Zij overbluften de paus en Peking.... finnbrod MOET Camouflage of vermageringssysteem van de jockey r héérlijk bij eïke brood maaltijd San balm Medisch team uit V.S. naar Pakistan Echt leer is echt mode Eschenbach Van vrouw tot vrouw h\ si 65000 POSTZEGELS EN CHOCOLA M 1 1 Puntfilet Bliksem dootll 4 mensen Doodstraffen voor plegers aanslag op Sjah van Perzië JOHNSON BELOOFT: Nederlandse bijdrage voor VN-macht op Cyprus Tassen #65 - '66: vooruitstrevend met ruime blik I ^resident Columbia niet herkiesbaar Wordt omstreden straatnaam omgedoopt Willeke Alberti gaat 27 december trouwen w porselein in zijn edelste vorm Punt Filet Hf?!/ Van der Zwaan De jockeys Foundation In schijn door Annemie Mac Gillavry Tellen De bruidsdagen van een prinses Warme kruidenwijn 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 P-*P3 X G (Bijzondere correspondentie) HAMBURG Wat doet een staats man. als hjj een heel vriendelijke brief van een klein meisje krijgt, «aarin 'ij hem vraagt om postzegels en vertelt dat zij nog een kleinere broer heeft, waarmee ze om een reep chocola gewed heeft, dat zij een antwoord zou krijgen? De staatsman stuurt postzegels en misschien ook nog chocola. Het „kleine meisje" heet Margot Fiebig, is 37 jaar oud Haar „broer" is nog iets ouder, met haar gehuwd en een hartstochtelijk filatelist. De Fiebigs, die het niet al te breed hebben, kwa men jaren geleden op het idee van de truc met het kleine meisje en kregen op deze ongewone manier een post- jegelverzameling bijeen, die-thans uit 65000 zegels uit de hele wereld be staat en 400 ongestempelde series be vat. Het vorstenhuis in Liechtenstein stuurde speciale zegels en speciale kaarten in een grote kist, die ook nog enkele repen van de fijnste cho colade bevatte. Het hotel Sacher in Wenen beroemd om zijn slagroom lekkernijen stuurde zegels en één (Advenbenitie) Dit is de lepel van het klassieke Puntfilet-bestek. elegant en onafhankelijk van voorbijgaande modegrillen. van zijn beroemde Sachertaarten. Haile Selassie, de Heilige Vader, Tsjiaug-Kai-Schek zij allen ant woordden. Een 70-jarige journalist uit Australië maakte heel Sydney en thousiast voor de ..kleine meid", ne gerstammen stuurden exotische zegels en daarbij de foto's van hun omvang rijke families.'n Japanse bankdirec teur stuurde de Japanse zegels van 1953. keurig geordend in een album. Om de kostbare correspondentie met de hulp vaardigen in de hele wereld, met Beetjoeanaland, de Gilberteilan- den, Antigua, de Fidzji-eilanden en Groenland te kunnen voeren, nam Margot Fiebig een baantje als ver koopster aan, .,uit liefde voor mijn man" zoals zij zegt. De groot ste successen van deze internationale postzegelrazzia zijn: 118 antwoord brieven uit Ghana daar had een krant een brief van mevrouw Fiebig gepubliceerd, alsmede post uit Abu Dhabi, de piratenkust. De Fiebigs waren de eerste Duitsers» die uit dit land post kregen. De adressen voor de corresponden tie met vorsten, keizers, communis ten en kapitalisten in de hele wereld haalde Margot Fiebig uit de interna tionale ..Who's who". RLANTYRE (UPI) Eén enkele bliksemschicht heeft in Lilongwe in centraal Malawi vier leden van een Afrikaans gezin gedood. (Advecnteratie) m M VOLKOREN gB KROKANTBROOD 4È 80 ct. per pak THEHERAN (UPI) Een Iraans mi litair hof van appél heeft gisteren twee mannen ter dood veroordeeld en gevan genisstraffen geëist, variërend van drie tot tien jaar tegen zes ander verdach ten wegens een aanslag op de sjah op 10 april van dit jaar. Het hof sprak zich uit na een overleg van 16 uur. De uitspraak van het hof was conform eerdere uitspraken. Slechts de vermoedelijke leider van het complot zag zijn straf van levenslang veranderd in 10 jaar gevangenisstraf. De aanslag werd uitgevoerd door een schilwacht die vanuit de tuin op de sjah schoot maar zelf door een trouwe schildwacht werd neergeschoten- Tijdens het laatste pro ces zeiden alle verdachten trouw te zijn aan het vorstenhuis en nschuldig te zijn. Na goedkeuring van de bekrachti ging der vonnissen door de sjah zullen de ter dood veroordeelden worden ge- executeerd. (Advertentie) RUWE HANDEN! HANOCREAM deuitgedokterde' HANDCRCAM WASHINGTON (REUTER) Pre sident Johnson heeft zyn Pakistaanse ambtgenoot Ajoeb Chan aangeboden, een medisch-wetenschappelyk team naar Pakistan te zenden ter verbetering van de volksgezondheid daar. Hy zou zijn wetenschappelijk adviseur, dr. Hor ning, aan bet hoofd van de groep plaat sen. Amerika was eventueel bereid de steun aan Pakistan te vergroten. ..Wanneer onze doelstellingen gelijk zijn kunnen wij het dynamische deelge nootschap dat wij in het verleden had den, voortzetten en uitbreiden," aldus de Amerikaanse president. De bespre kingen tussen Johnson en Ajoeb Chan, worden door grote geheimhouding om geven. De twee presidenten hebben ge sproken over het geschil van Pakistan met India over Kasjmier, de ontwikke ling in Azië in het algemeen en de Pa- kistaans - Amerikaanse betrekkingen. Volgens Johnson was het overleg ui terst vruchtbaar. De Amerikaanse pre sident zou Chan gewaarschuwd hebben voor het gevaar van vriendschappelijke betrekkingen met China. Hij zou gewe zen hebben op India, dat in vriendschap met China had trachten te leven en al leen maar bajonetten en kanonnen op zich gericht kreeg- NEW YORK (DPA) Nederland heeft de VN 218.000 dollar aangeboden voor de VN-strijdmaeht op Cyprus. De toezegging werd gedaan in een brief van dr. J.G. de Beus aan secretaris-ge neraal Thant. (Advertentie) TILBURG, donderdag (LCN) - Uit de uiterst gevarieerde tassenpa.rade treedt vandaag het markante maar vooral ruime, rechthoekige model naar voren. Een uit rund- of varkensleer ver vaardigde, oersterke handtas (bijv. in de kleur Antilope)eveneens in de vlotte schoudertasuitvoering. Daartegenover knipoogt ondeugend en geestig het miniatuur koffertjes-model met een harmonika_opening, geheel uit donker genuanceerde buffelhuid, waarin - gelukkig - de originele huidstruktuur zichtbaar is gebleven. In zilver en juwelierspleet verkrijgbaar bij de juwelier. KwinWijke Van Kempen Begeer-Zeist 1>p Prudent van I ndi nip»'k ni° kc°n Valencia zal lJls hij l7JL tSba'ir stc,,cn omdat. /0' Iki? Seaetst ben"0"' "ik "'et erS Bcluk* ''Kier ren3! 'li' vel'öaard, na zijn al- malrJrJ4lerels nasi' Europa te '%ndè i ven allBustus van het al h' Valencia's ambts- 1 Ad verten tie) WYK (UPI) De gemeenteraad van de op het Noordduitse waddenei land Foehr gelegen stad Wyk gaat zich volgende maand beraden over de vraag of een straat in de stad, die is vernoemd naar de als oorlogsmis dadiger te boek staande generaal b-d. Friedrieli Christiansen, al dan niet moet worden omgedoopt, zo is van de zyde van het Wykse gemeentebestuur vernomen. Een woordvoerder verklaarde dat de raad in januari een rapport van een deskundige over Cristiansen zal bespreken en naar aanleiding daar van een besluit nemen. Christiansen werd in 1918 benoemd tot ereburger van Wyk „wegens zijr uitzonderlijke verdiensten' tijdens de eerste wereld oorlog. In Wyk werd een straat Fried- rich Christiansen Stasse" gedoopt om de marinevlieger uit de eerste wereld oorlog, die generaal van de Luftwaf fe werd tijdens de tweede wereldoor log, te eren. zo werd verder meege deeld. De vernoeming vond plaats in 1932. Christiansen werd na de twee de wereldoorlog veroordeeld wegens oorlogsmisdaden. In 1945 werd toen het straatnaambordje dat ter ere van hem was aangebracht, verwijderd. In 1950 werd het veelomstreden bordje weer aan de muur bevestigd- AMSTERDAM (ANP) De dag waar op Willeke Alberti mevrouw Oonk gaat heten is vastgesteld op maandag 27 de cember van dit jaar. Dan zal in het stadhuis te Amsterdam, 's morgens om tien uur, het burgerlijke huwelijk worden voltrokken tussen de zangeres Willeke Alberti (dochter van zanger Willie Alberti) en de musicus Joop Oonk. Om 11 uur vindt vervolgens de kerke lijke inzegening plaats in de Pius X-kerk in de Jacob Peelstraat te Amsterdam. In de middag wordt een receptie gehouden in het restaurant Treslong te Hillegom. Het paar zal zich vestigen in Osdorp. t ■o - Al- - r- 0 5 en Pr'jz<n naar: Eschenbach International, Hilversum (Advertentie) MODEL VAN COOTHPLEIN 27 - 29 Uit voorraad leverbaar Het is niet aardig om in december over vermageren te spreken. Maar eerlijk gezegd: u doet niet anders. Je kunt dezer dagen geen vrouw bij een kopje thee of koffie ontmoeten of ze zucht met een mond vol marsepein: vreselijk is deze maand, ik kom kilo's aan. Is het dan geen troostrijke gedachte, te weten dat het nu of over enkele weken, mogelijk is alles er weer van af te krijgen? maken de hals langer en de knieën minder krom. Alles wil zeggen, alles wat er door borstplaat en boterletter, straks door kerstkrans en oliebollen is aan geko men. Misschien bedoelt met alles: het vet dat zich al maanden of jaren lang ophoopt in vetdepots. dat u al die tijd zuinigjes bewaarde en met rente vermeerderde. Ook dat kan eraf met een regime dat beproefd is door MANNEN: de jockeys. een raadseltje op: wat zit hieronder, lucht of vetrolletjes? Natuurlijk er zit vet onder, maar niemand hoeft dit te weten behalve de enkeling die de bad kamer met u deelt. Er bestaan twee manieren om een slanke verschijning te worden: de schijnbare en de échte vermagering. Laat ons beginnen met de eerste. „Jij, jij hoeft je niet druk te maken over je lijn", zei een dikke mevrouw tegen haar slankere*Vriendin. „Dat dacht u maar," kwam uit de hoek waar de tienerdochter van de slanke op een stoel gekronkeld zat, „dan moet u mammie maar eens in de badkamer zien!" Het is niet nodig uw vriendinnen of onbescheiden dochters een blik in de badkamer te gunnen. U kunt uw over wicht heel aardig camoufleren als u maar op enkele punten onwrikbaar bent: Koop nooit te nauwe kleren, koop ze zelfs aan de ruime kant. Want hoe koopt u een japon? In een kleine pas kamer, staande voor de spiegel, met rechte rug en ingehouden buikje, twee pasjes voor- en twee achteruit, ja die jurk staat uitstekend. U vergeet een stoel te laten aanruk ken en te gaan zitten. Doe dat toch! En kijk wat u dan ziet! De rokken kruipen op en geven dikke knieën prijs; de dijbenen zetten uit en wor den strak omspannen; het middel en vooral de boezem worden omhoog- gedrukt; het lijkt of u twee onder kinnen krijgt. Heeft de verkoopster u soms een mouwloze japon aange praat? Zei ze niet: „Maar mevrouw, uw armen zijn helemaal niet zo dik. U moest andere dames eens zien!" Er past maar één antwoord: „Andere da mes laten mij koud. En als ik er over nadenk, vind ik haar armen dan ook lelijk in die mouwloze japonnen." Het is nu eenmaal zo: de huidige mode is ontworpen voor elfjes en wie geen elfje meer is, moet slim zijn. Wees slii.- en koop japonnen en pakjes die liever een-maat groter zijn. Hindert dat nummertje achter in de hals u omdat er 44 (of 46) op staat? Knip het er dgn uit. Maar kóóp de grotere maat als de kleine u wat strak omspant. Soepel vallende ruimte geeft De gewichtige dame zal veel zorg moeten besteden aan haar foundation en er staat een gigantische industrie tot liaar dienst. Zolang het niet héél dringend nodig is, moet zij het stellen zonder baleinen. Het is niet te gelo ven wat de baleinloze modellen ook voor zware figuren kunnen doen. Wat maakt soepel (lees: slank) Het schar- niertje in het middel, want dat zorgt voor een beweeglijke tors. Wanneer een echt korset dat de vrouw in een harnas klinkt van dijbeen tot oksel, dat scharniertje vastlegt, is het met de souplesse gedaan. Zeker, het mid del kan door zulk een harnas enkele centimeters minder omvangrijk wor den, maar dat effect wordt bedorven door een geposeerde stijfheid die in niets meer herinnert aan het dansend elfje. Om nog even bij de kleding te blij ven: goed zittende schoenen en matig hoge hakken doen meer voor het ogen schijnlijk lichtgewicht dan men ver moedt. Mooie schoenen beïnvloeden de hele houding. En nu is het woord houding ge vallen: een rechte rug, een houding alsof u opgehangen wordt aan de kruinharen, geven een dunner middel, Roger is een oude rot, weegt mi nimum 52 kilo, maximum 55 en heeft ontelbare successen geoogst. Nog vóór 't paardesportseizoen opent, is hij al bezig zich in conditie te brengen. Een maal p. w. (als het gewicht te hoog is: tweemaal per week) gaat hij naar het sauna-instituut. Hij brengt er een goed uur door in de stoomhut bij een tem peratuur van 70 graden, drinkt er vruchtesap en neemt alle tien minuten een douche. Daarna trekt hij een plastic pak aan en legt zich neer in een, door infrarode lampen verwarm de, saunacabine (die wij hier in ver schillende schoonheidsinstituten ook gebruiken) om op ontspannen manier verder te gaan aan zijn zweetkuur. Hierna komt de masseur in beweging, die hem bewerkt met de hand op een manier welke veel wegheeft van de zuigklokkenmassage. Na zoveel ontspanning kan de jockey zich inspanning veroorloven en hij beklimt een fietsapparaat. De volgende behandeling is het „uitrek ken" waartoe Roger in een kinband gaat hangen, de voeten een halve cen timeter boven de grond, hetgeen de rug recht, een remedie tegen de krom me houding die hij te paard moet aan nemen. „Een mooie houding", zegt de masseur, „ligt in een rechte rug en in gehouden buik" (of dit nu van nature of met een step-in gebeurt) en daar bij denkt de masseur aan de dames die zijn instituut bezoeken. De jockey beëindigt zijn oefeningen met buik- spieroefeningen, drinkt nog een glas vruchtesap en neemt een douche. Jockey Yves, 23 jaar, 51 kilo, 1,60 lang, blijft op een andere manier op gewicht en heeft het zelfs gepresteerd door de rekoefeningen 2 centimeter langer te worden. Hij begint de dag met een transpiratiekuur door een paar rondjes hardlopen in een rubber pak, waarovenheen gewoon sporttenu. Eén maand per jaar houdt hij winter sportvakantie op de ski's. De rest wordt gedaan door dieet: 1400 tot 1600 calorieën per dag, geen kruimel brood, veel groente en gegrild vlees. Hij drinkt niet bij de maaltijden maar door de dag heen één liter water. Hij staat om 6 uur op en gaat 's avonds om 9 uur naar bed. Negen uur slaap is voor elke jockey voorgeschreven. Twee meisjes bij de stal: links een kos tuum in mari ne met witte piqué kraag van een model dat tot maat 44 gaat en door 't licht afstaand jasje en half ingestikte plooien ideale camouflage biedt; rechts een rever sible mantel waarvan de fijn-gerui te voering overeenstemt met het long-torso-bovenlijfje van de daar bij behorende japon, niet zó ge schikt voor grote maten (Modellen Plaza). Nu hoeven wij niet als een jockey te leven, maar er is uit hun leefwijze wel lering te trekken: let op het nemen van beweging. Loop de trap op en laat de lift voor- bijsuizen. Ga te voet en laat de bus zonder u vertrekken. Fiets en laat de auto in de garage staan. Tel de calorieën. Neem een zoet- tablet in koffie en thee, dat staat een koekje toe. Eet méér groente en fruit, minder toetjes. Snijd en smeer uw sneetje brood dunner. Neem weinig of helemaal geen jus op het aard appeltje. Een dieet? Ach, wanneer u leest d?t tarwebrood en tomaat een belangrijk onderdeel van het vermageringsmenu ztfn, dan probeert u het misschien, maar gooit er na een paar dagen, bal- lorig een slagroomsoes tegenaan. Maar als het voorschrift luidt: zwe zerik en verse ananas, tarwekiemolie en artisjokkendan wordt het in teressant. Dan bent u er druk mee, de slagroomsoes Is niet aantrekkelijk meer. Trouwens het dieet is kostbaar. Kortom het wakkert de fantasie aan en het hèlpt, ook al is de calorieën- waarde gelyk aan dat dieet van tar webrood en tomaat. De capuchon viert hoogtij in alle mogelijke vormen en voor alle mogelijke doeleinden. Hier staat de geruite tafzijden capuchon, die is gehecht aan een shawl van Lola Prussac, luchtigjes om het hoofdje, dat gekapt wérd door Alexandre en van make-up werd voorzien door Hubbard Ayer- Klaar om de feestdagen buitenshuis te vieren! Het kasjmier-dessin blijft ,,in". De nieuwe bedrukte „cro- chet-laine" geeft aan dit lichte wollen japonnetje een speciaal karakter. Het ts een jurkje uit de wintercollectie van de Zwit serse firma Wiesemer. Uit een collectie hoeden van de Amsterdamse couturier Max Heijmans, alle originele model len, heeft prinses Beatrix er zich zes uitgekozen, waarbij een schepping van Chinchilla. Het is nu al heel gemakkelijk om Glühwein te maken, want er z\jn pak jes In de handel die een afgepaste hoeveelheid kruiden bevatten, vol doende voor één fles wjjn. Men doet een fles rode landwijn in een pannetje, voegt er 100 gram sui ker bij, 3 dwarsgesneden schijven si naasappel die van pitten en witte hartjes zijn ontdaan en een builtje kruiden. Na tien minuten trekken (niet koken) is de wijn gereed om heet te worden opgediend, in hoge glazen. De prijs van de kruiden be draagt 50 cent per pakje van 5 builtjes

de Stem | 1965 | | pagina 13