Denis Law: ..Toeschouwers weten weinig van voetbal Klein foutje kan noodlottig zijn „Ik ben kapot van voetbal DENIS LAW Keino onttroont Ron Clarke 55 Scheidsrechter krijgt hartaanval Royal Antwerp in Barcelona Gouden Kruis dragers bieden bank aan Veilige sportvisboten biljarten Okker speelde 108 games LODEWIJK PRINS HERSTELD Weduwe van autocoureur procedeert SEDGEMAN TENNISSERS (AMATEURS) VERDIENEN E 100.000 N.V.V.:' Chaos dreigt als fondsvorming niet snel komt Marijnen uit Tweede Kamer Kernploeg Doggen naar Lissabon Harada bleef wereldkampioen tgSu^k"dimd^P?nnS,r M*«hl- Advies Opmerkelijk Schaken In zak en as Bravourstukje Realistisch Snelheidsmonster 17 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 17 Rudi Liebrechts (r.) en Ard Schenk (l.) behoorden tot de le ien van de Nederlandse kernploeg He dinsdagochtend trainden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Over drie en een halve week wacht hun de strijd om het Nederlands kampioenschap. GERONA SPANJE (UPI) De rechter Alfonso Ramirez Ruiz is zon- 40-jarige Spaanse voetbalscheids - dag tijdens een wedstrijd van junio res in Gerona door een hartverlam ming getroffen en overleden. De scheidsrechter had zich na 23 minuten van de eerste helft al niet goed gevoeld, maar had de raad van een arts om er mee op te houden in de wind geslagen. BARCELONA (UPI) Vijftien spe lers van Royal Antwerp F.C. zijn van daag in Barcelona aangekomen voor de tweede wedstrijd in het toernooi voor Jaarbeurssteden tegen Barcelona F.C. morgenmiddag. De Belgische bezoekers werden op het vliegveld verwelkomd door 'n afvaardi ging van hun gastheren. Royal Antwerp F. C. won de eerste wedstrijd in Antwerpen eerder deze maand met 2—1. Vanavond zouden de Belgen nog oefe nen in het stadion van Barcelona. In het bijzonder zal aandacht worden besteed aan de conditie van achterspeler van Gooi die een lichte kwetsuur heeft. De opstelling zal morgen worden bekendge maakt, aldus heeft coach Harry Game I meegedeeld. rndiï 'ANP> Een aantal vi.,j kruis-dragers van de Nijmeegsr r(,heeft het Initiatief eenomen "tlfen te brengen om ter nage- n» h \aan 'le in 1963 overleden leider de Numcegse vierdaagse, majoor ytardisenUneSe' Ce" bank te laten ver" zal„worden gemaakt door er teWh9,Lder, Charles Hamm<* en zal tal ffS van de 50c vierdaagse den nJ N'Jmegen worden aangebo- deeid. 1, jV, roeder'nS de zo ver feit mZl"delsport langzamerhand oen het f.u wordt gedemonstreerd door «male wand.?® voorzitters van alle na- fenem»„ uloigamsaties zitting hebben in het comité van aanbeveling "01 hpt' Vii'rln'1'1 7" Aan llp' toernooi [«den dat ïm I k»™Plo<-nschap drie iJ'r le t IsAk mtl 11 decern- de n ,vordt gehouden zullen '«den5^ '3" bj!iarters, dié negen ^ulemans !ffen« deelnemen: 'Bnstenriiki r»n (titelhouder), Scherz ïun 'LrankrükfKevi (Nedorland> Ha- pedtke (West-nik Vï?re Portusal), '^llwlandn (Dene™«ken',n'en hope, ïf?8 zijn wereiaut 8 te Tokio met bantamge «St S?rarta' die in m. Bnt Alan Rud- SrStempiw'n de aSvrila3" dlt iaar 3,s m «naan Ed« Joöre ,-o.r ,werd pan de (Van onze hengelsportmedewerker) De Algemene Hengelaars Bond brengt binnen enkele weken een boek op de markt, dat een aantal tips voor veiliger boot-vissen geeft. De uitge breide brochure, die door de Eindho- vense sportvisser Iwan Faray is sa mengesteld, wil een bijdrage leveren in de bestrijding van het aantal nood lottige ongevallen van sportvissers, die er steeds meer met de 'boot op uittrekken. Een stijgend aantal ver- drinkingsgevallen van varende sport vissers op de wadden en Zeeuwse stromen is aanleiding geworden voor dit initiatief van de A.H.B., die de steun van vele instanties heeft ge kregen. Het boekje voor „veiliger- vissen-uit-de-boot" zal zo goedkoop mogelijk in de handel worden ge bracht. Zelfs sportvissers, die al jaren met een eigen bootje het water op trekken, kifrinen uit de studie van Iwan Garay wat nieuws leren. Deze ervaren sportvisser is niet alleen bij eigen hengel-ervaring in binnen- en buitenwater, de Zeeuwse stromen en de Middellandse Zee te rade gegaan, hij heeft zijn tips en goede wenken, veiligheidsvoorschriften en eerste hulp in nood-regels ook doorgespro ken met deskundigen van het water- sporttoerisme, en de Noord-Zuid- Hollandse Reddingmaatschappy, die van wanten weten. Ook de afgelopen zomer zijn een tiental hengelaars in Nederland ver dronken. In de meeste gevallen was een kleine fout noodlottig. Een te kort ankertouw, het binnenhalen van het anker over de zijkant, zodat de boot op de eb- of vloedstroom dom weg omkantelde. Een anker, dat op „5 tot 7 maal de diepte in lengte van lijn" moet liggen, moet over de kop of achterkant gehaald worden. Liefst over „de kop" om elke kans op water scheppen te vermijden. Er zijn al sportvissers op de wadden verdron ken. omdat ze in dichte mist bij laag water op de zandbanken later hun zijn al bootjes volgespoeld met golf- water, omdat het anker al werd los gemaakt voor de buitenboord-motor werd aangeslagen. Een boot dwars in de golven is vaak reddeloos verloren, zeker bij opstekende wind. Zonder weerbericht of getijtafel, zonder ken nis van stroom en getij is boot-vissen op vele delta-wateren een hachelijke onderneming. Zo zijn er 1001 prakti sche tips in het boot-vis-boekje van de A.H.B. te vinden. Toch verdient dat boekje over vei liger boot-vissen in de toekomst een supplement in de vorm van een des kundig advies bij de aanschaf van visbootjes. Zelfs de Hiswa heeft het afgelopen jaar geleerd, hoe bepaalde visbootjes voor vele "wateren levens gevaarlijk zijn. Er zijn ware tobbes van plastic in de handel, die dood leuk als visbootje. ook voor wadden en Zeeuwse stromen worden geadvi seerd. Zelfs bij een licht briesje is het vissen met zö'n bootje op een Ooster- schelde. Veerse Meer of andere delta- stek een ware poging tot zelfmoord. En dat zou de hengelaars ook eens gezegd moeten worden. Het afgelopen jaar hebben enkele Brabantse sportvissers, waaronder ook Iwan Garay een aantal visbootjes beproefd; veelal polyester visjollen en vlot-modellen. Er bleven slechts een paar visbootjes over, die varië rend in gewicht van 70 tot 150 kilo al of niet in polyester, de voorkeur ver dienden. Ongetwijfeld zijn voor de stille binnenwateren stalen visboten met flinke luchtkasten vaak veilig en goedkoop. Ze worden ook in Bra bant gemaakt. Wie echter met de vis- boot op, of achter de wagen van stek naar stek wil trekken, komt bij een bootje van 60 tot 80, hoogstens 100 kilo terecht, dat met twee man nog in het water getild kan worden. Naast de E.K.S.-boten uit Sliedrecht, de Crescent boot, een jol en vlet van Mulder en Rijke uit IJmuiden (de be kende strandreddingsvlet, die al te zwaar wordt voor mobiel gebruik) kwam uit de vergelijkende proeven een polyester jol van Noorse fabri kaat als eerste uit de bus. Het is een bootje ontworpen door de Noorse scheepsbouwkundige ir. With. Het is het „Wief'-bootje. Deze jol, die in Jorissen uit Hendrik Ido Ambacht drie maten ,wordt geïmporteerd door N.V. Ido op de Veersedijk 271, blijkt bijzonder betrouwbaar. Zelfs de With 200, een jol van iets meer dan 3 meter lengte, gewicht 70 kilo, vaart zelfs met een 5 tot 6 p.k. (en één persoon) al met een snelheid van 25 kilometer. Deze visjol is erg geschikt voor ruw water. De With 300 en With 400, die belangrijk groter zijn. blijken nog veel meer mans. De With 200 blijkt zelfs nog met 25 p.k. goed bestuur baar. Met 20 p.k. is deze With 200 tot een topsnelheid van 25 km in staat. Belangrijker dan die snelheid is, dat een bootje van 3.05 meter lengte en nog geen anderhalve meter breedte, een dergelijke zware buitenboordmo tor kan verdragen. Vele polyester visbootjes,, die zo maar op de gok zijn geconstrueerd, worden bij die afmetingen al met een 10 p.k., achter onder water getrokken. De With-bootjes die erg goed op het water liggen, planeren al met buiten boordmotoren van 6 tot 10 p.k! De With 200 is met een 10 p.k. al te ge bruiken om een waterskier te trek ken. Het is niet alleen een snelle run about, maar ook een veilige visboot, die zelfs de hoge tankergolven van de Westerschelde opvangt en afrydt. Alles natuurlijk onder voorwaarde van weersomstandigheden tot wind kracht drie of vier, al naar gelang de windrichting. Opmerkelijk is, dat de gunstige proefnemingen met deze Noorse vis jollen onlangs zijn bevestigd door er varen Noorse sportvissers, die op de ruwe fjorden plegen te vissen. Bij recente speedbootraces in Noorwegen veroverden de kleine Withboten alle eerste prijzen. Het is deze combinatie van stabiliteit en snelheid, die het bootje aantrekkelijk maakt. Niet al leen voor rustig visgebruik op vele wateren, maar ook voor watersport of trips te water met het gezin. Een snelle boot kan in geval van snel op komend slecht weer ook goed van pas komen om zo vlug mogelijk 'n thuis haven te bereiken. Wie over enkele maanden de Hiswa gaat bezoeken moet bij zijn keuze van een visbootje, beslist de stands van de N.V Ido Mulder en Rijke van de E.K.S. in' Sliedrecht met de Selco en Selteen en andere polyester visboten eens aandoen. Tot het beste materiaal, dat waar ook ter wereld wordt gemaakt, behoort echter beslist de Noorse With-boot met een keur van Loyds erop. Deze tips willen geen reclame zijn voor een bepaald merk. maar wel wal meer kwaliteitsbewustzijn bij brengen bij vele honderden henge laars, die de komende jaren een eigen visbootje gaan aanschaffen voor de Biesbosch. 't Veerse Meer. de Zeeuw se- en Westbrabantse stromen of de grote rivieren. U bent dus gewaar schuwd voor de houten wrakken, die half verrot voor een zacht prijsje te koop zijn, de oude stalen boten, die geen luchtkasten hebben en de po lyester tobbes, die van plastic of te dun polyester worden gemaakt, zon der voldoende stabiele ligging. Het gaat niet om een miskoop, maar om de veiligheid van u en uw visvrien- den, vrouw en kinderen. De foto's bij dit verhaal brengen de With 200 in beeld. Denis Law, de Schotse interna- ionaal en tevens topspeler van Vlanchester United, heeft een de- ter dagen verteld hoe hij denkt over de reacties van de voetbal liefhebbers op de tribune. Zijn mening is niet mals. „Maar," zo zei Law, „u moet niet vergeten dat voetbal voor mij een manier van leven is, niet van kijken. Ik zou er niets voor voelen om elke week een keer naar een stadion te gaan. Een groot deel van elke voetbal wedstrijd heeft iets slaapverwek kends in zich. Maar ja, wat doen we zonder het betalende publiek?" ..IELBOURNE (ANP) Tom Okker heeft in het toernooi om de tenniskampioen schappen van Victoria in de afgelopen vierentwintig uur maar liefst 108 games gespeeld. Werd dinsdag de invallende duisternis de oorzaak van het afbreken van de dubbelspelmarathon tussen Okker en zijn partner de Chileen Rodriguez bij de stand 6-8, 26-24, 6-4 in het voordeel van hun Australische opponenten Warren Jacques en Ken Fletcher, woensdag was het de regen die spelbreker werd in zijn partij in de derde ronde van het enkel spel tegen Fred Stolle. Bij de stand 16-14, 4-0 ten gunste van de Australiër moest de strijd worden gestaakt. Het tweede enkelspel in deze ronde tussen de Australiërs Bill Bowrey en Ken Fletcher, die de kleuren van Hongkong verdedigt, onderging hetzelfde lot. Op het moment van afbreken had Bowrey met 8-6. 5-7, 2-1 de leiding. Arthur Ashe, die dinsdag in het dub belspel zijn voet verzwikte, kon de on verwachte rustdag goed gebruiken. Aan vankelijk dacht men, dat de Amerikaan de grote teen van zijn rechter voet had gebroken, maar foto's wezen uit dat deze vrees ongegrond was. DEN HAAG (ANP) Zaterdag wordt in Amsterdam de vierde partij in de tweekamp tussen Lodewijk Prins en Coen Zuidema om het kampioenschap van Nederland schaken gespeeld. De partij, die oorspronkelijk op zaterdag 27 november zou worden gespeeld, moest wegens ziekte van Prins worden uitge steld. De stand is 21 in het voordeel van Prins. PHILADELPHIA (UPI) De wedu we van de Amerikaanse autocoureur Bobby Marshman heeeft maandag een eis tot schadevergoeding groot 5 miljoen dollar ingesteld tegen de Ford Motor Company. De 28-jarige Marshman overleed op 3 december 1964 aan brandwonden die hij zes dagen eerder had opgelopen toen hij in de achttiende Van twintig oefenronden op het rircuit van Phoenix met zijn Ford-Lotus tegen een muur reed. In haar eis stelt mevrouw Janet F. Marshman dat Ford nalatig is geweest en de aan Marshman gegeven verzeke ring heeft geschonden dat de auto en de verschillende onderdelen veilig waren. Het was dezelfde wagen waarin Marsh man op Memorial Day van het bewuste jaar aan de ,,500" van Indianapolis had deelgenomen. Na het ongeluk was Marshman met brandende kleren uit zijn wagen gespron- gen.Hij droeg niet de beschermende kle ding die gewoonlijk gedragen wordt. ,,De fans moesten eigenlijk zelf eens een paa<r voetbalschoenen aantrekken" meende Law. ,,Ik snap niet waaron mannen voetbalenthousiast worden. Van iemand die zelf gespeeld heeft kan ik het me nog indenk maar persoonlijk zou ik liever een partijtje tennis of golf spelen dan tweemaal drie kwartier naar een voetbalwedstrijd zitten kijken. „Begrijp me goed", zei de blonde Schot, ,,ik ben kapot van voetbal, maar dan als speler niet als toeschouwer. Als Manchester United in zak en as zou zitten bleef ik natuurlijk niet thuis, want ik zou te ongeduldig zijn om te 'kijken hoe het afliep. Zouden er echter geen moeilijkheden zijn, dan zou het me alle maal koud laten." En Denis Law werd wat ernstiger toen hij opmerkte: ,,,Ik weet dat het voetbal supporters nodig heeft. Zij maken het mogelijk dat het profvoetbal bestaat. En dank zij hun geld zijn de clubs in de gelegenheid om dure spelers aan te kopen. Bovendien zorgen zij voor de sfeer." We vroegen Denis, wat een speler nu precies denkt van de mensen die hem gadeslaan. Zij krijgen volop de gelegen heid om te laten merken hoe ze over hem denken, doch hij krijgt amper de zelfde kansen. „Moet ik daarop antwoor den?" vroeg Law, en hij glimlachte ge heimzinnig. „Het zou een soort halsmisdaad zijn als ik nu ga vertellen wait ik werkelijk denk. Enfin... Ten eerste wil ik zeggen dat de toeschouwers niet zoveel van het spel afweten. De dingen die de mensen dikwijls doen juichen of joelen zijn meestal zaken die op de spelers absoluut geen indruk maken." „Een simpel voorbeeld is het maken van een doelpunt. Voor de man die scoort is het dikwijls kinderspel, maar de knaap die de puntgave voorzet gaf, wordt meestal niet gezien. Een voetbal- Ier weet dat de man die op spectacu laire wijze doelpunten zet de koppen in de krant krijgt, terwijl de hersens die daarvoor de basis legden, in de scha duw blijven. Tijdens een wedstrijd van Manchester United tegen Burnley, tijdens de vijfde ronde van de strijd om de cup, stonden we in de tweede helft met 1-0 achter. De bal was voortdurend voor het Burn- ley-doel. Ik stond er ook, maar mijn houding was helemaal verkeerd. Plot seling zag ik de bal naar me toe sui zen. Ik nam de kans, probeerde een ach terwaartse kopbal en scoorde. Iedere speler weet dat in zo'n geval de kans op een doelpunt maar één op duizend is, maar het publiek was wild van en thousiasme. Het lijkt er dan ook dik wijls op, dat de toeschouwers de han den eerder op elkaar brengen voor spec taculaire bravourestukjes dan voor her senwerk. We hebben Law ook nog gevraagd hoe hij zich voelt als Manchester United verliest. „Niet prettig", zei hij, „maar we hadden het toch over de kijkers? Het gebeurt wel dat toeschouwers, als hun favorieten verliezen zich gedragen als of het leven nu geen zin meer heeft. Men ziet dat vaak bij cupwedstrijden- Men denkt dat die 22 spelers in het veld lopen te slapen, maar Iaat men zich niet vergissen. Een goede profspe ler weet heus wel wat er op het veld gebeurd. Als zyn team een 3-0 achter stand heeft en er zijn nog tien minuten te spelen, dan zal hij heus geen abnor male krachtsinspanning verrichten om te proberen wat in feite onmogelijk is. Hij is realistisch. Natuurlijk vindt hij het erg dat zijn team verloren heeft, maar als hij zich dat allemaal zou aan trekken dan kwam hy er al gauw toe om uit een raam te springen. Mijn idee van een lekker lopende wedstrijd is er een, waarin mijn elftal in het begin één of twee doelpunten maakt", zei Law. „Men kan zich er dan op toeleggen om deze voorsprong gedu rende het verdere verloop vast te hou den. De toeschouwers zouden natuurlijk liever zien dat de winnende doelpunten ver in de tweede helft kwamen, met een geweldige climax in de slotfase. Die spanning mag voor de toeschou wers dan bijzonder prettig zijn, het is niet het professionele voetbal. Hun doel stelling is qm een wedstrijd te winnen met de minst mogelijke inspanning. Het publiek zou met het liefst de hele tijd over het veld zien draven. Als het niet al te best gaat, wordt er geroepen: „Schiet dat ding er nu eens in, stuk on geluk!" en meer van dat fraais. Maar al dat gedraaf zou mijn elftal veel pun ten gaan kosten. Toen ik jonger was, dacht ik dat iedere wedstrijd in mijn le ven een soort crisis teweeg zou bren gen en iedere bal een persoonlijke kans. Maar nu, of het publiek dat nu op prijs stelt of niet, houd ik me uitsluitend ge reed om doelpunten te scoren. AUCKLAND (ANP) Kopchon go Keino, de fameuze hardloper van Kenya, heeft dinsdag tijdens atletiek wedstrijden te Auckland in Nieuw Zeeland het wereldrecord op de 500 meter, dat sinds 4 juni van dit jaar op naam stond van de Australiër Ron Clarke met 13 min 25.8 sec en ge vestigd werd in Los Angeles, ver beterd en gebracht op 13 min 24-2 sec. Keino, een 25-jarige politieman te Nairobi, is reeds wereldrecordhou der op de 3000 meter met 7.39.5, wel ke tijd hij op 27 augustus van dit jaar teHaelsingborg liep, en neemt op de wereldranglijst op de mijl met 3 min 54.2 sec (augustus 1965, Lon den) de derde plaats in achter we reldrecordhouder Michel Jazy Frank rijk met 3.53.6 en de oud-wereldre cordhouder, de Nieuw-zeelander Pe ter Snell, met 3.54.1 De race op de mijl te Auckland werd in 3 min 59 sec gewonnen door de Nieuwzeelander John Davies. die de Oostduitse wereldrecordhouder op de 1000 meter Juergen May, naai de tweede plaats verwees. De tijd van May was 3-59.5. Keino was in zijn recordrace geheel op zichzelf aangewezen. De Nieuw zeelander Bill Baillie, die als tweede finishte, had een achterstand van meer dan een halve minuut. Zijn tijd was 14 min. 1.2 sec. De Zuidslaviër Franc Cervan ging in 14.02.0 als derde over de eindstreep. De negenduizend toeschouwers in het Western Springs Stadion te Auck land zagen honderd meter na de start Keino zich al los maken van de overi ge elf lopers. Na de eerste ronde, die Keino aflegde in 63.8 sec-, gaap te er al een gat tussen hem en de „concurrentie".' die werd aangevoerd door Baillie. Zijn voorsprong was na 800 meter, die hij aflegde in 2-00.5, aangegroeid tot tachtig meter en on weerstaanbaar ging Keino door. Op de mijl was zijn tijd 4.16.0 en na drie mijl (4827 meter) wezen de chrono meters voor hem 12.58.5 aan, waar mee hij als tweede man op deze af stand onder de 13 minuten kwam. Clarke houdt het wereldrecord op de 3 mijl met 12.52.4 onder de enthou siaste toejuichingen van het publiek verhoogde Keino zijn tempo nog meer en als de nieuwe wereldre cordhouder. ging hij door de finish. Keino's commentaar na afloop: „Ik heb zo hard mogelijk gelopen, maar ik voel, dat het nog iets sneller had gekund, wanneer een van de lopers met mij had kunnen meegaan." Dg Duitse coureur Rudolf Kunz die op 23 oktober j.l. op de zoiit- vlakte van Bonneville in Utah met zijn 50 cc'er een wereldrecord ves tigde van 210 km per uur toonde het machientje dinsdagochtend tij dens een persconferentie in de Amsterdamse RAI. MELBOURNE (ANP) De Au straliër Frank Sedgnpian, voorzitter van de Internationale Bond van Be roepstennisspelers, heeft te Mei - bourne op scherpe wijze de methodes by de amateurs gehekeld. „Geen spe ler op de wereld streeft alleen naar roem en de overwinning. Op de ach tergrond lonken de onkostenvergoe dingen, waarmee deamateurs op de toernooien grote sommen gelds ver dienen kunnen. Ik ken amateurs die dit jaar zo rond honderdduizem gulden verdiend hebben. Het is geen wonder, dat zy er niets voor voelen om professional te worden", aldus Sedgman, die hieraan toevoegder „Ook ik heb vroeger onkostenvergoe dingen gekregen, die boven het toe» laatbare lagen, ofschoon ze lang niet zo hoog waren als tegenwoordig ge bruikelijk is". De vroegere wimibledonkampioen beweerde bovendien, dat de officials in de gehele wereld van deze prak tijken op de hoogte zijn, maar deze stilzwijgend goedkeuren. „Ze ver zetten zich tegen open toernooien voor profs en amateurs,daar zy er niet van overtuigd zijn hiermee het tennispeil op te voeren. Bovendien hecht elk invloedrijk land zoveel waarde aan het winnen van de Davis Cup, dat men voor de goede spelers de ogen sluit, alleen maar om ze niet naar de rijen van de professionals te zien vertrekken. Het wereldtennis is oneerlijk geworden". UTRECHT (ANP) „We dreigen weer aardig in tydnood te komen- Op een tijdstip, dat de onderhandelingen voor elk geval op 1 januari aflopende contracten zo goed als afgesloten dien den te zyn, moeten ze nog beginnen. Eenvoudig omdat de besprekingen op centraal niveau telkens vastlopen en daardoor eindeloos worden gerekt. Een andere oorzaak is dat er nog steeds geen overeenstemming is over de in stelling van fondsen, waaruit aan leden van vakbonden uitkeringen zullen wor den gedaan", aldus een artikel in de N.V-V.-bladen van deze week. Het wel wat op vertragingstaktiek lij kende optreden van de werkgeversleden van de commissie Van de Hengel - de commissie die het standpunt inzake het vraagstuk van de fondsen van het be stuur der stichting van de arbeid voor bereidt - zal er toch niet toe mogen lei den dat dit vraagstuk op de lange baan wordt geschoven. Het staat vast, dat de bij de vakcentrales aangesloten organi saties niet van plan zijn bij de nu op iianden zijnde onderhandelingen dit punt te laten rusten. Als er op cen traal niveau niet snel wat knopen wor den doorgehakt, zal ieder op zich en ei gen maatstaven aanleggend het maxi maal bereikbare eruit zien te slepen. Er dreigt - aldus de N.V-V.-bladen - dan een chaotische toestand te ontstaan, een situatie die noch voor de werkge vers, noch voor de werknemers aan trekkelijk is- Wij begrijpen dan ook niet goed, zo vervolgt het artikel, dat er de centrale werkgeversorganisaties niet alles aan is gelegen op korte termijn een landelijke regeling tot stand te brengen, die coördinatie - in werkge verskring zowel als bij de vakcentra- -les - mogelijk maakt. De volgende ver gadering van de commissie is vastge steld op 9 december. Het lijkt ons, da-t dit de laatste vergadering moet zijn, overeenstemming of geen overeenstem ming. In het tweede geval zijn de bon den ontslagen van de verplichting te wachten op het overleg in de Stichting van de Arbeid. De wal moet. dan het schip maar keren, aldus de N.V.V.-bla den. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Oud-minister-president mr. V. G. M. Marijmen wil per 15 januari 1966 ontslag nemen als Tweede-Kamerlid voor de KVP. Dit blijkt uit een brief die mr. Marijnen aan de voorzitter van de Tweede Kamer geschreven heeft. Zoals bekend ds mr. Marijnen al enige tijd voor zitter van de Rijnmondraad,

de Stem | 1965 | | pagina 17