Ook met Kerstmis zest men het met bloemen Drie N0UR VAN MISTLETOE TOT AZALEA'S Melkproduktie per koe in Zeeland het hoogst Begroting van Souburg vertoont tekort ...maar mag de bloemist er nog iets bij zeggen Personenwa. P Vandaag valt besluit over salarissen bij overheid Azalea A. v. Ravels Zeeuwsch-Vlaamsclte Tramweg Maatschappij vervallen Jolie Strijd om Zeeuwse schaaktitel start vandaag in Goes W erktuigendagen op 11 en 12 mei Zeeuwsche confectie heeft minder verdiend Vandaag in Goes J aarvergadering Theo Middelkamp Dalende tendenz GEEN BELASTINGVERHOGING Topgemiddelden Rechtbank Middelburg Verdacht van opzettelijke brandstichting Minder bietenaanvoer j in haven Walsoorden Program KNVB afdeling Zeeland Titelstrijd eerste klas bandstoten in Hulst Voetballerige herindeling HVV wil een voetbalclub in „groot" Hulst Opening Hervormd verenigingsgebouw te Kloosterzande W. Vroome afwezig A. J. Herdink Van Dissel NET DAGMEISJE gevraagd NOTARIS D. H. DE GRAAF te Gemeente Middelburg voor het maken van plm. 2650 f riolering en het maken van bes"8 tingswerken, met bijkomende wei' ken, op het toekomstige ind«$,rl- terrein in de Gemeente MiddeN \mM I I m. Werkt zacht en zeker bij 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 DECEMBER 1965 (Van een medewerker) In de kruinen van de rij zige populieren op de kalk- rijke gronden van het zui den van Limburg woekert de viscum album, de vogel lijm of mistletoe. Op de vei lingen van Anibes en van andere bekende toeristi sche oorden aan de Middel landse Zee wordt de zachte, wollige mimosa in een wat rommelige sfeer bij opbod verkocht, waarbij de afsla ger niet verzuimt eventu ele moeilijkheden van kwe ker en gezin bij prijsvor ming te betrekken. Land schappen en kwekerijen le veren denne- en sparre- groen bij treinladingen af; uit de kassen van onze bloe- menkwekers komen tere kerstrozen en majestueuze kerststerren, seringen en cyclamen, bloeiende hya cinten, tulpen en narcis sen. In co-produktie met Belgische specialisten zijn er de nog steeds gevraagde azalea's. Landschap en cultuur, verlate en vervroegde gewassen, binnen- en bui tenland ontmoeten elkaar in de etala ges van de bloemenhandel en op de ta fels van de binders,- waar al dit mate riaal, in kleuren vrijwel beperkt tot wit, rood en groen, verwerkt wordt tot een steeds weer toenemende reeks van decoraties voor vertrekken en tafels. Een feest voor het oog tijdens de don kere dagen; een feest, waarvan men graag zolang mogelijk wil genieten, vooral ook omdat de prijzen op een hoog niveau liggen en moeten liggen om al hét moois de vereiste economi sche basis te geven. Er zijn zorgenkindieren onder het kerstsortiment; zorgenkinderen die slechts aan de verwachtingen zullen kunnen voldoen, als ze de vereiste be handeling ontvangen. Maar er zijn ook sterke kamerplanten bij, die bij de juiste verzorging later of in de tuin of opnieuw in de kamer gebruikt kun nen worden. Een goed gevormde krans van in tensief rood geklemde schutbladeren, die de onopvallende bloemen omringen, zijn de voornaamste kenmerken van de POINSETTIA (kerstster) en tevens ma ken ze de plant tot een favoriet voor de kerstdagen. Feit dat niet alleen leidde tot de populaire benaming ..kerst ster", maar ook tot de opdracht aan de kwekerijen om op dit tijdstip goed rijpe planten of snijbloemen af te le veren. Blijven bij het slagen daarin ri sico's bestaan van goede of minder goe de prijzen; bij aflevering na de feest dagen is er de zekerheid van de laat ste. Behalve de namen „poinsettia" naar de Noordamerikaanse gezant in Mexi co, Poinsette, die de plant daar vond en in de Ver. Staten introduceerde en kerstster, is er de officiële Euphorbia Pulcherrima, een aanduiding die niet alleen het .fraaie' tot uitdrukking brengt, maar ook de familierelatie met de wolfsmelkachtigen Het melksap, dat deze groep gewas sen in ruime mate bezit, moet behou den blijven om de schoonheid van de kostbare bloemen van langere duur te doen zijn. Het afsnijden van een bloem tak zal daarom onmiddellijk gevolgd moeten worden door het dichtbranden van de steel met een brandende kaars of in hete as- een andere methode is het plaatsen gedurende een paar minu ten in heet water. Wie gewend is om bij snijbloemen dagelijks een stukje van de steel te snijden, moet dit bij deze plant zeker vermijden. Bloeiende planten eisen het volle licht in een warme kamer, veel water, wat voor een deel kan bestaan in het besproeien van het blad en een rustige standplaats, die de kans op verwondin gen zo klein mogelijk maakt. Als de plant zijn schutbladeren verloren heeft, wordt het gieten gestaakt en worden de stengels ingekort tot ongeveer 10 cm; de wonden wordt afgedekt met houtskool poeder. In deze rusttoestand behoeft er alleen maar voor gezorgd te worden, dat de temperatuur niet te laag wordt. In april gaan we over tot het verpot ten in verse grond, waarin bladgrond, klei en verteerde koemest in gelijke de len aanwezig zijn. De standplaats wordt opnieuw de warme kamer in het vol le licht; aanvankelijk kan het gieten beperkt blijven, maar als de groei er eenmaal goed in zit wordt dit opge voerd en aangevuld met een wekelijk se bemesting. Van half juni tot in sep tember kan de plant worden ingegra ven op een zonnig maar beschut plekje in de tuin. Bij droge weersomstandig heden wordt hij dagelijks besproeid en de regelmatige bemesting voortgezet. Dezelfde regels blijven gelden als de poinsettia weer op de oude plaats staat in de kamer. moment echter alleen verkregen kan worden door het vakmanschap van de kweker en de bereidheid om een flink bedrag neer te tellen bij de koper; een schoonheid ook, die slechts behouden kan worden door een goede verzorging. Gelukkig kan de azalea niet alleen een mooie maar ook een sterke kamer plant blijken te zijn. Een plant met en kele open bloemen vormt dan een be ter uitgangspunt dan één die al in vol le bloei staat. Droog, dor is de letter lijke betekenis van het woord azalea. Uw bloeiende azalea moet in lijnrech te tegenstelling daarmee goed vochtig gehouden worden en de potkluit mag in geen geval uitdrogen. De plant eens per week in een emmer met lauw water is zeker aanbevelenswaardig. Het be sproeien van de bloemen moet daaren tegen afgeraden worden, omdat dit vlekken op de bloemen zou kunnen veroorzaken. Tot de verdere verzorging behoren regelmatige toediening van mest, een lichte standplaats met ver mijding daarbij van de volle middag zon. Verschillende mensen slagen er in hun azalea over te houden. De slerk geforceerde kerstplanten bieden hiervoor niet de beste vooruitzichten, meer kan sen op succes leveren de later bloeiende planten. Het bezit van een eigen tuin is geen dwingende voorwaarde; ook op een plat, een balkon of in een dak goot kunnen we bij een goede verzor ging slagen. Deze begint dan met het verwijderen van de uitgebloeide bloe men en van de vruchtbeginsels; het overbrengen naar een koele, maar vorst- vrije en ook lichte kamer. Met de be mesting stoppen we, maar de potgrond dient goed vochtig te worden gehouden om het afvallen van de blaadjes te voor komen. Het dagelijks besproeien daar van is aan te raden. Ongeveer half mei moet de plant naar buiten; liefst in de volle grond, die vooraf voorzien is van bosgrond of van vochtige turfmolm en van oude koe mest. Andere mogelijkheden zijn de plant verpotten in een mengsel van bos grond of bladaarde, turfmolm, zand en wat verteerde koemest of de azalea in de pot laten staan en gedurende de zo mer voor voldoende voeding zorgen. De planten, die in de volle grond hebben gestaan, worden in septem ber opgepot in een wijde niet te hoge pot, van de potkluit wordt zo wei nig mogelijk afgenomen en het afvoer- gaatje is vooraf met wat scherven be dekt. De verdere verzorging gedurende de zomer bestaat, in gieten, veel be sproeien van de bladerkroon en eens in de 14 dagen natuur- of kunstmest. Van. af ongeveer eind september worden de nachten te kil voor .de azalea en de plant komt weer binnen in een koel vertrek voor een zonnig raam. Naast de bloemknoppen kunnen dan kleine groe. ne scheutjes tot ontwikkeling komen; deze moeten verwijderd worden, omdat zij anders het voedsel zouden opnemen wat voor de bloemknoppen bestemd en nodig is. Totdat de bloemknoppen zich kleuren kan worden doorgegaan met re gelmatig bespuiten van de kroon. Een kritiek punt is het plaatsen in de ver warmde kamer. Gebeurt dit te vroeg dan zullen de knoppen bruin kleuren en verdrogen. De maand, waarin de plant (Van onze schaakmedewerker) GOES Vandaag wordt In Goes de eerste ronde gespeeld van de persoon lijke schaakkampioenschappen van Zee land Aanvang van de wedstrijden om kwart voor drie- De tl tel wed strijden 1965- 1966 zullen gelijktijdig door de hoofd- en eerste klassers bü wijze van een toer nooi worden gespeeld in zeven ronden op zaterdagmiddagen, afwisselend in Middelburg, Vlissingen en Goes. Alleen bij force majeur kunnen par tijen vooraf of achteraf gespeeld wor den. Het tempo is 50 zetten in de eer ste twee en een half uur. Daarna twin' tig zetten per uur. Alleen bij verloop van vijf uur mogen partijen worden af gebroken. Indien de eerste plaats wordt gedeeld door de huidige titelhouder m t één of meer kandidaten, behoudt deze eerste zijn titel. Inien uitsluitend kan didaten de eerste plaats delen, spelen zij met alkaar één beslissingspartij, waar bij de kleur wordt gewisseld- Eindigt deze partij in remise, dan beslist het systeem Sonnenborn-Berger. Tenslotte is nog remise vóór de dertigste zet ver boden. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met het verlies van de partij voor beide spelers. De deelnemers zijn: hoofdklasse: A. Dubbelman (Sluiskil), J. Dubbelman (Sluiskil), F.M.J. v. Eekhout (Vlissin gen), ir. J.J- Elzerman (Zierikzee), J. Hoogstrate (Vlissingen), C. M. Jansen (Kruiningen, J Tholenaar ('s-Heer A- rendskerke); eerste klas: P. Duvekot (Borssele), A. de Hamer (Sas van Gent) J.W. Hasman (Kruiningen), S. v. d. Heyden (Middelburg), W. Karelse (Scho- re), A. Mast (Vlissingen), H. de Rid der (Axel), AP. Wijkhudse (Terneuzen). Het programma voor de eerste ronde luidt; hoofdklasse: A. Dubbelman-J. Tho lenaar C.M. Jansen-J. Dubbelman, J. Hoogstrate-F.M.J. v. Eekhout; eerste klas: P Duvekot-A P. Wijkhuise, A de Hamer-H. de Ridder, J.W. Hasman-A. Mast, S v. d. Heyden-W. Karelse. TILBURG De bekende werktuigen- dagen zullen volgend jaar on 11 en 12 mei weer te Liempde gehouden worden. MIDDELBURG (ANP) In de be- drijfsmededeling van 6 juli gaf de di rectie van de N.V. Zeeuwsche Confec tiefabrieken een overzicht over de re sultaten van het eerste halfjaar. Hierin werd reeds gewezen op de aanmerke lijke kostenstijgingen en het minder gunstige voorjaarsweer voor deze tak van industrie (in hoofdzaak kinderkle ding). Dientengevolge zijn de resultaten voor het jaar 1965 in zijn geheel genomen, ondanks de grote nabestellingen die het bedrijf voor deze winter ontving enigs zins beneden die van 1964 gebleven. Het ligt niettemin in de bedoeling om aan aandeelhouders voor te stellen een dividend uit te keren van 17,5 procent (onv). aldus de directie. bloeiend ontvangen werd, zal ongeveer I ook de maand moeten zijn voor deze handeling, de bloemknoppen zijn dan groot genoeg. e In het zuiden van Limburg woekert de vogellijm of mistte toe, hoog boven in de kruinen van rijzige populieren. (Van onze sportredactie) GOES Vandaag begint om 1500 uur in het Slot Ostende te Goes de alge mene ledenvergadering van de Zeeuw se Ren- en Tourclub „Theo Middel kamp"- Deze algemene vergadering is tevens de jaarvergadering. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: de jaarverslagen, benoemingen, verkiezingen (voorgesteld is om de heer Jeremiasse te benoemen als secretaris. Aftredend zijn de heren Hoogesteger en Tolhoek) en besprekingen. (Van onze correspondent) RUINERWOLD Nederland heeft de beste koeien, zo lazen we onlangs als kop boven enkele gegevens door Landbouw- documentatie ontleend aan Agrarpolifti- sche Presse-Korrespondenz. Vermeld werd dat de gemiddelde melkproduktie per koe per jaar het hoogst is in Neder land, nl. 4178 kg. België volgt met 4042 kg en verder kwamen boven 3000 kg De nemarken (3819), USA (3574), Duitsland (3571). Zwitserland (3360), Finland (3228), Engeland (3114) en Noorwegen (3020). In Griekenland zou de gemiddelde jaar- produktie 1178 kg bedragen. We weten niet hoe men tot deze cijfers is gekomen. Maar voor Nederland wijkt het cijfer niet veel af van het gemiddelde van de gecontroleerde veestapel, waarover we de gegevens weer aantreffen in het jaarverslag 1964 van de Centrale Melk- controle Dienst (C.M.D.), het 18de na de Tweede Wereldoorlog. Dit verslag vermeldt dat de gemiddelde produktie van een kleine 800.000 gecon troleerde koeien had bedragen 4293 kg. melk met 3,92 procent vet in 305 dagen. Dit betekent een botervetproduktie van 551 gram per dag gemiddelde dagproduktie van meer dan 600 gram botervet behaald. Hiervan zijn er 26 uit Noord-Holland, 20 uit Gronin gen en 10 uit Friesland. Verder 7 in Zuid Holland, 5 in Drente, 3 in West-Brabant en in Overijssel en één in ieder der pro vincies Zeeland, Gelderland en Utrecht. Vier verenigingen, alle in Groningen, kamen boven de 650 gram met Veeler- veen als hoogste met 703 gram. Dit is de enige vereniging met meer dan 5000 kg melk per koe: 5124 x 4,15 in 303 d. (v. j. 5219 x 4,20 in 307 d.) In het vorige jaar kwamen 5 Noord-Hollandse vereniginen ook boven 5000 kg. De gemiddelde dagproduktie aan melk is het hoogst in Zeeland (v.j. N. Holl.) met 14.88 kg. Noord-Holland is tweede met 14,77, Groningen derde met 14,54 kg., Noord-Brabant is vijfde met 14,16 kg melk. Friesland komt op de elfde en laag ste plaats met 13,81 kg. Met 588 grammen vet staan Zeeland en Groningen aan de spits, als derde gevolgd door Noord-Holland met 586 gram. Dan volgen Drente en Friesland, beide met 565 gram en Noord-Brabant is tiende met 531 gram. Hiet is vrijwel voor de eerste keer dat er een dalende tendens in de produktie- controle valt te constateren: het aanbal gecontroleerde koeien daalde na het vo rige jaar met zo'n 30.000 stuks van 65,4 tot 64,3 procent van het totaal aantal melkkoeien. De melkproduktie was 87 kg lager en het aantal vetgrammen was 8 per dag minder. Alleen het vetgehalte was iets hoger: 3,92 pet tegen 3,91 in '63. Verontrustend is deze vermindering niet want het aantal vetgrammen is in de laat ste 18 jaar gestegen van ruim 400 tot 541, 556, 559 en nu 551 in de laatste 5 jaren. Die daling van 8 gram heeft weinig te be tekenen: de produktie-omstandigheden waren in deze periode niet gunstig. De gemiddelde produktie der zwart bonte koeien was 4314 kg melk met 3.9f pet vet in 305 dagen (563 gr.), die der roodbonten 4260 x 3,69 in 304 d. (516 gr.) en die der blaarkoppen 4104 x 3.82 in 303 d. (518 gr.). De eiwitpercentages der drie veeslagen waren resp. 3,32; 3,31 en 3,38. In 77 verenigingen (van 886) werd een Zonder dat de AZALEA aanspraak kan maken op de kwalificatie van spe cifiek kerstartikel, is het toch wel zo dat voor heel veel mensen weinig mooi er is met deze feestdagen dan een wit te azalea. Het is schoonheid, die op dat (Van een onzer verslaggevers) SOUBURG De gemeentebegroting 1966 wijst een belangrijk tekort aan: f. 71950,97 op de gewone dienst. De uit gaven bedragen f. 4.180.964,15. De ge meentelijke sociale dienst is rond met een bedrag van f. 696.783,33. De oor zaak van het begrotingstekort zoeken b. en w. m het achterblijven van de rijksuitkeringen bij de stijgende ge- meentekosten. Zelfs bij een gelijkblijvend bestedings patroon valt aan stijgende uitgaven - ramingen - niet te ontkomen, aldus b. en w. in de begeleidingsbrief bij de be groting. Dit manifesteert zich duidelijk bij de onderwijsvoorzieningen. In prin cipe moeten deze lasten gedekt kunnen worden door de uitkeringen van het rijk. Bij het lager- en kleuteronderwijs valt echter in totaal al een globaal te kort van f 63.000 aan te wijzen. Een zware druk op de begroting vormt de bijdragepost aan de gemeen telijke sociale dienst. De algemene bij standswet heeft een grote uitbreiding tengevolge gehad in de plaatselijke zorg voor de sociaal - zwakkeren. Dit op zich al heeft een kostenverhogend effect. De bijdrage uit de algemene dienst is f. 114.000 hoger dan vorig jaar. Een and-er gebied waar het gestegen prijspeil zich duidelijk weerspiegelt, is het terrein van de openbare werken. De totaliteit van de uitgaven laat niet toe dat in enig opzicht opeen - naar hetoordeel van b. en w. noodzakelijk - uitbreiding van personeel kan worden overgegaan- Aan de uitgavezijde valt weinig te beknibbelen, menen b. en w. Een ver hoging van de inkomsten zou verkregen kunnen worden door de belastingen te verzwaren. B. en w. zijn echter van mening dat de situatie van de her in te delen gemeente (misschien te typeren als een soort bestuurlijke gewichtloos heid) niet rechtvaardigt dat thans in grijpende voorstellen tot lastenverzwa ring voor de burgerij worden gedaan. B. en w. achten het bovendien niiet onmogelijk dat het begrotingsbeeld in het komende jaar een belangrijke wij ziging ondergaat als de samenvoeging met Vlissingen bv. per 1 juli een feit wordt. Dit zal aanvankelijk tot een be perking "van de uitgaven leiden, en het is denkbaar dat het thans geraamde te kort dan zal worden weggewerkt. De toekomst van de gemeente is in vele opzichten onzeker. Daarom meen den b. en w. er het beste aan te doen, een begroting voor te leggen met reële cijfers en een reëel tekort. De drie topgemiddelden in Noord-Bra bant zijn van Klundert (4645 x 3,97 in 300 dagen 614 gr. vet P.d.), Gorinchem (4603 x 3,94 in 298 d. is 609 gr.) en Dorst (4579 x 3.93 in 299 d. is 602 gr.) In Zeeland is Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren boven de 600 gr. vet: 4733 x 3,92 in 309 d. is 602 gr. In Friesland en Drente werd 81,6 pet. van de veestapel op produktie gecontro leerd. Noord-Brabant komt met 56,3 pet op de achtste plaats en Zeeland met 36,4 pet weer op de laatste. Hier zijn de be drijfsomstandigheden echter anders. Er heeft steeds meer verschuiving plaats van de twee- naar de drieweekse controle: 83,8 pet drieweekse naast 13,9 pet twee- weekse en 2,3 pet vierweekse controle. Het grootste bedrijf is weer in Noord- Brabant met 171 koeien (v.j. Gelderland met 170), gevolgd door één met 136 in Gelderland. Dan komen twee van 101 en 100 koeien resp. uit Groningen en Fries land. Het, gemiddelde aantal koeien per be drijf is gestegen van 10,76 in 1951 tot 13,50 in 1964. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Verdacht van opzet telijke brandstichting stond voor de recht bank in Middelburg terecht de gedeti neerde J. P. H., oud 51 jaar, schilder te Vlissingen. Hij had met een verzekerings man gesproken, aan wie hij vroeg: „Als er nu eens brand kwam, wat zou je dan krijgen?" Op 18 september j.l. had hij op een slaapkamer van zijn woning aan het Bellamypark 27 te Vlissingen o pde vloer kranten egspreid, lakens neergelegd en dit alles met petroleum overgoten. Daar had hij een kaars bijgezet, die hij aan stak. Er ontstond werkelijk brand en de slaapkamer brandde geheel uit. Dit leverde gevaar op voor de aangren zende oude gebouwen. De buren, die on der hem woonden, hadden een ongeluk kige zoon, die zich moeilijk kon verplaat sen. De officier. Mr. Andreae, vorderde 12 maanden met aftrek, waarvan 3 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van het Leger des Heils. Mr. W. K. H. Dieleman, raadsman betoogde dat het plan om brand te stich ten niet tevoren beraamd was. en vroeg het onvoorwaardelijk gedeelte van de straf zo kort mogelijk te maken. De uit spraak werd bepaald op 22 december. (Van onze correspondent) WALSOORDEN De aanvoer van bie ten in de havenn van Walsoorden onder de gemeente Hontenisse is weer beëin digd. Schepen van erschillend tonnage droegen dit jaar ongeveer 45.000.000 kilo bieten aan. De aanvoer was kwantitatief beduidend minder dan vorig jaar. le klas A: Walcheren 1 - Schoondijke 1, Koewacht 1 - Philippine 1, Noorman nen 1 - Domburg 1, Groede 1 - Jong Am- bon 1. le klas B: Robur 1 - Luctor 1, Zierik zee 2 - Cortgene 1, Kruiningen 1 - Patrij zen 1. Reserve le klas: Middelburg IV - Oost burg 2. 2e klas A: Steen 2 - Aardenburg 2, Schoondijke 2 - Axel 3, HVV '24 3 - Ria W 1, Graauw 1 - Hoofdplaat 1, Koewacht 2 - IJzendijke 2. 2e klas B: Zeeland Sport IV - Hansw. Boys 2, Luctor 2 - Vlissingen 5. 3e klas A: Graauw 2 - Hoofdplaat 2. Terneuzen 4 Corn. Boys 3, Ria W 2 - Sluiskil 3. 3e klas B: Kruiningen 3 - 's-H. Arends- derke 1, RCS 4 - Luctor 3, Goes 4 - Vol harding '32 1, Patrijzen 3 - Robur 2, Zee land Sport 5 - RCS 3, Kwadendamme 2 - Robur 3. 3e klas C: Retranchement 1 - Jong Am- bon 2, Philippine 2 - Breskens 3. Noor mannen 2- Do mburg 2, Zeelandia 3 Schoondijke 3. HULST In de Bruyns restaurant werd om het kampioenschap eerste klas bandstoten van het district Zeeuwsch- Vlaanderen gestreden. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. Picavet - J. Blom- maert (beiden HBC) 75-71, G. Penneman HBC - J. Picavet HBC 75-63, R. Lampo HBC - J. Leeraart 75-73, J. Blommaert - G. Penneman 75-66, R. Sandrini KOT - A. v. d. Bogaert KOT 75-72, Th. Verlinden ABC - A. v. d. Bogaert 75-53, J. Blom maert - R. Sandrini 75-40, J. Picavet - A. v. d. Bogaert 75-61, R. Sandrini - Th. Ver linden 75-69, G. Penneman - J. Leeraert 75-63, J. Picavet - J. Leeraert 75-43, J. Blommaert - J. Leeraert 75-61, R. Lampo- A. v. d. Bogaerd 75-40, A. v. d. Bogaerd J. Blommaert 75-71, J. Leeraert - Th. Ver linden 75-38, R. Sandrini - J. Picavet 75- 73, G. Penneman - Th. Verlinden 75-61, R. Lampo - R. Sandrini 75-57, G. Penne man - A. v. d. Bogaerd 75-41, J. Blom maert - Th. Verlinden 75-65, R. Sandrini- J. Leeraert 75-59, J. Picavet - R. Lampo 75-56, R. Lampo - G. Penneman 75-44. Vandaag zullen de finalepartijen ge speeld worden in de Bruyns restaurant. (Van een onzer verslaggevers! HULST De voetbalvcreniri,, H.V.V. '24 te Hulst heeft het pï, opgevat voor de vorming van voetbalclub in de nieuwe geraep. te Hulst, die, zoals de plann® voor de gemeentelijke herindell» nu liggen, zal ontstaan door samti. voeging van de gemeenten Help Sint-Jansteen, Koewacht, riirp en Graauw. De nieuwe voetbn. vereniging zou kunnen worden», boren door fusering van de vp. eniglngen H.V.V., STEEN (Sim. Jansteen), Clinge, Koewacht, n,|. sterloo (Nieuw-Namen) en Grap, Het H.V.V.-bestuur heeft nog ge, contacten gehad met de bestuur, ders van de andere vereniging Men hoopt na nieuwjaar de ep. ste besprekingen te kunnen ren. Naar de mening van het ]i V.V.-bestuur is er momenteel spra. ke van een te grote versnippert» van krachteni. en te grote onkos ten voor elke vereniging apart 0. ke vereniging heeft een beperk aantal goede spelers. Wanneer die bij elkaar zouden kunnen word® gebracht, is men in staat een elf. tal te formeren, dat mee zal 1®. nen spelen in de eerste klassera de K.N.V.B.H.V.V. speelt, na pj eenjarig verblijf in de eerste kW se. in de tweede. Bovendien ar met minder geld veel meer kW nen worden gedaan. Met een fusering tussen de vost. balverenigingen zou men ook is eventuele nieuwe, grote gemeen!. Hulst een dienst bewijzen: alls voetbalvelden, die dan toch zulta moeten worden geëxploiteerd dotr de gemeente zullen in gebruik rij. bij een en dezelfde vereniging, dis haar elftallen op de verschillende velden in de dorpen zal kunnen laten spelen. De op stapel staan- ie herindeling heeft H.V.V. tot bet maken van dit plan geinspireerd. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De heer J. vast Bos, lid van Gedeputeerde Staten n: Zeeland, zal op donderdagmiddag 23 cember a.s. de officiële opening van tó nieuwe verenigingsgebouw „Het Pte:- huis" van de Nederlandse Hervormds o meente te Hontenisse verrichten 1st verenigingsgebouw is verrezen aan :s Cloosterstraat aldaar. Verloofd: Marianne van der Kooy en M. C. M. van den Enden Rotterdam, 18 december '65. Franselaan 262b. Hulst, Tabakstraat 21. Verloofd Ineke Hulsbosch en H. H. M. Vinkenburg 18 december 1965. Breda, Zandbergweg 44. Delft, Voorstraat 42. Op zondag 19 december a.s. hopen onze geliefde ouders M. Roelse en J. M. v. Hoeve hun 25-jarig huwelijksfees te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen. Kees Jan en Saartje Receptie van 2-4 uur. Hulst. Zandstraat 15 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor het medeleven en be langstelling ondervonden bij het overlijden van mijn echtgenoot P. BUYSROGGE R. BuysroggeFarla Charlesjam Jacky Kwadendamme, 17 dec. 1965 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze klei ne lieveling ELSJE betuigen wij onze oprechte dank aan familie, buren en kennissen. In het bijzonder aan H.H. doktoren Buwalda en Niehüser, zr. Vereecken, eerw. zr. Veronica en ver pleegsters van het St.-Lidui- naziekenhuis te Hulst, voor alle goede zorgen aan haar besteed. J. A. v. Goethem M.C. v. Goethem-de Rooy Theo Hengstdijk, Koningsdijk 15 BERICHT NOTARIS te HULST bericht hiermede, dat de vei ling te Koewacht van HET WOONHUIS aan de Nieuwstraat 37 aan gekondigd tegen dinsdag 21 december 1965 wegens om standigheden NIET DOORGAAT TANDARTS Hulst vanaf 23 december tot en MET 6 januari 1966. Reparaties kunnen afge geven worden: Abdijstr. 15, NOTARIS te SLUIS zal op maandag 10 januari 1966 om 2 uur n.m. in hotel „Wilhelmina" van de heer J. Backx, a.d. Kaai, voor mej. M. C. Vermeesch en mej. E.M.E.L. Vermeesch publiek verkopen: HET WOONHUIS met vrije poort, erf en tuin te Sluis aan de Oude Kerk straat nr. 12, kad. sectie nr. 521, groot 1.89 are, gun stig gelegen in het centrum van Sluis en geschikt voor verbouwing tot winkelpand. Het huis is 12 jaar oud, het gehele perceel heeft een frontbreedte van ruim 10 m. Ontruimd en vrij van huur te aanvaarden bij de beta ling, uiterlijk 4 febr. 1966, Bezichtiging elke zaterdag van 4 tot 6 uur en verder op aanvraag. Nadere inl. ten kantore v. d, notaris, Lange Wolstraat 18 (tel. 01178-212). NOTARIS te GOES zal op dinsdag 21 december 1965 te 20.00 uur in „de Prins van Oranje" te Goes ten verzoeke van de heer D. Goetheer publiek verkopen: HET WOONHUIS met erf aan de Buys Ballot straat 7 te Kloetinge, groot 2.94 aren. Ontruimd te aanvaarden ui terlijk 1 februari 1966 be hou dens toestemming van b. en w. Bezichtiging op 14 en 21 de cember van 10-12 en van 14- 16 uur en in bijzondere ge vallen na telefonische af spraak (01100-5727). Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris. l.KERKSTg.30 GOES lft. niet beneden 16 jr. Fam. Ketelings, Aanmelden liefst 's avonds na 6 uur Haagdijk 4, Breda. - Tel. 35877 Ter gelegenheid van de jaarwisseling hopen de commissaris der koningin in Zeeland en Mevrouw van Aartsen-Stap op zaterdag 8 januari 1966 van 15.30 tot 17.30 uur een ontvangst te houden in de Statenzaal te Middelburg. ((Ingang Abdijplein) zal namens de erven van mevrouw de wed. A. Dielemas- de Visser, by inschrijving verkopen: 1. GERIEFELIJKE WONING aan de Wilhelminastraat 22 te Axel, met zijpoort, d en tuin, groot 1.05 are, voorzien van gas, water o stroom. Het perceel kan onmidddellijk na betaling der som in eigen gebruik worden aauvaard, behoudens v* stemming van b. en w. der geme ente Axel. Bezichtiging op vrijdag 17 december a.s. en maanaas december a.s. telkens van 23 uur. 2. RUIME WONING aan de Prins Hendrikstraat 18 te Axel met bergje tuin en zijgang, groot 2.90 are, voorzien van gas, en stroom. Het perceel is verhuurd voor f 139.W F kwartaal en kan met inachtneming van de worden aanvaard, onmiddellijk na betaling koopsom. Bezichtiging op vrijdag 17 december a.s. en december a.s. telkens van 56 uur. 3. RUIME WONING aan de Nieuwstraat 40 te Axel met tuin, berging c_nr|. gang, groot 4.13 are. voorzien van gas,j.wj» stroom. Het perceel is verhuurd voor f 151,50 pe taal en kan met inachtneming van de lopende nu den aanvaard onmiddellijk na betaling van som. Bezichtiging in overleg met de bewoner A. Ma - Inschrijvingsbiljetten worden gaarne mgcwacn - ten kantore van lijk woensdag 22 decmber a.s. ten Kam^c noemde notaris alwaar de verkoopwaarden ter liggen en nadere gegevens kunnen worden Lai** Door Burgemeester en Wethouders zal op1"!] 7 januari 1965 om 14.00 uur in Hotel Wöh er, ge Delft 10 te Middelburg in het openbaar den aanbesteed: Bestek no. Mdb. 1.3: I Bestek met tekeningen van bovengenoemd n is vanaf maandag 20 december 1965 tegen ting van f 25,per postwissel verkrijg aa N.V. Advies- en Ingenieurs^ „irs- WITTEVEENenBOS Van Twickelostraat 2 In verband met wegafsluiting zulten uur <jê van maandag 20 december a.s. ,om 'J-traat w bushaltes in de Weststraat en de No Biervliet tijdelijk komen te „of 70#* Duur der afsluiting circa twee langer als nodig blijkt. ^geTEC1 (Advertenties) Dit is de lepel van het moderneJolie-bestek voor hedendaagse mensen met gevoel voor echte schoonheid. In juwelierspleet en edelstaal verkrijgbaar bij de juwelier. Tafelcouvert In edelstaal: f 9.80 I Koninklijke Van Kempen Begeer-Zeist (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het centrale georga niseerde overleg in overheidszaken vanmiddag bijeen om de bespre ■ngen over salarissen en andere ar voorwaarden voor het komende af te ronden. 'r«idDoMtifln^dpunten is de vl'aa8 of de den Tn, 5 gehandhaafd moet wor- Personeel ™T-r kreeg het overheids- 'opige lnnrw ianuan steeds een voor loop van W®ogmg' waaraa in de gecorrigeerd Vaaaij u Percentage werd bjke loSt de hand van de feite- •wen Nu 1 fkellnf in het bedrijfs- 's geworden geheel vrij broek van c.hlJnt minister Smallen- beidssalariss^nni?;ite zi|n dat de °vei:- Peld moeten hr- niet meer gekop- bedrijven Jven aan de lonen in de vaststelhns ,from za' de percentage- overheidssal a H°°r verhoging van de den, dus zond^n.een def'nitieve wor- uus zonder latere nacalculatie. de 6 a 7epSrMenle P.ercentage vindt men delijk gemiririo% als algemeen lan- baar wordt if. v^or 1966 aanvaard- Percentaee en 5 Door het overheids- 'reedt men ni». nrYeau te leggen. waarvoor de rei 'n gevarenzone, "aarschuwd heeeftlnnIU1St z£ sterk ge" ganisaties Heio, Pe werknemersor- Wensen liggen ir eiIflter noi wat °nde komen b°V6n he' (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 4