stellen baar KWARTFINALES EUROPACUP Real Madrid vreest goed lopende Anderlecht-aanval FT TTF.KT.ASSE VOOR SENIOR-ROEIERS van Eerste nederlaag V.C. Den Bosch-dames NOG 9 DAGEN 7-131 Davitamon 10 elke Jaarvergadering roeibond stemt voor Münchcn officieel kandidaat voor Joh. Lere won damfinale :rj Manchester United Sparta Praag Partizan Belgrado 50 jaar Anderlecht Benfica Real Madrid Kalender Inter Milaan Nederlandse ploeg voor Denemarken Feverencvaros Zwemsters op reis VOLLEYBAL Kersttoernooi Zwart-Wit van HC J tec £C 26 2?: 2g 2a 23 21 22 23 24 >3 be 27 28 29 30 31 UW TV, RADIO OF GRAMMOFOON GOEDKOPER! - afgebeelde universele vanger Pliilips universele ont- *ers van 948.- tot }.-) zijn geschikt voor de vangst van de Neder- ise, Duitse, Belgische en nse televisieprogramma's, 'ips super-ontvangers van .- tot 1453.-. 5552 i kunnen vastbinden. Laten -V-- echter stil zijn en het v""l-hi doven. We mogen van spreken, dat de maan dan vinden wij gemakkew*,,^ weg." „O. dat i» genoeg. We volgen de We zullen onze vrienden t—j,, zen. dat wij ook echte Pr* jagers zijn." 15 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 DECEMBER 1965 15 (Van onze sportredactie) Op het ogenblik gaat de strijd om de Europa Cup der landskampioenen een beslissende fase in, namelijk de kwartfinales. Voor het Belgische An- derlecht wordt het een heruitgave van twee jaar geleden, want de lo ting: bracht de ploeg uit Brussel we derom -tegenover Real Madrid. Zijn de Belgen goed op dreef, dan zijn zij wederom in staat de Spaanse favo- rietenplocg te wippen. Het zal echter heel moeilijk zijn- In Spanje zyn ve len namelijk de mening toegedaan dat Real Madrid zich hersteld heeft na een diepe inzinking. De Madrilenen kwamen weer tot bijzonder grote prestaties, zoals in de thuiswedstrijd tegen Benfica. (2-1). Het scheelde niet veel of de Span jaarden hadden hun vier doelpunten achterstand kunnen ophalen. Op eigen veld zijn de Madrilenen heel wat mans. Feijenoord (5-0) en Kilmarnock (5-1) hebhen dat in de 12e uitgave van de Europa Cup on dervonden, ook al bleek Real dan kwetsbaar in uitwedstrijden. Zo te zien zal het ook nu moeilijk worden om de Latijnse blokkade 'te doorbreken, al zijn er beslist wel clubs die voor een verrassing kunnen zorgen. De laatste jaren hebben we zelfs meegemaakt dat ploegen, die niet tot de top behoorden, tot de hal ve finales konden doordringen: Dun dee in 1963, F.C. Zürich in 1964 en Vasas Gyoer in 1965. Om maar te zeggen dat er altijd outsiders opdagen, verwacht of on verwacht. Want ook Feijenoord (1963), Borussia Dortmund (1964) en Liverpool (1965) behoorden tot Euro pa's top. Ook dit jaar zitten er weer zulke clubs tussen de kandidaten voor de Europacup. De Engelsen zijn nu teruggekeerd in de strijd om de Europa Cup, zeven jaar na München. De ploeg draait op liet ogenblik bijzonder goed, want wat te denken van de 5-1 overwin ning van jongstleden zaterdag op Tot tenham Hotspur. Topspeler bij de Mancunians is Denis Law, omringd door de blijkbaar onverwoestbare Charlton, de nog zeer jonge linksbui ten George Best en doorzetters als Herd en Connelly. Matt Busby heeft weer een sluitende verdediging ge vonden. Manchester United, met op het einde van 1964-65 elf Britse inter nationalen in zijn gelederen, werkt thans hard om de fakkel van Liver pool over te nemen, ondanks een ma tige start. voorhoede, waarin Augusto, Eusebio, Tores en Simoes nog steeds een vaste plaats hebben, blijft Benfica tot de groten behoren, ook al telt het reeds verscheidene dertigers in zijn gelede ren. Het team draait niet zoals men verwachten mag. In de achtste fina les kwam Benfica bij Levski Sofia niet verder dan 2-2 en thuis werd het een magere 3-2 zege. In eigen stadion zijn de Portugezen nog steeds onge slagen in de Europese bekerwedstrij den. Sparta Praag heeft in Tsjechaslo- wakije een einde gemaakt aan het Dukla-bewind. De ploeg vond einde lijk iets van haar vroegere glorie te rug. Het winnen van de Mitropa-cup 1964 was de eerste stap. De Tsjechi sche kampioen heeft in drie maal na tionaal een der meest belovende jongeren. In de voorronde schoot hij tegen Lausanne drie keer raak. Spar ta -Praag plaatste zich door in de acht ste finales Gornik Zabre uit te scha kelen (3-0 en 2-1). De voorhoede, be staande uit Pospichal, Mraz, Kvasniak, Masek en Vrana, zal het nu bijzonder moeilijk krijgen tegen de Partizan- verdediging. De oudste en meest bekende ploeg van Joegoslavië is een oud-gediende in het Europa Cup-toernooi. De ploeg heeft, vooral de laatste jaren, veel spelers naar het buitenland zien ver dwijnen: Stojanovic, Kaloperovic, Miluntinovic enz. enz. De Joegosla- ven bereikten de kwartfinales door overwinningen op F.C. Nantes (2-0 en 2-2). De voorhoede bestaat uit Ba- jic, Hasanagic, Galic en Pirmajec. Voor zover hun produktiviteit weer niet te wensen overlaat, het eeuwige gebrek van de Joegoslaven, kunnen ze de besten bedreigen. AMSTERDAM (ANP). Tij dens de jaarlijkse algemene ver gadering van de Nederlandsche Roeibond heeft voorzitter A. J. H. Dokkum in zijn jaarverslag nog speciaal aandacht besteed aan de jongste besluiten geno men op de FISA congressen, nl. de nieuwe klasse-indeling voor roeiers in juniores en seniores, waarbij uitgegaan wordt van Speciale boten werden gechar terd toen Feijenoord tegen Benfica in Lissabon moest spelen. een zuivere leeftijdsbepaling en niet op de prestaties. Komt een seniorenklasse boven de leef tijdsgrens van de juniores" K waaruit men na 6 of meer overwinningen overgaat naar een elite-klasse. Nationaal zal men zich hierover nog moeten beraden, doch' internationaal zullen de organiserende wedstrijdverenigingen hieraan reeds de hand moeten houden. Afvaardigingen van roeiploegen naar buitenlandse wed strijden zullen in het vervolg de goed keuring van de Ned. Roeibond moeten hebben. De wedstrijden van de Konink lijke Nederlandsche Zeil en Roei-ver. en de Holland Beker wedstrijd Vereniging zullen in de internationale roeikalender naast de wedstrijden in Luzern, Duits burg, Henley en Oostende als het belang rijkste internationale roeigebeuren in Nederland gelden. ,-y Anderlecht, dat voor de zesde maal aan de Europa Cup voor landskam pioenen deelneemt, bereikte nog geen enkele maal de kwartfinales. In de vijf vorige toernooien had het steeds de tegenslag in de eerste ronde een der topploegen tegenover zich te krij gen, zoals Voros Lobogo, Manchester United, Glasgow Rangers, Real Ma drid en Bologna. In verband met het feit dat de Nederlanders Bergholtz en Mulder in de Brusselse ploeg spelen, kan men nu niet meer zeggen dat Anderlecht uit elf internationals be staatDe voorhoede scoorde in dit toernooi al 14 doelpunten. De tegenstander van Busby's team In de kwartfinales is Benfica. De viervoudige finalist yan de Europa Cup wordt weer getraind door Bel a Guttmann. In de eigen competitie konden de Portugezen ditmaal maar moeilijk oo dreef komen. Met een (Advertentie) Voor de elfde maal zien we de Ma drilenen nu in de Europa Cup. Het is de absolute recordhouder inzake de deelname, want Real werd voor de vijfde achtereenvolgende keer kam pioen van Spanje. De ploeg mag mis schien na het heengaan van Di Stefa- no niet meer de glans van vroegere jaren hebben, ondanks enkele vetera nen blijft 't een homogeen geheel, met Amancio als chef van de jonge garde. De Spanjaarden plaatsten zich via Feijenoord (2-1, 0-5) en Kilmar nock (2-2), (1-5). Real vreest de An derlecht aanval. In januari 1967 zal de N.R.B., 50 jaar bestaan. Het ligt in het voornemen dat dan een internationale stertocht zal wor den gehouden met als eindpunt Amster dam, terwijl tevens overleg wordt ge pleegd met de FISA over een junioren- toernooi. Op voorstel vam het bestuur werd de erepenning in go mi toegekend aan de heer G. J. Cole, mevr. M. A. C. van Suy- lckom-Vuyk en de heer H. C. vam Suyle- kom. Bij acclamatie werden de heren A. J. H. van Dokkum en R. E. H. Buss, respec tievelijk als voorzitter en commissaris herkozen In het kader van de nieuwe bepalin gen van de FISA voor het jeugdroeien, werd de leeftijdsgrens bepaald op 31 de cember van het jaar waarin de roeier- (ster) 18 wordt. De wisselprijzen welke door het be stuur van de Ned. Roeibond telken- ja re worden toegekend, vielen ten deel aan: R.V. Willem 3 voor de jeugdbeker. Zwolse zeil- en R.V. voor de vaardig heidsbeker. Willemsoordbeker voor D.D.S. Verenigingprijs voor lichte ploegen voor Laga. Triton-beker, dr. R. J. Th. Meurer-her- inneringsprijs en ir. Th. P. Trompbeker voor Nereus. De Blusse-beker voor skiffeur J. Wie- nese. en de A. A. J. H. Marres herinne- ringsprijs voor coach Izarin van de da mes Argo-Acht. De wedstrijdagenda voor 1966 luidt als volgt: a. Wedstrijden in Nederland: 3 april: langeafstandsroeiwedstrijd 3 april: langeaf standkampioenschap van de Amstel. 24 april: lange afstand skifwedstrijd Ouderkerk - De Hoop. 1 mei: universiteitsroeiwedstrijden (K. N.S.R.B.) 7 en 8 mei: Zaanlandse zeilvereniging. 15 mei: jeugdwedstrijden K.G.R. ,,De Hunze". 20 en 21 mei: K.Z. en R.V. Hollandia. 21 en 22 mei: jeugdwedstrijden K.A.R. en Z.V. De Hoop. 3. 4 en 5 juni: Amsterdamse roeibond, 18 en 19 juni: lustrumwedstrijden D.S.R. Laga. 24 juni: sprintwedstrijden W.S.R. Argo. 25 en 26 juni: Koninklijke Nederland sche' Zeil- en Roei Vereniging: Holland beker wedstrijdenvereniging. 2 en 3 juli: lustrumwed strijd en U.S.R. Triton. 2 en 3 juli: nationale jeugdkampioen schappen. 17 juli: match de la mer du nord: open junior-nummers N.R.B. 21, 22 en 23 juli: nationale kampioen schappen voor dames en heren. 30 juli of 6 aug.: landen-jeugdontmoe- ting Nede2Tand - Engeland - Duitsland. 11 sept: nationale handicapwedstrijd. 17 en 18 sept. grachtentocht en grach tenwedstrijd. 6 nov.: winterhandicapwedstrijden (R. V. Willem 3). Wedstrijden in het buitenland: 29 en 30 mei: Ostende; 2 juli: Henley; 10 juli: Luzern; 17 juli: Bagsvaerd - Vichy. 8-11 sept: FISA wereldkampioen schappen voor heren in Bied (Joegosla vië). aiiS IiA,AG <ANP). De Nederlandse in J!"1rbokspl°eg, die vrijdag 7 januari knmt ,agen tegen Denemarken uit- ViIs nls volgt samengesteld: dam. ?gewicht: Jan Huppen, Amster- vedfiVGerrie te Paske. A'dam; licht.t v" rï- Kerkhof, Eindhoven; weiur-' ^JP. bisschop, Amsterdam; licht- Loudi v le Goq. Rotterdam; weiter: Jan rL?- enk> a,t Rudi t i l' Amsterdam; halfzwaar: nv Kra, s' Amsterdam; zwaar: Ben- Een Arnhem, de Npfiï6!0^ JateU op 15 januari boksen gen Beiri amateurs in Brussel te- ploeg, die in de Belgische ees, Den Haag; zwaarwelter: Amsterdam; midden: Was als winnaar vrij van de voor ronde. Onder de ijzeren hand van He- lenio Herrera blijft Inter nog altijd de beste ploeg van Europa, ook al wordt het talent onverbiddelijk opge offerd aan het systeem en het resul taat. Inter slaagde er dit jaar niet in zijn wereldtitel voor clubs te hernieu wen en zal er dus alles op zetten om een derde Europese titel te halen. De overwinning in de achtste finales op Dynamo Boekarest was niet overtui gend. Fechetti heeft tot nu toe al heel wat doelpunten gescoord. Maar wei nig achterspelers zullen zijn presta ties als schutter evenaren. De ploeg uit Boedapest moet de strijd aanbinden met Inter Milaan. Het zal heel wat moeilijker worden dan in de voorronde en de achtste fi nales, waarin het respectievelijk de zwakke broeders Keflavik en Pana- thinaikos trof. Men mag daarom de 13 treffers tegen Keflavik, waarvan Florian Albert er niet minder dan zes voor zijn rekening nam. met een korreltje zout nemen. De oudste en populairste ploeg van Hongarije (19 maal landskampioen) won het vorig seizoen degEuropa Cup der Jaarbeurs steden. Ferencvaros heeft vier inter nationalen: Albert, Rakosi, Matrai en Fenyvesi. Tot slot nog dit. De kwartfinales dienen binnen de vastgestelde perio de gespeeld te worden met gevaar van uitsluiting. De strijd kan begin nen. Mogelijk bereikt nu eens een niet-Latijnse club de twaalfde eind strijd- Maar tot op heden slaagde al leen Eintrachf, Frankfurt er in de fi nale te bereiken, de enige op de twintig finalisten De Nederlandse zwemsters Ada Kok (midden) en Klenie Bimolt (rechts) zijn vanmiddag in gezel schap van begeleidster mevr. A. Vlothuizen (links), bestuurslid KNZB, van Schiphol naar Ameri ka vertrokken om in Fort Lauer- dale (Florida) deel te nemen aan internationale wedstrijden. MÜNCHEN (UPI) De stad München heeft zich vandaag formeel kandidaat ge steld voor het organiseren van de olympi sche zomerspelen in 1972. De gemeenteraad besloot op een specia le byeenkomst een officieel verzoek in te dienen by het Internationale Olympische Comité. De federale regering in Bonn heeft la ten weten in principe bereid te zijn tot financiële steun aan München als het ver zoek zou worden aanvaard. De Westduitse steden Keil. Travemuen- de en Lindau hebben zich kandidaat ge steld voor het organiseren van de zeil- olympiade in 1972. Rivalen voor München voor het organi seren van de olympische spelen 1972 zijn Wenen, Los Angeles en mogelijk Moskou. BREDA. De volleyballief hebbers die zondag in Antwer pen de interlandwedstrijden hebben meegemaakt, zullen be slist wel moeite hebben gehad om de bittere pil van de heren nederlaag door te slikken. Met de West-Europa-Cup in Oosten de voor de boeg is ons Oranje team in ieder geval weer met beide benen stevig op de grond terechtgekomen. "J De spanning in Roosendaal Bermi-Odulphus 2 deed zeker niet der voor de sfeer in Antwerpen. Bermi had enkele jonge spelers in zijn ploeg opgenomen. De strijd ging gelijk op wat voor een verjongd Ber mi een prima prestatie mag worden genoemd. In de-derde set met de stand 1-1 verscheen Bermi weer op volle sterkte tussen de lijnen. Vooral eerst nog zonder succes. Wel werd een 7-14 stand nog ingelo pen, maar de set ging toch met 14-16 naar de Tilburgers. I}e angst bij de supporters bleek echter onnodig. In de vierde en vijfde set bleek Bermi weer heer en meester. Ook in Vlijmen kwam de beslissing eerst in de vijfde set. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit want Ever Ready gaf RHBS Breda met 15-9 en 15-0 geen schijn van kans. Of Ever Ready het daarna wat kalmer opnam, of dat RHBS plotseling tot haar beste spel kwam is moeilijk uit te maken. Een feit was het dat het Bredase blok heel wat Vlijmense treffers in de weg stond en het scorebord meer Bredase punten kreeg te noteren dan voor de thuisclub. Met 10-15 en 9-15 was de stand weer gelijk. De Vlijmense aan hang kreeg last van hartkloppingen, maar na veldwisseling met 8-6 was dit snel verholpen. Een onstuitbaar offensief deed RHBS kansloos door de knieën gaan. Twee sets lang was de V.C. Den Bosch in Maastricht de gelijke van J.G.M. Toen strotte het Bossche ver zet ineen en kon de Maastrichtse aanval in twee snelle sets naar de winst oprukken. De enige ontmoeting in de over gangsklasse 7A dames, was het £rote treffen tussen Madjoe en V.C. Den Bosch, met als inzet de eerste plaats op de ranglyst. Madjoe bleek in deze titanenstrijd het koelbloedigste en hield met de 3-1 zege de spanning er in. In 7B dames werd de derby V.C.E.- Den Dungen jammer genoeg vertroe beld door incident rondom de ar- britage. In de vijfde set bleek dat Den Dungen over een langere adem beschikte. Ook Rewa Robots-Orsaco had te lijden van troebelen rondom de rechtspraak. Een goed begin van Rewa Robots werd gevolgd door twee sterke sets van Orsaco. Een gelijk opgaande vierde set werd aanvanke lijk door Orsaco met 13-15 géwonnen. Een protest deed de strijd hervatten met 13-13 en nu won Rewa Robots de set. Een vijfde set was nu nodig en nu was het weer Orsaco dat niets aan het toeval overliet en in feite voor de tweede maal de zegedans kon maken. zwaar: Ben- Jieht:'tvI Jan Booy, Amsterdam; Welter- ^ec^ers, Den Bosch; licht- ter: Jaolfepry Guitjens, Helmond; wel- Welter- t ossien» Groningen; zwaar- Vs™ van Ispelen, Haarlem en Stèindl tut Amsterdam; midden: Hans Steenb^ctaaasÏFckt; halfzwaar: Joop zwaar: Eddy GOES. Het bestuur van de Zeeuwse Korfbalbond is erin geslaagd om de orga nisatie te verkrijgen van de officiële lan- denwedstrijd mikrokorfbal tussen Neder- land-jeugd en België-jeugd. De wedstrijd zal op 29 januari 1966 in de Middelburgse, sporthal worden gespeeld In zaal Rogies te Hoofdplaat wer den zondag wedstrijden op home trainers gehouden, onder auspiciën van de RTC Theo Middelkamp. Zij trokken flinke belangstelling. Bij de amateurs, die 750 meter aflegden met vliegende en staan de start, werd Hoogerland eerste voor Van Koeveringe, Moerdijk en Dubois. Bij de nieuwelingen 2 x 500 m zegevierde Beun voor Hinneman en bij de aspiranten won De Smit. Bij de finale tussen de winnaars der drie genoemde categorieën triomfeerde Jaak Beun, met De Smit op de tweede en Hoogerland op de derde plaats. Simon Prince, één der organisa toren, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Rik van Looy is op 9 januari in Koewacht als gast aanwezig tij dens wedstrijden op hometrainers, die aldaar worden georganiseerd. Rinus Hoogerland. die vorig sei zoen nogal onfortuinlijk was. vooral in de klassiekers, maar in kermiskoersen toch 23 keer bij de eerste vijf eindigde, is uiter aard verheugd dat hij voor 1966 in de ploeg van Acifit is opge nomen. Willy de Feber, momenteel onder de wapenen, zal in 1966 toch niet geheel op non-actief zijn. Wil hoopt vooral in diverse kleine criteria aan de slag te gaan. (Van onze dammedewerker) BREDA In Breda werd zaterdag en zondag de tweekamp tussen de provin ciale damkampioenen van Noord-Brabant en Zeeland respectievelijk A. de Graag en Joh. Lere voortgezet. De eerste winstpar- tij zou beslissend zijn voor dit kampioen schap van het zuidelyk district met het daaraan verbonden recht begin 1966 de drie zuidelijke provincies te vertegen woordigen in de nationale finale. De partij van zaterdag, waarin Joh. Lere opnieuw toonde over een grotere durf te beschikken dan de G2-aag, bracht evenals vorige week geen beslissing. In een combinatierijke 9 om 9 stand ging de Zeeuwse kampioen volledig tot de aanval over doch ook* nu wist de Graag in een fraai eindspel tot remise te komen. Zondag ontmoetten beide spelers elkaar voor de derde maal. Aanvankelijk ont wikkelde zich een gelijk opgaande strijd totdat de Brabantse kampioen, die op nieuw erg verdedigend speelde, zich ver keek op een gewaagde voortzetting van Lere. De Zeeuw zette zichzelf op meer- slag en de Graag verzuimde een mogelij ke remise variant, daar hij het verlies van twee schijven bijzonder vreesde. Van af dit moment echter kon Lere aan een duidelijk voordeligere positie gaan bou wen en won zienderogen terrein. Het uit spelen van een inmiddels verkregen „overmachts-eindspel" was toen slechts een formaliteit. De Brabantse kampioen toonde zich een sportief verliezer van de ze. over drie partijen verdeelde, 17-urige dam-mai'athon. De Zeeuwse kampioen Joh. Lere kreeg hierdoor loon naar werken, daar hij in alle drie de partijen duidelijk de beste papieren heeft gehad. <Van onze hockeymedewerker) BREDA. Traditiegetrouw organiseert S .C:AS.®, Hockey- en Vriendenclub Zwart-Wit op tweede kerstdag zijn jaan-lyks kersttoernooi. Na lange voorbereiding is thans de de- finitieve deelname van de zestien clubs bekend, nl. HC Calais. HC Mechelen. Antwerp HC. Zuid-Afrika Studententeam. De Boekaniers, De Batavieren, het Ned. Mil. elftal, Kampong, HGC, Arnhem, HTCC, Eindhoven. Breda, Heracles HC. Push en Zwart-Wit. Voorts staat er nog een interessante ontmoeting op het programma, nl. die tussen het zuidelijk damcselftal en het dames studententeam van Zuid-Afrika. T.z.t. komen wij nog nader op dit tra ditionele hockeyfestjjn terug. OP woensdag 29 december speelt de En- schedese eredivisieclub FC Twente '65 in Enschede een vriendschappelijke wedstrijd tegen 't Roemeense nationale elftal. (Aidiveirtjenitiie) in de ring komt, ziet er als £>n Huppen; bantam: Gerrie te cember december december december december december december december december december december december december december december december december december december december december èn kans op t *»00-~ Per da% i

de Stem | 1965 | | pagina 15