningsbedrijven, die tesamen Zuid-Beveland en Walcheren (met uitzondering van Middelburg, wel ke gemeente een eigen watervoor ziening heeft) van drinkwater voorzien, zal geschieden na publi- katie van de statuten van de nieu we maatschappij in de Staatscou rant. Wanneer dit zal gebeuren, staat nog niet vast, aangezien met de wijziging van de statuten van „Zuid-Beveland" nog moet worden begonnen. De statuten van deze laatste maatschappij zullen dienen (Van een onzer verslaggevers) HULST Zoals we vrydag bericht ten werd tijdens de afdelingsvergadering van de Hulster K.V-P. forse kritiek ge uit op de samenstelling van de gros- lyat voor de verkiezing van de Provin ciale Staten. Men heeft echter niet be sloten, in de toekomst geen kandidaten meer te stellen in de afdeling. Wel werd, met slechts één tegenstem, het voorstel van het jongeren K.V.P.-lid H- Everaerd aangenomen, geen groslijststemming meer te houden. In 1962 werd een zelfde besluit genomen in de kring Den Haag van dc K.V.P.. De vergadering, waaraan zowel boe ren als arbeiders, intellectuelen en mid denstanders deelnamen, stelde „Waar om zouden we onze leden nog langer bedriegen door hen aan een groslijst stemming te laten deelnemen. Praktisch kunnen zij toch geen invloed meer uit oefenen op de door de verkiezingsraad vastgestelde kandidatenlijst". Als hogere bestuursorganen in de K.V.P. de afde ling zouden willen verplichten tot het houden van een groslijststemming, dan zal men zich opnieuw beraden over dan te nemen stappen. De vergadering werd in eersfe instantie bijeengeroepen om te beslissen over de vraag, of de K.V.P- bij de verkiezing voor de gemeenteraad met een eigen lijst moest uitkomen. De vergadering werd gehouden op verzoek van de jaarvergadering. Men besloot, zo als reeds gemeld, als afdeling niet met een eigen lijst uit te komen. we maatschappij. Allerlei overwegingen hebben geleid tot dit door beide aandeelhoudersverga deringen goedgekeurde besluit. Een greep hieruit: de produktie, distributie en de financieringsproblemen, die bijna met de dag groter worden. Bovendien wordt van het waterleveringsbedrijf steeds meer ge- eist, ook en vooral op het terrein van des kundigheid. De fusie biedt, aldus de fusiepartners, gelegenheid tot 'n betere benuttiging van de beschikbare capaciteit en geeft de werknemers gunstiger kans tot ontplooi ing en eventueel promotie. Het samengaan van de twee bedrijven heeft echter niet tot gevolg, dat werkne mers zullen moeten worden ontslagen. Dit is trouwens gisteren tydens een be spreking tussen de directies en het per soneel van heide bedrijven te Middelburg, uitvoerig uit de doeken gedaan. In de voorbesprekingen zijn ook de vakbondsbesturen en de Commissie voor georganiseerd overleg betrokken. Afge lopen dinsdag hebben de vakbonden hun laatste (gunstige) advies uitgesproken. Onmiddellijk is daarna een schema voor de werkverdeling gemaakt, op schrift ge steld en verveelvoudigd, zodat iedereen, die de bespreking in Middelburg heeft bijgewoond, direct kon zien welke zijn functie zal zijn in de nieuwe constellatie. Uiteraard zullen er nog verschillende onderlinge aanpassingen nodig zijn, maar de directies gaan ervan uit, dat de werk nemers er in geen enkel opzicht op ach teruit mogen gaan. Deze fusie betekent het einde van een lange geschiedenis. Van provinciewege is enkele jaren geleden een commissie inge steld, die werd belast met een onderzoek naar de mogelijkheden van een vereen voudiging van de reeds lang bestaande en bijzonder ingewikkelde overeenkomst. Toen dit onderzoek, geen enkel positief resultaat bleek op te leveren, werd in be gin '64 een nieuw onderzoek ingesteld, nu naar de bereidheid van beide partijen tot een vorm van samenwerking. Dit had het gewenste succes, zodat kon worden begonnen met een ontwerpovereenkomst, die thans heeft geleid tot een volledige fusie. De Rijkssubsidie, verleend aan het Wal- cherse bedrijf ter dekking van de jaar lijkse exploitatietekorten, zal, zo is be sloten tijdens overleg met het Ministerie, door het Rijk worden afgekocht. Over de hoogte van de afkoopsom wordt nog on üerhandeld. In het nieuwe bedrijf zal ook een plaats worden ingeruimd voor een afdeling per soneelszaken, die, naar wordt verwacht, vooral in het begin hard nodig zal zyn. (Van <mze parlementaire redactie) DEN HAAG De groep particulieren, die bij de sluizen in het Kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en Wemel- dinge aan schippers diensten verlenen (zogenaamde tümannen) zullen vrijwel alemaal in rijksdienst worden genomen. Dit heeft minister Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) geantwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid Harmsen (B.P.). Dit kamerlid meende te weten, dat de 19 tijmannen zouden worden weggejaagd en dat hun werk door 12 personen in rijksdienst zou wor. den overgenomen. De minister zegt in zijn antwoord, dat de tijmannen betaald werden voor hun diensten aan schippers (zoals het los- en vastmaken van draden bij het meren). Enkele jaren geleden was aan het personeel van Rijkswater, staat verboden geld vain derden, onder wie schippers, aan te nemen en de schip perij werd verzocht het personeel niet in verleiding te brengen. In deze situatie vindt de minister het niet verantwoord wel toe te staan dal particulieren op rijksterrein worden be- taald voor diensten, waarvoor rijksper soneel niets mag aannemen. Dit schept scheve verhoudingen, terwijl de schip pers niet vertrouwd worden met de we. tenschap, dat het passeren van rijksob jecten. in het algemeen kosteloos kan ge schieden. Daarom moeten de tijmannen weg. Hoewel er slechts sprake was van „gedogen" en er geen enkele verbintenis met hen bestond heeft Rijkswaterstaat besloten de tijmannen in rijksdienst te nemen, zowel in functies op de genoemd? sluizen als in andere vacatures. (Van onze corresipondent) SINT-JANSTEEN Tengevolge van een lekke band is de 21-jarige O.S- uit St.-Jansteen in de nacht van 25 op 26 december de macht over het stuur van zijn auto verloren, waardoor hij in volle vaart tegen de pui van een fabriek op de Steense Dijk to Hulst is gereden. De bestuurder moest met zware verwon dingen uit de totaal vernielde auto wor den gehaald. Een geestelijke en een arts verleenden de eerste hulp. GOES „Een uur kerstmuziek heette het programmadat de katho lieke Zeeuwse Koorschool o.l.v. diri gent-organist E. Heyhlok de Goesena ren op tweede kerstdag aanbood. Daar mee zetten de jongens een puntach ter het drukke programma, dat zij in de kerstweek hebben afgewerkt. Het programma werd gegeven in de paro chiekerk. Het tweede deel verzorgden zij samen met het mannenkoor. Dat beide koren goed staan aange schreven bleek al uit de bijzonder grote belangstelling. De kerk was bijna geheel gevuld. Het programma werd geopend met „A ceremony of carols", een serie kerstliederen, door Benjamin Britten spe ciaal voor jongenskoor geschreven. De teksten (waaronder het bijzonder mooie „As dew in april") kregen van Britten zulke fraaie melodieën mee, dat het voor de jongens een zichtbaar genoegen was deze ceremony te brengen. Onder leiding van hun dirigent, die hen op de piano begeleidde, zongen zij deze onconventio nele melidieën met zo'n overtuigende ze kerheid, dat het tweede programma onderdeel enigszins als een anticlimax werkte, hoewel ook deze laten we zeggen Paleatrijnse muziek, samen met het mannenkoor met veel brio werd uitgevoerd» Met een fors „Psallite" van De la Lande werd dit optreden beslo ten. Samen met de aanwezigen en met een zwierige orgelbegeleiding zong men tot besluit Nu Zijt willekome. J.H. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De heer G.H. Vier hout hoofdinspecteur van de technische afdeling van de Provinciale Stoomboot- dienst in Zeeland, heeft tijdens een af scheidsreceptie aan boord van de veer boot Prinses Irene zijn ambtelijke loop baan besloten. Een bijzonder mooie loop baan, zo bleek uit de toespraken van de heren M.J. van Poelje, namens het provinciaal bestuur en mr. J. L. Nieu- wenhuis, directeur van de P-S.D. Op 14-jarige leeftijd kwam de heer Vierhout in dienst van de Koninklijke Maatschappij Zeeland. In 1919 vertrok hij naar de K.N.S.M., waar hij werkzaam was tot 1931. In dat jaar startte de heer Vierhout zijn ambtelijke carrière in dienst van de P.S-D. Hij begon zijn werk in de tijd van stoommachines en eindigt ten tijde van dieselelektrische vaartui gen en dubbeldekkers. De heer Van Poelje overhandigde de scheidende inspecteur tenslotte een for mulier van het provinciaal bestuur, waar in de heer Vierhout „onder dankbetui ging" ontslag wordt verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef. tijd. Nog vele hartelijke woorden, gericht aan het adres van de heer Vierhout, werden uitgesproken. Vaak gingen de toespraken vergezeld van geschenken. Na het officiële gedeelte schudde de heer Vierhout tientallen handen ten afscheid. BEGRAAFPLAATS MIDDELBURG De gemeentewerken Middelburg heb ben op 24 december openbaar aanbe steed het uitvoeren van grondwerken ten behoeve van de uitbreiding van de be graafplaats nabij de Nieuwlandseweg. De begraafplaats zal met ingeveer 1,5 hectare worden uitgebreid. Er waren 20 inschrijvingen, waarvan 1 ongeldig. De laagste inschrijvers waren de Gebr. v. Gasit, uit Heyberg met f 61.360. De hoog ste inschrijver was M.P.C. Verbeik uit Mill f 184.230. Daarna kwam J. C. Ver- vloet. Oude Tonge, die inschreef voor f 94.000. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH In de stromende regen knipte burgemeester J.C.W. Jobse uit Rilland-Bath na afloop van de raads vergadering een lint door, waarmee de deur van de nieuwe gemeentelijke werk plaats annex opslagruimten en terrein was verzegeld. Vervolgens bezichtigde de raad dit werkelijk groots aandoende complex aan de Valckenisseweg. Men werd rondgeleid door de directeur van Gemeentewerken, de heer J. de Jonge. Het gebouw heeft een oppervlakte van 37 bij 10 meter en bevat een schatlokaal, een schilderswerkplaats met vorstvrije berging voor waterverven, een fikse ruimte voor de afdeling tractie, machi nes en bestratingen en een timmerwerk plaats, met voorraadberging. In deze werkplaats bevinden zich enkele machi. nes voor houtbewerking. In de berg ruimte bevind zic'h een dompelbad voor houtconservering. Naar een idee van op zichter Beeke is dit dompelbad in eigen beheer vervaardigd uit een bak van een afgeschafte vuilnisauto- Rond het fe' bouw bevinden zich voorts nog bergin gen voor bouwstoffen. Na bezichtiging begaf het gezelschap zich naar het dorpshuis voor het uitbren gen van een heildronk op deze nieuwe aanwinst van de gemeente Rilland-Bath. Raadsvergadering In tegenstelling tot verschillende andere gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen kan Oostburg het volgende jaar met een gerust hart tegemoet zien, want uit de algemene be schouwing van b. en w„ die de begro ting begeleidt, blijkt, dat enerzijds de gewone dienst sluit en anderzijds de ka- pitaaldienst een batig slot van ruim f 38.000 te zien geeft. Dinsdag om 18-45 uur zal de gemeenteraad over de be groting vergaderen. Tijdens deze raads vergadering komen verder o.m. aan de orde, een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Stichting voor het Openbaar B.L.O. in West-Zeeuwseh- Vlaanderen, de aanbieding van de re kening van baten en lasten van het wo ningbedrijf over 1964 en die van inkom sten en uitgaven van de gemeente over hetzelfde jaar. Onmiddellijk na de ope ning tenslotte zal het nieuwbenoemde raadslid de heer A. Simpelaar, worden beëdigd en geïnstalleerd. Clinge Studieclub Door de studieclub van de r.-k. Boerenbond worden een vijftal avonden georganiseerd in het café Het Trefpunt bij G. van Duyse, waar telkens de problemen van de landbouw behan deld worden. Iedere keer komt een as sistent van de rijkslandbouwvoorhcft- tingsdienst om voorlichting te geven- Clingse Hengelaars Op een bijeen komst van de vissersivereniging De Cling- se Hengelaars werd nogmaals de vis* vergiftiging van De Zestigvoet bespre ken- Er was vergiftiging geconstateerd, doch het was niet meer uit te maken welk gif zich in het water bevond, M het afgelopen seizoen was toch nog vu uitgezet en wel 1000 kilo maat-karpW- In he komende seizoen zal worden uit gezet 800 kilo voorn, 10.000 stuks een- jarige karper en 2000 stuks pootsnoeK* jes. De hoeveelheden vis zijn reeds bestelling. Morgen, dinsdag 28 december Hans* weert: 6.17 en 18.46. Terneuzen: 5.41 en 18.09, Vlissingen: 5.14 en 17.39, Wemel* dinge: 7.03 en 19.21 u. DE KLINGE Van Dijck 19.30 uur De langste AXEL Het Centrum 20 uur Tokio O'iymP130* alle leeft. TERNEUZEN Luxor 20 uur Eddie schiet met schot- 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Eddie slaat ze door aeure en ruiten ZUIDZANDE Hotel De Zwaan Seriekaarting TERNEUZEN Luxor 20 uur Eddie schiet met schot- Patronaat 15 uur Kinderoperette Gelukskind". KLINGE ,_o Cinema v. Dijck 19.30 uur De «Hl- dag. AXEL Het Centrum 20 uur Tokio Olyfflp»0 a.l. MOSKOU (UPI) De Ri Matoesewitsj heeft vandaag h toernooi van Perm gewonnen, op de 1500 meter met een tyd v ten 11.2 seconden een nieuw 1 cord heeft gevestigd, aldus het I persbureau Tass. Matoesewitsj, die in totaal 17 I ten verzamelde, won voorts de 5000 meter en werd tweede meter. De 3000 meter reed hij in 5000 in 7.56.2; op de 500 meteil tijd 42 seconden rond. f Volgens Tass vroor het 16 tot I tijdens de wedstrijden. De baarl moeilijk te berijden. I Als tweede eindigde Valer;! met 180.396 punten. Derde werl reldkampioen Victor Kositsjtll 181.333, vierde Valery Tsjagin rrf- vijfde voormalige Europese Ants Antson met 182.380 en zes<| Veksjin met 184.206. TALINN (ANP) De 31-jaril meester Leonid Stein is voor dl maai in zijn carrière schaakkam^l Rusland geworden. Stein won he linn gehouden toernooi om de een score van 14 punten. Hy partijen en verloor slechts eenri mei ijk in de eerste ronde. Op d plaats eindigde Lev Polugayevsi de laatste ronde een belangrijke ning behaalde op David Brons) 13,5 p. Mark Taimanov bezet in f klassement de derde plaats. BERLIJN (UPI) De Westdu ser Willi Quater, heeft vanavond ropese titel superlichtgewicht door de Spaanse titelhouder, Ju; brita Albornoz, in een gevecht ronden op punten te verslaan. De 28-jarige Duitser woog 63 Spanjaard 63.5. De boksmatch in het Westl sportpaleis werd bijgewoond do toeschouwers. - - (Advertentie) Elegant bracelethorloge met sierlijke band Grote sortering in goud en doublé. s v. Ooothplein 27-2 JUWELIER JEF PLANCKAERT stopt wielrennen en wordt chauff bij een voedingswarenfirma. SIGI RENZ, die in de zesdaj van Munster een schouderbr opliep, zal heroptreden in de daagse van Keulen (van 27-12 2-1). JUAN JOSé TIMON. winnaar de jongste ronde van Urugi "oeft Montevideo verlaten zich in Italië te vestigen. Hij «aar een wielerschool volgen aan wedstrijden deelnemen. THEO MERTENS zal gans wmterbaanseizöen actief blij") FELICE GIMONDI mocht te laan de jaarlijkse prijs voor! oeste neo-prof in ontvangst oaen. Een onderscheiding die Ker niet onverdiend kan genoe worden. HRUSVAY Is va-n plan in 1967 wereldkampioenschappen amateurs in te richten. JACQUES ANQUETIL heeft \-ayenne een wielerbaan ingeh oigd die zijn naam draagt. Hl. DESVAGES, een van de be jonge Franse amateurwielrenm js van oordeel dat een pog wagen tegen het werelduurrec «et meeste kans op succes heef) Mexico. Men moet zich een w aanpassen, maar daarna kan n profiteren van de meer zuiv iucht, wat toelaat een grot versnelling te rijden. oord-Ï! aPpel'ike wedstrijd dae i i erxes> die oorspronkelijk c vaftonc-'f i^?u worden gespeeld, is vastgesteld op donderdag 30 decei|

de Stem | 1965 | | pagina 2