Het geheim van de forellen Dagblad De Stem BONTMANTELS drie dubbel geef-plezier voor hem voor haar ff onder één dak PFAFF Gritzner ZWEMTECHNIEK LEERT ONS VEEL Internationaal KAJ-congres geopend BOEKHOUDER RUIM EXTRA INKOMEN Maison Pefh SECRETARESSE Speciaal voor de verzamelaar Paling heeft minimum aan energie nodig VROUWEN EN MEISJES MANNEN EN JONGENS RIKKEN N.V. PFAFF Naaimachinehuis W. - 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 VLUCHT ZWEMMEN EN VLIEGEN Proef van 4 maanden: Maximumsnelheid op Britse wegen DE STEM DAGBLAD Daar hèbt u wat aan! ene ff bier Él li Pfaff en Gritzner nu bij ons Ineens toont onze zaak u tweemaal zoveel ver schillende naaimachines! Alle Gritzner modellen zijn erbij gekomen. Hoe vaak hebt u voor onze zaak al stil gestaan bij die fameuze Pfaff-machines. Loop nu even bin nen, want nu is er zoveel te zien, met Pfaff en Gritzner samen onder één dak. BRYLCREEM i \LLT l liillll (Bijzondere correspondentie) BERLIJN In het aquarium van Berlyn zit een professor te kijken naar de gedragingen van de steur (Acipen- ser sturio). Hij richt zyir filmcamera op de vis en volgt hem op zijn tocht door het aquarium. Daarna herhaalt hij deze aandeling met forellen, palin gen en nog enkele vissen- Tenslotte filmt hij ook nog de onverwacht sier lijke beweging van een ringslag. Een zooioog? Nee, het is professor Dr. Heinrich Hertel, de directeur van het Instituut voor Vliegtuigbouw van de technische universiteit van Berlijn. Hij stelt belang in deze snelzwem- mende vissoort om aërodynamische redenen. Hij is namelijk van mening, dat de techniek en vooral de luchtvaart nog heel veel te leren heeft van de natuur. Het „technisch-bio'ogisch on derzoek naar de aandrijving van snellle zwemmers", zoals de titel van zijn stu die luidt, ontdekt inderdaad bronnen van voortbeweging en presta':e, die in de menselijke techniek nog ontbreken. Professor Hertel is dap ook van me ning, dat de geringe aandacht die in het tijdperk van de rakettechniek aan de oude leermeesteres die natuur heet wordt geschonken op het vooroordeel berust, dat de menselijke techniek de natuur al zozeer heeft overtroffen dat er van haar niets meer te leren valt. Deze mening steekt hij niet onder stoe len of banken en zijn studie bewijst inderdaad dat een dergelijk technocra tisch vooroordeel funest is. Vooral de snelzwemmende vissen als ook een aantal slangen zijn technisch tot veel grotere prestaties in staat dan de mens, omdat zij gebruik maken van heel andere principes. Het wiel is de meest oer-menselijke uitvinding die er bestaat. In de natuur komt het niet voor. Inplaats daarvan kent zij de slin ger- of trilbeweging. Het is werkelijk frappant om te zien hoezeer zij deze techniek heeft geperfectioneerd bij de snelle vissen en tot welke verbazing wekkende prestaties deze kunnen ko men dankzij dit principe. Zij maken de slingerbeweging gedeeltelijk met hun vinnen en gedeeltelijk met hun li chaam. Meestal voeren zij de beweging met beiden tegelijk uit. De films die Hertel heeft gemaakt tonen duidelijk aap hoe de bewegingen die de vissen maken in elkaar zitten en tevens de kolken die erdoor ont staan. Deze kolken kunnen een uiter mate storend effect uitoefenen op de voortbeweging de lucht- of water kolken die achter een schip, voer- of vliegtuig ontstaan zijn al eeuwenlang het grote probleem voor de construc teurs, want zo'n kolk heeft een rem mende uitwerking. Hij slorpt de ener gie van het voertuig op. Tegenover deze remmende kolken staan echter ook kolken, die stuwkracht aan de voortbeweging van de vis toevoegen. Het onderzoek van Hertel heeft vooral in deze categorie zeer goede resulta- opgeleverd, maar tegelijkertijd ook even veel problemen naar voren ge bracht. Als een forel (Salmo trutta) door middel van een elektrische schok wordt opgeschrikt, dan vlucht hij on middellijk op topsnelheid. Hertels ver traagde opnamen laten zien hoe dat gebeurt. Binnen een dertigste seconde spant de vis zich tot een sterk ge kromde boog en maakt binnen nog een twintigste seconde een tegenboogbe- weging. De staartvin van de vis voert tijdens deze manoeuvre een draaiende beweging uit. Het verrassende daarvan is, dat de vinnen de hele tijd een hoek van 20 graden ten opzichte van de stroom blijven behouden. En dat is het geheim van de forel. In deze constante hoek vap de vinnen staat de kracht loodrecht op de baan van de bewe ging, die men in de vliegtuigtechniek de „opwaartse druk" noemt. En hij is zodanig gericht, dat er een sterke naar voren gerichte aandrijvingskracht uit resulteert. De forel schiet weg, omdat hij .„opwaartse kracht" (in dit geval .voorwaartse kracht", de omkering van negentig booggraden) ontwikkelt door middel van zijn optimaal dpor de stroming wrikkende vin. Deze vin vol voert, naar Hertels opnames tonen, geenszins een eenvoudige draaibewe- ging, maar staat loodrecht op de hori zontale as als deze door het nulpunt gaat. Dankzij zijn kennis op het gebied van de vliegtuigtechniek kon Hertel veel van zijn inzichten wat betreft de aëro dynamische constellatie van de vleugel op het voortstuwingsprobleem van de forel toepassen. Een vliegtuig-con structeur maakt gebruik van de weten schap, dat het uitermate gunstig is om in de stroming krachten te ontwikke len voor de opwaartse stuwing en dat daaraan een stroming achter het pro fiel naar beneden is verbonden. Daar om moest zich ook achter de forel een stroming ontwikkelen, want het princi pe van de snelle vissen is immers de 90 graden omgekeerde aërodynamica. Een tijd geleden heeft men al een dode snoek in Hamburg door het water ge trokken en zijn bewegingen gemeten. Hij valt daarbij terug op zogenaamde passieve draaibewegingen"die te vergelijken zijn met de bewegingen van een wapperende vlag in de wind. Deze passieve bewegingen verwek- mende kolken vijf maal zoveel weer- ken tengevolge van de achterop ko- stand in het water als dezelfde vis, wanneer hÖ langs chemische weg ge heel styf gemaakt is. Men trok aan de hand van het experiment met de snoek de conclusie, dat een onbeweeglijke scheepsromp toch wel heel erg supe rieur was aan het bewegelijke visselyf. Maar er zit nog een ander aspect aan deze affaire, heeft Hertel ontdekt. De levende vis voert namelijk actie ve" bewegingen uit, die precies het te gendeel zijn van de bewegingen van de dode vis. Wat bij de dode vis een rem mende werking heeft stuwt de levende vis met evenveel kracht voort. Want de stroming naar achteren van aëro dynamische aard is immers tegenge steld aan de zich met de vis voortbe wegende nastroming. In het Instituut voor Vliegtuigbouw in Berlijn worden op het ogenblik naar aanleiding van Hertelg studie diepgaande onderzoekin gen gepleegd naar de „actieve bewe ging" en zijn bijverschijnselen. Afgezien van de draaiende vin is na tuurlijk ook het hele lichaam van de vis bij het voortbewegingsmechaniek betrokken. De forel voert tijdens snelle en lang durige zwemtochten een buig-draaibe- wegmg uit met zijn staartvin. De tech nicus zegt dan: een beweging waarbij de verschillende draaibewegingen in de vorm van een sinus verlopen eq de hoogtepunten van beide bij de hoekfa- sen met 72 graden zijn opgeschoven. De forel zelf kan dat allemaal niet zo mooi zeggen, maar hij brengt het mees terlijk in praktijk De aerodynamicus Hertel maakte meteen attent op een verregaande verwantschap met het vliegen: het zo gevreesde wapperen van de vleugels van een vliegtuig bij te grote snelheid behoort tot hetzelfde soort „gekopppelde draaibeweging" als de forel met zijn staartvin maakt. Maar dit wapperen behoort tot de pas sieve vormen van deze koppelbeweging en eist daaarom zoveel onmisbare ener gie voor zich op. Het dubbele kolk- spoor, dat het door het water getrok ken model veroorzaakt kan men de zogenaamde ..wervelstraat van von Karman" vaststellen. Als men daaren tegen een zwemmende slang filmt, dan ziet men dat alle kolken In een enkele rij liggen. Een ringslag brengt noch een voor- noch eeen nastroming teweeg en weerstand en stuwstroming worden door elkaar opgeheven. Een slang heeft slechts een minimum aan energie nodig om zeer snel te kunnen zwem men. Daarom zwemt een slang ook zonder vinnen ®n een schijnbaar voor dit doel geheeel ongeschikte lichaams bouw heel goed. De slag van de slang wordt dan ook de „neutrale slag" ge noemd. Ook een paling zwemt op over eenkomstige wijze, maar hij wordt door de speciale bouw van zijn vinnen nog in zijn beweging ondersteund. Geen wonder, dat palingen in staat zijn om zulke reusachtige afstanden in de we zulke reusachtige afstanden in de we reldzeeën af te leggen. De steur zwemt op een heel andere manier. Hij be weegt zich vooral doormiddel van gro te slagen van zijn kieuwen. Professor Hertel vindt de toepassing van de con clusies die men uit de zwemteohniek van de snelle vissen kan trekken op de vliegtechniek van groot belang, om dat hij denkt dat zij tot nieuwe impul sen op het gebied van de aërodynamica zullen leiden. LONDEN (UPI) Vanaf Kersmis tot na Pasen, een periode van vier maan den, zal op de Britse verkeerswegen, waar nu geen maximumsnelheid gledt, een snelheidsgrens van 70 mijl, 112 km, per uur worden ingesteld- De Britse minister van verkeer, Tom Fraser, zei in het Lagerhuis, dat de snelheidsbeperking die experimenteel is de autobestuurder meer discipline moest bijbrengen en het grote aantal on gelukken verminderen. Fraser stelde een snelheidsbeperking tot maximaal 30 mijl, 48 km, per uur in het vooruitzicht voor wegen, die in BANGKOK (K.N.P.) Rond 250 ge delegeerden, afgevaardigden van de ka tholieke werkende jongerenbewegingen uit 75 landen zijn gisteren in Bangkok besprekingen begonnen over toekomsti ge aktiviteiten van de internationale KAJ. Het is de derde internationale bijeen komst van de KAJ. Uit Nederland zijn in Bangkok aanwezig de voorzitster en voorzitter van de KWJ, Tini Bakker en Willy Verhoeven, aalmoezenier A. Meier, de internationaal penningmeester van de KAJ, Gerard van Bakel, en de Europees secretaris van de KAJ, Henk van Eekert. Het congres, dat 15 dagen zal duren, heeft als algemeen onderwerp „de vrije tijd van de jonge arbeider". In afzonderlijke stu diegroepen wordt gesproken over de si tuatie van de werkende jongeren in de bedrijven, het gezin en de samenleving. Hierover is in de hele wereld een on derzoek gehouden, waarvan de resulta ten nu in Bangkok nader worden onder zocht. Bijzondere aandacht zal verder worden besteed aan de rol, die de jonge werkne mers vervullen Of kunnen vervullen bij de ontwikkeling van de zogenaamde der de wereld, de ontwikkelingslanden. Paus Paulus VI heeft naar aanleiding van het internationaal congres een brief geschreven aan de stichter van de KAJ, kardinaal Cardijn. Daarin zegt de paus te hopen dat de bijeenkomst wegen zal uit stippelen voor verdere vooruitgang van de beweging onder de werkende jonge ren van alle landen ter wereld. Dit ogen blik van het internationaal beraad, zo rond de sluiting van het concilie in Ro me, is goed gekozen zegt de paus. GEVRAAGD op het boekhoudbureau en Accountantsdienst van de Zeeuwse Landbouw-Maatschappij Wijngaardstraat 29, Goes een Praktijkdiploma boekhouden vereist. Diploma M.B.A. strekt tot aanbeveling. Sollicitaties worden gaarne injgewacht. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming, welke wij mochten ondervinden bij het overlijden van onze inniggeliefde VROUW EN MOEDER betuigen wij onze oprechte dank aan H.H. doktoren, Eerw. Zusters en verplegend personeel van het St.-Liduina* ziekenhuis te Hulst, familie, vrienden en buren, maar vooral de gezinsverzorgsters. R. P. J. Faes-Gielleit Ossenisse, Molenpad 5. IJzendijke, Provinclaleweg B 34d. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven, betoond tijdens het plotse ling overlijden van mijn dierbare echtgenote, onze moeder, grootmoeder, over grootmoeder, zuster, schoon zuster en tante, mevrouw DINA DE RUBBER zeggen wij U allen hartelijk dank. J. Wagenaer Familie Wagenaer de Rubber Graauw, november 1965. Voor de vele blijken van deelneming betoond tijdens het overlijden van mijn ge liefde echtgenoot, onze goede vader en opa JACOBUS PIJNEN betuigen wij aan allen onze oprechte dank. M. A. Pijnen-Janssens kinderen en kleinkinderen. Hoogerheide, nov. 1965. Raadhuisstraat 54. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan Auto rijschool E. Saman, voor het behalen van mijn rijbe wijs op mijn eerste examen. E. Fassaert Hulst, Tivoliweg 42. DANKBETUIGING Mijn hartelijke dank aan Autorijschool A. J. Ots te Walsoorden, voor het beha len van mijn rijbewijs. R. Vervaet Walsoorden, Noordstr. 21. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be. langstelling, bloemen en ca deaus, welke ik mocht ont vangen op mijn 90e verjaar dag, betuig ik aan allen mijn hartelijke dank. J. v. d. Bergen Boschkapelle, Azaleastr. 2. Dierenasiel West-Zeeuws- Vlaanderen Uit alle plaatsen van West- Zeeuws-Vlaanderen zijn de laatste jaren thuisloze huis dieren hier gebracht. Met tvarme dank voor dit vertrou wen, toch de vraag, zich ernstig te willen bezinnen op het nijpende gebrek aan een dierenasiel in West-Zeeuws- Vlaanderen, dat veel te lang voortduurt, met als gevolg opnieuw de winternood. Als nodig in dezen, noemde wij len Mr. de Casembroot: „ini tiatief van de bevolking zelf" Aan U de daad, oud en jong, uit alle rangen en standen, die in het dier Uw mede schepsel herkent, U in dezen te wenden tot Burgemeester van West-Zeeuws-Vlaande- ren en/of tot Mr. Mes, Pro vinciale Griffie, Middelburg. Koningin Juliana zei: „Waar nood is, is zegen nabij". MARIE DE RIJKE BENNO'S KENNELS St.-Anna ter Muiden - Sluis Textielfabrieken Steensedijk 7 Hulst Voor verschillende afdelingen in ons bedrijf vragen wij VANAF 15 JAAR Inlichtingen en aanmeldingen dagelijks aan ons be drijf alsmede elke donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur aan ons adres tel. 01140-2751. 's-Avoncfs en 's zaterdags Overdamstraat 31, Hulst, tel. 2868; Tabakstraat 11, Hulst, tel, 3209. DE GROOTSTE KRANT VAN BRABANT EN ZEELAND Bijverdiensten geboden aan ac tieve personen voor bezorging van tijdschriften en boeken. Woonachtig in Terneuzen. Brie ven aan Danklof Uitgevers, postbus 192 te Tilburg. Vooraanstaande financiële in stelling zoekt contact met enige heren die een neveninkomen willen verwerven. De werk zaamheden zijn voor de avond uren bepaald en betreffen geen colportage. Een voortvarend optreden gepaard gaande aan een gezond verstand zijn onze voornaamste eisen. Schrijft U onder nummer 42161 aan Dag blad de Stem. Prima bijverdiensten aangebo den. Bureau Minerva, St.-Mi- chielsgestel. Antwoordpostze gel insluiten. Verzekeringsmij. roept sollici tanten op voor de functie van vertegenwoordiger in vaste dienst te Raamsdonksveer, Raamsdonk en Waspik. Tij dens de inwerkperiode wordt reeds een inkomen genoten van f 5 Do,- p.m. Is u iemand die van doorzetten weet, dan wordt u in de gelegenheid ge steld om door hard werken een hoog inkomen te verdienen Onze inspecteurs zullen er voor zorgdragen, dat u het verz. bedr. leert kennen, zodat u zich op den duur verz. advi seur zult kunnen noemen. Heeft u interesse, bel dan even (030)-14941 voor het ma ken van een afspr. of schrijf onder nr. Y-14941 Adrv. Bur. ALTA Pausdam Utrecht. Gevr. jonge timmerman van 17 tot 23 jaar die zelfstandig kan werken en zaak opbouwen. Ho ge verdiensten Br. nr. 42269 De Stem. Vrouw zoekt thuiswerk of licht werk met halve dagen buitens huis. Br. onder no 50180. Bijk. Hulst. Wij hebben steeds belangstel ling voor uw overbodige boe- kenvoorraad. Wij kopen ook bi bliotheken op. Ook op weten schappelijk gebied. Boekhan del v. Benthem en Juttings Lange Delft 64, Middelburg. Zig-zagmachines v.a. f 298,- Pfaff naaimachinehuis W Rik ken n v B. o. Zoom, Korte- meestr 7, Tel. 5878. Roosen daal Nieuwe Markt 48. Tel. 5546. Breda L Brugstr 30. Tel. 31745 X Te koop 4- en 6-persoons cara vans merk Blue Bird, met in ventaris. P. Dingemanse, Pa- tijrxweg 46, Goes, tel, 01100- 5639. X Maison van Maas, voor iets aparts in dameskleding.Tijdens avondverkoop speciale aan biedingen, eveneens onze weekend parade, speciale prij zen. Breda. Gr. Markt 11, .1. 37377. X Wegens vertrek nhar het bui tenland ter overname aange boden agenturen als bijver dienste of volledige dagtaak. Benodigd kapitaal f 10.000,- Evt. huur-woning ter beschik king. Br. onder no 50179 bijk. Hulst, WILT U EEN VERDIENEN? Bent u bereid enkele avonden per week beschikbaar te stellen? Zo ja, dan stelt een grote financiële instelling u daar toe in de gelegenheid. Haar belangstelling gaat uit naar enkele representa tieve en goed bespraakte personen in de leeftijden van 26 tot 45 jaar. Het bezit van een vervoermiddel strekt tot aanbeve ling. Schrijft u beknopt uw antecedenten en wij nodigen u uit voor een oriënterend gesprek. Brieven onder no. S 29733 aan het bureau U.N. SPECIAALZAAK PELTERIJEN Onze najaarscollectie is gereed. Onze modellen zijn geïnspireerd op goede coupe en kwaliteit. Ook maatwerk Eigen atelier. BREDA Ginnekenweg 35 - Telefoon 36S34 ROOSENDAAL: Hoogstraat 32. N.V. BIERBROUWERIJ j DE DRIE HOEFIJZERS Ter assistentie van onze Districts- Directeuren zoeken wij een Onze gedachten gaan uit naar een jongedame liefst met een middelbare opleiding en in het bezit van hetj diploma typen. Kennis van steno Nederlands strekt tot aanbe veling. Buiten het type- en correspondentie- werk zal zij de documentatie van de afdeling dienen te verzorgen, evenals het telefonisch con tact met onze buitendienst en haar relaties. Sollicitaties kunnen zowel mondeling, schriftelijk als telefonisch gericht worden aan de Afdeling Personeelszaken, Ceresstraat 13, Breda (0160024241) Wasmachines rechtstreeks van de fabriek v.a. f 125,- Wijn- gaardstr. 5, Goes, Tel. 7768. Z.g.a.n. elektr. jazzgitaar 125,- gulden. Na 6 uur: K. Door manlaan 11, Breda. 3 Nieuwe zwartepiet pakken te koop. Prijs f 45,- per stuk. H. de Cock. Hoofdstr. 13. St. jansteen. tel. 2346. Install, bedr. De Weerd n.v. Mankt 33, Etten, bekend door correcte afwerking en vlotte service. Lage aardgastarieven lopen pa rallel met het verbruik: Goed koop stoken is ook goedkoop koken enz. Centr. verw. op gas is qua aanleg ca. f 1200,- vor- deliger dan olie. Omb. van olie-kolen op gas is pas inte ressant wanneer het gas er is. Install, bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, geeft u op aanvraag vrijblij vend de gew. inil. Tel. èl608- 2310. (Na 18.00 uur 01608-3947). Piano, merk Blüthner, f 375,-. Fortunastr. 19, Roosendaal. Nw. elektr, naaimachines in koffer v.a. f 198,- Pfaff naai machinehuis W. Rikken n.v, Bergen op Zoom Kortemeestr. 17 tel. 5878. Roosendaal Nieu we Markt 48. Tel. 5546. Breda Lange Brugstr. 30. Tel. 31745 Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. Te huur met kleine overname woning v. echtpaar of gezin. Br. nr. 42270 De Stem. Te koop aangebeden nog en'ge mooie percelen grond van 1000 m2 elk voor plaatsen van ca ravan etc Prachtig gelegen in nabijheid recreatieoord „De Heide' Bergen op Zoom Te bevragen Paviljoen de Helde, te) 01640-3668 oi 3157 X Haagse Markt. Flink winkel woonhuis met aanhorigheden. Terstond te aanv. f 85.000,-. Makelaars Van den Berg en Co., Nw. Ginnekenstraat 43, te Breda, tel. 01600-24421 Te koop te Made (gelegen tus sen Geertruidenberg en Bre da) middenstan dswoningen met voor- en achtertuin, grote doorzonkamer 7.50x3.50 m, 4 slaapkamers, douchecel, be vloerde zolder, vrije vestiging. Oplevering spoedig. Koopsom men vanaf f 28.600,- k.k. In lichtingen: D. Kok Co. n.v., makelaars, Sophiastraat 20A, Breda, tel. 01600-44472 b.g.g. 01600-46514 of 39605. Mariaveld t.k.a. zeer mooi he renhuis, bouwjr. 1962, hoek pand met ruime garage en grote tuin, mooi terras, door zonkamer 8 m. 5 sLk. pl. bal kon. Direct te aanv. Prijs f 54.500,- vrij op naam, incl. stoffering pl. enige sanitaire voorzieningen. Tel. 40562 Bre da. T.k. te Terheyden (5 km van Breda) ruime eengezinshuizen (nieuwbouw) met 3 of 5 slaapkamers. Nog enige wonin gen met centrale verw. en ga rage beschikbaar. Oplevering op korte termijn. Vrije vesti ging. Koopsom v.a. f 31.750,- k.k. Inl. en prospectus. D. Kok co n.v. makelaars Sophia- str. 20a. Breda te. 0160Ö-44472 b.g.g. 46514 of 39605. 10 Volle uren autorijles f 47,50 Losse lessen f 6,50. Fonkel nieuw lesmateriaal, gediplo meerde instructeurs. Erkende bondsautorijschool „De Cen trale". Aanmeldingsadressen: Breda. Ridderstr. 4, tel. 37009. Bergen op Zoom, St.-Cathari- naplein 8, tel. 6445, Roosen daal, Raadhuisstraat 48, telef. 5073, Goes, Magdalenastr. 8, tel. 5032, Middelburg. St.-Pie- terstr. 1, tel. 4029, Terneuzen, Dijkstr. 54, tel. 3394, Vlissin- gen, hoek Hobeinstr. - Paul Krugerstr. tel. 2593. X Aangeb. woning met grote ka mer en keuken, douchecel, 4 slaapkamers, grote vliering en w.c. met schuur. Ruilen, on verschillig waar. Adres: H.C. Kapitein, Boudewijnstraat 6, Klundert. Ruilwoningen gevr. in alle plaatsen in Nederland. En ook speciaal in dorpen in Brafo. Regentesselaan 14 Breda. Tel. 01600-39682. r,De Reu?' - chravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt. onze showroom. Belcrum Garage Min Kanstr. 16-20. Breda. Tel. 01600-39900. Alle da gen geopend. X Deze week heeft Belcrum ga rage weer in voorraad Opel coupé 1964, Opel Rekord 1963, Opel Rekord 1962, Opel cara van 1962, Opel Kadett caravan 1964, Opel Kadett 1963, Opel Kapitan 1963, Opel Kapitan 1961, Ford Taunus 20M 1965 Ford 17M 1965, Ford Taunus 17M stationcar 1964, Ford Corsair 1964 Ford Zephyr 1963 Ford Tanus 12M 1964, Ford Taunus 12M 1963 Ford Cortina 1964, Simca 1000 1964, Simca 1300 1963 V.W. 1500 1964, V.W. 1500 1963, V.W. 1200 1964, V.W. 1200 1963, V.W. 1200 1962, V.W. 1200 1961, Fiat 1300 1963, Fiat 1100 1964, Fiat 600 1964, Skoda Octavia 1965, Trabant 1965, Re nault R8 1963, Renault Ondine 1962, Renault Ondine 1963, Mercedes 190 D 1965. En nog vele andere betrouwbare au to's Voor een betrouwbare au to naar een betrouwb. adres met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de al lergrootste service. Belcrum- garage Min. Kanstr. 16-20. Breda tel. 01600-39900. Korte Schjjfstr. 39 Tilburg. Tel. 04250 33636, denkt u aan de verho ging v.d. caravans? Koop nu nog uw De Reu caravan voor de oude prijs, u bespaart hon derden guldens. X Belcrum garage vraagt steeds aanrij dings vrije auto's v.a. '61 te koop. Min Kanstr. 16-20. Breda. tel. 01600-39900. X T.k. Fiat bestelwagen 1100 bj. 1963. DAF vrachtwagen zon der laadbak 1957. 1 Bedford motor en Bedford onderdelen. C.J. v.d. Wijngaard Dreef 64. Breda. tel. 40243. T.k. Typhoon Guiletta i.g.st. zijnde, 3 versn. prijs f 75,- v.d. Boom Borgvlietsedreef 52 B_. op Zoom. Te koop wegens inkrimping kennel: 2 Bedlington terriërs, 7 maanden, met stamboom. Mevr. Joosen, Haagse Markt 23, Breda. tel. 34318 Heeft u St.-Nicolaas nodig' Bel op 01100-7126. Wij hebben in voorraad een enorme sortering onderdelen van bijna alle merken moto ren. Eerste Zeeuwse motor- sloperij, J. Hoekman en zn. Langeweg lo, 's-Oravenpolder tel. 01103-359. Werkelijk de grootste en modernste sloperij van Nederland. Zaterdags ge hele dag geopend. Geven met Brylcreem wordt een 3-dubbel feest. Bij de grote pot Brylcreem van 3.95 geheel gratis een echte jute zak van Sint Nicolaas voor uw eigen surprises, èn keuze uit 2 exclusieve Brylcreem Sint Nicolaas speldjes. Geef met plezier - Geef 3-dubbel Geef-plezier - Geef Brylcreem. brengt Brylcreem dit jaar 2 exclusief ontworpen Brylcreem Sint Nicolaas speldjes. Vraag Uw winkelier naar de pot van 3.95 (met jute zak) of de pot van 2.25 en u kunt uw eigen keuze maken. «B 'ijii BERGEN OP ZOOM: Korte Meestraat 17 tel. 01640 - 5878 TERNEUZEN: Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01150-22 Verder verkrijgbaar bij A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, Goes, tel. 7476 H. A. de Breuck, B. F. v. Waesberghestraat 16, Hulst, tel. G. Hemelaar, Lange Ville 52, Middelburg, tel. 5241 G. Hemelaar, Nieuwendijk 29, Vlissingen, lel. 5729 THE PERFECT HAIRDRESSIHO

de Stem | 1965 | | pagina 4