.IPS itiers NOG 7 DAGEN Kerstdrukte wordt goed opgevangen Streekverbeteringgoed, geen maximaal resultaat Bouwstroom is begonnen Sas van Gent in gemeente 59.95 VLIEG ER EENS UIT MET DE STEM ran service wen □PSTERS ER ae. 3* 3& :ke 29 29 X >2 23 24 23 >3 27 28 ico 30 31 Bij bussenveren en spoorwegen Al 29 landen boycotten Rhodesië Mgr. Bekkers had contact met N.VS.H BELGIE DIENT PROTEST IN Commissie Koewacht e.oC sloot werk af Menu's voor de kerst Kipperagout - DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 st op kille, natte mte in keuken, ekken. Handig al plezier van. A" .DUBOIS" THUIS TV, RADIO OF GRAMMOFOON 7 GOEDKOPER! j De Provinciale Stoombootdiensten in MILJOENEN SCHADE Brand verwoest fabriek in Joure In 1966 en 1967 tweede fase BELASTING VOOR IEDEREEN 1 tentje tlx iuió Gunstig klimaat geschapen voor moeilijke ruilverkaveling Opvolging Stille werkers Rationalisatie, Mond- en klauwzeer in Overijssel neemt toe Markt te Meppel vanaf vandaag gesloten Toespraken wmmÊ ven 50538 op prettige wijze hun dag. "luist (tel. 01140-2351) ISTERHOUT leidinggevende capa- m uitstekende sociale bij de Personeelsalde- 2. Oosterhout. Belcrum-garage V.^fgv,a, tfjj aanriidmgvrije autos t lf.2J te koop Min. X Breda, tel. 01600-3990_^, Te koop van r£>1' Kapitan de luxe ÏJ™»^ km. dak. motor '62. |nieuwe banden, sc Aernpe**- accu en uitlaat me gtaa Wagen verkeert mprU- en gebruikt f 2750,-. Erkentrude 8643 Dordrecht, tel, Steeds goede gebruiW« 3„c. met voll. gar. lnr- v Gar. v Kaam B. 01640-4775. ve- lins. I X Kerstgeschenk, te Jjg" w. dw. keesjes, bi'tHes. la chertjes, dw. Po« eh delslag, whippetJ®*, pytse Itische. L. v. ®.oXtei. 488. 13, Ossendrecht, DEN HELDER: Het wachten duurde haar te langGistermorgen liep Hr. Ms. Fregat „DUBOIS" na twee jaar dienst in de West de haven van Den Helder binen. Gelukkig heeft ze hem met Kerstmis thuis. (Advertentie) CEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER 52212 A (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN TERNEUZEN - BRE DA - l'TRECHT Spoorwegen, auto busondernemingen er. veerdiensten heb ben zich beraden over maatregelen in verband met een extra drukte met de kerstdagen. Mr. D. van Setten uit Breda, directeur van de B.B.A. vertolkte een algemeen gedeeld inzicht, dat nl. de Ne derlandse Spoorwegen meer profijt heb- I ben van de drukte dan de streekver- voerbedrijven. „De extra toevoer", zo liet hü desgevraagd weten, „speelt zich meer af op de lange afstand dan in het streekvervoer. Wel houdt de B.B.A., zo- als steeds met dergelijke dagen, extra reserve-materieel ter beschikking". Era zelfde geluid vernamen wij van de i ZV.T.M. in Terneuzen. De lijndiensten I zijn de komende dagen, zo verwacht men I zeer goed bezet. Voor de langere lijn- 1 oiensten (Breda - Sluis - Sas van Gent) zijn reserve-diensten voorzien- Toen het ™rig jaar in verband met bijzonder I slechte weersomstandigheden de veer diensten uitvielen moest men op de lan- pre lijndiensten acht extra-bussen inzet ten. „Het lukte en niemand heeft zelfs 'oen behoeven te wachten of kon niet vervoerd worden", aldus met ge- 1 rechtvaardigde trots de chef techni sche dienst van de Z.V.T.M., de heer Pauwels. I beland varen volgens de gewone dienst regeling. „Perkpolder" zo vertelt men Jn,s van die zijde is een echt be- anjisveer; een verhoogd aanbod van pas sagiers valt tijdens de feestdagen niet •e verwachten. Vlissingen-Breskens wordt normaal gevaren. Wordt de stroom on verwachts groot, dan zal zoals steeds f dergelijke gevallen onmiddellijk een tweede pont gaan varèn. De grootste drukte is te verwachten ./JURE (A.N.P.) Een grote brand foK S'steren in Joure de carrosserie ën"* Smit zoda*te geteisterd, dat het earijf herbouwd zal moeten worden. ®,sc, e' waartegen het bedrijf niet fn el verzekerd is, bedraagt enige mil- 1^ *n®n guldens. Persoonlijke ongeval- nebben zich niet voorgedaan, zaamh !?nd-brak uit laswerk - dp f k bet noordelijk deel van hpifl Een ongunstige omstandig- was Was a at ook wind noordelijk sip \waa[door het vuur als een explo in i°0r gehele bedrijf sloeg en dit zettp'°Senblik tijds in lichter laaie dan Personeel kon niet meer doen «...J1®111 aanbouw zijnde autobussen ar buiten brengen. 2ïii?e foto: D*chte stinkende rook- Joure11 versDre^en zi°h over de stad bij de spoorwegen. Voor het militaire vervoer zijn zoals vorig jaar trou wens ook al is geschied extra maat regelen genomen- In de namiddag van vrijdag 24 december tot halverwege de avond en voorts op de zondagavond van 26 december rijden tal van extra- treinen en voorts is op vele stations reserve-materieel aanwezig. Voor vrij dag a.s. rijdt een extra-trein van "\his- singen: vertrek 17.55 uur, aankomst rijdt vrijdag een extra-trein naar Vlis- singen vertrek 19.09 uur, aankomst Amsterdam 21.06 uur. Van Roosendaal Vlissingen 20.14. Aparte versterking kennen ook de treinen, die de duizen den toeristen naar het buitenland (het zonnige zuiden, Oostenrijk en Scan dinavië) zullen vervoeren. De algeme ne indruk bij de directie der spoor wegen te Utrecht is, dat het min stens even druk zal worden als het vorig jaar. LONDEN/WASHINGTON (UPI/ANP) Achtentwintig landen hebben sinds 16 december het voorbeel van Engeland gevolgd door importen uit Rhodesië te verbieden, aldus heeft het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. Van de negen Afrikaanse Ge- menebestlanden hebben zich slechts vier by deze actie aangesloten en van alle andere Afrikaanse Staten alleen de Ver enigde Arabische Republiek., Het benzine ^gebruik in Zambia wordt met ingang van vandaag aan beperken de bepalingen gebonden. Voor de rant soenering zullen bonkaarten worden uit gereikt. Dit is een indirect gevolg van het olie-embargo van Engeland tegen Rhodesië dat als tegenzet het vervoer van olie over zijn grondgebied naar Zambia heeft verboden. De regering van Beetsjoeana-land heeft gisteren besloten geen olie voor Rhode sië meer te vervoeren. Beetsjoeanaland is een Brits protectoraat, dat volgend jaar september onafhankelijk wordt. De enige spoorweg tussen Rhodesië en Zuid-Afrika loopt over dit gebied. DE Zuidafrikaanse studenten hockey- ploegen „Proteas" (dames en heren), die een tournee door Nederland maken, heb ben hun eerste optreden in ons land be loond gezien met overwinningen. Het herenteam zegevierde woensdag in Bloe- mendaal met 1-0 (0-0) over BMHC en de Zuidafrikaanse dames wonnen met 4-3 (3-0) van BDHC. De doelpunten voor BDHC kwamen van de sticks van J. Brommer tweemaal, en L. Lieve. (Van onze correspondent) HILVERSUM Mgr. W. Bekkers heeft gisteren in een interview in de KRO-televisierubrïek „Brandpunt" me degedeeld dat hij contacten heeft gehad met de Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming en met name met de voorzitster, mevrouw Zeldenrust- N oor dan us. Het resultaat van de gesprekken is geweest dat wederzijdse misverstanden konden worden weggenomen. Over de geboortenregeling merkte mgr. Bekkers verder op: „Het zou wel eens kunnen zijn dat de Kerk hierover een heel voorzichtig en sober antwoord moet geven en dat het antwoord eigen lijk veel meer ligt op medisch terrein en een beroep zal doen op de eigen ver antwoordelijkheid". Over de pauselijke commissie voor geboortenregeling zei de bisschop te hopen dat niet lang meer op een uit spraak behoeft te worden gewacht. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Tydens de raads vergadering- betreffende de gemeentebe groting 1966 hebben b. en w. de raad in gelicht over de eventuele kapitaalswer- ken, die in 1966 of later zullen worden uitgevoerd. De bebouwing van het plan Noordwest I is begonnen. Men is gestart met twintig Bogaers-bungalows en enke le alleenstaande woningen, plus een aan tal van drieënzestig woningen, met vier entwintig garages. Deze maand nog begint men ook met de bouw van 120 ratiowoningen in de woningwetsector, terwijl in 1966 of 1967 met de tweede stroom ratiowoningen, zijnde 110 stuks in de particuliere sector wordt gestart. De mogelijkheid is aan wezig dat er nog een derde stroom ratio woningen zal komen in de woningwet sector, waaraan de gemeente Sas van Gent gaarne zal deelnemen met 375 wo ningen, nl. een driejaarlijks contingent van 125 woningen volgens de planning van het E.T.I.-rapport van juli 1965 inza ke de arbeidersmarkt en de woningbouw van Sas van Gent in de jaren 1965 tot 1970. Voor het sportveldencomplex is in de loop van 1965 een rijkssubsidie ver leend en met dit werk is dan ook reeds begonnen, door uitvoering in D.A.C.W.- verband. Voor het sportveldencomplex, met de gebouwen, zal f. 500.000 nodig zijn. Aangezien ook de begraafplaatsen in die omgeving zullen worden aangelegd, is hierover reeds overleg gepleegd met de Nederlandse Heidemij. Er hebben reeds verschillende besprekingen daaromtrent plaatsgehad, doch een definitief plan is nog niet tot stand gekomen. Wat de ver wezenlijking van een cultureel centrum betreft, deelden b. en w. mee, dat door hen aan alle verenigingen in de gemeen te een enquêteformulier is toegezonden, waarvan nog slechts een deel is terugont vangen. Uit de reeds ontvangen formu lieren blijkt, dat er voor de verwezen lijking van het centrum zowel pro's als contra's bestaan, doch een volledig over zicht kan nog niet worden gegeven. Naar aanleiding van enkele opmerkingen van de commissie, die was belast met het onderzoek van de gemeentebegroting 1966 heeft de commissie meegedeeld dat op de begroting een post zal moeten worden gebracht van f. 50.000 t.b.v. de bouw van een semipermanent gebouw voor het on derbrengen van enkele diensten, terwijl door de commissie de vraag wordt ge steld, of reeds getracht is een gebouw te huren. Op de voorgrond willen zij stel len dat het voorstel van het college van b. en w. tot het kopen van een pand in de gemeente, dat daartoe zeer geschikt was, door de raad afwijzend werd be sloten, terwijl het thans door de commis sie bedoelde gebouw niet doelmatig is voor de diensten, waarop dit betrekking heeft. B. en w. menen dan ook te moeten verzoeken of ze dit semi-permanente ge bouw willen handhaven. Ook stelde de commissie voor in de reinigingsrechten enige differentiatie aan te brengen, waarbij de gedachten uitgin gen naar een tarief van f 6 voor de eer ste emmer, en f. 2 voor elke volgende emmer. De commissie meent, dat hier mee de grote gezinnen zijn gebaat, ter wijl de hygiëne zal bevorderen. Ook was de commissie van oordeel, dat de straat belasting een groot gedeelte van de be volking vrijstelt van het dragen van een gemeenschappelijke last en verzoekt by het in de toekomst verder opvoeren van belastingen een zodanige vorm van be lastingheffing te zoeken, dat de gehele bevolking daarbij wordt betrokken. B. en w. antwoordden hierop, dat zij de raad de verzekering kunnen geven, dat bij de eventuele noodzakelijkheid tot verdere belastingheffing in de gemeente, deze heffingen dan zoveel mogelijk gelijkelijk zullen worden verdeeld over de gehele bevolking van de gemeente. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL De Belgische minister van buitenlandse zaken, P. H. Spaak, heeft woensdagochtend de Oostenrijkse ambassadeur in Brussel, mevrouw J. Monschein, ontboden. Hij bracht haar op de hoogte van de „verwondering en ontroering", die de vrijspraak van Ver helen bij de Belgische regering heeft verwekt. De Belgische ambassadeur in Wenen kreeg opdracht de Oostenrijkse regering in kennis te stellen van de verontwaar diging van de Belgen. De ruiten van het Oostenrijkse con sulaat-generaal in Antwerpen zjjn woensdagochtend ingegooid. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT. Het streekver- beteringswerk voor Koewacht en omstreken, ongeveer vijf en een half jaar geleden ingezet en giste ren, tijdens de laatste vergadering van de commissie in „Zeelandia' te Koewacht afgesloten, heeft goe de resultaten opgeleverd maar toch niet dat effect gesorteerd, dat men ervan verwacht had. Dat was de strekking van de redevoeringen van de voorzitter van de streekver- beteringscommissie, de heer C. J. Vercauteren en de secretaris hier van, rijkslandbouwconsulent ir. L Th. J. M. de Wit. De commissie heeft echter bereikt, dat de mentaliteit van de bevolking van de onderhavige streek is veranderd en dat men er zich van bewust is geworden dat de agrarische bedrijven moeten worden aangepast aan de gewijzigde omstandig heden, zei ir. de Wit. Bij deze streekver betering heeft men een enigszins onge woon patroon gevolgd: het werk ging de op til zijnde ruilverkaveling vooraf. Streekverbeteringswerk en ruilverkave ling worden in principe tegelijk volvoerd. Wellicht is dat de oorzaak van het zeer gedeeltelijk falen van het streek verbeteringswerk. aVn de andere kant heeft men nu het voordeel, dat de weg is geëffend voor de ruilverkaveling, die voor een nog beter leefklimaat in de be werkte streek zal kunnen zorgen. Wat de ruilverkaveling betreft: die zal met veel moeilijkheden gepaard gaan. Dat is althans de mening van de heer Ver cauteren, die tevens voorzitter is van de voorbereidingscommissie voor de ruilver kaveling. Hij wees erop, dat veel gronden aan de landbouw zullen moeten worden onttrokken. Hoeveel hangt af van het aantal ondernemers, dat de bedrijven zal sluiten. De boeren in het te bewerken gebied zijn yeelal van vrij gevorderde leeftijd en bij hun zoons is er maar weinig lust tot opvolging. Slechts 40 procent van de ondernemers heeft een opvolger. Er is dus alle mogelijkheid voor het vergroten van de bedrijven. Dan zal men echter op de moeilijkheid stuiten, dat bedrijfsgebouwen zeer ingrijpend ver bouwd zullen moeten worden, terwijl de kwaliteit van de bestaande bedrijfsge bouwen toch al een en ander te wensen overlaat, aldus de heer Vercauteren. Een naamgenoot van hem. waarnemend burgemeester P. V. M. Vercauteren van Clinge. die tevens voorzitter is van de kring Hulst van de NCB, ziet de toekomst niet zo duister in. Daar gaf hij blijk van in zün toesnraak aan het eind van de ver gadering. Dat er maar weinig onvolgers voor de bestaande ondernemers zijn houdt in. dat er reële mogeliikbeden voor be- drijfsvergroting zijn. En dat kan alleen maar gunstig ziin voor de streek, was de teneur van ziin betoog. Dat het streek verbeteringswerk niet het maximale re sultaat heeft gehad acht hij ook niet ver ontrustend: ..Het voornaamste is. dat de huishoudelijke voorlichting veel succes heeft gehad. Wil men een streek werke- liik ten goede veranderen, dan moet het huiselijk klimaat worden verbeterd. Dat is gebeurd. In zijn openingswoord verklaarde de heer C. J. Vercauteren. dat de streekver- beteringscommissle geen spektakelstuk heeft opgevoerd. Er is weinig aan de weg getimmerd maar bijzonder veel werk verricht. Als remming op het werk duid de hy de slechte verkaveling van de gronden aan. Hij memoreerde, dat vooral de voorheen slechts georganiseerde be drijfsvoering en bijvoorbeeld nog de taak van de vrouw op het landbouwbedrijf al. Ie aandacht hebben gehad. Hij sprak de hoop uit, dat het afgesloten werk een verhoogde activiteit van zowel de be volking als de organisaties zal bewerk stelligen. Ir. de Wit betoogde, dat een voornaam streven van de commissie en haar mede werkers is geweest een beter earbeids rationalisatie, vooral voor, het werk rond de gebouwen, te bewerken. De resultaten zijn tevredenstellend. Ook is erop gewe zen dat de machines beter gebruikt kun nen worden, dat men dient over te gaan tot arbeidsintensievere teeltenten, dat een verder doorgevoerde specialisering in de melkveehouderij de meeste betrokken ondernemers geen windeieren zal leggen Het aantal ondernemers, dat zich is gaan toeleggen op de tuinbouw is licht gestegen. De oppervlakte, die voor de tuinbouw wordt aangewend, is procen tueel meer toegenomen. De omschakeling on tuinbouw zou voor veel ondernemers een uitkomst zijn geweest. In vele geval len ontbrak het echter aan de nodige vak kennis. Te weinig jongeren tonen inte resse voor de tuinbouw. De huishoudelijke voorlichting Is alles zins geslaagd. Voor de agrarische sociale voorlichting is te weinig tijd beschikbaar geweest. Toch zijn ook in dit geval goede resultaten bereikt. Met name Is de af vloeiing van het boerenbedrijf soepeler \aan verlopen. Ir. de Wit getuigde van zijn waardering voor de bevolking van het gebied met de gemengde bedrijven die heeft bewezen open te willen staar voor nieuwe ideeën en denkwijzen. Voor de kerstdagen moeten wij een voortreffelijk menu hebben omdat dit hoogtijdagen zijn van huiselijkheid. Onze culinaire prestaties moeten dan ook een hoogtepunt bereiken. Nu is het bovendien mogelijk de spijzen zo te kiezen dat we niet de hele feestdagen in de keuken behoeven door te brengen. Daarom had ik gedacht de eerste kerstdag ra goüt van ree, en de tweede kerst dag ragout van kip te geven. We kunnen dat bijna helemaal daags tevoren klaarmaken. Daaromheen schikken we een paar kleine voor en nagerechtjes. Het menu voor eerste kerstdag ziet er dan als volgt uit: Paté op toost, heldere kippesoep, reeragout met aangeschoten compote, helse koffie. Op tweede kerstdag wordt het: gra pefruitcocktailossestaartsoep, kip- peragoüt met haricots verts, vervol gens verzopen koekjes. Eerst de reeragoüt. De meest een voudige bereidingswijze is de volgen de: de stukjes reevlees koken we gaar in een sterk gekruide bouillon. Het sterk gekruide effect bereiken we door per pond ragout minstens drie flinke uien in ringen te snijden, een middel grote winterpeen in schijfjes, en dit al les in gezelschap van vier blaadjes laurier en drie kruidnagels en een flin ke plak selderijknol aan het kooknat toe te voegen. Desnoods nog wat vers gemalen peper en prei. Laat dit brou- sel net zo lang trekken tot het ree vlees goed gaar is. Dit moet u proef ondervindelijk vaststellen. Wees inmid dels niet verbaasd over de heerlijke geur die zich door uw keuken ver spreidt, en die een fata morgana van geneugten voor u opent. Het kooknat vangen we helemaal op, het gaar ge- kodkte vlees houden we even apart, en de kruiden verwijderen we, nadat deze hun taak hebben volbracht. Nu gaan we de saus bereiden. Daar toe fruiten we eerst een zeer fijn ge snipperde ui, in gezelschap van een handjevol gesnipperd en doorregen (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het aantal officieel ge constateerde fevallen van mond- en klauwzeer in de provincie Overijssel neemt toe. Zoals we reeds enige tijd geleden heb ben bericht, kwamen er vanuit Over ijssel reeds meldingen van besmette be drijven binnen. Er ziin momenteel reeds meer dan tien bedryven „ontruimd". Gisteren heeft het ministerie van Landbouw en Visserij ons medegedeeld, dat met ingang van vandaag de varkens- markt te Meppel (Drente) gesloten is. Dit in verband met de geldende be palingen voor de gebieden, die door de epidemie zijn getroffen. rookspek. Dit geurige mengsel halen we tijdelijk even uit onze pan, waarin we dan een bruine roux bereiden van boter en bloem. Zeer voorzichtig men gen we door deze roux een mespuntje kerriepoeder. We werken er nog een eetlepel tomatenpuree doorheen, en brengen dan een geurige, gebonden saus tot stand door aan dit mengsel ons kooknat toe te voegen. Als deze saus wat te dik is moet u zich geen zorgen maken. Een glas goede wijn straks maakt alles weer goed. Deze saus moet dan nog de volgende bewerking ondergaan: een halve eet lepel sojasaus, een scheutje Worces tershire, twee eetlepels kruidenazijn, een mespuntje thijm. wat gehakte pe terselie en de gefruite uitjes met bet spek er doorheen roeren. Proef dan hoe de smaak is, en zorg dat de saus te gen de kook aan komt, en voeg er dan een behoorlijk glas vol Bourgogne doorheen- Het allerlaatst roert u er nog een eetlepel goede bessengelei en een glas cognac doorheen. Proef dan nog eens, en als u de saus niet zacht genoeg vindt, tracht dit dan te berei- *'r ken met een scheut roorn. In deze saus dient u de reeragoüt op. Geef daarbij droge rijst en een aangescho- ten compote, die u maakt door aan een fles abrikozen op sap toe te voe gen: twee aan snippers gesneden si naasappels, een appel en een peer, - eveneens gesnipperd, en een gesnipper de banaan, waarna u deze compote doopt met een glas oprechte Franse cognac. Voor de kippesoep en de ragoüt van tweede kerstdag nemen we een paar kippen van jonge, althans middelbare leeftijd. We laten die heel langzaam enkele uren trekken in gezel"chap van tien peperkorrels, twee uien, waar we telkens met twee kruidnagels een lau rierblad op hebben geprikt, en een paar takjes gedroogde foelie. Is de kip gaar dan nemen we die eruit, zeven de bouillon, en laten er gedu rende de aangegeven tijd wat ragfijne vermicelli in gaar worden. Het kippe- vlees snijden we in blokjes, en vlak voor de maaltijd van tweede kerstdag maken we daarvoor de volgende saus. Van bloem en boter een witte roux maken, die vervolgens verdunnen met de kippebouillon en het nat, waar een ons gesnipperde champignons even in gekookt zijn. Een klein scheutje room of koffiemelk erbij, en in deze saus laat u het kippevlees en de cham pignons weer op temperatuur komen. Proef dan hoe, met citroensap, ker rie, peper en maggie, de gewenste smaak bereikt kan worden. Geef bij deze kipperagoüt eveneens droge rijst met haricots verts ofwel Franse boon tjes. Die zijn wellicht niet goedkoop, maar het is maar een keer per jaar tweede kerstdag. Op eerste kerstdag geeft u als voor gerecht een paté, die u met zorg in een delicatessenzaak gaat uitkiezen. Voor tweede kerstdag koopt u een of twee blikjes grapefruitpartjes, die u in een wtjn- of cocktailglas opdient, na er een scheut sherry aan te heb ben toegevoegd. Versier ieder glas met een kleurige, geconfyte vrucht. De soep op tweede kerstdag nemen we uit een pakje, maar we voegen daaraan toe de resten die we van de reera goüt over hebben. Als nagerecht op eerste kerstdag ma ken we helse koffie: zet een kannetje zeer sterke koffie, laat die op tafel verder pruttelen boven een spiritus- vlammetje in een open pannetje; voeg er per kopje een eetlepel suiker bij, verder de dun afgesneden schil van een citroen, een pijpje kaneel van een goede vinger lengte en tien kruidna gels. Na een kwartier trekken voegt u aan deze kruidenkoffie per vier kop jes een glaasje goede Franse cognac toe. Drink deze koffie zwart. U zult er van opkikkeren. Voor tweede kerstdag doen we per persoon een gebroken langevinger in een schaaltje, we drenken deze lan gevinger in marasquin, deponeren er een lepeltje bessengelei over en dek ken het geheel toe met vanillevla. Smakelijk eten. POL LEPELAER. Waarnemend burgemeester Vercautere- ir. J. Bos van de cultuur-technische dien de heer Van Waes van de voorbereiding- commissie voor de ruilverkaveling, we' houder A. Ysebaert van Koewacht, d voormalig rijkslandbouwconsulent eri d voormalige huishoudelijke voorlichtstei resp, ir. Haenen en mej. Schoenmakers zeiden nog het hunne over het streekver beteringswerk en over de op komst zijn de ruilverkaveling. De heer J. Kakebee ke. voorzitter van de provinciale raad voor de bedriifsontwikkeline luidde de commissie, onder dankzegging voor dr bewezen diensten uit. Hii had de com missie ook geinstalieerd. De genodigde, waren gelaafd en gespijsd door een flin ke ingreep in het fonds voor bijzonder' noden, dat zijn diensten al meerdere ke ren bewezen had. Als U ook de twee vragen, die we vandaag stellen over onze krant, goed beantwoordt, begint het toto-formulier, dat U zo goed hebt bewaard, al een beetje vorm te krijgen. Wij zijn overigens nog niet aan het eind en bovendien moet U nog eens nadenken over het vers van vier regels, waarvan wij U de eerste regel heb ben gegeven. Enfin, het zal U zeker wel lukken. Hier komen weer twee vragen. Een priester-redacteur heeft voor ons blad de zittingen van het concilie verslagen en er regelmatig gewaardeerd commentaar op gegeven. Hoe heet deze redacteur? a. Dr. Alfred van de Weijer O.F.M. Cap. b. Rector Thomson c. Drs. K. Verpalen S. J. Een zekere Howard Shaw vertelt van dag tot dag het verhaal van een merkwaardi ge misdaad in Rome. Hoe is de naam van de „misdadiger'? a. Ambrosio Tacchi b. Giovanni Venturi c. Torri del Benaco

de Stem | 1965 | | pagina 5