Johnny Byrne vecht voor come-back in de Britse ploeg ER IS SCHAR EN GUL OP DE KUST NOG13 DAGEN 7431 CC )-0P 3.75 3.45 1.95 2.15 1.29 1.09 98 64 1.29 1.49 1.29 1.09 69 IELS Cassius Clay had wéér grote mond een Hoge ligging van Mexico kan prestaties met 24 percent gaan drukken Marteling jnimo voor de Rallye van Wonte Carlo steeds minder Tevreden feervolle tafel 2? Liverpool won van Luik: 1-2 ital C0-0P winkels (oVENPOOT gram 3.35 in diverse prijzen IADKUIKENS 3uren en kleuren Volleybal Amerika's eerste winst op Japan Biljarten Beekman niet in kampioenschap Lï.STfi?DAM <ANp> in het dee| I n'wiati van het kampioenschap van I ia* groot hiljart ,it)re dat donder- I nieri j hp£int, is een wijziging geko- 2 u at de Amsterdammer Flip Beek- I tHn i«eru bprs(>milijkc omstandigheden I ken i£ i ')vin£ heeft moeten terugtrek- I vervan»6 za' 'n dit toernooi worden I ^venzen debutant Rijvers uit Wim Schepers werd prof Wenen ver ander l van gedachten Nieuwe keeper van Willem II debuteert zondag Biljarten Ex-prof nu ster in amateursport Jean Claude Killy reuzenslalon won Dawn Eraser werd moeder Miliajlovic niet naar Sparta Harry Plompen administrateur KNVB-Zeeland 23; 16 17 18 23C 20 21 22 23 24 as 27 28 29 30 31 UW TV, RADIO OF GRAMMOFOON "7 -IO0/GOEDKOPER! Wk «asjbg» Gerard Koel en Ilarry Steevens veel gevraagd Libre-kampioenschap zeker in Egypte 15 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 en!! OR OR TER LIK MDR SLIK 3L1K 3LIK 1AM RAM [iw winstaandeel op ;0-OP thee, liilverplant margarine, O-OP Do-re-mi-koek, pen en CO-OP Terrox. ECHAAL PVRIES (Van onze sportcorrespondent) DUBLIN De Spaanse harman Manuel verkondigde luidkeels dat Johnny Byrne de grootste voetballer van Engeland was en dit alles ging gepaard met het inschenken van drankjes. Natuurlijk is dat wat veel gezegd en vooral Denis Law en Jimmy Greaves zouden de be wering van de heer Manuel dan ook met vuur willen bestrijden. Toch kon men aan het gezicht van Byrne, die bij Manuel aan de bar zat, zien dat het compliment hem goed deed. Want het is nog maar kort geleden, dat de 65.000 gulden waard zijnde Byrne, die door een opgelopen been breuk totaal gedemoraliseerd en ontmoedigd was, weer begon te lachen. Voor de buitenstaanders zijn profvoet ballers gelukkige en tevreden mensen. Ze logeren altijd in eerste klas hotels, dragen meestal dure kleren en krijgen net zoveel verering als populaire beat- groepen of filmsterren. Toch zijn dit maar uiterlijkheden. Voor de spelers zelf betekent populariteit een bepaalde onveiligheid. Zij weten dat hun carrière kort zal zijn. Voor onze ogen stijgen ze als raketten, maar opeens zijn ze ver weg. Ze weten ook dat als er iets misloopt de critici zo gemeen als Ceasar kunnen zijn. Het meest van alles zijn ze ervan doordrongen dat. ook al praten ze er niet over. ze ook weieens een ernstige verwonding kunnen oplopen. Dit gebeur de ook met Johhny Byrne van West Ham United en het Engels elftal. Byrne een geboren Engelsman met een Ierse lach, vertelde daarover: Zo als men weet, begon alles in april van dit jaar bij die fatale wedstrijd tpgen Schotland in Wembley. Dat het 22 werd was niet het ergste, maar plotse ling ging ik door m'n rechterknie en ik kromp ineen van pijn Op dat moment had ik het gevoel dat de wereld verging.. Dat kwam, omdat ik nog nooit iets gemankeerd had. Een kwestie van geluk." Johnny, die door zijn collega's altijd „Budgie" genoemd wordt, vervolgde: ,.U moet weten dat ik me er niet zo heel lang druk over gemaakt heb. Er zijn massa's voetballers die een beenbreuk hebben gehad en er goed zijn doorgekomen. Kijk maar naar Dave Mackay. Hij braktweemaal zijn been en voetbalt nog als de beste. Dit sei zoen heb ik al twee keer pech gehad. Beide keren verstuikte ik mijn voet. Echter, tijdens de trip naar New-York ontdekte men dat ik een voetbeentje gebroken had." tl'lK Liverpool heeft zich geplaatst I voor de volgende bekerronde in de I Europa Cup-strijd voor bekerhouders. I Het won de return tegen Standard Luik Imet 1-2. De Engelsen speelden 'n betere 1 party en verdienden deze overwinning b ook volkomen. De score: 43e minuut I Claessen 1-0, 50e Hunt 1-1, 55e St. John 114. 500 gram 2.59 [mep vries" 5mgram 2'f 500 gram 2.9o 280 gram 1.98 250 gram 1.09 jroen fles a 720 gram 1.25 goud fles k 720 gram 1.4 iyrna" zak 500 gram 'trips cups a.00 gram 69 gesnippers 69 cups a too gram cup a too gram r de boom en op tafel ellaken en 6 servette fellaken en o servetten 15# HOP I LOS ANGELES ANP) Voor de eer- Me maal in de volleybalgeschiedenis van I beide landen heeft het Amerikaanse he- Ifenteam over Japan getriomfeerd. De iMïierikanen namen in Los Angeles re- Manche voor de in Norwalk geleden ne- I derlaag en versloegen hun tegenstanders met 3—1 (15—10 15—11 6—15 16—14). De Amerikaanse dames hadden tegen ^Japanse wereldkampioenen echter I r--ets in te brengen en verloren met 30 1 -5-3 15-4 15-1). De klap kwam hard aan. ,,Ik begon toen echt te tobben," merkte Byrne op. ,,En mijn vrouw zal u kunnen vertellen dat dit heus niet zo'n plezierige tyd is geweest. U zult wel het idee hebben dat ik haast dood geweest ben of zoiets," zei hij met een grijns. „Nee, gelukkig zijn er erger dingen dan een gebroken voétbeentje. Maar ja.' ik geloof dat een profspeler een beetje doodgaat als hij niet kan voetballen. Per slot van rekening is het zijn bestaan. En als het dan weer zover is dat hij terugkomt, dan is er de martelende vraag of hij weer in zijn normale spel kan komen. Gelukkig hebben we' bij West Ham United in Ron Greenwood een uitsteken de coach, een man die je moeilijkheden begrijpt èn ook alles zal doen om je er weer bovenop te helpen. Direct na mijn operatie isoleerde hij me een beetje van de rest. Hij zorgde ervoor dat ik zelf aan het trainen sloeg, 's morgens en 's middags. De marteling, want dat was het duurde drie weken Op een gegeven moment zei Green wood: „Je mag wat mij betreft weer spelen. Psysisch ben je nog geen 100 (Van onze sportredactie) BREDA Wim Schepers uit het Lim burgse Stein heeft een profcontract ge tekend. Niet, zoals verwacht werd bij Televizier, maar Caballero. Kees Belle naars heeft tijdens zijn gesprekken met Schepers langdurig gesproken over de voor- en nadelen van een eventuele over gang naar de profs in het komende jaar, hem bepaalde voorstellen gedaan om niet al te veel te forceren, maar de Limburger heeft zyn geduld niet kunnen bedwingen. WENEN (ANP) Hoewel dinsdag be kend werd gemaakt, dat Wenen zich we gens financiële moeilijkheden als kandi daat voor de organisatie van de Olym pische Zomerspelen 1972 heeft terugge trokken. blijkt nu de kans nog niet hele maal verkeken. De burgemeester van de Oostenrijkse hoofdstad, Bruno Marek. heeft thans voor gesteld de kandidatuur in principe te handhaven om dan na de verkiezingen van 6 maart de problemen van de finan ciering opnieuw in ogenschouw te nemen procent, maar dat is jouw probleem en je kunt het alleen zelf maar oplossen." De aanpak van Greenwood heeft on getwijfeld geholpen. West Ham is sinds de terugkeer van Johnny Byrne niet r.ieer verslagen en met vijf wedstrijden achter de rug bereikt het weer langzaam zijn oude vorm. „Ik voel zo af en toe nog yveleens een steek in mijn voet," vertelde Johnny. ,.maar het moet natuurlijk even zijn tijd hebben. Ik maak me er dan ook geen zorgen meer over." En zo is Johnny Byrne weer een te vreden man. Hy heeft vier kinderen, drie jongens en een meisje. Het feit dat hij een gezin heeft doet hem aan de toe komst denken. Blijven voetballen? Een zaak beginnen? Het z":n dingen waar hij veel aan denkt. Maar terwijl hij ijverig werkt om West Ham naar een betere plaats op de ranglijst te brengen, zijn z'n gedachten toch dikwijls bij zijn oi"^ plaats in het Engelse elftal. Maar ook dat zal wel weer in orde komen'. De 25-jarige Duitse doelverde- diger Gerd Schobert zal zondag zijn debuut voor Willem 11 maken in de wedstrijd tegen MVV in Maastricht. Hij is twaalf maal uit- gekomen in de Westfaalse bonds - ploeg. Het laatste jaar speelde hij geregeld voor F.C. Köln in invita tiewedstrijden. Jaap v.d. Leekde oefenmeester van Willem II, heeft de nieuwe doelman al flink onder handen genomen. CHICAGO (UPI) De Amerikaanse wereldkampioen boksen zwaargewicht Cassius Clay is in Chicago aangehouden en beschuldigd van wangedrag in het openbaar, toen hij naar een politieagent riep: „Ik ben de kampioen. Ga je gang maar en sla me", nadat hij tot stoppen was gedwongen. .Weet je niet wie in ben", heeft Clay volgens de betrokken agent, Lawrence Forberg, geschreeuwd. ..Ik ben de kam pioen. Ik ben Cassius Clay. Ik verdien vijftien miljoen dollar per jaar en jij bent maar een politieagent". Clay werd vrijgelaten nadat hij 25 dol lar borgtocht had betaald. Hij moet op 17 januari voorkomen. De agenten Forberg en Thomas Faragoi ïadden de auto waarin Clay met drie an- lere mannen reed, aangehouden omdat er ^ecn staats- of stadsnummerbord op zat on zo door straten reed „in een notoire diefstalwijk". Clay had bij zijn aanhouding „een hoge borst opgezet", en gezegd dat hij alleen werd aangehouden omdat hij en zijn vrienden negers waren. „Ga je gang maar •^n sla me. Ik maak hier een nationaal schandaal van", had Clay geroepen. Hij had zich niet verzet tegen zijn arrestatie en was ook niet onder invloed geweest. Wel had hij geweigerd om in een speciaal ontboden politieauto te gaan zitten, en was hij gestapt in de patrouillewagen van Forberg-Faragoi. De 47-jarige bestuurder van de auto, John Cage, is gearresteerd wegens het rijden in een auto zonder nummerplaten enmet een ingetrokken rij bewijs. Het was een Cadillac 1962 van een dealer. Tegen de twee andere inzittenden, on der wie een trainer van Clay, is niets on dernomen. HET RUSSISCHE ijshockeyteam dat een toernee door Canada maakt heeft ook in de derde wedstrijd gezegevierd. De Russen wonnen in Ontario met 43 (13, 1—0, 2—0) van de Ontario Juni or All Stars. LOUIS CAPUT is ploegleider ge worden van een nieuwe Franse formatie (Japanse wasmachinefa- briek, fietsenmerk en grote Pa- rijse club) die bestaat uit achttien renners, Enkele namen: Darrigade Lebaube, Rostollan, Mastrotto en Gainche. PETER POST, Rik van Steenber gen en Patrick-Sercu rijden zater dag een omnium-wedstrijd in Brussel. RUDI ALTIG heeft vrijdag een onderhoud met de direktie van Peugeot. MEXICO CITY (UPI) Dat men het in de sportwereld niet roerend eens is over de keuze van Mexico City als zetel voor de Olympische Spelen van 1968 zal voor niemand als een verrassende mededeling komen. Vooral in me dische sportkringen maakt men zich nogal zorgen over het geen de deelnemers aan de spelen fysiek te wachten staat in de hooggelegen Mexicaanse hoofdstad. Reeds nu is men druk bezig te onderzoeken in hoeverre de geo grafische ligging invloed zal uitoe fenen op de prestaties van de Olympiërs. Daarbij tracht men o.a. vast te stellen in welke mate de resultaten zullen afwijken van die welke op normaal niveau bereikt zijn Vorige maand is een uit elf le den bestaande researchploeg onder leiding uan dr. Griffith Pugh uit Engeland naar Mexico vertrokken om een diepgaand onderzoek in te stellen naar de omstandigheden in Mexico City. Bij dit onderzoek, zo leren de eerste uitkomsten, is komen vast te staan dat de hoge ligging van Mexico het prestatievermogen van de atleet met 24 procent kan doen afnemen. „De prestaties van hardlopers gaan na 800 meter geleidelijk af nemen. Voordat deze afstand is afgelegd", aldus dr. Pugh, „wordt geen enkel nadeel ondervonden, in tegendeel. De tijden kunnen zelfs beter komen te liggen als gevolg van de ijlere lucht". „Maar boven de 800 meter wor den de resultaten steeds slechter naarmate de afstand toeneemt. Op de mijl moet men rekening houden met vier procent slechtere tijden terwijl de 10.000 meter-lopers on geveer 14 procent bij hun normale tijden kunnen optellen", aldus de Britse sportarts. De groep van dr, Pugh voert in Mexico, dat op een hoogte van ruim 2400 meter ligt, een testpro gramma van vier weken uit. De proeven die het schema omvat zijn in eenzelfde tijdsbestek al in En geland uitgevoerd zodat de be haalde resultaten onmiddellijk ver geleken kunnen worden. Een van de voornaamste resulta ten die hierbij gebruikt is een ho me-trainer. De atleten fietsen daarop dus „droog" en ademen daarbij in een ballonvormige wind zak. De uitgeadem.de lucht wordt bewaard en geanalyseerd. „Wij laten onze „proefkonijnen", overigens prima sportmensen, eerst drie mijl hardlopen. Zij krijgen dan een dag rust terwijl er op de derde dag wordt gefietst", aldus dr. Pugh. „Tijdens de eerste week consta teerden wij dat het prestatievermo gen op de fiets 24 procent beneden het in Engeland behaalde resultaat lag. Op de drie mijl bedroeg dit percentage ongeveer acht. Naar onze verwachtingen zullen de re sultaten, wanneer de mensen een maal aan de omstandigheden zijn gewend, op de loopnummers wel iets beter worden terwijl voor wat betreft het fietsen de prestaties maar iets beneden het normale ni veau zullen blijven", zo legt hij uit. „Wij hebben de proeven blon der zorgvuldig gecontroleerd en ik kan wel zeggen dat alles voorbeel dig is verlopen", aldus dr. Pugh. In oktober hebben atleten uit 20 landen deelgenomen aan de „klei ne spelen" in Mexico City. De vijf daagse sportontmoeting had voor namelijk ten doel te ontdekken welke invloed de hoogteligging op de sportlieden zou hebben. De rapporten die naar aanleiding hiervan zijn gepubliceerd waren in een aantal gevallen nogal eens met elkaar in tegenspraak. De sugges ties. die als conclusies werden ge debiteerd varieerden van „geen enkele invloed" tot „laten wij voor 1968 een andere stad kiezen Overigens was de meerderheid nan de deelnemers het erover eens dat men beslist wel kan merken dat de samenstelling van de lucht totaal anders is. Welke betekenis daaraan moet. worden gegeven bleef tot dusver' een onbeantwoorde vraag. Even min kon men het erover eens wor den in welke mate de resultaten van de spelen van 1968 erdoor zul len worden beïnvloed. Wellicht we ten de uitslagenlijsten zelf alleen het antwoord. DEN HAAG (ANP) Het aantal deel nemers aan de sporttoto van het afgelo pen weekeinde was 704.958. Zij legden bruto f995.745,60 in. Voor prijzen kwam beschikbaar ƒ328.596,00. De eerste prijs van 180.727.80 wordt door 42 feilloze voorspellers gedeeld. Bruto ontvangen zij 4.408,—. Voor de tweede prijs van f98.578,80 meldden zich 899 goede inzen ders, van wie 15 met 2 goed ingevulde rijtjes. Per kolom wordt 107 uitgekeerd. De derde prijs leverde slechts 14.75 per goed ingevulde kolom op. Voor deze prijs van 49.289,40 kwamen 3277 deel nemers (61 met 2 en 8 met 3 goed inge vulde kolommen) in aanmerking. int rii.vi l (ANP) De belangstelling voor de Rallye Monte Carlo I '*h slecht ol 'e tanen' Voor de rallye. die in januari wordt gehouden, hebben >ijn van J™ Pioegen gemeld. Dat is 106 minder dan vorig jaar. De organisators 'hsion li <lat f'f' oorzaak moet worden gezocht in het steeds toenemende naiisme in de autosport, waarbij de fabrieksploegen te zware concurrenten I Ti''101 s 7Ün Vooral het Engelse deelnemerscontingcnt is sterk Fr r.1,964 starttcn 82 Britse equipes, in 1965 75 en nu zullen het er maar """aiinl.k /or-1 voor het grootste aantal inschrijvers met 62. dan volgt Groot- U. Zn yel7n'*ons Duitsland met 23. Spanje met 19. Italië met 17 en Zweden 1 be 244 "ebend zullen 6 Nederlandse ploegen deelnemen. k ""meldingen komen uit 22 landen. De Fin Timo Makinen, die de rallye start uit Lissabon, opnieuw in een BMC Mini-Cooper met Paul ■Ir S/\ARV oC man- Pat Carlsson-Moss, winnares van de damesprijs vertrekt met I Oplaat.. i- Reims- Haar partner is ook ditmaal Elizabeth Nystrom. Andere ftrio. 11 71n Londen, Athene, Bad Homburg, Minsk, Oslo, Warschau en Monte AMSTERDAM (ANP) De Parijse ex-professional Jean Marty is de nieu we ster in de amateur biljartwereld, die het vooral in de kaderspelen de heer sers van thans bijzonder lasti-g kan gaan maken. Zijn inter nationale debuutals amateur maakt Marty die jarenlang behoorde tot het selecte groepje biljart professoren die hun kunsten in een van de grote Parijse academies vertoonde, in het Europees kampioenschap anker kader 47-1, dat van 12 tot en met 16 januari in Zwanenburg wordt gehouden. Marty heeft dezer dagen zijn wisite- kaartje in de amateurwereld afgegeven in het Franse kampioenschap, dat hij met groot vertoon van overmacht heeft gewonnen: een algemeen gemiddelde van 36.36, een hoogste serie van 285 en een beste partij in vier beurten. Nog kort geleden raakte de Nederlandse bil jartwereld in verrukking toen Tini Wij nen de nationale titel won met een al gemeen recordgemiddelde van 28.37... De andere nationale records staan op naam van Henk Scholte: serie 198 beste partij vijf beurten. Het toernooi in Zwanenburg krijgt dan ook eer zeer sterke bezetting. Vast staat reeds het deelnemen van titelhouder Laurent Bou- langer (België), de Nederlanders Tini Wijnen en Henk Scholte. de Fransman Jean Marty, de Oostenrijker Joharin Scherz, de Spanjaard Jose Galvez en de Duitser Siegfried Spielmann. Er zijn nog twee open plaatsen (er wordt met negen deelnemers gespeeld), waardoor in de eerste plaats een tweede Belg kandidaat is (Raymond Ceulemans?) terwijl voor de negende plaats de keuze gemaakt moet worden tussen een tweede deelne mer van Frankrijk of Spanje. (Van onze hengelsportmedewerker) Zeehengelaars opgelet Er is schar en gul op de kust. Bijna overal rond Schouwen-Duiveland zijn de laatste dagen leefnetten vol schar gevangen. Op de diepe stekken tegen de stroom- geulen is de laatste week, ook op Walcheren, prachtige gul (lees jon ge kabeljauw) gevangen. Vooral op de stranden en dijken van Jonne- maire tot Renesse en het kustgebe- bied van Burghsluis doet de schar het de laatste weken vaak bijzonder goed. Wie bij opkomend water van de stranden of golfbrekers wordt verdreven, kan op Schouwen-Duive land altijd nog naar de omgeving van Burghsluis „verkassen", waar van af de dijk ook bij hoogwater prach tig- gevist kan worden- Vooral de zee hengelaars met een lange hengel en een worp hoven de 70 meter, zijn hier favoriet. Het slechte weer van de laatste weken, vroege vorst gevolgd door storm en regen, heeft sinds half no vember de activiteiten aan het sport visfront sterk beinvloed. Duizenden mooi-weer-vissers zijn achter de ka chel gebleven, terwijl de echte, door gewinterde snoekers en de verwoede zeehengelaars tussen enkele diepe depressies door, hun geluk beproefd hebben. Op vele plaatsen langs de kust wordt schar en gul gevangen. Ook de zware noordwesterstormen hebben daar goed aan gedaan en flinke storm brengt vaak grote hoe veelheden losgeslagen schelpdieren op de kust, zodat verschillende soorten VAL D'ISERE (ANP) Het eerste on derdeel de reuzeslalom van het „cri terium van de eerste sneeuw", het inter nationale ski-evenement in Val d'Isère waarmee het seizoen wordt geopend, is gewonnen door de 22-jarige Franse top- skiër Jean Claude Killy. Hij legde het 1650 m lange parkoers met een hoogte verschil van 450 m en 66 poortjes af in 1 minuut 37,18 sec. Zijn landgenoten Leo Lacroix (1.38.81), Georges Mauduit (1.39.64) en Guy Perillat (1.39,82) kwa men na Killy in deze volgorde over de finish. De beste buitenlander was de jon ge Zwitser Andreas Sprecher. die met eon tijd van 1 40.08 op de vijfde plaats eindigde. De sneeuwomstandigheden wa ren ideaal bij een temperatuur van twaalf graden onder nul. roofvis op de kust komen azen. Voor al dc gul wil na een stormperiode wel eens dicht onder de wal komen. De ingewijde zeehengelaar op de Zeeuwse en Zuidhollandse stromen weet na een zware storm ook vaak de zeebaars aan de kieuwen te ko men. Het is trouwens maar al te vaak waar, dat op de stekken, waar 's zomers de baksteen-dikke, zee baars te vinden is, in de na-herfst en winter de gul gevangen wordt. Wat de gul betreft, zijn er meldingen uit Vlissingen, dwars voor de boulevard, op de Nolle en bij het Noorderhoofd te Westkapelle. Op Schouwen-Duive land is het vooral bij Scharendyke te doen. Vanaf het strand van Scharen- dijke tot Renesse en bij Haamstede doet de schar het bijzonder goed. Ook op het strand bij Kamperland ter hoogte van Anno Friso is met een verre worp mooie schar in de braad pan te krijgen. Bij Waarde in het Bevelandse zijn enkele grote gullen verschalkt. Maar de vis zit hier nog niet dik. Wie liever met 30 vette scharren thuiskomt dan met enkele mooie gullen, kan beter rechtstreeks SYDNEY, (UPI) De Australische drievoudige Olympische zwemkampioene Dawn Eraser heeft in het Canterbury zie kenhuis van Sydney het leven geschon ken van een ruim zes pond zware doch ter. die Dawn zal heten zoals zij. De 28-jarige zwemster is op 30 april in Sydney getrouwd met bookmaker Gary Ware na een verloving die begon toen zij zich trainde voor Tokio. ROTTERDAM (ANP) De Zuidslavi- sche voetballer Mihajlovic is niet inge gaan op het aanbod van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta om een proefcon- tract van een half jaar te accepteren met de kans om als vaste speler te worden geëngageerd. De Rotterdamse club wilde de Zuidslaviër geen definitief contract aanbieden, omdat deze de laatste tijd uit vorm blijkt te zijn. Ad-ver tenibie) naar Renesse rijden, waar volop sport te beleven valt. Er wordt prachtig gevangen, beter dan de laatste ja ren. Er kan zowel met opkomend, als met afgaand water gevist worden. Als de vloed er te ver „in zit", gaat de bijtlust eruit. De verklaring kan natuurlijk ook liggen in het feit, dat de zeehengelaar dan steeds ver der terugmoet, het strand op, zodat hij de steile rand van de stroom geul, waar de platvis bij voorkeur aast, niet meer kan begoolen. Vele zeehengelaars kunnen getui gen dat een mooie schar een ware delicatesse is. Na tong staat voor de ware smulpapen dikke schar hijzon der hoog genoteerd op de culinaire vislijst. Lekker knappend gebakken, iets minder hard dan hot, is het kos telijk eten. Vertel moeder de vrouw maar eens, dat de schar het best door de koffiemelk gehaald en dar» gepaneerd gebakken kan worden. Vergeet echter vooral het remoulade- sausje niet. Het recept Is eenvoudig genoeg: twee hardgekookte eieren, fijn- malen een beetje Worchester saus en wat peper, verder een snufje paprika poeder. Voeg ook wat „kappetjes" toe. die in potjes bij elke betere krui denierszaak te koon zijn. Dit sausje op de vis doet wonderen- Deze re- mouladesaus is ook voor gebakken of gestoofde tong een ware voltref fer. U zult er geen spijt van heb ben. Vandaar dat ik u deze week bij een goede vangst en Petri Heil ook smakelijk eten wens. De schar wordt als consumpfievis hopeloos onderge waardeerd. Deze platvis is zelden in de liandel. omdat ze in de meeste viswinkels niet te krijgen is. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het bestuur van de KNVB, afdeling Zeeland, maakte in zijn oficiële mededelingen bekend dat het in de bedoeling ligt binnen afzienbare tijd over te gaan tot het aanstellen van de heer H. L. Plompen te Middelburg als administrateur van de afdeling. Ingaan de 16 december 1965 zal de heer Plom pen, voorlopig als bureauchef. bij de KNVB, afdeling Zeeland, in dienst tre den. DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER 1 DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER èn kans op f 1000•- per dag] 51612 A mÊmëm; STEEVENS AMSTERDAM (ANP) De combinatie Gerard KoelHarry Steevens, die zich de laatste maanden in tal van koppelwed strijden naar de koningskroon van de imateurs heeft gefiets heeft tal van con- racten aangeboden gekregen. Het twee tal zal zondag 19 december in Dortmund deelnemen aan eenuitgebreid amateur programma, waarin een koppel wedstrijd over 75 km is opgenomen. Daar start ook het koppel Leo DuyndamPiet de Wit. Koel en Steevens zijn voorts gecontrac teerd voor een ploegenomnium op eerste kerstdag in het sportpalies van Brussel. Intussen gaat ook Tiemen Groen zich aan de winterbaan wagen. De wereld kampioen der amateurachtervolgers traint op het ogenblik nog op de weg maar zal op eerste kerstdag in Gent en op 15 januari in Antwerpen een omnium rijden tegen een nog aan te wijzen Bel gische amateur. Uiteraard zal een achter- volgingsrit deel uitmaken van deze om nium. Groen heeft, nadat hij in 1964 voor de eerste maal een regenboogtrui ver overde, slechts e?nmaal op een winter baan gereden, vlak na de Olympische Spelen van Tokio in een liefdadigheids programma in Zürich. Het ziet er nu wel naar uit, dat hij binnenkort in Antwerpen zal gaan trainen, iets wat hem door de deskundigen al lang was aangeraden. Want Groen mag dan al twee wereldtitels op zijn naam hebben staan, wat stuur kunst betreft zou hij nog het een en ander kunnen leren en daartoe zijn juist dc kleine winterbaantjes zo geschikt. AMyE5DAM, (ANP) De Egyptische biljartbond heeft thans definitief laten weten ,dat het Europees kampioenschap groot biljart libre in Cairo zal worden gehouden van 7 tot en met 10 februari Een deelnemer staat al vast: onze land genoot Henk Scholte, die in het begin van dit jaar in Valencia de Europe** tit*l ver. overd*.

de Stem | 1965 | | pagina 15