HERO Zachtjes gaan de paardevoetjes .OVERS Ondeugende Zwarte Piet JUS D'ORANGE is puur sinaasappelsap sp z'n fijnst! Wie is Cindy Adams jjouse of enqland AAG Weer opium op Nederlands Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Cognac redde scheepshond Zóóoo5n GOUDEN Vergeefse vlucht van overspannen Britse militair Aanbeveling Non-agressie-pact NAVO- en Warschau landen „Forens" pleegde vijftiende bankroof Winter Sint-Nicolaas Hallo meisjes Verlanglijstje en ion9ens Beste Sint en Piet V.S. LANCEREN FRANSE SATELLIET HOFLEVERANCIER armbanden brochettes horlogebanden oorknopen ringen colliers hangers muntranden manchetknopen zeer aparte modellen grote keuze aantrekkelijke prijzen JUWELIERS SINDS 1834 Lange Kerkstraat 30 Goes dt U in haar speciaal- k bedden en dekens, e originele en nuttige ■N icolaasgeschenken, 3 in vele uitvoeringen 3.95 112.00 ekens, in chenille, ter- ;r. Telefoon 5564 ïluie ntas letui (Bijzondere correspondentie) WASHINGTON - Een ^rikaanse uitgever onlangs een boek 5 licht doen zien dat 5 t Soekarno" - een ,n" bio«rafie ,yerleld aan rindv Adams ffly Adams? Soekarno, dat mag als vind worden veronder- teld. is president van In- Lesië en een van de 15omstreden figuren m het wereldtoneel. Een untal aijner opmerkin- is reeds door de pers "^Interessante vraag -as hoe het kwam dat «oekarno zijn levensver- hial toevertrouwde aan iemand die Cindy Adams Lptte be interesse steeg Jog toen bleek dat Cindy Idams dc vrouw was van h komiek Joey Adams. Op het eerste gezicht een merkwaardig samen gaan. Zoiets als een auto biografie van dr. E. D. ïrwlberg, toevertrouwd S Heintje Davids. Nieuwsgierigheid om «erover klaarheid te hijsen leidde naar de li teraire thee, waarmee de Indonesische ambassade in, Djakarta de verschij ning van het boek vierde. Het antwoord bleek te vinden te zijn in het eer ste hoofdstuk. Soekarno houdit van knappe vrou wen en dat kan van Cin dy Adams gezegd wor den. Zo eenvoudig is het De paragraaf waar het om gaat, luidt: „Deze opgeruimde, sjie- ke Amerikaanse dame met haar gevoel voor hu mor hield mij in haar ban gevangen Ze scheen zelfs enige sympathie voor Indonesië en zijn problemen te koesteren.... En daarbij is ze de knap ste schrijfster die ik ooit heb gezien". Een verklaring van de andere partij leek op haar plaats. Joey en Cindy, ook op de thee, gaven haar. De Adamses ontmoetten Soekarno voor het eerst in 1961, toen Joey Adams krachtens een cultureel uitwisselingsprogramma door Zuidoost-Azië reis de. Cindy ging mee om reportages voor een Ame rikaans dagbladsyndi caat te maken. Toen Joey en Cindy Adams in Indonesië aan kwamen, arrangeerde Cindy een interview met Soekarno, die van begin af aan gecharmeerd was. Weer thuisgekomen kreeg ze van hem de uitnodi ging hem te helpen bij het schrijven van zijn le vensverhaal. „Soekarno beloofde me, vertelde Joey Adams, „dat hij heel erg op Cin dy zou passen. „Maak je niet bezorgd, ik zal haar behandelen als behoorde ze tot mijn familie", zei hij. Dat wilde ik nu juist voorkomen, en dat schreef ik hem". Toen Cindy naar Indo nesië terugging had ze Joey in haar kielzog. Niettemin werden hij en Soekarno goede vrienden, Het bleek, dat de Indo nesische president Adams' moppen bijna even hoog aansloeg ais zijn vrouw. „Ondanks de schijn van het tegendeel", zegt Joey Adams, is Soekarno erg op Amerika en op Ame rikaanse dingen gesteld. „Waar houdit hij naast Amerikaanse vrouwen nog meer van?", wordt Joey gevraagd. „Van stretch sokken" is het antwoord. (Advertentie) letui Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis NEW YORK (UPI) Douanebeambten en asenten van de dienst verdovende middelen hebben aan boord van het vrachtschip ..Neder F.lbe" van de N.V. 1 Stoomvaart Maatschappij Nederland voor lOi.OOO dollar aan opium in beslag ge nomen. Het 10.275 ton metende schip ligt te Brooklyn voor de wal. David F. Cardoza, superintendent van de Amerikaanse douane, vertelde, dat ongeveer 105 pond in béslag waren ge- nomen. Het schip heeft zes Nederlandse officie I ren en 40 Chinese bemanningsleden. Het schip was zaterdag te New York aan gekómen via New Orleans uit Aziati- i sche havens. Arrestaties zijn nog niet verricht. Het onderzoek duurt voort. Naar verluidt werd op het schip gelet vanaf het ogen- 1 blik van aankomst in New Orleans. UTRECHT (ANP) Een 32-jarige overspannen Engelse militair, die in een militair hospitaal in Utrecht werd ver pleegd, heeft een vergeefse vluchtpoging ondernomen. De man sloeg een bewaker neer en sprong door het raam. In gestichtskleren I en op sokken ging hij er vandoor. Hij liep naar het station en nam de trein naar I Leiden. Maar nog voor de trein vertrok, werd hij door de Utrechtse politie inge- rekend. De Engelsman werd daarop ter beschikking van de marechaussee gesteld. (Advertenties) Dringt direct door tot aan dc haard van de pijn I Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer 1 ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. I Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt ""sal diep op de weefsels in tot aan de d van de pijn (zonder oppervlakkige Karmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten, reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van Verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt I wt l thuis altijd een tube Algesal bij de Band hebt om zodra het nodig is de pijn te i verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. TOULON (UPI) Drie kikvors- mannen en het jongste bemannings lid van het op de rotsen ter hoogte vam de Franse zuidkust bij Toulon stukgelopen Italiaanse vrachtschip „Marislava", hebben „Ciucare", de scheepshond, gered. Zondag hadden de kikvorsmannen het al geprobeerd, maar de op de Marislava geboren collie had zich niet willen laten voeren noch weg halen. Men gaf het dier een scheut cog- noc, deed een touw om zijn hals en wierp het in zee. Een kikvorsman ving het daar op en 'trok het naar een roeiboot. En nu is Ciucare weer verenigd met de bemanning van het met 6C7 ton marmer geladen schip, dat breekt. De maitre van het hotel, waarin bemanning en collie verblij ven, had voor de scheepshond iets lekkers klaargemaakt. Ciucare was door tien dagen eenzaamheid op het overspoelde schip huiverig en hon gerig geworden. WASHINGTON (AFP) De ontwape ningscommissie van de „conferentie van het Witte Huis voor internationale samenwerking", heeft zich uitgesproken voor een niet-aanvalsverdrag tussen NAVO en Pact van Warschau. Wederzijds zou moeten worden erkend dat de toe stand in Midden-Europa (Berlyn inbegre pen) slechts in onderling overleg en niet door geweld kan worden gewijzigd. De conferentie is door president John son bijeengeroepen ter gelegenheid van het Jaar van Internationale Samenwer king van de V.N. Zij is maandag begon nen en eindigt vandaag. Vijfduizend ge leerden en politici nemen er aan deel. De ontwapeningscommissie van de con ferentie meent, dat China vroeg of laat bij een regeling voor internationale vei ligheid en ontwapening moet worden be trokken. Intussen zou Amerika met de Sovjet-Unie tot overeenstemming moeten komen over een vermindering van de strategische strijdkrachten en van de voorraden kernwapens. Met China zou moeten worden gesproken over de voor waarden, waarop het tot de V.N. wil worden toegelaten. Amerika zou, vol gens de commissie, moeite moeten doen om China t interesseren voor deelneming aan een ontwapeningsconferentie. Ja, over Sint hoeven we U niets te vertellen: die is al zo oud. Wij specialiseren ons in nieuws. Hebt U even een momentje Gebreide wollen autojasjes, ook van yersey v.a. 69.75 Hullpolo's en polovestenv.a. 29.50 Kamerjassen en badjassenv.a. 49.50 Coin de feu (wij noemen het T.V.-jasjes) v.a. 39.50 neis-set: pyama kamerjas Overhemden o.a. C.I.T. terytai en King Vyella andschoenen o.a. Mochetto en pigskin Wo len en zijden sjaals °"ig warme autoplaids (o.a. Kynoch) v.a. 49.50 v.a. 29.50 v.a. 19.75 v.a. 7.90 v.a. 32.50 "EQEREN On herenmode} IS VOORUITZIEN I dUSD'°RANGE pNAASAPPELSAf Jtï^TmT3% sitó Heerlijk royaal schenken... uit extra voordelige gezinsfles f. 1,95 JUS DE FRUITS PITTSBURGH (UPI) In Pittsburgh (Pennsylvania) heeft de „Forensban diet" weer zijn slag geslagen. Met zyn boodschappentas van bruin papier stap te hij de Union National Bank binnen om er drie minuten later 9700 dollar rij ker uit te komen. Misschien heb je 's-nachts wel eens het paard van Sinterklaas op het dak gehoord. Want al stapte het met heel voorzichtige voeten, tóch kon je het in een stille nacht, als je toevallig even wakker was, wel eens gehoord heb ben. Maar dit jaar zul je het niét ho ren. Ook al lig je er een hele nacht op te wachten, en al luister je zo scherp als maar mogelijk is, en al slaap je op zolder vlak onder de hanebalken. Komt het paard dan niet meer Stapt het niet meer over de daken O, jawel, maa«r het loopt anders. Het lijkt alsof het vleugels heeft. Zyn hoeven raken de grond zo licht als de voeties van een elfje. En dat is het werk van Heleentje. Sinterklaas was juist in ons land aan gekomen, toen Heleentje naar Jiaar eer ste bal ging. Ze was zo mooi als een fee in haar witte kanten jurkje en de gouden schoentjes. Ze danste als een elfje en toen het afgelopen was, werd zij naar huis gebracht door een aardige jongeman die leek op een prins. He leentje kon wel zingend en dansend de trap oplopen naar haar kamer. Maar dat mócht niet want zij woonde in een hotel waarvan haar vader de eigenaar was. Nu sliepen alle gasten en daarom moest het meisje heel zachtjes doen. Ze trok de gouden schoentjes uit om op kousevoeten naar boven te gaan. Sliepen de gasten allemaal? Nee, één was er in elk geval wakker. Achter een deur lag iemand zo verschrikkelijk te niezen dat je er medelijden mee kreeg. Juist toen Heleentje voorbij kwam ging die deur open en stapte Sinterklaas naar buiten. Ja, want de Goedheiligman lo geerde met zijn Eerste Piet in het ho tel van Heleentjes vader. „Zozo", zei Sinterklaas toen hij het mooie meisje zag, „wat ben jij laat „Ja, Sinterklaas, antwoordde het meisje met een blosje, „maar ik ben ook naar het bal geweest." „Wel wel, qn heb je plezier gehad?" „O, ja, het was heerlijk Ik had nog wel uren kunnen dansen„Zo mag ik het horen", zei Sinterklaas, „maar ach, ik hoor ook andere dingen", en hij wees op de kamerdeur waarachter het niezen maar niet ophield. „Piet is zo verkou den", zei Sint, „hij heeft griep.... Ik zal even telefoneren naar het hotel waar de andere Pieten logeren, want vannacht moet ik weer de daken op." „Kan ik u misschien ergens mee hel pen?" vroeg Heleentje gedienstig. „Nou, als je misschien een warme kwast voor Piet zou willen maken, dan graag!" zei Sint blij. Sinterklaas stapte naar de overkant van de gang om zijn eigen kamer weer binnen te gaan. Heleentje klopte aan bij Piet. „Hats-innen!" riep hij. Heleentje opende de deur en zag de zieke Piet rillend in een diepe stoel ge doken „Wilt u uitgeperste sinaasappel, of ci troen, en wilt u er ook soms een scheut je rum in?" vroeg het handige meisje. „Dat is allemaal goed, hatsjoe, maar het paard „Moet het paard óók kwast hebben9" vroeg Heleentje. „Nee", zei Piet, „maar ik had het moeten roskammen en mooi maken. Maar, hatsie hatsjoe, ik ben er te ziak voor. En nu gaat mijn Meester er da delijk op rijden en het paard is niet zo mooi als het zou moeten zijn." „Wel", zei Heleentje, „Als u dat zo naar vindt, dan zal ik het paard wel even mooi maken Heleentje haastte zich naar haar slaapkamer, trok de mooie witte jurk uit erl een schort aan, schoot in een paar oude schoenen en vloog naar de stal. Het paard van Sinterklaas knikte blij toen er zo'n allerliefst meis je bij hem kwam. Heleentje nam bor stels en kammen en begon te werken dat het een lust was. Binnen de kort ste tijd glansde het dier, golfden zijn manen en de staart was mooier dan ooit door een Daard of een meisie was gedragen. Heleentje neuriede: zachtjes gaan de paardevoetjes toen haar oog viel op de hoeven van het edele dier. Deze paardevoetjes zagen er niet zo mooi uit: gelig en dof. Paste dat nu wel bij zo'n edel ros? Heleentje zocht naar hoevenpoets maar kon niets vinden. En toen kreeg zij een schitterend idee. Hoe mooi waren haar eigen voetjes ge weest op het bal. Hoe licht had zij op die gouden schoentjes rondgezweefd - Het meisje snelde naar haar kamer en haalde er een potje goudlak dat zij had aangeschaft om kale plekjes op haar gouden schoentjes bij te werken. In een ommezien was zij weer beneden en onder goedkeurende blikken van het paard schilderde zij alle vier zijn hoe ven glanzend goud. Het laaste hoefje was klaar en daar kwamen vier pieter bazen de stal binnen. Hun ogen rolden van verbazing om drie dingen: omdat er een meisje midden in de nacht be zig was in de stal; omdat het paard nog nooit zo zijdeachtig eruit had gezien; en omdat het gouden voeten had. De knechten zadelden het paard. Sin terklaas schreed binnen, steeg op, be dankte Heleentje en reed de nacht in. Toen pas ging Heleentje naar de keu ken en maakte de warme kwast van één citroen, drie sinaasappels, heet water, veel suiker en een scheutje rum. En die genezende drank bracht zij bij de zie ke Piet. „Hatsj-ankjewel", zei die. En nu denk je dat Heleentje eindelijk naar bed ging Nog niet. Want als een meisje naar haar eerste bal is geweest, moet zij na afloop altijd naar de kamer van haar moeder gaan, daar op de rand van het bed zitten en vertellen.ver tellen hoe heerlijk het is geweest. En terwijl Heleentje bij haar moeder zat te vertellen, liep het paard van Sinter klaas over de daken, maar niemand hoorde zijn voetjes. Want het paard dacht aan het lieve meisje, het keek naar zijn gouden voeten, en of het nu van die gedachten of van de goudlak kwam, het paard loopt deze dagen zo licht als een elfje. An Mac Gillavry Lia Rijk, Ketelweg N7, Dronton, Flevo Regen en wind, en wind en regen Kwam 'k de zomer maar weer tegen 't Giet met bakken in de stad Je voeten worden brrr! kletsnat. Doe er heus mar niets meer tegen; regen en wind, en wind en regen. Kou en sneeuw, en sneeuw en kou; of die winter ooit eindigen zou? Wat moeten arme kinderen doen zonder slof en zonder schoen? Geef jij ze ook iets warms van jou? Kou en sneeuw, en sneeuw en kou, IJs en hagel, en hagel en ijs; de lucht is elke dag maar grijs. Zie de vogels, bruin en rood, wachtend op een korstje brood. Waarom gaan ze niet op reis? IJs en hagel, en hagel en ijs. Jacky Ermens (meisje, 11 jaar), Annevillelaan 58, Ulvenhout (N.-B.). Theo Kroese, Van Voorst tot Voorststr. 63Breda (6 jr.) Over een tijdje is 't weer Simt Nico- laasfeesit. Dat verheugt me. Niet omdat ik zozeer in de heilige .man geloof, maar 't is de pret, de feestvreugde, om weer nieuwe dingen te zien. He heb heel wat kerstboekjes nage snuffeld, wat ik van het jaar zou wil len hebben. Toen viel m'n oog op een „robot". Maar mijn zusje Joke zei: „Dat „robotspel'' is niets anders dan vragen stellen en beantwoorden, dat zou je heel gauw de keel uithangen". „Wel", zei ik, „ik heb een filmca mera, dus ik vraag een paar rolletjes film, om af te draaien." En dan vraag ik een groot boek over „De wonderlijke wereld vain dieren". Ik geloof best, dat ik hiermee tevreden zou zijn. Jan Bakx, John F. Kennedystraat 7, Steenbergen Op een dag toen Sinterklaas uit Span je vertrokken was, en midden op zee was, was een van de zwartepieten naar de speelgoedkamer op de boot gegaan. Daar zag hij: beertjes, poppen, tollen. Opeens ging de deur open. Daar stapte de kleinste piet binnen. Het was Piet- heintje. Hij stond stijf van schrik. Piet heintje dacht, dat hij een pop was en ging voor hem staan, maar opeens kreeg hij een stomp onder z'n kin. Hij viel op de grond en bleef stil liggen. Janheintje begon te huilen. „Ik geel' hem 1000 pepernoten als hij levend wordt", snikte hij. Opeens sprong hij op en riep: „Mijn pepernoten, mijn pe pernoten". „Hier heb je je pepernoten". Hij had de zak bijna leeg en Janhein zei: „Krijg ik er ook een". „Ja als ik er een terug krijg", zei Piethein. Opeens kwam Pieterbaas binnen. Hij is de baas van alle pieten en hij riep: „Wat doen jullie hier?" Piet en Jan rie pen tegelijk: „Pepernoten eten". „Geef hier die zak, die pepermoten zijn voor de kinderen". Pieterbaas zei: „Wie heeft ze jouw gegeven?" .Janhein Piet," zei Pietje. „Dus jij Jan?" „Ja, Pieter baas". Pieterbaas zei: „Jij gaat in de zak en mag niet mee naar Nederland". Zie je wel kinderen. Zwartepieten moeten ook in de zak, niet alleen jullie. Liza Brokx Burg. Berettastr. 21. Etten Bertie van Ingen (8 jaar) Korte Brugstraat 29, Leur Ik vraag aan St.-Nicolaas Een speldjesmap Een wollen trui Een schooletui Een leesboek Halsband en armband En wat snoep Dit vraag ik aan St.-Nicolaas en Pieterbaas Ria Vermeulen (10 jaar) Gilzeweg 57, Chaam Hallo meisjes en jongens, Spannend hè die Sinterklaastijd. Zijn jullie ook zo benieuwd naar wat de Suit voor jullie uit het verre Span je heeft meegebracht. Deze week is de Kleine Stem helemaal gewijd aan Sint Nicolaas. Een heleboel kinderen hebben prachtige verhalen en teke ningen opgestuurd. Ga ze maar gauw lezen en bewonderen. Tot volgende week. JOSé DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 13 (Advertentie) De „Forensbandiet" stapte in zijn bestelauto had er zijn vijftiende bank roof op zitten. De politie vermoedt dat de man, een brildrager van middelbare leeftijd, in een voorstad woont en naar Pittsburgh komt als hij weer geld nodig heeft. Sinds de man voor het eerst de aan dacht van de politie trok, op 30 oktober 1961, heeft hij 133.513 dollar „verdiend". In alle vijftien gevallen hadden de oog getuigen dezelfde verslagen. De man komt naar binnen, krijgt zijn geld. loopt naar buiten en verdwijnt. Hij doet geen moeite zich te vermommen. Hij ziet er uit als duizenden andere in alle ©er en deugd levende Amerikanen. De auto waarmee de man ontkwam is korte tijd later onbeheerd teruggevon den. De tijd is weer gekomen, dat u weer jarig bent. Ik heb er al moed op. Ik heb u zaterdag op de tv gezien. U bent in Vlissingen .aangekomen. Za- VANDENBERG (UPI) Op de lucht machtbasis Vandenberg worden voorbe reidingen getroffen voor de lancering, aanstaande maandag, van een Franse we tenschappelijke satelliet. De 72 kilo wegende kunstmaan moet gegevens verzamelen over de ionosfeer. Zondagavond werden op de lucht machtbasis een Canadese „Alouette" en een Amerikaanse „Explorer" gelanceerd, eveneens met het doel informaties over de ionosfeer te vergaren. Beide kunstma nen werden in een polaire baan om de aarde gebracht en. functioneren goed. terdag komt u in Lewedorp in de zaal. Strooi dan maar veel pepernoten Piet! Ik zal wel veel zien te grabbelen. Mijn vriendinnen komen ook. Beste Sint ik stuur hier mijn ver langlijstje. Ik wil graag een babypop hebben en een vestje. Dat zal ik graag willen hebben. En snoep krijg ik na tuurlijk ook. Ik heb al snoep gehad ook in mijn schoen. Nou beste Sint en Piet, ik hoop dat u mijn verlanglijstje zult lezen. Marjan Smits (meisje) Parallelweg 8, Lewedorp Marc van Megroot, Schoolstraat 7a, Koewacht (9 jaar)

de Stem | 1965 | | pagina 13