Steward wil met Russen conferentie Vietnam beleggen iets voor haar fiets! Conflicten in SPD na de nederlaag BRITSE VREDESPOGINGEN KLM moet Duitse lijn laten vallen Regeling voor classificeren? Wijziging van bestek voor uitbreiding van haven te Walsoorden .OFFICIER" VAN 14 JAAR BEROOFT VLIEGBASIS Reinigingspolitie in Den Haag op de bon Successierecht eerste kwart miljoen vervalt Rhodesië dreigt Kariba-dam te vernietigen KRITIEK OP PARTIILEID1NG NIET GIECHELEN TIJDENS STELEN Forse klappen voor liberalen in Tweede Kamer BARENDSZ VINDT EEN DRENKE LING sig^lrlijk goed' Schoonmaakster van lift gedood Geen gevangenisstraf voor overval op Tilburgse (24) uitblazen mevrouw BESTAND inge" Seebohmvoorkeur voor Luftha ansa „gooit geschenk voor moeder? Per 1 januari Britten in Zambia ..Rona Star" onopgelost: AFTOCHT Geen bezuinigingen meer Dertien man vermist Namen Verschil van vier ton tussen begroting en aannemingssom Diverse inbraken in Breskens Raadsman bepleit FAILLISSEMENTEN THEEVISITE MET VERRASSINGEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 DECEMBER 190. MOSKOU (Reuter) De Britse mi nister van buitenlandse zaken, Ste wart, heeft donderdag via. de Russi sche televisie de Sovjet-Unie verzocht te zamen met Engeland een conferen tie van alle betrokken regeringen te beleggen om de crisis in Vietnam te bespreken- Tevoren had hü hierop bij de Russische leiders aangeddongcn. Enige minuten na zp gesprek met premier Kosygin begaf Stewart zich naar de televisiestudio, waar hij tien minuten sprak voor na,ar schatting veertig miljoen toeschouwers. Stewart zei, dat Engeland en de Sov jet-Unie het waarschijnlijk niet eens zullen worden over de vraag» wie de schuld draagt voor Vietnam, maar ..kunnen we onze gedachten niet rich ten op datgene waarover we het wel eens zouden kunnen worden, namelijk het belang van het beëindigen van dit conflict met al zijn gruwelijkheden?" ..Dat zijn zowel us als ons land ver plicht omdat wij beide medevoorzit- ters zijn van de conferentie van Ge- nwe. en nog meer omdat wij mede mensen zijn en aan deze ellende en wreedheid een eind willen maken." Vietnamese premier Pham van Dong. heeft uiteengezet. De Sovjet-Unie heeft donderdag la ten doorschemeren dat zij haar verzet tegen de voorstellen in de NAVO om leden van het bond'genootschav mede zeggenschap te geven over de kernwa pens voor de westelijke defensie, zal matigen. Volgens Britse zegslieden zou. de grootste hinderpaal voor een overeen komst ter voorkoming van een ver spreiding van kernwapens, tussen oost en west. hierdoor kunnen worden weg genomen. laat die conferentie zo snel moge- lijk een bestand tot stand brengen. La ten wij daarna regelingen treffen waar door zowel Noord- als Zuid-Vietnam in vrede kunnen leven in de zekerheid, dat zij niet door elkaar of iemand an ders zullen worden aangevallen", zei Stewart. Engeland en Rusland moeten dan via de V.N. een herstelprogramma voor Vietnam uitvoeren. Mettertijd zouden beide landen het over hun eigen toe komst en onderlinge betrekkingen eens tn tj .W0rc'cn- zei Stewart, ue Britse minister ondertekende don- oei'dag met zijn Russische ambtegenoot fÜ°b j een consulaiv verdrag tussen Hp n '4 en c*e Sovjet-Unie, waaron- W i tenctionarissen het recht van e§ang tot. in Rusland gearresteerde Britten verkrijgen. j/A woordvoerder van Stewart zei ^«•dagavond dat minister Grom.ko v™Lc?mmenJaar hafl 8egeven op het I stak?6 yan stewart en het Russische ïpppri 'iac' herhaald, dat de Sovjet- felino nict bevoegd is over een re- md!ÏJLVa?ide Vietnamese kwestie te ten h .P Vo^ens gromyko moe- •iin a a onc!erhandelingen gebaseerd op ae vier punten die de Noord- Een 14-jari- van"7.Ü en twca officieren" hebbp.Cf.e .en sc^r'-'ve jaar oud. om de jlfii nJet a'leen gepresteerd basic bewaakte luchtmacht- C t in Californië - te kompn wacht binnen fcoe»eelheiH ^ra°0k nog een grote WachtS, g°eder«i te stelen. De 'Is de namufi i0urig 'n de houding luitenant ix 'wee turven hoge ten iiSone! en zijn metgezel- men met Yn correcte unifor- t'i zich i, i n eikeloof wisten roeten te m uWe!5en Ujds "uit 'mesnick'-ei aken mot uitrus- doüL W¥-rde van dui' ''achtwagens arblJ waren twee 4ercedUltaften„C?.lifOTnische plaats k«tt on/er ?msl ..hoofddader" ?e" bek°nd Aen Zljn misdragin- »am een eioa de maskerade ;en van de mHh twee agen" tentrum van maire P°litie in het f'Sen zaEen ed een vracht- termist erd ïn' dle °P de basis werd de' een achtervol- aracht De 14 f tot stilstand ge- teon nauwoi •J.?.ngen' uni- -tashboar i heen ï?/,ks over het hl de ante kljken- ?est°len spullen en verschillende PHoffeLaangetroffen- °m- 3!ratuur men met radio-ap- •j**» a>tecommêmaearliegbaSiS BERLIJN Prinses Marie Cecile van Pruisen (29) en hertog Friedrich August van Oldenburg (29) lachten vrolijk nadat zyn de Kaiser-Wil- helm-Gedachtnis-Kirche hadden be zichtigd. waar hun kerkeljjk huwe lijk voltrokken zal worden. (Van onze redactie binnenland) SCHIPHOL De K.L.M. kan gedu peerd worden indien de Westduitse re gering, zoals verwacht, de landings rechten van buitenlandse luchtvaart maatschappijen zal beknotten. De Westduitse minister van verkeer, Seebohm, heeft gisteren in de Bonds- cy dag geZegd, dat I luchtlijnen van bui- tenlandse maat- 'i l schappijen, waarbij X op twee luchthavens landingen worden lüfc,.: b. uitgevoerd, geleide lijk zullen worden worden gereduceerd. De K.L.M. wordt hierdoor in niet ge ringe mate getrof- i fen omdat zij in to taal op vijf lijnen naar Duitsland twee steden aandoet. In eerste aanleg heeft de Bondsregering aan de K.L.M. zelf overgelaten van welke tussenlanding zij wilde afzien. De jgmmm K.L.M. liet haar keu ze op Bremen vallen. SEEBOHM Reeds vorige maand had de K.L.M. verklaard dat om „bedrijfstechnische redenen" de tussenlanding in Bremen zou vervallen. Dit besluit stuitte op ver zet in de Bremense zakenwereld. Daar om stelde gisteren een afgevaardigde van Bremen vragen aan minister See bohm. „De Lufthansa is van plan de voor Bremen zo belangrijke avondvlucht Amsterdam - Bremen - Hamburg bij de komende zomerdienst zelf uit te gaan voeren", aldus antwoordde minister Seebohm. Als gevolg van de reactie in Bremen heeft het Duitse ministerie de K.L.M. intussen verzocht de tussenlanding te Bremen te blijven uitvoeren en in plaats daarvan op een andere lijn een tussen landing op te geven. De K.L.M. is be reid op Bremen te blijven vliegen, maar weigeart een andere verbinding daar voor op te offeren. DEN HAAG (A.N.P.) Het zes man tellende korps reinigingspolitie. dat thans vier maanden in Den Haag werkt, heeft aangekondigd dat binnenkort ook processen-verbaal zullen worden opge maakt tegen Hagenaars die zich niet aan de regels houden. Tot nu toe waren er alleen waarschuwingen. Met de komende feestdagen vreest men dat de straatverontreiniging een soort ramp wordt, als niet iedereen de regels opvolgt door verpakkingsmatet- riaal en ander afval in huis te houden tot het ordelijk kan worden meegeno men met de vuilnisauto. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Te rekenen van 1 ja nuari 1965 af zal bij vererving tussen echtgenoten voor de eerste 250.000 gulden geen successierecht meer betaald behoe ven te worden, als het parlement ak koord gaat met een desbetreffend wets ontwerp van de minister en de staats secretaris van Financiën. In dit wetsontwerp zijn ook de verrui mingen van de gezinsvrijstellingen uit het een jaar geleden ingediende wets ontwerp opgenomen. Deze mataregelen, die reeds in de regeringsverklaring wer den aangekondigd, betekenen voor de schatkist een offer van 20 miljoen gul den. De bewindsloeden betogen in de toe lichting dat het overlijden van een der echtgenoten in het algemeen een aan zienlijke verzwakking betekent voor de financiële positie van de achterblijven- den, zeker als er ook nog minderjarige, nog geen geld inbrengende kinderen zijn. De minister en de staatssecretaris willen thans de achterblijvendenen een zoveel mogelijk gelijkwaardige maat schappelijke positie laten behouden. Daarom zal bij vererving tussen echtge noten over de eerste 250.000 gulden geen sucessierecht meer worden geheven. SALISBURY LONDEN (AFP Reu ter Rhodesië heeft plannen opgesteld voor de vernietiging van de Elektri citeitsinstallaties van de Kariha-dam wanneer de Britse troepen het land zouden binnenvallen. Als bekend zou deze Rhodesische maatregel catastro fale gevolgen hebben voor de economie van Zambia. De Britse premier Wilson heeft donderdag in het Lagerhuis meege deeld dat overeenstemming is bereikt, over het zenden van Britse vliegtuigen naar Zambia. Over het verzoek van Zambia om Britse grondtroepen wordt noggesproken Wilson zei dat hij dit juist had vernomen van minister voor gemenebestzaken Arthur Bootomly, die in de Zambiase hoofdstad Loesaka be sprekingen voert met president Ken neth Kaoenda. De Britse premier zei, na de felicita ties van talrijke afgevaardigden in ont vangst te hebben genomen, dat de toe stand in het betrokken gebied ,.zeer kritiek" blijft en dat die aanwezigheid van de RAF in Zambia een explosie moet verhinderen. Hij verklaaarde op nieuw. dat Engeland niet werkeloos zou toezien wanneer Rhodesië iets te gen de v a terkracht install a ties van de Kariba-dam zou ondernemen. Sir Humphrey Gibbs dlijft gouver neur van Rhodesië en er kan geen sprake van zijn dat de koningin het verzoek van Smith om Humphry Gibbs als zodanig aa.n te wijzen, inwilligt, zo hebben Britse officiële kringen gezegd. Engeland beschouwt de Rhodesische re gering sinds zij eenzijdig de onafhanke lijkheid uitriep als onwettig. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De arbeidsinspectie heeft de oorzaak van de ramp met het schip „Rona Star" in juni van dit jaar niet kunnen vaststellen. Zoals bekend heeft zich tijdens het schoonmaken van dit schip een ontploffing voorgedaan, waarbij dertien doden zijn gevallen. In de Tweede Kamer wees de heer Baart (P.v.d.A.) erop dat het onderzoek is bemoeilijkt doordat enkele arbeiders onder valse naam werkten, omdat zij overdag andere arbeid verrichten. Boven dien was een deel van het personeel niet geschoold. Staatssecretaris dr. J. de Meyer gaf gisteren dit laatste wel toe, maar zei dat er geen bepaalde scholing is veresit. Wel vraagt het gevaarlijke werk om een goede mentaliteit. Die ontbreekt bij men sen die het slechts als bijverdienste ver richten. De bewindsman kondigde een wettelijke regeling aan, omdat tot nu toe niet steeds de nodige zorgvuldigheid werd betracht. (Van onze correspondent in Bonn) BONN De sociaal-democratische partij in West-Duitsland heeft nog altijd niet de schok overwonnen van de nieuwe stembusnederlaag de vjjfde achtereen volgende sinds 1949 die zij op 19 sep tember jl. heeft geleden. Zjj was er dit jaar vaster dan ooit van overtuigd dat zij de sterkste partij in de We^iduitse Bondsdag zou worden en als gevolg daarvan de kanselierskandidaat zou mo gen aanwijzen en de macht van de chris ten-democraten overnemen. De S.P.D. won slechts 18 zetels, maar zit de chris ten-democraten dichter op de hielen dan ooit tevoren. Bovendien hebben de chris ten-democraten onder de tot dusver zeer zwakke leiding van prof. Erhard niets ondernomen om hun stembusoverwinning uit te huiten. De zegebewuste C.D.U.- C.S.U. is een partij geworden, waarvan de kop de staart opvreet, die geteisterd wordt door interne meningsverschillen en door onderlinge intriges. De S.P.D heeft dus eigenlijk alle aanleiding om hoogst tevreden te zijn. En toch is dat niet het geval. Dit is o.a. gebleken uit het feit dat twee vooraan staande socialisten uit Baden-Württem- berg Alex Möller en mevrouw Marta Schanzenbach hun zetels in het par tijhoofdbestuur ter beschikking hebben gesteld. Alex Möller was lid van Willy Brandts socialistische „romp-kabinet" en zou in geval van een S.P.D.-stembuszege minister van financiën zijn geworden. De S.P.D. heeft nl. de stembusnederlaag voornamelijk toegeschreven aan het slechte figuur dat de partij in Baden Württemberg heeft geslagen. In de lagere regionen der S.P.D. bor relt het. Dit kwam in Berlijn al tot uiting iii een scherpe controverse tussen de links-socialisten en de ex-kanselierskan didaat Willy Brandt. Felle kritiek op de S.P.D.-verkiezingscampagne is ook uit geoefend door het S.P.D.-bondsdaglid Klohmar. De aftocht van Alex Möller en Marta Schanzenbach is echter de eni ge merkbare consequentie tot dusverre geweest afgezien van het terugtreden van Brandt hoewel niemand in Bonn gelooft dat de S.P.D. in dezelfde tred molen zal blijven doorlopen. De kritiek die de socialisten op het beleid der partijleiding hebben, valt in vele groepen uiteen. De een zegt dat de verkiezingscampagne veel te „lauw" is gevoerd, vooral in Baden-Württemberg. waar de schatrijke verzekeringsmaat schappij-directeur Alex Möller het con tact met de „partij-infanterie" had ver loren. De andere groep is van mening dat Willy Brandt niet de geschikte kan selierskandidaat was, omdat zijn verleden als „emigrant" te veel aanvalsmogelijk- heden bood. Weer anderen zijn van me ning dat partij-vice-voorzitter Herbert Wehner de „aanpassing" aan de C.D.U veel te ver heeft gedreven, zodat er voor de kiezers geen alternatief meer was en nog anderen geloven dat de verkiezings hulp van lieden als Gunter Grass en an dere links-intellectuelen de partij meer schade heeft berokkend dan dat zij haar goed heeft gedaan. Met al deze kritiek zal de S.P.D. moe ten proberen in het reine te komen. De S.P.D.-nederlaag in het zuidwesten des lands lag niet aan de partij in het alge meen, maar aan de zwakke organisatie in een traditioneel christen-democratisch land. Misschien is het een zwakke troost voor de socialisten dat zelfs de C.D.U. het er in zijn eigen „Landle" geen haar beter af heeft gebracht. Dat Alex Möller de wind van voren zou krijgen stond van tevoren al vast: zelfs een zo vooraan staande sociaal-democraat als de party - vice-voorzitter en fractiechef in de Bondsdag, Fritz Erler, werd in zijn kies kring Pforzheim door de C.D.U.-kandi- daat verslagen. Zoiets schreeuwde eigen lijk om wraak. En die heeft nu Alex Möller nu getroffen. (Axivertenifcie) (Van onze redactie binnenland) NIJMEGEN Gegiechel Is gis ternacht twee stelende „dames" fa taal geworden. Hun plezier, om het stelen, was zo luidruchtig, dat zij en hun handeling werden opge merkt. De twee vrouwen hadden op het Nijmeegse station hun laatste trein naar Arnhem verlopen. Zij beslo ten kordaat in een dolle bui dan maar een bromfiets uit de rijwiel stalling te halen. Door te weinig technisch inzicht gelukte dat maar matig. Om beur ten probeerden zij de bromfiets op gang te duwen. Dat ging niet want de benzinekraan stond dicht. Twee ambtenaren van het sta tionspostkantoor hoorden de hila riteit. Toen ze voorzichtig om de hoek keken zagen ze tot hun ver bazing de twee vrouwen. De poli tie had ze snel te pakken. Naar verluidt hebben ze in de Nijmeegse politiecel niet meer gegiecheld. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De liberale oppositie heeft donderdag in de Tweede Kamer twee forse klappen te incasseren ge kregen. In de eerste plaats bleek de door de V.V.D. verlangde bezuiniging op de dienst aanvullende werken prak tisch niet mogelijk. Vervolgens moest de woordvoerdster van de V.V.D.-fractie, mevrouw Stoffels-van Haaften erken nen, dat het onmogelijk is om ruim 13 milj. gulden op de emigratie te be zuinigen, zoals in het plan-Joekes was aangekondigd. „Dat is een vergissing geweest", erkende mevrouw Stoffels nu. Drs. Roemers (P.v.d.A.) voelde toen steeds meer de neiging opkomen om het gehele V.V.D.-bezuinigingsplan een „stunt" te noemen. De daverende liberale nederlagen, die oud-minister Witteveen en de heer Joekes zelf al hebben moeten incasse ren, o.a. bij de begrotingen van Volks huisvesting, Onderwijs en Wetenschap pen, Landbouw en Visserij en Verkeer en Waterstaat, moet de klap bij Sociale Zaken wel extra hard zijn aangekomen. Vandaar ook de uitspraak van drs. Roemers, dat het plan nauwelijks meer ernstig genomen kan worden. 3? IJMUIDEN (A.N.P.) De zeesleep boot „Willem Barendsz" van Wijsmuller die gedurende gisternacht en -dag in een gebied van vjjftien mijl in de Zuid- chinese Zee heeft gezocht naar overle venden van het booreiland Sedco 135-b „Bruyard", heeft één van de vermiste 14 mannen kunnen oppikken. Het is de Canadees McKeever, die zes tien uur in het water had gelegen. Zijn toestand is goed. Ook twee vliegtuigen hebben deel genomen aan deze opsporingsactie, die bij windkracht 5 wordt uitgevoerd. Van het eiland blijken nog twee ge deelten te drijven. Het zijn twee van de drie pontons met de tien meter bre de en tachtig meter lange flessen er aan vast. Hoewel de kans op nog meer overlevenden nagenoeg uitgesloten is, wordt het zoeken door de „Willem Ba rendsz" voortgezet. De vier vermisten van de „Willem Barendsz"-bemanning zijn: R. P. Keur (20), ongehuwd, aspirant stuurman, uit Heemstede; K. Gebuis, (24), ongehuwd, matroos/runner, uit Katwijk aan Zee; H. van Beek (36), ongehuwd, runner, uit Breda en M. van Toor (32). onsehuwd, matroos/runner, uit Vlaardingen. -IWJJH Op de fot. Het booreiland „Sedco 135 b". (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN Naar verluidt is provinciale waterstaat momenteel doen de met het wijzigen van het bestek voor de uitbreiding van de haven te Walsoor den aan de Westerschelde onder de ge meente Hontenisse. Het werk is op 7 ok tober j.l. aanbesteed. De laagste in schrijving bleek toen omtrent vier ton hoven de door de provinciale waterstaat opgemaakte begroting te liggen. Laagste inschrijver was het aanne- mings- en handelsbedrijf Van Oord n.v. te Werkendam voor de somma van f 2.928 000,-. Op de begroting was een bedrag van f 2.550.000,- geraamd. Het karwei omvat de aanleg van een nieuw dijkvak op deltahoogte tussen de (Van onze correspondent) BRESKENS Breskens is de laatste dagen het terrein voor inbrekers geweest. In de stormnacht van dinsdag op woens dag heeft men zich toegang verschaft tot het recreatiegebouw in de camping van n.v. Zeebad. De indringers, die vermoe delijk per auto zijn geweest, hebben een deur geforceerd, nadat zij het slot van de toegangsboom van de camping had den gesloopt. In dit recreaitiegebouw wor den een elektrische klok, een gasgeiser, een waterleidingkraan, flesjes eau de co logne, zonnebrandolie en kauwgum ver mist. Voorts werden dezer dagen bij de wed. Kamp in de Havenstraat uit een ge sloten kolenopslagplaats in een stal kolen ontvreemd. Op de Vissershaven mist men een vait van zestig liter smeerolie, die toebehoorde aan de visserij vereniging Eigen Belang. Uit een direetiekeet van de dijkverzwaringswerken tussen Breskens1 en Hoofdplaat nabij Nummer Een werd een gasstel, een butagasfles en ander ma teriaal ontvreemd. De rijkspolitie heeft de zaken in onderzoek. dijkpalen 40 en 65 van de waterkering van het calamiteuze waterschap Wals oorden en de Wilhelmuspolder en het graven van een nieuwe haven ten oosten van en in aansluiting op de bestaande. Het oorspronkelijke bestek voorziet in de aanleg van een damwand rondom de gehele nieuwe haven, om te zijner tijd zoveel mogelijk nuttig laad- en los- ruimte voor de schepen beschikbaar te hebben. De damwand zal waarschijnlijk worden ingekort. De aanleg ervan is het meest kostbare onderdeel van de uit breiding van de haven. Zo zal men dus een aanmerkelijk kostenbesparing kun nen bewerkstelligen. Andere oplossingen voor de nivellering van het op de begroting geraamde be drag en de laatste aannemingssoni worden door insiders niet waarschijnlijk geacht. Besparing van kosten op de aan leg van het nieuwe gedeelte zeewering is niet mogelijk, omdat de aanleg op de in het bestek voorgeschreven wijze wordt voorzien van het deltaplan. Voorts hebben de geëigende overheidsinstanties reeds de nodige (op de begroting gein- spireerde) gelden beschikbaar gesteld. Een eventuele wijziging van het bestek zal ter goedkeuring worden voorgelegd aan de raad van Hontenisse, voor wiens rekening de uitbreiding van de haven te Walsoorden zal geschieden. De gunning van het werk was vastgesteld op het begin van deze maand. Van de zijde van provinciale waterstaat onthield men zich van alle commentaar. (Advertentie) UTRECHT (ANP) De 37-jarige me vrouw C. Iepenburg uit Utrecht is gis termorgen op een bijzonder tragische manier om het leven gekomen. Toen zij als werkster bezig was in een Utrechts modemagazijn een lift deur schoon te maken, stak zij haar hoofd per ongeluk in de liftkoker. Dit had een fataal gevolg: zij kreeg het contragewicht van de lift op haar hoofd. De vrouw werd op slag gedood. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Uit de rapporten bleek dat De W. im pulsieve handelingen pleegt als hij zich zonder hulp voelt. Zijn daden blijven ondoorzichtig. „Als zijn geestelijke structuur niet verandert, zal hij een blijvend gevaar voor de maatschappij vormen", aldus de officier. Over de strafmaat zei mr. Temmink dat voor de daad op zichzelf de maximumstraf (12 jaar) geboden was. De persoon van de verdachte, die een allerberoerdste jeugd en opvoeding had gehad, veranderde dit echter. Al was het bijna een jaar goed gegaan, toch had De W. zichzelf nog in een conflict situatie gebracht, waaruit hij zich geen weg wist. Dit alles in aanmerking ne mende, kwam mr. Temmink tot zijn eis van acht jaar. Mr. Quarles van Ufford, De W.'s raadsman, oordeelde dat de daad vast stond. Hij vroeg zich echter af met wie men hier te maken had: met een schul dige of een patiënt. De raadsman oor deelde dat het voor mensen moeilijk is om dit vast te stetllen. De verdachte had zich zelf in een conflictsituatie ge bracht. Volgens de raadsman heeft zijn cliënt in een drang gehandeld. Er wa ren echter voor deze impulsieve man verkeerde reacties gevolgd. (De honden hadden geblaft en het slachtoffer had gegild). Hieruit leidde mr. Quarles van Ufford af dat men hier te doen had met iemand die in sterke mate ontoereke ningsvatbaar is. Mr. Quarles vond het daarom ook wenselijk dat de verdachte een psychiatrische behandeling zou krij gen. Een voorafgaande gevangenisstraf louter en alleen omdat voor dergelijke gevaarlijke patiënten geen inrichtingen genoeg zijn, moest hij met klem ontra den. „Dit tast het rechtsgevoel aan", zoals prof. Pompen onlangs heeft be toogd. Mr. Quarles bepleitte dat zijn cliënt geen gevangenisstraf zou worden opge legd. Uitspraak over veertien dagen. BREDA, vrijdag. De Bredase meu belexpositie op de Teteringsedijk 89bis is een groot succes, niet in de laatste plaats door de gastvrije wijze waarop débé-meubelen n.v. de bezoekers van de tentoonstelling ontvangt. Iedereen krijgt naar verkiezing een kop koffie of thee (met iets erbij) aangeboden. Terwijl de ouders bij de honderden bankstellen, eet- en slaapkamers, bergmeubelen en tafels deskundige voorlichting krijgen, wacht hun kinderen ranja met een rietje. Een leuk initiatief, temeer daar de toegang tot de tentoonstelling gratis is. Recht streeks gekocht kan er (tegen vaak ver rassend lage prijzen) niet worden, wèl echter besteld voor levering via een meubelhandelaar. Geopend: maandag en vrijdag van 8.30 21.00 uur; dinsdag, woensdag en donder dag van 8.3018.00 uur; zaterdag van 8.30—17.00 uur. Als U er eventueel wilt kopen, kunt U er bestellen voor levering via een meu belhandelaar. P. C. de Haan, schilder, Koepelstraat 54, Bergen op Zoom. Cur. mr. W. H. J. Ravens, Stationsstr. 11, Bergen op Zoom. J. F. P. Stoopen. bedrijfsleider. Park straat 8, Tilburg. Cur. mr. G. J. M. Man- naerts. Fabriekstraat 5, Tilburg. J. Th. J. M. de Kort, grondwerker. Bos- seweg 312, Tilburg. Cur. mr. H. P. P. M. Gerritse. Fabriekstraat 5, Tilburg. F. C. A. M. Broekhans, schilder. Lange Nieuwstraat 243, Tilburg. Cur. mr. P. K. van Ginneken, Stationsstraat 29. Tilburg. C. Spierings, aannemer van sloopwer ken, Bosseweg 312. Tilburg. Cur. mr. A. A. A. yan Rooy, Spoorlaan 88, Tilburg. 11111111111111111II11111111111M IJ. lïiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiü INeze tyd van snel wisselende mode vergt veel van de vrouw, die bjj wil blijven. Het „up to date" houden van de garderobe betekent, dat bijna ieder seizoen wel iets veranderd moet wor den aan de kleding. Het is vaak een grappige bezigheid de grillige mode op de voet te volgen maar voor degenen,, die zich niet kunnen veroorloven dit met kant en klaar gekochte kleren te doen kunnen gezellige kleren vaak eer der een probleem dan een genoegen zijn. Iedere vrouw, die maar een klein beetje handigheid in de vingers heeft kan er echter een genoegen van maken. Niet alleen kunt u de eigen smaak dan helemaal volgen, maar u bent ook goed koper uit èn u heeft het plezier en c'fï voldoening iets helemaal zelf gemaakt te hebben. Als u meent, dat u de naaikunst daar voor nog niet goed genoeg beheerst is er voor u momenteel een pocketboekje, dat u dan echt eens moet kopen. Het heet „Knippen - naaien - verstellen", is uitgegeven in de Prisma-reeks en ge schreven door mejuffrouw J. Rutten. Dit handige boekje wil u niet alleen wegwijs maken in de allereerste begin selen van de naaikunst, maar het leert ook de fijne kneepjes in het vak en de volmaakte afwerking van uw kleren. Alles wat maar met patronen, mate rialen, knippen, veranderen, naaien, af werken van alle denkbare soorten kle ding te maken heeft, wordt hierin uit voerig behandeld. Liefst meer dan 250 afbeeldingen lichten alles duidelijk toe. Het is een alleszins praktisch boekje, dat eigenlijk iedere huisvrouw naast de naaimachine zou moeten hebben liggen. LJeeft u soms ook een elektrische krul- tang op uw verlanglijstje staan? Zo als u weet is dat de laatste tijd een erg geliefd artikel. Het is de nieuwe vorm van de ouderwetse krultang, die boven de gasvlam verhit moest worden. Dat was misschien wel minder handig en het duurde wat langer, maar het was in ieder geval wèl minder gevaarlijk. Bij een onderzoek van de consumenten bond bleek namelijk, dat vijf van de twaalf elektrische tangen onvoldoende beveiligd waren. Van de overige waren er slechts drie dubbel geïsoleerd en daarmee onder alle omstandigheden als veilig te beschouwen. Kijkt u daarom maar goed uit als u zo'n kruller koopt. TÜr TÜr Om de moderne maar soms wel wat erg koele sfeer van de keuken wat op te vrolijken is er tegenwoordig een nieuwe, gedecoreerde kookset van geëmailleerd staal op de markt leder onderdeel van de set heeft een rozendecor in blauw of groen op een roomwit fond. Het deksel is helemaal blauw of groen, overeenkomstig het rozendecor. De set ziet er erg gezel lig uit, zodat niemand zich er aan zal storen als de pan van het vuur op de tafel wordt gezet. De complete set bestaat uit negen stuksmaar ieder onderdeel kan apart worden aange- schajt

de Stem | 1965 | | pagina 5